Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2010-01-01 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Wrocław przyprószony śniegiem pozdrawia serdecznie Szczecin... :-)
Winko rodem z Chile sączymy dzisiaj z połowicą...
Big Lebowski / 2010-01-01 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Zimowy Szczecin pozdrawia serdecznie Wroclaw..;-) Ja dzisiaj koniaczkiem sie racze.. :)
Thai / 2010-01-01 21:27 / Bez rangi
Witaj Jarku

Zyczenia powodzenia sle z Nowym Rokiem:-)
Pozdrowienia sle serdeczne zimowym wieczorem:-)
plumberg / 2010-01-01 20:15 / Bywalec forum
Pozdrawiam Cie Bigu serdecznie w Nowym Roku i zycze Tobie i wszystkim tu zagladajacym "ludziom dobrej woli" samych trafnych decyzji, pomyslnosci w zyciu osobistym i zawodowym.
Nie wiem czy ktos juz o tym tu wspomnial ale w listopadzie nastapilo historyczzne wydarzenie, mianowicie otwarto pierwszy ETF poswiecony tylko i wylacznie polskiej gieldzie, Market Vectors Poland,PLND. Kolejne potwierdzenie ze doceniaja polska gospodarke za granica, spojrzcie na prospekt no i na liste spolek, poniewaz to ETF wiec lista spolek nie jest raczej rzecza dowolnego wyboru jak np w funduszu inwestyc
Big Lebowski / 2010-01-01 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg.. Ja takze pozdrawiam Cie serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku zycze. Jezeli awansowalismy na 6 gospodarke w Europie to wiadomo ze nie mozna takiego przypadku zlekcewayc i fundusze swiatowe tego nie zlekcewaza .. Uwazam ze nasza gospodarka szykuje sie do jeszcze wiekszego skoku i awanse do bardziej elitarnych gospodarek dopiero przed nami..
Big Lebowski / 2010-01-01 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze wielokrotnie pisalem ze nastapi popyt na plynne i mocne fundamentalnie nasze spoli - wazna bedzie kapitalizacja tzn. musi byc duza oraz fundamenty i perspektywy - spolki cykliczne w pierwszym rzedzie..
Ciułacz / 2010-01-01 21:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu , z wyżej wymienionych powodów bęnde głaskał portfel na GPW i przez najbliższe 3-5 lat będę jeszcze dokapitalizował, a jak powstanie juz spora bańka to będe uciekał w podskokach , zreszta jak ostatnio
Big Lebowski / 2010-01-01 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Calkiem mozliwy jest dluzszy cykl wzrostowy na GPW i zakladam taki scenariusz..
Ciułacz / 2010-01-01 20:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Plumberg, witaj i wszystkiego najlepszego.
Big Lebowski / 2010-01-01 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E Ich + Ich - Vom selben Stern
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2010-01-01 15:33
Bigu oraz goście , a może to właściwie domownicy Biga witajcie w tym Nowym Roku.
Dla amatorów dywidend może zapodam spółkę co dała 53% dywidendy i jestem pewien że na przyszłość powinno być podobnie .
http://www.mackenziefinancial.com/en/pub/media_centre/press/search_details.jsp?file=/mf/english/PressRelease/pressrelease_e_20091218
To jest spółka finansowa co ma sporo funduszy, powiem szczerze że jej fundusze znam od dawna i są nie najgorsze , ale akcjamo onaj samej sie nie interesowałem bo są w trendzie spadkowym od kilku lat.Wyglada że w Marcu zaliczyła dno na $0,52 i doszła ostatnio na $1,15 ale teraz po odcieciu dywidengy jest na $0,80.
Dodam że w 1996 roku była notowana ponad $30 za akcję.
Ciułacz / 2010-01-01 18:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by sie ktoś interesował spółką Mackenzie co o niej posałem powyżej, to dodam że historycznie po odcieciu dywidendy to konsoliduje sie około 2-3 miesiecy, czyli na ewentualne zakupy w poczatkach Marca ?Ubiegły rok (2009 )to mieliśmy odreagowanie więc na co by nie postawił to moglibysmy być dumni z siebie że jakie to mamy wyczucie.Babcia by powiedziała że : jak wszędzie pełno ziarna to i ślepej kurze sie trafi ziarnko.
Jaki rok bedzie to nikt niewie, ale można przypuszczać że idzie ku lepszemu , tak przynajmniej zakładam.Staram sie dobierać spółki z dywidendą i potencjałem wzrostowym , tak aby raz zaparkować kapitał i sie tym wiecej nie zajmować.Dobrze powiedziec gorzej sie wyzbyć zapędów hazardzisty, a może to tylko strach i chciwość nami władają , aż nam sie wstyd przyznać ?
Big Lebowski / 2010-01-01 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciulacz przyjzalem sie tej firmie - kapitalizacja 5 mln dolarow kanadyjskich - to bardzo mala obecnie firma nawet na polskie kryteria i obroty sa bardzo niewielkie - ale jak to sie mowi - kto nie ryzykuje ten szmpana nie pije..;-) Pozdr
Big Lebowski / 2010-01-01 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Takze plynnosc tej firmy niewielka np. 31. grudnia na gieldzie w Toronto przezucono 4396szt akcji , to bardzo niewiele - mysle ze jezeli to tylko niewielka kwota kapitalu mozna zaryzykowac..
Ciułacz / 2010-01-01 19:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu to fakt że ma małą płynność i małą kapitalizacje.Mała płynność to sie nie dziwie , bo kto by dojną krowe sprzedawał. Kapitalizacja już od dawien dawna jest niska i widocznie nie widac potrzeby podniesienia kapitału, a zyski ciągnie spółka matka IGM i przy okazji coś wpada drobnym ciułaczom. . Przytoczyłem ja w ramach ciekawostek na dni Świateczne.Oni zarządzaja sporymi funduszami , mają obecnie w portfelu ponad 62 miliardy i recesja samej spółce nie dowaliła.
Coś tu wkleje o nich samych.
O NAS
Założona w 1967 roku, Mackenzie Investments jest spółką zarządzającą wiodących oferty inwestycyjne zarządzania inwestycjami oraz usług pokrewnych. Aktywa w zarządzaniu 54,7 miliardów dolarów, Mackenzie Investments dystrybuuje swoje usługi poprzez zróżnicowaną siecią doradców stron trzecich. Mackenzie Inwestycje jest członkiem grupy firm IGM Financial Inc. (TSX: IGM). IGM finansowy jest wiodących firm świadczących usługi finansowe w Kanada z zarządzanych aktywów ogółem ponad $ 101 miliardów. (Wszystkie dane z grudnia 31, 2008).
Ciułacz / 2010-01-01 19:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

31. grudnia na gieldzie w Toronto
przezucono 4396szt akcji

Akcje po $0,80 to nie jestem pewien czy to nie była tranzakcja ustawiona.Tak dla sportu to w Poniedziałek sie przyglądne bliżej
Ciułacz / 2010-01-01 19:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mysle ze jezeli to tylko
niewielka kwota kapitalu mozna zaryzykowac..

He ! he !
Teraz choćbym chciał poszaleć na parkiecie to nie ma bardzo czym bo właśnie kupiłem małą nieruchomość na 6 mieszkań.Ale Portfela z GPW nie ruszam, a nawet go dokapitalizuje bo mi kasa z innych inwestycji w PL powinna wpaść.
Ciułacz / 2010-01-01 20:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze tu wkleje dwa wykresy matki spółki ( IGM )widać jak ładnie rosnie i jej córki (MKZ.UN) co systematycznie robi dochody i prawie wszystko oddaje matce i w tym samym czasie jej kurs leci do podłogi.
Big Lebowski / 2010-01-01 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sytuacja IGM jest zupelnie inna , kapitalizacja przeszlo 11 mld dolarow cad , kgv :14,8 , wskaznik dywidendy 4,87%- ta spolka jest godna uwagi ..
Ciułacz / 2010-01-01 21:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu , masz racje , bo Ty to widzisz oczami włodarza funduszu , a ja to drobny ciułacz ;-)
Ciułacz / 2010-01-01 15:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś mnie wzięła ochota na piwko z miodem, zaraz sobie zrobie grzane.
Big Lebowski / 2010-01-01 16:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz noworocznie.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-01-01 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=BoAChL_scxA&feature=related U2 - New Year's Day LIVE
Big Lebowski / 2010-01-01 14:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich w Nowym Roku .. :)
Jarg / 2010-01-01 13:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawy tekst z wczorajszego wydania Gazety Wrocławskiej...
Rzuca "światło", jak wyglądało budowanie naszego stadionu przez MSW...
http://tnij.org/fef7
Big Lebowski / 2010-01-01 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Szczecin pozdrawia serdecznie Wroclaw ... ;-) Nowy rok , nowa gra i nowy pieniadz ..:)
Ewelina 55 / 89.167.36.* / 2010-01-01 13:03
Pomocy - co zmienic w ustawieniach zeby moc ogladac film z blue ray'a na duzym
ekranie - TV Sony HD, laptop Sony VAIO z WinDVD BD polaczone kablem HDMI. Dziekuje osobie o nicku "Krakow City" za wczorajsza rade - kombinacja klawiszy Fn+F7 pomogla - byla wizja ale bez glosu, cos jeszcze musze przestawic tylko nie wiem co?!
Pozdrawiam i dziekuje za rady i pomoc.
PS. Dziekuje za podpowiedzi JB, creditsuisse oraz "problem jest typowy". Kabel HDMI jest, i wizja jest nie ma jedynie glosu.
c
Czy ma ktos 40" Sony'ego HD coby wspomogl w zmianie ustawien aby i glos wydobyc z niego?
Jarg / 2010-01-01 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Musisz poszukać odpowiedniego gniazda HDMI w telewizorze, jest ich kilka... a następnie poszukać odpowiedniego ustawienia dostępowego w ustawieniach przełączeń telewizora na zewnętrzne źródła (pilotem), też jest ich kilka...
Trzeba uważnie przeczytać instrukcję telewizora...

Miałem podobny problem z podłączeniem tunera HD do telewizora...
Pozdrawiam
ewelina 55 / 89.167.36.* / 2010-01-01 13:56
ciekawa sprawa gdy mam w tv wizje pierwszego ekranu z plyty BD, gdzie jest do wyboru albo start filmu, albo wybrane sceny, albo ustawienia - w tym czasie leci muzyka przez glosniki TV i jest OK, lecz gdy klikne "start filmu" i zaczyna byc odtwarzany film z BD glos znika i film wydaje sie byc niemy
Sprawdz przed startem ustawienia / 94.75.121.* / 2010-01-01 14:17
Witam.Ale przeciez przed startem filmu masz ustawienia.Moze po prostu jest wylaczony dzwiek !?
adrianoo / 2010-01-01 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=4rayIckOBmo
Eskobar - Someone New (feat. Heather Nova)
Jarg / 2010-01-01 12:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Jak ten czas szybko leci... Ani człowiek obejrzał się... a już dekada nowego tysiąclecia niemal za nami...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendowego wypoczynku...
Jarg / 2010-01-01 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na "dwójce" zaczęła się właśnie transmisja tradycyjnego koncertu noworocznego z filharmonii wiedeńskiej... Z komentarzem Bogusława Kaczyńskiego...

Uczta melomana. Gorąco polecam...
adrianoo / 2010-01-01 12:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam w pierwszym dniu roku:)
alez ten snieg glosno dzis pada :)
warren buffet / 2010-01-01 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wypróbowałem wczoraj 2 kc.... nie mam dzis kaca, cud !
szydercaa / 188.33.188.* / 2010-01-01 11:09
szybciej spala alkohol w organiźmie i trudniej sie też n.a.j.e.b.a.ć także ma sie wtedy "mocną głowe " :)
Ciułacz / 2010-01-01 00:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu oraz jego gościom , wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok.
od Ciułacza.
ewelina 55 / 89.167.36.* / 2009-12-31 22:35
Kupilam laptop z odtwarzaczem blue ray, pozyczylam film na nosniku blue ray, ale nie chce odtwarzac - wyskakuje komunikat - "Yuor display environment does not support protectet content playback" - nie wiem o co chodzi, jest ktos na forum co udzieli mi wskazowki? please
warren buffet / 2010-01-01 10:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewnie musisz zainstalowac jakis odtwarzacz do tego... poczytaj o tym
b a r a k u d a / 2009-12-31 19:13 / Pogromca mitów giełdowych
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2010 Roku dla Bywalców kącika oraz szczególne ukłony dla Gospodarza ...
Trzym się Bigu ....Dosiego Roku !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy