Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-02-07 16:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Zg34iR1D49c Sam Kinison-Wild Thing (Official Music Video)
Big Lebowski / 2010-02-07 16:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Super Bowl Finale Live im TV: New Orleans Saints - Indianapolis Colts - dzisiaj final i jako ciekawostke zapodaje ze byki powinni kciuki trzymac za druzyne New Orleans Saints a natomist niedzwiedzie za druzyne Indianapolis Colts - gdyz stare powiedzenie gieldowe mowi ze gdy wygrywa druzyna z NFC kursy na gieldzie rosna w tym przypadku musi wygrac druzyna New Orleans Saints w druguim przypadku druzyna z AFC Indianapolis Colts gdy wygra mamy spadki na gieldach.. Sceptycy maja okazje sprawdzic ta regule gieldowa .. ;-) , dlatego stawiam na New Orleans Saints ..:)
Kambodza / 2010-02-07 16:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skoro tak to ja również za NO Saints:)
Golem14 / 2010-02-07 12:10 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

przesylam muzyczne "Blue Sunday"
http://www.youtube.com/watch?v=8ynqh3Hkvgs&feature=related

oraz pozdrowienia serdeczne;-)
Big Lebowski / 2010-02-07 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Pozdrawiam serdecznie.. :)
Big Lebowski / 2010-02-07 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo .. Adamek dobry bokser ale zmarnowal i zmarnuje swoj czas w USA - powroci do kraju z poobijana twarza , polamanym nosem i zszarganym zdrowiem - bez pieniedzy , powinien przed laty usadowic sie na miejscu Michalczewskiego - walczyl by za prawdziwe pieniadze nie kombinujac z wagami i wrocil by do kraju z kasa .. Szkoda chlopaka - nic wiecej.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-02-07 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=BiwBhpf2JtY Eagles - Tequila Sunrise HD - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-02-07 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose sie moze do postow ponizej - gielda jest przeznaczona dla indywidualistow i kazdy indywidualnie probuje sie znalezc na rynku , kazdy widzi rynek inaczej i kazdy probuje cos ugrac obstawiajac trend , ci co dobrze sie czuja w grupie na gieldzie powinni inwestowac tylko w fundusze , ja obstawiam ze jestesmy w dlugoterminowym trendzie wzrostowym ale czkawka po ubieglorocznych wzrostach bedzie nam towarzyszyc przez caly prawie rok , nazywajac rzeczy po imieniu - caly rok bedzie plaska pochyla Warrenowa..;-) , w miedzy czasie beda po pare procent wyskoki na indexach.. Dlugoterminowcy powinni ukladac staranie i systematycznie portfele nie zwazajac na wahania..Tak ja widze rynek a inni widza inaczej i to jest git..:)
Big Lebowski / 2010-02-07 10:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim...
warren buffet / 2010-02-07 10:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzien dobry :)
Big Lebowski / 2010-02-07 10:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Warren.. Pozdr
Kambodza / 2010-02-07 10:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude:)
Jestem ciekawy jak dzisiaj TASE się zachowa...
Pozdrówka serdeczna
Big Lebowski / 2010-02-07 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza.. Tase - obstawiam ze wyjda z minusa dzisiaj - moze delikatny plus.. Pozdrawiam serdecznie
warren buffet / 2010-02-07 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W Chinach gwałtownie rośnie liczba zagrożonych kredytów

Jak stwierdził prawnik zajmujący się problematyką upadłości, w Chinach wzrosła gwałtownie liczba zagrożonych kredytów z powodu złych praktyk ich przyznawania

- Współpracujemy blisko z SASAC (Asset Supervision and Administration Commission), państwową komisją zarządzającą przedsiębiorstwami i wiemy, że w Chinach zagrożone kredyty wynoszą dosłownie biliony renmibi (inne określenie yuana) i nikt z tym nic nie robi – powiedział podczas czwartkowej konferencji Asia-Pacific Loan Market Association Neil McDonald, działający w Hong Kongu partner Lovells LLP, zajmujący się kwestiami restrukturyzacji i upadłości. – W któryś momencie trzeba je będzie rozliczyć.

Rząd chiński zaostrza kontrolę, w tym współczynników rezerwowych, by rekordowa liczba pożyczek nie napędzała inflacji. Szanghajskie biuro chińskiej komisji nadzoru bankowego ostrzegło w czwartek, że dziesięcioprocentowy spadek wartości nieruchomości w mieście może trzykrotnie powiększyć liczbę zagrożonych kredytów. Liu Mingkang, prezes komisji powiedział 4 stycznia, że pożyczki zostały ukierunkowane w zeszłym roku w spekulacje giełdowe i dotyczące nieruchomości, a Chiny już podjęły odpowiednie kroki by temu zapobiec. Rzecznik prasowy komisji był w piątek niedostępny.


http://biznes.onet.pl/w-chinach-gwaltownie-rosnie-liczba-zagrozonych-kre,18491,3173305,1,news-detal
warren buffet / 2010-02-07 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wystarczy iskra i bedzie powod do zwały, zwlaszcza jak morgany i inne gady ożenili papier i zajmują pozycje na S.... jak to sie mowi - wieczny zarobek, wieczne czesanie
Kambodza / 2010-02-07 09:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Warreno ale z Ciebie się niedzwiedź zrobił no;)
Pozdrówka dla Ciebie
warren buffet / 2010-02-07 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak to mawia Brydzia - niedzwiedzie i byki to ci sami - w zaleznosci czy kupili czy sprzedali :p
griffin / 2010-02-07 01:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich w niedzielę :o)

Na parkiecie zaczyna rządzić adrenalina. Chętnych na zakupy jest sporo tylko nie mogą zdecydować się przy jakim poziomie kupować (fajnie to było widać w piątek przed danymi i zaraz po nich). Grubi z usa i tak wyznaczą kierunek. Zauważyłem, że mało kto wierzy w "W" na w20. W lutym mało kto wierzył w 2500. Gdyby zrobili zjazd do 1800 potem wybicie do 1900 a później w dół to dopiero byłby majstersztyk ;o)
A jak będzie, opowiemy za jakiś czas ;oP

Pogodnego końca weekendu życzę :o)

ps.
I bez niesnasków mi u Biga, bo gdzie pójdę? Na bankiera.pl ;o)
romeksaska / 2010-02-06 23:50
nie kolumbijski wdech tylko zimny LECH w ilosci 123ech......nie ma trendu najwyżej trądu można dostać:)))
dodge / 2010-02-06 22:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Późno to późno ..., ale ...

Witaj zły Gospodarzu. Pozdrawiam - dnia dobrego życzyć nie będę, bo już ku końcowi się chyli. Ale niedzieli udanej życzę, a zanim nadejdzie dobrej nocy życzę również.
pawciomerc / 2010-02-06 22:04 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
tak poczytałem gwiazdy naszego forum - bez urazy :)
i mam jedno pytanie a mianowicie po co się zastanawiać jaka głęboka jest ta korekta czy będzie 1200 czy może 2000 i koniec?
czy nie lepiej tylko rozpoznać tręd i poprostu być na kasie lub S , a następnie rozpoznac tręd wzrostowy na swoich papierach i wskoczyć od nowa?
ja mam pewna część portfela na long czyli np. trzymam kopex do ostatniej fali hossy bez jakiegokolwiek wydziwiania, a część ot sprzedaje kupuje itp. tzn. gram sobie i tak czekam np.na krezusa, a hbpolska zobaczymy jak bedzie źle w poniedziałek sprzedam z małą stratą
dodge / 2010-02-06 22:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj

Każdy na forum świeci własnym blaskiem, więc faktycznie jesteśmy gwiazdami :) - nie wyłączając i Ciebie Pawciomerc :)

Moje osobiste zdanie: ja w tym widzę sens.
tomtay / 2010-02-06 22:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
1. "gwiazdy naszego forum - bez urazy" - nie wiem o kim mowa;
2. "czy nie lepiej tylko rozpoznać tręd i poprostu być na kasie lub S" - lepiej być pięknym mądrym i bogatym, niż biednym brzydkim i głupim;
3. "trzymam kopex do ostatniej fali hossy" - pełen szacunek, bo ja nie mam zielonego pojęcia, kiedy będzie ostatnia fala hossy;
4. "a hbpolska...w poniedziałek sprzedam z małą stratą" - a HB Polska raczej bym w poniedziałek kupił jeżeli na wsparciu nie przebije linii trendu wzrostowego;

Moje osobiste zdanie: ja też w tym widzę sens - jak Dodge :))
smooth / 2010-02-06 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
No to jaki mamy ten "tręd"? Przecież to takie proste.
pawciomerc / 2010-02-06 23:04 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
ej piwo lech zdrowe jest ale nie na ort.
a mamy spadkowy ten trend puki co:)
smooth / 2010-02-06 23:11 / portfel / Tysiącznik na forum
pojęcie trendu jest względne...ważny jest jeszcze przedział czasowy...
tomtay / 2010-02-06 22:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widać nie dla mnie i mam spore braki, no ale jak się jest biednym brzydkim i głupim,
to taki już mój los :)))
amigo2 / 2010-02-06 23:09
młody jestes mozesz sobie lifting zrobic i swiat masz u stop
tomtay / 2010-02-06 23:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ąmigo myślisz, że trzeba mi glikozoaminoglikanu
zwanego kwasem hialuronowym i wtedy po liftingu będę piękny młody i bogaty,
jednocześnie rozpoznając wszelakie trendy indeksów giełdowych? :))
zabij nie pojmę :))
dodge / 2010-02-06 23:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

to taki już mój los :)))


Trochę przykro mi to stwierdzić Tomtay, ale jedziemy na tym samym wózku. Pisze trochę, bo w sumie towarzystwo mi odpowiada :)))))

Pozdr.

Na marginesie - przypomniał mi Kazumi u Bebe o dzisiejszej walce ...

http://www.youtube.com/watch?v=vLWMm-mJSYk
pawciomerc / 2010-02-06 22:52 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
1. wg mnie są pewne
2. rozpoznanie raczej pomoże w zarabianiu
3. będzie wtedy gdy nikt nie bedzie pamietał słowa bessa a emeryci załadują się na max w fundy akcji
4. jak bedzie źle:)
amigo2 / 2010-02-06 23:05
witam z wieczorka

oj za duzo łorrena sie naczytałes-;))))))
Skrzydlaty / 84.9.51.* / 2010-02-06 21:40
Alex Jones fajnie to skometował ładną metaforą

statek tonie i szczury szukają jakiegoś schronienia

były w ładowni (euro),
teraz do ładowni wdarła się woda i szczury s********** na pokład (usd)
w ostatnim etapie nad wodą pozostanie jedynie bocianie gniazdo (metale szlachetne) ale
tam nie ma miejsca dla wszystkich

Wklejam z innego forum
Big Lebowski / 2010-02-06 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Wykorzystuje sie sytuacje z problemami krajow europejskich Grecja , Hiszpania i Portugalia i spekulacja uderzyla w euro , to sie odmieni wkrotce i usd bedzie oslabiany - gdyz mocny dolar jest nie na reke rzadowi USA..Pozdr
Skrzydlaty / 84.9.51.* / 2010-02-06 22:16
dzieki Big
Ostatnio czesto zagladam to twojego Portfela. Te kontrakty na W20 mnie zaciekawily tak bardzo, ze wczoraj zadzwonilem do DM Boss i poprosilem o otwarcie rachunku pochodnych :)
Sam chce sprobowac na mocnych falach up or down, na poczotek tak po 1.
Poczytalem troche i pisza cos o pozycjach skorelowanych. Kiedy nie jestem pewien kierunku ruchu indeksow kupuje 2 przeciwstawne pozycje a po wyklarowaniu sie ruchu odpowiednia zamykam a zostawiam zyskowna. Co o tym sadzisz? Masz chyba juz spore doswiadczenie.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-02-06 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest rozsadne - ale pamietaj kontrakty przewiozly wielu orlow , dlatego uwazaj.. Pozdr
Skrzydlaty / 84.9.51.* / 2010-02-06 22:26
Przez ostatni okres bessy tylko tracilem niepotrzebnie bedac w akcjach. Mysle, ze te kontrakty beda pewnym sposobem na przyszla besse. Tak aby dalej grac (to jest juz chyba nalog) i zarabiac. Oczywiscie nie wloze tyle pieniedzy co w akcje, sluchajac tez twojej powyzszej rady.
Zastanawiam sie, kiedy wprowadza krotkie pozycje na akcje?
Powodzenia w inwestowaniu.
Big Lebowski / 2010-02-06 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwlaszcza przed powaznym ruchem wyrysuja AT ktora wpusci Cie w maliny - tak bylo ostatnio - mysle ze b. wielu mialo pozycje dlugo gdyz AT wskazywala na ruch w gore- dlatego przytocze mistrza Kostolanego - " Drogi inwestorze jezeli chodzi o gielde to nie ufaj nawet wlasnemu ojcu.. "
Big Lebowski / 2010-02-06 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=gCqOU4MLl2Y&feature=related The Waterboys The Big Music
amelian / 2010-02-06 17:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witam popołudniem Gospodarza i Gości :)))
Cosik tutaj pustawo...
Pozdrawiam serdecznie i dla Biga buziaczki posyłam ;)))
Big Lebowski / 2010-02-06 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko.. :) Buziaczki ciesza mnie ogromnie..:) Pozdrowka serdeczne
amelian / 2010-02-06 18:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Bigu,
od jakiegoś czasu zastanawiam się aby za większość kapitału ( wiadomo im więcej tym lepiej )kupić spółkę ale taką która wypłaca dywidendę...nigdy wcześniej nie zgłębiałam się w ten temat i nie wiem czy to ma większy sens...
Big Lebowski / 2010-02-06 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amelko mysl jest przednia - mialas taka spolke i warto ja kupic mianowicie PKO BP , jednak czesc kapitalu nalezy przeznaczyc na spolki z duzym potencjalem bez dywidendy , chodzi o to aby z 1zl zrobic 100 zl przez cala hosse a nie z 1 zl zrobic 0,50 zl przez cala hosse na dywidendach - czesc portfela musi byc bardzo agresywna ..
amelian / 2010-02-06 18:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuje Bigu, rozwiałeś moje wątpliwości :))) czyli inwestycja w owe walory raczej jako ochrona kapitału...PKO jest fantastycznym papierem, myslę że jeszcze nic straconego i nabędę go kiedyś z powrotem :) Tak zresztą jak Polimex, ostatnio podglądam również Mostostal Warszawa...
Big Lebowski / 2010-02-06 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie mialo byc z 1 zl 10 zl a nie 100 ..
tomtay / 2010-02-06 21:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a dlaczego nie 100? a dla czego nie 100 :)
Przy czym konstrukcja pugilaresu to:
50% WIG20 w 5 spółkach, 20% spółki solidne i/lub w których udział ma Skarb Państwa,
lub które z czystym sumieniem polecili byśmy przyjacielowi,
15% spółki które są "modne" typu MSZ, coś Karkosika, etc.,
a za 5% totalna spekuła FON proszę ja Ciebie, Hawe i inne wynalazki,
dyszka zostaje na okazje i inne super promo :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy