Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Thai / 2009-11-22 22:22 / Bez rangi
"Komentarz tygodniowy"
DM BZ WBK - Biznes
22 Lis 2009, 15:30

Sytuacja techniczna indeksu WIG

Układ średnich ruchomych jest pozytywny i sugeruje kontynuację wzrostów w średnim horyzoncie inwestycyjnym. Obie średnie wytyczają wsparcia na 39308 i 38641 pkt. Analiza wskaźnikowa daje niejednoznaczne wskazania.
Po piątkowej sesji wzrosły wszystkie indykatory krótkoterminowe, co sugeruje wzrosty na początku nadchodzącego tygodnia. Z drugiej strony negatywnie należy zinterpretować sygnał sprzedaży na MACD, który został wygenerowany po piątkowej sesji.

Na tygodniowym wykresie świecowym ukształtowała się czarna szpulka z górnym i dolnym cieniem. Wskazuje ona na niezdecydowanie uczestników rynku odnośnie kierunku kolejnego ruchu.

Branza developerska

Wielu obserwatorów obawia się właśnie z tej strony największego ryzyka i zarzewia kolejnej fali kryzysu, w związku z utrzymującym się spadkiem cen najmu. W tym miejscu należy poczynić zastrzeżenie, iż nie wszystkie spółki deweloperskie traciły na wartości. Ponad 15 % zyskały akcje Ronsona, co można powiązać z pozytywną rekomendacją dla spółki wydaną przez jedną z liczących się instytucji finansowych.

Tomasz Jerzyk - DM BZ WBK SA
http://stooq.pl/n/?f=289595

Rekomendacja dla RNS...

Analitycy Unicredit wydali rekoemndację "kupuj" dla akcji Ronsona, cena docelowa została ustalona na 2,1 zł.

http://tinyurl.com.pl/4181/
zosia19 / 2009-11-22 21:33 / Bywalec forum
Witam Jarka
zawsze serdecznie

nie narzekam na brak telewizorów
tak pisałam ogólnie

Ciułaczu , wiadomo nie samym indykiem człowiek żyje :))
Thai / 2009-11-22 21:12 / Bez rangi
Diana Krall - Love is where you are

http://www.youtube.com/watch?v=JhdrVdk008s&feature=related
warren buffet / 2009-11-22 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych może uzyskać w ten sposób nawet 5,5 mld złotych. Dzięki temu nie będzie musiał pożyczać więcej w bankach komercyjnych, a część zaciągniętych kredytów zwrócić.

– Właśnie podpisaliśmy umowę na uruchomienie 1,1 mld zł z linii kredytowej – mówi Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS. W sumie ZUS pożyczył już od banków 3,5 mld zł.

Deficyt zakładu wynika z wolniejszego wzrostu płac w gospodarce oraz wyższych wypłat świadczeń. W notyfikacji dla Komisji Europejskiej rząd informował, że deficyt funduszy ubezpieczeń społecznych może wynieść na koniec roku 9 mld zł.

Derdziuk przyznaje, że potrzeby ZUS mogą być nieco większe niż wcześniej zapowiadane przez niego 5,5 mld zł. Więc niekoniecznie zakład zrezygnuje z pożyczek komercyjnych. Prezes ZUS dodaje, że ma teraz lepsze oferty banków. – Będziemy też rolować droższe kredyty – mówi Derdziuk.

Resort pracy woli jednak, by zakład już w bankach nie pożyczał. – Pożyczka z budżetu to lepsze rozwiązanie – twierdzi Marek Bucior, wiceminister pracy. Jak wcześniej szacowaliśmy, za pożyczenie w bankach 5,5 mld zł ZUS musiałby im zapłacić w przyszłym roku ok.
warren buffet / 2009-11-22 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kwestia 10-20 lat i bedzie argentyna... dzieci sie nie rodza ( teraz akurat moj wyz demograficzny troszku rodzi, ale to szybko przeminie ), spoleczenstwo sie starzeje.... dobrze ze w OFE mam praktycznie zero.... szkoda mi ludzi, co cale zycie placa skladki i "gówno" beda miec....
5424 / 2009-11-22 20:50 / Fan Linuxa Ubu
wiesz że wszyscy są na to przygotowani i dlatego może bęðzie mniej bolało a poza tym jak podwyższą wiek do 67 lat to ile z tej emerytury się pożyje o ile wogóle się dożyje
warren buffet / 2009-11-23 08:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie dozyje 67 lat - wiec moje skladki ida na marne

poza tym, 67 lat i w pracy ? nie widze tego
człowiek znikąd / 2009-11-23 09:30 / portfel / "Trillium"
warren wyluzuj, nie wiesz jak czasami czas zaskakuje, ja tam sie czuje jak 30 latek, chociaz ta 30- tka dawno minela :-)
Big Lebowski / 2009-11-22 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=QAF05Wxqf8M&feature=related Paul Rodgers w/ Jasmine & Steve Rodgers
5424 / 2009-11-22 20:34 / Fan Linuxa Ubu
Czy istnieje duże prawdopodobieństo załamania dolara.......... o którym pisał krzysiek poniżej jeśli tak to jak ocenisz skutki takiej anomali i kiedy to mogło by nastąpić
Big Lebowski / 2009-11-22 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Wielu obstawia zalamanie usd - jak dla mnie zbyt wielu ,obstawialem w tym roku znaczne umocnienie usd i dalem plame jednak co sie odwlecze to nie ucieknie.. .:) pozdr.
ms9 / 2009-11-22 21:43
Witam serdecznie,
Bigu jeśli zakładasz umocnienie dolara to zarazem spadki na giełdach (jeśli korelacja będzie zachowana oczywiście - mówie o WIG20 i para USD/PLN). Czy jednak przewidujesz umocnienie dolara i WIG20 również w górę? i pytanie jeszcze o perspektywę czasową, w jakim okresie zakładałbyś umocnienie dolara?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualną odpowiedź.
Big Lebowski / 2009-11-22 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Zakladam takze wzmocnienie i to znaczne zlotego - chyba nie myslisz ze zloty bedzie sie umacnial przy spadajacym rynku , dawniej przejmowano sie japonskim jenem - dzisiaj juz nikt nie zwraca uwagi na jena , wczesniej czy pozniej usd bedzie sie umacnial a rynek znajdzie nastepce do carry trade.. Pozdr.
5424 / 2009-11-22 20:47 / Fan Linuxa Ubu
to co pisał krzysiek na sens (panika na dolarze) i jazda w dół - przyczyna co wywoła drugą fala spadkow - skutek i dopełnienie się teorii .........upuszenie powietrza z balona wzrostów a potem to tylko hossa, nie wiem dlaczego trzymam się tego Eliota jak pijany płotu wiele razy zadawałam to pytanie czy jakaś bessa w historii zakończyła się V
Big Lebowski / 2009-11-22 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Daleko szukac nie musisz i juz podawlem ten przyklad w kaciku - obejrzyj Dax z bessy 2000r - 2002 r i poczatek hossy do konca hossy tzn. 2003 do 2007r i znajdziesz odpowiedz - wowczas byla podbna przecena tzn. zjazd z 8160 pkt na 2200 pkt - mielismy zjazd z 3900 pkt na 1250 pkt - procentowo podobny zjazd - tak wiec jest mozliwy scenariusz V..
5424 / 2009-11-22 20:55 / Fan Linuxa Ubu
oglądałem Daxa....... co do SNS myślisz że działania obecnego właściciela mogą mieć negatywny wpływ na walor
Big Lebowski / 2009-11-22 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Roznie interpretuja to posuniecie - ja przychylam sie do teori ze wzgledow podatkowych zaparkowano pakiety akcji w Synthosie , takie dzialanie u Karkosika - nikt by nawet nie zwrocil uwagi na ten manewr a tu przerozne okrzyki mozna znalezc - mysle ze gosciu doskonale wie co robi..
5424 / 2009-11-22 21:04 / Fan Linuxa Ubu
też tak myśle.......... dzięki Bigu do jutra
Jarg / 2009-11-22 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu, a propos prognoz....
Obstawiam raczej boczniaka w najbliższym czasie, a następnie szybki rajd mikołajowy...
Wszyscy chcą ładnie zamknąć roczek...
Żydki też nie kwapią się do korekty...
Big Lebowski / 2009-11-22 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest mozliwy scenariusz - takze sie przychylam do tej prognozy..
Big Lebowski / 2009-11-22 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Takze amerykanie nie mieli ochoty do spadku w piatek- tak to odebralem..
Big Lebowski / 2009-11-22 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ydm78hhkMjE&NR=1 Free & Paul Rodgers - Guardian of the Universe
zosia19 / 2009-11-22 19:44 / Bywalec forum
Witam Gospodarza i Gości
Jak to dobrze ,że nikt mi nie blokuje telewizora sportem
czasami oglądam mecze ,ale tylko te baaaardzo ważne
A wiecie , że są grzyby?
a jaka przyjemność pochodzić po lesie?
Miłego wieczoru
Jarg / 2009-11-22 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Zosiu...

Mamy w domu kilka telewizorów, więc problem blokady w zasadzie nie wystepuje... :-)
Pozdrawiam serdecznie...
Ciułacz / 2009-11-22 19:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zosia 19 Pozdrawiam
zosia19 / 2009-11-22 19:57 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu
Właśnie pisałam do Ciebie ,że ja nie przepadam za pieczonym indykiem,
ale mi się internet "przyciął"
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-22 20:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indyk to stara tradycja i musi być, ale dla podniebienia ważniejsze, co poza indykiem jest na stole.
Big Lebowski / 2009-11-22 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gospodarz takze wita.. Pozdrowka
zosia19 / 2009-11-22 20:01 / Bywalec forum
Krótko , lakonicznie ,ale wita
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-11-22 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Big Lebowski / 2009-11-22 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po wpisach wnioskuje ze wiekszosc inwestorow jest przygotowana na spadki w przyszlym tygodniu - ja obstawiam ze jednak rynki nie dadza takiego prezentu inwestorom z zapasami gotowki - nerwy beda wystawione na probe raczej posiadaczy gotowki aniezeli zapakowanym w akcje .. gdyby nawet wystapily spadki to wiele spolek da odpor spadkom..
Ciułacz / 2009-11-22 19:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
He He ...Piszesz troche prowokacyjnie ! Uderz w stół a nożyce sie odezwią.
Za tydzień Świeto dziekczynienia to powinien być szał zakupów, a po nim up.
Tutaj sie uważa że spektakularne wzosty odrabiające ostre spadki sie już skończyły, teraz należy sie kierować dywidendą i dobra płynnoscią gotówki w spółce. Takie spółki będa gotowe do ataku na nowe wyzwania, Jak spółka ma mniejsze obroty i proporcjonalnie mniejsze zyski i dalej dobrą płynność gotówki to miejmy ja na oku.
Zapewnie w PL jest podobne podejscie do inwestycji.
Od siebie dodam że dla spekulacji to na wszystkich parkietach okazji nie zabraknie.
Osobiście jestem w papierach i nawet jak sie trochę skorekci to zakładam że za 6 miesiecy to na wykresie może być tylko mało widoczny ząbek.
Teraz bardziej sie skupiam na znalezienie jakiejś nieruchomości, bo czuje inflacje w kościach. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-11-22 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Rozne sa zyczenia inwestorow na przyszly rok - moim zyczeniem jest aby pesymizm analitykow trwal dalej , zeby przepowiadali ze brak podstaw do wzrostow , zeby zapowiadali nadchodzaca znaczna przecene itd.. Pozdr.
Jarg / 2009-11-22 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

WKS Śląsk pozdrawia serdecznie Pogoń... :-)
Obserwując poczynania Pogoni w pierwszej lidze widać, że rosną jej szanse na awans do ekstraklasy w przyszłym sezonie... A wówczas... może spotkamy się na któryśm z meczów wyjazdowych... :-)
Big Lebowski / 2009-11-22 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Pogon pozdrawia serdecznie WKS Slask.;-) Wowczas zorganizujemy ustawke i bedziemy sie przygladac jak chlopaki sobie radza.. hehe..
Thai / 2009-11-22 19:33 / Bez rangi
Witaj Dude, powitania Jarg...
Milego wieczoru niedzielnego zycze... Pozdrawiam najserdeczniej:-)

"Linka wroclawska" - mozna zagladnac jak sie tocza sprawy... pewnej budowy;-) I nie jest to SkyTower...
To tak, a propo tych meczow WKS Slask - Pogon...;-)
http://tinyurl.com.pl/4166/
Big Lebowski / 2009-11-22 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza .. Serdecznosci..:) Pozdrowka
Thai / 2009-11-22 19:39 / Bez rangi
Dude... :) Wzajemne serdecznosci sle, niedzielne...
Ciułacz / 2009-11-22 19:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarg , Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-11-22 19:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Thai, Pozdrawiam
Thai / 2009-11-22 19:55 / Bez rangi
:-) Pozdrowienia Ciulaczu
Jarg / 2009-11-22 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Izabelo, Ciułaczu...

Pozdrawiam Was serdecznie...
Big Lebowski / 2009-11-22 15:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CV3jRvWC0b4 PAUL RODGERS -Conquistadora - Kaszubska ballada
Big Lebowski / 2009-11-22 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich niedzielnie..:)
Malwin91 / 2009-11-22 11:56 / portfel
Co myslicie o zainwestowaniu w tym okresie w jakis fundusz zrównoważony ? Mam na oku AIG FIO Zrównoważony. Prosze o odp
krzysiek29 / 2009-11-22 13:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Wazne jest kiedy zamierzasz zakupic i na jak dlugo czy zamierzasz spekulowac czy inwestowac. Z tego co widac chyba lecimy na 1,52 na parze eur/usd czyli czeka nas mozliwa jeszcze jedna falka przed swietami mozliwa nie koniecznie. Ten tydzien raczej spadkowy. Od grudnia pod zamykanie serii grudnioewj potencjalnie powinne nastapic wzrosty. A co po swietach raczej sytuacja na rynkach finansowych sie zmieni na minus. I powinnismy zaczac kolejna fale spadkowo. Dalej nie daje mi spokoju ten dolar z jednej strony jest smieciem z drugiej swiat finansow nie moze bez niego zyc. Jak ta sytuacja sie rozwiaze tu wlasnie jest sedno calej sprawy jak poleci dolar to dopiero beda cuda a tego tez nie mozna wykluczyc. Wiec nie mozna patrzec na wynik funduszy ktore w ostatnim roku daly nawet 100% a na fundamenty a te dalej sa kiepskie
Big Lebowski / 2009-11-22 14:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof.. Wiekszosc spodziewa sie podobnej wielkosci zabka na wykresie S&P500 jakie wystepowaly ostatnio a nawt wiekszego - odnosze wrazenie ze jednak rynek nie chce obdaarowac inwestorow takim zabkiem i bedzie parl do gory i mysle ze jezeli np. opory zostana pokonane ze znacznym impetem - wowczas moze nastapic panika kupna.. przystapia do zakupow inwestorzy pasywni ktorych jest ci dostatek.. Pozdr.
krzysiek29 / 2009-11-22 14:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj spodziewam sie ze S&P pojdzie w granicach 1120-1150 nie dalej natomiast nasz indeks 2500 maksymalnie 2550.pozdr
5424 / 2009-11-22 13:12 / Fan Linuxa Ubu
jakie cudza mogą się zdarzyć jak dolar poleci
krzysiek29 / 2009-11-22 13:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Lepiej nie pisac. np gieldy automatycznie w dol nie -10 a nawet po -40% , surowce w kosmos ale narazie jeszcze nie upadl-:)
krzysiek29 / 2009-11-22 13:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Gieldy wciagu chwili zostana zamkniete ludzie rzuca sie na banki itd bardzo zle wizje ale dopoki idzie wzrostowo to nie ma co sie martwic az kiedys ktos zgasi swiatlo-:)
5424 / 2009-11-22 13:25 / Fan Linuxa Ubu
czyli wtedy bedzie krach prawdziwy ma to ma uzasadnienie w teorii pozdrawiam
krzysiek29 / 2009-11-22 13:50 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie jesli to nastapi trzymaj sie
5424 / 2009-11-22 12:54 / Fan Linuxa Ubu
jak miałbym radzić co na chwile obecną tylko fundy agresywne z możliwością stałej konwersji
5424 / 2009-11-22 12:58 / Fan Linuxa Ubu
darmowej konwersji............. ostatnio czytałem że do Polski wszedł jakiś mowy inowacyjny fundusz cała konkurencja uszami trzepie i się boi
szymon / 2009-11-22 12:26 / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem zrownowazony to slabe rozwiazanie. Lepiej polowe kasy w akcyjny a reszte na lokate, mniejsze koszty za zarzadzanie.
warren buffet / 2009-11-22 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
f akcji tylko moim zdaniem oplaca sie jak oszczedzasz co miesiac okresloną kwote na okres 10-20 lat.... inaczej kup se akcje i kontroluj sytuacje
reman / 2009-11-22 12:55 / portfel / Bywalec forum
Witam was czytam was czesto ale mało tu pisze z braku czasu warrenie mam do ciebie pytanie co myslisz o chemosie warto wejsc w ta spólka pod split moze spekuła troche podciagnie i da zarobic dzieki
warren buffet / 2009-11-22 13:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam serdecznie

nie interesowałem sie społeczką, ale zaraz poczytam
ms9 / 2009-11-22 14:00
Chemos to jest ta spółka, którą rozruszał Patrowicz (Fon). Trzeba mieć naprawdę duże cojones, żeby się w nią bawić. Już są emisje z pp, później będzie split, a za jakiś czas resplit :) zarobić będzie można, ale trafić w odpowiedni moment to spora sztuka. "Ładne" c/wk - 10.
reman / 2009-11-22 14:09 / portfel / Bywalec forum
Wiem kupiłem po 6 zl poszła po 8zl teraz znow mam po 7,40 i poczekam do splitu moze byc powtorka jak na izolacji jesli nie sprzedam nie mam duzo zysk i tak zostanie ale bylem ciekawy waszych opini dzieki ms9
ms9 / 2009-11-22 14:31
Gratuluje zrealizowanego zysku, to co wielokrotnie radzili tu inni Forumowicze, postaw sobie gdzieś stopa, jakby czasem chemos miał wrócić na złotówkę to Ciebie już na nim nie będzie. Pozdrawiam
reman / 2009-11-22 14:43 / portfel / Bywalec forum
Kupilem naprawde niewiele ale mam ustawiony stop moze jeszcze pare procent sie zarobi .Teraz trzeba obserwowac wig 20 moze bedzie rajd sw,mikołaja to sie troche ugra na bankach i kghm.Pozdrawiam
Jarg / 2009-11-22 10:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Tak się porobiło...
... że w październiku mieliśmy listopad, a w listopadzie mamy październik...
U nas słoneczna, ciepła niedziela... i takiej życzę wszystkim...

Pozdrawiam serdecznie...
warren buffet / 2009-11-22 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam serdecznie

dokladnie tak jest, normalnie przedwiośnie nam sie szykuje :)

ps. Jarku, tez chce wziąć dodatkowo mobilnego Iplusa - taka prośba jak wezmiesz, napisz czy to chodzi ok bo zastanawiam sie czy szykac w pleyach itp czy wziac poprostu porzadnego iPlusa... chce go wziac kolo wiosny wiec czasu jest sporo :)

pozdr
Ciułacz / 2009-11-22 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj!
Niemieckie autko BMW, kto go nie zna ?wszyscy go znają.Ale ich filia w Chinach to już mniej znana.Jest notowana w Hong-Kong pod nazwa : BRILLIANCE CHI (HKG), zamieszczę jej notowania:
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=1114.HK&t=3m&l=on&z=m&q=l&c=
Jak sie dziwicie gdzie kapitał w Pazdzierniku sie przemieszcza to tam go możecie zobaczyć.
Z 0,80 na 2,23 w Listopadzie.
Big Lebowski / 2009-11-21 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E Ich + Ich - Vom selben Stern
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy