Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2009-06-14 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=L9yBLhb2k5k&feature=related U2 - A Room At The Heartbreak Hotel
yanko / 2009-06-14 10:10
sory Jarg to było moje chwilowe skojarzenie .Kwestie polityczne musimy zostawić na inne forum.
Jarg / 2009-06-14 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I z taką konkluzją pozostańmy... Pozdrawiam...
Big Lebowski / 2009-06-14 09:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=itvcww_JnMc&feature=related Tadeusz Nalepa Bluesbreakout - Karate
Jarg / 2009-06-14 09:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Słoneczny Wrocław pozdrawia serdecznie Szczecin... :-)
Piękny poranek...
Big Lebowski / 2009-06-14 09:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Szczecin pozdrawia serdecznie miasto skapane w sloncu.. ;-)
krzysiek29 / 2009-06-14 09:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. Na Zlotku male RGR ktorego zasieg spadku jest do 890 i w takim tempie mozliwe ze nastapi do konca tego polrocza. Potem wedlug moich zalozen bedziemy testowac te potezne ORGR ktorego zasieg wzrostow to 1300 co oczywiscie naklada sie z zamykaniem serri czerwcowej zakonczeniem polrocza okresem wakacyjnym. Zloto rysuje blizniacza sytuacje co przed rokiem wyrysowalo male RGR a potem ostro w gore. Teraz moze byc bardzo podobnie pod to bede gral. Wszystkie znaki na niebie wskazuja ze pora na spolki Romana. Glownie chodzi mi o Boryszew i IPX bardzo mozliwe e boryszew po walnym wcale nie ma strat a IPX wyplaci potezna dywidende.a zostalo bardzo malo czasu. Pod wzgledem AT rowniez bardzo pozytywnie.pozdr
Thai / 2009-06-14 20:57 / Bez rangi

2009-06-08 19:23:13 | | krzysiek29
Iza a moze cos slodkiego Jutrzenke-:)

Krzysku, gratki podwojne!:-) Slodko Jutrzenka sie ostatnio spisywala... Pozdrawiam...:-)
Big Lebowski / 2009-06-14 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof.. co do zlota moja opinie znasz , Karkosiki hm. trudno powiedziec.. Pozdr.
Big Lebowski / 2009-06-14 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze tak jak napisales Krzysztof z czasem jest krucho ;-)
yanko / 2009-06-14 09:07
Witam Bigu
Wszystkiemu winni są Grad z Rostowskim a księciunio Donald oczywiście o niczym nie wie
(bo gra w piłke.).Sytuacja ta do złudzenia przypomina Rosje przed kilku lat gdy carewicz Putin
też byl geniuszem polityczno-gospodarczym a za ewentualne niepowodzenia byli odpowiedzialni niedouczeni ministrowie . Na szczeście w Polsce dziennikarze nie giną.
Jarg / 2009-06-14 09:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wypowiadanie opinii, że Sytuacja ta do złudzenia przypomina Rosje przed kilku lat gdy carewicz Putin też byl geniuszem polityczno-gospodarczym a za ewentualne niepowodzenia byli odpowiedzialni niedouczeni ministrowie... jest głęboko niestosowne nawet, jeżeli nie przepada się za osobami z formacji rządzącej obecnie w Polsce... Realia polityczne, gospodarcze i społeczne Rosji są na innym "biegunie" niż RP...
Big Lebowski / 2009-06-14 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. obojetne kto jest przy wladzy - inna partia inne osoby i tak bez konca , od kiedy urzad skarbowy czytaj skarb panstwa - obchodzi kondycja firmy ? , calkowita prywatyzacje i madry zarzad - tu jest klucz do sukcesu..Pozdr.
Big Lebowski / 2009-06-14 08:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-06-14 08:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grad z Rostowskim mają do rozwiązania pozornie tylko trudny dylemat. Wziąć pieniądze z dywidendy i wspomóc tym samym budżet państwa, czy zostawić pieniądze w banku, wspierając tym samym jedną z największych instytucji finansowych w Polsce? Decyzję już podjęli. Pieniądze trafią do budżetu. A bank? Bank sobie poradzi, myślą, jest wielki. Poza tym wzrosty na giełdę powracają, można więc poszukać pieniędzy, emitując kolejne akcje. I to myślenie jest bardzo typowe dla każdego urzędnika. Interes państwa jest nadrzędny nad losem pojedynczej, nawet dużej spółki. Każdy inny rząd postąpiłby tak samo, mając w nosie interes mniejszościowych akcjonariuszy.

Państwowa własność jest zła, nie tylko dlatego, że bieżący interes państwa jest przekładany nad interes należącej do niego lub kontrolowanej spółki. Państwo nie jest w stanie w swoich spółkach zatrudnić najlepszych możliwych menedżerów. Nie jest również w stanie, z powodu rotacji politycznej i krótkowzroczności polityków, zapewnić im stabilności zatrudnienia. I w skrajnych wypadkach dobiera szefów firm wg innych kryteriów niż merytoryczne. A to, co oczywiste, natychmiast przekłada się na wyniki państwowych spółek.

Tak więc płacz za utraconą dywidendą PKO BP jest bezsensowny. Ten spór to kolejne boisko, na którym kopią się nasi politycy. Problem może rozwiązać wyłącznie całkowita prywatyzacja PKO BP. Strach, że grozi nam przez to utrata kontroli nad jednym z ostatnich dużych polskich banków jest nieuzasadniony. Bank można sprywatyzować przez giełdę i zapisać w jego statucie, że pojedynczy udziałowiec nie może mieć więcej, niż powiedzmy 10 proc. jego akcji. Ale takie myślenie większości polityków jest obce. Zawsze dobrze jest mieć w ofercie kilka intratnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa.

Tak na marginesie, warto jeszcze zwrócić uwagę na nasz nadzór finansowy, który włączył się do dyskusji o wypłacie dywidendy. Wspaniale! Tylko dlaczego zabrał głos teraz, a nie zrobił tego w ubiegłym roku, kiedy gigantyczną dywidendę, wytransferowaną od razu zagranicę wypłacił Pekao SA – największy w końcu bank w Polsce? Jak to się ma do jego bezstronności i troski o stabilność całego naszego systemu finansowego Jest fragment artykulu z STOCKWATCH - generalnie podobna opinie wlasna przedstawilem jakis czas temu, nie ma zlotego srodka ale paranoja jest jeszcze wieksza dla mnie osobiscie - zrobienie nowej emisji obdzielenie braci inwestorskiej akcjami a nastepnie uchwalenie skupu wlasnych akcji w celu umorzenia - zadna firma majac gotowke nie probowala podkupic ( wrogie przejecie ) konkurencji , jezeli akcje sa tanie to za grosze mozna wykupic cale przedsiebiorstwo celem rozszerzenia produkcji , asortymentu oraz rynku.. Zaprawde dziwny to kraj..
Jarg / 2009-06-14 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu, zgadzam się w pełni...
(...) Zaprawdę dziwny to kraj.., - wcale nie dziwniejszy od krajów, których rządy nakarmiły miliardami "złodziei"odpowiedzialnych za wywołanie tej światowej zawieruchy, lub tych, którzy walnie przyczynili się do jej pogłębienia...
Big Lebowski / 2009-06-14 10:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli jest pozar nalezy go gasic wszelkimi sposobami - my mozemy byc madrzejsi i nie dopuszczac do pozaru , zwlaszcza gdy widzimi jak inni sie zmagaja..
giero13 / 2009-06-14 10:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie neguję, żę pożar trzeba ugasić, napisałem też o zapobieganiu, jakby nie było profilaktyka zawsze mniej kosztuje...
Jarg / 2009-06-14 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co prawda ilość "mądrych" rośnie w naszym kraju wraz ze wzrostem % społeczeństwa uzyskujących dyplom ukończenia wyższszej uczelni, to akurat w organach rządowych procentów tych zdaje się ubywać... :-) Władza u nas, jak widać. nie jest wystarczającym "afrodyzjakiem" dla ludzi kompetentnych, nie mówiąc już o aspekcie finansowym i prestiżowym...
giero13 / 2009-06-14 09:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich.

Warto by się zastanowić z czego to wynika i dlaczego tak zachowują się nasi rządzacy...Te błedy, które ciągle popełniają wynikają moim zdaniem z ich krótkowzroczności...Liczy się to co tu i teraz gasimy maly pożar a nie widzimy duzego, ktory nam zagraza i moglibysmy mu zapobiec. Niestety myslenie polityków wybiega rok, dwa do przodu góra kadencje i tu chyba tkwi problem. Nie ma planu na 10, 20 czy 50 lat. Tu pojawiają się watpliwości co do Tygrysich aspiracjach naszego kraju, wygłaszancych przez wielu. Wierzę, że jako kraj mamy potencjał nie tylko gospodarczy ale nie mamy jakiegoś wspólnego długofalowego kierunku oraz wodza (instytucji) prowadzacej Nac do celu...oby to sie wreszcie zmienilo.

Miłej niedzieli życzę mimo kiepskiej pogody:-)
Big Lebowski / 2009-06-14 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. tak jak wspomnilem powyzej - nieistotne jaka partia bedzie sprawowac wladze - panstwo jest zawsze glodne gotowki i na calym swiecie firmy panstwowe to kalectwo - prywatyzacja jest kluczem do sukcesu.. Pozdr..
giero13 / 2009-06-14 11:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgadzam się jak najbardziej, niestety prywatyzacja przebiega bardzo nieudolnie w naszym kraju...Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-06-13 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie ludzie.. :)
Big Lebowski / 2009-06-13 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CV3jRvWC0b4 PAUL RODGERS -Conquistadora
Thai / 2009-06-13 20:20 / Bez rangi
Witaj Dude...

Milego oraz sympatycznego wieczoru sobotniego zycze...:-)
Pozdrawiam serdecznie...:-)
Big Lebowski / 2009-06-13 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. Serdecznosci..:)
kokar / 2009-06-13 12:08 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Coś spoza giełdy...ciekawostka
Grigorij Perelman matematyk geniusz w wieku nastu lat wygrał światową olimpiadę matematyczną jednak jego największym sukcesem jest rozwiązanie jednego z problemów milenijnych - udowodnienie hipotezy Poincarego (dla niezorientowanych jeden z najważniejszych problemów topologii).Matematycy czytający dowód nie zawsze rozumieli to co czytają i na wiarę przyjęli go jako prawidłowy.Perelman dostał za to medal Fieldsa (w matematyce taki odpowiednik nagrody nobla np w fizyce) a w jej ramach milion dolarów.Nagrody nie przyjął twierdząc ze zrobił to dla dobra nauki.Mniej wiecej w tym samym czasie porzucił pracę naukową i zerwał kontakty ze wszystkimi uczelniami w których pracował obecnie jest bezrobotny i mieszka z matką.
Refleksja ... mocarstwo jednak nie marnuje swojego potencjału intelektualnego :-)
Jarg / 2009-06-13 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamiętam... taki geniusz-dziwak z Sankt Petersburga... Geniusz często idzie w parze z dziwactwem, czasem z szaleństwem. Wystarczy przypomnieć Unabombera - Kaczynskiego (nomen-omen), matematyka... chyba z uniwersytetu w Berkeley...
kokar / 2009-06-13 12:27 / portfel / Cienki gracz giełdowy
No to fakt ciężko wśród nich znalezc kogoś normalnego.Ale mimo wszystko to zacne grono i wielu nawet kosztem poniesionych szkód (utrata normalności :-)) chcialoby się tam znalezc.Był taki jeden,nazwiska nie pamiętam ale chyba grek z pochodzenia,nazwisko trudne do zapamiętania,znalazlem kiedyś jego historię w przypisach do historii Ramanujana,przez wiele lat pracował nad innym problemem milenijnym dniami i nocami siedział kombinował przy okazji rozwiązał jakieś inne pokątne problemy a prace na uczelni traktował jak zło konieczne.Doszedł chyba 40 - stki i poddał się,przerzucił się na szachy ale tam kompletnie nic nie ugrał :-).Nie wiem jak skończył
Thai / 2009-06-13 11:12 / Bez rangi
Powitania...

Wiatr chmury rozgania, popoludnie od poranka ladniejsze sie zapowiada...
Zyczenia udanego dnia posylam...:-) Serdecznie pozdrawiam...
Thai / 2009-06-13 11:22 / Bez rangi
Dude...:-)
Wspol akcjonariuszu Ipopemy... Artykul z czerwcowego Forbes'a...:-)

http://www.forbes.pl/forbes/2009/05/28/060_dobrze_zmotywowani.html
Jarg / 2009-06-13 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo...

Pozdrowienia serdeczne borkowe przesyłam... :-)
Chmur jakby mniej, ale wiatr silny... potęguje odczucie chłodu...
Thai / 2009-06-13 11:19 / Bez rangi
Jarku witaj...
Witar silny tak, ze nie bardzo mi sie to podoba...:-(

Pozdrowienia sle Borkowi serdeczne...:-)
http://www.youtube.com/watch?v=27DDqnnZiF0&feature=related
Jarg / 2009-06-13 10:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z frontu Zenka...

BBI ZENERIS NFI VIATRON MA BUDOWAĆ

BBI Zeneris NFI, grupa działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, zabiega o 17 mln zł dotacji unijnych, dzięki którym chce rozpocząć działalność w segmencie energii wiatrowej.

– Planowane inwestycje w tym obszarze wynoszą około 30 mln zł, z czego 20 mln zł przeznaczymy na zakup dźwigu. Dzięki temu będziemy mogli świadczyć usługi instalacyjne związane z budową elektrowni wiatrowych – mówi Robert Bender, prezes BBI Zeneris NFI. Szef funduszu dodaje, że tą działalnością zajmie się firma Viatron, w której grupa objęła 70 proc. udziałów.

BBI Zeneris NFI przygotowuje też inwestycje dotyczące budowy 10 stopni wodnych wraz z elektrowniami na jednej z rzek południowej Polski. – W pierwszym etapie chcemy opracować i sprzedać projekty dotyczące realizacji trzech takich obiektów o łącznej mocy 12 MW. Zainteresowanie ich zakupem już wykazują przedsiębiorstwa z branży – twierdzi Bender. Potem będą sprzedawane kolejne projekty.
Prezes NFI przyznaje, że działalność w tym segmencie napotyka opór niektórych organizacji, a nawet samorządów. (Parkiet)

Drugi tekst w Parkiecie w ciągu paru dni... PR nagle ożył...
Czyżbyśmy mieli doczekać się wybicia jednak przed wakacjami?...
kokar / 2009-06-13 11:24 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj
Zenek to nie Bioton gdzie dwóch największych cwaniaków rozgrywa swoje gierki.Aż mi się nie chce wierzyć żeby Solo tak się dał wykiwać tu musi być jakiś deal.Co do zenka z pewnością rozgrywają się jakieś gierki ale nie ma dwóch zdań że odbije i to mocno,uważam że warto trzymać i dokupować.Branża przyszłościowa
Jarg / 2009-06-13 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Rysiek i Solo raczej nie są kumplami.. Rysiek pewnie śmieje się z oddali (z kazachskich stepów he... he...), a Solo robi minę do złej gry... Czytałem porównania z Elkiem, lecz to nie to samo... W Elku Solo był królem, miał większościowy pakiet...
Z Biotonu może coś będzie... może...

Zenek ma perspektywy... nie mam większych wątpliwości...
Ale te schodki na wykrsesie wygladają strasznie... :-)
Gdyby to nie BBI było inwestorem, to i bez uruchomienia Wałcza ogladalibyśmy teraz 3 zety... No cóż, BBI solidnie zaparacował na poważanie u akcjonariuszy. Wystarczy zerknąć na inne chabety z ich stajni...
nowa43 / 2009-06-13 10:30 / Idalia
Dzień dobry po kilku dniach na wsi:))

Wczoraj przy słoneczku obchodziliśmy 6 urodziny naszej najmłodszej rodzinnej latorośli, w której wszyscy jesteśmy zakochani aż strach.
Tym bardziej sie cieszę, że A.migo2 podbudowany po wizycie w stolicy.

Pozdrawiam Gospodarza i Kącikowców, a cała moc pozytywna dla córeczki A.migo2

Co do giełdy wczoraj dokupił sie Cognor ale będę pilnować w najblizszym tygodniu
Jarg / 2009-06-13 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Halinko...

Pozdrawiam serdecznie... :-)
Trzymamy kciuki za a m i g o w ą córeczkę...
nowa43 / 2009-06-13 10:47 / Idalia
Cześć Jarku, trzymamy z całej mocy...

Pozdrawiam wzajemnie, dzisiaj Wawa deszczowa i zimna
całe słonko poszło na Bałtyk i dobrze:))
Jarg / 2009-06-13 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Wietrzny poranek....
Miłej soboty Wam życzę...
Life / 2009-06-13 00:26 / Tysiącznik na forum
Witam po przerwie urlopowej :)
Ciułacz / 2009-06-13 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, witaj !
Taki to ma dobrze, wywczasował sie do woli a akcje same mu porosły.
Life / 2009-06-13 00:31 / Tysiącznik na forum
e tam....
nie wiele :))
a kilka wręcz się kisi nie miłosiernie .... zwłaszcza Karki:)
Ciułacz / 2009-06-13 00:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romek się zawziął i wszystko chce sam za bezcen wykupić.
Dzisiaj nak na wszeki wypadek troche Alchemi kupiłem.
Ciułacz / 2009-06-13 00:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sprawdzałem jakie spółki są na liście co mogą służyc do zabezpieczeń kredytowych w Alior
Banku. Romanowych tam nie ma na liście.
Life / 2009-06-13 00:46 / Tysiącznik na forum
Gdzie jest publikowana taka lista?
Ciułacz / 2009-06-13 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam znajomości ;-) to , to może taka ci podeślę.Miałem też z BZ ale chyba już dawno nie jest aktualna.
http://www.aliorbank.pl/resources/res/repozytorium_dokumentow/biuro_maklerskie/komunikaty/Lista_kredytowa_20090603.pdf

Jak sie nie otworzy to taj znać.
Ciułacz / 2009-06-13 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, nie pomyśl że jestem naganiaczem na Alior, pewne żeczy maja lepiej zorganizowane od BZ a inne mniej.
Jak wejdziesz na ich strone to klikaj na rachunek brokerski , nastepnie na warunkowa linia kredytowa i tam w tekscie opisowym jest link do tej listy.
BZ znalazłem taką listę ale jest owiele bardziej skomplikowane to znalezdz.Szukałem przez google.Zapewne inne banki maja podobne.
Life / 2009-06-13 01:05 / Tysiącznik na forum
Dzięki. Wchodzi linka :)
Ale że kolastynę i Ibsystem mają w wykazie to mnie lekko dziwi....
Ciułacz / 2009-06-13 01:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może układy, albo mają jakieś plany z nimi, np kredyty?
Dodam że linia kredytowa jest w miarę dostepna , nawet dla takich jak ja co nie maja pracy w PL.
Life / 2009-06-13 01:15 / Tysiącznik na forum
Tak z ciekawości jak wyglądą realnie zabezpieczenie?
Np: mając akcji z wykazu na 100k na jaki kredyt można liczyć i na jakiech warunkach?
Wiesz coś na ten temat?
Ciułacz / 2009-06-13 01:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adriano, ma koleżanke co w tym jest, to ona mi sporo pomogła w formalnościach.
Z tego co wiem to taka linia jest minimum na 80k a do tego musi byc odpowiednie zabezpieczenie
Zabezpieczeniem kredytu jest blokada aktywów wchodzących w skład portfela Kredytobiorcy w wysokości 150% uruchomionej kwoty kredytu. Blokada dopuszcza dokonywanie obrotu giełdowego papierami wartościowymi zaewidencjonowanymi na rachunku Kredytobiorcy. Klient jest zobowiązany do utrzymywania wartości portfela w wysokości nie niższej niż 130% uruchomionej kwoty kredytu. Biuro Maklerskie i Bank udostępniają listę papierów wartościowych mogących stanowić zabezpieczenie kredytu.
Dodam że na kupno można negocjować prowizję.
Ciułacz / 2009-06-13 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Więcej to Ci nie wiele powiem bo niewiem.
Ciułacz / 2009-06-13 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja się przeniosłem z kapitałem z BZ więc spełniałem wymagania
Ciułacz / 2009-06-13 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chcę być przygotowany do hossy, wkońcu kiedyś zawita.
Ciułacz / 2009-06-13 01:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ze 100K to linia powinna być uruchomiona do pułapu 67K ale z chwią jak zakupisz akcje z listy to te nowe akcje stają sie zabezpieczeniem do nowego pułapu itd.
Aż noga sie powinie i plajta.
Life / 2009-06-13 01:30 / Tysiącznik na forum
Dzięki Ciułaczu....
Podpytam w Aliorze bo temat ciekawy.....
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2009-06-13 01:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś Ci jeszcze dopisze na prive bo tu wkońcu mnie pogąnia za naganianie.
Ciułacz / 2009-06-13 01:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widze że na prive, nieda rady.
Ciułacz / 2009-06-13 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life jak jeszcze jesteś to Ci powiem że w info-lini dowiesz się lepiej jak w oddziale, bo to nowy bank i panienki nie wiedzą wszystkiego a boją sie aby cos nie zawalić to muszą się innych pytać.
Jarg / 2009-06-12 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dopiero teraz zwróciłem uwagę na dzisiejsze info o inwestycji Madzi...
Włodarze Madzi zakupili udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Żnińska Kolej Powiatowa Sp. z o.o... Kupili turystyczną kolejkę wąskotorową! :-)
Fundusz Magna miał, o ile sobie przypominam, inwestować w projekty telekomunikacyjne... Zabytkową kolejkę wąskotorową da się od biedy podciagnąć pod "komunikację" :-) Do kompletu powinni teraz zakupić na giełdzie staroci telegraf przewodowy, zamontować na stacjach przejazdowych... i będzie inwestycja "tele-komunikacyjna"... Kwiatek, cieszysz się?
warren buffet / 2009-06-13 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja od poziomu 4 zeta, spoglądam na tą spolke przez palce.... tyle mnie giełda nauczyła i jestem z tego dumny.... gruszki na wierzbie obiecywał karkosika - dziękuje mu za lekcje...
smooth / 2009-06-13 00:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Dość ciekawe jest to:

Wąskotorówka kursuje na trasie Żnin - Wenecja - Biskupin – Gąsawa. Można zamówić sobie dodatkowe atrakcje, jak napad na pociąg, porywanie niewiast oraz ich wykup przez swoich panów i rytualny taniec przy ognisku oraz wypalanie fajki pokoju – podaje ŻKP na swojej stronie internetowej.

:-)
Ciułacz / 2009-06-13 00:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A czy do fajki to oryginalna trawka Indiańska ?
Life / 2009-06-13 00:32 / Tysiącznik na forum
Ciułacz ty dowcipnisiu ....hehe....
Tobie tylko jedno w głowie :))
Jarg / 2009-06-13 00:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oryginalna. Prosto z Afganistanu :-)
Jarg / 2009-06-13 00:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No, to jest coś dla Jeronimo...
Dodałbym jeszcze polowanie na Żubra (w butelce)...
smooth / 2009-06-13 00:31 / portfel / Tysiącznik na forum
uhaha :-)

Mi sie najbardziej podoba porywanie niewiast. Czy to nie wchodzi pod jakieś paragrafy? A jak dodać jeszcze ten taniec to widać, że mają tam niezły burdel :-)
Jarg / 2009-06-13 00:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, czy uda się zorganizować ten taniec, ale fajkę pokoju to prezesi już od dawna palą... Bez palenia faji, to się na takiej inwestycji nie da wymysleć ...
smooth / 2009-06-13 00:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak. Musiał to być dobry, holenderski towar. Dobranoc.
Life / 2009-06-13 00:25 / Tysiącznik na forum
No i masz wątek telekom....
wykup negocjowany pewnie przez telefon:)
Ciułacz / 2009-06-12 23:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Korekta wzrostowa niechce nas opuścić.
W maju produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła o 8,9 proc. To o 1,6 proc. więcej niż w kwietniu br. - podało w piątek Narodowe Biuro Statystyczne.
A z moich własnych wiadomości ze zródła i pierwszej ręki, ceny domów i mieszkań w tym roku podskoczyły o 10-15%.
Jarg / 2009-06-12 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Widziałem. Ten wzrost produkcji cieszy i martwi zarazem...
Tak to już jest....
Jarg / 2009-06-12 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
S&P500 nie może podołać 950... Albo brak mocy, albo zostawili na deser przed wiedźmami... :-)
5424 / 2009-06-12 23:39 / Fan Linuxa Ubu
męczą się straszliwie Jargu na czym polega magia tych wiedzm że cała ciełga lata jak szalona
Jarg / 2009-06-12 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dźwignia finansowa... Zarobek na kasowym to mały pikuś w porównaniu z hajsem, jaki można wyciągnać z kontraktów, a wiedźmy są kumulacją...
5424 / 2009-06-12 23:49 / Fan Linuxa Ubu
Można wyciągnąć albo udupić trochę kasy za wysokie progi może być tak że wiedzmy wyprawią wskażniki wysoko na południe........... według Eiota tak powinno się zdarzyć ....wiem jai masz do tego klasyka stosunek lawok mi wczoraj wspomniał.
5424 / 2009-06-12 23:50 / Fan Linuxa Ubu
na pólnoc miało być
Ciułacz / 2009-06-13 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie, Panowie , co wy tak nie śpicie !
Ciułacz / 2009-06-13 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że większość znacznych pakuje walizki na wakacje, a co strachliwsi to zapewnie żeby nie być ostatnimi to 2 tygodnie przed się zwinie.
Nic tylko wyjść ze wszystkimi i po zgaszeniu światła zaraz sie przyczaić i łapać co sie da . Oby w prawdziwym dołku bo den może być kilka.
5424 / 2009-06-13 00:08 / Fan Linuxa Ubu
Ciułacz bo szkoda zycia na spanie u nas długi wekend
świeżynka / 2009-06-13 00:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
słuszna uwaga
idę spać, a jakby trzeba pomóc w rąbaniu lasów w Kanadzie to daj znać chętnie przyjadę :)
dobranoc
Ciułacz / 2009-06-13 00:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zbyt na drzewo niestety sie zmniejszył.Gazet się mniej sprzedaje i budowy w Stanach stoją.
Life / 2009-06-13 00:30 / Tysiącznik na forum
ale kominków podobno przybyło :)
Ciułacz / 2009-06-13 00:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Life, tu toś się pomylił.
W tym roku ekolodzy wymusili na władzach miasta Montreal zakaz palenia w kominkach, z wyjątkiem gazowych.Kominki były bardzo popularne nawet w blokowych mieszkaniach .
Life / 2009-06-13 00:37 / Tysiącznik na forum
ale jaja....serio?
Wy to tam macie komunizm całą gębą :)
Jarg / 2009-06-13 00:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z a j e b i o z a... ta Kanada...
Ciułacz / 2009-06-13 00:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chodzi oto że z dymem unoszą się popioły co zanieczyszcza powietrze.
Jarg / 2009-06-13 00:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli rzeczywiście kominki na drewno były tak popularne w mieszkaniach, to w okresie grzewczym musiał być w Montealu niezły kopeć...
Ciułacz / 2009-06-13 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu , masz rację, np jak były duże mrozy to ludzie chcieli dogrzewać, a przy okazji to palono co sie dawo.W powietrzu dało sie wyczuć , ale tragedi to nie było, bo ludziska leniwe i nawet mając kominek to palono w nim na Świeta Bożego narodzenia tylko dla tradycji.Kominek to miał byc tak na wszelki wypadek jakby elrctrownie popadały.
W wiekszości to są ogrzewania elektryczne 80% reszta to gazowe i olejowe.
świeżynka / 2009-06-12 23:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie wieczorem
Jarg, jak widzisz prszyszłość próchna w krótkim terminie. Cały czas trzymamy licząc że walne spowoduje rych do góry?
Jarg / 2009-06-12 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...
Tak czy owak - przed wakacjami trzeba się ewakuować....
świeżynka / 2009-06-12 23:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Planujesz wyjście ze wszystkich swoich spółek, czy też trzymasz coś na longa wiedząc, że nawet jak spadnie to i tak odbije?
Próbowałem się troche bawić AT i widzę, że bardzo często na odwrót wychodzi niż zakładałem, stąd coraz bardziej się przekonuję do grania na opory i wsparcia bez patrzenia na wskaźniki
Jarg / 2009-06-12 23:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ze wszystkich... jeszcze nie wiem... Ale Próchna nie brałem na dłużej, jeno pod spekulacyjne wybicie :-)
5424 / 2009-06-12 23:54 / Fan Linuxa Ubu
Ludzie popatrzcie jaka ładna flaga na indeksach się zarysowała w górnym wybiciem żeby jeszcze to S&P nabrało impetu to było by super
świeżynka / 2009-06-12 23:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tu też mamy flagę
http://stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1y&t=c&a=lg&b=1
5424 / 2009-06-13 00:04 / Fan Linuxa Ubu
ja widzę formowanie się podwójnego. szczytu ....na zł ale punkt widzenie zależy od nastawienie co chce się zobaczyć
świeżynka / 2009-06-13 00:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jest tak późno że ja już nc nie widzę :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy