Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Longterm / 2010-03-27 13:00 / Mostek Zwyciężymy!
witam Bigu, optymizm zaczyna wygrywać na wiosnę;) dosyć już czasu zostało zmarnowane...parafrazując klasyka: "jak k**** nie teraz to kiedy?"

http://longterm.bblog.pl/
Big Lebowski / 2010-03-27 13:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longu .. U mnie sie nic nie zmienilo tzn. dobre spolki nalezy kupowac i pisze o tym od dawna .. ;-) , to dobrze ze zmieniles spojrzenie na rynek.. Dla przykladu powiem ze gdy jakies akcje wzrosna Ci np. o 100% to wowczas 1% wzrostu na tych akcjach jest wlasciwie dla ciebie 2% wzrostu i 10% wzrostu -jest wlasciwie dla Ciebie 20% wzrostu itd.. 100% wzrostu na akcjach obecnie nie jest wielkim wydarzeniem..;-) Pozdr
Big Lebowski / 2010-03-27 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=fR6GfXvEDIo The Eagles - Tequila Sunrise - High Quality Video Audio
Big Lebowski / 2010-03-27 09:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osobiscie nie preferuje inwestycji w nowe technologie i mam swoje podstawy do awersji w taka branze - przykladem niech bedzie rynek niemiecki gdzie firmy solaryczne byly absolutnymi liderami na swiecie i kursy w poprzedniej hossie bily rekordy - obecnie branza przezywa kryzys a kursy pelzaja po dnie - sa takze przeorane , mysle ze wiele krajow w nowych technologiach przegrywa i bedzie przegrywac z produkcja azjatycka ( Chiny ) i wlasnie niemieckie firmy obecnie przegrywaja , jest wielu zwolennikow branzy IT i tu przy inwestowaniu polecal bym raczej liderow swiatowych takich jak : Oracle , Apple itp.. gdyz o frustracje nie jest trudno ..
Big Lebowski / 2010-03-27 09:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze absolutny lider z poprzednich hoss - niemiecka firma SAP ktora gdy meldowala wyniki w poprzednich hossach - bylo to zawsze wielkim wydarzeniem na rynkach obecnie - spolka jest w trendzie bocznym a wyniki malo kogo obchodza - firma Oracle - wieczny rywal przejela paleczke lidera..
Big Lebowski / 2010-03-27 09:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=NK1Vrur_ewM&feature=related George Strait & Allan Jackson-Murder on Music Row - Kaszubskie przyspiewki z rejonu Kartuz..
Big Lebowski / 2010-03-27 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=27lFndB2c6I&feature=related Alan Jackson - Look At Me (w/ lyrics)
Big Lebowski / 2010-03-27 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..:)
Big Lebowski / 2010-03-27 09:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najwazniejszy index na swiecie S&P 500 ktory wyznacza kierunek innym indexom systematycznie pnie sie w gore - najwazniejszy index europejski brytyjski FTSE 100 takze bije rekordy - oznacza to ze wiekszosc indexow na ktorych nie ma euro pokazuje sile i takze nasza GPW powinna sie wykazac gdyz mamy wlasna i mocna walute , wielu sceptykow jest nadal na rynku ito jest wlasnie paliwem do dalszych wzrostow - mysle , jezeli mial bym radzic to uwazam ze nalezy inwestowac w dobre frmy a nie patrzec na indexy - wybierac ciekawe branze , spolki ktore maja szanse na poprawe wynikow i ktore sie rozwijaja - mysle ze tu tkwi klucz do sukcesow na gieldzie , takze zeby nas nie rajcowalo 10% zysku tylko duzooo wiecej - gdyz utrzymanie perly obecnie jest wielkim wyzwaniem ..
griffin / 2010-03-26 22:39 / portfel / Tysiącznik na forum

jak co dzień,je,śpi,robi kupkę i tak w kółko(:-)))))

Max, spraw sobie drugie i poczekaj rok.
Jazda lepsza niż na oil'u ;oP
griffin / 2010-03-26 22:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i resztę ferajny :o)

Dla osób spekulujących co nieco proponuję się przyjrzeć EUI. W przyszłum miesiącu PP i wydaje mi się że formują trend rosnący. Oczywiście jak w 99% moich sugestii kupiłem. Nie kupiłem tylko trakcji (która się dzisiaj przewija na forum) po 3,9 kiedy pisałem, że na wsparciu i dobry moment na zakup. Brakło wolnej gotówki.
Jeszcze co do EUI - ma ktoś może wiedzę czy ktoś mógłby się interesować tą spółką (np. przejęcie cy cuś) Przy obecnym ff byłoby to trudne, ale przy nowej emisji i deklaracji zarządu, że będą część pipek sprzedawać żeby obiąć pozostałę byłoby możliwe namieszać w akcjonariacie.

Wieczornym klik pozdrawiam raz jeszcze :o)
Baranek Shaun / 2010-03-26 21:30

co do
fundów...

Witam Wszystkich.
Cyfra, czy moglbys mi polecic jakis fund, w ktorym jestes, w ktorym nie byloby prowizji albo dosc mala w przypadku alokacji srodkow w subfundach? Z tego co pamietam siedzisz w nich troche, gdybys zechcial napisac pare slow. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-26 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzialem koforencje prasowa Kliczki i Sosnowskiego i wypowiedz Sosnowskiego : jego slow - ze jak zobaczy w oczach Witalego kliczki strach to wowczas go zabije hehe , sosnowski bedzie ukarany uwazam i zbyt wiele rund na przetrwanie mu nie daje - Witali Kliczko jest niesamowicie inteligentnym bokserem i silnym psychicznie ..
Big Lebowski / 2010-03-26 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tematem glownym obecnie jest Grecja i jej deficyt , nastepna w kolejce jest Hiszpania , Portugalia i Wlochy , jednak sa panstwa ktore maja wiekszy deficyt tzn. USA , Japonia i Wielka Brytania - indexy amerykanskie i angielskie bija rekordy obecnie , wlasciwie w Europie dwa indexy ktore sie wyrozniaja na tle innych tzn. generuja najwieksze wzrosty : brytyjski FTSE 100 i szwajcarski Swiss Market - oznacza to ze inwestorzy omijaja europejska walute ( euro ) a deficyty obecnie graja mniejsza role przy podejmowani decyzji inwestycyjnych..
5424 / 2010-03-26 20:34 / Fan Linuxa Ubu
a taka prognoza na przyszły tydzień i więcej nie nudzę.........
tomtay / 2010-03-26 20:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mam do Was jedno nietypowe pytanie w reklamie BZWBK co to niby dają sto złotych (oczywiście jak zsumuję po roku opłaty to zobaczę 100 złotych jak świnia niebo),
jeden ludek mówi do Gérarda Xaviera Marcela Depardieu "...tak jak grał pan w filmie Obeliska...", z tym że Gérard Xavier grał, ale Obeliksa, a "obelisk" to pomnik w postaci słupa, to ja dobrze słyszę? czym przygłuchy już ze starości :))
gregorek0163 / 2010-03-26 19:47 / portfel
Dobry wieczór Bigu. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich bywalców. Dziś z samego rana pogoniłem befsana, straciłem do niego cierpliwość. następnie nabyłem agrome po 0.04 .chciałem jeszcze digitala po 0.76 i wungla 0.80 . DGLa mi nie dali a GPH wpadło tylko troszku 98 szt. w przyszłym tygodniu przypilnuje. Nieśmiało spytam czy zechcesz Bigu ocenić te ruchy ?
Big Lebowski / 2010-03-26 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gregorek .. Ryzykowne ruchy .. powinienes zalozyc portfel i grac w otwarte karty - wyjdzie Ci na dobre .. Pozdrawiam serdecznie
gregorek0163 / 2010-03-26 20:07 / portfel
Dobra. Dziś już nie dam rady bo zaraz jade za Radzymin po prawdziwy wiejski nabiał ale przez łikend postaram sie założyć portfel. Chyba że trzeba będzie czekać do niedzieli wieczór aż ser odcieknie :)) ps.( samogon mają bajeczny.) pozdr.
tomtay / 2010-03-26 20:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

samogon mają bajeczny

zaraz zaraz obywatelu Gregorek po ile te "delicje"? bo chętnie bym partycypował
w operacji nabycia drogą kupna, zwłaszcza jak i dla siebie bierzesz kęs alkoholu :))
gregorek0163 / 2010-03-27 00:52 / portfel
w tej chwili wróciłem. już pisze jak jest. ludzie mają sadek - śliwki wiśnie czereśnie. z tych owoców robią równie bajeczne wina. klarowne przejrzyste nie jakieś męty, ale tylko słodkie za to naprawde mocne . senior ma długoletnią praktyke i nie popełnia błędów , ale junior dopiero się uczy od tatusia i czasami winko nie wyjdzie. wówczas destyluje to nie udane winko. a że robi to dla siebie to destyluje kilka razy nie bacząc na ubytki. wreszcie uzyskuje czyściutki przejrzysty alkohol . moc około 70volt. pijąc wyczuwa sie owocową nutke ale to bardzo delikatny posmak. czasami dostaje kilo na wynos ale preferowane miejsce spożycia to sadek czyli u żródła. nie trudno sie domyśleć że gorzałka bywa raczej rzadko ponieważ tylko wtedy jak junior spieprzy wino. Musze juz lulu o 6tej musze wstać. Dobrej nocki
pawciomerc / 2010-03-26 19:06 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Witam :)
Bigu ,że tak nieskromnie zapytam, co myslisz o TRAKCYJCE ?
Czy może bym się doczekał jakiegos rajdu po roku kiszenia ?
Thai / 2010-03-26 19:39 / Bez rangi
Witaj Pawciomerc,

Kilka dni temu wydano rekomendacje dla TRK, jesli nie czytales:
"Analitycy Citigroup, w raporcie z 24 marca, ponownie wydali rekomendację "kupuj" i podnieśli cenę docelową o 16 proc. Obecnie wycena analityków jest na poziomie 5,3 zł. podczas gdy poprzednia cena docelowa to 4,56 za akcję."

Pozdrowienia
5424 / 2010-03-26 19:42 / Fan Linuxa Ubu
Witaj Thai czytam te rekomendacje i zastanawiam się nad ich wiarygodnością
tomtay / 2010-03-26 19:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na odwrót Cyfrus, jak zawsze na odwrót, jak pani w banku mówi bierz kredyt w złotówkach to znaczy, że trzeba brać w euro, a jak mówi załóż lokatkę to znaczy, że trzeba się rozglądać za kredytem :)
Thai / 2010-03-26 19:55 / Bez rangi
Witaj Cyfra,

Wydana ostatnio dla SNS byla calkiem udana, pewnie nie zawsze ma skutki sprawcze... Wrecz przeciwnie - bywa, ze jest dokladnie odwrotnie. Przy rekomendacjach staram sie przygladac informacyjnemu otoczeniu, plynacemu ze spolki w tym czasie... Jezeli chodzi o Trakcje - byly to b.dobre komunikaty, takie odnosze wrazenie...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-26 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Jest wiele dobrych spolek w stanie spiaczki i kiedys sie obudza - uwazam , taka spolka jest np. TUP.. Tak wiec przyjdzie czas na Trakcje .. Pozdr
5424 / 2010-03-26 19:35 / Fan Linuxa Ubu
Zadam pytanie niewygodne kiedy ferrum się odnajdzie bo weszło w trend boczny i niemrawo się buja........
Big Lebowski / 2010-03-26 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Ze tak zapytam czy masz nadal Synthosa ? , gdybys posluchal mojej rady i kupil pp Boryszewa mial bys prawie 100% zysku , Ferrum odnajdzie sie na spadkach indexow - wowczas bedzie generowac wzrosty ..
5424 / 2010-03-26 19:45 / Fan Linuxa Ubu
mam tylko synthosa ........... złożyłem sobie jedno przyrzeczenie co do fundów i nie dopuki go nie wykonam będę trwał taka pokuta za wiele głupot które zrobiłem
Big Lebowski / 2010-03-26 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra - moj portfel opiera sie na trzech spokach glownych - Synthos , Ferrum i Boryszew - w tej chwili nie ma go w portfelu ale okolo 16 kwietnia bedzie wprowadzone kilkadziesiat tys szt - die z tych spolek to sa moi kandydaci do wigu 20 za dwa lata - tak obstawiam ze ktoras wejdzie i nie jest to Ferrum , posluchaj mojej rady i uzupelnij portfel o dwie spolki jeszcze.. Pozdr
5424 / 2010-03-26 19:58 / Fan Linuxa Ubu
Zastanawiam się czy euro nie wróci do poziomu 1,35 na dniach to byłby hit i odpał straszny
5424 / 2010-03-26 19:56 / Fan Linuxa Ubu
ok jestem za ferum nie wierze Romanowi mysle o ronsonie cały czas śledzę go na podglądzie nie wyszedł z boczniaka jeszcze
5424 / 2010-03-26 19:46 / Fan Linuxa Ubu
już niedużo tej pokuty zostało jeszcze troszkę......
pawciomerc / 2010-03-26 21:09 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
thx za wypowiedzi
mozna na Was liczyć
max303 / 2010-03-26 18:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
A co to za bomba ?


http://stooq.pl/q/?s=lug
tomtay / 2010-03-26 19:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hajduk split proszę pana cztery do jednego :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy