Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
pietroo / 2009-06-12 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,6712408,Wczesne__choc_pozne_swieto_podatnikow.html
pietroo / 2009-06-12 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich :))
gratuluję posiadaczom Jutrzni... ładnie dzisiaj skoczyła...
giero13 / 2009-06-12 08:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich i udanych transakcji życzę.
Noxik / 2009-06-12 09:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i ja takze, rozumiem ze dzis nuda bedzie wialo bo wszyscy siedza prze browarkach i grillu......a ja biedny pracuje, do tego na straszliwym kacu ;/
giero13 / 2009-06-12 09:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wszyscy ja dzis jade do promotora i mam sporo do zalatwienia, koniec studiów niedługo szkoda troche 5 pięknych lat sie konczy...ale rozpocznie sie nowy rozdzial:-)
Noxik / 2009-06-12 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Mnie to czeka za rok, oby oby :) I chyba chetnie skoncze juz te studia. Na zaocznych to niema tego smaczku jak na dziennych :P
giero13 / 2009-06-12 10:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fakt na dziennych troche inny klimat jest;-)...kiedy planujesz sprzedac Liberty?
Noxik / 2009-06-12 10:29 / portfel / Tysiącznik na forum
giero hmmmm...sam nie wiem. Sadze ze ten papier da zarobic natomiast teraz wyplaca dywidende i dlatego sie skusilem :) Jeszcze nigdy nikt mi jej nie wyplacil - trzeba sprawdzic jak to jest ;]
giero13 / 2009-06-12 10:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zmykam ja tez cierpliwie poczekam i potrzymam na dluzej, a teraz zmykam bo spoznie sie a nie lubie sie spozniac
Jarg / 2009-06-12 09:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ktoś musi pracować, aby grillować mógł ktoś... :-)

Witaj Noxiku...
Noxik / 2009-06-12 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
ale zeby na takim kacu? Pic sie chce, oczy sie same zamykaja a w glowie wiruje.....no i ten posmakna jezyku....
świeżynka / 2009-06-12 10:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam
Ja tez w pracy, ale jeszcze tydzień i urpoooooooop :)
Wczorajszy grill przez burzę przerwany
Pozdrówka
Noxik / 2009-06-12 10:27 / portfel / Tysiącznik na forum
A gdzie na urlop? :) Polska, swiat? Tez mialem sie w next tygodniu wybrac do tunezji ale neistety....sesja :/
świeżynka / 2009-06-12 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
okolice Czorsztyna - Pieniny
Noxik / 2009-06-12 10:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Gory ^^ nie lubie gor :P Tam to wszystko pod gorke jest, jedyny plus to cudne widoki i powietrze (o piwku po wspinaczce nie wspomne). Odkad zaczalem plywac na desce to tylko morze :)
świeżynka / 2009-06-12 11:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja z nad morza jestem więc do morza specjalnie nie ciągnę :)
Noxik / 2009-06-12 11:05 / portfel / Tysiącznik na forum
jezusiczku, jesli bym mieszkal nad morzem to chyba caly dzien na desce bym smigal :) Oby tylko wialo
świeżynka / 2009-06-12 11:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przez trzydzieści lat mieszkałem w bloku z widokiem na zatokę oczywiście jak wiechałem na 10te piętro :)
a teraz poza miasto się wyprowadziłem
... kury, kaczki, drób :D
Noxik / 2009-06-12 11:08 / portfel / Tysiącznik na forum
To ty masz same pysznosci na grilla za oknem :P przyznaj sie ze czasem podkradasz cos sasiadom ;]
świeżynka / 2009-06-12 11:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sąsiad nie dzieli się jedzeniem :D
Noxik / 2009-06-12 11:13 / portfel / Tysiącznik na forum
coz za burak :-)
O i dzieki za ten spis tresci. Wzorowalem sie nim i chyba mnie tez wyszedl calkiem niezly:P Zastanawialem sie tylko co to bylo ten "szybki test" :)
świeżynka / 2009-06-12 11:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzizus, nie pamietam
ale chyba chodziło o kilka takich wskaźników które w chwilę potrafią ustalić sytuacją finansowo-księgowa firmy
bodaj cztery albo pięć. jak chcesz to dziś wieczorem pogrzbię i odszukam
Wniosek z zastosowania tego testu jest taki, ze mozna go o kant d... rozbić. Daje inne wyniki niż cała analiza :)
Noxik / 2009-06-12 11:26 / portfel / Tysiącznik na forum
hahaha :)
Nie szukaj, dam sobie rade :-) ale dzieki za checi.

Wogole to ktos dzis zaglada na parkiet? Bo taki lekutki offtop sie zrobil :P
świeżynka / 2009-06-12 10:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oczywiście chodziło mi o "urlop" :)
Jarg / 2009-06-12 08:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawy artykuł w porannej prasie...
http://tnij.org/dksd
Jarg / 2009-06-12 08:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Ładny poranek we Wrocławiu...
Później jednak ma być gorzej...
Z pogodą jest jak z ekonomią - za dużo zmiennych, żeby prognoza mogła być stuprocentowa... Im dalej w przyszłość, tym mniejsze prawdopodobieństwo spełnienia... :-) Efekt motyla.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego piątku...
5424 / 2009-06-11 22:37 / Fan Linuxa Ubu
http://www.youtube.com/watch?v=jQ66BY5iYsw
do jutra
Big Lebowski / 2009-06-11 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Y8xkuOQ3H9o&feature=related Nirvana - Come As You Are Live
5424 / 2009-06-11 22:01 / Fan Linuxa Ubu
Czytuję w wolnych chwilach teorie fali eliota i zastanawiam się jak się zacznie spadek po obecnej fali wzrostowej to nastroje będą równie będą okropne i zapanuje beznadzieja czy będą jakieś inne elementy ............. i nie będzie takiego przygnębienia
Big Lebowski / 2009-06-11 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciemnosc , zapanuje ciemnosc.. ;-)
5424 / 2009-06-11 22:08 / Fan Linuxa Ubu
Zartujesz sobie a ja chcę wiedzieć czy będzie duza analogia z ostatnim spadem czy odbędzie to spadek z nadzieją w wyczekiwaniu na wzrosty czy zupełna rezygnacja
Big Lebowski / 2009-06-11 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli nastapi tak jak przewiduje - to bedzie drzenie rak i totalna rezygnacja ale z drugiej strony spolki w 80- 90 procentach sa w mocnych rekach - tak wiec kto bedzie sypal ? zeby zebrac 10 % z rynku ..
5424 / 2009-06-11 22:16 / Fan Linuxa Ubu
Kiedy przewidujesz ostatecze rozliczenie bessy bo przyznam się szczerze pogubiłem się w prognozach czy to będzie tegoroczne lato czy pózniejszy termin
5424 / 2009-06-11 22:20 / Fan Linuxa Ubu
z z drugiej strony zastanawiam się skąd napłynie stado leszczy którzy dadzą sobie wcisnąć akcje pod koniec tego odbicia przecież teraz na rynku są sami instytucjonalini (fachowcy) a idywidualni inwestorzy którzy jeszcze się bawią obracaniem papierkami też nie są nowciuszmi skoro przetrwali z kapitałem cała zawieruche bessy
Big Lebowski / 2009-06-11 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W przyszlym roku - ale pewny nie jestem..
5424 / 2009-06-11 22:25 / Fan Linuxa Ubu
Bigu napewno czytałeś klasyka Eliota on analizuje analogiczną sytuacje która miał już miejsce w przeszłości teraz powinno pójśc bardzo mocne odbicie zastanawiałem się nad powtażalnosćią przedstawionego wykresu i obstawiam ostatecze rozliczenie na marzec - pażdziernik 2010.
lawok / 2009-06-11 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra,
jak kiedyś napisał Jarg, Elliott opisuje to co było(!) a nie to co będzie. Czasami się uda cos przewidzieć ale w większości to bicie piany.
5424 / 2009-06-11 22:48 / Fan Linuxa Ubu
tutaj się lawoku mylisz historia cyklu i fali się powtaża a nikt nie zaneguje 5 stopniwej hossy i 3 stopniowej bessy te cykle występują zawsze są czynnikami obiektywnymi. tak samo jak ruch cen odbywa się według stałych wspólczynników wyliczonych przez Fibonaciego. Generalnie historia się powtaża zmieniają się tylko realia w których to się odbywa
lawok / 2009-06-11 22:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra,
nie neguje podstwowych założeń TFE. Sam z nich korzystam pomocniczo lecz w dużych interwałach np. dzienny lub tygodniowy. Ale co będzie tego nikt nie wie:-) Dlatego wszyscy czynimy jakieś prognozy które okazują się skuteczne lub nie. Sztuka prawidłowo zareagować na potwoierdzenie lub sprzeczność z wysuniętą teorią:-).

W TFE poprostu zmienia się oznaczenia i "znowu wszystko gra" do momentu kiedy oznaczen nie trzeba zmienić ponownie:-)

Kiedy Jarg to pierwszy raz napisał uznałem, że poprostu nie lubi TFE i tyle, teraz wiem, że przemawia przez niego doświadczenie:-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-06-11 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=pjqre-8igAQ&feature=related Tracy Chapman - Stand by me - Kaszubskie przyspiewki..
5424 / 2009-06-11 19:44 / Fan Linuxa Ubu
Czyli dzisiaj złoto tanieje o ok 0,7 czy dobrze liczę....... bo dolar słabie w stosunku do Euro
Big Lebowski / 2009-06-11 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=DHP--VUBH0s Tracy Chapman feat. Eric Clapton - Gimme a reason- Kaszubswo..
warren buffet / 2009-06-11 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2009-06-11 09:48:07 | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Brakuje Szczyrka :-) Pozdr.

byłem i w szczyrku :)) pięknie w górach :))

pozdrawiam !
Jarg / 2009-06-11 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wisła, Ustroń, Szczyrk - tak trzymać :-)) Pozdrawiam Warrenie :-)
Jarg / 2009-06-11 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dane z gosp. Jankesów całkiem niezłe... Wskaźniki wyprzedzające najwyraźniej nie kłamały...
Wszystko jednak rozstrzygnie się w finansach...
krzysiek29 / 2009-06-11 18:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Ja zastanawiam sie nad zlotem. W lutym i w marcu liczylem ze w czerwcu powinno byc po 650$ a tu za skarby nie chce spadac w wyniku tej korekty wzrostowej. na gieldach. Ale powolutku zaczyna sie rozstrzygac na Zlocie piekna formacja ORGR ktora zwiastuje mocne wzrosty tego surowca a do zaleznosci do indeksow to zloto dalej jest mocno niedowartosciowane. Jesli ORGR sie wypelni to na gieldach powinna nastapic korekta co by sie zbieglo z zakonczeniem polrocza i zamykaniem serri czerwcowej jak rowniez sezonem wakacyjnym. pozdr
kokar / 2009-06-11 20:07 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Krzysiek .... ORGR na złocie można także odczytywać jako M na dwoje baba wróżyła.Na indeksach wątpię żeby w takim tempie zasuwało na 2800,osiągnełoby ten poziom znacznie szybciej,wierzę że dopełni się ORGR a wówczas zasięg 2700 - 2800 możliwy.Ale przy formacji W też ten zasięg jest możliwy tylko najbliższe spadki większe i mamy formację potwierdzającą falę B.Ale złoto powinno wówczas spadać zatem formacja M.Jeśli byłoby to jednak ORGR zasięg wzrostów to około 1300 dolców a wówczas na indeksach byłoby raczej W.Możliwe jednak że nadrukowanego zielonego pompują właśnie w złoto i surowce co grozi hiperinfacją którą w przeciągu 2-3 lat przewiduje.
kokar / 2009-06-11 20:10 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Nadrukowali zielonego i euro tyle że obawiam się że rynek instrumentów pochodnych w całości tego nie obejmie
lawok / 2009-06-11 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór,
mnie się trochę te obiegowe opinie odnośnie drukarni FED nie podobają.

Cały kryzys wyniknął ze spadku cen nieruchomości (historia subprime). Przez zaistniałą sytuację banki musiały tworzyć gigantyczne rezerwy, co z kolei powodowało blokowanie gotówki lub niewypłacalność i finalnie bankructwa banków. Wiadomo, że gdyby nie znalazł sie "dobry wujek" banki padały by jeden po drugim co w efkcie spowodowałoby totalną zapaść.
Fed jako instytucja zdolna do kreacji pieniądza (emisja obligacji) zdecydował się na pożyczkę gigantycznych pieniędzy bankom w celu umożliwienia im bieżącej działalności.

W obiegu znalazły się kwoty (biliony) które pozostając na rynku mogły by sprawić, że powstanie potężna presja inflacyjna!!!

Ale....jeśli rynek nieruchomości (ceny) zawróci/wróci do poprzednich poziomów to stopniowo banki będą uwalniać swoje rezerwy, utworzone na ten cel i zwracać pożyczki FED. Oni jednym przyciskiem klawisza (pieniądz elektroniczny/wykup obligacji) DELETE sprawią, że sytuacja powoli (!) zacznie wracać do normy. Ostatnie chyba w PB.pl przeczytałem artykuł który mówil już o gotowości niektórych amerykańskich banków do zwrotu tej kasy.

Więc jak będzie ze śmieciem pod tytułem USD???
kokar / 2009-06-12 07:48 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Tego co będzie nie wiem bo nie siedzę w mózgownicach ludzi,organizacji które tym wszystkim sterują.W spekulacji wszystko jest możliwe,różne formacje korelacje między rynkami sprawdzone kiedyś nie muszą się sprawdzać dzisiaj to co piszę jest tylko moim przypuszczeniem i tego bede się trzymał
Pozdr.
Big Lebowski / 2009-06-11 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof .. Sa rozne opinie na temat zlota - osobiscie obstawiam jednak spadek cen tego metalu , calkiem mozliwe ze banki centralne w pogoni za gotowka beda zmuszone rzucic czesc rezerw na rynek , jezeli chodzi o twoje prognozy to zauwazyle ze sa prawidlowe tylko czesto przesuniete w czasie - dlatego obstawiam spadek cen zlotego kruszcu.. Wiele bedzie zalezalo takze od kondycji dolara - obstawiam do konca roku mocna zwyzke wartosci usd .. jak bedzie pokaze rynek..:) Pozdr.
krzysiek29 / 2009-06-11 19:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Koncowka roku oczywiscie mocne wzrosty na walutach i oczywiscie USD. Tez zauwazylem pewna prawidlowosc w moich analizach za duzo do przodu wybiegaja ale ogolnie w dobrym kierunku ida-:) Przynajmniej tak mysle
krzysiek29 / 2009-06-11 19:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Zloto- MFW mial sprzedawac okolo 400ton ale jakos tego nie czyni gdyz USA jeszcze nie zatwierdzilo i jeszcze sie nie kwapi.Wiekszosc krajow nie sprzedaje a wrecz kupuje Chiny,Rosja
krzysiek29 / 2009-06-11 19:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak Rosja tez od 2 lat to oni rowniez zwiekszaja rezerwy
Big Lebowski / 2009-06-11 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwiekszaja rezerwy - to brzmi zupelnie inaczej , tak samo Chiny zwiekszyly rezerwy , jest tylko jedno male ale , oba panstwa nie kupowaly na rynku tylko z wlasnych kopaln powiekszyly rezerwy - to cos takiego jak bank zbozowy .. ;-)
Jarg / 2009-06-11 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwiększanie wydobycia złota na świecie jest procesem bardzo skomplikowanym. W 2008 r. światowe wydobycie spadło nawet o 4%, głównie z powodu problemów RPA i Australii - problemów, które mogą mieć trwały charakter... Z czołówki jedynie Chiny zwiększyły wydobycie i obecnie są na 1 miejscu (USA na 2, Rosja na 5). Jeżeli więc, popularne ostatnio, zainteresowanie zwiększaniem rezerw przez banki centralne przybierze na sile, to wzrost ceny kruszcu mamy "jak w banku" :-)
Big Lebowski / 2009-06-11 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu .. tak mowia media obecnie ze zloto bedzie roslo i jest na topie - ja mam inna opinie na ten temat i obstaje przy tym - jak bedzie rynek zweryfikuje..
Jarg / 2009-06-11 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu... Kryzys podkopał zaufanie do wszelkich walut papierowych - nie tylko do dolara... To nie jest kwestia mediów... Zresztą, warto wspominieć, o jakie wielkości chodzi: roczne wydobycie złota na świecie to 2500-3000 ton i nie zmienia się od lat. Największe rezerwy mają USA... i jest to tylko 8100 ton. A jeszcze trzeba uwzglednić duże zapotrzebowanie ze strony przemysłu na świecie. Wymowne liczby, nieprawdaż?
Big Lebowski / 2009-06-11 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fed jako pierwszy zacznie podnosic stopy i wszystko wroci do Tatusia dolara.. ;-)
Jarg / 2009-06-11 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chińczycy, Arabowie i Rosjanie nie będą chyba mieli nic przeciw :-)
krzysiek29 / 2009-06-11 19:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Dokladnie z wlasnych kopalni ale zwiekszali rezerwy w surowcach a nie obligacjach amerykanskich. Mimo wszystko to tak mysieli przeznaczyc kapital na ten surowiec.
Big Lebowski / 2009-06-11 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko w rekach dolara ze tak powiem - jezeli usd przestanie sie obsuwac a obierze inna droge wowczas wszystko wroci do dolara - mocnego dolara obstawiam , przemawiaja za mocnym usd - fundamenty..
krzysiek29 / 2009-06-11 19:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Mimo ostrych zwyzek na gieldach zloto sie nie korekci tylko razem z gieldami rosnie. Sam jestem zaskoczony. To w wyniku spadku na gieldach gdzie poplynie kapital potencjalnie w zloto. Druga rzecz dlaczego wielkie banki inwestycyjne wynajmuja tankowce na rope przeciez moga kupic opcje kontrakty czy inne cuda na rope. Czy wola miec ja fizycznie
Big Lebowski / 2009-06-11 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obserwuj zloto na spadkach indexow nie na wzrostach..
krzysiek29 / 2009-06-11 19:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Obserwuje zloto caly czas. I zachowanie jego jest bardzo dziwne ostatnio gdyz zwyzkuje z indeksami a przy spadkach indeksow powinno rosnac nie mowie ze musi byc taka korelacja ale taka powinna nastapic.ok znikam na swieze powietrze Milego wieczoru
Thai / 2009-06-11 19:47 / Bez rangi

Milego wieczoru
I Tobie takze, zyczenia wzajemne :-)
Thai / 2009-06-11 19:24 / Bez rangi
Witaj Dude, powitania wszystkim...
Serdeczne posylam pozdrowienia...:-)

Ogromne zapasy zgromadzil takze najwiekszy ETF (Exchange Traded Fund) - fundusz notowany na gieldzie - SPDR Gold Trust...
Posiada on obecnie 1132 ton złota, to więcej niż bank Szwajcarii czy Chin. Warto dodać, że na koniec ub. roku jego stan posiadania wynosił 780 ton, co dowodzi silnego popytu inwestycyjnego na złoto.
Zadając sobie pytanie, w jakim kierunku pójdzie cena złota, należy znaleźć odpowiedź na inne: jakie są prognozy dla „zielonej waluty”.

Moze ktos jeszcze nie czytal, artykul ze stooq'a... ;-)
"Dobre czasy dla złota"
http://stooq.pl/n/?f=252975&search=gold
Big Lebowski / 2009-06-11 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. Tesknilem.. :) Pozdrowka.
Thai / 2009-06-11 19:28 / Bez rangi
Dude :) Pozdrowka posylam teskne, buziaki a jakze takze ;-)
Jarg / 2009-06-11 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo :-)

Pozdrowienia serdeczne borkowe... posyłam :-)
Thai / 2009-06-11 19:36 / Bez rangi
:-) Jarku witaj

:-) Posylam Borkowi pozdrowienia rownie serdeczne
Big Lebowski / 2009-06-11 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Np na obecna chwile usd tanieje w stosunku do euro o 1,1 % a zloto drozeje w usd o 0,9 % - faktycznie zloto dodtaje po plecach 0,3% na obecna chwile - nazywajac to po chlopsku - producenci chca za swoj towar wiecej slabszych dolarow , jezeli usd zacznie sie umacniac - za ten sam towar producenci beda chcieli mniej dolarow..
5424 / 2009-06-11 18:36 / Fan Linuxa Ubu
widzę że geralne jest przeświadczenie że w tym roku będzie silna letnia korekta zaobaczymy czy się spełni
krzysiek29 / 2009-06-11 18:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja dalej twierdze ze w okolicach listopada zobaczymy poziomy 2800-2700 ale na tym sie zakonczy i rozpoczniemy kolejny etap spadkowy, ktory moze potrwac dluzszy czas mozna to zaobserwowac na podstawie techniki i aspektow astrologicznych. A tylko wspomne ze analitycy twierdzili ze to wlasnie od jesieni zacznie sie nowa hossa to daje duzo do myslenia.Zauwazymy to pewnie w TV-:)
5424 / 2009-06-11 18:44 / Fan Linuxa Ubu
Krzysiek kilka razy się już przekonałem że większość nie ma racji może być i taki scenariusz że latem polecimy boczniakiem i pózniej wzrosty do listopada a potem dół .........choć jak ostatnio wyczytałem w mądrej ksiązce lato nie jest wzrostowe.......
krzysiek29 / 2009-06-11 18:47 / Uznany Gracz Giełdowy
O jakiej wiekszosci mowisz ludzie ktorzy zajmuja sie prawie zawodowo gielda maja rozne teorie i potrafia szybko sie dostosowac do rynku a ludzie z ulicy wchodza wtedy gdy prasa i tv naglosnia temat zeby bylo komu sprzedac. Co teraz przerabiasz?
5424 / 2009-06-11 18:53 / Fan Linuxa Ubu
I mogę ci Krzysiek powiedzieć że na podstawie tej pozycji to teraz na dniach powinno być ogromne wzrosty do ok 1200 na S&P on pokazuje wykresy analogicznego kryzysu.
krzysiek29 / 2009-06-11 19:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo ciezko dokladnie okreslic zakresy a jeszcze gorzej czasowki masa czasu i lata praktyki
5424 / 2009-06-11 19:06 / Fan Linuxa Ubu
przelczaniem w/g Fibonaciego i jego wspólczynników............i tak jakoś wyszło
krzysiek29 / 2009-06-11 19:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mowie nie. Czyli ukladanka z naszym Wig 20 na poziomie 2800 listopad.
krzysiek29 / 2009-06-11 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Chlopaki moga sie starac zrobic na indeksach ORGR wtedy korekta bylaby dotkliwa ale zasieg wzrostow tez piekny.
Jarg / 2009-06-11 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Miło przeczytać, że ktoś jeszcze kombinuje podobnie :-)
Pozdrawiam Krzyśku...
krzysiek29 / 2009-06-11 18:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Mi rowniez milo-:) To takie puzzle gdzie musi wszystko pasowac, no wiekszosc elementow do siebie a jak bedzie sie zobaczy.
Thai / 2009-06-11 19:40 / Bez rangi

To takie puzzle gdzie musi wszystko pasowac

Im wiecej elementow, pasujacych - tym dokladniejszy jest obraz :-)
:-) Pozdrawiam
5424 / 2009-06-11 18:00 / Fan Linuxa Ubu
Myślałem Jargu że przy takich dobrych dnych 950 na s&p wezmą z biegu a jednak się męczą
Jarg / 2009-06-11 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... Rynki chyba nadal nie wierzą w trwałą poprawę (typowy objaw na początku nowego cyklu koniunkturalnego)... Do tego kontrakty kwartalne w tle... i na dodatek okres przedwakacyjny...
5424 / 2009-06-11 18:21 / Fan Linuxa Ubu
Jakby się bali wejść w nowy poziam, zauważyłem jedno że jak leci to moment ale jak ma wzrosnąć to ból wielki ...........
5424 / 2009-06-11 14:54 / Fan Linuxa Ubu
Orientujecie się czy stare forinty można wymienić na mowe i w jakich proporcjach
Jarg / 2009-06-11 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak stare forinty chcesz wymienić? :-)
Jarg / 2009-06-11 18:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz forinty jeszcze z czasów Kadara?
5424 / 2009-06-11 18:38 / Fan Linuxa Ubu
Tak zostały jeszcze po eskapadach zarobkowych na węgry.......
5424 / 2009-06-11 18:40 / Fan Linuxa Ubu
Latorośl na węgry się latem wybiera i cała rodzina sobie przypomniała że zostało jeszcze coś na dnie szafy w "obcej" walucie zastanawiam się czy to da się wymienić......
Jarg / 2009-06-11 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wegrzy chyba nie mieli denominacji, ale inflacja od czasów Kadara była znaczna... więc jeżeli na dnie szafy została Ci po starych czasach walizka forintów, to latorośl powinna mieć na kieszonkowe. Z wymianą nie powinno być problemów...
Nawet nasze Szopeny i Waryńskie ciągle można wymienić...
Big Lebowski / 2009-06-11 13:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
5424 / 2009-06-11 14:06 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu nieuważasz że jutro będzie góra a od poniedziałku spadek
Big Lebowski / 2009-06-11 14:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Od wielu tygodni Ci pisze ze do konca czerwca wzrosty i tego sie trzymam - bedzie to przeplatane korektami .. Pozdr.
Jarg / 2009-06-11 11:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przejrzałem komunikaty giełdowe od początku czerwca...
Dwa tematy zwróciły moją uwagę:
- spora ilość obniżonych rekomendacji...
- sporo (jak na dziesięć dni) zawiadomień o zejściu poniżej progu przez instytucjonalnych.
Biorąc pod uwagę giełdową praktykę, są to właściwie sprzeczne tendencje. Bardziej jednak niepokoi ta druga... Nawet wczorajsze zawiadomienie przez OFErmę ING o przekroczeniu progu na BRE (5,01%) wygląda podejrzanie...
Anale instytucjonalni chyba dyskontują właśnie środek literki "W"...
Big Lebowski / 2009-06-11 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu instytucjonalni zeby odpowiednio wyjsc rekomenduja spolki w gore - jezeli rekomenduja w dol hm. to raczej chca wejsc , wiele miesiecy wzrostow to zruzumiale ze zyski zostaly czesciowo zrealizowane i wiaze sie to z zejjsciem ponizej progu - faktem jest ze zakonczenie polrocza a nastepnie przerwa wakacyjna powinna inwestorow zmobilizowac do przebudowy portfela ..
Jarg / 2009-06-11 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Miasto ponad 100 mostów pozdrawia serdecznie miasto portowe... :-)

Zgadzam się. Dlatego napisałem, że owe "tendencje" są w istocie sprzeczne...
Big Lebowski / 2009-06-11 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu .. Miasto portowe pozdrawia serdecznie miasto mostowe .. ;-)
baldurs gate / 2009-06-11 12:24
Masz racje. Może dzięki temu uda się jeszcze dokupić akcje na dużo niższych poziomach:) Teraz to aż boję się kupić po takich dwóch tygodniach wzrostu na GPW
Ciułacz / 2009-06-11 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Jargu i Baldurs, uwaga! bo was czytają wszystkie anale i kilka milionów leszczy.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-06-11 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może to na zasadzie : jak wszyscy spiewają wyjście z parkietu przed wakacjami to ja bendę lepszy i wyjdę 2 tygodnie przed.
Ciułacz / 2009-06-11 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajnie powiedzieć sprzedam na górce a odkupię w dołku.Tylko aby jeszcze były napisy ustawione gdzie ta górka
Ciułacz / 2009-06-11 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W 2007 roku w zimie wszyscy wołali jest bańka i musi pęknąc, i kto przed wakacjami sie spakował ten miał fajne wakacje i cały następny rok.Jak sie przyznam że popełniłem falstart i wyszedłem Marzec-Kwiecień,Miałem się troche z pyszna , widząc że dalej rośnie a ja posłuchałem się starego Żyda co mi radził wychodz i kupuj grunty, bo jeszcze troche i tanich gruntów nie znajdziesz.Ten sam przyjaciel poradził mi że czas na ponowne wejście to Grudzień 2008, ale ostrożnie dla praktyki to może być trochę wcześniej.Widzę że za każdym razem to buło o 3-4 miesiące za wcześnie.Teraz mi doradza nie wszystko skracać bo po wakacjach mogę mieć rozterki kiedy wejść przez co może mi trochę ucieknie , co może dać skutek taki sam jak bym nie wychodził.
Jarg / 2009-06-11 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie da się złapać samego dołka przy kupnie i górki przy sprzedaży... a jeżeli jednak, to duży fart (jak w totka)...
baldurs gate / 2009-06-11 13:00
Ja też jestem mega leszcz. Zacząłem przygodę z giełdą w lipcu 2007. Więc sukcesami raczej nie mogę się poszczycić::)
Przeglądam teraz notowania i wpadł mi w oko Drozapol. W zasadzie kurs wegetował w tym półroczu. C/wksięgowa 0,75. Więc atrakcyjna. Gorzej zyskiem na akcje bo wpierwszym kwartale -,39 akcje. Co siądzicie o tym papierze. Pozdr.
Ciułacz / 2009-06-11 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Drozapol, to chyba hurtownik a nie producent.Tacy to muszą mieć dobre układy aby mieć dalej kontrakty z producentami. Jak takie spółki jak nie znam od podszewki to jestem ostrożny.W dzisiejszych czasach dobry hurtownik to nawet niema własnego składu ani transportu. towar idzie przez transport najemny bezpośrednio od producenta do odbiorcy.
Czyli hurtownik to dobrzy fachowcy w firmie sprzęt informatyczny i ładne nadruki na papierach oraz koniecznie okazały budynek biurowy co często jest wynajęty.
Jarg / 2009-06-11 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drozapol, czyli mały ptak :-) Na wykresie... hmm... wygląda, że idzie na podwójny szczyt (kwiecień br.) i... ma ochotę zrobić go akurat przed wiedźmami :-) Do ugrania na szybko moze być kilka procent do wyjęcia... Ale na longa wstrzymałbym się przed wakacjami...
baldurs gate / 2009-06-11 13:21
Mały ptak:) sadzac po akcjonariacie myślałem raczej że mała ryba:) Dzięki za komentarz
Jarg / 2009-06-11 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciułaczu...

Hmm... TFI i OFErmy są jak pomniki w parku, na których siadają gołębie (czyli my :-)
Proces pozbywania się papieru jest w ich wypadku długotrwały, skomplikowany i co najgorsze... w pewnym momencie robi się jawny... Jeżeli kilku anali w mniej więcej zbliżonym czasie dojdzie do wniosku, że może już warto "troszkę" sprzedać, to wówczas "samoczynnie" robi się giełdowa górka i zjazd... :-) Naszą przewagą jest mozliwość upłynnienia papieru w sesję... Ich przewagą - zdolność ustonawiania trendu...
5424 / 2009-06-11 14:12 / Fan Linuxa Ubu
masz rację z tym trendem .........oni robią zwały nas nikt nie zauważa
Ciułacz / 2009-06-11 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie , ja tu gadu, gadu a do pracy już powoli sie musze zbierać , bywajcie !
Jarg / 2009-06-11 13:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miłej pracy...
My dzisiaj leżymy do góry brzuchami... Święto...
baldurs gate / 2009-06-11 13:31
Ja w wolne od pracy robię za niańkę. I nie wiem co bardzej męczy 10 godzin w pracy czy też nieustanna zabawa z dwudziestomiesięcznym Aniołkiem:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy