Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2010-01-12 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A Zenek dzisiaj trochę siadł. Wczoraj taki piękny obiad na nim.
pietroo / 2010-01-12 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obiad, o czym ja piszę.... :) Obrót oczywiście :)))))))))))))))))
warren buffet / 2010-01-12 09:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Pietro, głodnemu chleb na mysli, nie ma co sie wstydzic :D
pietroo / 2010-01-12 09:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale o tej porze???
warren buffet / 2010-01-12 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niezbadane są potrzeby ludzkie :))
pietroo / 2010-01-12 09:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budek powoli, grosz po groszu w górę. W końcu :))
Kambodza / 2010-01-12 08:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam serdecznie i udanego dnia życze:)
Jarg / 2010-01-12 08:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Biało, cicho... czyli Wrocek pod śniegiem... Na szczęście nic już nie napadało od wczoraj...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia...
xr5pl / 2010-01-12 09:02 / Bywalec forum
Witam

No właśnie ta cisza ... super !
Niestety zaraz się ubieram i ide machac łopatą ...
pietroo / 2010-01-12 09:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
przecież to sama przyjemność pomachać łopatą :))
kwiatek... / 2010-01-12 08:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Kambodza:)Mam nadzieje że troszke pociągną do góry:)
MK 72 / 2010-01-12 08:37 / (Marcyś)
Równiez Witam

Udanego dnia życzę;-)
pietroo / 2010-01-12 08:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam Wszystkich :))
Stolica też cała pod śniegiem. I podobno jeszcze ma padać...
Udanego dnia życzę
plumberg / 2010-01-11 22:39 / Bywalec forum
Piotr Majchrzak objal 7,5 % akcji o2o. to byly prezio MNI. Jestem ciekaw opinii Jarga na temat tego co sie tam zaczyna dziac
pietroo / 2010-01-11 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Będą chcieli pomieszać. Wrzucę do obserwowanych.
plumberg / 2010-01-11 22:48 / Bywalec forum
ciekawy zyciorys, mysle ze to wiele znaczace wydarzenie

PIOTR MAJCHRZAK
Ma 42 lata. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Studiował również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Wydział Handlu Zagranicznego) i Université de Bruxelles w Brukseli (Wydział Ekonomiczny).
Od początku kariery zawodowej związany był z branżą finansową i przez ponad 15 lat pełnił funkcje kierownicze i doradcze w wielu spółkach polskich i zagranicznych, gdzie zajmował sie m.in. ich organizacją, restrukturyzacją i rozwojem działalności na polskim rynku. Jako Dyrektor Zarządzający Banku Societe Genenerale, Prezes Zarządu Societe Generale Securities oraz
Dyrektor Barclays Bank Plc. zajmował sie rozwojem działalności banków w Polsce w dziedzinie bankowości inwestycyjnej. Pełnił również funkcje Prezesa Zarządu TDA - Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Wcześniej był Prezesem MNI SA, MNI Mobile, Dyrektorem Wydziału Ekonomicznego PLL LOT S.A., Dyrektorem odpowiedzialnym za restrukturyzacje HORTEX S.A., Doradcą Prezesa Zarządu, Dyrektorem Departamentu Inwestycji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie, gdzie zajmował sie definiowaniem i realizacja strategii inwestycyjnej, oraz Kierownikiem Wydziału Inwestycji Kapitałowych INTERBANK S.A.
Jarg / 2010-01-12 08:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Początkowo sądziłem, że Majchrzak kombinuje coś w porozumieniu z Piechockim (MNI)...
Czyli, że chcą dalej rozszerzać grupę poprzez sprytne przejęcia...
Jednak po przeczytaniu dzisiejszego Parkietu straciłem "koncept"...
http://www.tinyurl.pl/?0xvPgAbl
Majchrzak kombinuje chyba na własną rękę...

Pozdrawiam...
pietroo / 2010-01-12 08:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Jarku
Ale jakie jest Twoje zdanie o tej spółce?
Jarg / 2010-01-12 08:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...

Skoro taki cwaniak jak Majchrzak pakuje papier, to chyba "Paryż wart jest mszy"? :-)
pietroo / 2010-01-12 08:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki wielkie za pomoc :)
niesmiala* / 85.182.7.* / 2010-01-12 09:41
Witam Panowie,
moglby ktosik zerknac oczkiem
na igr ? moze warta zainteresowania.
pozdrawiam :)
plumberg / 2010-01-11 22:27 / Bywalec forum
wracajac do mojej uwagi o AT O2O zaczyna wygladac coraz ciekawiej:)

w ogole to wydaje sie ze jestesmy w przededniu euforii ktora bedzie ostatnim etapem taj minihossy przed korekta. ja jestem zapakowany prawie po same uszy- ale stop lossy oczywiscie ustawione
Golem14 / 2010-01-11 22:38 / Tysiącznik na forum
styczen bedzie pamietnym miesiacem:-) - mala probka czekajacej nas hossy...
plumberg / 2010-01-11 22:46 / Bywalec forum
witaj Golemie, jak mowilem mysle ze nie ma miedzy nami sporu, ale tak dla sportu...:)

"Z AT nie wyczyta sie jednak, ze spolka planuje
inwestycje badz zwieksza swoj potencjalny rynek - tylko
AF dostarcza tu odpowiedzi..."

czesto wlasnie z AT dowiesz sie o tym zanim cokolwiek uslyszysz z komunikatow, dzisiejszy przypadek o2o jest najlepszym przykladem, kurs poszedl w gore zanim ukazalo sie info o Majchrzaku
Golem14 / 2010-01-11 22:50 / Tysiącznik na forum
Witaj Plumberg,

to tez racja:-) Bywaja jednak tez sytuacje odwrotne - powidzialbym, ze zazwyczaj tak jest:)

AT jest dobre, AF lepsze, a AT + AF najlepsze:-) Do tego znajomosc psychologii zwierzecia homo sapiens i jest juz git:)

Pozdrawiam
pietroo / 2010-01-11 22:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla interesujących się II wojną światową - na 1TVP leci własnie "Most na Renie". Brytyjska wojenna klasyka.
pietroo / 2010-01-11 22:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykańska nie brytyjska. Sorry.
Big Lebowski / 2010-01-11 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CV3jRvWC0b4 PAUL RODGERS -Conquistadora - Na dobranoc
Golem14 / 2010-01-11 22:11 / Tysiącznik na forum
Takze mail na dobranoc juz wyslany:-)

Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2010-01-11 21:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Gospodarza i wszystkich Gości :))
miło się Was czyta :)
widzę Bigu, że przekształcasz portfel... chętnie popatrzę i może coś w podobnym kierunku uderzę :))
pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-01-11 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek . Troche swiezego powietrza portfelowi chce zapodac.. :) Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2010-01-11 21:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podpatruję i się uczę :))
Borek chyba w dobrej chwili na dobranie?
A co myślisz o Swissmedzie?
Big Lebowski / 2010-01-11 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CX5u4Xa5xVI Toten Hosen - Hier kommt Alex (Unplugged)
Golem14 / 2010-01-11 21:50 / Tysiącznik na forum
Jeszce kilka minut...
Golem14 / 2010-01-11 20:38 / Tysiącznik na forum
A tak z tematu atonowego:
sluchal ktos dzisiaj obrad Senatu RP albo ma wiesci jak przebieglo glosowanie nad ustawa o odpadach? - osobiscie nie mam takowych mozliwosci technicznych z racji uszkodzenego dzwieku w Laptopie:)

Jezeli dzisiaj ustawa przeszla bez poprawek Senatu (w co szczerze watpie), to jutro byki dadza znac o sobie na Atonie - kogos moze wiec interesowac taka informacja:)

Jezeli proces legislacyjny przebiega jednak zgodnie z planem tj. z poprawkami Senatu, to ustawa opusci Parlament dopiero 20 stycznia na posiedzeniu Sejmu i powedruje do malego Napoleona:)
pietroo / 2010-01-11 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Golem :)
Przepraszam nie przywitałem się...
pietroo / 2010-01-11 21:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na jak długo zainwestowałeś w Atonka? Na rok, dwa...?
Golem14 / 2010-01-11 22:13 / Tysiącznik na forum
Witaj Pietroo,

zapewne nie jest to inwestycja kroterminowa:-) Moge dodac tylko, ze do wiosny warto trzymac akcje, aczkolwiek spokojnie nie bedzie...

Pozdrawiam
pietroo / 2010-01-11 22:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem krótko potrzymać Atonka, ale widzę, że ma chęć iść wyżej, więc niech leży :)))
Jeść nie chce :))
Golem14 / 2010-01-11 19:53 / Tysiącznik na forum
Witaj Big, witajcie Kacikowicze,

na przywitanie "Twist again" zespolu Homo Twist:)

http://www.youtube.com/watch?v=Tg3yaA0VzmQ

Serdecznie pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-01-11 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Serdecznie pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-11 20:00 / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu,

jak tam Twoje roszady portfelowe?:) - aktualnie jest jeszcze kilka dobrych spolek do kupienia po promocyjnej cenie, przydaloby sie jednak troche wolnej gotowki - mam tu na mysli niestety siebie:-)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-01-11 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj zaczolem robic roszady tzn. sprzedalem Impexmetal i dokupilem Boryszewa - ta spolka bedzie jedyna ze stajni Romana w moim portfelu - wysuplam jeszcze tysiac zloty i dokupie za te pieniadze jeszcze 10 tys szt Boryszewa ( opcje managerskie ) :) i to mi wystarczy - takze bede kupowal na dniach Lloydsa , w tygodniu dalsze roszady.. Ukladam portfolio na piec lat.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-11 20:21 / Tysiącznik na forum
Dlugoterminowo ukladasz portfel - za 5 lat to ja nie wiem, czy bede jeszcze zyl:-) - osobiscie potrafie objac jeden rok z wiekszymi detalami, a 2-3 lata to tylko bardzo ogolnie..., ale w sumie u mnie wiele spraw w rozsypce lub hibernacji...

Wracajac do gieldy: Boryszew zapewne dobrze rozegrasz, wszak znasz Romana nie od dzis;-) - mysle, ze inne Karkosiki nie beda odstawaly specjalnie od rynku, ale od Boryszewa zdecydowanie moga (tu jest centrum dowodzenia spolkami-satelitami)...

Zagraniczny LLoyds: korzystasz wiec z dobrodziejstwa globalizacji, ktora takze zawitala do Polski...

A jak tam Z NC - nie mam tu na mysli wylacznie Atona (mam nowy pomysl, ale dzisiaj pozwole sobie jeszcze to przemilczec, chyba, ze tylko w prywatnej wiadomosci do Ciebie:)

Duzo sie dzieje teraz na gieldzie, mimo, ze na wiekszosci spolek panuje pozorny spokoj...
Big Lebowski / 2010-01-11 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestorzy stoja obecnie przed najwiekszym wyzwaniem - mianowicie utrzymac dobre walory w portfelu - tzn. pozwolic zyskom rosnac , nie zostac nomadem spolkowym.. jest to trudniejsze aniezeli sie wszystkim wydaje - wez Twoj przyklad kupiles Athon uwierzyles w spolke i trzymasz wygenerowales wiekszy zysk od wszystkich ktorzy stosuja wedrowka po spolkach..
Golem14 / 2010-01-11 21:03 / Tysiącznik na forum
Za 30 minut wysle maila..,

Co do Atona, to nie zamierzam teraz wypuszczas z rak akcji, chyba, ze znajde lepsza perle:) Moim zdaniem wedrowka nie jest do konca taka zla, jesli gra sie na kilku spolkach, ktore udalo sie komus dokladnie przeswietlic...

Wiekszym problemem jest moim zdaniem zbyt duza dywersyfikacja portfeli: jezeli inwestorzy kupuja pod wplywem impulsu akcje spolek, o ktorych poza wykresem nie wiedza prawie nic, prawdopodobienstwo nietrafionego wyboru wzrasta ogromnie...

Rozumiem jak ktos gra milionami i chce zabezpieczyc sobie przynajmniej 10% rocznie, to wtedy dywersyfikacja jest absolutnie konieczna - przy dziesiatkach lub setkach tysiecy mozna, a nawet trzeba pozwolic sobie na wieksze zbicie walorow w kilku spolkach - osobiscie planuje z czasem rozbicie kapitalu na max 3 spolki...
Big Lebowski / 2010-01-11 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug Warrena Buffetta ktory mowi - jezeli wiesz co czynisz to mozesz miec do 70% portfela w jednej spolce - przeswietlenie Golem hm. tu moze byc roznie przyklad z LB mowi ze wszystko moze sie zawalic tak wiec powinno sie robic dywersyfikacje a na wahania - moim zdaniem pomnazac ilosc akcji tzn. swoje wybrane spolki ...
Golem14 / 2010-01-11 21:26 / Tysiącznik na forum
Dywersyfikacja jest oczywiscie ok., ale dopiero na etapie konsolidacji portfela - moj portfel jest troche jak Aton na etapie Gründungszeit, wiec ryzyko jest w moim wypadku nieodzowne, aczkolwiek ryzyko kontrolowane...
Majac dziesiec spolek w portfelu, teoretycznie 10 razy mozna popelnic blad (oczywiscie jest to wersja pesymistyczna i zazwyczaj wyglada to inaczej, np. 5:5:)

Patrzac teoretycznie wszystko moze sie zawalic i kiedys na pewno tak bedzie - bazujac jednak na rachunku prawdopodobienstwa, ktorego jestem goracym zwolennikiem, w przypadku wielu zdarzen procenty dla negatywnego scenariusza nie sa duze - zawsze pozostaje tez tzw. ewakuacja z tonacego okretu. Jednak okretowi, ktory plynie, trzeba pozwolic plynac dalej...
Z pomnazaniem trudna sprawa - nie raz mozna pomniejszyc ilosc akcji przy pomnazaniu...
plumberg / 2010-01-11 21:39 / Bywalec forum
"inwestorzy kupuja pod wplywem impulsu akcje spolek, o
ktorych poza wykresem nie wiedza prawie nic, prawdopodobienstwo
nietrafionego wyboru wzrasta ogromnie... "

przepraszam ze sie wtracam do dyskusji ale musz powiedziec ze jestem goracym zwolennikiem AT i jesli mialbym wybierac miedzy "tylko AT" lub "tylko AF" to zdecydowanie stawiam na AT. Powod jest taki ze AT prawidlowo zastosowana pozwala elastycznie reagowac na syt. na rynku, ustawic odp. poziomy wejscia i wyjscia( bardzo wazne!!!! - przy zakupie od razu ustawiam stop loss) podczas gdy fundamentalnie rewelacyjna spolka moze stac miesiacami w miejscu. Oczywiscie sa spolki przy ktorych AT nie ma sensu ale zazwyczaj i AF przy nich nie dziala:)
Mysle ze nie ma tu miedzy nami wiekszego sporu, prawidlowa AT wybitnie pomaga " pozwolic okretowi plynac dalej" a takze ewakuowac sie z tonacego:)
Golem14 / 2010-01-11 22:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Plumberg,

na szczescie nie trzeba wybierac miedzy AT i AF, mozna stosowac dwa naraz i tak tez czynie :-) Mysle jednak, ze techniczny przebieg kursu odbija w duzym stopniu sytuacje fundamentalna spolki w szerokim ujeciu: aktualne dane finansowe i co wazniejsze prognozy przyszlych zyskow oraz dane z otoczenia spolki - jesli ktos to rozgryzl, moze zapewnic sobie swego rodzaju spokoj przy inwestycji.

Z AT nie wyczyta sie jednak, ze spolka planuje inwestycje badz zwieksza swoj potencjalny rynek - tylko AF dostarcza tu odpowiedzi...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-01-11 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Golem mysle ze znana Ci jest historia najnowsza spolki Arcandor i byli tam inwestorzy :Madeleine Schickedanz
24,55%

Sal. Oppenheim jr. & Cie. S.C...
4,80%

Julius Bär Holding AG

24,55%

Sal. Oppenheim jr. & Cie. S.C...
4,80%

Julius Bär Holding AG
ktorzy doskonale przeswietlali ta firme i wszyscy sie przewiezli na grube miliardy -Madeleine Schickedanz byla jedna z bogatszych kobiet w niemczech - ostanio narzeka ze musi jej wystarczyc miesiecznie 650 euro - czy to prawda nie wiem , wiem ze sprzedaje nieruchomosci w Szwajcari aby pokryc dlugi wyzej wymienionej firmy.. Takze bank tradycyjn rodzinny S. Oppenheimer wpadl w powazne klopoty i musia sie sprzedac DB.. Przeswietlenie dobra rzecz ale nie ufaj nikomu ..
Big Lebowski / 2010-01-11 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Golem wyslalem Ci moj adres mailowy na privat..
Big Lebowski / 2010-01-11 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Alcoa jako pierwsza spolka z Dow Jones dzisiaj rozpoczyna meldowanie wynikow , juz jakis czas temu pisalem ze obstawiam wzrosty i przyczyna dalszych zwyzek beda dobre meldunki bezposrednio z firm tzn. wyniki beda lepsze od oczekiwan analitykow i rynku , mysle ze podbna sytuacja bedzie miala miejsce na GPW - sceptycy beda znowu mieli ciezki orzech do zgryzienia..
5424 / 2010-01-11 19:55 / Fan Linuxa Ubu
wyliczałem z proporcji mój papier i wyszło mi opór na 1.85 skomentujesz
Big Lebowski / 2010-01-11 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr
amelian / 2010-01-11 19:24 / portfel / Tysiączniczka na forum
Bigu, a od czego zależy to ze Alcoa zawsze praentuje wyniki jako pierwsza ?
Big Lebowski / 2010-01-11 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tradycja lub alfabet - Na GPW zawsze jako pierwszy wyniki meldowal bank Millenium , nie wiem czy nadal kontyuowana jest ta tradycja..
amelian / 2010-01-11 19:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
Bigu ja też jestem zdania ze wzrosty bedą kontynuowane...dlatego w tym tygodniu drobnymi krokami bedę dokupywać papiery.... :)
Mój typ z NC ( Flugo i Golem juz pisli o tej spółce ) to Read-gene, kupię na próbę ;)

http://www.read-gene.com/pl
Golem14 / 2010-01-11 20:04 / Tysiącznik na forum
Hej Amelia,

o Read-gene pisalem, ze jest to instytut naukowy, a nie biznes:) Ciekawiej przezentuje sie EUI, ale tu tez duzo jeszcze naukowych badan przed przejsciem w prawdziwy biznes biotechnologiczny - prawie tak jak Aton przed dwoma laty:)
Co skusilo Ciebie do planowango zakupu Read-gene?:)

Pozdrawiam
amelian / 2010-01-11 20:15 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Golem :)
Do Rene-gene przekonuje mnie to że ma spory obtót jak na NC, jest dzieckiem pasjonatów i oni tez pozostaja głównym jej udziałowcem, biznes jak wiadomo przyszłościowy, z tego co się doszukałam kilka lat starali się o kupno jakiejś technologii i w końcu ją kupili, raport choć skromniutki ( jak to na NC ) to na pierwszy rzut oka mi się podoba...wieczorem usiądę dłużej na nim to da mi pełniejszy obraz :)
EUI interesujące fakt, dzięki za podpowiedź ;)))
Golem14 / 2010-01-11 20:27 / Tysiącznik na forum
Witaj Amelia,

nie zniechecam oczywiscie do zakupu, ale poczytaj dokladnie dokumenty spolki - fantazji jest duzo (C/WK juz chyba 15), ale genetyka to dopiero melodia przyszlosci, nie mowiac o prawdziwym biznesie genetycznym.
Byc moze jest cos w tej spolce, o czym nie wiem - ale osobiscie uwazam, ze interes na testach genetycznych poki co jest w fazie "testowej":) Spolka robi duzo dla nauki (chwala jej za to!), pytaniem jest jednak, czy tyle samo juz robi lub dopiero zrobi w biznesie...

Pozdrawiam
amelian / 2010-01-11 20:39 / portfel / Tysiączniczka na forum
jasne, zgadzam się....dlatego też kupię za niewielką kwotę na testy ;)

Mozesz mi napisać skąd wziąłeś C/WK ? bo nie mogę się doszukac nigdzie wskaźników ? no, chba że sam obliczyłeś :)))
Golem14 / 2010-01-11 21:05 / Tysiącznik na forum
O ile dobrze pamietam WK na akcje wynosi 50gr - poszperaj na Money.pl lub Stockwatch...
amelian / 2010-01-11 21:14 / portfel / Tysiączniczka na forum
na Stockwatchu nie ma... za młoda spólka, na Money juz niejednokrotnie zdarzały się błędne informacje
Golem14 / 2010-01-11 21:29 / Tysiącznik na forum
Zwieksz sile poszukiwan internetowych:-) - dane kraza w sieci...
Big Lebowski / 2010-01-11 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E Ich + Ich - Vom selben Stern
Big Lebowski / 2010-01-11 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amelian / 2010-01-11 19:16 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))
Pozdrawiam serdecznie :)
Big Lebowski / 2010-01-11 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko.. Pozdrowka serdeczne :)
plumberg / 2010-01-11 18:56 / Bywalec forum
Pozdrawiam, wiadomo, trzeba byc czujnym:)
z harcerskim pozdrowieniem

www.youtube.com/watch?v=A9EJTuR0ytQ
plumberg / 2010-01-11 18:58 / Bywalec forum
i jeszcze jedno, mieszkalem w tym miescie 3 lata, nie ma takiego drugiego


www.youtube.com/watch?v=RDYpqdHO0LI&feature=fvw
plumberg / 2010-01-11 18:36 / Bywalec forum
Witam wszystkich, w piatek wszedlem w GPH i EUI, info o Grupie dla zainteresowanych, dodam tylko ze tu i owdzie mowi sie ze to bedzie taki odlot jak na Chemosie czy Immo, zobaczymy gdzie nas spekula zaprowadzi :)

"Ceny węgla kamiennego wzrosły w ostatnich 2 miesiącach o 40% i przychody z brykietu rosną również z tego powodu i już w styczniu możemy zobaczyć przychody miesięczne w wysokości ponad 15mln. Inną kwestią jest to,że węgiel też potrafią sprzedawać. Po wyjściu z dołka ich schemat działania, dość agresywny, przynosi rezultaty, a sieć dystrybucji robi się imponująca. W ostatnich paru miesiącach liczba punktów sprzedaży podwoiła się, w kolejnych kilku znowu się podwoi. Podstawowy biznes będzie 4 razy większy niż jeszcze w październiku 2009. Jeśli chodzi o brykiet, to różnica w sprzedaży między stycznem 2009 a styczniem 2010 będzie prawdopodobnie ponad dziesięciokrotna.

Najważniejsze jednak jest to,że zaczyna przynosić konkretne pieniądze i są to środki w całości przeznaczone na rozwój. Deficyt węgla na rynku winduje ceny(największy wzrost nastąpił w ostatnich 2 tygodniach) i Grupa Psw będzie osiągała korzyści ze sprzedaży węgla z większą marżą dzięki średnioterminowym kontraktom na stałych warunkach cenowych z KW i Vattenfall, a krótkoterminowym kontraktom z odbiorcami końcowymi i hurtownikami. W tym aspekcie zaznaczam rzeczywisty brak ryzyka ze strony dostawców w kwestii kredytowania Grupy Psw. Prezes jest osobą znaną na rynku od prawie 30 lat i układ z KW jest niezagrożony. Vattenfall również chętnie kredytuje naszą spółkę. Ten aspekt uważam zresztą za najważniejszy na tym etapie rozwoju. Sama spółka nie ma możliwości w tym momencie na inne źródło kredytu.

Posumowując: nie boję się określenia,że Psw jest w tej chwili spółką o dziesięciokrotnie większym potencjale niż rok temu, co wkrótce będzie widać w strukturze pasywów i tak chętnie przywoływanego przez wielu "kapitału własnego". ".

ps. po umowie z Rosjanami( w drodze) to dopiero bedzie odpal
Big Lebowski / 2010-01-11 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg.. Najwazniejsze ze jestes aktywny na rynku - efekty przyjda.. ;-) Pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy