Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
adrianoo / 2009-06-10 09:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
ktos wczoraj wspominal immo - zgodnie z prognozami rosnie
pietroo / 2009-06-10 09:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeronimo jak dobrze pamiętam
dużo podrósł?
adrianoo / 2009-06-10 09:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
prawie 5% do 8.45zl
Jarg / 2009-06-10 09:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zenek jak rozpoczął... chyba sypacz pomylił klawisze...
adrianoo / 2009-06-10 09:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
kazdemu sie jak widac zdarza;) ale on ma moc poprawiania swoich bledow, my nie;)
Jarg / 2009-06-10 09:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o tak... w końcu on ma jeszcze z 4 mln do wysypania...
pietroo / 2009-06-10 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lepiej zobaczyć jak skończy :)
Jarg / 2009-06-10 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Pochmurno, ciepło... Serdecznie pozdrawiam z Wrocka...
Dzisiaj sesja typu 2 w 1...
Noxik / 2009-06-10 10:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i ja przeserdecznie. zis zielono u mnie....az sie mordka cieszy. Niestety nie mam humoru. Znalazlem swietna wycieczke do tunezji za grosze (2 tys all inclusive na 14dni) tylko kurcze sesje mam.....ciezkie jest zycie studenta :/
pietroo / 2009-06-10 09:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
dlaczego 2 w 1?
Jarg / 2009-06-10 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrze... sądzę, że grubasy odrobią dzisiaj makro czwartek w USA... a w piątek będą grillować na daczach...
pietroo / 2009-06-10 09:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyli Jareczku możemy się dzisiaj spodziewać wzrostów? Bo za co w końcu grillować.
Jarg / 2009-06-10 09:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapytaj grubasów, czy planują wzrosty :-)
adrianoo / 2009-06-10 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
oni wlasnie planuja ile kielbaski na grilla kupic:)
pietroo / 2009-06-10 08:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
życzę bardzo udanego dnia :))
miejmy nadzieję, że dzisiaj będą wzrosty :))
adrianoo / 2009-06-10 09:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
i ja witam:)
golden boy / 2009-06-09 23:09 / Bywalec forum
oceany zawierają 50 razy wiecej co2 niż atmosfera
owady wytwarzają rocznie 100x wiecej co2 niż ludzie z całym przemysłem
ale jak jest to wie tylko Trofim Łysenko,cóż on już nie pisuje
Big Lebowski / 2009-06-09 23:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W calej tej otoczce cieplarnianej i Antarktydzie - chodzi o uniezalznienie sie od dostawcow monopolistow typu kraje arabskie lub Rosja , takie kraje nie mogo terroryzowac krajow unijnych lub USA ze zakreca kurek, tu chodzi o ograniczenie importu ropy i gazu..
Big Lebowski / 2009-06-09 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na dobranoc zamiast muzyki kawal..: mlody proboszcz ktory przybyl na parafie nabierac praktyki duszpasterskiej u starego i doswadczonego proboszcza ma pierwszy raz udzielac spowiedzi , jest bardzo stremowany i przejety wrecz bezradny , doswiadczony proboszcz mowi do niego ze sa takie male drzwiczki i jak nie bedzie wiedzial czego to w czasie spowiedzi otwierasz i pytasz smialo a ja ci pomoge .. przyszla mloda kobieta i w czasie spowiedzi mowi mlodemu ze zgrzeszyla tzn. uprawiala seks , mlody ksiadz sie pyta - z kim pani miala ten seks ? - ona odpowiada z mezem , mlody ksiadz mowi .. alez to przeciez normalne nawet obowiazek malzenski ;-) - kobieta odpowiada .. alez prosze ksiedza - ja mialam seks oralny .. mlody ksiadz hm. prosze chwile zaczekac .. otwiera drzwiczki i pyta sie proboszcza ile trzeba dac za seks oralny ( chodzi o pokute ) proboszcz odpowiada hm- jakies 200 - 300 zl.. ;-)
adrianoo / 2009-06-09 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
zarcik na czasie:
Wielki Mistrz stanął na czele wojsk. Za jego plecami stali bracia zakonni z Prus i Inflant. Razem z nimi kwiat rycerstwa zaciężnego z całej Europy: Brandenburgii, Nadrenii, Alzacji, Lotaryngii, Flandrii, Burgundii, Aragonii, Lombardii, Helwecji i innych regionów. Na przeciw nim stanęły chorągwie polskie, litewskie wspierane przez wojska ruskie, smoleńskie oraz tatarskie. Eurosceptycy - pomyślał Wielki Mistrz.
adrianoo / 2009-06-09 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
muzycznie... cos na ta pore dnia...
http://www.youtube.com/watch?v=9ZV2ySXezEU
Stacey Kent - So Nice
giero13 / 2009-06-09 22:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zegnam się już, spokojnej nocy wszystkim życzą bo za oknem potężna burza
adrianoo / 2009-06-09 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jarg, tak na marginesie zenka naszego ulubionego wglebilem sie w tematyke pozyskiwania energii ze zrodel odnawialnych itp. ale ale do wnioskow, najbardziej zaskoczyl mnie poglad w ktorym naukowcy udowadniaja ze efekt cieplarniany wcale nie jest wywolany przez zwiekszone "wydalanie" do atmosfery CO2 ale jest to wynik wiekszej aktywnosci slonca i w tej chwili owa aktywnosc slabne, co wplywa ze problem dziury ozonowej staje sie marginalny a pojawia sie nowe zjawisko oziebiania klimatu co podobno potrwac moze kilkanascie do kilkudziesieciu lat.
Idac dalej tym tropem doszedlem do artykulow w ktorych bezposrednio mowi sie o tym ze cala akcja pozyskiwania energii ze zrodel odnawialnych itp. i pozyskiwania na to kasy to czysta spequla...
Ciekawy jestem waszych opinii w tym temacie, dosyc kontrowersyjnym u mnie od kilku dni wobec faktow z ktorymi sie zapoznalem.
Czytający / 83.29.218.* / 2009-06-09 22:29
Obie strony poniższej dyskusji mają rację, dodam tylko że naturalne źródła energii się wyczerpują i trzeba szukać alternatywy. Ważne kiedy jadne zastąpić drugimi.
Pozdrawiam.
adrianoo / 2009-06-09 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
mysle ze pomimo pozorow nie beda to zrodla typu "green" w tym rozumieniu w jaim dzis to pojecie funkcjonuje, tu odsylam zaint. do artykulow np. o helu-3
Jarg / 2009-06-09 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Adrianie... To jest bardzo niepoprawny politycznie pogląd :-)
Jakiś czas temu również śledziłem polemikę na ten temat. Niezależnie od "za i przeciw", zwolennicy poglądu o znikomym wpływie działalności człowieka na zmiany klimatyczne są jednak w zdecydowanej mniejszości (co nie znaczy, że większość musi mieć rację). Mnie osobiście trafia do przekonania proporcja, którą już chyba przytaczałem w kąciku, że... bąki puszczane przez miliardy zwierząt hodowlanych mają WIĘKSZY SKUTEK dla emisji CO2 niż cały ludzki transport lądowy, powietrzny i morski... :-)
Nie rozsadzając (bo specem nie jestem), mogę jednak wyrazić konkluzję, że w każdej działalności proekologicznej kryje się jakiś aspekt merkantylny... I chyba jednak lepiej, żeby była większa róznorodność dostępnych żródeł energetycznych (nawet jeżeli nie wszystkie da się całkowicie uzasadnić ekologicznie :-)
adrianoo / 2009-06-09 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest bardzo niepoprawny politycznie pogląd :-)
Zdaje sobie sprawe dlatego poruszam go w zamknietym kacikowym gronie o tak poznej porze:)
Jarg / 2009-06-09 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Emisja gazów cieplarnianych i jej wpływ na ocieplenie klimatu pozostaje kwestią dyskusyjną. Natomiast wycinanie lasów tropikalnych w dorzeczu Amazonki (Brazylia, Peru, Wenezuela, Indonezji i Afryce Śr. z całą pewnością przyczynia się do degradacji biosfery ziemskiej - tu sporu nie ma. To jest (niestety) smutna cena rozwoju gospodarczego...
kwiatek... / 2009-06-09 22:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Jarg widzialeś zmiane akcjonariatu na nfi06?
Jarg / 2009-06-09 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... nie kojarzę... coś zmieniło sie ostatnio?
kwiatek... / 2009-06-09 22:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
porównaj ze wcześniejszymi listami akcjonariuszy:)
nowa43 / 2009-06-09 22:05 / Idalia
Witaj, nie myślę żeby poszukiwanie nowych żródeł energii miało polegać tylko na spekulacji , chociaż czasem robi sie głupstwa (z rzepakiem np. co prowadzi do wyłaczenia ziemi z upraw żywności a dużo ludzi głoduje).
Większość naukowców jest zdania że czeka nas ocieplenie nawet jeśli po drodze drobne ochłodzenie. To widać, topniejące lody Antarktydy, nie zamarzające przejście na morzu Beringa i wiele innych. Moim zdaniem musimy szukać innych zródeł energii, bo na to mamy wpływ a na słońce i wulkany (też dostawcy CO2) - nie
adrianoo / 2009-06-09 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
faktem jest ze od 5 lat temp naszej planety sie nie zwiksza a spada, od 30 lat mamy coraz mniejsza katywnosc trab powietrznych, krzepnie rowniez lod na Antarktyce, wzrasta rowniez populacja niedzwiedzi na Antarktydzie - to sa fakty...
nowa43 / 2009-06-09 22:18 / Idalia
nie jestem przekonana. co do białych niezwiedzi, że mają się tak dobrze..
ostatnio trafiam na alarmistyczne informacje o ich losie..
i co do lodu też...
adrianoo / 2009-06-09 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
wlasnie, ja rowniez, dostep do tego tematu nie jest jednak za wielki a tym samym slyszymy tylko to co ktos nam mowi... ale to juz zupelnie inna historia z pogranicza spiskowej teorii dziejow:)
Big Lebowski / 2009-06-09 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dyrektywa unijna mowi wyraznie ze 20% energi ma byc uzyskiwane ze zrodel alternatywnych i bedzie uzyskiwane , takze Prezydent USA kladzie wielki nacisk na ten kierunek i takze przyjdzie nowe - sa bardzo ciekawe projekty ktore zakladaja wybudowanie ogromnych elektrowni slonecznych na Saharze i to takze bedzie w przyszlosci realizowane , mistrzem swiata w pozyskiwaniu energi ze zrodel alternatywnych i utylizacji odpadow organicznych jest Brazylia - ktora potrafila ograniczyc import ropy o 85% , sama natomiast jest powaznym exporterem.. w sumie temat morze i bedzie ciagle aktualny..
nowa43 / 2009-06-09 22:12 / Idalia
Przeczytałam Bigu wykaz akcjonariuszy na walnym BBCap i wyglada na to że DB albo zmniejszył zaangazowanie poniżej 5% albo całkiem wyszedł. Myslisz ze to może ruszyć kurs trochę?
Big Lebowski / 2009-06-09 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na walnym nie wszyscy akcjonariusze uczestnicza - sa tacy co ich walne nie interesuje.. z tego co wiem to wyszedl Unicredit ..
adrianoo / 2009-06-09 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
tam swego czasu dzialal ta sama spoldzielnia co na zenku, obnizajac skutecznie loty tego waloru
adrianoo / 2009-06-09 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bigu, do tej pory nie mialem co do tego zadnych watpliwosci, w tej chwili sa:)
Pewnikiem jest ze inwestycje sa przygotowywane i beda realizowane (cieszy mnie to ogromnie), ale pozostalo we mnie "ale" ktore nie wiadomo w ktorym momencie sie pojawi i jakie bedzie mialo konsekwencje
Thai / 2009-06-09 22:06 / Bez rangi
Powitania pora wieczorowa...

Adriano w Newsweeku 20/2009 jest kapitalny artykul nt Brazylii, ktora w ciagu jednej dekady wyrosla na poteznego globalnego gracza. Za klucz do sukcesu m.in. uwaza sie innowacyjnosc w gospodarce - np. produkcje paliwa z trzciny cukrowej (dzis ponad 50% samochodow w Brazylii jezdzi na biopaliwie, a rzad chce by w 2011 r w ogole nie bylo aut benzynowych); energii wodnej, ktorej dostarcza az 85% energii elektrycznej kraju.
Niestety nie moge znalezc w necie wersji elekronicznej... ale polecam bo naprawde jest ciekawy...
Pozdrawiam...:-)
MatyldaM / 2009-06-10 00:16
Witam serdecznie Gospodarza i wszystkich jego gości :))
pozwoliłam sobie juz jakiś czas temu na tym forum napisać właśnie na temat Brazylii- i ich podejscia do alternatywnych żródeł energii... Brazylia z dawien dawna ma plantacje trzciny cukrowej- o ile dobrze pamiętam chyba 3 zbiory rocznie można uzyskać, natomiast nie ma juz popytu na cukier z trzciny na świecie jak kiedyś- obecnie część idzie na produkcje rumu, trochę na brązowy rafinowany trzcinowy cukier i tyle... opracowano metodę pozykiwania alkoholu trzcinowego który jest paliwem do samochodów. Pod koniec 2007 roku 80% samochodów małolitrażowych w Brazylii jeżdziło właśnie na tym paliwie... ale jedno wyprodukować, takie paliwo a drugie kwestia ich dostępności na rynku. Wszytstkie stacje w Brazylii należą do Petrobrasil- taki odpowiednik Orlenu. Firma dzierżawi stacje znanym koncernom paliwowym ale pod warunkiem, ze na każdej stacji będzie przynajmniej 1 stanowisko do tankowania paliwa trzcinowego... Podobno jest to juz na 95% stacji w Brazylii a pozostałe 5% to jakieś miejsca do tankowania w dorzeczu Amazonki gdzie głównie w paliwo zaopatruja się łajby...W 2007 był w Brazylii Bush z doradcami aby zapoznac się z projektem i systemem wdrożenia...
Sam projekt ciekawy zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Brazylia ma własne, wcale nie małe zasoby ropy naftowej...ale mimo to patrzą w przyszłość no i wykorzystanie tak "odnawialnego" surowca jak trzcina cukrowa- zrobiło na mnie wrażenie...
pozdrawiam
Thai / 2009-06-10 11:30 / Bez rangi
Witaj Matyldo...

Na mnie rowniez to robi wrazenie... Odkryto dwa ogromne zloza ropy (podmorskie pola Tupi oraz niedaleko Rio - jedne z trzech najwiekszych na swiecie), profity z eksploatacji zapowiadaja sie niesamowite a po drugiej stronie konsekwentnie jest realizowany projekt zwiazany z alternatywnymi zrodlami energi... Na dodatek to kraj, w ktorym 1993 r inflacja siegala 2500% a dzis... niecale 6%...

No i ta... muzyka... :))) Pozdrawiam...
http://greencat.wrzuta.pl/audio/4iClTJkxJmF/marcio_-_faraco_efemera_brazylia
MatyldaM / 2009-06-10 14:30
Witaj Thai
dzięki za linka :)))
Przeczytałam artykuł w Newsweeku i wszystko OK, ale kij ma dwa końce...Brazylia ma praktycznie wszystko aby za jakiś czas pretendowac do miana gospodarczego/surowcowego mocarstwa, tylko... myślę, ze długo będa ich "ciągnąć" w dól kwestie społeczne. Byłam w Brazylii pod koniec 2007 roku, w prowincji Bahia- do dzisiaj jest to bardziej rolnicza część tego kraju, ze względu na ilość plantacji, pól uprawnych no i zamieszkała głownie przez potomków dawnych niewolników. Oglądałam fawele- wcale nie jest tak słodko jak piszą w artykule, ciągle jest olbrzymie rozwarstwienie społeczne, co tu dużo mówić niebezpiecznie na ulicach, bandytyzm i złodziejstwo...i niekoniecznie trzeba się zapuszczać w tak zwane "nieciekawe" dzielnice aby na coś takiego się natknąć... e centrum miasta zwykłe bloki mieszkalne, wcale nie apartamenty są pod ochroną, za siatką... siedza strażnicy...Turystom odradza się jeżdżenie nawet po centrum dużego miasta autobusami, bo niewiadomo gdzie wylądują i czy w całości...To są lata pracy dla tego i następnych brazylijskich rządów, aby to uporządkować.... ale, ale ze spraw dla kobiet- takiego wyboru pięknych letnich sandałków za niewielkie pieniądze to chyba nigdy nie widziałam... oczy dostawały oczopląsu a karta kredytowa drgań:)))) trochę się obkupiłam....:)))
Big Lebowski / 2009-06-10 14:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Matyldo .. mysle ze najlepiej przensc dyskusje na czolowke forum - wowczas dyskusja bedzie aktywna , a tak wielu uczestnikow nawet nie zobaczy Twojego wpisu a jest merytoryczny .. Pozdrawiam serdecznie..
MatyldaM / 2009-06-10 14:48
Dzięki Bigu- również serdecznie pozdrowienia...
krzysiek29 / 2009-06-09 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Jesli chodzi Ci o ten artukul to prosze.pozdr
Cud nad Amazonką
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/newsweek_swiat/cud-nad-amazonka,39279,1
Thai / 2009-06-09 22:20 / Bez rangi
Witaj Krzysku :) Tak, dokladnie o ten... Pieknie dziekuje...
Posylam serdeczne pozdrowienia :-)
adrianoo / 2009-06-09 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
dzieki Thai za art., Krzyskowi za linke:)
adrianoo / 2009-06-09 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja bardzo polecam artykol w Forbesie z poprzedniego miesiaca "Zielone kolo zamachowe" ktore sklonilo mnie do szperania nt. temat. Nie ma niestety w necie tego art.:(
Pozdrawiam wieczorowa pora:)
Thai / 2009-06-09 22:24 / Bez rangi
Mam "Forbes'a" z... czerwca juz, a poprzedniego nie zakupilam... Ale poszukam, serdecznie dziekuje :)
adrianoo / 2009-06-09 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak gdzies uda mi sie zeskanowac to dosle bo ciekawy jest i warto zasiac watpliwosci:)
adrianoo / 2009-06-09 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
mialo byc: artykuł
Thai / 2009-06-09 22:26 / Bez rangi
;-))) zdarza sie i mnie...
adrianoo / 2009-06-09 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie wierze:)
adrianoo / 2009-06-09 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu wlasnie pojawia sie poglad jakoby w Kioto przywodcy nie ratowili klimatu a stworzyli nowy sektor gospodarczy finansowny w dodatku w sporej mierze ze srodkow publ.
Warto tu na marginesie dodac ze 15% pakietu ratunkowego zostalo wlasnie przeznaczne na tej cel.
giero13 / 2009-06-09 22:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawy temat poruszyłeś adrianoo:-)ja dość mocno temat ten miałem poruszany na swoich studiach pod tymi 2 punktami widzenia, że klimat się w zasadzie ochładza obecnie i jakoby są to zjawiska naturalne w dziejach Ziemi. Jedni naukowcy twierdzą żę głównie to wplyw czlowieka i gazow cieplarnianych powoduje ocieplenie inni ze aktywnosc slonca. Obecnie pierwszy nurt jest wiodący i ja rowniez go podzielam. Na pewno jest to ogromny biznes i od tego juz nie ma raczej odwrotu...teraz dobrze poinformowani co do przyszlosci zajmuja pozycje i inwestuja aby na alternatywnych zrodlach zarabiac i jest to na pewno sluszne i korzystne... co innego GMO i to tez sa ogromne pieniadze...niestety to moze sie wymknac naszej kontroli, ale ja na razie mam dzialke i jak tylko moge korzystam z tego co sie tam urodzi i uda wypielegnowac...pozdrawiam:-)
giero13 / 2009-06-09 22:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dodam, że rosyjscy naukowcy efekt cieplarniany uwazaja za proces naturalny nie związany z działalnością człowieka co również daje do myślenia...
adrianoo / 2009-06-09 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
dokladnie o tym wspominalem, normalna cykliczna syt. w naszej historii... ale odpowiednio wykorzystana... pozawala realizowac okreslone cele
giero13 / 2009-06-09 22:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
punkt widzenia zalezy tez od punktu siedzenia, w sprawie rospudy tez pamietam niezle jazdy u mnie jeden profesorek mowil tak drugi inaczej a ich zdanie zalezaly od tego ktorej ze stron robili ekspertyzy...poglady i rzetelność w takich sytuacjach sie nie liczą wazna jest kasa i biznes i to kto jest silniejszy...
adrianoo / 2009-06-09 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
duzy moze wiecej jak to juz dzis zostalo tu powiedziane
Pooh / 2009-06-09 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Myślę, że dochodzi jeszcze cel polityczny - ograniczenie dostaw energii, w formie surowców do produkcji, od tych, którzy nadmiar pieniędzy mogą przeznaczyć na inicjatywy, delikatnie powiedziawszy, niezbyt zgodne z interesami US... /Kraje arabskie i Rosja/.
Pozdrawiam.Q
nowa43 / 2009-06-09 20:53 / Idalia
Gospodarz przypomniał pewna bardzo miłą datę

http://www.youtube.com/watch?v=GUSq7nu9GFk
nowa43 / 2009-06-09 20:59 / Idalia
Z tego filmiku wynika niezbicie, że palenie jednak szkodzi...
5424 / 2009-06-09 20:37 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich świetny kawał dzisiaj słyszałem Włoch Francuz i Polak opowiadają jak doprowadzają swoje panie do szału........Francuz mówi ja robie dobrą kolację nastawiam dobrą muzyczkę a do szału doprowadzam miłością francuską, włoch ja robię sałatkę z owoców morza stawiam dobre wino a do szału doprowadzam partnerkę czułym szepem a polak mówi ja przychodzę po robocie do domu stara w kuchni gotuję to rach ciach od tyłu ........a do szału doprowadzam ją tym jak po wszystkich wycieram ku.....sa w zasłonkę
5424 / 2009-06-09 20:51 / Fan Linuxa Ubu
Cześc Jargu nudna ta giełda się staje buja buja i nie możę się zdecydować ..........myślałem że jak odbiło to moment i 2500 na wigu 20 zobaczymy a tutaj dreptanie w miejscu
adrianoo / 2009-06-09 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc Cyfra, dzieje sie, dzieje sporo ale fakt faktem ze globalnie wyglada to na stagnacje
Big Lebowski / 2009-06-09 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=DHP--VUBH0s Tracy Chapman feat. Eric Clapton - Gimme a reason
Jarg / 2009-06-09 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozbawiły mnie dzisiaj...
I.

Uchwały podjęte na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu spółki Swarzędz Meble S.A. w likwidacji.

Likwidator Swarzędz Meble S.A. w likwidacji, zgodnie z par. 38 ust. 1pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.02.2009 r., w załączeniu przekazuje do wiadomości publicznej treść uchwał podjętych na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, które odbyło się w dniu 09 czerwca 2009 r. Podczas obrad Walnego Zgromadzenia do wszystkich podjętych uchwał zgłoszone zostały do protokołu sprzeciwy.

Jednocześnie informujemy, iż po podjęciu uchwały Nr 4 ZWZ, przez pełnomocnika akcjonariusza, zgłoszony został, w trybie art. 404 par. 2 ksh, wniosek o podjęcie uchwały w sprawie wniosku o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z porządkiem obrad obejmującym podjęcie uchwał o uchyleniu uchwały nr 1 NWZ z dnia 10.03.2009 r. w sprawie rozwiązania i likwidacji Spółki oraz uchwały Nr 2 NWZ z dnia 10.03.2009 r. w sprawie powołania likwidatora Spółki.

II.

Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5 % głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu spółki Swarzędz Meble S.A. w likwidacji.

1. ARKA BZ WBK AKCJI FIO 12.000.000 99,94 %

Nie da się już dłużej ukryć... ARKA BZ WBK zamierza sama produkować i sprzedawać meble Swarzędz.... :-)
Big Lebowski / 2009-06-09 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Swarzedz od debiutu na GPW - byla spolka beznadziejna..
Jarg / 2009-06-09 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu... ale ta nostalgia... :-)
pietroo / 2009-06-09 20:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Arka szuka głupców na swoje akcje... Po to są te komunikaty....
Jarg / 2009-06-09 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dawno przekroczyli juz granice śmieszności...
Jednak, skoro zakupili ponad 25% SWZ, to chyba naprawdę brali poważnie możliwość ingerencji w działalność firmy...
Miało być tak pięknie, a wyszła... kompromitacja...
nowa43 / 2009-06-09 20:27 / Idalia
Jeśliby postanowili to potraktować bardzo długoterminowo, ale naprawdę bardzo....
to może za jakieś 30 lat wróci moda, tak jak teraz na lata 60te, zasłony w "picassy" i takie rzeczy?
Ale koszty magazynowania, te gabaryty...
Jarg / 2009-06-09 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A za 100 lat... to nawet domy aukcyjne Sotheby i Cristie będą zabijać się o możliwość wystawienia...
Big Lebowski / 2009-06-09 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=E8anuunWPIY&feature=related Jerry Garcia-Whiskey in the Jar - slynne kaszubskie specjaly - bardzo zdrowe i pozywne , medycyna ludowa..
pietroo / 2009-06-09 20:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lubie whiskey :))
Big Lebowski / 2009-06-09 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Longu jak czytasz to chcialem powiedziec ze probowalem dokonac wpisu na Twoim blogu ale mnie wyrzucalo wielokrotnie.. Sorry.
pietroo / 2009-06-09 19:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
obeserwuję od jakiegoś czasu Congor, czy możesz mi powiedzieć Bigu jak jeszcze wysoko może zajść ta spółka?
ma ciekawe wyniki, są też inwestycje... kupiłeś długoterminowo?
przepraszam, że tak pytam wprost...
Big Lebowski / 2009-06-09 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zajdzie bardzo wysoko uwazam - u mnie to jest long.. zawsze mozesz pytac smialo..
Jarg / 2009-06-09 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozwijają się... ekspansja robi wrażenie...
http://tnij.org/dj8x
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy