Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
ms9 / 2010-02-15 13:40
Jargu, Twoje PPWK dostało karę 70tyś od KNF za naruszenie obowiązków informacyjnych. Alchemia za to samo dostało więcej - 300tyś.
martini4m / 2010-02-15 13:25 / Per aspera ad astra
Na Atonie droga do zamówień otwarta :-)

http://www.prezydent.pl/aktywnosc/ustawy/podpisane/art,50,luty-2010-r-.html

pozdrawiam Atonistów- upragnione jest w zasięgu ręki ;o)
marioo / 2010-02-15 14:14
w uzupełnieniu powyższej informacji, szersze info na temat Atona:
Aton-HT: Ustawa o odpadach korzystna dla spółki

Aton-HT: Ustawa o odpadach korzystna dla spółki
fot: Picsfive/Dreamstime.com
Prezydent podpisał ustawę o odpadach, która dopuszcza stosowanie urządzeń ATON-HT do unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest oraz zakaźnych odpadów medycznych i weterynaryjnych.

W związku z wejściem w życie przepisów NWZA ATON-HT zdecydowało o nowej emisji akcji, z której Spółka chce pozyskać około 10 mln zł.

Nowe przepisy zezwalają na unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych, takich jak reaktory mikrofalowe typu ATON 200.

Ustawa dopuściła także ,,unieszkodliwianie" opadów medycznych oraz zakaźnych odpadów weterynaryjnych metodami, które przekształcają te odpady zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%". Metoda mikrofalowa spełnia wymóg, o którym mowa w przyjętej ustawie. Reaktor mikrofalowy typu ATON BWW, oferowany przez ATON-HT unieszkodliwia zakaźne odpady medyczne i weterynaryjne zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%.

Po kilku latach starań udało się w końcu doprowadzić do zmiany przepisów w zakresie możliwości stosowania naszych urządzeń i technologii do unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest oraz zakaźnych odpadów medycznych i weterynaryjnych. Otwiera to nowy rozdział w historii ATON-HT. Podpisaliśmy wiele listów intencyjnych, a także prowadzimy szereg zaawansowanych rozmów dotyczących sprzedaży naszych urządzeń. W styczniu podpisaliśmy już nawet pierwszą umowę na sprzedaż urządzenia ATON BWW do unieszkodliwiania odpadów medycznych za 230 tys. Euro. Jednak większość naszych potencjalnych klientów czeka na wejście w życie nowych przepisów - powiedział Robert Barczyk Prezes Zarządu ATON-HT S.A.

Nowa emisja

W związku z przewidywanym wejściem w życie przepisów umożliwiających unieszkodliwianie odpadów azbestowych oraz zakaźnych odpadów medycznych i weterynaryjnych za pomocą technologii oferowanych przez ATON-HT Spółka podjęła decyzję o nowej emisji akcji.

11 lutego br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ATON-HT zdecydowało o emisji do 6,6 mln akcji serii E z prawem poboru. Z nowej emisji Spółka planuje pozyskać około 10 mln zł.

Chcemy jak najlepiej przygotować się do nowej rzeczywistości biznesowej w jakiej niedługo przyjdzie nam działać oraz w pełni wykorzystać potencjał jaki niesie za sobą zmiana przepisów. Posiadane przez nas obecnie zasoby finansowe nie pozwolą w nam pełni zrealizować potencjalnych zamówień oraz sprostać zwiększonemu popytowi na nasze urządzenia, których koszt budowy jest wysoki. Stąd decyzja o nowe emisji - dodał Robert Barczyk.

Unieszkodliwianie opadów zawierających azbest technologią MTT

Oferowana przez ATON-HT technologia MTT do unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest jest unikalna na skalę światową. Reaktor typu ATON 200 (ATON 200 HR wraz z blokiem MOS- oczyszczania gazów poprocesowych i blokiem kruszenia) przekształca włóknistą strukturę azbestu w materiał obojętny dla środowiska. Odpady azbestowe są kruszone, mieszane ze specjalnymi dodatkami i podgrzewane wewnątrz reaktora przy pomocy skoncentrowanego pola mikrofalowego do temperatury ok. 1 200?C.

Jest to technologia w pełni bezodpadowa, gdyż przerobiony materiał, który nosi handlową nazwę ATONIT, jest bardzo dobrym dodatkiem do cementu i innych materiałów budowlanych. Równie istotną zaletą opracowanej technologii jest możliwość utylizacji odpadów w miejscu ich występowania - urządzenia typu ATON 200 są urządzeniami przewoźnymi, oraz przede wszystkim ekonomiczność -metoda ta jest znacznie tańsza od innych znanych i stosowanych obecnie metod unieszkodliwiana azbestu. Całkowity średni koszt utylizacji odpadów azbestowych metodą MTT w zestawie urządzeń ATON 200 HR, MOS + Blok Kruszenia to ok. 150 EUR/tona. Dla porównania całkowity średni koszt utylizacji w łuku plazmowym w Bretanii (Francja) to ok. 1.500 EUR/tona.

Proces unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych

Proces unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych metodą oferowaną przez Aton-HT jest dwuetapowy. W pierwszym etapie rozdrobniony i podsuszony odpad jest wprowadzony do komory mikrofalowej. W komorze tej materiał nagrzewany jest do temperatury około 600 - 650?C.

W wyniku tego następują procesy rozkładu termicznego materiału prowadzone poprzez poddawanie ich działaniu wysokiej temperatury, ale bez kontaktu z tlenem (pirolizy). W procesie uwalnianie są gazy i pozostają niewielkie ilości partii stałych złożonych z węgla i substancji mineralnych.

W drugim etapie uwalniane gazy dopalane są w reaktorze mikrofalowym typu MOS przeznaczonym do skutecznego oczyszczania gazów wylotowych temperaturze 1200 st. C. Zależnie od rodzaju odpadów - w wyniku procesu karbonizacji objętość materiału po procesie stanowi jedynie 4-8% objętości wsadu. Produkt procesu karbonizacji zawiera poniżej 5%
tomtay / 2010-02-15 14:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oj tak, miałem po 12,95 ale sprzedałem w piątek i teraz mi łyso :))
amigo2 / 2010-02-15 14:43
masz jeszcze w promo-;)))mozesz siorbac
amigo2 / 2010-02-15 11:59
copernik 1,3 min SIORBAC nic sie nie bac-;)
pietroo / 2010-02-15 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trochę rano na niego kląłem, może dlatego podskoczył :))
jakby było powyżej 1 zł na koniec, byłoby lux
niesmiala* / 85.181.191.* / 2010-02-15 13:24
Witam Panow inwestorow:)
klejnej rewolucji na Mikolaju
byscie chcieli,ja sie zaloze ze
zetka nie przebije,zaslaby...
Migo..cegla sie kruszy..,
cosik slabo ja wypalili w IV kwartale... :)
zielonosci zycze...
marecki007 / 2010-02-15 12:25 / Tysiącznik na forum
ja go w piatek pchnolem mialem zarobek , to jest ruletka
smooth / 2010-02-15 12:19 / portfel / Tysiącznik na forum
"podskoczył" bo pokazał dobry raport...
pietroo / 2010-02-15 12:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a już myślałem, że to moja sprawka :)
MK 72 / 2010-02-15 12:27 / (Marcyś)
myślę że już czas również na epigon. Kolega Smooth wspominał o nim i wygląda że wybicie zbliza sie duzmi krokami.
pietroo / 2010-02-15 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obroty dzisiaj już niezłe
griffin / 2010-02-15 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Trakcja na dolnym ograniczeniu trendu wzrostowego.
Jeżeli ma rosnąć to dobry moment na zakup. Troszkę uszczknąłem.
Jarg / 2010-02-15 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Śnieżek prószy...
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego tygodnia...

PS. Na EFH jest jakiś większy wałek... Już zupełnie nie wiem, o co tam chodzi...
Czeski film...
griffin / 2010-02-15 11:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Może nowy prezes postawił warunek, że chce tanio kupić. Albo IDM chce wykazać jak największe straty przed skupem albo... nie wiem już co ;oP
martini4m / 2010-02-15 11:03 / Per aspera ad astra
Witaj Jarku

prószy a raczej sypie.. zupełnie jak na EFH w zeszłym tygodniu ;-)

pozdrowienia i zielonego tygodnia :-)
xr5pl / 2010-02-15 10:02 / Bywalec forum
ładnie się EFH odbił od podłogi... co myslicie
o tej spółce ?Bo trochę jestem połamany po tych ostatnich spadkach
i zastanawiam się co robić ...
pietroo / 2010-02-15 10:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie pękaj, powinno mocniej odbić, ja też w nim siedzę i mam niezłą stratę
zlot1 / 2010-02-15 10:28 / Bywalec forum
pieter tyle lat grasz i dlaczego nie ustawiasz stoppow po co takie straty robic
pietroo / 2010-02-15 10:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na tym walorze to zwyciężyła pazernośc :(( jak był po 1.40 liczyłem na więcej i się przeliczyłem, ale to ostatni raz
mam nadzieję, że go jeszcze nie puściłeś?
zlot1 / 2010-02-15 10:52 / Bywalec forum
a co ty nie puszczam mam po 1,05 i musze miec min 1,2
pietroo / 2010-02-15 11:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzymaj, może będzie i 1.3
zlotnielogo / 164.139.7.* / 2010-02-15 10:21
zalezy od ogolnego trendu beda spadki bedzie zjazd - ale moim zdanie jesli bedzie trend boczny w totalu to ujrzy niebawem 1,20 ale musim mocno przeciac z dobrymi obrotami 1,10 - 1,11
griffin / 2010-02-15 10:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Na razie wygląda na koniec sypania.
Zagadkowe spadki, wcześniej emisja po 2 zeta, zmiana prezesa, kupno spółki Yona za 30 baniek, niskie C/WK. Sherlock Holmes by się przydał ;oP

Witam wszystkich :o)
kwiatek... / 2010-02-15 10:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Midas co dzień to wyżej:)
amigo2 / 2010-02-15 10:00
chyba zasiorbie sobie biotonu deko-;) do 50 gr moze odbije
martini4m / 2010-02-15 10:10 / Per aspera ad astra
Cześć A.migo :-)
nadal kosisz umysły na NC czy powoli wracasz na główny?
i co Cię napadło na gniotona.. oszalałeś z nadmiaru zieleni ;-))
pozdrawiam Kącikowiczów :-)))
amigo2 / 2010-02-15 11:03
witam
GPH kopernik no oczywista oczywistosc cegiełka-;)))
martini4m / 2010-02-15 11:11 / Per aspera ad astra
no cóż.. dzisiaj kopernik i cegiełka w promocji ;o)
master / 2010-02-15 11:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a czytał ktos twórcze wyniki cegiełki ?
smooth / 2010-02-15 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Kopernik właśnie solidny raport pokazał.
pietroo / 2010-02-15 07:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie po weekendzie :))
pozdrawiam i życzę udanego dnia
MK 72 / 2010-02-15 08:37 / (Marcyś)
Witam Wszystkich

Śniegu za dużo za oknem;-)))
Udanego dnia życzę
Kambodza / 2010-02-15 08:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam wszystkich i udanego dzionka życze:)
pawciomerc / 2010-02-14 22:16 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
witam

jestem na 7 dniu "6" weidera, ehhh katorga ale daje efekty:)
szymon / 2010-02-15 08:57 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc,
zrobilem wszystko, po 20 dniu idzie juz latwo :)
ale najgorsze przed Toba. Powodzenia.
Kambodza / 2010-02-15 08:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
też powoli będę ją chyba zaczynał ale jeszcze póki co się nie zabrałem:)
Big Lebowski / 2010-02-14 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=QpU2KOFCRz8&feature=related Eric Clapton & J.J. Cale- Ride The River
Big Lebowski / 2010-02-14 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem - jutro nowy tydzien i nowy pieniadz ;-)..
Noxik / 2010-02-14 23:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu,
Oby oby :) Zima doskwiera wiec czas odwiedzic jakies cieple kraje a troche pieniadza zawsze sie przyda.


Pozdrawiam i zielonosci jutro na parkiecie oraz ciepelka na dworzu!
Uciekam juz spac ciezki ten walentynkowy weekend byl.

hej
amelian / 2010-02-14 16:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie :)))

dla wszystkich Panów z okazji Walentynek ;)

http://www.youtube.com/watch?v=I3V3Zpz9_0Y&feature=related
Down In Mexico - The Coasters

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-02-14 15:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=l8uk7vlk0sE&feature=related Eric Clapton/JJ Cale-Call Me The Breeze
Big Lebowski / 2010-02-14 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=u15gkXPnC1U&NR=1 J.J. Cale - A Thing Going On
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy