Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-02-06 17:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=1ZMwieoUuJo Westernhagen - Wieder hier 1998
5424 / 2010-02-06 15:45 / Fan Linuxa Ubu
ciekawostka albo zbieg okoliczności popatrzcie ma wykres długoterminowy DAXA zawsze podczas poprzednich hoss indeks ten miał silną korektę na 6000 tys punków
Big Lebowski / 2010-02-06 16:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra gdyz 6000pkt bylo i nadal jest waznym wydarzeniem na Daxie , obecnie bedzie odreagowanie na rynkach gdyz zajmujacy pozycje krotka beda zmuszeni do odkupywania akcji ..
pietroo / 2010-02-06 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie w sobotnie popołudnie :))
Jak nastroje po dwóch dniach korekciny?
Mam nadzieję, że dobre :)

Warren słyszałem, że zmieniłeś furaka? Co teraz nabyłeś?

Pozdrawiam Wszystkich
warren buffet / 2010-02-06 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie, nic nie nabywałem przyjacielu, stare smieci :))
pietroo / 2010-02-06 16:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
miałem dla Ciebie auto w razie czego:

http://www.autokrata.pl/artykul/golf-r-na-sterydach-7909

pozdrawiam
amigo2 / 2010-02-06 12:58
witam
sfinksa biore na tapete-;)))
miałem sen ,cos sie bedzie działo ino nie wiem w ktora strone-;))))
Longterm / 2010-02-06 12:28 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza na przyszły tydzień:

http://longterm.bblog.pl/
warren buffet / 2010-02-06 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Longu, kilka uwag... wieszczenie spadkow od 8 miesiecy - kiedys sie uda. udało :)

nie trzeba byc doktorem, aby przewidziec to co sie stalo - wystarczylo na NC popatrzec w styczniu..... wystarczyło powiedziec dość - i robota załatwiona.

dwa. 2 dni i na wigu20 -8%.... każdy za przeproszeniem ułomek wie, ze to sie odbije, choćby na +3 w poniedziałek.... wiec wieszczenie wzrostów teraz - jest również hmm takie sobie :)

marność nad marnościami. zapodaj głębszą prognoze. zapuść wykresy i widać jak na dłoni, ogromna bessa, gdzie kulminacją był luty - marzec 2009.... mamy V i gigantyczne odbicie - naturalne dla takich spadków....

teraz najwazniejsze: gdzie bedziemy za rok. czy to jest V czy to jest W. czy to bedzie przebicie 1300 czy to bedzie jedynie 1800 i w gore.... czy to jest hossa, czy korekta w bessie....

jesli na te pytania mi odpowiesz, bede dozgonnie wdzięczny, alebowiem:

1. jesli to jest korekta w bessie to sobie na rok daje spokoj z gielda ( wiosna idzie i czas na inne sprawy ), poniewaz fala wzrostowa sie wyczerpała ( na szczytach pełzanie i dystry )
2. jesli to jest korekta nowej hossy, to warto wyznaczyc dolny kanał i zasiorbac

a wiec, Panie, do dziela
Longterm / 2010-02-06 13:00 / Mostek Zwyciężymy!
witam warren, takie proste a jednak wielu ludzi traci dużo pieniędzy i przez szacunek dla ich cierpienia bym takich sądów jak Ty powyżej nie wygłaszał. Dla Ciebie jest to proste bo jesteś mistrzem ale wielu poczatkujących było przez te 3 tygodnie bardzo wystraszonych i sfrustrowanych. Ja chyba jako jedyny w polskim necie i być może w światowym prognozuje konkretne poziomy zamknięcia indeksów na kolejne tygodnie - jeśli uważasz że to takie proste to zapraszam do wspólnej zabawy. Odpowiem teraz na Twoje pytania jak mi się wydaje:

1. ten silny ruch od lutego do stycznia to była korekta w bessie stulecia.
2.zasiorbać zawsze warto ale nie na długi termin.

pozdrawiam
2.
Longterm / 2010-02-06 13:01 / Mostek Zwyciężymy!
1. oczywiście ruch od lutego 2009 do stycznia 2010
warren buffet / 2010-02-06 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki za szybką i jasną odpowiedz.... rzeczowo i konkretnie - tak lubie.

ja uwazam ze mamy juz hosse, ale wariactwo trzeba skorygowac, wiec mamy 2 rozne opinie :))

co do

Dla
Ciebie jest to proste bo jesteś mistrzem

Longu - większego leszcza ode mnie na parkiecie nie ma, wiec całkowicie błędne okreslenie ;-)

pozdrawiam serdecznie
amigo2 / 2010-02-06 13:18
potwierdzam łorren to leszczyk-;)))))wywalił Lotosa po 9 zeta ,komucha przed mega odbiciem-;)))teraz dygitala sie pozbył i jak ładnie rosnie-;))))))
Longterm / 2010-02-06 13:12 / Mostek Zwyciężymy!
dziwie się bo ostatnio coś o bankructwie kapitalizmu pisałeś...pozdrawiam
warren buffet / 2010-02-06 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Longu, giełdy giełdą, a kapitalizm kapitalizmem.... docelowo, to co robi benek nie ma przyszłości.... ale to nie znaczy ze wig20 nie zaliczy 3000 pkt.... tylko odróżnijmy wzrost indexu od cierpienia ludzi... głupoty i niesprawiedliwosci rządzących....

do 2012 jakos sie powinnismy dokulac ( polska ), swiat tez.... ale czarne chmury sie gromadza i kiedys bedzie siwy dym... nie wiem czy za 2 lata czy za 10... ale wiecej jak 15 to nie potrwa... spirala wirtualnej księgowosci, matactw, drukowania pieniedzy, bezsensownych odpraw, pustych kredytow sie tak nakreci, ze rower, ziemia i garaz bedzie mialo znaczenie....
warren buffet / 2010-02-06 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dodam od siebie, ze w wyniku analizy poprzednich bess, 1 fala wzrostowa jak ostatnia od lutego, zostawała albo całkowicie znoszona albo w minimum 60-70%.....

1350 dołek
2490 szczyt

wysokosc fali 1150 pkt... przyjmijmy wariant optymistyczny, 65% zniesienia to mamy 750 pkt czyli 2490 - 750 = 1740 pkt.... i tak w tym roku obstawiam.... w okolicach 1800 powino byc dno. nie powinnismy mocno naruszyc 1800 pkt, ewentualnie panika i wycieczka po stopy.... to w przypadku, gdy mamy juz hosse + optymistyczny wariant...

bo jest wariant jeszcze na hosse W, czyli 100% zniesienia, czyli odwiedzamy grunwald waleczny i robimy bardzo silne wykresowo - podwójne dno, ktore na wykresach bedzie mialo znaczenie z 20 lat podejrzewam....

to w ramach hossy. jesli przyjmiemy ze to bylo tylko odbicie w bessie i trend jest spadkowy, przebijamy dołki z lutego - ja w to nie wierze, wierze w wariant hossy + optymistyczny. bardzo łatwo wariant optymistyczny przerodzic w pesymistyczny, poniewaz niekontrolowane ścinanie stopów wywoła panike, ktora moze przerodzic sie w W....

ale to takie gdybania... na dzien dzisiejszy wig20 jest obrzydliwie drogi dla mnie i kijem go nie rusze
warren buffet / 2010-02-06 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://mistrz2planu.pl/img/88.jpg

jeden z komentarzy na parkiecie :D
Big Lebowski / 2010-02-06 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kredyty wyciągnęły Wall Street z dołka - tytul artykulu czy komentarza z Money , ja mysle ze Wall Street wyciagnelo zamykanie pozycji short i nic wiecej tzn. mysle ze na chwile gra na spadki zostala odlozona w czasie..
kriss2 / 2010-02-06 11:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich , Big uważasz że w20 zostanie zepchnięty w najbliższym czasie poniżej 2000pkt.
Big Lebowski / 2010-02-06 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Trudno powiedziec hm. mysle ze gdy wielu oczekuje tego to sprytniejsi zbieraja na 2100 pkt i pozamiatane , jednak czasem warto zejsc ponizej i wykosic co jest do wykoszenia , jezeli mial bym radzic to polowe kapitalu robic zakupy przy 2100 - 2150 a polowa poczekac , dlugoterminowcy tym sie nie przejmuja a obecna korekta pozwala na przebudowe portfeli.. Pozdr
kriss2 / 2010-02-06 12:07 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w obecnej sytuacji przy najbliższym odbiciu będę musiał pozbyc się spółek z w20 , i ewentualnie poczekać na nie na niższych poziomach, choć nie ukrywam że pxm pomimo że znajduję w W20 to obecne spadki przyjmuję z klasą
Big Lebowski / 2010-02-06 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E Ich + Ich - Vom selben Stern
Big Lebowski / 2010-02-06 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecne spadki to bylo takze uderzenie w nokaut produkty - opcje , certyfikaty itp. zrobily to banki aby nie wyplacac zobowiazan wobec tych produktow ;-)
Big Lebowski / 2010-02-06 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=wdX6ly6ftUM&feature=channel Jeff Beck - Big Block (Performing this week...Live at Ronnie Scott's)
Jarg / 2010-02-06 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozśmieszył mnie niedawny komunikat DB o "najlepszej inewstycji w Europie Środkowej"... Ale właściwie kto kupował TPSA tak podnosząc kurs? Przecież nie nasze fundusze, bo nawet OFErmy wiedzą, co to za badziew...
Najprawdopodobniej... mało zorientowana w polskich realiach zagranica...
Big Lebowski / 2010-02-06 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu - sa fundusze dywidendy tzw. i one kupuja takie akcje i trzymaja wieki zadawalajac sie dywidenda , Deutsche Telekom placi chyba 8% dywidendy i od lat drepcze w miejscu kurs i nigdy sie nie podniesie - to samo czeka nasze telekomy , dywidenda i to wszystko - caly potencjal , wiadomo ze DB probowal bronic kursu przed przecena -11%
Jarg / 2010-02-06 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt, TPSA płaciła w ostatnich latach całkiem przyzwoitą dywidendę... Dziwi mnie tylko ten hurraoptymizm... Wygląda bowiem na to, że DB chce właśnie wyjść z TPSA.... Kto jak kto, ale właśnie DB umie wchodzić do spólki na spadkach, a tu własnie była okazja, żeby tanio obkupić się pod dywidendę właśnie bez rozgłosu i korzystając z korekty na rynku...
rzeź ostateczna / 85.222.87.* / 2010-02-06 10:54
cześć Bigu, tęskniłam:)
Big Lebowski / 2010-02-06 10:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Rzeziuchna.. :) Ja takze ..:-) Pozdrowka
warren buffet / 2010-02-06 10:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
coż za wyznania...
Jarg / 2010-02-06 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nastał jej czas... i Longa... :)
Big Lebowski / 2010-02-06 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=OOVS14X3dfA&feature=related George Thorogood And Destroyers - One Bourbon, One Scotch, One Beer
Jarg / 2010-02-06 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Wrocław w roztopach pozdrawia serdecznie Szczecin...
Pogoda właściwie na piwko... i drugie... i trzecie... i czwarte... i tak dalej... :-)
Big Lebowski / 2010-02-06 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Szczecin pozdrawia serdecznie Wroclaw w roztopach..;-) Pifko jest zawsze dobre ;-) , szkoda ze nie jestem piwoszem.. preferuje nalewki i koniaczek..:)
Jarg / 2010-02-06 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szkoda Przyjacielu, bo przecież wybór piwnych specjałów masz w Szczecinie dostatek: Bosman... Oktoberfest... :-) Żyć, nie umierać...
Big Lebowski / 2010-02-06 10:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No fakt Szczecin piwem stoi..;-)
Big Lebowski / 2010-02-06 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=8LJxN-fH8A4 George Thorogood Highway 49
Big Lebowski / 2010-02-06 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-02-06 09:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zafundowaly nam solidna przecene akcji i to jeszcze nie zakonczone dzielo mysle , niedzwiedzie maja jeszcze Job do wykonania - jednak jest szansa na odbicie i zlapanie oddechu umeczonym inwestorom , calkiem mozliwe jest ze ukaze info ktore bedzie mowilo ze Unia udzieli pomocy Grecji - wowczas zostanie napiecie z rynkow zdjete krotkoterminowo i takze amerykanska waluta oslabnie , przyczyna obecnych spadkow byly takze emisje obligacji przez Grecje i wiadomo ze wowczas pieniadze odplywaly z rynkow na ten cel - obligacje Greckie sa obecnie lepiej oprocentowane od innych z krajow europejskich .. Na GPW nastapila solidna przecena jenak czesc inwestorow odczula w niewielkim stopniu obecna korekte - gdyz umiescila kapital w mniejszych i atrakcyjnych walorach - jednak wiele walorow z mniejszych indexow wcale nie jest atrakcyjna i przy inwestycjach nalezy brac pod uwage ze rynek upomni sie o wlasciwa wycene .. Powiem tak - male spolki owszem ale przyzyjmy sie fundamentom - gdyz jestesmy w poczatkowej fazie hossy ( tu graja fundamenty kluczowa role ) a nie w ostatniej fazie hossy gdzie fundamenty sa balastem dla kursow akcji..
smooth / 2010-02-06 10:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj,

Mi sie wydaje że ten problemy Grecji czy Hiszpanii są oczywscie odpowiednio rozdmuchane i przesadzone. Nagonka medialna w USA o bankrutach w Europie robi swoje i jankesi uciekają z tego rynku.. Przy okazji zbierają plony zasiane dużo wcześniej, nie zdziwię sie jak w lutym 2009, jednocześnie waląc w euro a wzmacniając swojego dolara by potem sie za niego jeszcze taniej obkupić i drogo znowu sprzedać swoje obligacje i inne śmiecie. Takim goldmanom i morganon itp tylko w to graj a podsycać do takiej paniki to oni umieją jak nikt inny. Przecież te ich dane to jedna wielka manipulacja, sciema i nijak to sie ma do rzeczywistości. Stopa bezrobocia maleje a miejsc pracy ubywa i co tydzień mamy więcej wniosków o zasiłku. To co oni...do pracy do Canady i Meksyku powyjeżdżali?
A najśmieszniejsze jest to że wszystkich dyma największy bankrut. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób po przez różnych maści ekspertów ludziom mówić ze czarne jest białe.
Alem się napisał.

Pozdrawiam i miłego dnia!
Big Lebowski / 2010-02-06 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Smooth.. Nawet gdyby nie bylo problemu z Grecja , Hiszpania , Portugalia to gieldy i tak by sie obsunely a powod by sie znalazl - mocne ubiegloroczne wzrosty musza byc przetrawione - dochodza cykle - i haslo "Sell in May and go away“ wymaga przygotowania tzn. najpierw spadki pozniej podbicie znaczne i wielotygodniowa dystrybucja - po niej marazm wielomiesieczny i przygotowanie do zakonczenia roku tzn. spadki do pazdziernika i nastepnie wzrosty dynamiczne .. I tak to sie kreci - jak kolo fortuny.. Pozdrawiam i milego dnia zycze..
Kambodza / 2010-02-06 08:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka z rańca:)

A m i g o spóźnione ale najlepsze życzonka ode mnie:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy