Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-04-17 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-04-17 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zbliza sie maj i na GPW oraz na wszystkich innych gieldach powinno obowiazywac haslo :"Sell in May and go away". do niedawna bylem zwolennikiem tego posuniecia w tym roku - jednak teraz mam watpliwosci czy to dobry ruch bedzie obecnie - a wszystko przez debiut PZU ktory zwabil zagraniczny kapital ( stad ogromne obroty na PKO BP ) a takze nastapi debiut wielu nowych inwestorow indywidualnych - ktorzy obejma emisje PZU i wowczas maj i czerwiec moga byc bardzo dobrym miesiacem na GPW - zwlaszcza male i srednie spolki , inwestorzy ktorzy maja strategie bardziej asekuracyjna powinni skracac pozycje bardziej spekulacyjne a dobierac walory defensywne .. Zlotego srodka nie ma ..
Big Lebowski / 2010-04-16 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kulczyk Oil Venture będzie drugą spółką zajmującą się wydobywaniem ropy naftowej, która zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Pierwszą był Petrolinvest, którego akcje trafiły do obrotu w 2007 roku.

Mimo błyskotliwego debiutu walory spółki rozczarowały inwestorów, przede wszystkim dlatego, że prace poszukiwawcze na terenach, na które spółka miała koncesje nie dały tak spektakularnych efektów jak oczekiwano, stąd też spółka okresowo notowała bardzo znaczne spadki wartości walorów. Przedstawiciele Kulczyk Oil Venture twierdzą, że w przeciwieństwie do Petrolinvestu KOV ma koncesje na złoża, na których już prowadzi wydobycie, inwestycja w jej papiery jest więc mniej ryzykowna.

Od siebie dodam ze juz infa wspaniale ze Petroinvestu beda mialy coraz mniejsze znaczenie a inwestorzy zainteresuja sie powazna firma ktora wprowadzi Kulczyk - takie jest moje zdanie i nigdy nie bylem zwolennikiem Petroinvestu co dawalem wyraz w komentarzach wielokrotnie..
pawel_bx / 188.33.38.* / 2010-04-16 21:26
Witam, gdyby zyski miały być takie jak pisali to nikt rozsądny nie chciałby się nimi dzielić.
Giełda mimo kryzysu pozostaje najlepszą formą sprzedaży. Nigdzie indziej nie ma szans na uzyskanie takiej ceny jak na giełdzie.

Pozdrawiam po dluzszym okresie ciszy.
Big Lebowski / 2010-04-16 18:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
griffin / 2010-04-16 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodażu :o)
Witajcie forumowicze :o)

Moja dobra passa trwa :o)
Spółki tak dobrane, że na przemian cieszą albo chociaż nie smucą.
Nicolas dał ładny zarobek w 2 dni i dzisiaj go sprzedałem ale taki był plan a planu należy się trzymać :o) (ktoś jeszcze się skusił po 2,7-2,8?)
Pewnie jeszcze urośnie ;oP
Pozdrawiam
amelian / 2010-04-16 18:36 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)
Pozdrawiam Cię serdecznie
Big Lebowski / 2010-04-16 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko..:) Pozdrowka serdeczne
Big Lebowski / 2010-04-16 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marecki.. Pozdr
Ged / 2010-04-16 19:23 / Tysiącznik na forum
wszystkiego dobrego na weekend Gospodarzu!
Big Lebowski / 2010-04-16 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Wzajemnie - rowniez Ci zycze dobrego weekendu.. Pozdr
mlody79 / 2010-04-16 14:07 / Tysiącznik na forum
TEX - jeszcze czas...
warren buffet / 2010-04-16 09:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sprzedalem brs pda
Mark S / 83.11.156.* / 2010-04-16 13:49
jest jakies info na temat congora ladnie go biora
mlody79 / 2010-04-16 13:53 / Tysiącznik na forum
i ładnie też sypią, wczoraj poszło 11% Cognora w transakcjach pakietowych, są różne ploty, ale ja bym ostrożnie do nich podchodził...
pietroo / 2010-04-16 09:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tylko w europie pólnocnej i środkowej zamkneli lotniska, całe południe działa
warren buffet / 2010-04-16 08:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niech mi ktos jeszcze wmówi, ze ta chmura pyłu to tez przypadek :)
Longterm / 2010-04-16 11:55 / Mostek Zwyciężymy!
warren, możesz mi nie wierzyć ale przed katastrofą przez kilka tygodni miałem napisać wpis na blogu o Lechu Kaczyńskim nawołujący go do walki w wyborach prezydenckich...miałem tam pisać żeby urósł ponad swojego brata, żeby odciął się od PIS itd...ale z dziwnych przyczyn parę razy się do tego zbierałem i jakoś nie mogłem się zebrać...
Longterm / 2010-04-16 11:57 / Mostek Zwyciężymy!
dziwne to wszystko...
Jarg / 2010-04-16 08:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak. Można popaść w klimaty mistyczne...
_
Jarg / 2010-04-16 08:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.
Współcześni kronikarze wspominają, iż z wiosny szarańcza w niesłychanej ilości wyroiła się z Dzikich Pól i zniszczyła zasiewy i trawy, co było przepowiednią napadów tatarskich. Latem zdarzyło się wielkie zaćmienie słońca, a wkrótce potem kometa pojawiła się na niebie. W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach; odprawiano więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że zaraza spadnie na kraj i wygubi rodzaj ludzki. Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej.
warren buffet / 2010-04-16 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trafnie....
warren buffet / 2010-04-16 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jak tutaj racjonalnie myslec...

pozdr
Jarg / 2010-04-16 08:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Poranek z deszczem i słońcem...
Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego dnia...
pietroo / 2010-04-16 08:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam ze słonecznej Wawy
pogoda piękna, dosyc ciepło, wiosna Pani sierżancie :))
udanego dnia życzę
Kambodza / 2010-04-16 08:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam:)
maman / 2010-04-15 21:38
Dobry wieczór, proszę posłuchac piękną balladę rosyjską "Witaj Polsko" jestem osobiście bardzo wzruszona http://www.youtube.com/watch?v=43-RdfrMWoM
tomtay / 2010-04-15 21:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co Wam powiem to Wam powiem, ale Wam powiem:
jak patrzę na to jakie delegacje z całego świata jakie się wybierają to rzeczywiście
ten Wawel to jest dobry pomysł, będzie godnie i Kraków sobie pooglądają oraz łyk historii z zakresu potęgi Państwa Polskiego na przestrzeni dziejów też się przyda gościom :)
smooth / 2010-04-15 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko, że pałacyk w remoncie...ale rusztowania też mogą być ciekawe...
amigo2 / 2010-04-15 21:24
przywitał

miejsce jak najbardziej godne,ale czy osoby ktore maja byc tam pochowane tez ........hmmmmmm


ps jedziem na 1300 na S&P 500-;)
a na PEREŁCE 30 zetola x 2 -;)
dumna Polka / 83.26.239.* / 2010-04-15 22:08

,ale czy osoby ktore maja byc tam pochowane tez
........hmmmmmm

zastanów sie skąd masz obraz sp Lecha Kaczynskiego ?
co o nim wiesz ?
dlaczego swego zdania nie opierasz na wypowiedziach ludzi madrych , inteligentnych np. prof. Jadwigi Staniszkis ,Zbigniewa Brzezinskiego
pisząc tak wpisujesz sie w grono ludzi niewyksztalconych, .laborantek i ekspedientek nieznających historii , nieznających realiow politycznych
smutne to .......
dodge / 2010-04-15 23:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

pisząc tak wpisujesz sie w grono ludzi niewyksztalconych, .laborantek i
ekspedientek nieznających historii , nieznających realiow politycznych


o - właśnie w tym momencie zagolopowałaś się wg mnie


smutne to



Pozdrawiam
dumna Polka / 83.26.212.* / 2010-04-16 18:24

- właśnie w tym momencie zagolopowałaś się wg mnie

pozwolisz dodge ,ze odniose sie do Twojej oceny mojego postu
dałam przyklad laborantki bo z nia była rozmowa
na pytanie dlaczego nie moze byc pochowany na Wawelu s.p Lech Kaczynski odpowiedziala ,ze to miejsce dla wybitnych Polakow
na pytanie jacy tam sa pochowani nie potrafiła wymienic zadnego
kto byl ostatnim krolem Polski nie wiedziała
argument ,ze to miejsce jest dla krolów jest zabawny bo w Polsce nie ma monarchii

jesli moja uwaga dotyczaca zawodow uraziła ciebie to przepraszam

szanuje ludzi ( ekspedientke z miesnego lubię )
ale idac w poniedzialkowy poranek do sklepu po swieze bulki
chce tylko kupic to pieczywo
-nie chce sluchac jazgotu ekspedientki wypowiadajacej sie z moca znawcy w temacie ,
o ktorym nie ma zielonego pojęcia

uwazam ,ze mozemy wypowiadac sie w temacie ,w ktorym cokolwiek sie orientujemy a jesli nie ,to pozwólmy mowic , decydowac madrzejszym -ich cytujmy jesli sie z nimi zgadzamy albo nie mowmy nic

pozdrawiam

ps. polecam argumentacje rady miasta Warszawy przyznajacej honorowe obywatelstwo dla Lecha Kaczynskiego
griffin / 2010-04-16 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Miało nie być u Biga o polityce ale skoro zaczęt zostało...
Podaj powód, dla którego powinien zostać pochowany na Wawelu. Też się nie znam (sprzedawcą co prawda nie jestem) ale idąc tym tropem to albo chowamy tam wszystkich prezydentów albo ginących w wypadkach (jest trzecie wyjście - prezydenci ginący w wypadkach - tylko co to za zasługa dla kraju?) Uważam, że najlepszym rozwiązaniem były by np. powązki a potem przeniesienie na Wawel jeżeli po czasie społeczeństwo uważałoby by tak nadal. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanowiła. Równość wobec prawa. Czy od dzisiaj będzie tak, że każda rodzina dostanie pieniądze z budżetu po śmierci bliskiego w wypadku? Niech dają, tylko dlaczego żona mojego byłego znajomego (już nie żyje) wychowuje 2 dzieci bez żadnego wsparcia ze strony państwa. On był naprawdę dobrym człowiekiem.
Pozdrawiam.
dumna Polka / 83.26.215.* / 2010-04-16 21:59

Równość wobec prawa. Czy
od dzisiaj będzie tak, że każda rodzina dostanie pieniądze z budżetu po
śmierci bliskiego w wypadku? Niech dają, tylko dlaczego żona mojego
byłego znajomego (już nie żyje) wychowuje 2 dzieci bez żadnego wsparcia
ze strony państwa. On był naprawdę dobrym człowiekiem

tutaj to masz calkowita racje
pamietasz wypadek pielgrzymow pod Grenoble 2007 -rodziny rowniez otrzymały odszkodowania i pamietam rozpaczliwy list kobiety , ktorej maz zginal w Polsce w wypadku samochodowym w tym samym czasie- nie mogla liczyc na podobne odzkodowanie
zycie pielgrzyma więcej warte niz nie-pielgrzyma ? :(

wybacz griffin ,ze nie podaje powodu -chyba juz wszystko zostalo powiedziane -poza tym jestem po prostu zmęczona dzisiejszym dniem

pozdrawiam i wszystkiego dobrego
griffin / 2010-04-16 22:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciężkie to wszystko. Zal mi WSZYSTKICH ludzi którzy zginęli w katastrofie ale we wszystkim należy zachować umiar. W mediach zginęła praktycznie tylko para prezydencka. Zadałem sobie trochę trudu na poczytanie o niektórych ludziach, którzy również zginęli. Paru z nich miał NAPRAWDĘ duże zasługi dla kraju i sprawy katynia.
Pozdrawiam :o)
amigo2 / 2010-04-15 22:15
wole wpisac sie w grono niewyksztalconych, .laborantek i
ekspedientek niz inteligetnych inaczej
ps. bez odbioru
dumna Polka / 83.26.239.* / 2010-04-15 22:23

inteligetnych inaczej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Staniszkis
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Brzezi%C5%84ski_%28politolog%29

dobrej nocy ami.go2
amelian / 2010-04-15 22:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
ekspedientki to miłe panie :) Popieram Kolegę :)
tomtay / 2010-04-15 21:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a Copernicus dobieramy? czekam na Ciebie :)
amigo2 / 2010-04-15 21:48
ja tam po lekku bede opuszczał okret GPW ale ino z spekulacyjnych-;)
sezon sie zbliza czas na połnoc-;)))
amelian / 2010-04-15 20:47 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witam Gospodarza i Gości :)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-04-15 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko.. Pozdrowka serdeczne..:)
RDO 478 / 2010-04-15 20:35 / portfel / Bywalec forum
Witam Gospodarza i Witam Gosci.
Bigu jezeli jeszcze jestes mam prosbe o małą porade.Musze do konca kwietnia troche skrócić pozycje na giełdzie i bardziej przymierzam sie do uszczuplenia swojego udziału w wig20 z moich spółek.Sprzedac pko bp i zrealizowac prawie 50 proc.zysku czy pge i zaliczyc 15 procent straty.Nie bardzo lubie robic straty w polowie roku,wiec tym samym takze moje pytanie sie tyczy troche bardziej pge.czy cos z tego bedzie pozytywnego w dłuzszej perspektywie i czy warto trzymac?
ps.mój portfelik nie wyglada najgorzej na dzien dzisiejszy mimo kilku powaznych błędów - jak kiedys powiedziales "nie ma co skakac z kwiatka na kwiatek".Pozdrawiam i dziekuje za dobre rady.
Big Lebowski / 2010-04-15 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Trudno cos radzic w tej sprawie - PKO bedzie roslo jeszcze uwazam , PGE w dluzszej perspektywie takze mysle hm. musisz przemyslec to jeszcze pomysl o innych spolkach takze - Merckor to martwa spolka uwazam - moze podzielic potrzeby na wiele spolek i zrealizawac zyski i straty - musisz przemyslec i przespac sie z tym.. Pozdr
RDO 478 / 2010-04-15 21:06 / portfel / Bywalec forum
dzieki Bigu za szybką odpowiedż.Jeżeli mógłbym jeszcze zapytać ,jakie masz zdanie na temat obecnego kursu PGE,zanizanie z uwagi na przewidywaną podaż ze strony skarbu panstwa czy inne powody.i dzieki za spogladniecie do portfela przed udzieleniem odpowiedzi,widzie ze każdego goscia traktujesz indywidualnie za co jeszcze raz Wielkie Dziekuje.
Big Lebowski / 2010-04-15 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osobiscie uwazam ze to jest wymuszanie niskiej ceny na pakiety od Skarbu Panstwa ..
Big Lebowski / 2010-04-15 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=_pOdRb-6lp8&feature=related Biały krzyż _ KRZYSZTOF KLENCZON
pietroo / 2010-04-15 19:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ależ ta piosenka jest aktualna dzisiaj.....

pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-04-15 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sytuacje na GPW okreslil bym jako zroznicowana tzn. inwestorzy krajowi skracaja pozycje ( zwlaszcza drobni inwestorzy ) natomiast inwestorzy zagraniczni nie ogladaja sie na nic i wybrane plynne walory ( zwlaszca PKO BP ) kupuja masowo - obrot 330 mln nie zrobili inwestorzy krajowi uwazam - PKO BP zakonczy polrocze wedlug mojej skromnej ocene w okolicach 50zl - tak obstawiam.. Male i srednie spolki obecnie przesladuje syndrom PZU - stad czeste korekty na wybranych walorach - dobrze to wrozy na przyszlosc uwazam..
5424 / 2010-04-15 19:55 / Fan Linuxa Ubu
Czyli dynamiczne wzrosty na mniejszych wigach do sprzedaży PZU stoją pod znakiem zapytania. Kiedy będzie ta prywatyzacja
Big Lebowski / 2010-04-15 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. W maju ma byc debiut PZU a jutro ukaze sie prospekt.. Pozdr
onomatopeja / 2010-04-15 19:17
Czyli w zawoalowanej formie wyrażasz sprzeciw aby pochówek był na Wawelu?Lubię jak ktoś ma własne zdanie
Big Lebowski / 2010-04-15 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mam nic przeciw pochowku na Wawelu i nie ma tam zawoalowanej tresci - na Wawelu takze mozna posiac trawe i posadzic kwiatki - wszystko jest mozliwe od kiedy fenicjanie wynalezli srodki planicze..
Ged / 2010-04-15 19:33 / Tysiącznik na forum
witam wieczorową porą!

Bigu, jak odczytywać dzisiejsze pakietówki na Cog?
Masz o wiele większe doświadczenie na tej firmie.
cyt.
W czwartkowych transakcjach pakietowych sprzedano ponad 11 proc. akcji Cognoru
17:23 15.04.2010
czwartek
15.04. Warszawa (PAP) - W piętnastu transakcjach pakietowych w czwartek właściciela zmieniło 6 mln akcji Cognoru stanowiących ok. 11,7 proc. kapitału spółki.
Transakcje zawierane były po 3,9 zł za akcje. (PAP)
Big Lebowski / 2010-04-15 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. Ktos mocny wchodzi w ta spolke - dobry prognostyk na przyszlosc uwazam.. Pozdr
Ged / 2010-04-15 22:31 / Tysiącznik na forum
dziękuję :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy