Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
dodge / 2009-12-17 11:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra pytał wczoraj o przemysł chemiczny ... Wrzucam info z dzisiejszej "Gazety Prawnej" do tematu:

"SUROWCE ZA Puławy i ZA Kędzierzyn inwestują w nową technologię

Zakłady chemiczne chcą się uniezależnić od gazu z PGNiG

Koncerny chemiczne nie rezygnują z technologii zgazowania węgla, choć w najbliższych latach będzie ona nieopłacalna.

Spółki liczą, że w przyszłości pozwoli im ona osiągać zyski, a do tego uniezależni je od dostaw gazu ziemnego z PGNiG i pozwoli ograniczyć emisję CO2.

W tego typu przedsięwzięcia zaangażowały się m.in. zakłady azotowe z Puław i Kędzierzyna. Liczyły na to, że nie będą musiały kupować od PGNiG rosyjskiego gazu i narażać się na braki w przypadku wstrzymania dostaw. ZA Puławy chcą zastąpić połowę zużywanych 900 mln m sześc. surowca rocznie gazem z węgla. Podobnie ZA Kędzierzyn.

Część ekspertów twierdzi, że nadzieje wiązane są z tymi projektami na wyrost.

– Trwa etap analiz. Inwestycje nie ruszają, ponieważ nie bronią się pod względem ekonomicznym – twierdzi Jerzy Majchrzak, dyrektor Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

– Wszystkie projekty innowacyjne, pilotażowe, przygotowywane do użytku komercyjnego, nigdy w pierwszej fazie nie będą opłacalne – przyznaje Alicja Stronciwilk, rzecznik ZA Kędzierzyn.

Ani Puławy, ani ZAK nie zamierzają jednak wycofywać się z tych przedsięwzięć. Alicja Stronciwilk twierdzi, że spółka jest gotowa jednak poczekać na efekty.

– Jeśli UE nie zmieni polityki dotyczącej emisji CO2, zgazowanie węgla będzie dla nas dobrym biznesem. W przyszłości koszt zakupu uprawnień do emisji zbilansujemy czystą energią. To nam się opłaci – wyjaśnia.

ZAK, wspólnie z Południowym Koncernem Energetycznym, do końca 2015 roku planuje uruchomić dwa reaktory do zgazowania węgla. Dzięki nim firmy chcą uzyskać 309 MW energii elektrycznej, 137 MW energii termicznej oraz 1,55 mld m sześc. gazu syntezowego, z którego część zostałaby użyta do produkcji 550 tys. ton metanolu rocznie.

Puławy chcą z kolei wykorzystywać gaz do produkcji amoniaku i mocznika.

– W ostatnim czasie pojawiają się też nowe możliwości powiązania kwestii zgazowania węgla z projektami energetycznymi – dodaje Grzegorz Kulik z ZA Puławy.

Do uruchamiania tego typu zakładów zachęca wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, dzięki bogatym złożom węgla Polska może stać się w Europie liderem rozwoju takich innowacyjnych technologii węglowych. Na styczeń 2010 r. zaplanowano rozpoczęcie podziemnego zgazowania węgla w kopalni doświadczalnej Barbara".
Golem14 / 2009-12-17 10:53 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

dzisiaj na Atonie promocji ciag dalszy, aczkolwiek nie potrwa juz ona dlugo.
Od godziny 10 obraduje Komisja Ochrony Srodowiska nad wniesionymi dwoma poprawkami (nic zwiazanego z azbestem) - rozpatrzenie dwoch poprawek to kwestia kilkudziesieciu minut dla Komisji, ktora musi wydac jedynie opinie o przyjeciu lub odrzuceniu poprawki.
Nastepnie pismo trafi do Marszalka Sejmu, ktory zapewne wprowadzi dzisiaj w dodatkowym puntkcie obrad III czytanie (glosowanie) ustawy o odpadach.

Dzisiaj wiec Sejm zakonczy prace nad ustawa kluczowa dla Atona - jezeli bedzie tempo ekspresowe, to mozliwe ze jutro ustawa bedzie juz w Senacie - wiele przepisow znajdujacych sie w ustawie musi zostac na mocy zobowiazan unijnych zostac zmienione do 31 grudnia 2009, czasu zostalo wiec naszym paralamentarzysta juz malo:-)

Pozdrawiam
niemonotematyczny / 94.254.216.* / 2009-12-17 11:24
fakt - przesadzasz Golemie. Zaraz to będzie portfel nie Biga, a portfel Atona ;-)
Golem14 / 2009-12-17 11:42 / Tysiącznik na forum
Witaj Niemonotematyczny Czlowieku,

najlepiej jakbys sie zalogowal, jak cos piszesz - incognito jest bezpieczniej, nieprwdaz :-)
Wielu uczestnikow Forum Biga ma Atona w swoich portfelach i mysle, ze nie ma powodow do narzekania - wielu jednak nie ma i zapewne jestes jednym z nich (moge snuc domysly kto sie kryje za tym niemonotematycznym nickname:-)

Prosze, znajdz lepszy temat do dyskusji, jesli potrafisz.
Moje wpisy o Atonie mozna czytac lub nie - pisze w nich o moich wlasnych prognozach i podaje fakty o spolce i z jej otoczenia...
A zreszta nie bede sie tlumaczyl...
adammoj / 2009-12-17 12:47 / Bywalec forum
golem14 inteligetny czlowiek jak mu sie powie cos raz to zrozumie ty naganiales na atona od dawna i ok ludzie zarobili . ale jak sie tak ciagle nagania to pamietaj wlacza sie czerwona lampka ohooo cos tu nie tak . i jedyny powod dlaczego nie kupie juz atona to ...........paradoksalnie TY .
Golem14 / 2009-12-17 13:00 / Tysiącznik na forum
Witaj Niemonotematyczny Czlowieku,

milo, ze sie przedstawiles - doceniam to:-)
To czy kupisz Atona, czy nie jest Twoja sprawa - jesli myslisz, ze moje pisanie na forum ma jakiekolwiek znaczenie dla kursu spolki, to przeceniasz mnie: najwyzej kilkanascie osob kupilo akcje krotkoterminowo i juz ich zapewne nie ma w swoich portfelach...
Moze faktycznie "rzucam perly przed wieprze" - taki cytat biblijny pasujacy do sytuacji...

Pisze o tej spolce, bo uwazam to za jeden z ciekawszych tematow aktualnie na gieldzie i licze zawsze na dyskusje (w tym krytyczyne uwagi - to jest najwazniejsze) - rozumiem, ze niektorzy emocjonalnie podchodza do sprawy, ale to zupelnie niepotrzebne...

Zawsze jestem otwarty na kontrargumenty i wtedy chetnie podejmuje dyskusje...

Pozdrawiam
niemonotematyczny człowiek / 94.254.216.* / 2009-12-17 13:12
nie logjue się, bo niby po co? Nie jestem nawiedzony jak niektórzy na forum i nie mam obsesji ściagania spisków, klonów i takich tam - jak cos mam do powiedzenia, to piszę. Po to jest forum.
Jak będziesz chciał, to i tak będziesz pisał o Atonie - przecież Ci nie zabronie. Obyś tylko nie zaczął relacjonować nam, co robi prezes, czy zatrudnili nową sekretarkę - bez popadania w skrajności. Pieniądz lubi ciszę, a ty niestety przesadzasz z naganianiem, nawet, jeśli jest ono uzasadnione :-)
Golem14 / 2009-12-17 13:23 / Tysiącznik na forum
Lubie wiedziec z kim rozmawiam - jak cos pisze na forum, to nigdy nie ukrywam sie pod jakimis plaszczykami: gotowy jestem na dyskusje - Ty jednak probujesz chronic swoj nick: i tak sie dmomyslam, kto tam siedzi...

Logiczna argumentacje nazywasz naganianiem, to gratuluje - przedstaw kontrargumenty, to mozemy podyskutowac... Jesli chcesz miec spokoj na Atonie, to najlepiej przejdz od razu na inna spolke: nie ten papier, nie ten moment...
Juz pisalem Tobie, zebys kupil fundusz stabilnego wzrostu i spokojnie z fotela obserwowal kurs...
niemonotematyczny człowiek / 94.254.216.* / 2009-12-17 14:26
miło mi poznać - mama czy tata? Które dało Ci na imie Golem? A nazwisko? Golem Bagienny? he he - Twoim płaszczykiem jest nick przecież...
Nie możesz się domyslać kim jestem - nie wymieniałem do dnia dzisiejszego z Tobą ani zdania, a i na forum mało piszę, więc nakręciłeś się niepotrzebnie - taki urok forum.

Masz dział: spółki - tam jest wątek: Aton i tam możesz pisać ile chcesz (tu też zresztą) ale tu nie wszyscy chcą bez przerwy o jednej spółce czytać. Jak piszesz non stop - to jest naganianie. Poza tym mam wrażenie, że tracisz kontrolę nad sobą - wyluzuj. Żle znosisz, gdy ktoś ci zwraca uwagę - popracuj nad tym..
Golem14 / 2009-12-17 14:36 / Tysiącznik na forum
Wiesz co, widze, ze nic nie rozumiesz... Pozwolisz, ze nie bede Tobie wiecej odpisywal i znizal sie do Twojego poziomu, bo od zginania sie beda bolaly mnie plecy....

Marnujesz moj czas...
niemonotematyczny człowiek / 94.254.216.* / 2009-12-17 15:30
ja rozumiem wszystko - gdy poklepuje się Ciebie po plecach - jesteś miły. Jak Ci się napisze coś, co Ci się nie spodoba - chcesz udowodnić jedynie słuszną swoją postawę. Nieładnie - Ty nie masz poziomu jak widać. tylko udajesz, że masz :) Nie wystarczy umieć się zachować, gdy Cię chwalą, trzeba też się umieć zachować, gdy Ci piszą, "że przesadzasz" - niestety nie dałeś sobie z tym rady. Marnuje Twój czas, jak i swój - mam nadzieje, że podejdziesz na przyszłość z trchę większym dystansem do swojej osoby -
bo tekst: "
2009-12-17 11:24:38 | 94.254.216.* | niemonotematyczny
fakt - przesadzasz Golemie. Zaraz to będzie portfel nie Biga, a portfel Atona ;-)
' nie był ani obrażliwy, ani jakiś niewłaściwy - poniosło Cię :)
Golem14 / 2009-12-17 15:39 / Tysiącznik na forum
Hej Czlowieku,

zawsze chetnie dyskutuje na argumenty, wszak nie przez przypadek obralem nickname jaki obralem...
Coz moge powiedziec jednak o Twoich uwagach? - merytorycznie zawsze moge z Toba dyskutowac, jednak prosze o zalogowanie sie, zeby bylo jasne, kto mowi

Pozdrawiam
amelian / 2009-12-17 15:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
a Ty coś się tak uczepił ? może sam coś napisz mądrego ? widzę,że jednak monotematyczny...
flugo / 2009-12-17 13:25 / portfel / Dziecko hossy
do mnie pijesz?
no to nie jest z toba dobrze Golem:((
Golem14 / 2009-12-17 13:29 / Tysiącznik na forum
Nie "pije" do Ciebie Flugo - pisalem o pozytywnej koegzystencji i przy tym pozostaje...
flugo / 2009-12-17 13:30 / portfel / Dziecko hossy
uff- kamień z serca:)
pzdr
Golem14 / 2009-12-17 13:33 / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam rowniez
niemonotematyczny człowiek / 94.254.216.* / 2009-12-17 13:16
2009-12-17 13:00:41 | Golem14 [ Bywalec forum ]
- rozumiem, ze niektorzy emocjonalnie podchodza do sprawy,
ale to zupelnie niepotrzebne...

ano właśnie się to chyba ciebie tyczy :)
amelian / 2009-12-17 11:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Golem :)
ja tam bardzo lubię poczytać Twoje wątki :)))
Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-17 12:04 / Tysiącznik na forum
Witaj Amelio,

dzieki za mile slowo :-) Na razie pisze, ale kiedys zapewne przestane...
Ale o tym zdecyduje ja sam, a nie niemonotematyczny czlowiek:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-17 11:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

nudno tak nic nie pisac:-) A powyzszy scenariusz, jak sam dobrze wiesz, jest bardzo prawdopodobny. Musisz sie Flugo przyzwyczaic, ze przez najblizszy rok nie bedziesz mial spokoju na Atonie - no chyba ze badziew ostatecznie zbankrutuje;-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-17 11:35 / portfel / Dziecko hossy
może bedziesz u mnie w portfelu pisał wszystko o atonie a tutaj tylko najwazniejsze tematy?albo załozysz własny 100% Aton portfel albo utworzymy watek Aton -w dyskusjach o konkretnych spółkach?
pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-17 13:03 / Tysiącznik na forum
Jesli popierasz, to prosze, zawsze mozesz pisac - ja decyduje sam, co pisze, gdzie i kiedy..
Golem14 / 2009-12-17 12:00 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

dlaczego mialbym pisac w Twoim portfelu? Pisze od kilku miesiecy w portfelu Big Lebowskiego wylacznie ze wzgledu na postac Gospodarza - nie jestem typem forumowym prowadzacym blogi itp.

Temat Atona pojawil sie niejako przypadkowo i nie byl pierwotnie w zaden sposob planowany - spolka ma teraz swoje 5 a moze i nawet 10 minut i mysle, ze warto o tym pisac.

O zakladaniu portfela albo oddzielnego watku myslalem przez 30 sekund, ale doszedlem do wniosku, ze po zalozeniu na pewno nie bede regularnie tam pisal.

Wiem tez, ze jak mi sie moja pisanina na forum o gieldzie znudzi, przestane z dnia na dzien pisac i nie bede sie w ogole odzywac - gielda nie jest dla mnie "zadaniem zycia".

Dla mnie jest to wylacznie poboczne zajecie intelektualne z odrobina hazardu, ktore porzuce jak wszystko inne, kiedy poznam dokladniej funkcjonujace tu mechanizmy.
Na forum jestem tylko chwilowym gosciem i w przyszlym roku pewnie calkowicie zamilkne - bede mial pare innych wazniejszych zajec.

Na tym forum pisze - jak wspomnialem wyzej - glownie ze wzgledu na Gospodarza i pare innych osob (one juz beda wiedziec, kogo mam na mysli:-) - jak przyjdzie czas to znikne...

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-17 12:19 / portfel / Dziecko hossy
rób jak uważasz
pzdr
Golem14 / 2009-12-17 12:29 / Tysiącznik na forum
Zastanawiales sie, dlaczego ludzie pisza w portfelu Big Lebowskiego? - Odpowiedz brzmi: Gospodarz trzyma zawsze fason:-)

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-17 12:34 / portfel / Dziecko hossy
mam trochę inne zdanie na ten temat i zaczałem tu pisac ze względu na atona))
goodbye:)
flugo / 2009-12-17 12:19 / portfel / Dziecko hossy
rób ja uważasz
pzdr
warren buffet / 2009-12-17 10:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzis trzeba nabyc chemosa aby miec PP ( 3pp daje 1 PDA )

zastanawiam sie czy pod dodatkowe nie nabyc choc 9 sztuk ? 65 gr zapisy za rok
pietroo / 2009-12-17 09:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na EFH ruch padł... czyżby znowu za mało zebrał grubas z rynku?
warren buffet / 2009-12-17 09:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze by bylo, zeby ktos te 1.25 zaspokoil :p
MK 72 / 2009-12-17 10:14 / (Marcyś)
rozumiem ze to Ty chcesz dokupic;-) po 1,25

Zobaczymy jak dzień się zakończy na tej spółce- liczę na wzrosty;-) jak wszyscy
warren buffet / 2009-12-17 10:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie ;-)
MK 72 / 2009-12-17 10:39 / (Marcyś)
myslę że ten opór na 1,30 pokonamy dzisiaj z łatwością;-) godną EFH;-)

1,28 ukryte na K
Mam odczucie że będzie niezła winda w górę;-).
Takie tam przeczucie;-)
adrianoo / 2009-12-17 10:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
a mowilem ze opor na 1.30 to nie sluchali :)

witam wszystkich w ten jakze orzezwiajacy poranek
warren buffet / 2009-12-17 10:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no ja, ale jak ma byc hossa, dobrze by ciut wiecej z papira wywalczyc :)

skotan tez pewnie na 3 zł opor mial jak lecial na 520 :)
adrianoo / 2009-12-17 10:17 / 10-sięciotysiącznik na forum

skotan tez pewnie na 3 zł opor mial jak lecial na 520 :)

spolki z tej stajnii nie maja z niczym oporow :) tam jest za to silne wsparcie glownego akcjonariusza :)
mila2 / 2009-12-17 09:32 / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie :-)
przypomnienie z dziecęcych lat:

"Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy... "

powodzenia przy czwartku :-))
adrianoo / 2009-12-17 10:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj mila, mi zima kojarzy sie nieodmienne z "misiem" :)
pietroo / 2009-12-17 08:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie
Wawa zasypana i sypie jeszcze :)) korki, korki, korki.....
ale zima, więc musi sypać i być zimno :)
pozdrawiam i życze udanego dnia
MK 72 / 2009-12-17 08:33 / (Marcyś)
Witam również

Pogoda okropna- ale kto się spodziewa zimy w grudniu;-)

Drogowcy standardowo się nie spodziewali;-)

Udanego dnia życzę
Kambodza / 2009-12-17 08:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Potwierdzam, że Stolica zasypana i zakorkowana.
Pozdrówka
tomtay / 2009-12-16 22:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jest tu jakiś Łorren?!

Elkop zakończy kwartał z zyskiem i planuje realizację programu scalenia akcji, obejmującego zmianę wartości nominalnej jednej akcji z 0,01 zł na 0,50 zł :)

zatem Łorren kupuje za pińcet, a reszta za tita złotych ;)
warren buffet / 2009-12-17 09:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jaja :)
amigo2 / 2009-12-17 09:37
16.12. Warszawa (PAP) - Bumech, działająca w branży maszynowej spółka specjalizująca się w dostarczaniu serwisu maszyn górniczych, może w przyszłym roku przejąć Elkop, spółkę z branży elektro-montażowej - poinformował na konferencji prasowej prezes Bumechu, Zygmunt Kosmała.

"Nie wykluczmy możliwości przejęcia Elkopu przez Bumech, mogłoby się to odbyć w przyszłym roku, a decyzja w tej sprawie może zostać podjęta już w pierwszym kwartale nadchodzcego roku" - powiedział Kosmała.

"W grę wchodzą również inne formy współpracy, takie jak zakup części majątku spółki Elkop przez Bumech" - dodał. (PAP)


lecim na 5))))
warren buffet / 2009-12-17 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
siorbaj perelke :D
ms9 / 2009-12-16 21:50
Witam Wszystkich!
Bigu, obserwowałeś dziś debiut szczecińskiej spółki na NC? droga jak na start up, ale pomysł i plany są ciekawe. Miałem przyjemność rozmawiać z Założycielami i odniosłem wrażenie, że wiedzą o co chodzi w tym biznesie. Zobaczymy ile uda im się wykonać.

A odnośnie tego co niżej pisałeś o dobrych spółkach developerskich, czy LCC zaliczasz do tego grona?

Pozdrawiam
krzysiek29 / 2009-12-16 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.. Prosze zerknac na serie marcowa kontraktow.pozdr
krzysiek29 / 2009-12-16 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/LOP_stat.pdf
adrianoo / 2009-12-16 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzysiek analogiczna syt. byla w tym miesiacu, widacznie koncept na inwestycje sie nie zmienil
adrianoo / 2009-12-16 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum

tym miesiacu

tzn. w biezacym kwartale
adrianoo / 2009-12-16 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobaczymy po wygasnieciu obecnej serii jakie bedzie zaangazowanie na H10, mysle ze wroca do dobrze znanej metody zarabiania na naszym ryneczku
krzysiek29 / 2009-12-16 22:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Ta seria juz prawie na ukonczeniu pewnie jutro zakoncza juz malo zostalo
5424 / 2009-12-16 21:55 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiu powiedz co zobaczyłeś
krzysiek29 / 2009-12-16 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak zapewne wiesz juz od dluzszego czasu jestem nastawiony na spadki i dalej zdania nie zmieniam caly czas podtrzymuje swoja teorie. Co do serii marcowej mozna powiedziec ze prawie a moze nawet 100% jest w rekach dwoch duzych graczy stawiam na opcje short
krzysiek29 / 2009-12-16 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Zdania nie zmieniam i nalezy bardziej spojrzec na opcje spadkowe niz na wzrostowe i zwrocic uwage na USD
adrianoo / 2009-12-16 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
jesli tak sadzisz to wytlumacz mi jeden aspekt, z czego moze wynikac roznica okolo 20 pkt na korzysc serii H10 (wyzej) czy to nie jest tak ze popyt na L wygenerowal taka roznice?
krzysiek29 / 2009-12-16 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Mozliwe szczerze nie zwracalem dokladnie uwagi tylko tak na szybko luknelem. Oczywiscie nie wykluczam jeszcze jednej falki wzrostowej moze po swietach ale to bedzie ostatecznosc. Ale bardzo duze prawdopodobienstwo jest za spadkami
adrianoo / 2009-12-16 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
koncowki nie widzialem ale bylo okolo 40k na nowej serii, to by byla niecala polowa normalnego stanu
adrianoo / 2009-12-16 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie sadzisz ze obie pozycja moga byc w rekach jednego gracza?
krzysiek29 / 2009-12-16 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie ze moga
adrianoo / 2009-12-16 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
takie jest wlasnie moje zdanie
krzysiek29 / 2009-12-16 22:11 / Uznany Gracz Giełdowy
za jakim kierunkiem jestes bo wiekszosc jest za wzrostowym
Mieczyslaw / 2009-12-16 22:26 / Uznany Gracz Giełdowy
wiekszosc za wzrostowym ? gdzie ? wszyscy trabia ze powinno juz zaczac spadac od wrzesnia , a to nie koncert zyczen

pozycje zawsze mozna odwrocic, zroluja na serie marcowa jak tylko beda mieli taki kaprys

powodzenia w inwestowaniu
adrianoo / 2009-12-16 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie czytam innnych forow i nie wiem jakie sa tendencje, trzeba by jakiegos szpiega z moneya wydelegowac do sprawdzania nastrojow:)
adrianoo / 2009-12-16 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie o to chodzi, mysle ze posiadacz do tej pory jeden pozycji o takim zaangazowaniu zaczal sie ubezpieczac - stad 2ga pozycja i wizja niepewnosci co do scenariusza

nie mowie ze beda wzrosty, staram sie oceniac bez poboznych zyczen rynek
krzysiek29 / 2009-12-16 22:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumiem ja tylko chcialem zwrocic uwage nie tylko na kontrakty lecz rowniez na dolara, Baltic Dry Index, AUD/USD, EUR/USD i tak mozna wymieniac
krzysiek29 / 2009-12-16 22:20 / Uznany Gracz Giełdowy
A zeby byla jasnosc ja sobie nie zycze tylko taki zakladam scenariusz wedlug mnie bardzo prawdopodobny
adrianoo / 2009-12-16 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
wszystko jasne :) pobozne zyczenia nie byly skierowane do Twojej wizji ryznku, uogolnielem troche i niezrecznie to moze zabrzmialo
will see rynek zweryfikuje nasze poglady
krzysiek29 / 2009-12-16 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Daj maila podesle Ci wykresik
adrianoo / 2009-12-16 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
wyslalem Ci na priv
adrianoo / 2009-12-16 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
wizja W20 to Twoj rys?
dodge / 2009-12-16 21:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=exuCaT_zqf4

popłakałem się
dodge / 2009-12-16 21:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=X_s_etKRwM4&feature=related
dodge / 2009-12-16 21:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.youtube.com/watch?v=GrXFzhbaWok
Big Lebowski / 2009-12-16 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ydm78hhkMjE Free & Paul Rodgers - Guardian of the Universe
5424 / 2009-12-16 20:10 / Fan Linuxa Ubu
czesć Bigu chemia to nie tylko synthos to cała branżą jakie widzisz perespektywy dla tego segmentu ........w przyszłym roku
dodge / 2009-12-16 20:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Cyfra

Stary artykuł, bo z listopada. Poszukaj w aktualnościach na tej stronce info o pszczególnych spółkach chemicznych i opisy wyników, planów inwestycyjnych. Chemia drgnęła ...

http://www.tworzywa.com.pl/aktualnosci/aktualnosci.asp?ID=5180

Pozdr.

***
Golem - jestem po pierwszych szcześciu stronach i jestem przerażony reglamentacją tworzoną w tym projekcie. Pozwolenie na to, na tamto, możlliwość zawieszenia adminsitracyjną decyzją działalności podmiotów zajmujacych się odpadami ... szerokie pole do nadużyć na szczeblu administracyjnym.
Golem14 / 2009-12-16 20:41 / Tysiącznik na forum
Normy unijne:-) Materialy z substancjami trujacymi jak azbest beda wkrotce takze w Polsce poddane wnikliwej kontroli - bedzie tak jak Big wspominal: "Einsatzkommando" w kosmicznych strojach bedzie usuwalo takie materialy jak azbest - zakopywania eternitu w ziemii wkrotce juz nie bedzie...

Co do Atona, to mysle ze ich technologia otwiera nowe mozliwosci: azbest nie bedzie skladowany i przenoszony z miejsca na miejsce lecz utylizowany tj. calkowicie niszczony...
Takie rozwiazanie zyska protekcje wladzy - zreszta juz Ministerstwo Gospodarki przyzynalo dotacje na rozwoj technologii Atona - w przyszlosci zapewne o firmie tez nie zapomni...

Pozdrawiam
5424 / 2009-12-16 20:36 / Fan Linuxa Ubu
Polski kapitalizm urzędniczy ................. nie dziwce się przepisy są tak tworzone aby zarobili tylko niektórzy zawsze swoi ..........kocham te unormowania wolnokokurencyjnoswojskie
Big Lebowski / 2009-12-16 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - chemia jako jedna z pierwszych reaguje na poprawe konunktury i dlatego jako sektor jest uznawana jako ofensywny w portfelach - nalezy wlasnie portfele ofensywne obecnie budowac i dlatego chemie widze dobrze.. Syntos jednak jest przewartosciowany.. Pozdr
5424 / 2009-12-16 20:20 / Fan Linuxa Ubu
u nas pierwsze odpaliły banki napisz proszę jakie branże po kolei będą odpalać w hossie
Big Lebowski / 2009-12-16 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Banki mysle ze w przyszlym roku musze nieco ochlonac i odpoczac - obstawiam ze dobre spolki zajmujace sie produkcja przemyslowa , takze wybrani developerzy , spolki surowcowe , budownictwo - zaznaczam ze tylko jakosc bedzie generowc wzrosty - badziewia beda latami dreptac w miejscu..
5424 / 2009-12-16 20:31 / Fan Linuxa Ubu
rozumiem że mamy dopiero początek (ewentualnej hossy) jeśli tak napisz pokrótce jak to może przebiegać hossa będą wzrosty nieustanne np dwa trzy tygodnie w którym momencie hossy badziewia podskoczą
Big Lebowski / 2009-12-16 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyszly rok uwazam ze beda wahania , troche trendu bocznego rynek nam sprawi jednaak suma sumarum bedziemy mieli rok wzrostowy , marne spolki startuja w koncowym stadium hossy o to moze nastapic za cztery lata..
5424 / 2009-12-16 20:46 / Fan Linuxa Ubu
podaj ze trzy takie marne spólki abym przez ich pryzmat miał odniesienie do stanu rynku tylko nie podawaj tych ze swojego portfela
5424 / 2009-12-16 20:42 / Fan Linuxa Ubu
Czyli zaczynamy naukę zarabiania w hossie .............nie wiem dlaczego ale żal mi bessy czysta łatwa formacja polubiłem ją ......... i zarobiłem w niej więcej niż na tej dotychczasowej hossie
Big Lebowski / 2009-12-16 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas sie przestawic Cyfra - dobre spolki kupic i zarobisz ..
5424 / 2009-12-16 20:53 / Fan Linuxa Ubu
bessy bałem się do pewnego momentu potem spoko dawałem sobie radę........... teraz boje się hossy nie wiem dlaczego przecież teraz się zarabia synthosa dobrałem badziew ale z klasą
Big Lebowski / 2009-12-16 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przed paru dniami Ci podawalem nastepna spolke zebys kupil i nadal polecam..
5424 / 2009-12-16 21:01 / Fan Linuxa Ubu
na bardzo "badziewnych" spólkach robi się takie klasyczne przewałki jak na SNS nabrałem zaufania do badziewia technicznie na moje oko super dlatego własnie dokupiłem, zapodany przez ciebie papier także dokupie
dodge / 2009-12-16 19:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Golem - mogę mieć prośbę ...

Czy masz gdzieś w zasięgu myszki szybki dostęp do projektu ustawy ... Wrzuciłbyś linke - hm? Wieczorkiem w wolnej chwili postudiowałbym ten utwór literacki autorstwa naszych madrych głów narodu.
Golem14 / 2009-12-16 19:53 / Tysiącznik na forum
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/437944BC404D52A7C1257687004D3D11/$file/2561.pdf

Wniesione dzisiaj poprawki dotycza art. 42: dokladnie nie wiem, co ma w tym artykule zostac zmienione (z powodow technicznych nie sluchalem obrad sejmu) - najwazniejsze jest jednak, zeby dopuszczalny poziom wegla w zutylizowanych odpadach medycznych i weterynaryjnych pozostal do 5%, jest to korzystne dla Atona... Poza tym punkty ustawy dotyczace azbestu sa jak najbardziej ok. i nie zostaly wniesione tutaj zadne poprawki...

Milej lektury:-)
dodge / 2009-12-16 19:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję :)

Pozdr.
Big Lebowski / 2009-12-16 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RP4MzMs44a4&feature=related Steven Seagal - Better Man
Golem14 / 2009-12-16 18:57 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

alez (a)to dzisiaj tapnelo - miecz jest obosieczny...
Dzisiaj poznalismy sile naszych parlamentarzystow, wkrotce poznamy jednak moc Pawlaka - w odroznieniu od parlamentu, ktory zobowiazania unijne ma gleoboko w d.., obstawiam, ze nasz zielony minister postara sie wypelnic normy Brukseli, zeby uniknac krytyki opozycji...

Pozdrawiam serdecznie
dodge / 2009-12-16 19:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A w jakim terminie dyrektywa zobowiązuje kraje członkowskie do przystosowania prawa krajowego do wytycznych dyrektywy?
Golem14 / 2009-12-16 19:19 / Tysiącznik na forum
Witaj Dodge,

na regulacje takich spraw jak np. likiwidacja skladowisk niespelniajacych norm unijnych, czy wprowadzenie nowych regulacji prawnych odnosnie usuwania azbestu, polski rzad zgodzil sie w traktacie akcesyjnym UE na termin 31 grudnia 2009 - czyli jak zwykle wszystko robione na ostatnia chwile...

Pozdrawiam
dodge / 2009-12-16 19:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję Golem - no to faktycznie można powiedzieć, że uchwalanie owej ustawy zjawiskiem wielkim nie jest - oceniam to pod kątem właśnie robienia na ostatni dzwonek czegoś co można było zrobić znacznie wcześniej. Ale nasi parlamentzarzyści są mocni, potrafili VI Dyrektywę w ekspresowym tempie dostosować do polskiej rzeczywistości (hehehe), to i taką dyrektywkę szybko wpiszą w nasz system prawny. Potem zaczną poprawiać. Nic nowego ... zwyczajne uchwalanie po polsku ustawy w trybie hazardowym ... :)

Jeśli nie zdarzą przed końcem roku, skończą w styczniu. Miesięczną obsuwę Pawlak wytłumaczy Brukseli - i tak jeszcze Prezio musi podpisać i ogłosić w Dz.U.

Pozdr.
flugo / 2009-12-16 19:02 / portfel / Dziecko hossy
17 grudnia 2009 (czwartek), godz. 10:15
sala 12/bud. G
Rozpatrzenie poprawek zgłoszonych w II czytaniu rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2002 i 2561).

szybko idą...
Golem14 / 2009-12-16 19:04 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

podaj linka, chetnie zerkne :-) Czyzbym niedocenial naszych parlamentarzystow?

Pozdrawiam
flugo / 2009-12-16 19:05 / portfel / Dziecko hossy
http://orka.sejm.gov.pl/PlanyKom.nsf/KomPlan?Openview&RestrictToCategory=OSZ
Golem14 / 2009-12-16 19:11 / Tysiącznik na forum
Dzieki:-)
Wyglada zatem, ze w piatek odbedzie sie III czytanie i glosowanie ustawy:-)
Parlamentarzysci beda zatem szybsi od Waldemara...
Zastanawiam sie jeszcze co z senatem - ostatni dzien posiedzenia to 18 grudnia, czyli tez piatek..

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-16 19:36 / Tysiącznik na forum
Mozliwe, ze glosowanie odbedzie sie juz jutro na koniec posiedzenia.
Sprawdzilem wlasnie plan obrad sejmu na dzien jutrzejszy i widze, ze na koncu odbeda sie III czytanie dwoch innych ustaw - porzadek obrad mozna zawsze uzupelnic o jeszcze jedno III czytanie: to nie trwa dlugo, glosowanie nad dwoma poprawkami i potem nad ustawa i zalatwione. W piatek moze zatem trafic ustawa do senatu - jesli bedzie ustawa uchwalana w tempie ekspresowym (a polski parlament juz nie takie "uchwalania" przeprowadzal) to taki scenariusz wydarzen jest mozliwy.

Potem tylko podpis naszego malego Napoleona...
Big Lebowski / 2009-12-16 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Golem.. Tak jak juz wspominales - bedzie bujac i wlasnie to nastapilo.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-16 19:16 / Tysiącznik na forum
Jak widzisz Gospodarzu, laska panska na pstrym koniu jezdzi... Oddzielenie biznesu od polityki jest konieczne - po ustawie i rozporzadzeniu bedzie na azbescie juz tylko biznes, chyba, ze pojda rzadowe zamowienia na urzadzenia firmy: koszt skladowania i koszt utylizowania azbestu technologia MTT jest taki sam, wiec kto wie - tym bardziej, ze ministerstwo Gospodarki wspierajuz firme dotacjami...

Pozdrawiam serdecznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy