Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2010-03-25 09:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie
stolica słoneczna i ciepła :) wiosna pełną gębą :)

pozdrawiam
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-03-25 12:03
Ja dzis spacerek juz zrobilem.

Tak swoja droga to zastanawiamy sie wraz z narzeczona nad kupnem psiaka konkretniej to bulldoga francuskiego....ktos z waszych znajomych go ma? Mile psisko?
Thai / 2010-03-25 09:00 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Slonce wiosenne, zapowiada sie pogodny dzien :-)
W sesji powodzenia zycze :-) Pozdrowienia serdeczne

U2 - The Three Sunrises
http://www.youtube.com/watch?v=WJ9sLF1sSp8&feature=related
Jarg / 2010-03-25 09:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Serdeczne wiosenne pozdrowienia dla Sympatycznej Krajanki Izabeli od niewątpliwe sympatycznego sąsiada z Borka... :-)
Thai / 2010-03-25 09:11 / Bez rangi
Jarku witaj

Sympatycznemu niewatpliwie Krajanowi z Borka zasylam wzajemne pozdrowienia wiosenne :-)
:-) Milego dnia zycze
Jarg / 2010-03-25 08:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Piękny, ciepły poranek... Dzisiaj ma być u nas 18C...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia...

Czwartek - mały piątek...

PS. Trudno nie zgodzić się z wynurzeniami Golema na temat EEX...
Dokapitalizowanie poprzez emisję z pp będzie potrzebne, żeby nadal rozwijać produkcję...
No chyba, że spółka pozyska inwestora strategicznego, który obejmie emisję kierowaną...
W każdym razie, zamierzam objąć ewnetualną emisję, ponieważ biznes ma przyszłość, a "zapas" stopy zwrotu mam tak duży, że sam nie mogę uwierzyć... :-)
Papier zrobił się jednak drogi...
Przy okazji zarekomenduję papierek, który - w przeciwieństwie do EEX - jest tani. MIT opublikował w poniedziałek słabszy raport, a kurs chyba od dawna go dyskontował. Jednak w spółce nic złego się nie dzieje. Słabszy raport wynika z porządkowania grupy i kosztów pozbycia się kartografii papierowej, czyli spółki PPWK (w zeszłym roku przyniosła 5 mln straty). W bilansie I kw. 2010 pojawi się już nowy nabytek MIT, czyli spółka MNI Premium... A więc powinno być o niebo lepiej. Biznes markentingu mobilnego i dodatków do GSM ma przyszłość, o tym chyba nie trzeba nikogo przekonywać... A cena akcji jest atrakcyjna...
smooth / 2010-03-25 08:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj......oczywiście, że jest tak jak piszecie co nie zmienia faktu, że autor przemilczał to co dzieje sie teraz w spółce i w dużej mierze przełoży sie na przyszłe wyniki.
Np to, że odbiorcy są tak zdeterminowani do zakupu granulek że sami zaoferowali sfinansowanie procesu produkcji....czyli de facto wpłaty zaliczki, czy np działania pana Sokołowskiego....Takich wydarzeń jest wiele a autor o nich nie wspomniał.
Ja w tej spółce kupuje to co będzie za parę lat a nie to co było w 2009r.

Pogodnego dnia życzę!
smooth / 2010-03-25 08:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Ah..... SPECJALNE pozdrowienia dla Kaczuszki :-)
Jarg / 2010-03-25 08:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hej Smooth...
Nie czytałem tego artykułu. Nie mam czasu...

Miłego dnia również.... :-)
kwiatek... / 2010-03-25 08:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Jarg:)Ale przyznaj ten eex to piekny strzał:)
Jarg / 2010-03-25 08:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Kwiatku...
:-)) Co tu komentować...
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Kaczuzi... Jej rekomendacja była bardzo szczęśliwa, ale przede wszystkim rzeczowa. Od razu można było zorientować się, że w tym biznesie coś jest... Nic nie ujmując compadre Amigó - reko w stylu "siorbać, leci na 5 zeta" tej siły przebicia nie mają... :-) Pozdr...
kwiatek... / 2010-03-25 08:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja najniżej mogłem to brać po 1,12pln.......A teraz jak się widzi 7,00pln to się człowiek zastanawia dlaczego wtedy się bał to kupić:(
Kambodza / 2010-03-25 08:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam i udanego dzionka życze:)
Golem14 / 2010-03-24 20:41 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza oraz Kacikowiczow,

wspominales kiedys Big, ze interesujesz sie metalami:) - na NC wchodzi wkrotce spolka Promet: moze nie jest to propozycja na dzisiaj,ale w przyszlosci moze sie cos z niej wykluje:
http://www.parkiet.com/artykul/910369__Promet_wchodzi_na_NewConnect.html

Dla wszystkich zainteresowanych EEX, a jest ich w Kaciku duze grono, polecam lekture artykulu:
http://newconnect.pb.pl/2056386,80206,inwestorzy-uwierzyli-w-przyszlosc-eko-exportu?ref=col2

Wprawdzie jest to analiza z PB, ale sadze, ze calkiem realistycznie oddaje aktualna sytuacje - osobiscie mam podobne zdanie o tej spolce. Wszystkim posiadaczom zycze powodzenia i dojechania pod 10PLN:)

Pozdrawiam serdecznie
smooth / 2010-03-24 21:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.... niestety Golemie autor artykułu nie wie o czym pisze i nawet nie postarał sie przejrzeć bieżących informacji ze spółki. Być może, że nawet celowo walnął tego paszkwila.

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-03-24 22:05 / Tysiącznik na forum
Witaj Smooth,

z natury nie jestem defetysta i EEX bardzo mi sie podoba, o czym pisalem swego czasu przy kursie 2,00.

Chodzilo mi tutaj jedynie o ogolna analize fundamentalna i sadze, ze autor w Pudelku Biznesu ma tutaj wiele racje: emisja PP musi zostac przeprowadzona, a to w przyszlosci rozwodni akcjonariat i zmiejszy potencjalne zyski spolki na kazda akcje (bez zastrzyku kapitalu spolka nie zwiekszy produkcji).
Takze wielkosc potencjalnych zyskow w roku 2010 raczej nie podwoi aktualnej wartosci ksiegowej firmy: rentownosc produkcji mikrosfer nie jest zbyt wysoka, zeby byly wieksze zyski musi zostac zdecydowanie zwiekszona produkcja, a to jest z kolei zwiazane z duzymi inwestycjami.

To sa tylko takie moje luzne refleksje: mysle ze na fali aktualnej fantazji wzlot pod 10PLN jest mozliwy, ale potem nastapi mocne ostudzenie waloru. Zeby fantazja mogla zostac utrzymana w przyszlosci musi byc "wizja" w miare szybkiego podowojenia lub potrojenia wartosci ksiegowej spolki.

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-03-24 22:18 / Tysiącznik na forum
Dodam tylko jeszcze, ze gdybysmy znajdowali sie aktualnie w koncowej fazie hossy, takie rozwazania fundamentalne nie bylyby tak istotne: wtedy wszystko rosnie bez ogladania sie na fundamenty, byleby zrobic zaplon:)

Teraz jednak jestesmy gdzies w okolicy srodka hossy i silne fundamenty sa glownym motorem napedowym, stad uwzglednienie wszystkich danych jest jak najbardziej wskazane.
Na EEX fantazji jeszcze troche zostalo i zycze wszystkim wzrostow przynajmniej pod dziesiatke.
Pooh / 2010-03-24 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Daj spokój. U mnie pb trafia już na listę spamową.
Jak było o porozumieniu Petrola z Totalem, to pisali rozentuzjazmowane artykuły, sugerując, jaka to wspaniała przyszłość przed spółką.
Szmata, nie gazeta.
Pzdr.Q
tomtay / 2010-03-24 21:48 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Pudelek Biznesu" w rzeczy samej jak to mówi Adrianoo :)
pietroo / 2010-03-24 21:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
Robi PR wokół debiutu :)
Pozdrawiam
amigo2 / 2010-03-24 22:01
najlepsze czytadło to Wyborcza!!!!-;)
pietroo / 2010-03-24 22:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i najwięcej kupujesz papieru za taką cenę :)
Dzidzius / 2010-03-24 20:11
Witam szanownego Gospodarza i wszystkich forumowiczów. Obserwuję Wasze forum od jakiegoś czasu. A szczególnie interesuje mnie wątek związany z korektą, wiec postanowiłem poszperać po starych artykułach i znalazłem wywiad z najbardziej znanym Polskim jasnowidzem :). panem Krzysztofem Jackowskim. Artykuł pochodzi z końca 2009 r. i ukazał się dla Gdańskich stron "Naszego Miasta", zacytuję tylko treść związaną z naszą gospodarką :

"Co wydarzy się w polskiej gospodarce? Czy kryzys finansowy wreszcie się skończy?

Dla nas - obywateli RP - ten nadchodzący rok będzie rokiem trudnym pod względem gospodarczym, a więc i ekonomicznym. Zdecydowanie trudniejszym jak miniony. Gospodarcza koniunktura w Polsce, o której często słyszeliśmy w minionym roku, zniknie, przepadnie, co nawet dla sprawnych analityków będzie niemałym zaskoczeniem. Okaże się, że nasza gospodarka nie jest taka dynamiczna jak się uważało, a PKB rosło w dużym stopniu w związku z inwestycjami EURO 2012. Okaże się, że polska gospodarka przeżywa duże trudności i znajduje się sporych tarapatach. Niestety zwiększy się też bezrobocie, a przeciętnemu Polakowi będzie żyło się znacznie gorzej jak w kilku ostatnich latach.

Już w pierwszym półroczu wyniki polskiej gospodarki okażą się dużo gorsze jak dotychczasowe. Już w pierwszych miesiącach nowego roku zacznie bardzo mocno szwankować giełda, odnotuje ona dwa bardzo poważne spadki - pierwszy w okolicach wiosny a następny w drugiej połowie lata, krótko przed jesienią. Ten pierwszy będzie poważniejszy. Generalnie rozwieje się mit, że Polski nie dotknął kryzys. "


Pozdrowienia dla Wszyskich
/ 84.234.45.* / 2010-03-24 20:17
obserwowałem sprawdzalność Jego wizji w 2009 roku i nijak się miały do tego co się działo w gospodarce i na giełdzie,podobnie jak wizje większości analityków, ale tu i tu każdy znajdzie coś dla siebie
Dzidzius / 2010-03-24 20:34
Zgadza się. To było bardziej w formie żartu, każdy wie ze korekta będzie ale nikt nie wie kiedy :). Ale jeśli chodzi o poszukiwanie osób zaginionych to K.Jackowski nie ma sobie równych.
Big Lebowski / 2010-03-24 18:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze 1,35 euro - usd na dlugo mozna juz zapomniec , cale szczescie ze drogi usd - rynki sie rozjechaly - gdyz bylo by obecnie czolganie..
5424 / 2010-03-24 18:55 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich myślisz że ta przecena euro przejdzie bezboleśnie dla rynków akcji
Big Lebowski / 2010-03-24 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. W Europie indexy ktore bija rekordy - Szwajcaria , Anglia hm. tak wiec te rynki sa wybierane gdzie nie ma europejskiej waluty - kolej na nas ;-) , mysle ze do pewnego momentu rynki beda ignorowac slabnace euro - jednak pozniej zareaguja gwaltownie mysle .. Pozdr
5424 / 2010-03-24 19:01 / Fan Linuxa Ubu
w maju czy wcześniej
amigo2 / 2010-03-24 19:23
kwiecien-;)))
ps.przywitał wszystkich
Big Lebowski / 2010-03-24 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno powiedziec - jednak maj nalezy brac pod uwage..
5424 / 2010-03-24 19:18 / Fan Linuxa Ubu
Kiedys napisałeś że ameryka przez kryzys wszystkich wydmucha i rzeczywiście wydmuchuje jak chce ...puść wodzę fantazji i napisz co bedzie dalszym motorem wzrostów po zawirowaniach z euro ........
Big Lebowski / 2010-03-24 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie potrzeba zadnej fantazji - wzrosty beda generowane przez notorycznie powtarzajacy sie sygnal kupna , pieniadze obecnie sa przemieszczane z rynkow gdzie dominuje europejska waluta na rynki gdzie nie ma euro - USA , Anglia , Szwajcaria - obstawiam ze takze nasz rynek , wahania beda ale mega spadkow nie przewiduje ..
5424 / 2010-03-24 19:28 / Fan Linuxa Ubu
jak piszecie o spadkach korekcie to mam przed oczami zjazd rzędu -35% w dwa tygodnie
Big Lebowski / 2010-03-24 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Maksymalnie -10% do -15% na przelomie lato jesien- tak obstawiam..
5424 / 2010-03-24 19:43 / Fan Linuxa Ubu
-15% przez 5 miesięcy.....hehe to na wsparciach nie będzie się czego bać pewnie więcej uciułam niż w tej dotychczasowej hossie
Big Lebowski / 2010-03-24 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amelian / 2010-03-24 18:40 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))
Pozdrawiam serdecznie Dobrego Gospodarza i wszystkich Gości :)
Big Lebowski / 2010-03-24 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko ..:) Ja jestem bad.. ;-) Pozdrowka serdeczne..:)
amelian / 2010-03-24 18:54 / portfel / Tysiączniczka na forum

Ja jestem bad.. ;-)

dobra, dobra ;)))
Thai / 2010-03-24 18:30 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Serdecznosci cieple, wiosenne przesylam wieczorkiem :)))
Big Lebowski / 2010-03-24 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Ja takze Cie witam cieplo i wiosennie ..:) Pozdrowka serdeczne :)
Kambodza / 2010-03-24 18:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dude:)
Pozdrówka serdeczna

Ps. Iza gratki za EEX-a i witaj w klubie:)
Thai / 2010-03-24 18:50 / Bez rangi

Iza gratki za EEX-a i witaj w klubie:)

:) Dziekuje - w klubie EEX goszcze juz czas jakis...
... od 13 stycznia 2010 ;-)
Kambodza / 2010-03-24 19:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a to faktycznie już troche czasu...
Życze dalszych EEx-owych zysków:)
Thai / 2010-03-24 19:06 / Bez rangi
Wzajemnie Darek :) Powodzenia zycze rowniez
Big Lebowski / 2010-03-24 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kambodza .. Pozdrawiam serdecznie
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2010-03-24 15:51
EEX cos powstaje znow z popiolow. Moze jednak uda sie zakonczyc powyzej tych 7zł wiec gratki dla posiadaczy. Ja jak zwykle pozostalem z reka w nocniku :P Kupie jak troszke spadnie ( o ile spadnie :/ )
gregorek0163 / 2010-03-24 12:45 / portfel
Witam sznownych inwestorów. Złotego strzału każdemu życzę : ). upsss sorki naj sam przód inwestorki'. ART wazony terefere - agroma. Każda wypowiedz , krytyczna też mile widziana. pozdr.
pietroo / 2010-03-24 11:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
coś do poczytania dla żon jak mężczyzna pije:

http://www.tvn24.pl/-1,1649188,0,1,chory-na-serce-alkohol-ci-pomoze,wiadomosc.html
pietroo / 2010-03-24 11:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak się bawi na weselach w Rosji

http://www.tvn24.pl/-1,1649124,0,1,dla-zabawy-strzelil-sobie-w-glowe,wiadomosc.html
amigo2 / 2010-03-24 11:05
przywitał
korekto moja miła juz czas -;)
Thai / 2010-03-24 11:00 / Bez rangi
U2 - HEARTLAND

http://www.youtube.com/watch?v=dXnM-SZU_nU&feature=related
pietroo / 2010-03-24 10:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Iza gratki za Cormay, ale bomba :)
Thai / 2010-03-24 10:50 / Bez rangi
:))) Dziekuje
Na CRM rowniez fantazja ujawnia sie od czasu do czasu ;)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy