Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2009-10-01 09:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kontrakty...
amigo2 / 2009-10-01 09:13
oni juz wiedza))
ja sie tylko domyslam
marecki007 / 2009-10-01 08:55 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich Jargu co bys doradzil z pkobp
Jarg / 2009-10-01 09:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic nie doradzę...
MK 72 / 2009-10-01 08:53 / (Marcyś)
Witam Wszystkich

Udanego dnia zyczę
adrianoo / 2009-10-01 08:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinni za wczasu objac opieka psychologiczna pracownikow TP S.A.

Mimo zapewnień, że firma robi wszystko by zatrzymać falę samobójstw, we France Telcom życie odebrała sobie kolejna - 24. osoba. Wszystko zaczęło się, gdy w telekomunikacyjnym gigancie wprowadzono nowy system zarządzania.

http://www.tvn24.pl/-1,1621917,0,1,kolejny-samobojca-z-france-telecom,wiadomosc.html
Jarg / 2009-10-01 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na pohybel korporacjom!
dodge / 2009-10-01 08:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry. Miłego dnia.

"Za symboliczne 2340 dol. Petrolinvest Ryszarda Krauzego sprzeda udziały spółek naftowych w Rosji, w które zainwestował prawie 65 mln dol. Zielone światło transakcji dał PKO BP.
Kontrolowany przez Ryszarda Krauzego Petrolinvest wydał 27,5 mln dol. na zakup prawie 60 proc. udziałów w spółkach Siewiergeofizyka, Nieftiegofizyka oraz Peczora-Petroleum, które poszukują ropy naftowej w syberyjskiej republice Komi. Dodatkowo do końca zeszłego roku tym rosyjskim spółkom polska firma pożyczyła 37,3 mln dol. Pieniądze na te inwestycje pochodziły z emisji akcji i z pożyczek. (...)"

wyborcza.biz
Jarg / 2009-10-01 08:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro repeta referendum w Irlandii... w sprawie traktatu unijnego...
Też ważna sprawa...
adrianoo / 2009-10-01 07:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
mamy 6 chetnych do zakupu "banana"
http://www.tvn24.pl/-1,1621938,0,1,szesciu-chetnych-do-kupna-warszawskiego-parkietu,wiadomosc.html
Jarg / 2009-10-01 08:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie...
W każdym razie, będzie to jedno z kluczowych wydarzeń dla przyszłości naszego grajdołka...
adrianoo / 2009-10-01 08:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ta wizyta naszego headmastera w jankeskim grajdole nie byla przypadkowa
amigo2 / 2009-10-01 07:09
PRZYWITAŁ
dzisiaj mega odjazd na PEREŁCE
adrianoo / 2009-10-01 07:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam Panie i Panow inwestorow
Jarg / 2009-10-01 08:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie....

Leje u nas... Raz mniej, raz więcej...
Przyszła jesień... Rady na to nie ma...

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia...
(czwartek - mały piątek)
Kambodza / 2009-10-01 08:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie Panowie:)

U nas też leje ale może giełda wszystko wynagrodzi:)
Pozdrowienia
Jarg / 2009-10-01 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc...
kwiatek... / 2009-10-01 00:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobranoc:)
Doradas de grasa / 2009-09-30 23:40
Witam a właściwie Dobry Wieczór!

17-09-2009 Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na prezesa zarządu spółki PKM Duda Macieja D. karę w wysokości 200 tys. zł za manipulację.
Następnie 28.09-2009 Komisji Nadzoru Finansowego nałożyła na firmę PKM DUDA SA 70 tys. zł kary za naruszenie obowiązków informacyjnych polegające na nieprzekazaniu w ustawowym terminie informacji poufnej o zawarciu walutowych transakcji pochodnych niosących ryzyko nieograniczonej straty i mogących mieć istotny wpływ na wynik finansowy.
A tu dzisiaj czytam że:
SII złożyło do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków zarządu spółki PKM DUDA S.A.
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych złożyło w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, VI Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków zarządu spółki PKM Duda S.A., w tym prezesa zarządu Pana Macieja Dudę oraz troje członków zarządu, tj. Panią Bognę Dudę-Jankowiak, Pana Rafała Oleszaka oraz Pana Romana Milera. Zarzuty stawiane wszystkim wymienionym osobom są podobne i dotyczą przestępstw określonych w następujących przepisach:
Całość informacji tutaj:
http://www.sii.org.pl/interwencje/biezace,interwencje/sii,zlozylo,do,prokuratury,zawiadomienie,przeciw,zarzadowi,pkm,duda,s,a,.html#ak2860

pozdrawiam i przepraszam za ewentualne szarpanie nerwów po nocy:)
Jarg / 2009-09-30 23:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
SII jak buldog usiłuje złapać grubego Maćka za pupę...
Jest w tym jakaś racja. W końcu Prosiak ma wysupłać marne 200 tysi, podczas gdy na całej zawierusze z Dudą mógł spokojnie zarobić miliony (i zapewne zarobił) umiejętnie pogrywając papierami na słupach...
Doradas de grasa / 2009-09-30 22:36
Witam
Jak to jest że taka amerykańska giełda ma indeksy, które wyceniają rynek w miarę podobnie czyli: Dow, S&P, Nasdaq?
A nasz niepoważny grajdoł czyli WIG20, WIG40 WIG80 lub WIG chodzą sobie jak chcą tz. jeden indeks rysuję zwyżkę swoich walorów a drugi przeciwnie obniżkę i tak na zmianę jakby ktoś się bawił w ciuciubabkę.

Czy to będzie kiedyś poważmy rynek, czy czeka nas marginalizacji i stopniowe wycofywanie lub przenoszenie, co lepszych walorów na innne parkiety?

pozdrawiam
Jarg / 2009-09-30 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A zresztą... zobacz na notowania ropy... Spekulacyjna gotówka, jaka przewala się dzisiaj przez światowe rynki jest w stanie zrobić banana z każdej giełdy... kiedy tylko zechce...
kwiatek... / 2009-09-30 22:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jarg co myślisz o tym?
China Investment kupił GDR-y KazMunaiGas Exploration Production
MD
Puls Biznesu, pb.pl,30.09.2009 21:48
Czytaj komentarze (0)
Zobacz na forum ()
d923c44f-e76c-4e8d-bdad-812fae6883fa
Chińczycy zainwestowali prawie 1 mld USD w spółkę zależną KazMunaiGas.

China Investment Corp., chiński fundusz suwerenny, który dysponuje prawie 300 mld USD z rezerw państwa, kupił notowane na londyńskiej giełdzie globalne kwity depozytowe JSC KazMunaiGas Exploration Production, odpowiadające 11 proc. akcji spółki zależnej KazMunaiGas - największego państwowego koncernu naftowego z Kazachstanu.
Jarg / 2009-09-30 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie od dziś wiadomo, że Chinole kupują na całym świecie złoża paliw i surowców... A jak się nie da, to starają się wejść do spółek kontrolujących wydobycie...
kwiatek... / 2009-09-30 23:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Myśle ze coś sie szykuje na spółce...Dlaczego grupa inwestorów wraz z polskim rządem ma lecieć do Kazachstanu?
kwiatek... / 2009-09-30 23:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zobacz sobie ten archiwalny artykuł..

..."Zagadkowy kontrakt PGNiG z Petrolinvestem Krauzego
Andrzej Kublik2007-08-25, ostatnia aktualizacja 2007-08-25 00:00

We wrześniu firma Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków zacznie szukać w Kazachstanie ropy naftowej dla Petrolinvestu Ryszarda Krauzego. Na zakup wiertła ponad 50 mln zł pożyczyło jej państwowe Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Dopiero teraz firma Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków ujawniła, że od połowy roku ma kontrakt na wykonywanie odwiertów dla kazachskiej spółki EmbaJugNieft, której połowę udziałów ma Petrolinvest. Jednak ogłoszony w czerwcu prospekt emisyjny tej spółki ani żaden jej raport nie wymieniają takiej umowy. Z prospektu można się tylko dowiedzieć, że w październiku zeszłego roku Petrolinvest podpisał z PNiG Kraków umowę za 3 mln dol. "na mobilizację", czyli transport i przygotowanie do pracy na kazachskiej działce specjalnego urządzenia do wiercenia na głębokość nawet 12 tys. m.

- W czerwcu EmbaJugNieft podpisał umowę ramową z PNiG Kraków, która określa tylko ogólne zasady współpracy. Dokładny harmonogram prac, wraz ze stawkami, zawarto w załączniku, który jest jeszcze negocjowany. Dlatego nie można powiedzieć, jaką wartość ma kontrakt - powiedział nam Marcin Balicki, wiceprezes Petrolinvestu ds. finansowych. Balicki stwierdził też, że nie ustalono terminu kontraktu. Krakowska firma podaje inne dane. - Umowę ramową podpisano 16 maja i kontrakt jest na rok, z możliwością przedłużenia - powiedziała nam Agnieszka Sioła, rzecznik PNiG Kraków.

Wartość kontraktu z Petrolinvestem ma duże znaczenie dla krakowskiej firmy, która wydała fortunę na zakup wiertła od amerykańskiej firmy Pride Forasol. Przewieziono je na 120 platformach kolejowych z Syberii do Kazachstanu. Takie wiertło, nawet używane - jak w tym przypadku - kosztuje od 20 do 30 mln dol. To duże obciążenie dla firmy, która ma teraz ok. 230-240 mln zł przychodów rocznie i zysk netto rzędu 8 mln zł, przeznaczany do niedawna na pokrycie strat z przeszłości.

Krakowska firma nie kryje, że wiertło kupiono dzięki wsparciu właściciela, czyli państwowego PGNiG, które pożyczyło na to 54 mln zł. Umowę pożyczki na pięć lat podpisano w sierpniu zeszłego roku. Ale sprawozdanie finansowe PGNiG za 2006 r. podaje, że pożyczkę udzielono wiosną 2001 r., pięć lat wcześniej - To chochlik drukarski - bagatelizowała Anna Alechnowicz-Brzezińska z biura prasowego PGNiG i nie powiedziała nam, czy PGNiG sprostuje fałszywą informację dla inwestorów giełdowych.

Dla Petrolinvestu krakowska firma ma wiercić w Kazachstanie do głębokości 6 tys. m, wykorzystując tylko połowę możliwości wiertła. Ale PNiG twierdzi, że takiego urządzenia dotąd nie miało, a w Kazachstanie rośnie zapotrzebowanie na głębokie odwierty."
Jarg / 2009-09-30 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie rozumiem, dlaczego wiążesz z Petrolem zakup przez Chinczyków GDR-ów państwowego koncernu kazachskiego?
kwiatek... / 2009-09-30 23:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Petrol zna ten teren na wylot myśle ze na tym dobrze wyjdzie:)Mam przeczucie co do oila coś się na nim szykuje:)
Jarg / 2009-09-30 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najważniejsze, żeby wreszcie dowiercili się do czarnej mazi...
kwiatek... / 2009-09-30 23:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wtedy na otwarciu 50%......
Jarg / 2009-09-30 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie na Petrolu...
Sądzę, że zanim info zostanie upublicznione... kurs już zdąży zrobić ze 100%...
Szwagry o to zadbają...
kwiatek... / 2009-09-30 23:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jargu trzeba papierek obserwować myśle że jest pare złociszy do ugrania:)Myślisz o zakupie Oila czy raczej po ostatniej przygodzie będziesz się trzymał z daleka?
Jarg / 2009-09-30 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byłem trochę zły na siebie - za brak konsekwencji w działaniu... i w rezultacie zostałem bez papierów Petrola, Polnej i Ponaru... Chociaż po wczorajszej oraz dzisiejszej sesji może i lepiej... :-)
A do Petrola mogę wrócić... Pociąg jeszcze na peronie...
kwiatek... / 2009-09-30 23:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie Jargu nie ma co sie na papier obrażać...Ja na optyka wściekły byłem ze dałem się wyleszczyc po 1,35pln....No ale cóż takie życie:(
Big Lebowski / 2009-09-30 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=vPWHDBFdBYI&feature=related Wishbone Ash Why Dont We Live TV Broadcast - Na dobranoc.
Big Lebowski / 2009-09-30 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielkie zamieszanie wokół PKO
Rusza miliardowa emisja akcji państwowego PKO BP. Akcjonariusze poznają szczegóły emisji "pięć minut" przed odcięciem prawa poboru. Ci, którzy prześpią zapisy, stracą nawet kilkanaście proc. kapitału.

Takie tytuly w gazetach sie pojawily dzisiaj - hm. mozna by pomyslec ze pismaki chca pomoc inwestorom malo zorientowanym - ja jednak odbieram to inaczej , zwykly inwestor przeczyta ile mozna stracic i pozbywa sie waloru wystraszony - nagonka byla jednym slowem , tych akcji nie nalezy sie bac pisze o tym juz od dawna , podobna historie z emisja przeszedl Unikredito i zachowanie kursu mozemy zobaczyc - taka sama droge przejdzie PKO BP..
amigo2 / 2009-09-30 22:24
ano ano nagonka jest i to fakt kazdy odradza
ale sam komunista nie ułatwia w podejmowaniu decyzji czaja sie z info co i jak i za ile)
ps.ja tam czekam na kokosy
Big Lebowski / 2009-09-30 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze orientujesz sie co oznacza jak kazdy odradza i obrzydza walor innym.. ;-)
baldurs gate / 2009-09-30 22:17
Dobry wieczór Szanowny Gospodarzu
Muszę przyznać, że ten ton , o którym piszesz usłyszałem również od maklera (poszedłem tam aby upewnić się co do zasad przyznawania pp ponieważ po raz pierwszy to przeżywam:). Makler odradzał wręcz zakup akcji.
Podjąłem jednak decyzję i trochę wziąłem. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-09-30 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. nie tak oficjalnie - ja jestem tylko dude - koles.. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-09-30 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CZCBJ4VEl74&feature=related Wishbone Ash Standing in the rain 08/07 Drums Matt McDonough - Ciekawe Adriano czy ten zespol znasz ..;-)
adrianoo / 2009-09-30 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
przyznaje ze nie znam a przynajmniej nazwa nic mi nie mowi, po pierwszym utworze sklonny jestem przesluchac wiecej, swietne gitary
adrianoo / 2009-09-30 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=ttqK-f4bMXQ&feature=related
KING CRIMSON - Heartbeat
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy