Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2009-09-12 12:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=B6gbzV7hq2I&feature=related COZY POWELL - Dance with the devil
To haslo obowiazuje w prtzyszlym tygodniu na rynkach.
Big Lebowski / 2009-09-12 12:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-09-12 12:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Friedman: Polska będzie mocarstwem

PAP
Puls Biznesu, pb.pl,12.09.2009 11:00
Czytaj komentarze (9)
Zobacz na forum ()
4a3640b9-d739-4069-bba1-0b8c7af10212

Polska w roli jednego z głównych mocarstw XXI wieku - taka wizja przyszłości naszego kraju wyłania się z książki pt. "W następnych 100 latach" amerykańskiego politologa George'a Friedmana. Autor, szef agencji prognoz geopolitycznych Stratford, próbuje przewidzieć losy świata w XXI wieku. Polski przekład książki ukaże się w październiku. Friedman zakłada, że era dominacji Ameryki dopiero się zaczyna.
W jego analizie kryzys, z którym obecnie mamy do czynienia, jest przejściowy i stosunkowo łatwy do opanowania. Najważniejszym zadaniem Ameryki w XXI wieku będzie - według Friedmana - powstrzymanie ekspansji Rosji na Zachód, a naturalnym sojusznikiem USA w tym zadaniu będzie Polska, która tym razem skorzysta na swym położeniu geopolitycznym pomiędzy Rosją a Europą Zachodnią.

Friedman kreśli wizję, w której Polska przy pomocy amerykańskiej wyrasta na główna potęgę nie tylko regionu Europy Środkowej, ale całego kontynentu. Amerykanie będą nas wspierać podobnie jak teraz Izrael - inwestycjami, eksportem technologii i broni. Zdaniem amerykańskiego badacza, w ciągu następnego półwiecza przed Polską stoi szansa stania się głównym ośrodkiem polityki europejskiej poprzez stworzenie wspólnego bloku z Czechami, Słowacją, Węgrami i państwami bałtyckimi. Polskie wpływy mogą sięgać aż na Bałkany, gdzie jednak "blok polski" nieuchronnie zderzy się z inną potęgą XXI wieku - Turcją.
5424. / 81.219.113.* / 2009-09-12 13:06
Witaj Widziałeś jak gwałtownie spada sympatia naszego społeczeństwa dla USa jeszcze nigdy nie była tak nisko........
Big Lebowski / 2009-09-12 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. sympatyczna to moze byc ladna sasiadka lub kolezanka - interesy sie licza..;-).. Pozdr.
Ciułacz / 2009-09-12 14:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu ! Niema co sie podniecaś Friedmanem, pisze aby swoje knigi sprzedawać.
Pamientam jak bendąc dzieckiem jakie dyskusje sie toczyły pomiedzy moim ojcem a Śp sąsiadem starym AKowcem.Sąsiad w latach 50-60 słuchając radio Wolna Europa był przekonany że to tylko kwestia czasu jak Amerykanie zrobią porządek (fakt że sobie przypisywali) z komunizmem itd. Zrozumiał to dopiero w 70-tych że jedynie od wewnątrz moga nastapąć zmiany.
Friedman kreśli wizję, w której Polska przy pomocy amerykańskiej wyrasta na główna
potęgę nie tylko regionu Europy Środkowej, ale całego kontynentu.

Takie żeczy miło czytać ale badzmy realni i miejmy ambicje na miarę naszych możliwości.
Zapewnie w wydaniu Gruzińskim to tam pisze że będą mocarstwem w Azji.
stworzenie wspólnego bloku
z Czechami, Słowacją, Węgrami i państwami bałtyckimi, możesie odbyć przez zniewolenie tych narodów, czyli przez ich podbicie itd., wole tego nie komentować.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-09-12 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. Amerykanie zrobili z malej Fnlandi potege technologiczna ( Nokia ) , podobnie moga zrobic z nami , takze Turcja swoj postep zawdziecza USA , tak wiec realnie my takze mozemy wiele zyskac.. Pozdr.
5424 / 2009-09-12 14:36 / Fan Linuxa Ubu
Jak narazie to daliśmy kredyt polityczny jadąc na wojny które toczy USA i kilku naszych nie wróciło z misji w zamian za to nic nie dostaliśmy (Turcja dostała 70 mld $) jestem ciekawy jak Amerykańcy wywiązują się z umowy ofsetowej za kupno F16 ale pewnie cienko .............i te nieszczęsne wizy taki synonim drutu kolczastego w drodze do USA
Big Lebowski / 2009-09-12 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra Turcja to kraj specyficzny - gdyby nie armia to w wyborach demokratycznych wygrala by partia islamistyczna , fundamentalna i wowczas wprowadzono by szariat, dlatego w imieniu reszty swiata nalezy dokarmiac armie turecka..
5424 / 2009-09-12 19:21 / Fan Linuxa Ubu
W Turcji są bardzo mocne ruchy socjalistyczne
Big Lebowski / 2009-09-12 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednak wiekszosc zaglosuje na Partie Boga..
5424 / 2009-09-12 19:29 / Fan Linuxa Ubu
Tego nie wiemy bo wolnych wyborów nie było a sondaże nie zawsze są reprezentatywne, W tamtym rejonie świata przyjdzie się zmieżyć z problemem kurdyjskim i myśle że to jest prawdziwy problem dla Turcji Iranu i Iraku a także Usa. Islamskie państwa wyznaniowe kończą żywot działają w oparciu o wojsko i służby Iran zaczyna się sypać powoli.
Big Lebowski / 2009-09-12 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Iran jeszcze dlugo sie nie rozsypie - zadbaja o to kaplani, tak jak w filmie Faraon ..
5424 / 2009-09-12 22:07 / Fan Linuxa Ubu
Spoko jak go nie ruszą wewnętrzne to go rozwalą zewnętrznie rękoma Irakijczyków kurdów.
Pooh / 2009-09-12 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Cyfra, nie licz na to, że o prawdziwych przyczynach naszej obecności w Afganistanie i Iraku będzie głośno.
Pozdrawiam. Q
5424 / 2009-09-12 19:23 / Fan Linuxa Ubu
Jestem ciekawy jaki jest prawdziwy bilans zysków i strat tych wojennych eskapad ale moja ocena jest sceptyczna
Pooh / 2009-09-12 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Tego nigdy się nie dowiemy...
Pzdr.Q
5424 / 2009-09-12 13:55 / Fan Linuxa Ubu
Sympatia to nastroje społeczne w postrzeganiu innych społeczeństw i zastanawiam się kogo Ameryka chce ustawiać przecież nie ma już odmiennych systemów geopolitycznych igospodarczych no poza Chinami Kubą Koreą
Big Lebowski / 2009-09-12 14:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zagrozenia zawsze istnieja - wychowywalismy sie w bratniej i dozgonnej przyjaznia a granice z drutem kolczastym byly i pociag jak przejezdzal na druga strone to kola byly zmieniane , okna byly srubami zakrecone , zablokowane i klimatyzacji niet ;-) he he..
5424 / 2009-09-12 14:11 / Fan Linuxa Ubu
Ale sentyment dużej częsci społeczeństwa do tych czasów pozostał niektórzy z rozrzewnieniem wspominają tamte czasy a USA uważam trwoni w bezmyślny sposób dobre nastwienie naszego społeczeńśtwa a stara prawda mówi historia kołem się toczy ..........
Big Lebowski / 2009-09-12 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
USA - rozdaje karty i jeszcze bardzo dlugo bedzie rozdawac..
pietroo / 2009-09-12 11:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oglądam trzeci trening F1 i myslę, że Force India to jednak dobry zespół, coraz więcej ma do powiedzenia w całej stawce... a Sutil ponownie w czołówce
adrianoo / 2009-09-12 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
- Interesuje mnie jedynie zwycięstwo! - grzmiał Leo Beenhakker przechadzając się w tę i z powrotem przed grupką skupionych piłkarzy.
- Dobrze, powtórzę jeszcze raz. Żewłakow! Co to jest?
Wywołany wyprężył się na baczność i stuknął obcasami. To znaczy próbował, lecz gumowe korki stłumiły odgłos.
- To jest kura panie generale!
- Gówno tam! Bosacki! Co to jest?
Bartosz Bosacki przez chwilę z uwagą przyglądał się okazanemu przedmiotowi.
- To nie jest kura? - zaczął asekuracyjnie.
- Dobrze. To nie jest kura. A co to jest?
- Nie kura, panie gene... znaczy, panie trenerze.
- To już wiem. Pytałem, co to jest.
- To jest... to jest piii...
- Dobrze, dobrze, pi?
- Pinokio?
- Sam jesteś Pinokio! Dudka! Co to jest?
- To jest piłka, panie trenerze!
- Brawo! Świetnie! Reszta słyszała? No to wszyscy razem powtarzamy.
Głośno! Żebym was słyszał!
- Toooojeeeeestpiiiiiiiłkaaaaaaa.
- Dobrze. Piłka do gry w piłkę nożną, zwaną też futbolem. Dlatego czasami nazywa się ją też futbolówką. Dudka! Czemu Gancarczyk się przewrócił?
Dariusz Dudka podbiegł do kolegi, który zsunął się z ławki i jęczał na podłodze w pozycji "ranek na weselu". Fachowo sprawdził puls i oddech, po czym zdał relację.
- Zwykłe omdlenie, panie trenerze.
- Omdlenie? A to czemu?
- Zwykle tak reaguje na natłok informacji. Po prostu układ nerwowy mu się wyłącza. Pan trener podał zbyt dużo informacji o piłce, kolega próbował to przyswoić i zapomniał oddychać. Niedotlenienie mózgu i omdlenie jako naturalna konsekwencja.
- Ale ja tylko powiedziałem, że piłka to futbolówka!
- No właśnie. Za dużo informacji na raz, proszę pana.
Leo przez chwilę milczał, po czym machnął ręką.
- Nieważne. Błaszczykowski! Co macie robić z piłką na meczu?
- Nie dotykać rękami!
- Dobrze. A do tego co? Tak, Boruc?
- Ja mogę rękami, trenerze?
- Możesz.
Ktoś nieśmiało zaprotestował.
- Dlaczego Boruc może rękami, a my nie?
- Bo Boruc jest bramkarzem.
- Ale to niesprawiedliwe. Dlaczego zawsze Boruc jest bramkarzem?
- Bo mam rękawice, złamasie!
- Sam jesteś złamasem, złamasie!
- Spokój!!! - Leo włożył w ten okrzyk tyle sił, ile miał - Boruc może dotykać piłki rękami, a wy nie. Jasne?
- Ale...
- Jasne?!!!
- Tak, trenerze.
- To dobrze. Nie zazdrośćcie mu, bo on będzie musiał cały mecz stać na bramce, a wy będziecie mogli strzelać gole. Ooo... widzę że Gancarczyk doszedł do siebie. Zuch chłopak. Tak, Lewandowski?
- Co to znaczy strzelać gole, trenerze?
- To znaczy musicie umieścić piłkę w bramce przeciwnika.
- Ale tylko Boruc może jej dotykać!
- Tak, ale piłka nożna polega na kopaniu piłki nogami. Trochę to zakrawa na pleonazm, bo niby nie można kopać rękami, ale... Czemu Gancarczyk znowu leży?
- Pleonazm, trenerze. Załatwił go pan tym chyba na cacy.
- Ups...
- Chyba trzeba będzie zadzwonić po erkę...
- Dobrze, niech ktoś zadzwoni. Na czym to ja... Acha. Trzeba wkopać piłkę do bramki przeciwnika.
Wśród zawodników zapanowało poruszenie. Wreszcie z ławki podniósł się Krzynówek.
- Ale to bardzo trudne, trenerze. Niech pan sam spojrzy - piłka jest okrągła i bardzo trudno jest ją tak kopnąć, żeby poleciała tam gdzie się chce. O, proszę...
Tu Krzynówek postawił przed sobą piłkę i spróbował kopnąć w stronę Beenhakkera. Guerreiro, trafiony centralnie w nos, dołączył stanami świadomości do Gancarczyka. Leo przeciągnął sobie wolno dłonią po twarzy. Zrobił kilka głębokich wdechów.
- Nie wiem, jak tego dokonacie, ale macie wygrać. Macie ich roznieść, rozgnieść i rozgromić! Macie być jak polska husaria pod Wiedniem! Jak szwoleżerowie pod Samosierrą! Jak Jagiełło pod Grunwaldem! Zrozumiano?
Brożek nieśmiało podniósł rękę.
- Na pewno jak Jagiełło pod Grunwaldem?
- Tak, do jasnej cholery!
- A skąd trener tak dobrze zna historię Polski?
- Nieważne! A teraz won! Na boisko!


Piłkarze stali przy wyjściu do szatni. Lewandowski jeszcze raz przypominał słowa trenera.
- Pamiętacie, co nam powiedział? Mamy być jak Jagiełło!
- A co robił Jagiełło? - spytał Guerreiro, któremu dawna historia Polski nie była jeszcze dość bliska.
- Z tego co wiem, to trzeba stać na wzgórzu i po prostu patrzeć, co robią tamci...
- Ale na boisku nie ma wzgórza!
- No to po prostu będziemy stać i patrzeć. Trener na pewno będzie zadowolony.
pietroo / 2009-09-12 12:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo dobre Adrian :)))
pietroo / 2009-09-12 11:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam Wszystkich weekendowo :))
polecam film "Bękart wojny" jeśli ktoś lubi takie klimaty, czarny humor, luzacyzm połączony z porządną dawką brutalności
twra 2.5 godziny, ale raczej nie da nam się nudzić
Kambodza nielogo / 95.40.0.* / 2009-09-12 09:47
Witam Wszystkich i udanego weekendu życze!

Przy okazji mam pytanie do Szanownego Gospodarza oraz Zacnych Gości:
Jak podchodzicie do spółki IDM? Czy jest to dla Was spółka która da zarobić (ale sporo:))?
Nie ukrywam, że interesuje się nią od niedawna i wszedłem w nią pod wyniki za IIQ po średniej cenie zakupu na dzień dzisiejszy 2,5. Pisze również po przeczytanie Waszego wątku z moim krajanem Pietroo o cierpliwości.
Ostatnio IDM się korekci i mam wrażenie, że ktoś wywala akcje a nie mam pewności czy to tylko "słabe ręce" wywalają te akcje. IDM skupuje akcje dla swoich kluczowych klientów więc za pewne kurs pójdzie w góre ale jakby korekta i konsolidacja miały potrwać dłużej to zamrażać gotówkę nie ma sensu bo są spółki które dadzą zarobić teraz.
pietroo / 2009-09-12 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Kambodża :))
he he / 116.20.41.* / 2009-09-12 05:38
widze ze u pejsatych wczoraj byly wzrosty:
Vermillion, Inc. 2,587.50%
i to jakie :-)
he he / 116.20.41.* / 2009-09-12 05:03
warren to jak duza moc masz teraz?
TOMOK / 2009-09-11 23:15 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Gitarrra gra
Popiłem
Pozdrawiam kumpli
Big Lebowski / 2009-09-11 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CV3jRvWC0b4 PAUL RODGERS -Conquistadora- Kaszubstwo na dobranoc.
warren buffet / 2009-09-11 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dostalem sie na kompa o duzej mocy, takie gry jak

colin mc ree ( dirty )
czy hard trucki

chodza bez murgniecia oka....

poprostu zyc nie umierac.... dziennie kilka piw i jazda.... sielanka
szymon / 2009-09-11 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
gry to strata czasu, lepiej wykresy poogladac :)
warren buffet / 2009-09-11 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na forum ktos wrzuci to polowe roboty z glowy :)
szymon / 2009-09-11 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
no ale dalej zostaje 150 spolek :))))
kokar / 2009-09-11 20:57 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Diablo 2 miodzio jak się gra pierwszy raz
5424 / 2009-09-11 20:44 / Fan Linuxa Ubu
tylko się nie uzależnij .......... od tych używek zanim zajełem się giełdą też grałem w sieciówki wciąga jak hol....era
warren buffet / 2009-09-11 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
half life ( counter strike )

to ja mam we krwi :)
mjazzga / 2009-09-11 20:54 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
call of duty
warren buffet / 2009-09-11 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
medal of honor :)
smooth / 2009-09-11 22:32 / portfel / Tysiącznik na forum
America's Army... mój sprzęt już trójki nie wyciąga ale na 2.8.5 gra jeszcze sporo ludzi....więc można powalczyć..
Big Lebowski / 2009-09-11 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiem sie teraz na temat NC. oczywiscie sa tam wartosciowe spolki i mozna cos wybrac - jednak tylko niewielka kwota kapitalu powinno sie angazowac - gdyz ryzyko jest ogromne , ja juz bylem swiadkiem zrownania z ziemia takiego rynku i przezylem to , akcje spolek ktore byly bardzo obiecujace z np.200 euro zostaly wyzerowane brutalnie i masowo .. Tak wiec inwestujmy ale z glowa na tym rynku i tylko pewna czescia kapitalu..
Big Lebowski / 2009-09-11 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inaczej napisze z kilkudziesiciu spolek z takiego segmentu - pozostalo tylko kilka mocno zmaltretowanych.. Tylko takie ktore mialy mocnego opiekuna typu Deutsche Telekom czy Commerzbank itp. po innych pozostal popiol i zgliszcza..
Jarg / 2009-09-11 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Słusznie prawisz Przyjacielu...
5424 / 2009-09-11 20:31 / Fan Linuxa Ubu
czym rózni się niu conect od normalengo rynku
warren buffet / 2009-09-11 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wyceną kapitalu, wskaznikami, pokladem ufnosci oraz plynnoscia
5424 / 2009-09-11 20:34 / Fan Linuxa Ubu
to tam są jakieś szemrane spólki że mogą zlecieć do zera......
warren buffet / 2009-09-11 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tam sa spolki, o malej plynnosci, w ktore inwestorzy bardzo wierza..... a z wiarą jest roznie
max303 / 2009-09-11 20:38 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witajcie(:-)
dlaczego mam wrażenie,że ktoś próbuje straszyć i zniechęcać do papierów z NC ?
Big Lebowski / 2009-09-11 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Max.. nikt nie zniecheca, ostrzega raczej , ilu inwestorow zostalo za akcjami Toory jak myslisz - zaden sie nie przyzna , nawet banki sie przejada wspomnisz moje slowo , beda zmyslone wyniki podawane - prosto z nieba.. Pozdr.
max303 / 2009-09-12 06:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
toora nie była na NC,skyeurope też nie,parę innych też nie
Big Lebowski / 2009-09-12 13:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To tym bardziej powinno sie wnioski wyciagac..
amigo2 / 2009-09-12 12:32
na toore to łorren naganiał przed zwała biednych i niedoswiadczonych))))))
oj łorren łorren
warren buffet / 2009-09-11 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tam inwestuje malo, wiec nie mam sie czego obawiac.....
amigo2 / 2009-09-11 20:52
pełna zgoda co do NC trza byc ostroznym ,
ale co do kapitału wsadzanego) to juz inne zdanie mam)))
wsadzasz duzo i jeszcze wiecej wyciagasz ale OSTOZNOSC ZALECANA
warren buffet / 2009-09-11 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wsadzasz duzo i jeszcze wiecej wyciagasz - albo przyjdzie moment ze wsadzasz duzo i gowno wyciagasz....

pozdr
amigo2 / 2009-09-12 12:33
jak gowno włozysz to gowno wyciagniesz)))))
w moim przypadku tylko pieniazki wkładam
maximm / 188.33.147.* / 2009-09-12 08:04
o to jak z jedzeniem. :)
Big Lebowski / 2009-09-11 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdrawiam.
pietroo / 2009-09-11 20:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
uciekam do kina, idę na "Bękarty wojny"
pozdrawiam i zyczę udanego wieczoru
Golem14 / 2009-09-11 20:13 / Tysiącznik na forum
Piosenka dla wszystkich graczy gieldowych albo raczej dla tych, co maja czesto puste kieszenie:
Lech Janerka - Jezu, jak sie ciesze
http://www.youtube.com/watch?v=OjEVufkz01g
pietroo / 2009-09-11 20:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.tvn24.pl/0,1618962,0,1,chichot-historii-esbek-skarzy-opozycjoniste,wiadomosc.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy