Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
niesmiala* / 85.182.2.* / 2010-04-13 23:33
Na dobranoc
dorzuce moja opinie:
uwazam,ze prezydent Kaczynski
to tragiczna postac naszych czasow.
Dobranoc
Jarg / 2010-04-13 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem...

Nie bylibyśmy chyba Polakami, gdybyśmy umieli w spokoju i bez sporów wytrzymać tych parę dni pojednania w żałobie...

Nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, nie podobał mi się sposób sprawowania przez niego urzędu prezydenta, ale na pewno był bardziej moim prezydentem niż Aleksander Kwaśniewski...
Nie widzę też nic niestosownego, żeby para prezydencka spoczęła w krypcie katedry wawelskiej. Z kilku powodów...

Po pierwsze - krypta katedralna jest miejscem należącym do Kościoła, więc jego hierarchowie mają prawo decydować, kto może w niej spoczywać...

Po drugie - katedra wawelska jest miejscem o wyjątkowym znaczeniu dla nas, ale to nie znaczy, że leżą w niej wyłącznie bohaterowie i wybitni monarchowie. Leżą tam również królowie, którzy niczym się w naszej historii nie zasłużyli (np. Michał Korybut Wiśniowiecki), a także małoletnie dzieci z rodzin panujących...

Po trzecie - nie wdając się w ocenę prezydentury Lecha Kaczyńskiego (bo teraz nie wypada) trzeba jednak oddać sprawiedliwie, że życiorys prezydenta był nieskazitelny i głęboko patriotyczny w duchu naszej niepodległości, zaś tragizm jego śmierci (ze względu na miejsce, rocznicę i konsekwencje) nadał tej prezydenturze od razu wymiar absolutnie wyjątkowy...

I wreszcie po czwarte - rodzinie zmarłej pary prezydenckiej zaproponowano kilka miejsc pochówku. A gdyby na przykład mnie ktoś zaproponował takiej miejsca na spoczynek najbliższych, to też wybrałbym Wawel!...
warren buffet / 2010-04-14 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Jargu pełna zgoda... ale

zeby potem nie bylo, ze wawel bedzie politycznym miejscem pochówku... nie bede wymienial nazwisk, ale miejsce wtedy straci czar
flugo / 2010-04-14 10:07 / portfel / Dziecko hossy

zeby potem nie bylo, ze wawel bedzie politycznym miejscem pochówku... nie bede
wymienial nazwisk, ale miejsce wtedy straci czar

nie patrzmy na pare prezydencka przez pryzmat polityki- to zdarzenie- jedno najtragiczniejszych w naszych losach i Wawel jest godnym miejscem aby o tym nie zapomniały pokolenia
Jarroo / 2010-04-13 23:55
Witam..

Wawel jest szczegolnym miejscem , i w moim odczuciu powinni tam spoczywac ludzie o wybitnych dokonaniach dla kraju , a nie z powodu ze byli wielkimi patriotami .
Przy Pilsudzkim, Sobieskim czy Kosciuszce L.Kaczynski wydaje sie zwyklym obywatelem -patrita.
Kaczorowski swoja biografia i dokonaniami Kaczynskiego przewyzsza i to bardzo , a takich ludzi jest i bylo duzo wiecej w Polsce.
Bardzo przybila mnie i moja rodzine ta katastrofa ,nie moglem dojsc do siebie przez cala sobote i niedziele, zona plakala bez przerwy ale ta historia z Wawelem to juz przesada.
Ja sie na to nie zgadzam!

Jarek z Krakowa
Kewa / 88.156.10.* / 2010-04-14 10:13
Masz rację co do Kaczorowskiego. To był Prezydent, który chciał żeby Polska nie zginęła, dlatego organizował rząd na uchodźctwie, bo nie mógł tego zrobić w Polsce. Jego zasługi na pewno są nieporównywalne z zasługami Prezydenta Kaczyńskiego, ale nikomu nie przyszło do głowy żeby był pochowany na Wawelu. Wydaje mi się, że gdyby spotkało to nieszczęście Prezydenta z innego ugrupowania politycznego, to nikomu by nie przyszło do głowy, żeby zaproponować Wawel.
Mi jest wszystko jedno gdzie pochowają Prezydenta, bo na tamtym świecie mam nadzieję że wszyscy są równi wobec prawa Boskiego. Ale my Polacy popadamy w oszołamiające skrajności.
Jarg / 2010-04-14 00:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarku z Krakowa szkoda, że rodzina zmarłej pary prezydenckiej nie wybrała Wrocławia na miejsce spoczynku. Nie miałbym nic przeciw...

Pozdrawiam, Jarek z Wrocławia...
kwiatek... / 2010-04-14 00:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Jarg:)Jak tam inwestycje na New Connect?
tomtay / 2010-04-13 23:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie zmienia to faktu, że podzieli to jeszcze bardziej Polaków na tych co będą sympatyzowali z PO oraz na sympatyków PiS i bardzo dobrze, bo może jeszcze bardziej zmarginalizuje to komunistów i będzie jak w Stanach, dwie partie i żadnych komunistów :)

..chociaż ja osobiście wyłamię się i zagłosuję na Olechowskiego, bo skoro via Rosja na urzędzie prezydenta sprawdził się szpieg z krainy deszczowców to może i u nas ten model się sprawdzi :)
nie fanatyk / 77.254.151.* / 2010-04-13 23:41
Jarg!!! podpisuje się pod tym co napisałeś,powodów można znaleźć więcej ale tu nie miejsce na dysputy polityczne dodam tylko że ja głosowałem na zmarłego.
Pozdr
Big Lebowski / 2010-04-13 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
griffin / 2010-04-13 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodażu :o)
Witajcie inwestorki i inwestorzy :o)
dodge / 2010-04-13 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu

Miłego wieczoru życzę.

Pozdr.
Big Lebowski / 2010-04-13 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Takze zycze Ci milego wieczoru.. Pozdr
pietroo / 2010-04-13 20:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Irek wielkie gratki za PXM i MIL. Miałeś wyczucie...
5424 / 2010-04-13 21:25 / Fan Linuxa Ubu
Nie mogę się z wami zgodzić Jarosław Kaczyński był pierwszym obywatelem Rzeczpospolitej pełniącym urząd Prezydenta wybranym w demokratycznych wyborach pełnił najwyższy urząd w państwie dlatego rodzina ma prawo wybrać miejsce pochówku do tego celu przeznaczone jakie uzna za stosowne.
master / 2010-04-13 21:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
rodzina zgadza się niech wybiera np. córka
ale Jarosław tą decyzją rozpoczął kampanie wyborczą.. i podzieli naród który miał szanse na zjednoczenie.. brawo Panie Jarosławie
smooth / 2010-04-13 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Rzecz w tym, że to raczej nie rodzinne względy miały znaczenie...
5424 / 2010-04-13 21:44 / Fan Linuxa Ubu
jeśli jest taka wola rodziny że wawel to trzeba ją uszanować pełnił urząd z woli narodu i ten przywilej mu się należy tak samo jak wałęsie i kwaśnieskiemu i wszystkim innym którzy przyjdą po nim
mik0110 / 2010-04-13 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich,
sorki ale nie zgodzam, się...
nie chciałbym aby na Wawelu spoczął np. p.Jaruzelski albo p.Kwasniewski mimo ,że pełnili urząd prezydenta z woli narodu... jak dla mnie to stanowczo za mało....
pozdr
dodge / 2010-04-13 21:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba masz na myśli Lecha, bo Jarek całe szczęście prezydentem tego kraju nie był i mam nadzieje - nie będzie.
dodge / 2010-04-13 21:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra - Wawel to miejsce wyjątkowe, miejsce wszystkich Polaków przeznaczone dla wyjątkowych Polaków - wiem, że brzmi to jak świętokradztwo nad trumną, ale skoro temat wywołała rodzina Kaczyńskich w osobie pewnie wyłącznie Jarosława Kaczyńskiego dzieląc Naród w tak tragicznym dla tego Narodu momencie - to Naród ma prawo zabrać głos, bo Wawel to dobro wspólne tego Narodu. Skoro są protesty, skoro na forach ludzie są oburzeni, to tutaj coś jest 'nie halo'. Ja - jak niżej napisałem - jestem zniesmaczony tą decyzją, przede wszystkim dlatego, że w tak dramatycznych czasach dla tego kraju wywoływana zostaje dyskusja narodowa, która jak zwykle podzieli Polaków w tygodniu żałoby narodowej. Kaczyńscy musieli zdawać sobie z tego sprawę i odpuścić sobie Wawel na samym początku. Tragedią ostatnią jest nie tylko śmierć pary prezydenckiej, ale pozostałych pasażerów tego samolotu. Uszanować należy pamięć również pozostałych ofiar, a nie w tle tej całej tragedii wywoływać ogólnonarodową dyskusję dzielącą Polaków.

Pozdrawiam serdecznie :)
5424 / 2010-04-13 22:09 / Fan Linuxa Ubu
Zaprezentowałem własne zdanie że naród powinien oddać hołd po śmierci własnym wybrańcom niezależnie jaki światopogląd reprezentują za życia a ten symboliczny gest jakim jest miejsce ich wiecznego spoczywania jest przywilejem wybrańców i nie nad czym dyskutować ani doszukiwać się drugiego dna
tomtay / 2010-04-13 22:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zgadzam się z obywatelami Dodge, Smooth oraz Ąmigo,
Prezydent Kaczyński powinien być pochowany w Warszawie,
chociażby z dwóch powodów primo był mieszkańcem Warszawy,
secundo był Prezydentem, a nie Królem..
5424 / 2010-04-13 22:13 / Fan Linuxa Ubu
Królem było się przez dziedziczenie tronu bądź zabicie konkurenta do niego............ Prezydentem o wiele trudniej jest zostać trzeba przekonać do siebie większą część społeczeństwa
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-04-13 22:34
Królem mozna było tez zostac na drodze wyborów ( a wolna elekcję się pamięta ze szkoły)

Jest tam już Tadeusz Kościuszko i Józef Poniatowski więc juz od dawna nie jest tylko dla
koronowanych głów .
5424 / 2010-04-13 22:15 / Fan Linuxa Ubu
I to przekonać poglądami oraz całym swoim życiem..........
niesmiala* / 85.182.2.* / 2010-04-13 22:33
cyfra sugerujesz,ze blizniak moze zostac krolem?
amigo2 / 2010-04-13 22:24
Prezydentem o wiele trudniej jest zostać trzeba
przekonać do siebie większą część społeczeństwa


obietnicami bez pokrycia ktore starczyły tylko na rok kadencji
w nastepnych latach juz wiekszosci nie miał

ps.tez chce byc pochowany na Wawelu
wkoncu Wielki Big nazwał mnie Krolem NC-;))))))
5424 / 2010-04-13 22:28 / Fan Linuxa Ubu
Jak Bigu będzie dawał godności to ja proszę o Stańczyka
tomtay / 2010-04-13 22:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfrus też tak czasem lubisz sobie posiedzieć w fotelu nabąblowany jak "Stańczyk w czasie balu na dworze królowej Bony wobec straconego Smoleńska" na obrazie Jana Matejki z 1862 roku? bo jeśli tak to popieram kandydaturę, ale musisz obiecać, że będziesz bardziej cyniczny :)
kolo1200 / 2010-04-13 22:23 / Bywalec forum
Zgadzam się z przedmówcą - Wawel to symbol narodu, Prezydent Kaczyński też stanowi teraz symbol naszego narodu. Był Wielkim Patriotą - bez wątpienia!!!
Ja mam wątpliwość, czy wszyscy królowie powinni spocząć na Wawelu np. Sasi - ile oni mieli z prawdziwych Polaków.

Prezydent, jako I obywatel RP, jest niewątpliwie godzien tego miejsca !!!
5424 / 2010-04-13 22:26 / Fan Linuxa Ubu
nie wdawajmy się w rozważania czy ktoś był godny korony czy nie ani w to czy Lech Kaczyński patriotą był bo to nie ma sensu......... piastował najwyższy urząd w państwie z woli narodu i to powinno wystarczyć
5424 / 2010-04-13 21:29 / Fan Linuxa Ubu
Oczywiście przepraszam za pomyłkę
amigo2 / 2010-04-13 20:08
przywitał

nie zabierałem głosu w sprawie katastrofy bo nalezy sie szacunek zmarłym
ale teraz musze
Para prezydencka spocznie na Wawelu - poinformował kardynał Stanisław Dziwisz - Kraków jest otwarty, ja jako biskup i stróż Katedry jestem otwarty.

ja juz nie!!!!!!!!!!!!!!!
smooth / 2010-04-13 20:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Górą jest teraz potrzeba patosu i wyniosłości. Jak to bywa w takich chwilach Polacy zaczynają sie ścigać w tym kto bardziej uhonoruje zmarłego prezydenta.
Szacunek jest należny to fakt niezaprzeczalny, ale Wawel to już przesada. Przypomina to niestety retorykę polityków PISu i dlatego uważam, że jest to decyzja polityczna a nie decyzja najbliższej rodziny.. Miastem Pary Prezydenckiej była Warszawa i to tam powinni zostać pochowani.
dodge / 2010-04-13 21:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Smooth

Dzięki za podrzucenie z rana dodatku do mojego wpisu dot. służb wywiadu.

Co do tematu poruszonego przez Amico ... Jestem z lekka zniesmaczony, gdy usłyszałem o tym. Ta jedność, którą doświadczaliśmy ostatnimi dniami dzisiaj została przerwana. Winnym tego stanu jest prezes PIS-u, bo oceniam tę decyzję jako objaw megalomanii tego człowieka popartej dodatkowo względami politycznymi.

Pozdr.
pietroo / 2010-04-13 20:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
popieram, że w Wawie... Powązki, Świątynia Opatrzności Bożej... i jeszcze kilka bardzo odpowiednich miejsc jest w stolicy
master / 2010-04-13 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w pełni popieram
pełny szacunek do Prezydenta i tragedi ktora go spotkała
ale nie róbmy szopki z Wawelu...
adrianoo / 2010-04-13 16:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=fZCq9tH3n2M
mandalay - flowers bloom
adrianoo / 2010-04-13 14:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=eOs3jKaYDaQ
Queen - Heaven for everyone
adrianoo / 2010-04-13 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=72H5pNHPagQ
Zero 7 - In The Waiting Line
adrianoo / 2010-04-13 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Morgany oznajmily ze zloty bedzie sie umacnial (bo uwaga cytat: jest najbardziej niedowartosciowana waluta regionu) to zaraz stracil;)
Pooh / 2010-04-13 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
W ostatnim słowie - właśnie waluty mnie niepokoją.
Jest miejsce na korektę, bez naruszania trendu wzrostowego.
Z drugiej strony - warto byłoby sprawdzić ostatnie wybicie.
Pzdr.Q
pietroo / 2010-04-13 18:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

powiedz co z naszym EFH? podrośnie? i kiedy w końcu?
pozdrawiam
p.
pietroo / 2010-04-13 11:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a co taki wodospad na w20?
adrianoo / 2010-04-13 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
-0.27%, bez nerwow;)
pietroo / 2010-04-13 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie z nie wiadomo jakiej Wawy,
ni to pada, ni to słońce świeci, najważniejsze, że ciepło
ale smutno dalej, korki okrutne, a dzisiaj po południu będzie jeszcze gorzej, prezydentowa wraca do pałacu...
skrzydlaty / 2010-04-13 09:33
Witam Wszytkich.
A co to tak ostatnio bankruty sa kupowane? "Kolastyna, Techmex, Petrolinv"
pietroo / 2010-04-13 09:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
25% zarabia 75% traci :))
skrzydlaty / 2010-04-13 09:41
Dobre spolki z WIG nie kwapia sie do wiekszych wzrostow.
Na NC troche obroty zamarly.
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-04-13 11:04
Witam
Z NC ostatnio zainteresował mnie Xplus macie może te papiery , warto w to wejśc?
Cena całkiem niezła.
adrianoo / 2010-04-13 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum

Cena całkiem niezła

C/Z (ttm) 77.27
C/WK 7.54
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-04-13 12:54
czyli lepiej jej nie tylać ?
adrianoo / 2010-04-13 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
tego nie napisalem:) zdaje sie ze max303 jest specjalista od tej spoleczki, podpytaj
wielki teor / 89.73.8.* / 2010-04-13 13:32
Ok dzięki
pietroo / 2010-04-13 10:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zobacz od ilu wzrósł miedziak, 90 kosztował jakiś miesiąc temu, a dzisiaj?
adrianoo / 2010-04-13 09:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
pod wplywem impulsu ze Wschodu
Pooh / 2010-04-13 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Tak się zastanawiam.
Dobrze zachowuje się ostatnio MSX.
To też impuls ze Wschodu?
Jakieś kontrakty tam mieli...
Pzdr.Q
adrianoo / 2010-04-13 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Byc moze zdyskontowali zeszloroczna strate, nie wgryzalem sie w szczegoly ale jesli firma nie umie wykorzystac sprzyjajacej syt. w jakims segmencie bud. tylko trzyma sie usilnie deweloperki to cudow nie ma i rewelacji nie bedzie - tak fundalentalnie, krechy nie obserwuje.
Pooh / 2010-04-13 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
krechy nie obserwuje.
Się fundamentalista z Kolegi zrobił... ;)
Pzdr.Q
Ps. Odwieszą tego texa?
amelian / 2010-04-13 10:23 / portfel / Tysiączniczka na forum

Się fundamentalista z Kolegi zrobił... ;)

co mnie cieszy niezmiernie ;)))
adrianoo / 2010-04-13 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
krecha to podstawa! :) ale nie lubie kupowac kwitow bez pokrycia w racjonalnym fundamencie:)
Pooh / 2010-04-13 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
W takim razie dobrze mieć kogo spytać:
To ta Hb-ta, o której pisałeś buduje stadion narodowy?
Pzdr.Q
adrianoo / 2010-04-13 10:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak, wraz z PBG i Alpin Bau maja konsorcjum jak zwykle przy tak duzych inwestycjach, ale z tego co kojarze to PBG jest filarem tego konsorcjum
Pooh / 2010-04-13 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
A teraz najważniejsze pytanie - jak myślisz - korekta w locie /ogólnie, nie na hbp/ czy coś większego?
adrianoo / 2010-04-13 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mam obecnie w portfelu wiec jestem obiektywny:) po ostatnim wzroscie mala korekta sie nalezala, z drugiej zas strony od stycznia jest czytelny trend spadkowy - byc moze efekt zimy w budowlance. Generalnie jesli inwestycje beda szly zgodnie z zalozeniami to powinno sie odbic na kursie, wazne tez jest by spolka nie skupiala sie tak na tej realizacji tylko zaczela szukac innych projektow bo 2 lata w budowlanece to nie tak duzo a w jakis sposob dzieki temu kontraktowi sa poza rynkiem ale z tego co widze (po ofertach skladanych na rozne inwestycje) moje obawy sa przesadzone i powino byc ok.
Wraz z bdx i pxm stanowia trzon firm wykonawczych na naszym straganie.
Pooh / 2010-04-13 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
ogólnie, nie na hbp
:)
Pzdr.Q
adrianoo / 2010-04-13 11:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
to ja sie rozpisalem... ehhh:)))
na minima nie zlecimy ale oddech zlapiemy, zauwaz ze trawaja przeszukiwania szaf i ukrytych problemow, a jak sie szuka to sie znajdze;)
Pooh / 2010-04-13 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
to ja sie rozpisalem... ehhh:)))
Przeczytałem z przyjemnością. :)
Wziąłem EFH /wiem, wiem, pod oporem ;)/.
Dobra, teraz maczeta pod pachę, iphone do kieszeni i na działkę.
Narka. Pzdr.Q
adrianoo / 2010-04-13 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwazaj na weze i inne gady:)
adrianoo / 2010-04-13 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
tej krechy nie;)ale reszte mam na oku:)
Pooh / 2010-04-13 10:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zdaje się, że bezpiecznie można brać powyżej 1,86.
adrianoo / 2010-04-13 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=dC7TcH-3MVs
Katherine Jenkins - Angel
Jarg / 2010-04-13 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Ładny poranek we Wrocku... Wiosna szybko nadrabia zaległości - kwitną forsycje, drzewa owocowe... Lada moment rozwiną się kwiaty magnolii...
Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego dnia...
dodge / 2010-04-13 09:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

U mnie też piękny słoneczny dzień. Życie kwitnie i biegnie dalej. Trochę wracając na ziemię ..., w tej całej tragedii zapomnieliśmy wspomnieć o tym o czym pisze dzisiejsza Rzeczpospolita ...

"Rosyjskie tajne służby mają dostęp do dokumentów i nośników danych należących do tragicznie zmarłych polskich urzędników państwowych, w tym dowódców wojskowych - ustaliła "Rzeczpospolita". Jak pisze gazeta, pracujący na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem prokuratorzy i służby mundurowe cały czas odnajdują nowe, nadpalone dokumenty, pozostałości po telefonach komórkowych i innych urządzeniach elektronicznych. Mogły się na nich znajdować informacje istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa - zauważa dziennik.


"Rzeczpospolita" podkreśla, że przeważająca większość pasażerów tragicznego lotu miała dostęp do najściślej strzeżonych tajemnic Polski oraz NATO. Zastrzegający sobie anonimowość oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego powiedział, że nie wiadomo, co zostało wniesione na pokład, ale nie można wykluczyć, że były to na przykład laptopy czy teczki z istotnymi informacjami. Dlatego przedstawiciele polskich tajnych służb, w tym ABW, czuwają nad zabezpieczaniem przez Rosjan znalezionych przedmiotów. "Patrzymy, czy coś nie jest kopiowane, zabierane lub niszczone, ale nie wiemy, czy zaraz po wypadku funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa już czegoś nie zabrali" - dodaje rozmówca gazety."
smooth / 2010-04-13 09:37 / portfel / Tysiącznik na forum

każdy, kto ma certyfikat bezpieczeństwa, wie jak postępować z tajnymi danymi" - jak mówi generał Gawor, były szef BOR. - Na pewno nie można nosić takich informacji w laptopie i zabierać w podróż - dodaje. Poza tym, "była to wizyta okazjonalna i nie planowano żadnych oficjalnych spotkań". Samo przejęcie np. telefonów szyfrujących nic by nie dało Rosjanom, bo - jak mówi pułkownik Tarnowski, b. wiceszef ABW - wystarczy wymienić kody dostępu.
dodge / 2010-04-13 13:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
" (...) po zdarzeniu, kiedy przyszły do nas informacje pewne o śmierci dowódców sił zbrojnych, wszystkie terminale BlackBerry zostały zablokowane, karty SIM zostały zablokowane. Na pokładzie nie było żadnych urządzeń kryptograficznych i dowódcy nie przewozili ze sobą żadnych, niejawnych materiałów (...)"

Klich
mila2 / 2010-04-13 09:14 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich...u mnie też poranek słoneczny,te wszystkie oznaki wiosny działają kojąco...oznacza to również nowy front robót.

Zyczę miłego dnia i trafnych decyzji...
adrianoo / 2010-04-13 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
witaj Jargu, witam wszystkich w wiosenny poranek
marecki007 / 2010-04-13 09:15 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich serdecznie
Golem14 / 2010-04-12 22:09 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

jak mozna bylo przewidziec rozpoczyna sie juz polski kwas, ktory zaczna wylewac najbardziej swieci w tym kraju:
http://wiadomosci.onet.pl/2154227,11,kontrowersyjne_slowa_przemyskiego_duchownego,item.html

Ci co klekaja sa wg owego ksiedza najlepsi.... ja sadze jednak, ze naleza do nich, ci co mysla racjonalnie...

Mysle, ze ta tragedia wielu nic nie nauczy i szybko zrobi sie jak przedtem... Tym bardziej, ze czekaja nas wkrotce wybory prezydenckie i mozna juz dzisiaj przewidziec, kto w nich wystartuje...

Przykre jest to wszystko... szkoda mi bardzo tych wszystkich tragicznie zmarlych osob, nad ktorymi grobami juz wkrotce zaczna sie prawicowe harce...

Pozdrawiam serdecznie
siedzący / 81.219.151.* / 2010-04-12 23:47
wysłuchaj całość...i pisz... ale to pewnie trudne?
Pooh / 2010-04-13 00:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Nietrudne.
Śliczna manipulacja i socjotechnika.
Zwłaszcza wrzucanie mimochodem w wypowiedź ideologii kościoła /celowo z małej - rozumiany jako instytucja, nie jako wspólnota/, dyskredytowanie opozycji jako "nie-patriotów", wtrącenie problemu aborcji itd...
Lepiej byłoby, gdyby się skupił na temacie, a nie wprowadzał rozgraniczenia "my/oni/ i wchodził w politykę..
Może lepiej skupić się na wartościach, nie tworzeniu podziałów?
Q
Ps. Przepraszam, Bigu - więcej w temacie polityczno religijnym wypowiadał się u Ciebie nie będę. Pamiętam reguły. Pozdrawiam.Q
Pooh / 2010-04-12 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Tak mi się skojarzyło...
http://www.wiersze.annet.pl/w,,972

Pzdr.Q
Ps. Zawsze w populacji znajdą się mendy i głupcy.
5424 / 2010-04-12 22:44 / Fan Linuxa Ubu
dawno temu uczyłem się tego wiersza na pamięć nie pamiętam już w której klasie
Golem14 / 2010-04-12 22:27 / Tysiącznik na forum
Witaj Pooh,

ladny wiersz pasujacy doskonale do aktualnej sytuacji... za duzo jest w polskiej kulturze romantyzmu, a za malo pozytywizmu...
potrzeba teraz wiecej ciszy i szacunku nad grobami...

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy