Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Golem14 / 2010-02-15 20:58 / Tysiącznik na forum
Świetliki "Czary Mary (Wonder Schponder)" ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=nFIwambIlLo
Big Lebowski / 2010-02-15 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy systematyczna wyprzedaz euro - nawet podczas sesji wzrostowej dzisiaj na rynkach - wyprzedaz nie ustapila nawet na chwile , obecne euro-usd 1,3599 i na horyzoncie nie widze zadnego pozytywnego sygnalu ktory by ten trend zatrzymal a o odwroceniu juz nawet nie wpomne.. Nasi kredytobiorcy ktorzy maja kredyty w euro moga spac spokojnie - uwazam ze euro dlugo sie nie podniesie..
5424 / 2010-02-15 20:16 / Fan Linuxa Ubu
widzieliście układ świec w tym boczniaku który obecnie mamy na DAXe strasznie trzy duże i jedna mała czarna z białych zaledwie dwie małe białe dla mnie osobiście straszliwie nieciekawie to wygląda. Bigu jakie zawirowania wystąpią gdy Euro będzie dalej strasznie spadać.
Big Lebowski / 2010-02-15 20:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. odpowiedz jest prosta - spadki na gieldach gdyz dolar bedzie ciagle drozszy - wiele firm ma kredyty zaciagniete w dolarach i to uderzy w wyniki firm , takze wzrosty na gieldach byly finansowane tanim dolarem - tak wiec dolary zostana wycofane z rynkow.. troche potrwa zanim nowa waluta do carry trade sie znajdzie..
5424 / 2010-02-15 20:26 / Fan Linuxa Ubu
Cały czas w podświadomści mojej tkwi litera WWWW ........ty twierdzisz że jest już niemożliwa. Nie wiem czy sns zaczął taniec w górę przed wynikami czy spekuła harcuje ale ty nic nie powiesz.....
amelian / 2010-02-15 19:42 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witam Gospodarza i wszystkich Gości :)
Pozdrawiam serdecznie ;)))
Big Lebowski / 2010-02-15 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko..:) Pozdrowka serdeczne :)
dodge / 2010-02-15 19:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj przeraźliwie zły Gospodarzu.

Pozdrawiam z zasypanego withe stooqu :)
Big Lebowski / 2010-02-15 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. hehe.. Pozdrawiam
Golem14 / 2010-02-15 19:37 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

ukazal sie dzisiaj raport kwartalny Hydrapress i juz oficjalnie wiadomo, ze ich niemiecki trupeks ist völlig tot:) - 12 mln PLN kosztowala ich ta inwestycja...

Jak pisalem juiz wielokrotnie, na NC jest tyle samo potencjalnych perel co i potencjalnych trupeksow i zawsze trzeba o tym pamietac, chociaz wsrod inwestorskiej braci sa oczywiscie milosnicy nekrofilii gieldowej:)

Pozdrawiam seredecznie

PS. Chyba w branzy internetowej cos sie ruszylo - spolki internetowe odnotowuja przyzwoite wyniki za IV kwartal: warto sie tam troche porozgladac? ;-)
dodge / 2010-02-15 19:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Golemie

Byłem szczęśliwym posiadaczem Hydry, ale zapewniam, że miłośnikiem nekrofilii giełdowej nie jestem hehehe. A perełki są i będą nowe. W marcu chyba pierwsza ciekawa spółka z branży biotechnologicznej.

Pozdr.
Golem14 / 2010-02-15 20:11 / Tysiącznik na forum
Witaj Dodge,

Hydrapress bylby ciekawy, gdyby ich niemiecka firma byla do uratowania - w 2008 roku zainwestowali jednak duze pieniadze w prawdziwego trupa i dzisiaj odbyl sie jego oficjalny pogrzeb:)

Co do branzy biotechnologicznej trzeba byc bardzo ostroznym: duzo tam fantazji, ale mocnych fundamentow zazwyczaj brak - poki jest fantazja sa wzrosty, wiec dlugi termin inwestycji raczej nie wchodzi w rachube:)

Pisalem kiedys, ze bio-spolki sa przede wszystkim instytutami naukowymi, ktore maja daleka droge do prawdziwego biznesu: z reguly wiekszosc konczy marnie, ale sa oczywiscie wyjatki od tej reguly - zeby wytypowac takie spolki trzeba miec jednak naprawde dobra wiedze branzowa i duzo szczescia... Ale "pospekulowac" zawsze mozna;-)

Pozdrawiam

PS: "Nekrofilami gieldowymi" sa dla mnie ci inwestorzy, co kupuja akcje firm na skraju bankructwa i licza na magiczne odbicie - osobiscie nie lubie takich gier gieldowych, ale dla kazdego cos milego:)
dodge / 2010-02-15 20:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Swego czasu kupowałem licząc, że da się uratować ten Gescheft. Pompowanie było na Hydrze mizerne co prawda, ale było, wygląda na to, że trochę ciągnięto do góry za uszy pod ten raport. Nie mam już i głowy nie zawracam tym sobie. Faktem jest, że wtopili w biznes za Odrą i drogo ten Gescheft będzie ich kosztować.

Matko! Prawie zostałem nekrofilem hehehe

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-02-15 20:54 / Tysiącznik na forum
Hej Dodge,

czasami mozna zostac "nekrofilem" mimo woli;-) - osobiscie staram sie stawiac na spolki, ktore maja "fundamentalna" perspektywe na prosperity, a nie na cmentarz gieldowy...

W DE panuje silna konkurencja wolnorynkowa i polskie firmy nie zdobeda raczej w ten sposob Deutschlandu:)

Jesli interesuja Ciebie debiuty na NC, polecam obserwacje spolke spod sztandaru Totmes...

Pozdrawiam
dodge / 2010-02-15 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Golemie za wskazówkę.

W wolnej chwili zerknę.

Pozdr.
Big Lebowski / 2010-02-15 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Wiec nalezy szukac perel hehe ano nalezy sie rozejzec.. ;-).. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-02-15 19:59 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

zastanawiam sie aktualnie nad jedna spolka z GPW (nie z branzy internetowej), ktora przypuszczam, ze znajduje sie takze w Twojej "wirtualnej" stajni;-)
A "mocny czlowiek" spuscil ostatnio troche z tonu, ale uwazam, ze jest jednak "przereklamowany" - naprawde przyszlosciowa spolke mamy juz w portfelu...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-02-15 20:31 / Tysiącznik na forum
Witaj Ämigo,

szalu moze nie ma, ale to nie znaczy, ze jeszcze nie bedzie;-) - aktualnie ciezko wynalezc cos "szalowego" na NC, ale powodow do narzekania tez raczej nie ma...

Pozdrawiam serdecznie Krola NC ;-)
smooth / 2010-02-15 20:59 / portfel / Tysiącznik na forum
SSI raport widział?
amigo2 / 2010-02-15 22:40
widział widział niby ok ale......szału tez nie ma-;))))
Golem14 / 2010-02-15 20:48 / Tysiącznik na forum
wlasnie czytam i juz mi sie podoba;-)
smooth / 2010-02-15 21:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeszcze rewelacji nie ma ale to zdrowa spółka dla której musi przyjść lepsza koniunktura w branży...wtedy będą dużo lepsze raporty
Golem14 / 2010-02-15 21:58 / Tysiącznik na forum
Witaj Smooth,

osobiscie spodziewalem sie minusa, a jest plus, ale trzeba pamietac, zeby "plusy nie przyslonily nam minusow":)

Pozdrawiam
smooth / 2010-02-15 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Kurcze właśnie widzę, że Ty pisałeś o IQP a ja o SSI. :-)

Pozdrawiam
pietroo / 2010-02-15 22:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to żeście się dogadali :))
pietroo / 2010-02-15 19:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie wieczorem
No biegnie nasza Justysia. Trzymajmy kciuki. Złotko by nam się przydało :))
flugo / 2010-02-15 19:09 / portfel / Dziecko hossy
Pklark
napisz co kolega zdecydował z praca- zaintrygowalo mnie to
jakbys dowiedzial sie wiecej- czyli ile firma zatrudnia osob, czy kolega jezdzi sluzbowym autem i ma komore itd.- jaka ma prowizje itd.
nie dziwie sie ze szef chce "wyjsc' z zusu- ja co miesiac musze ludziom pokazywac ile panstwo im z prowizji zabiera i i tak mi nie wierza...
Big Lebowski / 2010-02-15 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie.. :)
Kambodza / 2010-02-15 19:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude:)
Jak oceniasz dzisiejszy dzień i jutrzejszy?
Pozdrówka serdeczna
Big Lebowski / 2010-02-15 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza .. Dzisiejsza sesje oceniam - kota nie ma to myszy rzadza ;-) , jutrzejsza trudno wytypowac .. Pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2010-02-15 19:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jutrzejsza obawiam się, że będzie spadkowa ale to może odczucie po ostatnich sesjach...

Dzisiejsza sesje oceniam - kota nie ma to myszy rzadza ;-)

he he.
Pozdrówka
amigo2 / 2010-02-15 18:54
przywitał z wieczora

a co tu taka cisza?
max303 / 2010-02-15 18:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
pieniądz lubi ciszę(:-))
max303 / 2010-02-15 17:31 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam posesyjnie(:-)

to co, jutro w drugą stronę ?
adrianoo / 2010-02-15 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
na to wyglada, stanelismy przed zbyt waznym poziomem zeby go "przeskoczyc"
max303 / 2010-02-15 17:52 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
S&P fut też niezbyt ciekawie wyglada
pietroo / 2010-02-15 16:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żubr będzie podobno bardziej europejski:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7561500,Zmiana_warty_w_Banku_Pekao__Co_czeka_teraz__Zubra__.html
adrianoo / 2010-02-15 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum

PPWK dostało karę 70tyś od KNF za naruszenie obowiązków informacyjnych.
Alchemia za to samo dostało więcej - 300tyś.

akcjonariat ALC przyjal informacje z duzym aplauzem i w koncowce wycisnal +2% ;)
pietroo / 2010-02-15 15:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kopernik robi dzisiaj niezłe obroty i ladne pakiety na nim latają
zzainteresowana / 2010-02-15 15:12
Witam,
Prosze o rade, mam do zainwestowania ok. 20 tys. interesuje mnie inwestycje na 1 do 3 lat, przy czym nie chce kupowac funduszy akcji bo wiąze się to z dużym ryzykiem. Większa czesc pieniędzy znajduje się teraz na lokacie ale nie jest to korzystne rozwiązanie ponieważ ich oprocentowanie spada. Od pewnego czasu śledze rynek finansowy ale nie mam niestety doświaczenie....W co teraz warto zainwestowac? Będę wdzięczna za każdą rade
amigo2 / 2010-02-15 15:11
2010-02-15 14:19:16 | tomtay [ Bez rangi ]
oj tak, miałem po 12,95 ale sprzedałem w piątek i teraz mi łyso :))
skomentuj zgłoś do usunięcia

2010-02-15 14:43:00 | a.migo2 [ _ ]
masz jeszcze w promo-;)))mozesz siorbac

łykaj
pklark / 2010-02-15 14:15 / portfel / -
Witam - dzis mam świeżą wiadomość z sytuacji firm mikro ( do 5 zatrudnionych i do 1 mln E obrotów rocznie) ,właśnie znajomy w takiej o profilu handlowym pracuje i dziś wszystkich pracowników w ich firmie spotkała "miła' niespodzianka z rana ....szef(właściciel) prosił dzis kazdego na rozmowe i dał do wyboru albo podpisanie wypowiedzenia na mocy porozumienia stron z okresem wypowiedzenia do 28 lutego albo zmiane warunków wynagradzania ( nota bene antydatowane ,bo od 1 lutego) -pensja oficjalna 1317 pln brutto i "na czarno" propozycja prowizji od sprzedaży -jakis tam określony %( w praktyce przy obecnej sprzedazy mówi ,ze bedzie to 200-300 pln "na reke" .....powód -zła sytuacja finansowa firmy ,spadek sprzedaży od początku roku OGROMNY ......kolega ( mimo ,ze to lub podobne rozwiązanie się szykowało) ma czas do 16 na podpisanie papieru z któryms z tych rozwiązan...CZARNA ROZPACZ-gostek nie wie co ma zrobic i emailuje do mnie o pomoc -co mu doradzić?......gdzie ta dobra sytuacja polskiej gospodarki -czy tylko w dużych firmach???....doradzcie co mu ja mam doradzić...gostek 40pare lat ,doswiadczenie niby w handlu ma ,wykształcenie wyzsze ale zaoczne i perspektywy na nową prace powiem szczerze dośc ograniczone....
lawok / 2010-02-15 15:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pklark,
sytuacja twojego kolego jest kiepska. Co robić musi roztrzygnąć sam. Każdy kieruje sie w życiu własnymi przesłankami a na decyzję mają wpływ różne fakty. Jaką by nie podjął, będzie ona najwłaściwsza z jego punktu widzenia.

Nie to jednak skłoniło mnie do napisania tego e-maila lecz twoja sugestja odnośnie obrazu i kondycji małych firm w Polsce.
Jeżeli firma z obrotami na poziomie 1 miliona Euro i 5 osobowym sładzie nie potrafi wygenerować zysku to albo coś jest nie tak z branżą w której działa (minimalna marża) , albo jego szef wypłaca sobie iście "menagerskie" wynagrodzenie.

Zakładając standardową marżę handlową tj. 30% ma do dyspozycji "jedynie" bańkę dwieście brutto. Wynagrodzenia roczne pięciu ludzi na poziomie 5000 brutto to jakieś 283 tyś., odlicz dobry czynsz jakieś 10000 za miesiąc czyli 240 tys, amortyzację, pozostałe koszty operacyjne,........Kalkulacja jest prosta i każdy może w przybliżeniu ją przeprowadzić znając sytuację firmy. Na tej podstawie powinien stwierdzić czy szef mówi prawdę i czy warto wogóle wiązać przyszłość z taką firmą.

Pozdrawiam
pklark / 2010-02-15 15:24 / portfel / -
lawok -DO 1 mln E ( ja to dodałem abyscie załapali o jaką wielkosc firmy chodzi - to jest takie kryterium z jakim sie spotkałem ,gdy nazywa sie firme firmą -mikro-do 5 zatrudnionych i do 1 mln e obrotu) ) -az tak dokładnie ich obrotów nie znam ,ale sam mam porównywalnej wielkosci firme ( stąd pytania kolegi) i mysle ,ze więcej jak 2 mln pln rocznie to oni nie robią....
lawok / 2010-02-15 15:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Zachęcam do przeprowadzenia tej prostejk kalkulacji która da odpowiedź na to czym kieruje sie szef.
Sam,parę ładnych lat temu, przeprowadziłem podobną kalkulację......i juz tam nie pracuje.

P.S. Twój przykład nie jest chyba właściwym obrazem stanu small business'u w Polsce.
błękitny ocean / 2010-02-15 14:48 / Bywalec forum
jeśli podpisze porozumienie stron to chyba nawet nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych...
martini4m / 2010-02-15 15:04 / Per aspera ad astra
Prawo do zasiłku zachowuje, ale nie obowiązują okresy wypowiedzenia.
pklark / 2010-02-15 14:17 / portfel / -
Dodam ,ze dotychczasowe jego wynagrodzenie wraz z prowizją i premiami(dotychcczas pelen legal z ZUSem) dochodziło do sredniej krajowej w dobrych miesiącach ,a kolega w tej firmie pracuje juz pare ładnych lat ...
martini4m / 2010-02-15 14:28 / Per aspera ad astra
do 16 mało czasu ale w sytuacji tego człowieka warto zastanowić się nad perspektywami powrotu do dawnego poziomu obrotów w firmie i idących za tym pensjami. Jeżeli umowa "obcinająca" pensję ma być czasowa- np na 6 mcy to myślę, że przy wieku i ograniczonych możliwościach znalezienia pracy warto się zastanowić nad zgodą na te warunki. Jeżeli jednak firma nie ma szans na rozwój- o czym pewnie jako pracownik ma jakieś pojęcie- niech się nie zgadza. W każdym przypadku antydatowanie umów nadaje się do zgłoszenia do PIP- można to zrobić anonimowo ale trzeba działać szybko.. W każdym razie na wypowiedzenie za porozumieniem kategorycznie nie powinien się zgadzać. Już tłumaczę dlaczego: da mu to zapas dodatkowych trzech miesięcy jeżeli jest zatrudniony dłużej, niż 5 lat. W tym czasie jego wynagrodzenie pozostanie na niezmienionym poziomie, może wykorzystać należny za ten okres czasu urlop wypoczynkowy i co najważniejsze- zyskać na czasie potrzebnym na znalezienie nowego miejsca zatrudnienia. To tyle z mojej strony- życzę znajomemu zdecydowania i właściwej decyzji :-)
pklark / 2010-02-15 14:40 / portfel / -
Z tego co mi wiadomo to dotychczas szefa raczej chwalił ,ze normalny gość ....dziś szef tez jasno postawił sprawe ,że przy obecnym poziomie sprzedaży ( a na nagły wzrost w najbliższym czasie szans raczej brak) - jeszcze 2-3 miesiące przy obecnych kosztach a zbankrutują ......juz maja kłopoty z płaceniem mediów i podatków...
martini4m / 2010-02-15 14:53 / Per aspera ad astra
Warto w takim razie wysądować u szefa jakie widzi szanse na wzrost sprzedaży i na podstawie tej informacji podjąć decyzję.. zapytałabym jaka to firma bo juz z podobnym rozwiązaniem się spotkałam.. z tą różnicą, że obniżenie pensji objęło wszystkich pracowników- łącznie z szefem i miało termin końcowy. Zakończenie dodam mało optymistyczne- już przed terminem przywrócenia poprzednich stawek były problemy z wypłatami- pracownicy dostawali w dwóch ratach i nieterminowo a teraz firma znajduje się na skraju bankructwa..
pklark / 2010-02-15 14:58 / portfel / -
Hurt spożywki ,taki dystrybutor słodyczy ,gum,batoników itp. powrót do dotychczsowych wynagrodzen - gdy firma odzyje a sprzedaż znacząco wzrośnie - czyli takie "niewiadomokiedy i czy wogóle"...a obcięcie wynagrodzeń jest dla wszystkich od góry do dołu do 1317 brutto + prowizja na czarno .....
martini4m / 2010-02-15 15:10 / Per aspera ad astra
Podstawa żenująco mała a wysokość prowizji zmienna. Optymistyczna wiadomość, że zbliża się okres letni- wzmożonego obrotu w branży, więc i prowizje mogą być spore. Zostając ryzykuje, że sytuacja w ciągu roku nie ulegnie poprawie- wówczas zawsze może z pracy zrezygnować. "Głosuję" żeby został i zobaczył jak się sytuacja rozwinie.
Druga strona medalu jest taka, że cały zabieg ma służyć obniżeniu kosztów- może to zostać osiągnięte przez zmniejszenie zatrudnienia. Dla tych pozostających oznacza to więcej pracy przy mniejszym dochodzie. W przypadku kiedy kolega zdecyduje pozostać w tej firmie jest szansa- jeżeli zmniejszy się zatrudnienie a w ciągu kilku miesięcy obrót się poprawi może renegocjować prowizję i/lub powrót do dawnego poziomu płac.
pklark / 2010-02-15 15:17 / portfel / -
zaprosił mnie dzis wieczorem na pifko i powie co zdecydował ....ja tez raczej mu sugeruje przyjecie nowej płacy( zwolnic sie zawsze zdązy) ....ale decyzja jest jego ......a swoja drogą takie wynagrodzenia za cały etat niegłupiego w końcu gostka na poziomie 1317 br. ( to jest niecałe 1000 na reke) + 200 prowizji to jakby III świat a nie Europa w 21 wieku ....
pklark / 2010-02-15 14:57 / portfel / -
Hurt spożywki ,taki dystrybutor słodyczy ,gum,batoników itp. powrót do dotychczsowych wynagrodzen - gdy firma odzyje a sprzedaż znacząco wzrośnie - czyli takie "niewiadomokiedy i czy wogóle"...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy