Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
amigo2 / 2010-02-14 14:07
pozwole sobie na wklejke z innego forum-;)

Nieprzespane noce,
Ciagly brak humoru
To objaw typowy,
Dla tego waloru..

Mówiac delikatnie-
Jednym slowem-kicha
Kto Biotka nie sprzedal-
Na migrene zdycha.

Jesli chcesz uniknac
"Gozdzikowej" proszków
Na najblizszej górce
W********** po troszku..
pietroo / 2010-02-14 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobre :)
pietroo / 2010-02-14 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie z super śnieżną niedzielę :))
U mnie sypie strasznie, tzn w stolicy. Zima nie odpuszcza. Dzisiaj znalazłem fajny link dotyczący kolei transsyberyjskiej. Warto się wybrac w podróż pociągiem siedząc przed kompem.
Pozdrawiam życząc udanej niedzieli

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,7555397,Wirtualna_podroz_koleja_transsyberyjska.html
Big Lebowski / 2010-02-14 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. Pozdr
Ciułacz / 2010-02-14 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
Ostatnio TOYOTA została ostro poturbowana, a GM z Fordem nie zwlekali i licząć na panikę zaoferowali sprzedającym Tojotę rabat $1000 na kupno ich produktu.Oferta niby zachęcająca ale tojociarze to twarde sztuki i lubią te samochody, więc niema paniki.
We mnie odezwała sie dusza spekulanta, bo widząc spadek ponad 20%, pozwoliłem sobie na małe zagrywki.Dwa razy brałem i oddawałem robiąc po pare %, ale teraz wziąłem na dłużej licząć że odrobi straty przez najbliższe 6 miesięcy.
Big Lebowski / 2010-02-14 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. Postapiles jak rasowy inwestor tzn. na zle wiadomosci kupuj i slusznie zrobiles uwazam .. Pozdr.
Alvarez / 2010-02-14 13:02
Witajcie Gospodarzu,
Big, bardzo prosze o komentarz. W swoim portfelu mam m. innymi takie spolki jak Cognor, CPEnergia, MSZabrze. Wartosc tych papierow osiagnela juz zapewne swoje minima. Niedawno AT sugerowalo rozpoczecie fazy up, jednak proces zostal zatrzymany. Czy w okresie blizszych spadkow spolki te moga dalej sie osuwac? Jak oceniasz te papiery?
Dzisiaj niedzielny poranek i jeszcze nie widac korkow w Twoim kaciku, wiec moze pare refleksji na temat tych spolek uzyczysz. Pozdrawiam, Dzieki, Alvarez
Big Lebowski / 2010-02-14 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez.. Wiele malych i srednich spolek znajduje sie obecnie w konsolidacji i musza swoje odczekac w poczekalni - chyba ze zaskocza wynikami lub jakas ciekawa fuzja na rynku - cierpliwosc jest wskazana nic wiecej .. Pozdr
takra / 188.47.15.* / 2010-02-14 13:01
Witaj Big. Czytając Twój wpis na temat walut nie do końca rozumiem dlaczego inwestorzy zagraniczni sprzedają euro za 4 zł,a nie np. za 4.5 .To samo dotyczy dolara. Wyjaśnij proszę ,komu zależy w tej chwili na trzymaniu kursu złotego na dzisiejszym poziomie.Jak widzisz umacnianie się złotego w parze z umacniającym się dolarem.
Usznowanie przesyłam dla całego kącika.
Big Lebowski / 2010-02-14 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Takra .. Piszac slowa ze inwestorzy sprzedaja euro mam na mysli taka sprzedaz na rynkach zagranicznych takich jak . Londyn , Frankurt i nne europejskie gieldy a nie w Polsce , jezeli zlotego kupuja to wiekszy popyt powoduje ze euro nie jest po 4,5 zl tylko po 4 zl a bedzie duzo nizej 4 zl gdyz popyt bedzie wzrastal na zlotego .. Pozdr
Ciułacz / 2010-02-14 14:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra, witaj !
Pytasz :
dlaczego inwestorzy
zagraniczni sprzedają euro za 4 zł,a nie np. za 4.5 .

Jak byś zobaczył w arkuszu zleceń sprzedarzy to napewno tam będzie pozycja po 4,5zł, sęk w tym że kupujących po tej cenie brak, a dlaczego ? To tak jak już Big Ci odpowiedział
gdyz popyt bedzie wzrastal na zlotego

Dalej pytasz
komu zależy w tej chwili na trzymaniu kursu złotego na dzisiejszym poziomie

Z pewnością to nie jest spisek Masoński czy jednej osoby, ale całej zgraia oportunistów, co starają sie zarobić parę groszy, potęgując trend, aż do przesilenia (konsolidacji).
Fakt że grubasy mają wiekszą możliwość tworzenia trendu rozsiewając plotki lub wylbrzymiając fakty, ale drobnica jak w porę sie odpowiednio ustawi to zawsze coś tam zarobi.
Zapewnie będziesz chciał zapytać dlaczego popyt bedzie wzrastal na zlotego?
Najprościej to można odpowiedzieć że : Polska gospodarka mało ucierpiała z powodu recesji i dalej będzie wzglednie tanio produkować na export i jeszcze nie jest na maxymach swoich możliwości.Na tle starych krajów Uni co już sa w stagnacji to PL ma jeszcze wiele do zrobienia.Pozdrawiam
takra / 188.47.15.* / 2010-02-14 18:14
Witaj Ciułaczu. Wraz z Bigiem daliście mi wykładnie,dziękuje,ja to troszeczke załapuję. Problem w tym że siedzę w dolarze po 2.83 i nie wiem co dalej z tym fantem zrobic.Moje chciejstwo i pazernosc na zarobek mówi mi trzymaj jaszcze,ale nieśmiałe impulsy z tyłu głowy wysyłają sygnały ostrzegawcze ze może to byc nie trafiona do końca inwestycja.Założyłem sobie że będę to trzymał do końca wakacji i na gwałt szukam potwierdzenia że nie umoczę tyłka. Dzieci i wnuki miały by niezły ubaw gdyby dziadek wyszdł na tym jak Zabłocki na mydle.Uszanowanie przesyłam.
Ciułacz / 2010-02-14 19:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra, re-witaj !
Zakładając że złotówka sie będzie umacniać do € oraz, $ do € to pomiedzu Złotówką a $ może być tz pad albo co gorsze ( dla Ciebie ) złotówka może sie szybciej sie umocnić od $.
Ciężko coś prorokować bo na $ to spekuluje cały świat i to nie cieniasy.Jedno jest pewne że zaczyna sie klarować trend.
http://stooq.pl/q/?s=usdpln&d=20100212&c=3y&t=l&a=lg&b=0
takra / 188.47.15.* / 2010-02-14 19:44
Dzięki Ciułaczu. Tak to jest jak za inwestowanie biorą się dziadki bez przygotowania i dostatecznej wiedzy.Przemyślę jeszcze raz ten temat,jedno jest pewne,napewno wrócę do inwestowania w nieruchomości. Uszanowanie przesyłam.
takra / 188.47.15.* / 2010-02-14 14:13
Dzięki Bigu. Spadające indeksy na naszej giełdzie plus umacniający się złoty,to w moim odczuciu niezła mieszanka wybuchowa.
Uszanowanie przesyłam.
Big Lebowski / 2010-02-14 12:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Vw84nN_7rpw&feature=related JJ CALE-FANCY DANCER

...

Rafi155 / 153.19.209.* / 2010-02-14 11:43
wiedziałem, że się odezwiesz. Z Vistulą rzeczywiście jest coś na rzeczy.
Jarroo / 2010-02-14 11:04
Witam w niedziele.
Witaj Big.

Ja tez zapodam cos, bedzie to dla niegrzecznych chlopcow!
Joe Bonamasa
http://www.youtube.com/watch?v=8ynqh3Hkvgs
Ostatnio tu troche bluesa puszczacie.
Big Lebowski / 2010-02-14 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarro.. to jest bluesowy kacik..;-) .. Pozdr
Jarroo / 2010-02-14 11:25
No to jak tak to niech zagraja najlepsi!

http://www.youtube.com/watch?v=F4OXrmxDp44

Pozdrawiam.
Golem14 / 2010-02-14 10:51 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

przesylam muzyczne "Blue Sunday"
http://www.youtube.com/watch?v=8ynqh3Hkvgs

oraz linka o naszej "perle" portfelowej;-)
http://www.investcongroup.pl/download/pdf/2010-02-11-iq-pb.pdf

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-02-14 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-02-14 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E Ich + Ich - Vom selben Stern
Big Lebowski / 2010-02-14 09:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Roman B / 62.87.174.* / 2010-02-14 10:32
pozdrawiam gospodarza tego forum i nie tylko, mam pytanie o Vistulę, czy mógłbyś sie wypowiedzieć, idzie wiosna, wydaje mi się ze to bardzo dobra inwestycja.
Big Lebowski / 2010-02-14 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Ostatnio nie przygladalem sie specjalnie Vistuli ale z tego co pamietam strasznie pogmatwany akcjonariat tam jest - Kruk dawny , Alma Market itp. calkiem mozliwe ze zacznie generowac wzrosty - gdyz jest obecnie malo popularna , jednak czy to b. dobra inwestycja mam watpliwosci.. Pozdr
amigo2 / 2010-02-14 11:28
witam

Bigu vistula to zło-;)
tylko BYTOM
Bytom chce nie tylko koszul
Katarzyna Sadowska
Puls Biznesu, pb.pl,12.02.2010 07:06
Jeśli dojdzie do przejęcia, pod marką Otto Hauptmann giełdowa spółka może oferować również krawaty i dzianiny.
Kilka dni temu Bytom poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z właścicielem Cotton International. W jego myśl giełdowa spółka może przejąć 80 proc. udziałów firmy, która dystrybuuje koszule pod marką Otto Hauptmann.

- To druga co do popularności marka koszul w Polsce. Firma sprzedaje rocznie około 150 tys. sztuk – mówi Tomasz Sarapata, prezes Bytomia.
Ich ceny wahają się od 129 do 299 zł. Tomasz Sarapata dodaje, że biznes Cotton International jest wysoce rentowny. Nie ujawnia jednak szczegółów finansów.
Ostateczna forma transakcji? Jedną z możliwości jest objęcie przez właściciela Cotton International 4,5 mln nowych akcji Bytomia. Ich cena nominalna to 1 zł, więc cena emisyjna nie będzie mogła być niższa, co daje pewien obraz wartości transakcji.
Bytom ma wyłączność na rozmowy z firmą do końca czerwca. Jeśli dojdzie do transakcji – wokół marki Otto Hauptmann zbudowane zostanie całe portfolio artykułów komplementarnych do oferty Bytomia np. krawatów i dzianin.
- Zakładamy, że potrwałoby to cztery sezony, czyli dwa lata. Chcielibyśmy, by Cotton International zajął się obsługą całego pakietu komplementarnego w naszej grupie – wyjaśnia Tomasz Sarapata.

siorbac!!!!
Big Lebowski / 2010-02-14 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Wiadomo nie od dzisiaj ze Bytom to potega ..;-)
Big Lebowski / 2010-02-14 09:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W dniu Walentynek - Wszystkim Paniom udanej niedzieli zycze..
dodge / 2010-02-13 22:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Relaksująco, wspomnień czar - filmik Batmana:)

tnij.org/forummp

Pozdr.
dodge / 2010-02-13 22:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tnij.org/forummp2

:)
dodge / 2010-02-13 22:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tnij.org/forummp12

:)))
dodge / 2010-02-13 22:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hahaha - wówczas to był hit :)))

tnij.org/forummp13
Malwin91 / 2010-02-13 18:42 / portfel
Witam :)
Chcialem zapytac jaki jest średni czas trwania hossy ? na rynkach swiatowych ?
Ciułacz / 2010-02-14 03:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Malwin91, witaj!
Widzę że inwestorzy olimpiadę ogladają, i nikt ci nie odpowiedział.
Wikipedia nam precyzuje :Hossa (fr. hausse, pot. rynek byka) - termin giełdowy oznaczający długotrwały wzrost kursu giełdowego papierów wartościowych lub cen towarów notowanych na giełdzie. Przeciwieństwem hossy jest bessa.
Jak sobie ustalisz co to jest długotrwały wzrost kursu to zobacz sobie na wykresie np na takim: http://finance.yahoo.com/echarts?s=^DJI#chart1:symbol=^dji;range=my;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined
Nie zawsze wszystko jest jednoznaczne.Od Lutego 2009 mamy wzrosty i to nawet bardzo ładne , jedni twierdzą że to już hossa a inni że to tylko odreagowanie na wcześniejsze spadki. Jak go zwał tak go zwał, ale była okazja do zrobienia kasy.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-02-13 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ZRm1WdSIU70&feature=related J.J Cale - Guitar Man
Big Lebowski / 2010-02-13 17:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisze moze cos o walutach - sa dwie waluty ktore sie znacznie umacniaja tzn. usd i nasza zlotowka - moji faworyci sprzed roku , zloty ma aprecjacje juz kilkanascie miesiecy natomiast usd obecnie wystartowal - przyczyna aprecjacji usd jest zamykanie pozycji na euro oraz wyprzedaz aktywow w strefie waluty euro - czynia to obecnie inwestorzy z calego swiata a zwlaszcza Ameryka i Azja , dojdzie do momentu ze usd bedzie musial sie zatrzymac gdyz Ameryka ma takze problemy z buddzetem i zadluzeniem natomiast zloty trudno bedzie zatrzymac - gdyz popyt bedzie systematycznie wzrastal , rynek nie lubi prozni i ucieczka z euro bedzie zamieniana na inne waluty takie jak norweska korona oraz nasza zlotowka - nie nalezy sie sugerowac ze umacniajacy sie zloty powstrzyma spadki na GPW- gdyz porzadna aprecjacja zlotego miala miejsce juz przed spadkami , po spadkach bedzie silne zapotrzebowanie na plynne i mocne fundamentalnie nasze spolki , zakupy sa robione juz od dawna - mowia o tym np. przed spadkami potezne obroty na PKO BP - pisalem o tym wowczas ze kupuja sytematycznie inwestorzy zagraniczni - takze spadki na GPW robia inwestorzy zagraniczni a cel maja wiadomy i obstawiam ze jeszcze nie zakonczyli roboty - moment zakonczenia jest blisko ale spadkow cdn..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy