Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
dodge / 2009-08-27 18:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z pewną dozą nieśmiałości proponuję zerkać ukradkiem na "urlopy" ponownie. Na razie zerkać. Przy 0.09 - 0.10 PLN chyba można wchodzić i czuwać na odbicie. Jak sądzicie?
warren buffet / 2009-08-27 18:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zerkniemy :)
smooth / 2009-08-27 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
nie zerkać ino kupić pakiecik....pan Patrowicz to parzcież taki dobry człowiek..... ja już mam..
warren buffet / 2009-08-27 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
po ile jak mozna spytac ?
Golem14 / 2009-08-27 18:36 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza oraz jego Gosci - na wstepie gratuluje ciekawego forum i milej atmosfery podczas prowadzonych dyskusji!

Pozdrowienia dla wszystkich
Golem14 / 2009-08-27 18:52 / Tysiącznik na forum
Chcialbym zapytac Gospodarza i Forumowiczow o zdanie na temat nastepujacej koncepcji inwestowania:
po kilku latach eksperymentowania na gieldzie postanowilem aktualnie ulozyc portfel dlugoterminowy lub srednioterminowy (w zaleznosci od sytuacji globalnej) zlozony wylacznie ze spolek deweloperskich. Uwazam, ze ta branza tak jak poniosla najwieksze straty poczas bessy, bedzie takze przynosic najwieksze zyski podzas trwajacej juz aktualnie hossy - mowie tu o rynku polskim, ktory jak wiadomo ma gleboki niedobor mieszkan. Ze spolek WIG-Deweloper zdecydowalem sie na 3 spolki, ktore sa aktualnie mocno niedowartosciowane i maja jednoczesnie mocne fundamenty strukturalne: Ronson, 08Octava i DomDevelopment.
Big Lebowski / 2009-08-27 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. jest wiele branz ktore maja sporo do nadrobienia - drogi , chemia , budownictwo przemyslowe , infrastruktura i mnozyc mozna by bez konca , jest powiedzenie W. Buffetta ze jezeli wiesz co czynisz to mozesz miec ulokowane w jednej spolce nawet do 70% portfela - pytanie tylko czy wiesz co czynisz.. Pozdr.
Golem14 / 2009-08-27 19:43 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza forum, na dobra sprawe nikt nie wie do konca co czyni - zwierzeca natura czlowieka i ekonomi:)
Moje zalozenie takie wyboru branzy opiera sie przede wszystkim na specyficznej sytuacji na polskim rynku mieszkaniowym, ktora w najblizszych latach powinna nabrac duzego przyspieszenia - WIGDew najbardziej stracil podczas bessy, wiec odbicie tutaj powinno byc tez najwieksze. Poza tym postanowilem przyjac strategie dlugoterminowego inwestowania - kontrola 17 spolek z branzy deweloperskiej jest mozliwa do ogarniecia dla jednego czlowieka:)

Pozdrawiam z DE
dodge / 2009-08-27 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie uznaję się za guru, mistrza itp. ... (jeśli w którymkolwiek przypadku plątę bzdury - proszę szanowne Towarzystwo o sprostowanie - po naukę tu przybyłem również :))) ), a teraz ad rem ...

Wg mnie ryzykowne posunięcie. Rozumiem, że portfel będzie składał się wyłącznie z branży deweloperskiej. Proponowałbym jednak zastanowić się czy nie lepiej wybrać również inne branże i podzielić gotówkę równomiernie na kilka branż. Generalnie inwestujesz pieniądzę w jeden segment - trochę tak jak z tym Orłem wspomnianym przez Warrena - tak jakbyś miał 100% w gotówce w jednej spółce. Takie moje zdanie. Nie wiem - może ktoś będzie miał odmienne.

Pozdr.
griffin / 2009-08-27 19:22 / portfel / Tysiącznik na forum
No i opiera się na założeniu, że budowlanka mocno odbije. Było już z dotcom'ami - dostały mocno po dupie. Też doradzam dywersyfikację (moja opinia może jest obarczona sporą ilością niedoświadczenia)
Golem14 / 2009-08-27 19:32 / Tysiącznik na forum
Witam i dziekuje za pierwsze komentarze. Moje zalozenie polega na tym, ze mozna tylko obserwowac niewielka liczbe spolek lub branz (ograniczona percepcja i malo czasu, jezeli ktos nie zajmuje sie gielda zawodowo). Dywersyfikacja ma jak najbardziej sens, ale w sytuacji, kiedy potencjalnie mozna zalozyc szybki wzrost branzy mieszkaniowej w perspektywie najblizszych lat (rynek polski, a nie napompowany hiszpanski, czy tez stabilny niemiecki) ryzyko jest warte podjecia. Tym bardziej, ze Ronson,
08Octava i DomDevelopment maja aktualnie bardzo duzo do odrobienia, a w dalszej perspektywie nawet na wejscie na wyzszy poziom. Naturalnie mozna wybrac inne spolki deweloperskie jak Polnord, JWConstr. czy tez LLCorp, ale te juz troche mocniej odbily.
griffin / 2009-08-27 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli założenie, że mocno odbije jest trafne to sporo zarobisz, jeżeli nie to nie będzie dużych zysków. Ot cała giełda, tak naprawdę to TY podejmujesz ryzyko. Ja bym jednak zrobił (na Twoim miejsu - skoro chcesz tą budowlankę) 60% bud., 40% coś innego.
Golem14 / 2009-08-27 20:07 / Tysiącznik na forum
Wiem, ze jest to troche ryzykowne posuniecie, ale wszelkie inwestowanie na gieldzie zwiazane jest z ryzykiem:) Zajmowanie sie jedna branza pozwala na lepsza kontrole inwestycji - zakladajac oczywiscie, ze wybrana branza okaze sie naprawde dobra. Polska ma specyficzny rynek mieszkaniowy - w porownaniu z Zachodem zaleglosci na kilkadziesiat lat (zreszta jak wszystko inne:) W DE rynek jest raczej nasycony mieszkaniami i przez to stabilny - ceny aktualnie jak w PL. W polskich realiach wybor deweloperki do inwestycji ma dobre perspektywy - aczkolwiek nikogo nie zachecam, chcialem wylacznie poznac opinie Forumowiczow. Kazdy placi sam za swoje bledy:)

Pozdrawiam
Niknejm niezalogowany / 192.229.17.* / 2009-08-27 19:39
Mam podobne wrażenie.
Dlatego inwestuję teraz trochę w ten sektor. Ale nie wyłącznie w ten.
Golem14 / 2009-08-27 19:47 / Tysiącznik na forum
Witaj, oczywiscie mozna zawsze cos uzupelnic w portfelu o inne branze - jednak naglegoe zwrotu na rynku deweloperskim aktualnie raczej nie bedzie. Poza tym latwiej kontrolowac co sie dzieje na kilkunastu spolkach niz na calym WIG-u. Branza deweloperow miala najwieksze straty, wiec i odbicie powinno byc najwieksze.

Pozdrawiam
Dardas / 2009-08-27 21:32 / portfel
Ja osobiscie uwazam (a doswiadczenie nikle :P), ze wchodzenie w jedna branze moze byc obarczone ryzykiem niewspolmiernie wysokim do spodziewanych zyskow. Teoretycznie budowlanka musi odbic na 100%, musza powstac drogi, hotele, bazy noclegowe, mieszkania, tory itd. chociazby ze wzgledu na Euro2012, tylko, ze jak sie branza poslizgnie to lecisz po calosci. Nie masz gwarancji, ze firmy, ktore dzis wygrywaja kontrakty dobrze je wyceniaja, moze wyjsc na koncu, ze g... na nich zarobia. Wiecej nioe 60% kapitalu w jedna branze bym nie wlozyl, ale wiesz, Twoja kasa, Twoje ryzyko, no risk no fun :)
Golem14 / 2009-08-27 22:39 / Tysiącznik na forum
Witaj, z drugiej strony mozna zainwestowac w rozne branze: jedna super, druga srednia, a trzecia slaba. Na koncu wychodzi srednia przecietna, ktora moze przyniesc zysk jak deweloper:) Dywersyfikacja w branze tak samo jak dywersyfikacja akcji czesto moze sie okazac niestety chybiona. Ale ogolnie jest oczywiscie sluszna. Ja pozostaje w kazdym razie przy dywersyfikacji walorow w ramach deweloperki - najwazniejsze sa zawsze na koncu spolki, a nie branze.
Biorac jednak pod uwage sytuacje polskiego rynku, to budowlanka na wiecej niz 50% bedzie nalezec w najblizstym czasie do czolowki. Ryzyko jak zawsze, ale moim zdaniem warto.
Jednak nie polecam tego koniecznie innym - kazdy ma swoja metode na inwestycje

Pozdrawiam
dodge / 2009-08-27 18:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj dobry człowieku :)
cyrk / 77.223.196.* / 2009-08-27 18:03
Powitał.
Nie ma co marudzić dzisiaj odebrałem po 3,75 trakcję sprzedaną po 4,15.
Cityinter po 4,95 a sprzedany był po 6,45 i takie tam leszczowe zagrania.
Dobrałem też PWM po 2,29.
To był dobry dzień :)
Big Lebowski / 2009-08-27 18:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. tak wlasnie nalezy postepowac tzn. pomnazac akcje - dobre.. Pozdr.
griffin / 2009-08-27 17:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam ponownie.
Kurcze, zostawić Was na chwilę samych - mogliście uprzedzić, że wywalacie ;o)
No a ja muszę się poważnie zastanowić nad madzią.
Jutro ostatni dzień na straganie przed urlopem to jakieś obwarowania poczynić trzeba na wypadek jaby się Wam znowu jakiejś psoty zachciało ;o)
oll1 / 2009-08-27 19:58 / portfel / Tysiącznik na forum
zobaczymy jak sie zamkna Stany, ale rzeczywiscie cos troche ''umarlo'' w Madzi dzisiaj :)) Tak czy inaczej, ja mam ustawionego na niej stopa od 2 dni i poziomu tego stopa nie zmeiniam i nie ujawniam cos by mi go nie zebral duzym zleceniem ;)
Big Lebowski / 2009-08-27 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sie macie Ludzie.. :)
Big Lebowski / 2009-08-27 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
DB podal nowa prognoze dla gospodarki niemieckiej na ten rok tzn. nastapila zmiana z -6% na -5,2%,natomiast na przyszly rok zapowiada wzrost gospodarczy na 1,4% , uwazam ze jest to bardzo dobra prognoza dla naszej gospodarki oraz gieldy , inwestrzy dlugoterminowi powinni odwazniej ukladac juz portfolio..
Big Lebowski / 2009-08-27 18:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodam jeszcze ze bardzo cenie sobie prognozy DB - gdyz jest tam jeden z lepszych analitykow , jego zdanie dla mnie osobiscie jest kluczowe - nazywa sie Norbert Walter, obstawiam jeszcze w pazdzierniku mocny zjazd tzn. tak jak podalem juz kilkarotnie okolo -20% i to bedzie okazja do uzupelnienia portfeli..
griffin / 2009-08-27 18:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiesz co Big'u, kidy patrzę na dzisiejszy wykres S&P 500 to myślę, że czytali:

Witaj Gospodarzu :o)
Tylko dla czego u nich rośnie?
Przecież wystarczy ze zrobiliby u siebie niezłą zwałę na jakiś czes to u nas mieliby o
połowę tańsze akcje.

Zaczęło rosnąć idealnie po naszym fixie
griffin / 2009-08-27 17:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam szefa :o)
dodge / 2009-08-27 17:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu
Kambodza / 2009-08-27 17:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Panowie popołudniu
dodge / 2009-08-27 17:42 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam po południową porą. Ciągle pada, choć nie tak jak rano.


2009-08-27 15:16:22 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
ja mam, i musze chyba nola zainstalowac..... a z pko zrezygnuje chyba...
tylko jak papiery specjalnie sprzedawac


Możesz przenieść papiery - oczywiście taka usluga kosztuje.
dodge / 2009-08-27 17:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podsumowanie dnia - opyliłem Victorię z małym zyskiem. Nie widziałem sensu czekać. Zassałem IDMSA i IGROUP - ale o tym pisałem w ciągu dnia. Nadal trzymam Zremb, HB, Budopol i z NC Hydrapres. Przypominam - jutro debiut Sobetu na NC.

Pozdr.
warren buffet / 2009-08-27 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gdzie to tak pada, bo u mnie +30
dodge / 2009-08-27 17:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Białystok, a Ty teraz na Riwierze Tureckiej Warren?
warren buffet / 2009-08-27 18:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w katowicach, czystą wodą i powietrzem płynących :)
dodge / 2009-08-27 18:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hahaha - wiem, wiem. Spora część mojej rodzinki ulokowana w Zabrzu i Rudzie Śląskiej :)

Pozdr.
warren buffet / 2009-08-27 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to tam juz w ogole jest czystość :))
Jarg / 2009-08-27 16:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwałka na W20 - Zenek od razu odżył - defensywny papier... he, he...
warren buffet / 2009-08-27 17:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to zagranica moze sie pakowac przed korekta.... jak wpakują tam z 500 mln to bedzie po 20 zyla :))
cyrk / 77.223.196.* / 2009-08-27 18:05
dobrze godosz :)
oll1 / 2009-08-27 16:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Btw, Trakcja to jednak slabo sie zachowuje... meczacy papier.
Jarg / 2009-08-27 16:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naprawdę udało Ci się zalogować Warrenie?
warren buffet / 2009-08-27 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, teraz juz mam....
warren buffet / 2009-08-27 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sa rozne servery pewnie, w roznych czesciach polski, pewnie nie nalezymy do tego samego
Jarg / 2009-08-27 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Górny Śląsk zawsze był uprzywilejowany w PRLu...

Natomiast Wrocław... to były ogony... 4 miasto pod względem liczby ludności... a komuniści przydzielali nam 7 wielkość budżetu...
Jarg / 2009-08-27 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale my nie zapomnieliśmy tej niesprawiedliwości... i dlatego postkomuchy nie zostały dopuszczone do władzy w mieście od 20 lat... :)
warren buffet / 2009-08-27 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i tak trzymac :)) precz z komuna :)
Jarg the best / 83.26.244.* / 2009-08-27 17:41


2009-08-27 16:54:12 | Jarg [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
postkomuchy nie
zostały dopuszczone do władzy w mieście od 20 lat... :)

BRAWO WROCŁAW !
BRAWO WROCŁAW!
Jarg / 2009-08-27 16:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Konsorcjum z Polimexem wygrało przetarg na jeden z odcinków pokrojonego na kawałki fragmentu A2... (tego, na którym wyłożył się Stasiek)... Teraz zapewne przegrani oprotestują... i tak w kółko Macieju...
najcz / 2009-08-27 16:32 / Tysiącznik na forum
jak djia niżej nie spadnie to będziemy mieli potencjalnego klina,z dalszymi wzrostami.Jak nie to jeszcze równoległa i flaga. 917 ważny poziom fibo na esf500.
Jarg / 2009-08-27 16:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ładna końcówka...

Pewnie grubas też ma rachunek u komunisty... więc jak się zniecierpliwił i wkurzył... to zarządził przez telefon: cały W20 PKC!...
kokar / 2009-08-27 16:34 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Chciał wszystko załatwić jednym zleceniem telefonicznym bo za drugim razem mógł się już nie dodzwonić hehe :-)
warren buffet / 2009-08-27 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
daliscie sygnal.... to mocie :))
Kambodza / 2009-08-27 16:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też nie
oll1 / 2009-08-27 16:12 / portfel / Tysiącznik na forum
No to teraz oddamy wiekszosc urobku... bez sensu troche bylo sie dzisiaj gapic w ekran...
mik0110 / 2009-08-27 16:18 / portfel / Tysiącznik na forum
witam,
niezła zwałka na koniec... czy to już czas ewakuacji?
oll1 / 2009-08-27 16:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie mam pojecia, ale na niektorych spolkach widze powazna chec realizacji zyskow. Np taki Polcolorit - gdyby nie to, ze w koncowce troche ktos skupil to bym sie zaczal powaznie zastanawiac co jest grane (''dystrybucja'' czy cus :) Wczoraj na te spolce jazda na obrocie, wiec powinnismy miec lekka wymiane i w zasadzie ''zadze pieniadza'', ale paczki jednak lataly w dol. No coz trzeba patrzec mocno selektywnie na spoleczki i zaczac stawiac stopy.
pietroo / 2009-08-27 16:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
świństwo nam zrobili i tyle :(
pietroo / 2009-08-27 16:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale dlaczego tak zwalili W20? na sam koniec taką przykrość....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy