Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2009-12-27 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W 2010 r. rynki akcji wchodzą z dojrzałą fazą hossy, co oznacza z jednej strony, że coraz trudniej będzie o okazje takie jak na jej początku, a z drugiej, że rośnie ryzyko znaczącej korekty trendu. Wytypowanie poziomu indeksów, na którym zakończymy rok 2010 r. jest niemożliwe, a wyznaczenie zakresu wahań między 2-3 tys. punktów dla WIG20 (bez gwarancji, że przedział ten nie zostanie opuszczony) nikogo nie satysfakcjonuje. Dlatego takiej prognozy nie będzie. Rynki akcji mogą rosnąć tak długo, jak długo Fed nie zasygnalizuje gotowości do podnoszenia stóp procentowych, co ukróciłoby dolarowy carry-trade, na którym obecnie opiera się globalna hossa. Względnie rynek może skorygować się sam znacznie wcześniej, jeśli inwestorzy pozwolą na silne wzrosty w krótkim okresie. Wycinek z onetu wkleilem i z powyzszym tekstem zgadzam sie calkowicie..
Golem14 / 2009-12-27 19:48 / Tysiącznik na forum
Do przeczytania polecam ciekawy wywiad ze specjalista od psychologii gieldowej - tekst czytalem juz w lipcu 2009 i ciagle mi sie podoba:-)

Gospodarka oparta na emocjach?
Zwierzęca natura rynku
O wadze emocji w gospodarce z Robertem J. Shillerem amerykańskim psycho­-ekonomistą, rozmawia Jacek Żakowski

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/niezbednikinteligenta/295913,1,gospodarka-oparta-na-emocjach.read
Big Lebowski / 2009-12-27 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gielda izraelska zanotowala spadek na dzisiejszej sesji - jednak jezeli spojrzymy na wykres kilku miesieczny to niewielki zabek na wykresie..
Golem14 / 2009-12-27 18:53 / Tysiącznik na forum
Hej Big,

jutro bedzie ostatni dzien gieldowy do rozliczen podatkowych za rok 2009 - wydaje mi sie, ze spolki ze zdolowanym kursem jutro beda dalej mocno spadac (uwzglednienie straty w rozliczeniu podatkowym), potem przyjdzie dopiero mocniejsze odbicie. Spolki, ktore mialy w ostanim czasie duze wzrosty, beda balansowac w okolicy otwarcia, a w nastepnych dniach - w zaleznosci od sytuacji na danym papierze - moze dojsc do spadkow kursu u liderow wzrostow z ostatnich miesiecy. Co sadzisz o takim scenariusz na najblizsze dni?

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2009-12-27 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Scenariusz jak najbardziej mozliwy - osobiscie jednak obstawiam ze ci co mieli to uczynic - uczynili juz , na najblizsze miesiace na topie beda plynne i perspektywiczne spolki , inwestorzy beda obstawiac ziarno a plewy porzuca.. o zarobek bedzie trudniej ale wybrane spolki dadza sowicie zarobic.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-27 19:12 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

mialem na mysli tylko spoznialskich :-) - niektorzy pewnie liczyli, ze warto zaczekac, a tu dalej spadki... Od wtorku za to powinny zaczac sie powazniejsze ruchy na indeksach (od tego dnia gra toczy sie juz na 2010), ale z drugiej strony wiadomo, koniec roku i ociezalosc poswiateczna:-)

Zgadzam sie calkowicie, ze w 2010 trzeba bedzie dobrze poglowkowac, zeby uzyskac dobra stope zwrotu na akcjach - w 2009 gralismy przede wszystkim na odbiciu po spadkach z 2008, teraz trzeba szukac juz tylko dobrych spolek i analizowac dokladnie fundamenty konkretnych spolek: osobiscie stawiam w moich poczynaniach gieldowych na analize fundamentalna i psychologie gieldowa w kierunku "zwierzecej natury rynku":-)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2009-12-27 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze obstawiasz uwazam tzn. fundamenty i psychologia - jedno jest takze wazne fantazja , gdyby gielda byla przewidywalna to wowczas nie bylo by gieldy , fantazja jest waznym czynnikiem , upadle anioly nalezy wyszukiwac i inwestowac na lata. slabe fundamenty moga sie zemscic drastycznie - jezeli GPW wprowadzi krotka sprzedaz to wowczas inwestorzy poznaja wyzsza szkole jazdy ;-)..
Golem14 / 2009-12-27 19:38 / Tysiącznik na forum
Analiza techniczna kursu spolek przydaje sie tylko do tego, zeby wybrac moment wejscia w akcje - no i chyba ze ktos gra na DT, ale to meczace i czasochlonne zajecie i tylko psuje cere:-)
Aktualnie szukam dla siebie alternatyw na rok 2010 - gdyby moj czarny kon zaczal zawodzic w I kwartale tj. nie uzyskal konkretnych przychodow, rozstane sie z nim szybko i bez zbednych sentymentow - na razie jednak gra rozpoczeta i wiele ciekawych znakow zapytania rozbudzajacych goraco fantazje inwestorow:-) Takiej fantazji w spolkach mysle, ze warto poszukac, zwlaszcza na NC.

Osobiscie bede szukal ewentualnej alternatywy w szeroko rozumianej budowlance: deweloperka i mostostale, a takze wsrod spolek z NC... Ale na zmiane strategii przy wystapieniu niekorzystnych wiatrow mam jeszcze okolo 3 miesiecy czasu...
Big Lebowski / 2009-12-27 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wracajac do fantazji na gieldzie przykladem niech bedzie Gant - spolka ktora zajmowala sie faktycznie wymiana walut i z 2 zl po wkroczeniu w sektor developorski kurs akcji wystrzelil wiele tys. procent , obecnie spolka nie ma szans na powtrzenie wyniku z ostatniej hossy - gdyz brak fantazji , wiele spolek nie bedzie mialo szans na odzyskanie dawnego blasku , wedlug mojej oceny spolki ktore rozpalaly umysly inwestorow i kursy lecialy do nieba a obecnie nie maja szans na powtorke : Gant , Alchemia , Ponar , Bioton, Petroinvest , MCI i wiele innych - nie ozancza ze wyzej wymienione nie dadza zarobic - jednak fantazja w nich wygasla..
Golem14 / 2009-12-27 20:02 / Tysiącznik na forum
Fantazja na danej spolce moze faktycznie tylko raz namietnie zaplonac:-) - potem juz tylko tli sie slabo ogien albo i nawet tego nie ma...

Wniosek zatem plynie z tego, ze warto poszukac spolek, na ktorych ogien dopiero zaplonie w calej pelni...
Gant byl przej krotki czas jedna z moich "nadziei gieldowych" - spolka jest mocniejsza fundamentalnie niz podczas ostatniej hossy, ale jak piszesz, fantazji tam juz niewiele zostalo - teraz jest to raczej taki fundusz stabilnego wzrostu, ktory pozwoli umiarkowanie zarobic...
Na Alchemie albo Skotan chyba nikt juz sie nie da nabrac, ogien wygasl: tam byla zreszta tylko fantazja, a fundamenty dosyc marne - chyba, ze Romek troche podciagnie kurs tych akcji, w koncu on tam rzadzi a nie rynek:-)
Big Lebowski / 2009-12-27 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nowe i roncze konie nalezy wybrac.. :)
Golem14 / 2009-12-27 20:16 / Tysiącznik na forum
Wiele dobrych koni jest juz mocno zajechanych i swieza krew jest potrzebna:-)
Big Lebowski / 2009-12-27 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=4EF4-sqtD7c&feature=related Świetliki - Świerszcze
Big Lebowski / 2009-12-27 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Jarg / 2009-12-27 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

I po świętach...
Stwierdzam, że wszelkie deklaracje i obietnice składane (sobie) o umiarze w spożywaniu świątecznego jadła są bezużyteczne, szkodliwe dla zdrowia psychicznego i rodzinnej atmosfery... :-) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego niedzielnego wieczoru...
5424 / 2009-12-27 17:17 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Jargu ja nigdy nie składam żadnych obietnic jem pije i tancuję ile mogę i ile wlezie............
rafcio5 / 188.33.37.* / 2009-12-27 14:16
Witam

Szukam prognoz r/r odnośnie sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za grudzień 2009.

Jak mi pomożecie to podam wam PKB za czwarty kwartał 2009 :)
rafcio55 / 2009-12-27 16:43 / Tysiącznik na forum
Jako że osiągnąłem wyższe stadium inwestora i jest po świętach to z dobroci podam wam PKB za czwarty kwartał.

Założyłem na oko że produkcja wzrośnie o 4% r/r a sprzedaż 3% r/r w grudniu

i przy takich założeniach PKB za IV kwartał 2009 wyniesie koło 3,3% r/r.
Golem14 / 2009-12-27 12:38 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

swingujacy rock w wydaniu Malenczuka z jego dawnych dobrych-zlych czasow ,-)

http://www.youtube.com/watch?v=1UBlaOcyogY

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2009-12-27 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich po swiatecznie..
Big Lebowski / 2009-12-27 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=U1tstiCxybQ&feature=related Mainstreet- Bob Seger
amelian / 2009-12-26 22:02 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie Moi Drodzy :)))
Niestety ja też "przepowiadałam" Euro poniżej 4 zł na konie roku....
Z miłych info to powiem Wam,że jadłam na te Święta paszteciki z kaczych wątrówbek i są przepyszne :)))
Zawsze się cieszę jak zjem coś nowego bo od tego mózg się powiększa hehe
Big Lebowski / 2009-12-26 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko .. Paszteciki powiadsz hm. pychota...:) Pozdrowka serdeczne
amelian / 2009-12-26 22:29 / portfel / Tysiączniczka na forum
Pozdrówka Bigu :)
buziaczki posyłam,na paszteciki zapraszam Cię serdecznie jeśli tylko masz ochotę :)))
Big Lebowski / 2009-12-26 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=4EF4-sqtD7c&feature=related Świetliki - Świerszcze
Golem14 / 2009-12-26 19:57 / Tysiącznik na forum
Swiateczna piosenka Marcina Swietlickiego, gdyby komus znudzil sie juz George Michael:
http://www.youtube.com/watch?v=dcH7z4UWSto
Ged / 2009-12-26 19:52 / Tysiącznik na forum
a ja obejrzałem właśnie Avatara w imaxie. myślę, że warty zobaczenia tytuł, szczególnie z racji techniki, w której został zrealizowany. za 3-4 lata każdy blockbuster będzie musiał tak wyglądać aby zarabiać pieniądze.

pozdrowienia
szydercaa / 188.33.60.* / 2009-12-26 19:36
Na początku stycznia pójde do kantoru i powiem że jestem od lebowskiego i chce kupić euro poniżej 4zł...
amelian / 2009-12-26 23:12 / portfel / Tysiączniczka na forum
przyjdź do mnie...mam euro jednostronne-sprzedam nawet po 1 zł hehehe.....
(jak moja babcia zwijała dolary gumką recepturką i rzucała na tacę ;) )

nota bene Rafale, myślałam żeś mądry... :(((
Golem14 / 2009-12-26 18:58 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

chyba swieta dobiegly konca, skoro juz rozne szumowiny wychodza na zer :-)

Pozdrawiam serdecznie
szydercaa / 188.33.60.* / 2009-12-26 19:30
ale nuuudaaaa napisz nam lepiej cos o atonie ;))
Golem14 / 2009-12-26 19:38 / Tysiącznik na forum
Moglbym napisac, ale watpie, ze zrozumiesz... i to bynajmniej nie z powodu mojego stylu pisania...
szydercaa / 188.33.60.* / 2009-12-26 19:43
Ja pewnie nie zrozumiem ale inni chętnie poczytają..... to bardzo ciekawe...może wklej coś z ustawy??
Golem14 / 2009-12-26 19:53 / Tysiącznik na forum
moze ty cos napiszesz, skoro tak jestes zainteresowany tematem?
szydercaa / 188.33.60.* / 2009-12-26 20:04
ale ty jestes specjalistą, ja nic nie rozumiem :(
Golem14 / 2009-12-26 20:11 / Tysiącznik na forum
jak nic nie rozumiesz, to juz nic nie zrozumiesz - troche mi nawet przykro, ale to juz twoj problem...
szydercaa / 188.33.60.* / 2009-12-26 20:13
ale teraz ty nic nie rozumiesz... :(


2009-12-26 19:43:27 | 188.33.60.* | szydercaa
Ja pewnie nie zrozumiem ale inni chętnie poczytają..... to bardzo ciekawe...może
wklej coś z ustawy??

teraz juz rozumiesz?
Golem14 / 2009-12-26 20:17 / Tysiącznik na forum
Nie jestem Prometeuszem, zeby przynosic wszystkim ludziom ogien - wlasciwi ludzie sa juz dobrze poinformowani w temacie, wiec nie ma takowej potrzeby:-)
Big Lebowski / 2009-12-26 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem .. Ano szumowina ktora ma aspiracje zaistniec .. hehe. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-26 19:13 / Tysiącznik na forum
Witaj,

na koniec roku trzeba przeprowadzic plebiscyt na "FORUMOWA MENDE ROKU 2009" - mam swojego kandydyta na ten tytul, zapewne nie pozwoli nam o sobie zapomniec:-)
Kwas sie leje ze wszystkich stron w swiecie wirtualnym... - w realu nie mieli by tak latwo...
Big Lebowski / 2009-12-26 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To tak jak ktos zamiast testosteronu ma estrogeny.. ;-)
Golem14 / 2009-12-26 19:19 / Tysiącznik na forum
Oby tylko:-))) Ale w sumie przykre to wszystko...
Big Lebowski / 2009-12-26 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla normalnych to przykre zgadzam sie - ale ja jestem bad..:)
Golem14 / 2009-12-26 19:34 / Tysiącznik na forum
Wiemy dobrze, ze jestes bad:-) Homo sapiens to podly gatunek - najgrozniejszy drapieznik na Ziemii:ciagle jeszcze napawa mnie to smutkiem...
Big Lebowski / 2009-12-26 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Swieta mamy jeszcze tak wiec Golem radujmy sie .. :)
Golem14 / 2009-12-26 19:47 / Tysiącznik na forum
W sumie ja mam swieta caly rok, wiec ich specjalnie nie przezywam:-) A tak w ogole to w swieta nie dla wszystkich jest dobry czas: niektorzy koncza wtedy pod presja "rodzinnego charakteru swiat" niestety na sznurze tak jak ostatnio jeden dyrektor z kancelarii Premiera - szkoda czlowieka, tym bardziej, ze mial calkiem inteligentna twarz, dlatego pewnie tak zakonczyl sprawe...
Big Lebowski / 2009-12-26 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polityka to zawsze bylo szambo - wczesniej takze polityk Sekula marnie skonczyl , takie zakonczenia mieli politycy takze w innych landach - takze w Niemczech znany polityk skoczyl z samolotu z zamiarem nie otworzenia spadochronu i nie probowal nawet otwierac a przecez mial troche czasu na przemyslenie decyzji.. tak bylo jest i bedzie..
Golem14 / 2009-12-26 20:02 / Tysiącznik na forum
Politycy placa cene za bycie politykami, ale malo ktory tak konczy:sa na to za glupi - ten facet z kancelarii byl raczej tylko takim quasi politykiem - ogolnie swieta to dla niektorych czas decyzji ostatecznych: wystarczy wymienic Magika z Paktofoniki czy Jacka Oltera z zespolu Kury - dobrze, ze swieta nie sa zbyt czesto w roku:-)
Big Lebowski / 2009-12-26 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko dwa razy w roku sa takie okazje..;-)
Golem14 / 2009-12-26 20:09 / Tysiącznik na forum
Przy tym w grudniu warunki sa korzystniejsze: mroz, szybki zmierzch, podsumowania na koniec roku itp.:)
Big Lebowski / 2009-12-26 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednym slowem zamykanie ksiag - bilanse.. ;-)
Golem14 / 2009-12-26 20:15 / Tysiącznik na forum
Wazne, zeby bilans byl na plus - wtedy mozna otworzyc spokojnie ksiege na nastepny rok:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy