Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2009-10-15 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie.. :)
Golem14 / 2009-10-15 19:36 / Tysiącznik na forum
Czesc Big,

jak tam pogoda nad morzem, ciagle wiatrzysko i sztorm? Pewnie na plazy pojawia sie zbieracze bursztynow i dziwnych znalezisk morskich:)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-10-15 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem... Pogoda niczego sobie i wspiera poszukiwanie , zbieranie bursztynu - jedni zbieraja co by bizuterie zrobic a ja na nalewke.. ;-) Pozdr.
Golem14 / 2009-10-15 19:59 / Tysiącznik na forum
Witaj,

wszakze urodzilem sie nad Baltykiem , ale nalewki burszynowej jeszcze nie sprobowalem :-) Jakas firma produkuje moze takowa nalewke, czy wszystko na rynku pochodzi z produkcji domowej?
Pewnie ladne fale mozna bylo poobserwowac (ja tym razem popatrzylem sobie tylko internetowo), chyba takiego sztormu nie bylo juz od lat...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-10-15 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla nas Kaszubow - sztorm to male pifko , da sie zyc.. ;-), nalewka raczej jest domowej roboty , zalecaja uzywac zewnetrznie ale ja preferuje wewnetrznie.. :)
Golem14 / 2009-10-15 20:07 / Tysiącznik na forum
Dobra nalewka powinna miec uniwersalne zastosowanie :-) Zapytam sie w rodzinnych stronach o ten wynalazek z bursztynu:)
Thai / 2009-10-15 20:44 / Bez rangi
Witaj Dude, powitania Golem...

Na pogode liczyc nie mozna, jesienia - zima zawitala... Pogody ducha wiec zycze:-)
Rok temu robilam nalewke z orzechow wloskich - znakomita, w kolorze prawie czarna...

Serdecznie pozdrawiam:-)
Golem14 / 2009-10-15 20:56 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

wszystko sie miesza na tym swiecie - liczylem na ciepla jesien, ktora zazwyczaj jest dla mnie najbardziej kreatywna pora roku, a tu nagle zimowe natarcie:-(
Ale przepowiadacze pogody mowia, ze wkrotce nastapi powrot jesieni:)
Naukowcy prognozowali, ze w wyniku zmian klimatycznych bedzie wiecej upalow w ciagu roku i zapanuje ogolne ocieplenie:) - roztapiajace sie lodowce jednak moga doprowadzic do odwrotnej sytuacji: skroplony lodowiec musi gdzies znalezc ujscie i wrocic w postaci deszczow lub sniegow. Za naszego zycia doswiadczymy zatem jescze licznych ekstremow pogodowych - a zapewne takze gieldowych:)

Pozdrawiam
Thai / 2009-10-15 21:07 / Bez rangi
Golemie,

We wrzesniu byla piekna jesien - tak zapamietalam wrzesien:-)
Zimowe natarcie ma sie ku koncowi - tez sluchalam przepowiadaczy pogody...
Ale... czytalam o prognozach surowej i mroznej bardzo zimy, czas swiateczny ma byc bialy i w temperaturach mozno minusowych - zobaczymy, niebawem:-)

Pozdrowienia
Golem14 / 2009-10-15 21:16 / Tysiącznik na forum
Mrozna zima brrrrrr... - juz mi sie robi zimno:) Z drugiej strony moze to i lepiej - bede siedzial w domu i zakoncze, co mam do zrobienia do wiosny - moze bedzie to jakis pozytyw mroznej zimy:) Jak juz bede slawny i bogaty, na zime bede wyjezdzal do Portugalii albo w jeszcze cieplejsze rejony swiata:)

Z innej beczki: wspominalas kiedys na forum o nalesnikach z maki kukurydzianej, warto sprobowac?

Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-10-15 21:30 / Bez rangi
:) Lubie zime - "nie ma zlej pogody - tylko zle sa ubrani ludzie w pogodzie roznej";)))

Portugalia - ach... moj cel nastepnych podrozy wakacyjnych...
Nie moge nie zagrac w takim razie:)))
http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=ppgim8oQbDc

Nalesniki... hehe...;)
Z maka kukurydziana sa znakomite - "na slodko" z konfiturami na przyklad /ja lacze maka orkiszowa, pszenna i kukurydziana - w takich samych proporcjach. Z maki gryczanej nalesniki lepiej smakuja "na slono", czyli np. z pasta z ciecierzycy, fasolki adzuki czy z dodatkiem mozzareli i pomidorow z bazylia ;))) Smakow zycze smacznych...

Serdecznie pozdrawiam
Golem14 / 2009-10-15 21:47 / Tysiącznik na forum
Dziekuje za cenne wskazowki kulinarne, na pewno jutro zastosuje w praktyce :-) Make kukurydziana juz dzisiaj zakupilem:)

Utworu niestety dzisiaj nie poslucham - moj laptop jest niestety od miesiecy bez dzwieku (blad sytemu, ktorego wciaz nie przeinstalowalem - mam maszyne do pisania z kolorowym monitorem), a drugi komputer ostatnio sie popsul:) Linka jednak nagralem i uruchomie w najblizszym czasie:)

Portugalia jest warta na pewno podrozy wakacyjnej, a moze i wiecej:) Najladniejsza rubiez Europy i najsmaczniejsze ciastka na starym kontynencie:)
Thai / 2009-10-15 22:04 / Bez rangi
Mam nadzieje, ze "wskazowki" beda przydatne eksperymentom nalesnikowym:)

Zapodany utworek przeze mnie to Mariza - Montras
Bardzo lubie takze muzyke Tito Parisa:
Tito Paris - Que Vida
http://www.youtube.com/watch?gl=DE&hl=de&v=BnJf2rhNcpM&feature=related

Moi znajomi wrocili tydzien temu z dwumiesiecznej podrozy po Portugalii - ciekawa jestem ich wrazen...;)
Golem14 / 2009-10-15 22:19 / Tysiącznik na forum
Dwa miesiace w Portugali to kawalek czasu spedzonego w tym slonecznym kraju:-) Na pewno nie zaluja:) Pewnie pojechali tez na prowincje poza Lizbone i Porto - w tym czasie mogliby nawet objechac rowerem wzdluz granicy:) O Portugali moge powiedziec, ze jest tam sentymentalnie, dekadencko i slonecznie - je sie ryby i ciastka, pije kawe i wino i mozna sie szwendac dniami bez celu - nigdzie sie i tak nie dojdzie, ale wazne, ze sie idzie.

Zycze milej nocy i pozdrawiam serdecznie
Thai / 2009-10-15 22:29 / Bez rangi
Tak... wiem, ze na wyspy rozne sie takze przymiezali. Ale jeszcze nie wiem co z tej wloczegi powstalo... Bycie w drodze hm, to juz jest "cos"...

je sie ryby i ciastka, pije kawe i wino i mozna sie szwendac dniami bez celu - nigdzie sie i tak nie dojdzie, ale wazne, ze sie idzie
I juz mi sie podoba... :-) Nawet bardzo...

Wzajemnie zycze nocy milej i serdecznie pozdrawiam
adrianoo / 2009-10-15 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Golem, ocieplanie klimatu to politycznie poprawne haslo, nauka twierdzi ze jest przeciwnie, wiecej nie mowie bo juz kiedys nad tym dyskutowalismy, nawet dosyc burzliwie:)
Golem14 / 2009-10-15 21:09 / Tysiącznik na forum
Witaj Adrianoo,

pewnie jest w tym troche "political corectness", ale empirycznie mozna potwierdzic, ze lodowce topnieja - na pewno nie z powodu politycznych zaklec, ale dlatego, ze klimat sie faktycznie ocieplil.
Zwiekszenie populacji czlowieka (6,55 mld w 2006) i co za tym idzie negatywne skutki rozwoju cywilizacji industrialnej sa glowna przyczyna takiego stanu rzeczy. Zaradzic sie temu za bardzo tez nie da, trzeba byloby zmienic strukture naszej cywilizacji, ale to jest tak, jakby chciec cofnac ewolucje biologiczna czlowieka:) - czekaja nas zatem ekstrema klimatyczne i wzmozona selekcje naturalna....

Pozdrawiam
adrianoo / 2009-10-15 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
klimat sie faktycznie ocieplil ale ma to rowniez zwiazek z cyklem zmian temp.(i do niego Ciebie odsylam celem poczytania na rownych stronkach) - nic wiecej nie mowie bo swego czasu w tematem bylem mocno zainteresowany (zastanawiajac sie jaki udzial w portfelu powinien byc odnawialnych zrodel energii), temat jest mocno przegadany a fakty zdaja sie mowic wrecz przeciwnie
Golem14 / 2009-10-15 21:35 / Tysiącznik na forum
Zmiany klimatyczne to jedno, a zakup spolek zajmujacych sie odnawialna energia to druga sprawa. Rynek zielonej energii w Polsce to ciagle grunt pionierski, a wiec ryzykowny dla inwestorow (aczkolwiek z perspektywami, ktore ciezko okreslic w przeliczeniu na kurs takowych spolek:)

Co do klimatu: lodowce zaczely sie teraz szybko topic, a wczesniej w ogole sie nie roztapialy, raczej nie jest to wylacznie wynik cyklu zmian temperatur. Jeszcze nigdy nie bylo tez na Ziemii tak duzej populacji ludzkiej oraz zwierzat hodowlanych np. krow - to wszystko prowadzi do globalnego ocieplenia. Za naszego zycia Armagedonu klimatycznego jednak nie bedzie, najwyzej walki o wode i zywnosc....
adrianoo / 2009-10-15 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
wykres obrazujacy zrodla gazow cieplarnianych, zauwaz ze najwikszy (pojedynczy) czynnik to deforestacja
http://www.trystero.pl/wp-content/uploads/2009/09/gazy-cieplarniane.JPG
zachecam do dokladnego zbadanie tematu, fakty sa ciekawe:)
Golem14 / 2009-10-15 22:08 / Tysiącznik na forum
Ciekawy wykres: deforestacja to lasy wyciete ludzka reka, ktore nigdy juz nie odrosna.
- najwieksza pozycje zajmuje jednak produkcja energii
W gruncie rzeczy to wszystko jedno, czy emisje CO2, metanu, siarczanow czy innych gazow powstaja w rolnictwie, przemysle czy transportem. Faktem jest, ze sa one emitowane w atmosfere i to prowadzi do ocieplenia klimatu - w roku 2050 bedzie okolo 10mld ludzi na Ziemii. Wskazniki beda wiec razy 2 albo lepiej, biorac pod uwage zwiekszajaca sie konsumpcje w tzw. "emerging markets". Ponadto zmiany klimatyczne nie musza przebiegac liniowo, tylko przebiegac w tempie geometrycznym....
Big Lebowski / 2009-10-15 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza .. Serdecznosci...:) Pozdrowka
Thai / 2009-10-15 20:52 / Bez rangi
Dude :) Serdecznosci wzajemne :)))
Golem14 / 2009-10-15 17:47 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich,


2009-10-15 14:12:16 | pietroo [ Portfel ] [ FC Barcelona the best ]
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [0]
http://www.czasnazysk.pl/wykres/kzs

niby ma rekomendację, a spada na niskim obrocie...
co o nim myślicie?


Mysle Pietroo, ze nie musisz specjalnie martwic sie o przyszle notowania Ronsona:)
Mam na celowniku ta spolke juz od kilku miesiecy i z moich obserwacji wynika, ze kurs Ronsona w dalszym ciagu powinien spokojnie rosnac po pare groszy - do tej pory nie wystepowaly wieksze wachania kursu, jedynie przy 1,50 na intraday. W najblizszej przyslosci raczej nie bedzie tez wiekszego rajdu na tym papierze, lecz spokojny wzrost w kierunku 2,00. W miedzyczasie mozliwe beda krotkotrwale korekty do max. 5-7%, oczywiscie przy zalozeniu, ze nie bedzie gwaltownych spadkow na wszystkich indeksach. Trend jest jednak zdecydowanie wzrostowy - dzisiaj dokupilem jeszcze troche akcji. Sadze, ze wyniki kwartalne beda tez zdeydowanie na plus i moga wszystkich mile zaskoczyc - zreszta jak u wiekszosci spolek deweloperskich:)

Pozdrawiam
pietroo / 2009-10-15 18:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie dzięki :))
widzę, że nie tylko ja jestem optymistą co do tej spółki
obstawiałem wzrost kursu, zresztą będą wyniki 10 listopada, więc może być wspinaczka pod kurs
pozdrawiam
Golem14 / 2009-10-15 18:18 / Tysiącznik na forum
Witaj,

wspinaczka pod wyniki kwartalne bedzie raczej mozolna i po wyboistej drodze:) Mimo trendu wzrostowego uwazam, ze szybkich i efektownych zyskow na tym walorze jeszcze nie bedzie - akcjonariat w Ronsonie jest stabilny, a przy tym maly Free Float. Do mocnych wzrostow potrzebna jest wieksza euforia inwestorow w stosunku do deweloperki, tak jak to bylo podczas ostatniej hossy - w przyszlym roku bedzie jednak zapewne wiecej emocji w tej branzy . "Polish dream" tj. marzenie o 50m mieszkaniu ma wiekszosc Polakow:)

Pozdrawiam
pietroo / 2009-10-15 18:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mogłyby wrócić czasy wariacji deweloperki :)) jakby poszedł w ślady Ganta, nie miałbym nic przeciwko
amigo2 / 2009-10-15 17:23
jutro odpał na zenku!!!!!!!
wiem co pisze ja nigdy nie trace,zasiorbałem dzisiaj walora kawałek))))
pietroo / 2009-10-15 17:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gigant z Ciebie :)
człowiek znikąd / 2009-10-15 14:59 / portfel / "Trillium"
W koncu ktos dostrzegl moje zaklecia na Zenku, he he.
Gratuluje wyczucia warren.
zlot1 / 2009-10-15 15:38 / Bywalec forum
nie podnieca mnie zenus kupic mozna ale sie miernie rusza niech znowu idzie na 0,9 jakos cienko to widze ostatnio dwa razy bawilem sie nim ale kupowalem po 0,61
warren buffet / 2009-10-15 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a tam wyczucia :) stalo na 69 od paru dni i akurat wpadlo :p ja zenkowi nie popuszcze
pietroo / 2009-10-15 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.czasnazysk.pl/wykres/kzs

niby ma rekomendację, a spada na niskim obrocie...
co o nim myślicie?
warren buffet / 2009-10-15 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale cisza
marecki007 / 2009-10-15 13:26 / Tysiącznik na forum
Cisza przed burza
człowiek znikąd / 2009-10-15 11:23 / portfel / "Trillium"
nabylem Zabrze - rano byl niezly popycik
wpadlo po 4,70 jak przeskoczy piateczke to bedzie cacy
pietroo zapodawal line gratki
pietroo / 2009-10-15 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mocno rekomendują
oll1 / 2009-10-15 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja wczoraj tez nabylem. Mam tez MSX od paru dni.
pietroo / 2009-10-15 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
po ile brałeś MSZ?
oll1 / 2009-10-15 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
4,62 wczoraj. Wyglada ok, ale rynek powie co dalej.
oll1 / 2009-10-15 17:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Portfel zaktualizowany
Thai / 2009-10-15 11:00 / Bez rangi
Powitania...:-) Dobrego dnia zycze oraz w sesji powodzenia...

Serdeczne posylam pozdrowienia...:-)
Thai / 2009-10-15 11:11 / Bez rangi
Johann Pachelbel - Kanon in D-Dur

http://www.youtube.com/watch?v=USbuQKlWbsQ&feature=fvw
Thai / 2009-10-15 11:05 / Bez rangi
Przy szczytach
DM BZ WBK - Biznes
15 Paź 2009, 9:15

"(...) Najbliższy opór dla WIG20 wytycza szczyt na 2317 pkt., a jego przebicie będzie potwierdzało dominującą od lutego tendencję wzrostową. Kolejne opory, w takim przypadku, będę widział na 2382 oraz na 2400 pkt. Przebicie tego ostatniego pułapu będzie otwierało drogę do znacznie silniejszego ruchu, gdzie celem winien być poziom 2550 pkt. co najmniej. Patrząc na strukturę ruchu ewentualne przebicie szczytu winno być wiarygodne, czyli winno przekładać się na dalszy wzrost, a biorąc pod uwagę czas konsolidacji zwyżka winna być silna. Zdaje sobie doskonale sprawę, iż rynek nie zawsze zachowuje się klarownie i zawsze mogą zdarzyć się pułapki i ewentualne wybicie może nie być dalej kontynuowane, ale w obecnej sytuacji takiej ewentualności przypisywałbym niewielkie prawdopodobieństwo. Inna sprawa, że wiele zależy też od dolara i kształtowania się sytuacji na rynkach surowcowych, ale na razie te czynniki faworyzują kupujących."

Fragment z porannego komentarza Tomasza Jerzyka
adrianoo / 2009-10-15 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
hej Thai:)
Thai / 2009-10-15 11:33 / Bez rangi
Hej Adrianoo:) Pozdrowienia
kokar / 2009-10-15 10:32 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Cobadziewie vel Cognor nigdy już chyba rosnąć nie będzie.
kokar / 2009-10-15 10:36 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Nie sądziłem że podczas tych wzrostów wejdę jeszcze w jakieś gówno ;-)
adrianoo / 2009-10-15 10:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
megakonsola, jedyne pocieszenie ze wisi na wsparciu i albo up albo 3.30 wita
RDO 478 / 2009-10-15 10:57 / portfel / Bywalec forum
Bigu kiedys powiedzial Cognor(centrostal) tak ma ze rosnie jak wszyscy straca nadzieje ,wiec pozostaje nam stracic nadzieje ,ale nie sprzedawac.
adrianoo / 2009-10-15 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
to normalne, akcje z czasem przechodza w "silne rece" ktore z powodzeniem przeprowadzaja je do wyzszych poziomow co w przypadku przestraszonego akcjonariatu jest trudne
warren buffet / 2009-10-15 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wpadł zenior
człowiek znikąd / 2009-10-15 11:19 / portfel / "Trillium"
kto tego syfa gnebi, chyba wyrzuce go z arkusza obserwacji zeby sie nie wkurzac - ale i tak go nie sprzedam :-)
to taka nieodwzajemniona milosc(narazie, he he)
al_capponi / 89.228.45.* / 2009-10-15 11:39
Witam wszystkich:-)....ja poczekam sobie na nizsza cene:-)
warren buffet / 2009-10-15 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze zenek jest do brania, dolna banda
smooth / 2009-10-15 14:55 / portfel / Tysiącznik na forum
dolna banda? Mówisz o wsparciu wynikającemu z poprzedniego dołka?
al_capponi / 89.228.45.* / 2009-10-15 14:59
Niech Wam rosnie do nieba:-)najwyzej bezemnie...czekam na 5x,mam czas....
smooth / 2009-10-15 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum
nawet mnie nie denrwuj
smooth / 2009-10-15 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
...denerwuj *...i jeszcze wykrzyknik !!!
pietroo / 2009-10-15 10:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.czasnazysk.pl/wykres/ron
pietroo / 2009-10-15 10:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
panna Lusia znowu się obija, mogłaby skoczyć powyżej 1 zł na dłużej
ani obrotów, ani wzrostów
amigo2 / 2009-10-15 10:02
to jeszcze 2 dni dystrybucji i mozem jechac na niziny
pietroo / 2009-10-15 09:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a więc jednak strzeliła na IZO 3 z przodu
warren buffet / 2009-10-15 09:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
strach sie bac
pietroo / 2009-10-15 10:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja tak mówiłem, jak kosztowała 2 zł
warren buffet / 2009-10-15 10:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewnie wielu tak mowilo....
pietroo / 2009-10-15 10:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a tu 3 zeta
oll1 / 2009-10-15 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
No... ale jak sie popatrzy na wykres 5 letni to albo cos grubego sie w spolce bedzie dzialo, albo lot w dol bedzie straszny. Ja juz teraz sie tylko przygladam.
pietroo / 2009-10-15 09:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
zima zza oknem
pietroo / 2009-10-15 09:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RNS ładnie w górę, niech przekroczy te 1.70 to będzie ładnie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy