Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
golden boy / 2010-03-18 23:09 / Bywalec forum
Zbyszek,Iza co Wam dam?Tylko jedno serce mam,a w tym sercu same róże.Żyjcie w szczęściu jak najdłużej.
Thai / 2010-03-19 09:00 / Bez rangi
Meskie rozane serce :))) Serdecznie za zyczenia dziekuje Golden Boy :)
Przesylam pozdrowienia
Big Lebowski / 2010-03-18 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grupy Financial Times – podkreśla dr Burkhard Varnholt.

Jego zdaniem Polska już zajmuje bardzo mocną pozycję w rozwoju gospodarczym Europy. – To prawdziwe lokalne mocarstwo, coraz bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych inwestorów, z racji mimo wszystko zbilansowanego budżetu w finansach publicznych, jak i prywatnych, elastycznej i pełnej możliwości ekonomii oraz premii wynikającej z reformy systemu emerytalnego, którż zaczęto realizować. Skok w napływie kapitału, coraz lepiej pracujący motor eksportu oraz zaufanie inwestorów już podniosło kurs złotego do euro o 15 proc., co w przyszłości zaowocuje znacznym zmniejszeniem zadłużenia
Wkleilem urywek obszerniejszego artykulu na ten temat - juz dwa lata temu wskazywalem na taka mozliwosc i jak widac doceniaja nas na swiecie - tylko my sami siebie nie doceniamy..
Thai / 2010-03-18 21:21 / Bez rangi

Bank Sarasin dziala w Szwajcarii od 1841 r., ma centrale w Bazylei. Glownym udzialowcem jest holenderski Rabobank, jeden z najbezpieczniejszych bankow prywatnych na swiecie, ktory posiada rating AAA. – Inwestujemy sporo na tzw. rynkach wschodzacych. Na koniec 2009 r. udzial polskich papierow wartosciowych zajmowal jedna trzecia tego rodzaju inwestycji. Obecnie obnizyl sie do 18 proc., ale sa szanse na zwyzke uczestnictwa w operacjach banku. Jestesmy dobrze oceniani na rynku. Bank otrzymał nawet nagrodę „Best Private Bank for Portfolio Management 2009” Grupy Financial Times – podkresla dr Burkhard Varnholt.

Na pytanie o słusznosc wstapienia Polski do strefy euro, doradca inwestycyjny Banku Sarasin odparl, ze „polska gospodarka jest na tyle wielka, a zloty mocny, ze kraj nie musi wstepowac do strefy euro. Po co wam uzalezniac sie od decyzji we Frankfurcie czy Brukseli”. - W eksporcie na roznicach kursow walut tez mozna dobrze zarobic – podkreslil.

Umiescilam inny fragment...

Polecam caly artykul:
"Szwajcarski bank bardziej optymistycznie o naszej gospodarce niz my sami"

http://urlik.pl/9844/
Thai / 2010-03-18 21:03 / Bez rangi
Witaj Dude :) Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie radosna wiosna!:)))

Serdecznosci zasylam wiosenne :)))
Big Lebowski / 2010-03-18 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Serdecznosci wiosnne ciesza i raduja mnie :) Pozdrowka serdeczne..:)
Thai / 2010-03-18 21:09 / Bez rangi

Serdecznosci wiosnne ciesza i raduja mnie :)

:))) I po mojej stronie duzo radosci
amigo2 / 2010-03-18 20:59
przywitał wieczorkiem-;)
ciezko było dzisiaj oj ciezko 3 zetola uwalili mnie na ojlu -;))))))
master / 2010-03-18 21:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a stopa nie ustawił ??
amigo2 / 2010-03-18 21:03
Miesiąc luty był bardzo dobrym okresem dla spółki Grupa PSW Holding S.A. trwający sezon
grzewczy i zwiększone zapotrzebowanie na materiały opałowe przyczyniły się do zrealizowania
przychodów na poziomie 19.380.217,56 zł (dane wstępne) oraz uzyskaliśmy marżę netto na
sprzedaży na poziomie ok 5,5%.
Wzrost przychodów w lutym 2010 r. udało się uzyskać m.in. dzięki stale rosnącej sprzedaży
materiałów opałowych oraz poprzez podpisanie kontraktu na węgiel importowany z Rosji.
Poprzez zwiększoną sieć sprzedaży materiałów opałowych na terenie Polski Grupa PSW
Holding S.A. umacnia swoją pozycję, co korzystnie przełoży się na osiągnięte wyniki finansowe
w 2010 r. oraz w latach kolejnych.
W poprzednim miesiącu Spółka przeprowadziła emisję prywatną akcji serii K oraz L. Środki
finansowe w kwocie 5.500.000 zł zasiliły zgodnie z zakładanym celem kapitał obrotowy spółki.

2 banki wiecej niz w styczniu-;)))
master / 2010-03-18 21:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli co leci na pincet??
a jak nie bedzie zimy to oni jeszcze czymś handlują ?
tomtay / 2010-03-18 21:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

rozpałką do grilla

nooo to sezon się zaczyna :))
Big Lebowski / 2010-03-18 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo .. jezeli wierzysz w spolke -to nie ma problemu..Pozdr
amigo2 / 2010-03-18 21:08
nie no ja sam sobie nie bardzo wierze a co dopiero Ryszardowi)))))
ino za wczesnie odkupiłem-;)jakis taki szybki Bill sie zemnie zrobił-;))
nielogo222aaa / 82.210.131.* / 2010-03-18 20:51
Witam forumowiczó z tego wątku:)
Mam pytanko do Gospodarza tudzież, do innych tutejszych specjalistów,
co sądzicie o społce KOPEX ? moze ktos sie interesował tym walorem?

pozdrawiam
pawciomerc / 2010-03-18 20:58 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam, zachęcam odwiedzić mój portfel- mam od dawna,a spółka z perspektywami, rynki zagraniczne stopniowo podbija, wyniki finansowe ok, informuje prawie co dziennie, akcionariat silny, (nie mylic że ja jestem silny:)), teraz troche się korekci ale obstawiam że kiedys dojdzie do poziomów z 2007
nielogo222aaa / 82.210.131.* / 2010-03-18 21:08
Tez tak osbsatwiam, a nawet duzo wyzej za kilka lat i cały czas dokupuje, tylko chyba juz wystarczy yego korekcenia się:)

Dzięki
nielogo222aaa / 82.210.131.* / 2010-03-18 20:51
Witam forumowiczó z tego wątku:)
Mam pytanko do Gospodarza tudzież, do innych tutejszych specjalistów,
co sądzicie o społce KOPEX ? moze ktos sie interesował tym walorem?

pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-18 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Uwazam ze to b. dobra spolka .. Pozdr
nielogo222aaa / 82.210.131.* / 2010-03-18 21:13
Cieszy mnie to:)
Pozdr
Big Lebowski / 2010-03-18 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj piszac o walutach dawalem jeszcze 1% odreagowania po spadkach na euro - jednak bylo to zbyt optymistyczne dla tej waluty widze , wychodzi na to ze euro chce spadac i spada - posiadaczom tego waloru w celu ochrony kapitalu rekomenduje na najblizsze lata - zamiane na dolary - najlepiej na dolary kanadyjskie lub austalijskie , takze nasza zlotowke mozna preferowac oraz usd..
pietroo / 2010-03-18 20:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Big :))
powiedz co to jest, że wszędzie piszą o tanim euro, że warto kupić, bo tak tanio nie będzie już... czyżby moczenie ludzi?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-03-18 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek.. obstawiam ze euro bedzie sporo nizej jeszcze .. pozdr
pietroo / 2010-03-18 21:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dziękuję za odpowiedź, dużo dla mnie znaczy :)
pozdrawiam Cię
adrianoo / 2010-03-18 20:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwazasz ze samo bedzie spadalo "pod wlasnym ciezarem" czy ze przyczynia sie do tego nowe (stare) problemy w strefie Euro?
Big Lebowski / 2010-03-18 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naklada sie na to wiele czynnikow tzn. wczesniej usd zbyt mocno spadal i doszlo do tego ze inwestorzy przesadzili w reakcjach , tak wiec usd samowolnie wraca na inne poziomy , doszlo do tego ze wiele krajow unijnych oszukiwalo - podajac sfalszowane dane i tego inwestorzy tak latwo nie wybaczaja - gdyz Anglia , USA i Japonia ma wiekszy deficyt w procentach od Grecji - oszustwo jest jednak zle przyjmowane i obecnie dochodzi gra na spadek euro , mysle ze wielu analitykow liczylo ze pozycje short na euro beda pokrywane i euro wroci na poprzednie poziomy - ja obstawiam ze nowe pozycje beda otwierane short na euro..
adrianoo / 2010-03-18 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy sytuacja taka nie powinna doprowadzic rowniez do wzrostu wartosci zlota ?
Big Lebowski / 2010-03-18 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestorzy obecnie bojac sie inflacji szukaja mozliwosci lokowania pieniedzy i wybieraja akcje ( wazna jest dywidenda ) zloto - bedzie roslo gdyz gdyby kazdy inwestor chcial tylko 1% w portfelu umiescic w kruszcu potrzebne jest na to 18 letnie wydobycie - obstawiam znaczny wzrost zlota , jednak wiecej bedzie mozna zarobic na srebrze uwazam , dlatego tez nie bedzie powaznych spadkow na gieldach - maksymalnie - 10% na przelomie lato - jesien.. Wszystkie banki centralne ( ostanio JHaponiia ) zapewniaja doplyw taniego pieniadza ..Uwazam ze dobre akcje kupowac i nie lekac sie ..
adrianoo / 2010-03-18 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwazam ze dobre akcje kupowac i nie lekac sie
tu sie zgadzam w calej rozciaglosci :)
Big Lebowski / 2010-03-18 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkim forumowiczom ktorym wczoraj za zyczenia nie podziekowalem - dziekuje dzisiaj..:)
adrianoo / 2010-03-18 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
jako solenizant za szybko sie ewakulowales;) czesc Big
Big Lebowski / 2010-03-18 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano .. Obowiazki solenizanta zobowiazuja ..;-) Pozdr
Big Lebowski / 2010-03-18 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amelian / 2010-03-18 19:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Dobry Gospodarzu :)))
Pozdrawiam serdecznie :)
Big Lebowski / 2010-03-18 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko.. :) Pozdrowka serdeczne..:)
pawciomerc / 2010-03-18 19:02 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
A witam

pytanie z dziedziny informatyki. ?
Zainstalowałem sobie najnowszą Opere i nie chą mi działać wykresy na bossa.pl
wyswietla się" element obsługiwany przez wtyczkę"
wie ktoś może co powinienem zrobić?
thx
adrianoo / 2010-03-18 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
moze zainstalowac "wtyczke"?
polecam mozille
Thai / 2010-03-18 14:16 / Bez rangi
EEX... Kontrakt ramowy na dostawy mikrosfery na rynek USA

Zarząd Eko Export S.A. informuje, iż w dniu 18 marca 2010r. Eko Export S.A. otrzymał od swojego Amerykańskiego Partnera ofertę dotyczącą zawarcia nowego , ramowego kontraktu ze Spółką na dostawy mikrosfer na rynek USA ,obejmującego horyzont czasowy 6-12 miesięcy. Partner Amerykański oczekuje, ze wraz z zawarciem w/w umowy ramowej Eko Export S.A. poczyni wszystkie konieczne działania dla zapewnienia odpowiednich ilości surowców niezbędnych dla pełnej realizacji dostaw, które zostaną uzgodnione w kontrakcie. Dla wsparcia tych działań Partner Amerykański złożył deklaracje o wsparciu finansowym ze swojej strony, w przypadku gdy Spółka będzie oczekiwała takiego współdziałania z jego strony. Szczegóły dotyczące kontraktu Spółka przedstawi w najbliższym czasie w postaci raportu bieżącego, niezwłocznie po uzgodnieniu jego ostatecznych warunków .

Podstawa Prawna: § 3 ust. 1. Załącznika do Uchwały Nr 733/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 18 grudnia 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu".
Jarg / 2010-03-18 14:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka dni temu napisałem, że biznes nabiera dużego rozpędu i wkrótce może okazać się, iż nie będą w stanie nadążyć z produkcją...
adrianoo / 2010-03-18 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jedni kupuja kwity, drudzy dokonuja ciekawszych zakupow... za pieniazki podatnikow oczywiscie:
Jak zwykle oryginalna okazała się Nelli Rokita z PiS. Posłanka tak uzasadnia w "SE" zakup... młota udarowego: "Będzie robił dziury w ścianach. I przebijał beton".
http://www.pb.pl/4/a/2010/03/18/Poselskie_zakupy_za_pieniadze_podatnikow
babalebuś / 95.51.1.* / 2010-03-18 13:31
Witajcie
Jestem tu nowy i postanowiłem napisać.Czy ktoś z was interesuje się ps3 ? Jakie gry warto kupić? Ostatnio wyszło God of War 3 czy warto to kupić?
warren buffet / 2010-03-18 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mam ps3 :)

na pewno warto call od duty...

assassin's creed 2 tego nie da sie opisac
amigo2 / 2010-03-18 13:10
BYTOM siorbac to najlepsza inwestycja 2010r-;)
adrianoo / 2010-03-18 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
madoff nie ma lekko w wiezienu... a to dopiero poczatek...
http://www.msnbc.msn.com/id/35925191/ns/business-us_business/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy