Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
SicoK / 2009-11-02 20:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Gospodarza i Gości
Zablokowali mi forum w robocie - nie mogę komentować zalogowany ;-(
Choć stare ale zawsze mi to poprawia humor choć język hm.. czasami wulgarny
http://patrz.pl/mp3/telefon-z-rawicza
Pozdrawiam...
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 20:36
amerykańce znowu na zielono i zaraz pewnie zloty zacznie sie umacniac...
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 20:40
Uwazam ze 4,30 za euro to optymalna wartość która promuje nasz export i chroni miejsca pracy w kraju.
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 20:16
wow przebite 4,30 za euro!
adrianoo / 2009-11-02 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
tez mnie to denerwuje
warren buffet / 2009-11-02 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kapa totalna
kokar / 2009-11-02 21:05 / portfel / Cienki gracz giełdowy
wiesz no chylę czoła w końcu uznany gracz giełdowy mnie wymienił na forum,czuję się zaszczycony ... :-)
lawok / 2009-11-02 21:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Kokarku, nie gniewaj się:-) ....poprostu luźnie skojarzenie.

Serdecznie pozdrawiam
kokar / 2009-11-02 21:11 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Hehe do jakichkolwiek uczuć w związku z Twoimi luznymi skojarzeniami mi bardzo daleko :-)
Również pozdrawiam bardzo serdecznie
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 20:20
o ja p******** jutro ide z rana walute wymieniac :) przaebite 4,30 za euro .... 2,90 za dolca i 4,80 za funciaka :D
smooth / 2009-11-02 20:44 / portfel / Tysiącznik na forum
obawiam się, że będziesz musiał to zrobić bardzo wcześnie rano. Zauważ, że złoty osłab w gadzinach bardzo małej płynności. Z resztą z ego co widzę na forex to juz wrócił do 4.28.
Baranek Shaun nielogo / 149.254.51.* / 2009-11-02 21:24
to gadzina.... :)))
smooth / 2009-11-02 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie,

Jak już tak lecicie z kawałami to i ode mnie, trochę sprośny ale co tam, już po dobranocce:

Rysiu wsiadł do tramwaju i przysiadl się do zakonnicy. Bardzo mu się spodobala i zacząl ja bajerowac, ona jednak zgasila go slowami:
-Wybacz, nie mogę oddac się męzczyznie, poniewaz jestem oddana tylko i wylącznie Bogu.
Na następnym przystanku wysiadla, tramwaj dojechal do pętli, gdy zdolowany Rysiu wysiadal, tramwajarz zaczepil go mowiąc:
-Sluchaj, mogę ci powiedziec o tej zakonnicy cos, co cię zainteresuje...
-Tak, co takiego? - odparl podekscytowany Rysiu
-Ona ma taki zwyczaj, ze często o polnocy mozna ją zastac samotnie modlącą się i medytującą na cmentarzu. Rysiowi nie trzeba bylo dwa razy powtarzac. Ubral się w bialą szatę, ktorą pomalowal odblaskową farba, przykleil sobie sztuczną brodę i o polnocy wyruszyl na cmentarz, bylo ciemno, ale dostrzegl ksztalty klęczącej zakonnicy
- To ja Bog - rzekl - twoje modly zostaly wysluchane, wybralem Ciebie i chce zebys mi się oddala
- Och panie, dobrze - odparla zakonnica - ale proszę, zrobmy to analnie, bo w klasztorze matka przelozona przeprowadza rutynowa kontrole dziewictwa!
Uradowany facet zabral się do dziela, a po skonczonej zabawie zerwal z siebie szatę i krzyknąl z usmiechem:
-Ha! Ha! To ja Rysio!
Widząc to zakonnica zerwala sutannę i krzyknęla z usmiechem:
-Ha! Ha! To ja tramwajarz!

Pozdrawiam
adrianoo / 2009-11-02 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
:))) ok. to jeszcze jeden...

Postanowiłem wziąć krótki urlop. Uzmysłowiłem sobie jednak, że przecież
wszystko już wykorzystałem.
Ba! Chyba nawet zalegam szefowi dzień (lub dwa?).
Pomyślałem, że najszybciej zmiękczę boss-owe serce, gdy zrobię coś tak
głupiego, że ten zacznie się nade mną litować!
No, bo przecież przemęczony jestem, przepracowany i... zaczyna mi
odbijać. Samo życie...
Następnego dnia przyszedłem trochę wcześniej do pracy. Rozejrzałem się
dookoła i...
Mam! Odbiłem się od podłogi i poszybowałem w kierunku żyrandola,
złapałem go mocno i wiszę! Wchodzi kolega zza biurka obok i rozdziawia
gębę, patrząc na mnie (drewniany wzrok ma koleś, czy co?).
- Ciiiii - szepczę konspiracyjnie - Rżnę psychola, bo chcę kilka dni
wolnego. Gram żarówkę, rozumiesz?
Kilka sekund później wchodzi szef. Już od progu huczy basem, co ja tam
robię u góry.
- Ja jestem żarówka! - wypiszczałem.
- No co ty? Pogrzało cię! Weź lepiej kilka dni wolnego, niech ci główka
odpocznie!
Wdzięcznie sfrunąłem na podłogę i zaczynam się pakować. Kątem oka widzę,
że kolega też zaczyna się pakować!
Szef zainteresowany pyta go:
- A pan dokąd?
Kolega odpowiada:
- No, do domu... Przecież po ciemku nie będę pracował!
Jarg / 2009-11-02 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Cześć Smooth...
Jeck / 2009-11-02 20:01 / "Poławiacz perełek"
Jeśli można...
witam Wszystkich, a zwłaszcza (przepraszam reszte :)) Jarga.

Mały kawał:

Pani na lekcji opowiada jak to dobrym człowiekiem był Włodzimierz Ilicz.- klasa oburzona.
Pani: pewnego dnia W.I. spaceruje po placu Czerwonym, podchodzi do niego małe, zaniedbane dziecko "dajcie W.Iliczu dwadzieścia kopiejek na bułkę", na co Wielki Wódz "spieprzaj ...bękarcie"!! Klasa wrze: jak to ?? I to oznaka dobroci??!!
Pani spokojnie "A mógł go zastrzelić..."

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Jeck
Jarg / 2009-11-02 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he.... Ale starocia odgrzałeś... Witaj Jacku... :-)
W pierwotnej wersji bohaterem tego kawału był Feliks Dzierźyński, czyli Krwawy Feluś...
(powiadano o nim, że był przyjacielem dzieci, ponieważ kiedy wymordował wszystkich rodziców, to musiał zająć się ich dziećmi)...
Słyszałem również wersję ze Stalinem...

Pozdrawiam serdecznie...
Jeck / 2009-11-03 00:01 / "Poławiacz perełek"
:-( uppppss
Ale chyba Jarku lubisz antyki? ;-)
pozdrawiam i spokojnej nocki
Jarg / 2009-11-03 08:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jacku... spoko... :-)
Przypomniałeś PRL, który wspominam coraz częściej z pewną nostalgią, bo wiadomo... młodość... a upływający czas zwykł zacierać złe wspomnienia i pozostawiać tylko dobre...
Antyki zaś... bardzo lubię... :-)
Big Lebowski / 2009-11-02 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jeck.. Pozdr.
lawok / 2009-11-02 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór Dude, Dobry wieczór kącikowicze.
Big Lebowski / 2009-11-02 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lawok.. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-11-02 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do ponizszych wpisow sie odniose - wiemy ze jest korekta i zaskoczenia nie ma..
Jarg / 2009-11-02 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Zimny Wrocław pozdrawia serdecznie Szczecin...
Nalewka i gorzałka wskazana... :-)
Big Lebowski / 2009-11-02 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Takze zimny Szczecin pozdrawia serdecznie Wroclaw.. Nalewka sie kuruje .. ;-)
adrianoo / 2009-11-02 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc Jarg, z ulubionej tematyki:

Wzdłuż peronu idzie dziewczyna, ciągnąc za sobą ogromną, ciężką walizkę. Zauważywszy jakiegoś mężczyznę, zwraca się do niego:
- Mógłby mi pan pomóc?
- Ależ oczywiście! Proszę mi opowiedzieć o swoich problemach...
- Ale przecież... ja... walizka... - z zaskoczenia dziewczyna zaczęła plątać słowa.
- Hmm... Ciekawy przypadek... - zauważył psycholog.
Jarg / 2009-11-02 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Cześć Adriano... Ja mam już powyżej uszu tych psychologicznych dowcipów... :-)
Pozdrawiam serdecznie...
Jarg / 2009-11-02 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zauważyłem ze smutkiem, że poznikały nasze kącikowe koleżanki...
Tylko Zosia odzywa się z dawnego składu...
Halinka, Izabela, Iwona... dawno nie pisały...
lawok / 2009-11-02 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Bessa wróciła (?)......zostali tylko mniej rozsądni:-)
Jarg / 2009-11-02 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Lawoku...
Istotnie. Zostali tylko najmniej rozgarnięci... :-)
adrianoo / 2009-11-02 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co ja moge ze nie opanowalem zlecen na S;)
lawok / 2009-11-02 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Coś mnie podkusiło żeby Tex'a skubnąć na fixingu....moja skłonność do podkładania łapek pod gilotyne jest nie do okiełznania:-(
adrianoo / 2009-11-02 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
a nie mowielem zeby texa zdjac z obeswowanych...
lawok / 2009-11-02 20:13 / Uznany Gracz Giełdowy
spoko spoko, koncówka nie była najgorsza, są dywergencje. Bez namysłu to tak do konca nie było...sie okaże jutro:-)
lawok / 2009-11-02 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy
liczyłem, że rynek pomoże jurto...i jest na to malutka szansa!
smooth / 2009-11-02 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze troche czasu mają...dzis już normalnie do godz 22 walczą.
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 19:06
Amerykanie znowu na czerwono. Po piątkowych sporych spadkach dzisiaj powinno być odreagowanie a tu znowu minusy. Koniec zabawy. Mamy prawdziwą korekte a jutro u nas indeksy lecą na pyska. Jedziemy minimum na 2200 po tym cudownym wyciąganiu indeksów dzisiaj w góre....
Hurdi / 195.225.68.* / 2009-11-02 19:12
Nie sraj żarem.....
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 19:15
a ty uważaj na zwieracze żeby ci jutro nie popusciły ;)
adrianoo / 2009-11-02 19:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
taki minus to jak plus...
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 19:14
Jak nie będzie dzisiaj magicznego "+" po takich spadkach jak w piątek były na S&P 500 to mamy Tą korekte...
adrianoo / 2009-11-02 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
gdyby na wykresie piatkowa czana swiaca poprzedzona byla czyms niklym to bym sie przejal bardziej, a tak...
spojrz na swieczke z 1.10.2009 niby tragedia a jednak nie do konca, poczekajmy do konca dzisiejszej sesji, jako ze plusom i minusom e trakcie sesji wierzyc nie wypada
anonimowy / 188.33.87.* / 2009-11-02 19:25
Zgadza sie trzeba poczekać do końca sesji w USA ale juz widać nerwówke bo złoty sie osłabia...
smooth / 2009-11-02 20:15 / portfel / Tysiącznik na forum
O żesz, ale poszedł popołudniem do euro. O tej porze rynek płytki, wiele można zrobić, ale brzydko to wygląda.
Big Lebowski / 2009-11-02 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro debiut nowych akcji PKO BP - nie wiem jak indexy ale obstawiam ze ten walor bedzie generowal wzrosty..
amigo2 / 2009-11-02 19:29
witam
mam nadzieje na duzy ----------------- przymierzam sie do odkupienia))))))))
Big Lebowski / 2009-11-02 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. na promocje bym nie liczyl specjalnie.. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-11-02 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pelnie ksiezyca mamy i znowu mam problem z zebami , paznokciami i owlosienie staje sie gesciejsze.. ;-), z checia bym w nocy z Rzeziuchna na lesnej polanie wypil pifko.. ;-)
adrianoo / 2009-11-02 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
nasz ulubieniec pewnie wlasnie zlecienia konczy na jutrzejsze S-ki;)
Big Lebowski / 2009-11-02 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie.. :)
adrianoo / 2009-11-02 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj Big
Big Lebowski / 2009-11-02 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano.. Pozdr.
dodge / 2009-11-02 18:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Dobry Gospodarzu.

Co sądzisz o treści artykułu przedstawionego przez Warrena?

Pozdr.
Big Lebowski / 2009-11-02 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. to prawda usd zastapil jena w carry trade i calkiem mozliwe ze gdy zacznie sie umacniac - nastapi zwijanie carry trade , jednak inwestorzy znajda inna walute do carry .. rynek nie znosi prozni , znajdzie sie nowa waluta tzn. jen lub frank szwajcarski itp.. Pozdr.
oll1 / 2009-11-02 17:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich po dlugiej przerwie. Portfel zupdatowalem - niewiele tam teraz akcji, ale to glownie z braku czasu, a nie wiary :)

Pozdrowienia!
warren buffet / 2009-11-02 16:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Co się więc kryje za tym wielkim rajdem? Z pewnością pomógł zalew płynności dzięki prawie zerowym stopom procentowym oraz zastosowanie narzędzi monetarnych zwanych "quantitative easing". Ale znacznie ważniejszym czynnikiem napędzającym bańkę na aktywach jest słabość amerykańskiego dolara. Dolar stał się główną walutą służącą do carry tradingu, ponieważ Fed utrzymuje niskie stopy procentowe i prawdopodobnie przez dłuższy czas nic się nie w tej materii nie zmieni. Inwestorzy zajmujący krótkie pozycje na dolarze i używający wysokich lewarów do zakupu bardziej rentownych aktywów, pożyczają nie po zerowej stopie, ale wręcz ujemnej na zannualizowanym poziomie 10-20 proc. Dzieje się tak dlatego, że spadek wartości dolara pozwala osiągać ogromne zyski kapitałowe na krótkich pozycjach dolarowych.

Podsumujmy: traderzy pożyczają pieniądze po ujemnej 20-procentowej stopie, lewarują się i inwestują we wszelkiej maści ryzykowne aktywa na całym świecie, które zyskują na wartości z powodu nadmiernej płynności i uprawianego na ogromną skalę "carry tradingu". Każdy inwestor uprawiający tę ryzykowną grę uchodzi za geniusza - choć nadmuchuje ogromną bańkę finansowaną w dużym stopniu przez negatywny koszt pożyczania – ponieważ stopy wzrostu liczone od marca sięgają 50-70 proc.

Nieostrożna polityka Stanów Zjednoczonych, będąca podstawą carry trading, zmusza inne kraje do naśladowania łagodnej polityki monetarnej. Prawie zerowe stopy procentowe i "quntitative easing" zostały już wykorzystane w Wielkiej Brytanii, strefie euro, Japonii, Szwecji i wielu innych zaawansowanych gospodarkach, ale słabość dolara sprawia, że łagodzenie polityki monetarnej w skali globalnej może mieć jeszcze gorsze skutki. Banki centralne w Azji i Ameryce Południowej są zaniepokojone słabością dolara i agresywnie interweniują, aby powstrzymać nadmierne umacnianie się swoich walut.
warren buffet / 2009-11-02 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ale któregoś dnia ta bańka pęknie, doprowadzając do największego skoordynowanego krachu aktywów w historii. Jeśli czynniki doprowadzą do nagłej zmiany trendu na dolarze, to inwestorzy stosujący na masową skalę lewarowany carry trading będą musieli nagle zamykać swoje krótkie pozycje dolarowe. Panika będzie skutkiem zamykania długich pozycji na wszelkiej maści ryzykowanych aktywach finansowanych, doprowadzając do zsynchronizowanego załamania się ich cen – akcji, towarów, rynków wschodzących i instrumentów kredytowych.

Jak do tego dojdzie? Po pierwsze dolar nie może spaść do zera i w którymś momencie musi się ustabilizować. Kiedy do tego dojdzie koszt pożyczania dolara z silnie negatywnego skoczy do zera. Ryzyko zmiany trendu na dolarze zmusi uczestników rynku do zamykania swoich krótkich pozycji. Po drugie Fed nie może wiecznie powstrzymywać zmienności cen aktywów. Planowane wydawanie 1,8 biliona dolarów skoczy się jeszcze wiosną przyszłego roku. Po trzecie, jeśli wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych zaskoczy pozytywnie w trzecim i czwartym kwartale, rynki mogą zacząć oczekiwać szybszego zacieśniania polityki monetarnej. Po czwarte, możemy być świadkami ucieczki od ryzyka spowodowanego obawami o recesję w kształcie litery "W" lub wydarzeniami geopolitycznymi, np. konfrontacją militarną USA i Izreala z Iranem. Tak jak w 2008 r., kiedy taki wzrost awersji do ryzyka był utożsamiany ze znacznym skokiem wartości dolara, ponieważ inwestorzy chcieli bezpiecznych, amerykańskich papierów skarbowych, nowa awersja do ryzyka spowoduje rajd dolara w momencie, kiedy ogromne krótkie pozycje dolarowe będą musiały być zamykane.

To nie musi się zdarzyć zaraz, ponieważ łatwy pieniądz i nadmierna płynność w skali globalnej będą przez jakiś czas pompować ceny aktywów. Ale im dłuższy i większy proceder carry trading, tym większa bańka na aktywach i tym większy krach. Fed i pozostali kreatorzy polityki monetarnej wydają się nie być nieświadomi monstrualnej bańki, jaką tworzą. Im dłużej pozostają ślepi, tym większe i bolesne będą spadki na rynkach.
dodge / 2009-11-02 17:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie - życzę miłego popołudnia i wieczorku.

Ten artykuł wyżej straszy od rana na onecie. Co o tym sądzisz Warren?

Pozdr.
warren buffet / 2009-11-02 17:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mysle ze to jest bardzo realne... pędzimy od bandy do bandy w bardzo szybkim tempie... moim zdaniem artykuł bardzo trafnie to opisuje, tyle tylke, że zanim to nastanie, mozemy miec akcje 300% wyzej albo i wiecej.

dlatego robic swoje i czuwać
adrianoo / 2009-11-02 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
postraszyles ze wujom stooqi spadly
warren buffet / 2009-11-02 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
;p
adrianoo / 2009-11-02 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
to ktos z Was tak macha ta szmata na 1.24 na budku? :)
pietroo / 2009-11-02 15:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A już myślałem, że to Ty skupujesz :))
adrianoo / 2009-11-02 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja kupowalem przez ostatnie pol roku teraz szukam tego drugiego cwaniaka ktory teraz skupuje:)))
pietroo / 2009-11-02 16:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale niech on kupuje trochę wyżej, tak koło 1.4-1.5
adrianoo / 2009-11-02 16:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak zakupi pakiet kontrolny to kurs wyniesie wyzej
warren buffet / 2009-11-02 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czaje sie na SSI i digitala

liberty i zenek moimi konikami :p
amigo2 / 2009-11-02 14:27
SSI to 22-23 gr dawali to trza było siorbac)))))
master / 2009-11-02 13:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
SSI zamuliło zupełnie
czekamy na iskre aby podpalić lont
z ciekawych spółek NC dorzuce jeszcze Tesgaz
pietroo / 2009-11-02 14:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
powiedz dlaczego ona jest ciekawa?
master / 2009-11-02 14:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wg. mnie jedna z pierwszych która sie przeniesie na rynek główny
ładne zyski
dynamicznie sie rozwija
profesjonalnie zarządzana
tyle , że to spółka kupić i zapomnieć znaczy na dłużej

pozdrawiam
mjazzga / 2009-11-02 12:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i ja mam ochote na digitala; o
MK 72 / 2009-11-02 13:21 / (Marcyś)
dgl zakupiłem w piatek - liczę że będzie dobrze.

LTG mam nad zenkiem się zastanawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy