Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-02-13 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=i5Tiqv4Irjs&feature=related Eric Clapton/JJ Cale-After Midnight
Big Lebowski / 2010-02-13 09:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=l8uk7vlk0sE&feature=related Eric Clapton/JJ Cale-Call Me The Breeze- Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-02-13 09:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po czwartkowym szczycie, na którym kraje UE miały zadeklarować swoją pomoc dla Greków, okazało się, że Bruksela owszem pomoże, ale tylko politycznie. Na razie nikt nie zadeklarował konkretnej pomocy finansowej. Dla krajów bałtyckich jest to znak, że strefa euro nie musi być lekarstwem na kryzys, a wspólna waluta może nawet przeszkadzać - pisze NYT.
Wkleilem urywek artykulu z wyborczej..Moim zdaniem ECB nie jest powolany do ratowania upadlych panstw - jego rola jest pilnowanie pieniadza jakim jest euro a nie inna - ratowaniem Grecji i innych panstw w podobnej sytuacjie powinien sie zajac MFW- gdyz ta instytucja jest do takich celow powolana i ma doswiadczenia w tej dziedzinie , calkiem mozliwe ze Grecja moze wywolac efekt domina w Uni i takie obawy maja obecnie inwestorzy - ktorzy maja aktywa w euro , Hiszpania 20% bezrobocia , w nieruchomosciach piekny sen sie skonczyl itd. tak wiec Hiszpania bedzie nastepna na tapecie - takze Portugalia czeka w kolejce obecnie i calkiem mozliwe ze Wlochy - plyna z tego pozytywne wnioski tzn. my - nasza gospodarka bedzie wielka wygrana po tych turbulencjach w Europie - osobiscie byl bym za tym aby Balcerowicz wrocil do finansow i tu moja wypowiedz nie spodoba sie wielu , chodzi o to abysmy nie zmarnowali obecnej szansy tzn. nie przejedli ..Zloty bedzie mocna waluta pisze o tym od 18 miesiecy i przedsiebiorcy musza sie z tym pogodzic oraz zabezpieczyc , takze ekspansja na upadle rynki stwarza niebywala szanse dla naszych firm..
Jarg / 2010-02-13 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Serdecznie pozdrawiam z Bialej Wenecji nad Odrą...

PS. Pracowity tydzień i weekend ( nie łykend niestety) również z pracą...
Dopiero wieczorem może coś uda się wrzucić na relaks...

PS. Balcerowicz był naszym zbawieniem w momencie upadku komuny i w okresie odbudowy państwa, ale teraz jego radykalny monetaryzm niekoniecznie byłby porządany...
Big Lebowski / 2010-02-13 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Port jachtowy pozdrawia serdecznie Biala Wenecje.. ;-).. Przyjacielu w Angli ludziom zylo sie dobrze przez dlugie lata - gdyz Zelazna Dama zrobila podwaliny pod taki dobrobyt - niestety socjalisci zmarnowali to wszystko , mi chodzi o to zeby nie zmarnowac szansy i nie tracic kasy na populistyczne zobowiazania..
Big Lebowski / 2010-02-13 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przypomina mi sie zdjecie jak Zelazna Dama kopala w tylek jednego z deputowanych hehe..
Jarg / 2010-02-13 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu, może z wiekiem gaśnie po prostu mój kapitalistyczny radykalizm, a coraz bardziej zyskuje socjalny konformizm... :-) Cięcia i reformy Żelaznej Damy wyprowadził Albion na prostą, lecz była to kosztowna społecznie operacja. I dlatego Brytyjczycy powiedzieli pewnego wyborczego dnia, że już wystarczy... To taka ludowa mądrąść mieszkańców Zjednoczonego Królestwa... Tak samo podziękowali Churchillowi, zaraz po zwycięskim zakończeniu II w.ś.... bo również uznali, że już wystarczy...
Koleżanka wróciła kilka dni temu z miesięcznego pobytu w Singapurze - kraju uważanego za wzrocową gospodarkę wolnorynkową, niemal modelową w stylu Friedmana, w czołówce wszystkich rankingów na liberalizm gospodarczy i podatkowy... Bogaci i średniozamozni żyją tam jak w raju... ale inni już nie... Kontrasty społeczne ogromne.... Chyba jednak wolę starą, socjalną Europę... :-)
Big Lebowski / 2010-02-13 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
My europejczycy nie mozemy konkurowac z azjatami tzn. juz na starcie przegrywamy z nimi , maja inna mentalnosc , sa niesamowicie pracowici a wymagania socjalne i placowe maja b. skromne , w Honkongu bylo haslo ktore dominowalo swego czasu tzn. zarabiaj albo zdychaj hm. w Europie jezeli jakis polityk powie ze ci co pobieraja swiadczenia socjalne a nie pracuja musza miec w portfelu mniej od tych co pracuja - jest uwazany za heretyka itp..
Jarg / 2010-02-13 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Więc nie konkurujmy w pracowitości, postawmy na to, co zawsze było siłą cywilizacji Zachodu - na innowacyjność i intelekt - swobodne myślenie wymaga jednak komfortu życiowego, ale jest właśnie obce konfucjańskiej mentalności Azjatów, gdzie wszystko wiecznie ulepszano i poprawiano dążąc do doskonałości, ale gdzie uczeń nie ważył się przekreślić dokonań swojego mistrza i wyznaczać nowego kierunku...
Big Lebowski / 2010-02-13 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie - tylko abysmy nie zyli ponad stan - przyklad Grecji i innych poludniowych krajow Uni niech bedzie dla nas przestroga..
Jarg / 2010-02-13 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grecy to lenie patentowane... :-) Hiszpanie i makaroniarze w sporej części również.... :-)
amigo2 / 2010-02-13 00:48
2010-02-12 19:46:19 | Big Lebowski [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Witaj.. Tylko Ämigo moze udzielic Ci odpowiedzi na ten temat , ja nie mam tej spolki
.. Pozdr

no ja Cię proszę-;)
a co niocogames hmmmmmmm ja tam czekam na 10 zeta-;))))))
społka z perspektywa tylko zalezy ile kto ma czasu
niesmiala* / 85.182.7.* / 2010-02-13 01:01
witaj Migo,jak widzisz raport cegly i na jaki poziom wskoczy?
master / 2010-02-13 10:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
raport.. jak prognozowali to wykonali.. za to plus
ale z czego te niby zyski to szkoda gadać...
ale kto by tam patrzył na takie banały ja wyniki jak leci na 1,6...
amigo2 / 2010-02-13 01:21
witam
ok-;)
moja cena 1,6 ale dostałem dzisdiaj w zyłe-;) i to dos dobrą dawke-;)))))))))))
Big Lebowski / 2010-02-12 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=i5Tiqv4Irjs&feature=related Eric Clapton/JJ Cale-After Midnight
pawciomerc / 2010-02-12 21:16 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam
dzisiaj pewien inwsetor przedstawił mi skany z jego rach.
i tak
facet na gancie w 5 lat zrobił 2013% :))))

mi sie podoba
pietroo / 2010-02-12 22:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak można było na tym papierku, podobno jak wchodził na giełdę kosztował koło 1 zł, a urósł do ponad 100 zł
ale to inne czasy, budowlanka wtedy szalała najostrzej
adrianoo / 2010-02-12 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
min.: 0.35zl max:104.6zl
pietroo / 2010-02-12 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jest zarobek? jest i to świetny kto to wytrzymał
Gant to w ogóle mój pierwszy papierek jaki kupiłem :)
Big Lebowski / 2010-02-12 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Sam Gant wygenerowal wzrost podczas ostaniej hossy w okolicach 10 tys procent , tak wiec jego 2 tys.procent niczym nie zaskakuje..
tomtay / 2010-02-12 21:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozdrów go od Nas i jak będzie miał typy +/- 2k.% niech Nas też "pozdrowi" :)
amigo2 / 2010-02-13 00:40
TO ztwykły leszcz na cegiełce w tydzien 500%
a o perełce nie bede wspominał-;)
pawciomerc / 2010-02-12 21:17 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
aha

nie napisze jaka kwota obracał ale zaczynał dość sporą

morał taki : warto czytać A. Eldnera
skrzydlaty / 2010-02-12 21:10
http://www.flyozone.com/gallery/a/paragliders/downloads/videos/peru_ozone_footy.avi
Skrzydlaty filmek :)
Big Lebowski / 2010-02-12 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=cXM9hWBnPLo&feature=related J. J. Cale - Don't go to strangers
rzeź ostateczna / 85.222.87.* / 2010-02-12 20:34
witam Biga i kącikowców. dlaczego nie padniecie przede mną na kolana i nie zaczniecie ich całować jak matki swojej prosząc o przebaczenie już teraz? wciąż się łudzicie? Bigu jako gospodarza nawołuję Cię abyś nawrócił się w końcu i poddał mojej woli zanim będzie za późno. Jeśli tego nie zrobicie stracicie większość kapitału, będziecie cgorować psychicznie i fizycznie. Nie zaznacie spokoju.
Big Lebowski / 2010-02-12 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Rzeziuchna.. :) Ale Ty masz fantazje hehe..
rzeź ostateczna / 85.222.87.* / 2010-02-12 20:43
ostatnie tygodnie to był tylko przedsmak tego co się będzie działo na rynkach. jak na razie to jak byś powiedział spokój grabarza. najgorsze zacznie się kiedy z plotek zaczną materializować się fakty w postaci bardzo złych danych makro. ogłupiony tłum bardzo szybko zmienia sztandary. wszystko ulegnie wielkiemu przyspieszeniu bo od poniedziałku zaczyna się chiński rok tygrysa. Tygrys nie atakuje jeśli nie jest pewny zwycięstwa a najbardziej nie lubi wszelkiego rodzaju cwaniaków i lawirantów czyli bankierów i spekulantów takich jak Ty i tu wypisujący brednie "inwestorzy". Będzie dużo krwi od poniedziałku
5424 / 2010-02-12 20:51 / Fan Linuxa Ubu
dowal rzezio ostro w to kłębowisko zachłanności chciwości i niech leci w przepaść na pohybel .. ........ pozrdrawiam
Big Lebowski / 2010-02-12 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeziuchna w nadchodzacym czasie obstawiam do -10% na waznych indexach i nic wiecej .. pozycje zostana odwrocone przed wygasnieciem kontraktow w marcu - tak zakladam..
Skrzydlaty / 2010-02-12 19:43
Witam Wszystkich i Gospodarza.
Zastanawialem sie, czy dzisiaj nie kupic Nicogames a tu info o zbyciu 122 000 sztuk. Ma ponoc byc split. Co sadzicie, warto czekac do ponizej 2,5 zl?
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-02-12 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Tylko Ämigo moze udzielic Ci odpowiedzi na ten temat , ja nie mam tej spolki .. Pozdr
tomtay / 2010-02-12 19:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj.. Niejaki Wiesława Franciszek Ąmigo Drugi Jaworski też już nie ma,
bo zostawił sobie jednego walora ;))
p.s.Iqp elegancko żre, ale do drugie na "em" może być taniej :)
skrzydlaty / 2010-02-12 19:55
Ok
Zastanawiam sie, kiedy spolki z glownego parkietu poszybuja?
Jak na razie to NC kroluje od grudnia. Przyjdzie w koncu zmiana. Z tego co piszecie to moze to byc wiosna. Chcialbym i tam cos zarobic :) Zona przyciska mnie do kupna mieszkania, brakuje jeszcze pare groszy :)
Studiowalem w Szczecinie Bigu na AR na Zolnierskiej, od 1 stycznia jest to juz Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny. Jak to wszystko sie zmienia he he, nigdy bym nie pomyslal.
Big Lebowski / 2010-02-12 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No widzisz - jaks cesarz juz dawno temu powiedzial ze wszystkie drogi prowadza do Szczecina hehe , nawet caryca Katarzyna byla ze Szczecina.. ;-) , spolki z glownego indexu mysle ze wystartuja pod koniec marca i do plowy kwietnia , NC pomimo wzrostow ma sporo do odrobienia nadal -ale wybrane spolki ..
skrzydlaty / 2010-02-12 20:03
Z Caryca to nie wiedzialem he he
Na kazde wsrosty czekam, obym w pore zauwazyl gdzie sie zaladowac :)
Big Lebowski / 2010-02-12 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak caryca Katarzyna byla corka dowodcy garnizonu niemieckiego w Szczecinie..
skrzydlaty / 2010-02-12 20:22
Uwazasz, ze NC ma jeszcze sporo do odrobienia. Wiem, ze to nie Twoj index ale jak sadzisz do ilu powinien dojsc by nadrobic do pozostalych?
Big Lebowski / 2010-02-12 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NC sa tam ciekawe spolki ala takze jest wiele badziewia takze - mysle ze ciekawe maja spory potencjal wzrostu , beda wzrosty na tym indexie..
skrzydlaty / 2010-02-12 20:38
co przekonalo Cie do IQP?
Czy obecna cena 5 zl na AtonHt nie jest za wysoka na wejscie? Chyba PP w marcu?
Co sadzisz o WDMSA? To ja wlasnie posiadam.
Big Lebowski / 2010-02-12 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkie moje spolki z NC sa mocno przewartosciowane i o chwiejnym fundamencie , co mnie sklonilo ? hm. po kielichu bylem.. ;-)
pietroo / 2010-02-12 20:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Big :))
wiesz, że czasem po kielichu podejmuje się najlepsze decyzje :))
podoba mi się Twoje poczucie humoru
pozdr
Big Lebowski / 2010-02-12 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. Jest takie powiedzenie ktore mowi - Szczesliwy ten dom gdzie szaleni w nim sa..;-) .. Pozdr
pietroo / 2010-02-12 20:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takiego powiedzenia nie znałem, ale podoba mi się. Ja też czasem podejmuję różne decyzje pod wpływem impulsu i chyba na tym polega łatwość podejmowania decyzji i kreatywność :))
skrzydlaty / 2010-02-12 20:56
Po koeluchu mowisz, he he
To zobaczymy jakie ja dzis arcydziela stworze :)
Pije juz trzeciego Kronenbourg'a i chyba na nim nie skoncze :)
pietroo / 2010-02-12 21:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo dobry browarek i napewno twórczy :))
skrzydlaty / 2010-02-12 21:06
he he :)
Podoba mi sie Indexcop :)
i jak?
pietroo / 2010-02-12 22:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja go mam juz jakiś czas i też mi się podoba :)
Big Lebowski / 2010-02-12 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczorajszy silny wzrost na amerykanskich indexach - roznie mozna interpretowac , ja uwazam ze zrobili wzrost zeby chronic dluzej 10 tys pkt na Dow Jones ..
Big Lebowski / 2010-02-12 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amerykanska waluta sie umacnia i uwazam ze kurs euro-usd ktory zapodawalem tzn. 1,30 usd - za euro jest juz nieaktualny , euro spadnie sporo wiecej i dna mozemy sie spodziewac 1,25 usd- za euro .. Trwa ewakuacja inwestorow z euro i z gield europejskich, potrzebuja troche czasu na ewakuacja dlatego gieldy jeszcze nie nabraly impetu spadkowego - wszystko przed nami , trend spadkowy na gieldach jest w trakcie i nic sie nie zmienilo , obecnie mamy korekte spadkow uwazam ktora moze jeszcze potrwac .. Sytuacja z europejskimi krajami z poludnia bedzie nam jeszce sporo czasu towarzyszyc - niestety , korzystne jest to ze inwestorzy zawitaja gromadnie u nas - tak na walucie jak i na akcjach - jednak spadki beda jeszcze kontynuwane na GPW - wyjsciem rozsadnym sa dobre male spolki - jak juz wielokrotnie pisalem.. Takze ci co wzieli kredyty w euro moga sie usmiechac - splacajac mocna zlotowka raty - takie kredyty rekomendowalem kilka miesiecy temu .. Jezeli przejdziemy ta korekte ktora mamy obecnie - dno jest juz niedaleko - to nasza gielda i waluta bedzie jedna z silniejszych gield na swiecie..
master / 2010-02-12 17:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zarząd Nicolas Games S.A. informuje, iż w dniu 12.02.2010 roku otrzymał zawiadomienie od Pana Wiesława Franciszka Jaworskiego o zmniejszeniu stanu posiadanych akcji Nicolas Games S.A. w wyniku zbycia w dniach 8-10 lutego 2010 roku w ramach transakcji sesyjnych 121 999 szt. akcji Spółki.
Przed dokonaniem transakcji akcjonariusz Wiesław Franciszek Jaworski posiadał 122 000 szt. akcji, co stanowiło 10,51 % kapitału zakładowego i uprawniało do wykonywania 122 000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, co stanowiło 10,51 % głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Po dokonanej transakcji zbycia 121 999 szt. akcji Pan Wiesław Franciszek Jaworski zmniejszył liczbę posiadanych akcji do 1 szt. akcji, które stanowią poniżej 5% kapitału zakładowego Emitenta i uprawniają do wykonywania takiej samej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
master / 2010-02-12 17:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no prosze Pani Wiesio kupuje a potem ładnie sprzedaje...
ciekawe kiedy na Koperniku powtórzy numer..
mesko / 2010-02-12 17:28 / portfel / Status quaestionis
Dzień dobry wszystkim
miłego końca tyg, miłego weekendu, miłych i upojnych :D walentynek
smooth / 2010-02-12 16:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Ostatnio zwracałem uwage ze jestesmy najgorsi w europie. Za to idziś musze zazanczyć ze jestesmy najlepsi. Nic w przyrodzie nie ginie.

Cześć gospodarz!
Big Lebowski / 2010-02-12 16:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Smooth.. Pozdr
amelian / 2010-02-12 17:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))
Pozdrawiam serdecznie :)
Big Lebowski / 2010-02-12 17:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko :) Jak inwestycje ? .. Pozdrowka serdeczne ..:)
amelian / 2010-02-12 17:16 / portfel / Tysiączniczka na forum
Bigu, inwestycje kiepsko szczerze mówiąc...MIL wygląda na to że kupiony na górce i dobry raport wliczony był w cenę...O Swarzędzu nie ma co pisać bo każdy widzi jak jest, wyjść z niego nie mogę... :( NC - jakoś cierpliwości nie mam aczkolwiek skłaniam się aby odkupić Nico po nizszej cenie :)
Obserwuję nadal Polimex
Big Lebowski / 2010-02-12 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjda lepsze czasy Amelko..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy