Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2009-07-19 20:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Studentki medycyny zdawały egzamin. Profesor je odpytujący z wiedzy mówi do pierwszej:

- Proszę pani. Pani wiedza właściwie się nie liczy, mnie interesuję czy umie pani logicznie myśleć. Zadam więc pani zagadkę, jeśli pani zgadnie to pani zdała, a jeśli pani nie zgadnie to przykro mi, bez względu na pani wiedze będzie 2.

- Słucham zagadki panie profesorze

- Co to jest. To co ma pani między nogami plus 4 litery i ma z tego wyjść ziele.

Studentka po chwili namysłu:

- Nie wiem. Naprawdę nie wiem.

- Nie zdała pani.

- A co to było? Niech pan, chociaż zdradzi tajemnicę.

- Dziurawiec. Wchodzi druga studentka. Słyszy te sama gadkę i wreszcie zagadkę:

- Co to jest. To co ma pani między nogami plus 2 litery i ma z tego wyjść potrawa.

- Studentka po chwili namysłu:

- Nie wiem. Naprawdę nie wiem.

- Nie zdała pani.

- A co to było? Niech pan, chociaż zdradzi tajemnice.

- Szparagi.

Wchodzi trzecia studentka. Słyszy te sama gadkę i wreszcie zagadkę:

- Co to jest. To co ma pani miedzy nogami plus 2 litery i ma z tego wyjść kwiatek.

- Studentka po chwili namysłu:

- Nie wiem. Naprawdę nie wiem.

- Nie zdała pani.

- A co to było? Niech pan, chociaż zdradzi tajemnice.

- Krokus.

- Wie pan co? Wobec powyższego ja mam dla pana propozycję. Teraz ja zadam panu zagadkę. Jeśli pan zgadnie to ja rzeczywiście nie zdałam, ale jeśli pan nie zgadnie to wpisuje mi pan piątkę.

Profesor kochał zagadki i przystał na to. Studentka, więc pyta:

- Co to jest. To co ma pan między nogami plus 2 litery i ma z tego wyjść naczynie na ten kwiatek

Profesor po chwili namysłu:

- Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Gratuluję piątka, ale błagam niech pani powie co to takiego?

- Flakon.
Big Lebowski / 2009-07-19 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. Pozdr.
pietroo / 2009-07-19 20:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
wkleiłem kawał, który przed chwilą przeczytałęm, długi, ale niezły...
pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-07-19 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Fe7yOccqdxI&feature=related Bob Seger - Turn the Page
warren buffet / 2009-07-19 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle jak by tu zarobic a sie nie narobic
Big Lebowski / 2009-07-19 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieci nalezy narobic i kasowac becikowe.. ;-)
gosiakf / 2009-07-19 21:00 / portfel
Heh no to Bigu wykombinowałeś :-) Dzieciaki by Ciebie z torbami puściły po roku :-)
Jarg / 2009-07-19 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie każdemu to robota idzie wydajnie...
Big Lebowski / 2009-07-19 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czego sie nie robi dla pieniedzy.. ;-)
Jarg / 2009-07-19 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warrenowi chodziło jednak o pracę lekką, łatwą i przyjemną... Drugi i trzeci postulat raczej nie budzi wątpliwości :-) Natomiast pierwszy... hmm... bywa różnie :)
Big Lebowski / 2009-07-19 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli by go to meczylo hm. moze zlecic robote innym.. hehe a becikowe kasowac..;-)..
warren buffet / 2009-07-19 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no no :)
Jarg / 2009-07-19 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zlecać tak przyjemną robotę innym? :-) Chyba, że... wespół... w zespół (jak śpiewał Michnikowski :-)
Jarg / 2009-07-19 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=yQNVB1ghR9c
warren buffet / 2009-07-19 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he :))
Jarg / 2009-07-19 18:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He... he... Warrenie...

Ożeń się bogato... :-)
warren buffet / 2009-07-19 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to to juz chyba odpada :p
gosiakf / 2009-07-19 21:02 / portfel
to w takim razie warren już nic innego Ci nie pozostaje jak zapisać się do partii i pobawić w polityka :-)
Jarg / 2009-07-19 18:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Górale dzisiaj na ładnych plusach...
Ciułacz / 2009-07-19 19:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu, zobacz na miesiecznym , maja co odrabiać. Oni tam maja inne realia
Jarg / 2009-07-19 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Traktujemy ich tutaj li tylko jako wróżbę :)... Zerknąłem jednak na miesięczny T-25... nie jest tak źle... Zaś od 12 lipca idą w górę bez postoju...
Ciułacz / 2009-07-19 19:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu , fakt że na T-25 nie jest zle ale już na Mid-Cap-50, to jest inaczej
Jarg / 2009-07-19 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
OK, zgoda... nie orientuję się w specyfice giełdy TASE... Nie wiem, w jakim stopniu zależna jest ona od sytuacji na głównych rynkach światowych, a w jakim od sytuacji politycznej w regionie... jak napisałeś - oni zapewne mają inne realia...
Ciułacz / 2009-07-19 19:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Warren to tylko pierwszy milion idzie nie tak łatwo, a dalej to już z górki
warren buffet / 2009-07-19 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki za pocieszenie :)
Big Lebowski / 2009-07-19 14:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=rdkoRAoGOR4&feature=related Big Iron - Kaszubstwo , reklama zelaza ..
Jarg / 2009-07-19 13:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Pozdrawiam Cię serdecznie z Wrocławia... dzisiaj niemal chłodnego... :-)
Big Lebowski / 2009-07-19 14:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Serdecznie Cie pozdrawiam ze Szczecina.. ;-)
Big Lebowski / 2009-07-19 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=EpB7GWwY6FY&feature=related Bob Seger & The Silver Bullet Band - Shame On The Moon
kokar / 2009-07-19 11:57 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Dużo piszą o ciężkich czasach to sygnał że trzeba kupować akcje.Duda chcę kupić tą spółkę jest ciekawa inwestycją w obliczu przyklepania układu z bankami wyjdzie na prostą
Jarg / 2009-07-19 14:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...
Troszkę późno zapaliłeś się do tej inwestycji... :-)
Kupuj plotki... sprzedawaj fakty...
Porozumienie z bankami jest praktycznie przyklepane... i niewykluczone, że może być już w cenie...

PS. Fajny dopisek sobie wybrałeś - z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Jesteś w porzo... Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-07-19 14:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu, Witaj!
Wiadomośco poufne z Dudy rozeszły sie błyskawicznie.Ja chyba tylko sie zadowole na PP
Jarg / 2009-07-19 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciułaczu...
Gruby Maciek, w odróznieniu od np. Leszka Czarneckiego, jest także niezłym cwaniakiem giełdowym, który sprytnie dozuje informacje pod kurs. Przypuszczam, że za tym gwałtownym 90 procentowym wzrostem z ostatnich kilkunastu sesji stoi w dużej mierze klan Dudów...
Pozdrawiam Inwestora zza oceanu...
pietroo / 2009-07-19 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam w niedzielny chłodniejszy dzień
czyli co na razie dajemy spokój prosiakom? przypuszczacie, że to na razie koniec wzrostu na nich?
pozdrawiam
Ciułacz / 2009-07-19 17:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu , Kiedyś to i ja myślałem że , to wszystko do niezłe gierki do zbicia kursu i nawet sporo spekulowałem na kursie ale z czasem to troche zwątpiłem czy aby te manipulacje informacjami sie nie obrócą przeciwko spółce i nawet kredytodawcy sie moga wystraszyć.
Teraz to już widac że wszystki sie stabilizuje.
Jarg / 2009-07-19 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciułaczu, opóźnianie i dozowanie ważnych informacji to jedno, a kłopoty finansowe spólki to drugie. Dramatyczny spadek wyceny papierów Prosiaka nie był skutkiem jakiejś gry, lecz faktycznie bardzo poważnych problemów. Faktem są ogromne długi Prosiaka i duże straty na opcjach (choć może - dzięki wzmocnieniu zeta - będą mniejsze niż pierwotnie akładano). Gruby Maciek na pewno nie grał na zniżkę kursu w momencie, w którym planował emisję z pipkami, i kiedy w końcu musiał ją odwołać. Duda jest jednak jednym z trzech, czterech największych producentów mięsa w Polsce, firmą o wielkich obrotach, więc bankom nie powinno opłacać się zarzynanie Prosiaka, bo w końcu żyją z obsługi takich biznesowych tuczników. Można więc było pospekulować, że firma jednak się ostanie. Osobną sprawą jest natomiast zachowanie OFE i TFI, których zarządzający najwyraźniej poczuli się dotknięci krętactwami Maćka i wywalili papiery Prosiaka praktycznie na samym dołku, nie rozważając najwyraźniej pozytywnego scenariusza. Zmarnowali tym samym nasze (członków OFE) pieniądze, bo kupowali Dudę drogo...

PS. Piotrze, potencjał spekulacyjny w Prosiaku jeszcze jest (2,20 według PB he, he), natomiast właściwą ocenę fundamentalną będzie można zrobić dopiero po publikacji szczegółów porozumienia...
Big Lebowski / 2009-07-19 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prechter: Bessa jeszcze potrwa
Link bezpośredni: http://www.pb.pl/a/2009/07/18/Prechter_Bessa_je...

Po krótkiej korekcie wzrostowej, która osiągnie szczyt jeszcze w tym półroczu, rynki finansowe czeka siedem lat bezprecedensowej bessy - twierdzi w rozmowie z "Parkietem" znany analityk giełdowy Robert Prechter.

Według niego, rządy nie mogą zrobić nic, aby przeciwdziałać recesji, która okaże się głębsza niż Wielka Depresja z lat 30. Związany z kryzysem niższy popyt na energię sprawi, że ceny ropy naftowej spadną do 10 USD za baryłkę.
0
Ciekawa hipoteza - jak biblijne siedem chudych krow..
Jarg / 2009-07-19 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niemal wizja Hioba...
10$ za baryłkę? To niemożliwe...
Big Lebowski / 2009-07-19 14:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze 50 usd a nawet ponizej jest mozliwe - gospodarka swiatowa potrzebuje takiej ceny..
Jarg / 2009-07-19 14:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgoda Przyjacielu... Może nawet 40... ale nie 10...
5424 / 2009-07-19 11:21 / Fan Linuxa Ubu
czy to zapowiadane bankructwo w USA może mieć jakieś negatywne skutki dla rynku amerykańśkiego nie uważasz że przyszły tydzień to realizacja zysków po obecnych wzrostach
Big Lebowski / 2009-07-19 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Plajta USA ? hm. wielu innych wczesniej zbankrutuje a amerykanie beda mieli sie dobrze nadal.. Pozdr.
5424 / 2009-07-19 11:27 / Fan Linuxa Ubu
nie Bigu jakieś duże przedsiębiorstwo w USA stoi przed plajtą i zastanawiam się czy to nie wywoła zamieszania na rynkach
5424 / 2009-07-19 11:37 / Fan Linuxa Ubu
http://www.tvn24.pl/0,1610257,0,1,szykuje-sie-kolejne-wielkie-bankructwo,wiadomosc.html
Big Lebowski / 2009-07-19 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To co wkleiles nic mi nie mowi..
5424 / 2009-07-19 12:43 / Fan Linuxa Ubu
taki news adiono zamieścił i zaczołem się zastanawiać czy to coś ważnego może być w poniedziałek znowu wskakuje........
Ciułacz / 2009-07-19 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Robert Prechter to znany analityk co niby przewidział przewidział hossę z poczatkiem lat 80-ontych i krach w 1987 roku, ale już sie nie popisał w 2002 roku, bo jak byli w nowym dołku to wypuścił książke przepowiadająć że to dopiero początek długiej deflacji, a było odwrotnie, zaczęła sie hossa co potrwała do 2007.Jego pomagierzy byli jeszcze lepsi w wieszczeniu krachu, radzili wycofać oszczedności z banku i tylko i trzymać w sejfie, a giełda w NY miała być zamknięta przez 2 tygodnie..
Wydaje mi sie zdolny i jak był młodszy do mówił to co myślał ale z czasem przyszedł po rozum do głowy i zaczyna manipulować
Ciułacz / 2009-07-19 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prechter co do rynku USA to może mieć sporo racji, ale te czasy co tylko USA była na mapie świata sie kończą, Z Ameryką czy bez świet będzie robił postepy.
Big Lebowski / 2009-07-19 13:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz .. wkleilem tylko jako ciekawostke , wiekszosc analitykow widzi czarno hm. to dobry znak uwazam .. Pozdr.
Ciułacz / 2009-07-19 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W stanach jest troche czarno, przed recesją uciekały miejsca pracy do Azji a teraz przedsiebiorstwa sie reorganizują i jeszcze bardziej chcą budować fabryki w Chinach aby przeżyć dostarczając amerykański towar wyprodukowany w Chinach, to co za tym idzie jeszcze mniej pracy.W dodatku te kredytu personalne na full.
hs2 / 2009-07-19 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to dobrze :) przez te 7 lat będzie można nakupić tanio pełno akcji które sprzeda się za lat 10 przy kolejnej bańce spekulacyjnej bo jeżeli nie kupować w takiej bessie to kiedy ? :)
Big Lebowski / 2009-07-19 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Masz racje.. :) Pozdr.
Ciułacz / 2009-07-19 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, he ! he !, zakładająć 7 lat chudych, czyli dołek za 7 lat ? to kiedy byś zaczął kupować akcje ? odrazu systematycznie przez 7 lat? to po 5 latach by cie trafiło jakbyś widział jak cały czas kapitał sie pomniejsza.
Do odrobienia 7 lat chudych to conajmniej 5-10 lat tłustych?Czyli te poziomy na parkiecie co teraz zobaczylibyśmy zobaczylibiśmy dopiero za 14 lat ?
hs2 / 2009-07-19 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdzie to napisane że dołek za 7 lat, pisze że tyle potrwa bessa.
Wczoraj się uśmiałem z podobnej wypowiedzi eksperta napisanej w 2002 roku że czeka nas największa bessa w dziejach świata od 2003 do 2008 roku, jak było chyba wiesz.

Pisze 7 letnia bessa co nie oznacza że dołek za lat 7 (przyjrzyj się indexom japońskim, w zależności od tego jak liczysz masz na Nikkei 225 besse od 1990 r albo 4 razy hosse i 5 razy besse, wszystko zależy od twojej definicji hossy, mojej nie znasz a powiedz mi co zdaniem tego eksperta oznacza bessa w % ? jakoś takiej informacji nie widzę )

Jeżeli akcji nie kupować po spadku z poziomu niecałych 70 000 pkt dla wigu do 21 000 pkt to kiedy twoim zdaniem jest dobry okres?

Akcje kupuję co miesiąc tego samego dnia od pół roku za 10% tego co mam na czysto i tak planuję do końca życia, jak by nie liczył wcześniej czy później bąbel na akcjach urośnie jak to się dzieje od początku giełd na świecie - patrzysz na kapitał - może patrz na to jak na majątek ? Najbogatsi nie bez przyczyny mówią że ich strata jest wirtualna, co z tego że za akcje płaci się teraz mniej niż gdy je kupiłeś? Są tyle samo warte jeżeli wiesz do czego firma dąży.Giełdy nie przewidzisz :) Poczytaj książki o finansach behawioralnych a przekonasz się czemu mało kto odważył się kupić KGHM gdy był po 18 zł i wskaźnik ceny do dywidendy notował rekordowe poziomy od lat choć kghm jest ładnie skorelowany z notowaniami miedzi to nie jest on ceną tonymiedzi....
Big Lebowski / 2009-07-19 15:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze na wielu spolkach inwestorzy beda dostawac paralizu decyzyjnego patrzac na wykres - dla przykladu podam Rafako , nikt na forum nie ma i nie interesuje sie ta spolka , przeraza ich wykres ale jestem pewien ze gdy kurs spadnie okol -20% to czesc inwestorow bedzie szczesliwa i zakupi , dodam ze taki spadek -20 % moze sie odbyc przy cenie 24zl hehe.. radosc inwestorow bedzie ogromna jak kupia po 20 zl.. ;-) , podalem jako przyklad - gdyz mysle ze na wielu dobrych spolkach obecnie moze wystapic taka wlasnie relacja ..
hs2 / 2009-07-19 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to w sumie dobrze :) spółka tańsza, więcej akcji się jej kupi :)
Pamiętam jak jakiś rok temu pisałem w twoim portfelu że monarri od strony technicznej wygląda dobrze i parę osób po tym jak poszła w górę chyba 8 czy 12% w ciągu 2 sesji pisało że pluło sobie w brodę no ale jak teraz ta spółka stoi wszyscy wiemy dlatego stosuję i analizę techniczną i fundamentalną :)
Zerknę zaraz na ten walor, może będzie tam coś ciekawego, dzięki za podesłanie go :)

A swoją drogą nie orientujesz bigu się czy człowiek nickiem kennobi który sporo rok temu tu pisał działa jeszcze na forum, czy też w raz z wzrostami zaginął :) ?
Big Lebowski / 2009-07-19 16:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uwazam ze Kenobi to kilka osob pisze pod tym nickiem - dla mnie ten pierwszy Kenobi to byl gosc na poziomie - potrafil wejsc w najwieksze siedlisko szerszeni i zawsze kulturalnie radzil sobie - a mial nie byle jakich przeciwnikow wowczas , obecnie zabrali mu nicka i pisze jako niezalogowany Don Kenobi itp.. To o Rafako to tylko zwykly przyklad - chodzi mi o to ze wiecej spolek bedzie rysowalo podobny scenariusz..
Ciułacz / 2009-07-19 14:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hs2, masz racje że tu tego nie pisał ale gdzie indziej wieścił że bedzie długa deflacja czyli mozna przypuszczać że bessa.
Ale w zasadzie przy niczym sie nie upieram, jak będzie tak będzie.Ja osobiście w takiej czy innej formie to oszczedzam, nie z przymusu ale z nawyku.Pozdrawiam
hs2 / 2009-07-19 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do owej deflacji musiała ona nastąpić zgodnie z cyklem gospodarczym w reakcji na dławienie się gospodarki wysokimi cenami i pełnymi magazynami (o tym że surówka spadnie pisał nie jeden znawca tematu)- mniej więcej od końca czerwca roku 2007 cena ropy reagowała irracjonalnie na dane o zapasach i popycie na surowiec, bardzo silnie reagowała na wszelkie spekulacje o wzroście popytu w Hinach itp. co było oznaką bańki ale w tamtym okresie tylko doświadczony spekulant by to zauważył z powodu natłoku informacji z mediów i od analityków którzy też spekulowali. Dopiero niedawno wyszło na jaw że Goldman Sahs (nie jestem pewny poprawności pisowni tej wielkiej instytucji finansowej) ostro spekulował na opcjach tego surowca co windowało ceny ropy bez sensu ku niebu -

Z akcjami moim zdaniem będzie podobnie bo w historii bywało tak bardzo często, może nie za 5 lat, może nie za 10 ale wcześniej czy później będzie bańka spekulacyjna na której akcje sprzedam a poznam to tylko po wskaźniku C/wk wywindowanym ku niebu.

Ciulacz- podobnie jak ty oszczędzam z nawyku i w sumie lubię to robić bo szkoda mi wydawać pieniądze na bzdety jak i marnotrawić je nie optymalnym handlem (prowadzę firmę obecnie) przeliczyłem sobie że kupując akcje co miesiąc za 10% tego do mam na czysto wyjdę na tym do końca życia dobrze bo jak by nie liczył są dywidendy a i bessa nie będzie trwała wiecznie. Pozdrawiam i do następnej dyskusji :)
Ciułacz / 2009-07-19 17:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, widze że jesteś zdeterminowany do inwestycji w akcje , masz strategie i plan.Ja raczej dalej preferuje nieruchomości dochodowe w zróżnicowanym sektorze, a zabezpieczenie emerytalne to od 2 lat na lokatach.Giełda to na dodanie pikanteri i przygotowanie do częściowego wyjścia z nieruchomości.
hs2 / 2009-07-19 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie samymi akcjami człowiek żyje :) ciekawsza zabawa jest na kontraktach CFD na akcje zagraniczne w trendzie wzrostowym z racji lewaru można naprawdę ładnie zwielokrotnić depozyt (IDM SA je udostępnia).

Dosyć zaciekawiła nie twoja wypowiedź a dokładniej nieruchomości dochodowe - czy mógł byś ten temat rozwinąć ?

Pozdrawiam.
HS2.
Big Lebowski / 2009-07-19 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-07-19 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=LWoyZixx1l4&feature=related Roger Waters - Mother (live)
xr5pl / 2009-07-18 21:27 / Bywalec forum
ale leje! Sąsiedzi mało co nie odlecieli razem z namiotem ,aż mi Ich szkoda.

pozdrowionka dla Zenonka i Reszty :)
Ciułacz / 2009-07-18 20:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
To sie zdziwisz , ja zapodam Kaszuby z Kanady
http://www.kaszuby.net/page14.html
Malwin91 / 2009-07-18 20:08 / portfel
Co sadzicie o ELKOP ? Można łatwo podwoić kapitał.. Czy niesie to ze sobą jakies ryzyko :)? Moze to amatorskie pytanie ale ja wszystkiego sie uczę. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-07-19 10:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. kupiles te akcje , inwestycja ma za soba juz jeden dzien i juz piszesz o podwojeniu ( latwym ) kapitalu hm. geniusz jestes ..Pozdr.
Jarg / 2009-07-19 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Można łatwo podwoić kapitał.. Czy niesie to ze sobą jakies ryzyko :)?

Malwin, a pomyślałeś, ile czasu będziesz musiał czekać na owo "podwojenie" kapitał? :-)
Zobacz, jaki jest średni wolumen sesyjny i ile makulatury jest w obrocie, a następnie, ilu "inwestorów" chce sprzedać po 2 grosze... :-)
Nie twierdzę, że Elkop nie okaże się "złotą rybką". Pisałem, że warto pozbierać troszkę groszówek, ponieważ zapewne jedna na trzy zdrowo odpali... co i tak będzie dużym giełdowym sukcesem. Nie jest jednak powiedziane, że będzie to akurat Elkop...
Pozdrawiam...
sidi / 2009-07-18 19:11
Witam szanownego gospodarza i spółdzielnie Zenon.Bigu co sądzisz o PPWK i jego zachowaniu w ciągu najbliższych dni czy nie powinno przypadkiem nastąpić wybicie kursu związane z zakupem akcji przez MNI chyba wreszcie uwolnią kurs ?
Big Lebowski / 2009-07-18 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. PPWK - mysle ze najlepiej jak Jarg odpowie to jego spolka od wielu lat.. Pozdr.
Jarg / 2009-07-19 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sidi, ja już się pogubiłem w machinacjach w PPWK oraz wobec PPWK...
Jakiś czas temu spekulowałem w kąciku o możliwych scenariuszach dla PPWK, które wydawały mi się klarowne. Wkroczyło jednak MNI i wszystko się powywracało... Najbardziej sensowni menedżerowie PPWK: Esz i Ziemiński pracują już w spółkach MNI. Odszedł ostatni liczący się akcjonariusz PPWK, który być może rozumiał i popierał jego rozwój... Teraz zaczynam podejrzewać, że MNI chce po prostu rozebrać firmę, wchłonąć najlepsze kąski, a resztę zbyć... Być może obserwujemy właśnie początek końca PPWK jako niezależnej spółki i nazwy...
No cóż, zobaczymy. Na razie kurs jest w kanale 1,05 - 1,30... Pokonanie oporu może oznaczać coś pozytywnego, ale jest rónież średnia roczna, która jest bardzo korzystna dla MNI w wypadku chęci ogłoszenia wezwania itd... Pozdrawiam
sidi / 2009-07-19 18:53
Jarg dziękuję za udzielenie wypowiedzi na moje pytanie , wnioskuje z niej że nawet najlepsi pogubili się w naszej giełdowej szulerni zobaczymy co pokażą najbliższe dni a na marginesie chyba skusze się SYNTHOSA po tak gorących rekomendacjach gospodzrza.
Big Lebowski / 2009-07-19 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. gospodarz niczego goraco nie poleca. raczej rekomenduje zachowanie zimnej kalkulacji... Pozdr.
Jarg / 2009-07-19 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i to jest słuszna koncepcja... :)
Big Lebowski / 2009-07-18 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie...:)
Big Lebowski / 2009-07-18 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bank PKO BP został bez prezesa a resort skarbu musi przyspieszyć o kilka tygodni planowaną na jesień wielką emisję akcji. Wszystko przez obawy, że sprzedaż papierów może się nie udać - donosi "Gazeta Wyborcza". Nadal uwazam ze nalezy nabywac akcje tego banku a takie infa - tym bardziej utwierdzaja mnie w tym..
Ciułacz / 2009-07-18 18:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Impexmetal, czy przypadkiem swoje zyski nie pożyczył na procent innej spółce R K ?
Jak by tak było to w przyszłym roku powinny być coroczne zyski, stara dywidenda + odsetki od pożyczki, oraz skutecznie odleszczona spółka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy