Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Thai / 2010-05-04 20:15 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Majowy wieczor chlodny, przesylam pozdrowienia gorace :) Serdecznosci :)))
Big Lebowski / 2010-05-04 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Iza..:) Pozdrowienia gorace w chlodny majowy wieczor ciesza mnie ogromnie.. :) Pozdrowka gorace i serdeczne..:)
Thai / 2010-05-04 21:33 / Bez rangi
Maj w pogodzie nieciekawie sie rozpoczal, na parkiecie podobnie...

Ale z piosenka majowa powinno byc inaczej :)
Dosylam:
http://www.youtube.com/watch?v=jyLMgIR69G4
5424 / 2010-05-04 19:14 / Fan Linuxa Ubu
dzisiaj dane makro z USa super.........
Big Lebowski / 2010-05-04 18:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2010-05-04 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki obdarowaly inwestorow korekta - juz wczoraj zwracalem uwage ze mocno umacniajacy sie usd przemawia przeciw wzrostom na gieldach , wiadomo ze w trendzie wzrostowym przy konsolidacji - obroty powinny byc male , jednak podczas ostatniej konsolidacji na Daxie i amerykanskich indexach obroty byly ogromne - oznacza to ze trwala dystrybucja i dlatego mamy to co mamy - jednak nie spodziewam sie super mega spadkow i obstawiam ze S&P 500 spadnie okolo -10% i nic wiecej.. U nas korekta bedzie mocna ale b. krotka i takze obstawiam ze -10% i bedzie pozamiatane tzn. tak obstawiam a jak bedzie okaze sie w praniu.. Korekte nalezy wykorzystac do zakupow i fundamentalnie mocne spolki - kupowac i grosza nie zalowac.. ;-)
Big Lebowski / 2010-05-04 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Euro - usd juz bierze powoli przymiarke do ceny ponize 1,30 i nastepny powazny przystanek tak jak pisalem wiele tygodni temu 1,25 i czy to utrzyma nie jestem pewien , amerykanska waluta bedzie generowac wzrosty gdyz FED jako pierwszy podniesie stopy i mysle ze rynek tym sie sugeruja a mniej Grecja ..
adrianoo / 2010-05-04 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc Big,
Grecja tez pewnie troche dodaje do pieca na parze eur/usd.
Zauwazylem u Ciebie w portefiliku koreczki na 2 walory, mam pytanko, jak to sie rozlicza? Wzrost/spadek o 1 zl generuje 10zl? nigdy sie future na walorach nie "bawilem".
Big Lebowski / 2010-05-04 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano.. Zanim zakupisz jakis kontrakt musisz o nim poczytac tzn. w przypadku kontraktow na indexy skala jest 1:10 natomiast kontrakty na spolki 1:100 .. ale musisz poczytac i tylko ograniczonym kapitalem operowac w tym sektorze.. Pozdr
adrianoo / 2010-05-04 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzis mnie kusilo zeby Ski z rana szarpnac ale dalem spokoj, z perspektywy dnia ladnie by to wygladalo.
1:100 - sporo
Fjutek / 2010-05-04 20:31 / Przelewarowany Spekulant
Witam.
Dawno tutaj nie zaglądałem, pozwolę sobie skrobnąć małe wyjaśnienie do wpisu gospodarza który można błędnie zrozumieć.
Jeden kontrakt na akcje opiewa na 100 sztuk akcji, nie mylić z dzwignią x100.
W tej chwili w moim BM depozyt pobierany na pokrycie jednego kontraktu np. FPGEM10
wynosi nieco ponad 100 zł. Zatem zmiana kursu o 1 zł daje 100 zł :) 100%depo.
Pzdr.
adrianoo / 2010-05-04 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak to sobie wlasnie wytlumaczylem:) dzieki za wyjasnienie.
vincent1987 / 2010-05-04 16:28 / portfel
Witam,
No nie tak rozpoczeliśmy maj jak byśmy chcieli ... :( Dane z gospodarki USA dobre a na giełdzie się zaczerwieniło . Mam nadzieje, że to zdrowa korekta przed dalszymi wzrostami, choć jednego dnia spadku nie nazwałbym korektą.
pozdrawiam Bywalców i Guru tego kącika.
adrianoo / 2010-05-04 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
jesli gielda na dobre dane nie reaguje a wrecz zachowuje sie odwrotnie tzn., ze chce i bedzie spadac, potwierdzenie to dzisiejsze AT: dlugi czarny korpus nie prognozuje niczego dobrego
Jarg / 2010-05-04 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bo nie pod dane Jankesów te spadki, ale pod sytuację w Eurolandzie (obawy, czy nie posypie się teraz Hiszpania i Portugalia), a także pod katastrofę w Zatoce Meksykańskiej...
adrianoo / 2010-05-04 17:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm, zgodze sie ze niepokoj w Eurolandzie jest spowodowany Grecja i kolejka panstw do bailouta ale Stany watpie by interesowala sytuacja w Grecji. Natomiast ich spadek moglby byc rezultatem akcji w Zatoce ale... chyba nie jest, zreszta w tej chwili akcje BP na malym ale plusie i to pomimo infa o zaplacie za szkody z ich portfela.
Sklaniam sie do AT i 5tej fali eliota.
Thai / 2010-05-04 20:20 / Bez rangi

Natomiast ich spadek moglby byc rezultatem akcji w Zatoce ale... chyba nie jest

Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej: Inwestorzy odwracają się od koncernu BP

Katastrofa ekologiczna związana z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej to olbrzymi cios dla brytyjskiego koncernu BP. Paliwowy potentat w pocie czoła walczy z rozprzestrzeniającą się plamą ropy, tymczasem wartość jego akcji na giełdzie w Londynie spada na łeb na szyje.

Szacowane koszty usunięcia plamy ropy sięgają nawet 12,5 mld dol. Zdaniem analityków, brytyjski gigant paliwowy może na swoje barki wziąć ponad 8 mld dol. Koncern prowadzi zaciętą walkę ze skutkami wycieku. Równolegle z próbami chemicznego zneutralizowania ropy, BP pracuje nad budową olbrzymiej skrzyni - betonowego kesonu, za pomocą którego zamierza zatamować wyciek na głębokości półtora kilometra. Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa, prace nad ukończeniem kesonu mogą potrwać nawet 8 dni. W tym czasie, do morza trafi 17 mln ton ropy.

http://urlik.pl/11050/

To moze byc katastrofa jedna z najwiekszych w dziejach USA z powaznymi konsekwencjami ekonomicznymi, politycznymi, spolecznymi i ekologicznymi...
adrianoo / 2010-05-04 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytajac komentarze ze Stanow mam wrazenie, ze wyolbrzymiamy to wydarzenie (niewatpliwie majace powazne konsekwencje) chyba, ze bomba na Times square stanowi "zaslone dymna" dla tego tematu bo poswiecaja mu znacznie wiecej czasu.

Inwestorzy odwracają się od koncernu BP

Notowania BP na ta chwile:
50.72$ +0.53 (+1.06%)
Thai / 2010-05-04 21:50 / Bez rangi

mam wrazenie, ze wyolbrzymiamy to wydarzenie (niewatpliwie majace powazne konsekwencje) chyba, ze bomba na Times square stanowi "zaslone dymna" dla tego tematu bo poswiecaja mu znacznie wiecej czasu.

Wszystko mozliwe...
Mnie sie wydaje, ze konsekwencje tej katastrofy nie pozwola szybko o niej zapomnac...

Wczoraj akcje koncernu tracily 15% wartosci od czasu katastrofy w Zatoce Meksykanskiej...
...i to chyba nie bedzie koniec spadkow, pomimo:

Notowania BP na ta chwile:
50.72$ +0.53 (+1.06%)
adrianoo / 2010-05-04 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak, w mysl wypowiedzi Jarga, iz nawet fortepian zrzucony z odpowiedniej wysokosci sie odbije:)
Jarg / 2010-05-04 17:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miałem na myśli głównie sytuację na GPW i giełdy europejskie...
Ale nie można wykluczyć, że i w USA spadki są spowodowane troską o Euroland, który - jako całość - jest już gospodarką większą niż USA...
adrianoo / 2010-05-04 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mozesz miec racje:) jankescy analitycy niskie otwarcie komentuja rzeczywiscie obawami o Grecje:
http://www.reuters.com/article/idUSN0426123920100504
a wiec jednak sie nami przejmuja, kto by pomyslal:)
Jarg / 2010-05-04 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na Wall Street gra kapitał globalny, a my żyjemy w globalnej wiosce... :-)
Thai / 2010-05-04 10:40 / Bez rangi
EEX... Współpraca z koncernem skandynawskim...

W związku z pracami Spółki nad możliwością otwarcia nowego kanału sprzedaży przez pozyskanie partnera handlowego obejmującego swoim działaniem teren Skandynawii, Zarząd Eko Export S.A. przekazuje informację mającą istotne znaczenie dla realizacji tego programu .
W dniu 23 kwietnia br. Zarząd EKO EXPORT SA otrzymał pismo z informacją, że 16 kwietnia 2010 Koncern Skandynawski, z którym Eko Export prowadził rozmowy handlowe w sprawie dostaw mikrosfer, sprzedał swój Odział Wypełniaczy i Surowców Alternatywnych (w tym mikrosfer) do koncernu OMYA . Koncern OMYA będący nowym właścicielem przejął większość kluczowych pracowników oraz nie zmienił terytorialnego obszaru działalności firmy w obszarze obejmującym mikrosferę. Jednocześnie Spółka otrzymała wyjaśnienie, że prowadzonym w ostatnim czasie zmianom właścicielskim towarzyszyło wstrzymanie podpisywania wszelkich nowych kontraktów. Z tego też powodu odroczone zostały planowane na przełomie lutego i marca br. rozmowy dotyczące współpracy ze Spółką na rok 2010. Informacja od nowego właściciela istniejącym zainteresowaniu kontraktami z Eko Export S.A. znalazła potwierdzenie w dniu 26 kwietnia. W tym dniu Spółka otrzymała kolejne pismo informujące, że przedstawiciele OMYA planują w czerwcu przeprowadzenie wizyty w Bielsku-Białej w celu wizytacji zakładu i omówienia długofalowej współpracy. Argumentem dla przyszłej współpracy jest aktualne zarezerwowanie sobie przez nowego Partnera handlowego mocy produkcyjnych w Eko Export S.A już od czerwca 2010r. W związku z tym ustalono pierwszy minimalny kontrakt na dostawy mikrosfer od czerwca do końca grudnia 2010r na kwotę 168.000 EUR. Zamówienie to zostało w dniu 30 kwietnia oficjalnie potwierdzone .

Podstawa Prawna: § 3 ust. 1) Załącznika Nr 3. do Uchwały Nr 733/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Z dnia 18 grudnia 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu".

Osoby reprezentujące spółkę:
Jacek Dziedzic - Prezes Zarządu
Thai / 2010-05-04 10:20 / Bez rangi
Nawet 40 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych lat może powstać dzięki inwestycjom zagranicznym, które wspiera Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ich łączna wartość to ok. 5,6 mld euro - poinformowała Katarzyna Antosik z PAIiIZ.
PAIiIZ prowadziła pod koniec marca br. 138 projektów inwestycyjnych - o ponad 60 więcej niż w marcu ub.r. Jak poinformowała PAP Antosik, w Polsce najchętniej inwestują firmy z USA, następnie z Wielkiej Brytanii i Francji. Obcokrajowcy najczęściej lokują środki finansowe w nowoczesne usługi (31 projektów), przemysł motoryzacyjny (22) i elektroniczny (13).

W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszył się udział inwestycji niemieckich - z 18 do 4 proc. Coraz większe zainteresowanie wykazują z kolei inwestorzy z Dalekiego Wschodu (obecnie PAIiIZ prowadzi 9 projektów).

http://urlik.pl/11030/
Thai / 2010-05-04 10:14 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

W pierwszej majowej sesji na parkiecie powodzenia zycze :-)
Niepogoda w pogodzie, nastroju pogodnego zatem :-) Dobrego dnia

Pozdrawiam melodyjnie
http://www.youtube.com/watch?v=8I_f_vDzTrI
pietroo / 2010-05-04 10:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i serdecznie pozdrawiam poweekendowo :))
udanego dnia życzę
Thai / 2010-05-04 10:43 / Bez rangi
:)) Witam Cie Piotr

Zyczenia dnia udanego i pozdrowienia serdeczne dla Ciebie takze sle :)
Jarg / 2010-05-04 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Miła Krajanko... :-)
Borek serdecznie pozdrawia... :-)
Thai / 2010-05-04 10:28 / Bez rangi
:-) Krajanowi Milemu powitania

Pozdrowienia w okolice Borka przesylam :-)
zosia19 / 2010-05-04 09:18 / Bywalec forum
Witam...
Witaj Jarku
u mnie też pochmurnie
Zielonego i miłego dnia życzę
Pozdrawiam :))
Jarg / 2010-05-04 09:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Zosiu...
Pogoda średnia, ale chociaż tydzień "krótszy" :-)
Pozdrawiam serdecznie mieszkankę Ziemi Lubuskiej... :-)
Jarg / 2010-05-04 08:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

I po weekendzie...
Wtorkowy poranek we Wrocku przywitał pochmurnie...
Miłego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie...
pietroo / 2010-05-04 09:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Jarku, witam Wszystkich :)
stolica też pochmurna i czuć napięcie maturalne w powietrzu :)
pozdrawiam i udanego dnia życzę
Jarg / 2010-05-04 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...
Napięcie maturalne będę odczuwał dopiero za rok... (najmłodsza córka :-)
Pozdrawiam chmurną stolicę... :-)
pietroo / 2010-05-04 09:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestem ciekawy jakie były tematy
normalne czy wydumane?
Jarg / 2010-05-04 09:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za kilka godzin będzie wiadomo... :-)
adrianoo / 2010-05-04 09:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
i matemetyka wrocila do lask... tyle nazmieniali a system okazuje sie ze nie byl zly, wraca, tylko kaski szkoda co to na te zmiany idzie... ale kazda ekipa musi dokonac cudu:)
witam wszystkich
Jarg / 2010-05-04 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Adriano...

Reforma była potrzebna, tylko nie wszystkie jej elementy są dobre... Taka już polska specyfika (vide reformy naszego prawa)...

PS. Paru moich znajomych zdało maturę dzięki Samsonowiczowi (pierwszemu niekomunistycznemu ministrowi oświaty po upadku PRL), który zniósł obowiązkową maturę z matmy... Jeden z nich zdał rzutem na taśmę - dwa razy oblał pisemną matmę, i gdyby oblał trzeci raz, musiałby powtarzać czwartą klasę... Skończył później polonistykę. Jest zdolnym naukowcem (robi habilitację)... :-)

Pozdrawiam... :-)
adrianoo / 2010-05-04 10:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
byc moze wystarczylo zmniejszyc "trudnosc" zadan z tego przedmiotu, a nie likwidowac, wszystko dla ludzi ale podejscie tez musi byc ludzkie, pozdrowienia:)
pawciomerc / 2010-05-04 12:33 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
raczej zwiekszyc ja przyszedłem na polobude to na pierwszym wykładzie z Analizy Matematycznej zrobili cały program ze szkoły sredniej:)))

potem to całeczki leciały)

dziś jestem inżynierem z petro budowy,ale było na pierwszym roku płaczu oj było
adrianoo / 2010-05-04 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pawel, program powienien byc taki by przyszly inzynier mogl sie odnalezc na poligodzie:) ale co do samego egzaminu to mysle, ze nie powienien byc przesadzony, wiadomo, ze nie wszyscy wybieraja sie po maturze na scisle kierunki a jednak procent zlozony powinni umiec sobie obliczyc by ich w bankach nie "kantowano";)
Jarg / 2010-05-04 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obowiązkowa matematyka na maturze jest potrzebna. Co to za egzamin "dojrzałości" bez matmy?...
adrianoo / 2010-05-04 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ladnie to dzis powiedzial przewodniczacy naczelnej komisji egzaminacyjej (jakos tak to stanowisko sie nazywalo): jezyk ojczysty sluzy do porozumiewania sie obywatela kraju, zas matematyka jest miedzynarodowym systemem komunikacji tak samo potrzebnym jak jezyk ojczysty w dzisiejszych czasach...
pietroo / 2010-05-04 10:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
albo cos pokazać, że zrobiła
stare metody nie były złe
pozdrawiam
Kambodza / 2010-05-04 08:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam po weekendzie i udanego dzionka żcyze:)
vincent1987 / 2010-05-03 18:54 / portfel
Witam wszystkich w kąciku Biga, postanowiłem się przywitać, gdyż do tej pory tylko zaglądałem i czytałem wasze dyskusję, mam nadzieje trafiłem w dobre miejsce, gdzie będę mógł się czegoś ciekawego dowiedzieć. Pozdrawiam Wszystkich !!!
Big Lebowski / 2010-05-03 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witamy na forum i czuj sie jak u siebie w domu.. :) Pozdrawiam
pawciomerc / 2010-05-04 01:43 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
i ja dodam 3 grosze
tto forum o tematyce giełdowej ale nie tyllko jest najlepsze w necie, ludzie piszacy tu udzielaja się i po 5 lat,szkoda tylko że nie ma juz oseska, orła ( który bezinteresownie przesłał mi płytke z literatura giełdowa typo Eldner i inne sławy i dzięki niemu przestałem tracić)))

jeszcze są tu pewne sławy ale nie che być "wazeliną":)

prawad Bigu?
amigo2 / 2010-05-03 18:42
przywitał
zimnawo sie zrobiło nad Bałtykiem
Big Lebowski / 2010-05-03 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr.
5424 / 2010-05-03 17:42 / Fan Linuxa Ubu
Mistrzu jakieś sugestie na + lub - na przyszły tydzień
Big Lebowski / 2010-05-03 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jak widzisz USA rozpoczely tydzien solidnymi wzrostami - jednak mocny wzrost usd stawia dalsze wzrosty pod znakiem zapytania .. Pozdr
5424 / 2010-05-03 19:44 / Fan Linuxa Ubu
czyli niepewnocsć trzeba czekać
adrianoo / 2010-05-03 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=ft6egFrOxDA&feature=related
Lipali - "Jeżozwierz"
adrianoo / 2010-05-03 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=IVBn9O0HsiE
Lipali - Upadam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy