Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-03-21 14:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Porownujac zachowanie sasiedniego indexu Dax to nasz wig 20 zachowuje sie podobnie tzn. zakonczylismy piatkowa sesje na podobnym minusie , firmy notowane na Daxie planowaly wyplacic dywidendy w wysokosci 18 mld euro - zdecydowaly jednak wyplacic o 10% wiecej tzn. 20 mld euro , podniesienie wyplat dywidend o 10% - przy utrudnionym dostepie do kredytow , przy trudnej nadal sytuacji w gospodarce swiatowej - swiadczy o dobrej kondycji firm - o wiele lepszej jak zakladano i jezeli niemieckie firmy maja sie lepiej jak zakladano to nasze firmy z GPW maja sie jeszcze lepiej - uwazam , sezon na dywidendy dla firm z Daxu sie zaczyna i dlatego obstawiam ze spadkow znacznych nie bedzie - index ktory ustawia inne rynki tzn. S&P 500 jest powyzej szczytu natomiast dax i wig 20 nadal ponizej - tak wiec ktos musi wyrownac uwazam.. rekordowe obroty ktore byly na gpw w piatek - nie zapowiadaja spadkow a przeciwnie - takie jest moje zdanie..
Big Lebowski / 2010-03-21 10:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-03-21 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
pietroo / 2010-03-21 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Big :))
pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-21 14:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-03-21 10:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podsumowujac wczorajsza walke Wladimira Kliczki - zaprosil kot do zabawy na 12 rund myszke Eddiego Chambers i podobnie bedzie w nastepnej walce starszego Kliczki ktory zaprosil do zabawy polskiego boksera - ja juz po oczach widze ze Sosnowski sie polozy - fakt ze z 1 mln usd a nie kilkanascie tys usd..
martini4m / 2010-03-21 11:50 / Per aspera ad astra
Witaj Gospodarzu, Goście :-)
na boksie się nie znam, ale na pogodzie trochę: wiosna wygnała prawie wszystkich z domów :-))
przejrzałam sobie wpisy z wczoraj i widzę, że też słuchasz RMF FM :-)))
pozdrówki serdeczne
Big Lebowski / 2010-03-21 14:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Martino.. :) Pozdrowka serdeczne
maniek_pewniak / 2010-03-20 22:04 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
witaj Gringo
Co do oila to wydaje mi się, że mogą go zwalić nawet do 22 zł - tak wynika z umowy. Jak Ty go widzisz krótkoterminowo?
maniek_pewniak / 2010-03-20 22:07 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
ja na podstawie analogii obstawiam odbicie do powiedzmy 35-40, mam zamiar sprzedać i odkupić po 26, nie wiem tylko czy pozwolą na tak duże odbicie po tych spadkach
amigo2 / 2010-03-21 14:45
no witaj
mysle ze trza poobserwowac z dwie sesje co sie wykluje
pietroo / 2010-03-21 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
ale teraz liczysz, że spadnie do 22 zł? a potem skok na 35-40?
maniek_pewniak / 2010-03-21 22:03 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
tak
kwiatek... / 2010-03-21 22:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Maniek trza było te łajno sprzedac powyzej 40,00pln...
Big Lebowski / 2010-03-20 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ccZgxmxm32k Paolo Nutini - Candy - Official video
Big Lebowski / 2010-03-20 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli chodzi o waluty to proponuje sie przygladac w najblizszym czasie parze usd - jen moze byc ciekawie uwazam..
Pooh / 2010-03-20 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Bigu, obstawiasz powrót carry trade na jenie?
Pzdr.Q
maniek_pewniak / 2010-03-20 22:11 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
cześć Kuba
Pisałem kilka razy w Twoim portfelu jako niezalogowany m.........................
Ostatnio wywaliłem ostatecznie resztkówke cognora po 2,80 - straciłem wiarę, że może odbić na więcej. Fasing się na szczęście odbił od 14 ale mam nadzieję, ze uda się przebić 18zł i zanegować rgr
Pooh / 2010-03-20 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Fsg był zwalany pakietami po 260 akcji...
Tak mi przynajmniej przemknęło.
Natomiast A/d dla tej spółki jest wyżej niż przy poprzednim szczycie.
Ktoś chyba zebrał towar.
Na Cog weszły jakieś akcje po 2 zł, o ile pamiętam ok. 5 mln.
Jest pewne zagrożenie. A raport fatalny.
Pzdr.Q
maniek_pewniak / 2010-03-20 22:25 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
dziękuję i również pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-20 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczor Wszystkim..
Big Lebowski / 2010-03-20 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szwajcarski bank inwestycyjny UBS podniósł w piątek prognozę wzrostu PKB dla Polski za 2010 r. do 3,0 proc. z 2,6 proc. W 2011 r. UBS spodziewa się przyspieszenia do 3,9 proc., głównie w reakcji na wydatki na inwestycje i poprawę globalnej koniunktury. Zamiast dwóch zwyżek podstawowych stóp procentowych o 25 pkt bazowych każda, bank oczekuje obecnie tylko jednej w IV kwartale 2010 r. Tym samym główna stopa procentowa na koniec tego roku sięgnęłaby 3,75 proc. wobec 3,5 proc. obecnie. W 2011 r. analitycy przewidują łączne zwyżki stóp o 75 pkt bazowych.

UBS dostrzega pole do umocnienia się złotego do 3,60 za euro do końca 2010 r. Bank uznaje zarazem, iż kluczowym elementem powstrzymania przyrostu publicznego długu i finansowania budżetu będzie przychód osiągnięty z prywatyzacji.

Uwazam ze to dobre info ..;-)
Big Lebowski / 2010-03-20 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy w trakcie piątkowej sesji giełdowej doszło do manipulacji - ustaliło radio RMF FM. Decyzja o wszczęciu śledztwa zapadła w piątek tuż po godzinie 15, kiedy nagle giełda wystrzeliła.. Od siebie dodam - ze moga ich cmoknac w intymne miejsce ..
5424 / 2010-03-20 19:01 / Fan Linuxa Ubu
Nie rozumiem Bigu słowa manipulacja na giełdzie mam kasę i chęć to kupuję chcę sprzedać to sprzedaje i w zasadzie gów..no to kogo powinno obchodzić ten termin manipulacja kojarzy się że spekulacją za komuny stan wojenny a KNF jest odpowiednikiem IRCHy
Big Lebowski / 2010-03-20 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Od wiekow wiadomo ze dzien trzech wiedzm - jest dniem cudow i mysle ze co niektorym marzy sie gielda sterowana i grzeczna itp.. Pozdr
Pooh / 2010-03-20 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ano. Nalepiej sterowana przez kolesi, u których marzyciele są w kieszeni ;)
Staruszek Portier kiedyś pisał o metodach handlu "zagranicy".
W 2005 bodajże krajowe misie również zostały zrobione w...
Pozdrawiam.Q
max303 / 2010-03-20 16:30 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2010-03-20 15:50:00 | tomtay [ Bez rangi ]
zuch chłopak, będzie ważył tyle co padre, paczkę z okładem ;))

no wypraszam sobie(:-))),chudnę od 7 miesięcy,średnio 2 kg na miesiąc,jeszcze 5 kg i będzie waga jak w momencie porzucenia nałogu
ms9 / 2010-03-20 15:27
Witam weekendowo,
Tak czekałem na weekend i fajną pogodę, a w Kołobrzegu cały dzień deszcz. Miał być pierwszy w tym roku rowerek, a jest komputer :)
Przeczytałem raport roczny LCCorp i liczyłem szczerze mówiąc na fajny zysk. Pokazali stratę związaną z aktualizacją wyceny Arkad. Mam nadzieje, że to tylko zabieg aby nie płacić podatku.
Podoba mi się to, że od razu w podłodze spłodzono artykuł, który w jakimś stopniu łagodzi słaby wynik finansowy. Artykuł tłumaczy skąd strata oraz zapowiada nowe inwestycje.
Zastanawia mnie tylko co wykombinują z Sky Tower, pieniądze za ST pójdą na inwestycję, termin opcji wykupu minął miesiąc temu. To kto w takim razie tam buduje?
Jargu, mógłbyś fachowym okiem rzucić okiem na raport LCCorpa?

Ładne pieniążki robią ludzie Patrowicza..
5424 / 2010-03-20 14:50 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich....... uważajcie na dilerów cyfry + którzy chodzą po domach gnoje zawierają umowy z klientami przez telefon i nawet klientów nie informują że takową umowę zawarli robią to w chamski i podstępny sposób wypytują o dane osobowe i telefon komórkowy na abonament później proszą o możliwość skorzystania z tego telefonu a rozmówca w centrali szybko zadaje pytanie czy jest pan pani zadowolona z przeprowadzonej rozmowy przez konsultanta i wyrazi zgodę na instalację telewizji. Osobiście byłem zdecydowany bo oferta niezła ale jak zobaczyłem ich technikę przekręcania ludzi to pogoniłem dziadostwo w cholerę banda i tyle
Baranek Shaun nielogo / 149.254.51.* / 2010-03-20 20:30
Tak poczytuje od czasu do czasu i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem... A jakby tak powiedziec ze rozmawiali z babcią wujka kolegi szwagra po zazyciu lsd i wszystko co zostalo powiedziane przez ten telefon moze byc uzyte przeciwko naszym i waszym fizjonomom co im sie nie snilo? No zesz do ciezkiej cholery... Skoro juz na telefon mozna zawrzec umowe to nie minie pare lat i nawet telefonu nie bedzie trzeba, wystarczy wyciek informacji z osrodka zdrowia i kazdy bedzie mial umowy na wszystkie mozliwe cyfry i tvny :)
5424 / 2010-03-20 21:09 / Fan Linuxa Ubu
W ten sposób kiedyś TELE2 przekręciło pół Polski a centrale mieli w Czechach. Cały szkopuł jest w tym że oni wiedzą z kim gadają bo dilerzy jest ich dwóch siedzą u ciebie w domu i weryfikuje człowieka z danymi i numerem telefonu.
Wyrażasz wole przez twój telefon i wiadomo że ty wyrażasz zgodę pewnie to nagrywają
5424 / 2010-03-20 14:54 / Fan Linuxa Ubu
Prosiłem o umowę na piśmie żeby zobaczyć wszystkie jej warunki a oni beszczelnie się zachowali i próbowali mnie przekręcić na telefon
amelian / 2010-03-20 15:20 / portfel / Tysiączniczka na forum
to samo robią z telefonami stacjonarnymi np. Netia...
Powiem Ci jak mojego brata przekręcil Play : brat kupił internet w Playu, wczesniej wziął na testownie i było wszystko ok. Był zadowolony bardzo, po czasie przeprowadził się zaledwie do innego bloku ale na tym samym osiedlu w Łodzi i net wogóle nie działa, to poszedł do punktu obsługi klienta z reklamacją że nie chce takiego neta a oni czy to jest powierzchnia komercyjna, brat że nie - mieszkanie. I najlepsze powiedzieli mu że neta ma na firmę to reklamacji nie przyjmą bo w mieszkaniu prywatnym nie musi działać....
A umowa popisana na dwa lata....Dranie to naprawdę delikatne okreslenie....
tomtay / 2010-03-20 16:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeśli wziął fakture na firmę, to ciężko bedzie, bo nie jest konsumentem,
chyba, że ma kwit zakupu na osobe fizyczną wtedy jeżeli nie minęło pół roku
składa reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedaży :)
amelian / 2010-03-20 16:17 / portfel / Tysiączniczka na forum
na firmę :( i pół roku juz minęło...mówiłam bierz iPlusa.... ;)
aha drugi przypadek, kom też ma w Playu. Pytał ile kosztuje minuta internetu pani powiedziała ze 10 gr, to ok...używał więc do nawigacji jak jechał nad morze,później przyszedł rachunek i okazało się że minuta kosztuje 1zł...
Mi w Playu zablokowali wychodzace bo zmienili nr konta na który płaciłam rachunki, nie informując o tym, mam przelewy zdefiniowane to nie sprawdzam co miesiac nr konta....
Okazało się że płaciłam na stary a gnojki mysleli ze zalegam, masakra jakaś, nim "dociekłam" o co chodzi to 3 tyg telefon zablokowany.

Także Play odradzam kazdemu, fatalna obsługa po sprzedażowa
5424 / 2010-03-20 16:26 / Fan Linuxa Ubu
amelko mam wrażenie że brat ci wszystkiego nie powiedział bo w komórce płacisz nie za minutę bycia w sieci ale za ściągnięcie danych jedna strona może kosztować 10 gr a inna np 30 gr lub 50 gr
5424 / 2010-03-20 16:24 / Fan Linuxa Ubu
wszyscy moi znajomi są zauroczeni Pleyem telefonami i internetem namawiają mnie na przejście
amelian / 2010-03-20 16:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
zastanow się dwa razy Cyfra....ostatni przyklad żeby nie zanudzać...moja przyjaciółka kupiła tam telefon, również na firmę, po podpisaniu papierów okazało się że nowy talefon który jej dali jest zepsuty,powiedziała że chce inny a oni ze sory teraz to pójdzie jako gwarancji do naprawy bo juz kupiła go, nie no masakra jakaś
5424 / 2010-03-20 16:44 / Fan Linuxa Ubu
Ja mam takiego pecha że cokolwiek kupie to jest zepsute dopiero druga rzecz działa całe lata.............. przepisy o rękojmi gwarancji itp, itd do miałem obcykane do bólu.......... a gwarancji to nigdy nie stemplowałem pierwszą rzecz po kupnie odwoziłem do sklepu dopiero druga działa
5424 / 2010-03-20 16:37 / Fan Linuxa Ubu
ale to jest normalna procedura w każdym dużym sklepie bądź dużej sieci............. osobiście jak coś kupuję to sprzedawca musi mi sprawdzić rzecz zanim podstępluję gwarancje nigdy nie godzę się żeby zabrać towar bez sprawdzenia ze sklepu.
5424 / 2010-03-20 16:11 / Fan Linuxa Ubu
dlaczego tak uważasz skoro internet bezprzewodowy to powinien działać wszędzie przedsiębiorca może prowadzić procedury związane z działaniem firmy w każdym miejscu
5424 / 2010-03-20 15:29 / Fan Linuxa Ubu
Net stacjonary czy przenośny
5424 / 2010-03-20 15:40 / Fan Linuxa Ubu
A w umowie operator określił zdefiniawał obszar powierzchnie na jakiej net na działać
5424 / 2010-03-20 15:48 / Fan Linuxa Ubu
ewentalnie wyszczególnione przyczyny bądz warunki kiedy może net nie działać
amelian / 2010-03-20 15:52 / portfel / Tysiączniczka na forum
własnie umowy trzeba czytać dogłębnie, tak czy inaczej sprawe oddaje do rzecznika konsumenta...
5424 / 2010-03-20 16:02 / Fan Linuxa Ubu
niech postraszy pismem Pleya że oddaje sprawę do sądu lepiej niech wniesie pozew na dziennik jak dostaną zawiadomienie z sądu to może będą skłonni do negocjacji oni nie lubą się sądzić
amelian / 2010-03-20 16:10 / portfel / Tysiączniczka na forum
dzięki za pomysł :)))
5424 / 2010-03-20 16:21 / Fan Linuxa Ubu
jest jeszcze Agenda Rządowa zajmująca się nadzorem nad tego typu firmami nie pamiętam nazwy oni też mogą interweniować pozdrawiam
amelian / 2010-03-20 14:52 / portfel / Tysiączniczka na forum
Hej Cyfra,
a mozna tak bez umowy zawierac bez podpisu? Mnie się wydaje, że to nielegalne....
5424 / 2010-03-20 14:56 / Fan Linuxa Ubu
Można tak zawierać i umowa jest ważna i rodzi wszystkie skutki prawne
amigo2 / 2010-03-20 14:38
Patrowicz pod lupą prokuratury PAP Puls Biznes, 20.03.10

wywalic dziada z giełdy razem z jego wydmuchami!!!!!!!
to zakała GPW!

tylko BYTOM społka z ogromnymi mozliwosciami-;) i zrealnym zasiegiem wzrostu wartosci akcji do 30 zetola x 2 -;)
master / 2010-03-20 14:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wywalą jednego przyjdzie nastepny..
a prokuratura i KNF się ośmiesza tymi zarzutami..
max303 / 2010-03-20 10:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Przywitał się łikendowo(:-)
max303 / 2010-03-20 14:02 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
daje popalić, żarłok jeden,nie daje spać i ciągnie z piersi jak jakaś super pompa ssąco-tłocząca(:-))), 5kg juz ma
tomtay / 2010-03-20 15:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zuch chłopak, będzie ważył tyle co padre, paczkę z okładem ;))
pietroo / 2010-03-20 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja również witam weekendowo
polecam wszystkim spacer :))
Big Lebowski / 2010-03-19 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CSjtKnNrr7E&feature=related Ich + Ich - Vom selben Stern - Na dobranoc Kaszubstwo..
Golem14 / 2010-03-19 21:43 / Tysiącznik na forum
Na pozegnanie utwor w stylu memento mori ;-)

Homo Twist - "Człowiek z wiekiem do trumny"
http://www.youtube.com/watch?v=VI6ht2sVK6k

Milego wieczoru:)
dodge / 2010-03-19 21:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie wieczorem, Witaj Bigu ...

A gdyby tak NFI straciło w końcu prawo do zwolnienia podatkowego, zakładając, że sprzedaż obecnie zakupionych aktywów podlegałaby opodatkowaniu - po skreśleniu w ustawie zwolnienia - jaki scenariusz przewidujecie? NFI przed wejściem zmian zaczęłoby pozbywać się aktywów ..., by uniknąć opodatkownia?

Pozdr.
tomtay / 2010-03-19 21:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślę, że NFI to dzisiaj prosperujące przedsiębiorstwa, paradoksalnie głównie w budowlance chociaż nie tylko, gdzie akcjonariat w większości jest w rękach jakiegoś dużego podmiotu, a nie właścicieli jednostek udziałowych przyznawanych po 20zł., zatem drastyczna wyprzedaż aktywów mogłaby prowadzić do zakończenia działalności..
Pozdr. Dodge
Big Lebowski / 2010-03-19 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj dodge .. Hm w tej sprawie naprawde trudno radzic - zdaj sie na wlasna intuicje.. Pozdr
Mieczyslaw / 2010-03-19 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze nie jestem sam w prognozach na zakonczenie roku indeksu wig 20 :) No ale Big i tak wiekszy optymista :)

pozdrawiam
5424 / 2010-03-19 21:20 / Fan Linuxa Ubu
Co dwóch uznanych to nie jeden..........
Big Lebowski / 2010-03-19 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mieczyslaw .. Swoja prognoze zapodalem juz dawnio temu i podtrzymuje - nie bedzie wiekszego spadku do jesieni jak - 10 % , do maja Dax 6200 pkt , pisze Dax a nie Wig 20 - co by zadne szumowiny nie mialy pretekstow , wigi beda wysoko .. Pozdrawiam
tomtay / 2010-03-19 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mieci bo starzy wyjadacze jesteście i jak Wam spóła stoi na -50% to odpalacie cygaro komentując: "nooo będzie dobrze" ;))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy