Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-03-28 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Nawiązując do wczorajszej dyskusji o spółkach surowcowych w Kanadzie to może podsune kilka najbardziej aktywnych ( produkcja ) spółek naftowo-gazowych.
......................
Canadian Natural Resources , EnCana Corp. , Société d'énergie Talisman Inc,
Nexen Cenovus Energy , Penn West Energy Trust,
Canadian Oil Sands Trust , Enerplus Resources Fund , Petrobank Energy and Resources
.....................
Analizę to wam pozostawię.
Ja osobiście teraz właśnie mam ochtę na EnCana Corp, ale uprzedzam że na niej są niezłe jazdy w obie strony. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-28 14:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. Pozdr
Big Lebowski / 2010-03-28 12:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z egzotycznych gield polecam gielde w Wietnamie - spoleczenstwo Wietnamu okolo 70% jest w wieku ponizej 30 roku zycia - czyli bardzo mlode i ambitne, takze gielda w Kambodzy zasluguje na uwage uwazam , z funduszy polecal bym poszukac fundusze ktore inwestuje w surowce agralne - typu - soja , kukurydza i zboza itp.. maja niezle stopy zwrotu a beda jeszcze dlugo na topie uwazam..
5424 / 2010-03-28 12:47 / Fan Linuxa Ubu
na jesieni wyjdę z fundów w ogóle ........ przyglądałem się staremu przyjacielowi UNIcredito i uważam że cienko przedzie na tym odbiciu......... mam sentyment do tego papieru.
Bigu jeśli hossa rozwinie się prawidłowo to ten rok bujanie od szczytu do szczytu a przyszły rok cały czas jazda w górę ???????/
Big Lebowski / 2010-03-28 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Na dobrych papierach przez kilka lat w gore.. na wybranych papierach beda takie gory ze trudno sobie nawet wyobrazic.. Pozdr
5424 / 2010-03-28 13:11 / Fan Linuxa Ubu
jak nie mogłem sobie wyobrażić takiej jazdy w dół na ostatniej bessie póki sie przekonałem tak nie mogę sobie wyobrazić tej jazdy w górę do puki nie odczuję na własnej skórze dokupię syntka w poniedziałek za parę złoty pozdrawiam
Kambodza / 2010-03-28 13:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude, witaj Cyfra:)
ja również nie moge sobie tego wyobraźić i doczekać zarazem:)
Big Lebowski / 2010-03-28 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza.. Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2010-03-28 12:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=sglt7SST4No A tu mamy faul Abrahama - ja oceniam to jak ferwor walki ..
Thai / 2010-03-28 12:00 / Bez rangi
Townes Van Zandt - Tower Song

http://www.youtube.com/watch?v=RUAzhVHQQRs&feature=related
ms9 / 2010-03-28 11:26
Cześć :)
Zachwalałeś nam Bigu Abrahama, a dziś bardzo nieładnie się zachował uderzając przeciwnika kiedy ten klęczał na ringu po tym jak się poślizgnął. Abraham został oczywiście zdyskwalifikowany.

Idealna pogoda na rowerek, ale niestety trasa na jazdę rowerem została w Kołobrzegu zniszczona, a dokładnie mostek, który łączył Kołobrzeg z Podczelem, a jeszcze dalej z Ustroniem Morskim. Mam nadzieje, że w miarę szybko dojdzie do naprawy i będę mógł się w tym sezonie cieszyć z jazdy.
5424 / 2010-03-28 11:42 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich uwielbiam Kołobrzeg jak jestem nad morzem to zawsze odwiedzam to miasto jest tam super kawiarenka Pożegnanie z Afryką zawsze wpadam tam na kawkę
Thai / 2010-03-28 11:56 / Bez rangi
Witaj Cyfra

super kawiarenka Pożegnanie z Afryką

Rowniez bardzo, bardzo lubie.... Smaki kawy wyborne, mazurki do kawy wysmienite :-) We Wroclawiu to juz czas przeszly - bylo 'Pozegnianie z Afryka' bardzo dlugo i nie ma... Serdecznie pozdrawiam.
5424 / 2010-03-28 12:00 / Fan Linuxa Ubu
Byłem w "Pożegnaniu" w kilku miastach ale w Kołobrzegu jest klimat ......... mam nadzieję że jej nie zlikwidowali .......
Thai / 2010-03-28 12:03 / Bez rangi
Tylko w 11 miastach jest obecnie - w Kolobrzegu rowniez...
ms9 / 2010-03-28 13:25
Zgadza się, jest ciągle Pożegnanie z Afryką w Kołobrzegu. Swoją drogą jeśli ktoś nie był dłuższy czas w Kołobrzegu to może się zdziwić jak miasto się zmieniło przez kilka lat, inwestycje to mocna strona Kołobrzegu, a będzie jeszcze piękniej i dodatkowo w końcu Kołobrzeg będzie miał szerokie plaże. 90 mln na to idzie..
5424 / 2010-03-28 14:44 / Fan Linuxa Ubu
Szczególnie "nowoczesny" macie dworzec kolejowy i bar szybkiej obsługi który w nim funkcjonuje i gdzie mocno można się zatruć serwowanymi tam potrawami rozumiem że to zabytek po PRLu gederalnie wpadam do Kołobrzegu raz w roku od 30 lat i rzeczywiście idzie u was na dobre tylko ten dworzec szpeci
ms9 / 2010-03-28 15:29
Mówisz i masz :)

http://tnij.org/gbqe

Remont już się zaczął z tego co wiem.
Thai / 2010-03-28 13:34 / Bez rangi
Witaj Ms9 :-)

Kolobrzeg zapamietalam z okresu dziecinstwa... z wczasow, koloni itd... Parsete - i piosneke o niej, molo, port, piosenki zolnierskie po drodze na plaze hehe... Wspaniale miejsce nad polskim morzem. Bylam rowniez jakies 5-6 lat temu - latalam dwuplatowcem nawet nad Kolobrzegiem :-) Mam bardzo dobre wspomnienia i tylko najlepsze skojarzenia z Twoim miastem, chetnie odwiedze ponownie przy nadarzajacej sie okazji :-)
Big Lebowski / 2010-03-28 11:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. w ferworze walki wszystko sie moze zdarzyc , z tego co wiem dwa razy amerykanie przesuwali termin walki - tu juz podejrzewam gierki zakazane , kiedys podali Wladimirowi Kliczce w walce o mistrzostwo jakis srodek w ktorym tracil oddech i przegral z bokserem nijakim - probki oczywisci zginely - w gre wchodza zaklady o ogromne pieniadze i gdy faworyt przegrywa wowczas kasa gra , nadal jestem fanem Arthura Abrahama .. Pozdrawiam
ms9 / 2010-03-28 11:29
Dodam, że do momentu przerwania walki Dirrell prowadził: 97-92, 98-91, 97-92
Big Lebowski / 2010-03-28 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodam jeszcze ze kiedys podobnie wygral nasz D. Michalczewski w walce z Gracjano Rocchigiani - co bylo ujma na honorze w calej karierze Michalczewskiego .. Gracjano takze go uderzyl po komendzie stop - ale przedstawienie jakie zrobil Michalczewski po tym to istny cyrk i tylko to dalo mu wygrana w tej walce nic wiecej ..
Big Lebowski / 2010-03-28 11:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=W9_Dxs51QvI A tu mozna naszego Dariusza obejrzec w akcji..
amelian / 2010-03-28 11:06 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witajcie w piękny dzień :)))
Czas doskonały na rozpoczęcie sezonu rowerowego :)
Big Lebowski / 2010-03-28 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko ..:) Z okazji imienin " Wszystkiego Najlepszego " duzo zdrowka i sukcesow.. Pozdrowka serdeczne..:)
amelian / 2010-03-28 11:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dziękuję Bigu :))) imieniny moje są osiem razy w roku, toteż ich nie obchodzę bo nigdy nie wiem które ;)
Big Lebowski / 2010-03-28 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moje zyczenia dotyczyly wszystkich osmiu razy ..;-)
amelian / 2010-03-28 11:27 / portfel / Tysiączniczka na forum
hehe...szalony...;)
Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-03-28 10:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=R23YouIbJss&feature=related Bruce Springsteen- The Wrestler
Big Lebowski / 2010-03-28 10:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..:)
gregorek0163 / 2010-03-28 11:22 / portfel
Witaj Dude, witajcie Wszyscy. Przespałem wyścig :( włączyłem pudło na ostatnie 5 min. Należy zwrócić uwagę że sprzęt nie najlepszy , tym bardziej wynik super. Kiedyś Robert zasiądzie w Ferrari, a w tedy........wiele razy będziemy słuchać mazurka. miłego dnia Dude i Wszystkim życzę
Big Lebowski / 2010-03-28 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gregorek.. Renault juz kiedys mialo mistrza swiata i teraz takze moze przygotowac bolid do mistrzostwa - uwazam.. Milego zycze i pozdrawiam..
pietroo / 2010-03-28 10:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam serdecznie Gospodarza i Kącikowiczów :))
Rzeczywiście bardzo pasjonujący wyścig. Gratki dla Roberta za drugie miejsce. Świetnie to rozegrał, ale szacun też dla Hamiltona, szalał niesamowicie. Jego problemem jest gorąca głowa i tutaj znowu dała znać o sobie.
Big Lebowski / 2010-03-28 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek..Hamilton to dla mnie rozkapryszony dzieciak i mysle ze Button przytrze mu nosa ..
pietroo / 2010-03-28 11:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oby, bo tez go nie lubię. Dzieciak to mało, to wielki bufon.
Thai / 2010-03-28 11:11 / Bez rangi
Czesc Piotr :)

to wielki bufon - dlatego: Button przytrze mu nosa .. :)))

Pozdrowienia serdeczne
Thai / 2010-03-28 09:47 / Bez rangi
Witaj Dude :) Powitania Wszystkim

Gratulacje dla Roberta - piekne II miejsce :))) Znakomity wyscig F1! Fantastyczna koncowka...
Tylu wyprzedzen nie bylo chyba w calym sezonie zeszlego roku he he ;)))

Niedzielnym porankiem pozdrowienia przesylam serdeczne :)
Big Lebowski / 2010-03-28 10:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Serdecznosci niedzielne posylam.. :) Pozdrowka serdeczne..:) Robert sprawil nam wszystkim super niedziele .. ;-)
Thai / 2010-03-28 10:41 / Bez rangi
Dude :))) Wzajemne serdecznosci porankiem niedzielnym sle :) Robertowi wielkie brawa!:)))
kazumi / 2010-03-28 10:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Thai :-)
Znakomity wyscig F1! Fantastyczna koncowka...
Tylu wyprzedzen nie bylo chyba w calym sezonie zeszlego roku he he ;)))

potwierdzam, wyścig bardzo emocjonujący i co ważniejsze to to że również z powodu bardzo dobrej jazdy Roberta i Jego bolidu...wyścig dla Roberta ułożył się perfekcyjnie, od startu gdzie zyskał parę pozycji, po strategie jednego zjazdu na wymianę opon, dobrego i równego tempa wyścigowego, braku błędów i kłopotów technicznych bolidu....to wszystko plus troszkę szczęścia spowodowało że wylądował na 2 miejscu :-)
:-)
pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :-)
Big Lebowski / 2010-03-28 10:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Gdyby Robert jako pierwszy podjol decyzje jaka podjol Button to skonczyl by jak zwyciezca wyscigu - wszystkiego miec nie mozna i cieszmy sie tym co jest.. Pozdr
Thai / 2010-03-28 10:38 / Bez rangi
Czesc Kazumi :-)

Wspaniala jazda Roberta, strategia i praca calego zespolu przyniosla fantastyczny efekt. Zwrocilam uwage na konferencji Roberta jak wyrazny poczynil uklon w strone zespolu - mowiac w wiekszosci nie w swojej osobie a w imieniu zespolu - widac, ze ma duze wspracie zespolu oraz komfort psychiczny :-)
:-)
pozdrawiam i życzę miłej niedzieli
Wzajemne zyczenia oraz pozdrowienia :-)
gregorek0163 / 2010-03-27 21:22 / portfel
puk puk , dobry wieczór. jest tu ktoś? portfel spłodziłem tak jak obiecałem Bigowi tylko coś popieprzyłem . nie wszystko jest zgodne z rzeczywistością. prawdziwe są ; śred. cena zakupu i %-towy udział w portfelu. wolna gotówka już nie i okres inwestycji MDS i BRS też nie jest zgodny z prawdą. te dwa papierki zbierałem przez stycz. luty. Mam wrażenie że Biga w tej chwili tu nie ma, ale serdeczności dla Gospodarza i Wam wszystkim przesyłam. Miłego wieczoru i udanej niedzieli
Big Lebowski / 2010-03-27 17:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=SbsBg_0lgmI&NR=1 Ryan Bingham - Country Roads - Kaszubska muzyka ludowa oraz kaszubskie krajobrazy..
Big Lebowski / 2010-03-27 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=K7Jf2mcSplw&feature=related Ryan Bingham - The Weary Kind (Theme From Crazy Heart)
pietroo / 2010-03-27 14:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Biga i Kącikowiczów :)
stolica słoneczna i dosyć ciepła, dobra sposobność na spacer :))

pozdrawiam serdecznie i życzę udanego popołudnia
Big Lebowski / 2010-03-27 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek..Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2010-03-27 15:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chodzisz szukać bursztynów? pogoda wietrzna, więc fale powinny coś wyrzucuć na brzeg
Big Lebowski / 2010-03-27 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bylem dzisiaj i garsc juz nazbieralem - mam swoje miejsca ;-) , nalewka juz sie robi.. :)
pietroo / 2010-03-27 15:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i bardzo dobrze :)) nie ma jak mocna nalewka :)
Big Lebowski / 2010-03-27 14:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=SFP5afPweVI&feature=related Creedence Clearwater Revival: Long As I Can See The Light -Kaszubstwo
Thai / 2010-03-27 13:09 / Bez rangi
Witaj Dude :-) Powitania Wszystkim

Druga strona wiosny - weekend pochmurny, deszczowy we Wrocku
Pogodnych nastrojow zycze, milej soboty :-) Pozdrowienia serdeczne :-)

Dolar kanadyjski dogania amerykanski: inwestorzy poluja na okazje na gieldzie

W Kanadzie wiosna. Także w biznesie. Inwestorzy uznali, że zrównanie kursu dolara kanadyjskiego z amerykańskim może zapewnić wysokie zyski z inwestycji w banki, firmy surowcowe i przedsiębiorstwa produkujące dobra konsumpcyjne.

- Antycypując w mocniejszej walucie kanadyjskiej inwestorzy rozglądają się pilnie po rynku akcji. Kusi ich zwłaszcza branża surowcowa - podkreśla i podaje przykład spółki Suncor Energy. - To jest bardzo dobry sygnał dla rynku. Nareszcie Kanada na globalnym rynku lokowania kapitału znalazła się po słonecznej stronie - dodaje.

http://urlik.pl/10109/

Dude :) Co za wyczucie! Od dluzszego czasu rekomendowales inwestycje m.in. w dolara kanadyjskiego ;)))
Big Lebowski / 2010-03-27 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Serdecznosci wiosenne zapodaje ..:) Pozdrowka serdeczne ..:) Jezeli chodzi o Kanade - to juz dwa lata temu polecalem ten rynek a zwlaszcza spolke Bombardier - nadal rekomenduje ta spolke - strong buyy.. takze kanadyjska waluta - strong buyy.. na cale dwa lata..
Thai / 2010-03-27 14:20 / Bez rangi
Dude :) Zapodales wiosenne serdecznosci - slonce we Wrocku ujawnilo sie wlasnie :))) Uscieszylam sie ogromnie
Pamietam o Twoich rekomendacjach dotyczacych Kanady, stad od razu pomyslalam o Tobie czytajac artykul...
Sloneczne pozdrowka :)))
pietroo / 2010-03-27 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Iza :))

czyżbyś chciała kupować spółki zza oceanu?
mnie też jakoś kręcą, mogą być z tego pieniądze....
pozdrawiam słonecznie
Thai / 2010-03-27 15:06 / Bez rangi
Witaj Piotr :)))

Jak na razie inwestuje w spolki na GPW :) Ostatnio orientowalam sie w jak jest np. z inwestycja w Xetra Gold, ktora Dude polecal w swoim czasie - i nie mam takiej opcji w BZWBK, nie wiem jak jest w przypadku kanadyjskich walorow szczerze przyznaje - nie sprawdzalam...

Wzajemnie slonecznie pozdrawiam :)
pietroo / 2010-03-27 15:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też mam konto w BGŻ i wybieram się w tym tygodniu spytać jak z walorami z giełd zachodnich... zobaczymy :)
kiedyśmieliśmy razem SWISS, jakoś dalej mnie ciągnie do tego waloru i cały czas go obserwuję, szukam perełek....
pozdrawiam i gratki za Cormay :)
Thai / 2010-03-27 15:22 / Bez rangi
Napisz jak sie dowiesz jak to jest z inwestycjami na parkiecie w Kanadzie... :)

Pamietam o SWD i systematycznie obserwuje, ladnie wybronil 1,91 i obecnie jest ponad 2 zl, czekam na wyraznie zwiekszone obroty w sesji wzrostowej... Dziekuje za gratki :) Pozdrawiam
pietroo / 2010-03-27 15:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ok. Napiszę :))
Ciułacz / 2010-03-27 16:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Dolar kanadyjski dogania amerykański, tak to prawda co tu piszą.
Od czasu do czasu to przypominam. Ostatnio dała mi sporo zarobić spółka z CALGARY, ALBERTA, Canada . Black Diamond Group Limited. Teraz 23 marca ogłosiła wyniki i inwestorzy są rozczarowani , może byc okazja do dokupienia.
is pleased to announce its financial and operational results for the three months and year ended December 31, 2009. Revenue generated in the fourth quarter of 2009 was $15.6 million with EBITDA of $5.6 million for the period, compared to revenue of $22.6 million and EBITDA of $9.7 million for the same period in 2008.
Black Diamond Group Limited (Black Diamond), dawniej Black Diamond Income Fund, poprzez jej spółka zależną, Black Diamond Limited Partnership oraz poprzez 50% udział w kapitale Dene Black Diamond Limited Partnership, jest zaangażowany w wynajmie konstrukcji do użytku pracowników Zakwaterowanie i tymczasowego obszaru roboczego, wynajem różnego rodzaju sprzętu wiertniczego stosowanych w poszukiwanie i wydobycie ropy i gazu, itd.
Big Lebowski / 2010-03-27 17:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. wlasnie przyjzalem sie spolce Black Diamond Group Limited i ma super wskazniki , wysoka dywidende oferuja - jedyny mankament to niska plynnosc - niestety.. Pozdr
Ciułacz / 2010-03-27 19:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu , z tą płynnościa to fakt ,nie naspekuluje, podobnie jak mam z Mackenzie Master Limited Partnership(MKZ.UN:TSX, CA) ale te spółki to mam w portfelu zajestrowane jako IKE więc na długiego longa.Na Mackenzie to czasem za cały dzień nic nie sprzedadzą, ale za to dywidendy to wypłacili ponad 50%.
Ciułacz / 2010-03-27 20:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W PL ostatnio podniesiono limit IKE, w roku 2009 limit ten wynosi 9579 zł.Niby to nie zawiele ale z roku na rok to sie uzbiera, oraz tzw. pożytki z posiadanych przez nas aktywów dodatkowo zasilają nasz rachunek IKE, ale nie wpływają na limit wpłat w danym roku.
Nie, można inwestować agresywnie, zawierając wielokrotne transakcje w ciągu jednego dnia (daytrading), można zawierać transakcje sporadycznie co jakiś czas – sposób zawierania transakcji jest taki sam, jak na zwykłym rachunku maklerskim. Ograniczeniem jest jednak to, iż zlecenia muszą być pełnopłatne (brak odroczenia płatności) i nie można inwestować na rynku terminowym w instrumenty pochodne (kontrakty terminowe i opcje).
Pomimo tych wszystkich zalet jeszcze nie mam w PL IKE co będe musiał zrobic jak tylko będę w moim BM.
Thai / 2010-03-27 13:36 / Bez rangi
Pink Floyd - Wearing The Inside Out

http://www.youtube.com/watch?v=B201O63uqhk&feature=related
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy