Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2009-12-12 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Golden Boy - fanie boksu i zlota , co u Ciebie ?
Big Lebowski / 2009-12-12 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
22:10 dzisiaj na RTL odbedzie sie walka miedzy W. Klichko a Kevin Johnson waga krolewska - wiadomo , walka odbedzie sie w stolicy Szwajcari Brnie , to bedzie prawdziwa walka ..
Kambodza / 2009-12-12 21:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jestem ciągle pod wrażeniem walki Pudziana i jestem ciekawy jak będzie wyglądał dalej i z lepszymi przeciwnikami.
Jak sądzisz Dudinio?
jarroo / 2009-12-12 20:08
Witamj Bigu!

Na Canal+ Sport od 20.30 beda pokazywac cala gale , jezeli masz cyfre !

Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2009-12-12 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarro .. Pozdr
jarroo / 2009-12-12 21:38
Na Canale+Sport wieczor bokserski prowadzi Janusz Pindera.
Wydaje mi sie ze jest to najlepszy polski komentator bokserski, kopalnia wiedzy o bosie i jego okolicach.
Na razie jego opowiesci sa ciekawsze od walk!

Pozdrawiam
max303 / 2009-12-12 18:11 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Puk,puk (:-)
rafcio5 / 89.108.209.* / 2009-12-12 18:14
puknij sie w głowe ;)
stefanoo / 87.239.216.* / 2009-12-12 19:55
hehe, dobre
Big Lebowski / 2009-12-12 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Zg34iR1D49c Sam Kinison-Wild Thing (Official Music Video)
Big Lebowski / 2009-12-12 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
98-latka oskarżona o zabicie stuletniej koleżanki
98-letnia Laura Lundquist z Massachusetts została oskarżona o uduszenie swojej 100-letniej współlokatorki. Pokłóciły się o ustawienie nocnego stolika. Hehe . jak to wiele do szczescia ludziom nie trzeba.. ;-)
mariolka626 / 2009-12-12 15:43 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)

98-letnia Laura Lundquist z Massachusetts została oskarżona o uduszenie swojej
100-letnie

2lata a jak wiele znaczą
-ale musiala byc silna zeby udusic .

Dude ja u Ciebie nie piszę -rano byłeś sam -chciałam Ci potowarzyszyc, ale Ty sobie poszedłes ;-)
dobrze,ze Kambodze zastałam ;-)

Hej ;-)
Big Lebowski / 2009-12-12 15:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hey Mariolu .. nie widze powodow abys nie pisala , milo ze chcialas potowarzyszyc.. ;-)..
Kambodza / 2009-12-12 16:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Potwierdzam:) Mariola rano ze mną dyskutowała i ciszy w kąciku nie było jak wybyłeś:)
mariolka626 / 2009-12-12 15:57 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)

milo ze chcialas potowarzyszyc..

;-)))))

nie widze powodow abys nie pisala

Dziekuję ;-)

Cieplutkiego sobotniego wieczoru ;-)
5424 / 2009-12-12 15:47 / Fan Linuxa Ubu
ale do ciebie Bigu lgną te baby ..zazdroszczę ci
amelian / 2009-12-12 16:11 / portfel / Tysiączniczka na forum

ale do ciebie Bigu lgną te baby ..zazdroszczę ci

hehehe baby wiedzą do Kogo lgnać... ;)))
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
amelian / 2009-12-12 16:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
cześć Cyferko :)))
Big Lebowski / 2009-12-12 16:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko.. Pozdrawiam serdecznie..
amelian / 2009-12-12 16:18 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)
buziaczki posyłam ;)))
Big Lebowski / 2009-12-12 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Buziaczki ciesza mnie bardzo..:)
Big Lebowski / 2009-12-12 15:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak juz ponizej napisalem Kanada oficjalnie pozegnala sie z recesja - wiele krajow dolaczy do tego szlachetnego grona w ktorym takze nasz kraj sie znajduje tzn. bez recesji , Japonia mysle ze nie nalezy sie sugerowac tzn . ich wieloletnia deflacja - mysle ze sami sobie zgotowali bagno , byl czas np w ktorym jedna mila kwadratowa powierzchni biurowej w Tokio - byla wiecej warta aniezeli caly stan Kaliforni - sa to slowa Kostolanego i mysle ze wiedzial co pisze , japonczycy dostawali takiego swira od nadmiaru gotowki ze kupowali za bajonskie suma np. dziela sztuk - slynne Sloneczniki holenderskiego malarza oni kupili , Kostolany takze pisal ze byl na koncercie gdzie 60 muzykow japonskich gralo - klasyke kompozytorow europejskich , zauwazal takze ze maja wyjatkowych muzykow - natomiast kompozytorow nie maja , wiadomo ze sa wysmienitymi nasladowcami i kopiuja doskonale , brakuje im natomiast fantazji ;-) , mysle ze przyszly rok bedzie rokiem byka i GPW bedzie jedna z mocniejszych gield ..
5424 / 2009-12-12 15:53 / Fan Linuxa Ubu
A co z USA bo to oni obracają światem i odtrąbienie kryzysu nastąpi na WALL STRET
Big Lebowski / 2009-12-12 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. USA hm. tu mysle ze rozgrywana jest wieksza gra , chca zeby ich zadluzenie objela inflacja - dlatego tani dolar jest w ich interesie ale ida niesamowite zmiany w amerykanskiej gospodarce i krzyzyka na USA nie nalezy stawiac..
5424 / 2009-12-12 16:03 / Fan Linuxa Ubu
moim zdaniem na tym kryzysie wzmocni się pozycja międzynarodowa chin już niedługo to państwo środka stanie się hegemonem na dalekim wschodzie wchłonie ekonomicznie wszystkie azjatyckjie gospodarki i uzależni je od siebie, uważam że największym przegranym jest Rosja traci strefy wpływów
5424 / 2009-12-12 16:09 / Fan Linuxa Ubu
I powiem więcej następna zimna wojna odbędzie się na płaszczyznie gospodarczej między chinami i USA i prognozuję że chinczycy jeszcze się wzmocnią im jest potrzeba idea ujedolicenia azjatów tak jak dla słowian był ruch panslawistyczny uważam także że Rosja nie innego wyjścia w długim okresie czasu dołączy do UE
Big Lebowski / 2009-12-12 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie przegranym bedzie Rosja , zwlaszcza ze amerykanie zmieniaja strategie gospodarcza tzn. szukaja aleternatywnych zrodel energi a maja takowe niewyczerpane np. na ksiezycu i przywioza je na ziemie..
5424 / 2009-12-12 16:23 / Fan Linuxa Ubu
tutaj nie chodzi o enegrie bo ropa gaz i węgiel wystarczy jeszcze na długo tu chodzi jak zawsze o rynki zbytu USA zachowa amerykę południową i środkową, UE będzie zaspokajać Rosję a gospodarki dalekowschodnie znajdą olbrzymi rynek w Chinach i przez jakiś czas będzie się kręcił interes afryka będzie wszystkich
Big Lebowski / 2009-12-12 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Energia jest wazna i jezeli amerykanie postawia na inne zrodla energi a robia to obecnie to wowczas swiat zostanie postawiony na glowie.. Najwiekszym rynkiem zbytu jest wlasnie USA i bez tego rynku chinczycy cienko przeda - USA mialo kiedys wieczny problem z Japonia - zrobili porzadek , obecnie maja problem z Chinami i takze zrobioa porzadek..
5424 / 2009-12-12 16:44 / Fan Linuxa Ubu
Tylko że Japonia to duża mucha chiny to mały słoń
5424 / 2009-12-12 16:42 / Fan Linuxa Ubu
uważam że USA i wszystkie kraje rozwinięte są nasyconymi rynkami bo ile mozesz jeszcze towarów u nich sprzedać jak oni wszystkiego mają po trzy (domy auta komputery itp, wydatki na jedzenie są wydatkami sztywnymi rosną do pewnego poziomu i koniec) natomiast ameryka pozostała kraje azjatyckie rosja afryka indie to masa narodu i olbrzymia bieda ludzie nie maja dóbr wysokiej technologi i mieszkań a pragną tego uważam że tak rozpocznie się walka na podłożu ekonomicznym
Big Lebowski / 2009-12-12 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najwazniejszy na swiecie jest konsument amerykanski - i jeszcze dlugo tak pozostanie , sumujac - temat morze...
5424 / 2009-12-12 16:54 / Fan Linuxa Ubu
na dzień dzisiejszy masz rację........ ale czy długo tak zostanie z tym bym się spierał piszę to przez pryzmat zmiany naszego polskiego stanu posiadania przez te 20 lat kiedyś za komuny synonimem bogactwa był M-4 umeblowane i auto np. maluch co dzis dla nas jest zamożnością niech każdy sobie odpowie
Ciułacz / 2009-12-12 14:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Gospodarza oraz starych bywalców !
Mieszkaniówka w Montrealu ciągle w ataku ( to mnie dobija ).W skali ostatnich 12 miesięcy wzrost o 7,5% cen nowych mieszkań.Rynek wtórny zaczyna buć wykupiony i zaczynają sie pojawiać nieruchomości z cenami z kosmosu.
tomtay / 2009-12-12 15:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułacz, ile kosztuje jakieś mieszkanie w Montrealu? albo chałupina? :)
Ciułacz / 2009-12-12 22:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
ile kosztuje jakieś mieszkanie w Montrealu? albo chałupina?

W mojej okolicy nad kanałem wybudowane w 2009 czyli nowe jedno z tańszych za 36,1 metra kwadratowego wołają $118 tys, czyli 3,3tys za metr.

http://passerelle.centris.ca/Redirect2.aspx?CodeDest=SUTTON&NoMls=MT8211323&Source=WWW.SIA.CA&Langue=F

Albo troche wieksze mieszkanie 156.3 metrów za $628 tys.

http://www.sia.ca/PropertyDetails.aspx?vd=&SearchURL=%3fPage%3d18%26Mode%3d0%26vs%3dResidential%26ret%3d300%26curPage%3dPropertySearch.aspx%26sts%3d0-0%26beds%3d0-0%26baths%3d0-0%26bt%3d17%26aid%3d362%26MapURL%3d%3fAreaID%3d369%26mp%3d0-0-0%26mrt%3d0-0-4%26trt%3d2%26of%3d1%26ps%3d10%26o%3dA&Mode=0&PropertyID=8402620

Te mieszkania nie są w centrym ale 15 min od centrum miasta.
Ps. Sorry że Ci nie odpisałem wcześniej , ale byłem w mieście na zakupach
Big Lebowski / 2009-12-12 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. Kanada oficjalnie pozegnala juz recesje - tak wiec nie ma sie co dziwic ze ceny nie chca spadac.. Pozdr
adrianoo / 2009-12-12 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
o ile sie nie myle to ladnym tego poparciem jest % wygenerownych wzrostow od dolka, zdaje sie ze Kanada pod tym wzgledem jest w swiatowej czolowce
Ciułacz / 2009-12-12 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu, dziwić to ja sie nie dziwię bo widzę że rząd zareagował z wyprzedzeniem ( przez przypadek) inwestując sporo kasy w roboty bubliczne.Tylko troche szkoda że w innych krajach możma sie było obkupić a tu nic.
Big Lebowski / 2009-12-12 14:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe . Ciulacz masz praktycznie rzut beretem do rynkow gdzie tanio mozna sie obkupic jeszcze USA lub hacjenda w Meksyku..;-)
Ciułacz / 2009-12-12 22:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu, tak masz rację że można sie tanio obkupić, ale ja kupuje pod wynajęcie a w Stanach to odpada bo musiałbym być na miejscu.Kupować spekulacyjnie to można takie nieruchomości jak np za 100 milionów co można mieć administracje na miejscu co wszystkiego bęndą doglądac.Kupując dom za co poprzednio był wartości $600K a dzisiaj zapłacisz $ 300-400K, niby okazja ale podatki miejskie od niego dalej płacisz od starej wartości co może być rocznie ze $4-6K i stałe opłaty servisowe $200-300 miesięcznie.W sumie to nie daki dobry deal, bo jeszcze na dodatek szabronicy przyfilują że jest pusty.
hacjenda w Meksyku

To trafiłeś w moje myśli, ale może jak mi stuknie 80-ontka ;-)
Big Lebowski / 2009-12-12 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=kSyKrR9V_Q0 Die Toten Hosen - Bonnie und Clyde
Big Lebowski / 2009-12-12 13:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich ..
Thai / 2009-12-12 13:16 / Bez rangi
Witaj Dude:) Milego popoludnia sobotniego zycze:)

Pozdrawiam najserdeczniej
http://www.youtube.com/watch?v=NhA5CpbHZ6U&feature=related
adrianoo / 2009-12-12 13:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Thai, widze ze Madeleine wpadla Ci w ucho :)
Thai / 2009-12-12 13:26 / Bez rangi
Hej Adrianoo, tak lubie Madaleine :) Mam Jej jedna plytke, dawno zakupiona.
Pozdrowienia:)))
Big Lebowski / 2009-12-12 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza .. Serdecznosci..:) Pozdrowka serdeczne
adrianoo / 2009-12-12 13:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc Big
Big Lebowski / 2009-12-12 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano.. Pozdr
dodge / 2009-12-12 12:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

to co wczoraj zobaczyłem w polsacie ( gala reklam, 10 sekund zwierzęcio-bicia ) jest
żenujące. mam nadzieje ze nigdy wiecej nie bede musiał włączyć telewizora...


Kto co lubi. Mnie takie konfrontacje różnych sztuk walki bardziej pociągają aniżeli oglądanie niekiedy nudnych pojedynków bokserskich. Zapotrzebowanie na to jest, więc będzie tego co raz więcej. Wczoraj w TV wszystko wyglądało fantastycznie, cała oprawa, światła ... - rewelacyjnie wyglądało to zorganizowane. Widzę jednak, że Tomtay na żywca oglądał i ma sporo uwag. Pudzian spisał się i musze powiedzieć, ze w TV widziałem jego szybkość. Poszedł ostro po bandzie i to sie wszystkim podobało. Co do walki tego czeczeńca to ta walka mi śmierdziała. W stujce owszem dobry, ale dawał się łatwo położyć, a tam już zero walki z jego strony. Wg mnie już po dwóch rundach powinien przegrać. Najbardziej żałuję że nie walczył dalej Bedorf ...
adrianoo / 2009-12-12 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
to ja bede w opozycji i napisze ze to nic innego jak wspolczesna wersja walk znanych z czasow zaszlych, ktore odeszly wraz z rozwoje spoleczenstwa w ciemne zaulki, jak komus cos takiego odpowiada to w kazdym miescie znajdzie "klatki" a propagowanie tego typu "sportu" nie uwazam za sluszne (jako cofanie sie w czlowieczenstwie)
dodge / 2009-12-12 13:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jesteśmy zwierzętami Adrianoo i zachowania zwierzęce nie da się wyrugać z naszych zachowań. Ja tylko chcę by człowieczeństwo człowiek mógł zachować na ulicy, bo na niej chcę czuć się bezpieczenie. O cofaniu się w człowieczeństwie mogę zaś mówić podczas wojny - tam wychodzi prawdziwy instynkt. Podczas MMA potrafią sobie podać rękę przed i po walce - traktowane jest to jako sport poprostu.
adrianoo / 2009-12-12 13:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
tacy podajacy sobie bohateriowie staja sie idolami dla pewnej grupy niezbyt rozgarnietych mlodych ludzi i wtedy zaczyna ten "sport" zyc wlasnym zyciem, wiec mysle ze de facto nie sprzyja to Twojemu, mojemu... naszemu bezpieczenstwu

PS. nie odnosze sie do zwierzecosci czlowieka, bo to temat rzeka ale konkudujac: roznimy sie znacznie od innych gatunkow na tej planecie i instynkty pierwotne powinny sie pojawiac u nas tylko w syt. krancowych a nie byc stymulowane i pokazywane ku uciesze gawiedzi
dodge / 2009-12-12 13:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

tacy podajacy sobie bohateriowie staja sie idolami dla pewnej grupy niezbyt
rozgarnietych mlodych ludzi i wtedy zaczyna ten "sport" zyc wlasnym zyciem, wiec
mysle ze de facto nie sprzyja to Twojemu, mojemu... naszemu bezpieczenstwu


:) oj w ten sposób powinni zakazać pokazywania w TV wyścigów formuły pierwszej, bo ktoś będzie chciał za szybko jechać po ulicach miasta, filmów gangsterskich, bo ktoś będzie chciał sobie na ulicy postrzelać ... nie popadajmy w takie skrajności. To jest kontrontacja sztuk walki - wczoraj do tej kontrontacji rzucili siłacza i na pierwszy ogień dali mu wątpliwej jakości boksera. A pewne grupy nierozgarniętych młodych ludzi ... no cóż ... owa grupa miała sie dobrze zanim pojawiło sie MMA w TV. To są lenie i trutnie, którzy nawet na trening nie pójdą, bo wolą na ławeczce wypić browara i zapalić fajeczkę. Nie w głowie im wysiłek fizyczny :) Pogadać a i owszem potrafią. W tym są mocni.

Znam ludzi Adrianoo, którzy trenują np. karate funkcjonujace pod różnymi nazwami - takie treningi to nuka dyscypliny wewnętrznej. Byle srel z ulicy do tego sie nie nadaje.
adrianoo / 2009-12-12 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
dodge, zeby byla jasnosc, ja nie jestem przeciwny sportom walki, ogladam boks, jestem fanem wschodnich sztuk walki (aikido), ale to co widzmy w MMA opiera sie zasadniczo na ich braku - to wlasnie mnie odrzuca
wydaje Ci sie ze mozna odseparowac to co dzieje sie wokol Ciebie (Twoje oczekiwania wobec otoczenia) od tego ze chetnie chcialbys byc swiadkiem takich spektakli "sportowych" - to powinno isc w parze, te swiaty sie przenikaja i ustepstwa w tym zakresie beda niekrzystnie wplywaly na siebie wzajemnie
dodge / 2009-12-12 14:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

te swiaty sie
przenikaja i ustepstwa w tym zakresie beda niekrzystnie wplywaly na
siebie wzajemnie


Z całym szacunkiem Adrianoo, ale wydaje mi się, że trochę wyolbrzymiasz problem. Oczywiście szanuję Twoje zdanie, nie mniej nie przekonuje mnie to o czym piszesz. Jakakolwiek nie byłaby to sztuka walki czy uprawiania innej dyscypliny sportu, wymaga to charakteru i dyscypliny. A sama zaś patologia na ulicy była i będzie i bardziej zależna jest od tego jak rodzice wychowują dzieci, albo inaczej czy wychowują je wogóle. Brak w TV: MMA, świata bez wulgaryzmu, fizycznej przemocy i innych dewiacji nie wpłynie na to, że przemoc i zło tego świata nie przeniknie na ulicę. To wyrasta razem z brakiem kontroli rodzicielskiej.

Pozdrawiam serdeczenie i życzę miłego weekendu :)

Aikido powiadasz ... - super, coś dla Ciebie :) - mistrz jak był nieco młodszy :)

http://www.youtube.com/watch?v=y5dDwzwb3-8
adrianoo / 2009-12-12 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
pozdrawiam rowniez serdecznie:)
mistrza znam, jako ciekwostke wspomne ze to czlowiek ktory zlamal nadgarstek senowi connery:)
tomtay / 2009-12-12 12:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

to co wczoraj zobaczyłem w polsacie ( gala reklam, 10 sekund zwierzęcio-bicia ) jest
żenujące. mam nadzieje ze nigdy wiecej nie bede musiał włączyć telewizora...

Na tym polegają mieszane sztuki walki, co do reklam to, żeśmy organizatorów
oporowo wygwizdali, bo tak przeciągali, że część ludków wyszła popalić na taras
i już Pudziana nie zobaczyli - nie zdążyli wrócić :))
ostatnia walka naturalizowanego Czeczena była ustawiona,
a Najman, no cóż, chciał mu Pudzian złamać nogę i miał Marcin trochę szczęścia,
że tylko bomby na łeb wyłapał..
A najbardziej mi się chciało śmiać z tych co se bilety po pińcet złotych pokupowali
i oglądali z głowami odróconymi do tyłu na telebimie za trybunami walki, bo nic nie widzieli na ringu :))
a i piwa nawet nie było, a ile można żłopać Pjepsii!!!

p.s.Ciekawe czy dziś Nastula dalej chce walczyć z Pudzianowskim?! :))
Kambodza / 2009-12-12 12:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Tomtay:)
A jak wrazenia na żywo? No rozjechał go Pudzian oporowo:) myśle, że Nastula teraz poważnie się zastanowi zanim się zdecyduje
tomtay / 2009-12-12 12:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Kambodza
w telewizji ponieważ są różne ujęcia tego nie widać, ale na żywo
Pudzian jest naprawdę bardzo szybki i widać, że walczył na ulicy
ma tzw."pierwsze pie ..lnięcie", myślę że Najmana zaskoczyła ta szybkość,
napewno spodziewał się huraganowego ataku, ale nie w takim tempie :)
warto obejrzeć na żywo, jak ktoś lubi i ma okazję :)
Kambodza / 2009-12-12 12:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak właśnie i mi to wyglądało, że jest szybki jak rakieta:) Jakby białej gorączki dotało go naparzał!
Kambodza / 2009-12-12 12:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak właśnie i mi to wyglądało, że jest szybki jak rakieta:) Jakby białej gorączki dotało go naparzał!
Big Lebowski / 2009-12-12 10:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=tQrSmrUVZ50&feature=related Die Toten Hosen - pushed again unplugged
mariolka626 / 2009-12-12 11:18 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)
Dzien dobry Dudinio :-)
http://www.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY&feature=related
GEORGE THOROGOOD "Bad To The Bone"

Pięknego weekendu :-)
Big Lebowski / 2009-12-12 13:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mariolu.. Pozdrowka i takze Pieknego weekendu zycze..:)
Big Lebowski / 2009-12-12 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednak Schumacher wraca do F1 - bedzie jezdzil w Srebrnych Strzalach..
Kambodza / 2009-12-12 11:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude:)
Ciekawe jak Schumi będzie sobie radził.
Walka krótka ale treściwa - Pudzian rozjechał go jak słoń:)

Ps. Dude powiedz mi jedną rzecz - nosze się z zamiarem wejścia za całą kase w IDM. Wiem, że tego raczej nie popierasz oraz, że jest to obarczone potężnym ryzykiem ale jeśli się uda to piękne pieniądze. Powiedz co o tym sądzisz jako bardzo doświadczony inwestor.

Pozdrówka serdeczna
Big Lebowski / 2009-12-12 13:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza .. Wedlug mojej oceny zbyt duzy jest ff na tej spolce - brak inwestora instytucjonalnego w spolce - wszystko dobrze gdy rynek idzie do gore ale gdy tylko wystapia problemy to nie ma zmiluj sie , jezeli chcesz agresywnie na spolce siedziec to uwazam ze podziel czesc portfela przeznaczona na IDM na dwie czesci i pomnazaj akcje - grajac na roznicy 2-3% , tak wiec 25 % gotowki , 25% akcji IDM reszta portfela okolo 50% przeznacz na inne walory i gotowke, ja nie zachwycam sie spolka IDM - ale to nic nie oznacza.. Pozdrawiam serdecznie
Kambodza / 2009-12-12 13:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio właśnie z Jargiem dyskutowaliśmy o ff na IDM-ie. Ja mówiłem, że strasznie mi to przeszkadza, bo spółka zaleszczona przez to bardzo niestety. Póki co IDM nie wygląda cudownie ale jeśli kupią jakiś Bank tak jak planują i pod ten cel zrobili emisje i zebrali kase to naprawde może być pięknie. Decyzje podejme jak się skończy skup czyli już niedługo, bo wtedy myśle, że kurs zostanie uwolniony i naprawde pójdzie do góry. Przemyśle to jeszcze bardzo dobrze, bo to ważna decyzja dla mnie jest. Dzięki Dude za odpowiedź!
Pozdrówka serdeczna
adrianoo / 2009-12-12 12:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kam... hmmm... ogolnie odradzam, to jedne z typowych bledow na poczatku inwestowania. Ale ze poczatkujacy nie jestes, wiare w walor masz i emocji szukasz to moge tylko podpowiedziec by przy zwiekszonych zasobach kwitow ustawiac ciasne stopy (wtedy wypada ich zrobic kilka) i w miare wzrostu przenosic wyzej. Risk jest jednek spory, musisz wziac pod uwage ze tira papierow ciezko upchnac momentami, a gwarancji sporych obrotow (jak w w20) nie mamy.
Znawcy jednek podpowiadaja ze dywersyfikacja (chociazby minimalna) jest wskazana i tego sie bede trzymal (wskazuja na to rowniez osobiste doswiadczenia z maxymalnym wchodzeniem w 1 papier).
Kambodza / 2009-12-12 12:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki Ci Adrianoo za wypowiedź. Jeżeli chodzi o stopy to jak najbardzie słusznie mówisz i jeśli bym się zdecydował to właśnie tak zrobie.I masz racje - oczym wcześniej nie pomyśłałem - że w kilku miejscach. Ryzyko zgadza się jest naprawde duże! Ilość papieru byłaby duża jak na nie W20 i ze zbyciem w razie czego łatwo mogło by nie być. Dzięki jeszcze raz za odpowiedź Adrian!
adrianoo / 2009-12-12 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
wez jeszcze pod uwage ze to raczej nie bedzie kupienie wagonu i trzymanie tylko to co na stopie wypadnie trzeba bedzie w dolku zebrac i z tryndem wzrastajacym (oby) podazac, bedzie to wymagalo poswiecenie troche czasu ale rezultaty... moga byc rozne... in plus zycze
Kambodza / 2009-12-12 13:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak tak, przy stopie będe się starał odbierać again taniej. W nowym roku będzie więcej czasu już, bo teraz w grudniu tylko mam zapiernicz w pracy. Nie dziękuje żeby nie zapeszyć Adrian:)
Thai / 2009-12-12 13:19 / Bez rangi
Witaj Kambodza:-) Duze ryzyko jak dla mnie, ale... "(...) podejście do ryzyka jest w dużej mierze determinowane przez poziom wiedzy - jeśli ktoś rozumie ryzyko i umie je oszacować, to bardziej świadomie jest gotów się na nie wystawić."

Zycze powodzenia:-) Serdeczne pozdrowienia

W lince cala rozmowa na temat: "Stosunek do ryzyka zależy od poziomu wiedzy"
http://tinyurl.com.pl/4336/
Kambodza / 2009-12-12 13:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Iza:)
Jestem świadomy ryzyka i to bardzo oraz czuje, że będe umiał się zachować i ocenić trzeźwo sytuacje i dlatego właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Póki co właśnie oglądam tą spółke cały czas, jak się zachwouje i czego się można spodziewać. Dzięki za linka - poczytaj z przyjemnością:) Oraz dziękuje za wypowiedź i pozdrawiam
mariolka626 / 2009-12-12 11:25 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)

2009-12-12 11:18:36 | Kambodza [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]

Witaj Kambodza ;-)
Sorry ,ze sie wcinam i jako niedoswiadczony inwestor napiszę
Nie złosc sie Kambodza :-)
Niedoswiadczony inwestor Ci odradza taka strategię ;-)

pamietaj o dywersyfikacji portfela inwestycyjnego jako ochronie kapitału .

Pozdrawiam
Kambodza / 2009-12-12 11:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Mariolu:)
Nie masz za co przepraszać:) Dzięki za wypowiedź. Pamiętam o dywersyfikacji i ciągle ją stosuje ale korci mnie ten możliwy duży zysk i dlatego się zastanwiam.
Pozdrówka
mariolka626 / 2009-12-12 11:49 / Bardzo cenny Tysiącznik na forum:)

korci mnie ten możliwy duży zysk

bo giełda to miejsce, gdzie mozesz zarobic 1000% a stracic tylko 100% :-))

Miłego weekendu ;-)
adrianoo / 2009-12-12 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum

mozesz zarobic 1000% a stracic tylko 100%

to zalezy na czym sie gra:)
pozdrownienia mariolko
Kambodza / 2009-12-12 11:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze powedziane:)
Wzajemnie Mariolu:)
Big Lebowski / 2009-12-12 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM Battle at Kruger - juz raz puszczalem ten filmik ale byc moze wielu nie widzialo - tak wiec polecam obejrzenie - na co stac byki.. ;-)
Big Lebowski / 2009-12-12 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim...:)
Big Lebowski / 2009-12-12 09:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za rok S&P500 sięgnie 1300 pkt-prognozuje Thomas J. Lee, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w JPMorgan Chase & Co. i uwaza ze bledem jest oczekiwanie na korekte - jestem tego samego zdania ..
Big Lebowski / 2009-12-12 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W przyszlym tygodniu uwazam ze nastapi mala przepychanka na indexaach i kursach akcji - wiadomo wiedzmy , jednak jestem optymista ze rynki obecnie niesmialo rusza do gory - co wygeneruje generalnie mocny sygnal kupna i zaczniemy na GPW - dynamiczny efekt stycznia - wiekszosc inwestorow jest na gotowce , niewielka grupa optymistow ma kilkanascie lub kilkadziesiat procent portfela w akcjach a szaleni tzn. tacy jak ja 99 % w akcjach hehe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy