Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2009-06-06 14:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PPWK została wytypowana przez PB do grona 7 czarnych koni na GPW Wytypowaliśmy spółki, których kurs nie uwzględnia jeszcze pozytywnych zmian w wynikach operacyjnych... Nie mam nic przeciwko, żeby PPWK została "czarnym koniem" (tym bardziej, że kurs ostatnio mozolnie zmaga się z oporem w okolicach 2,30)...
Chociaż, jako "znawca" papieru mam mieszane uczucia co do najnowszego kierunku rozwoju grupy kapitałowej (po wejściu w alians z MNI) i zmian w zarządzie...
Siła mediów jest jednak wielka... po publikacji - 6 z 7 wytypowanych papierów odnotowało zwyżkę...
Pooh / 2009-06-06 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam Wszystkich.
Jargu - gdybyś mógł skomentować obecność MNI w akcjonariacie...
Pzdr.Q
Jarg / 2009-06-06 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Mam mieszane uczucia...
Z jednej strony, współpraca dwóch firm z branży telekomunikacyjnej (w grupie PPWK spólki telekomunikacyjne i usług dodanych generują 4/5 przychodów) jest opłacalna i zapewne prorozwojowa... Z drugiej strony, ta kooperacja przyniosła na razie "trampolinę" na bardziej eksponowane posady dla dwóch najbardziej kreatywnych członków Zarządu PPWK - Zieminskiego i Esza - oraz odwołanie sensownego, moim zdaniem, planu wydzielenia części kartograficznej (papierowej) PPWK i w dalszej konsekwencji zapewne planowanej sprzedaży. Nie ma głębszego sensu w utrzymywaniu w grupie podmiotu, który prowadzi zupełnie inną działalność niż pozostała (dominująca) większość. Tym bardziej, że już Zieminski i Esz nie mieli głębszego rozeznania w specyfice działaności dawnego PPWK (ostatnim specem był poprzedni prezes PPWK - Berliński). Natomiast dla ludzi z MNI kartografia jest już całkowitą "chińszczyzną"...
Ponadto sądzę, że za blokowaniem kursu PPWK stoją obecnie właśnie ludzie z MNI, którzy chcą zapewne "ustawić" sobie możliwie najkorzystniejszy parytet wymiany akcji pomiędzy frimami... Pozdrawiam
Pooh / 2009-06-06 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wpadł mi w oko w necie dokument MNI, gdzie jako jeden z celów podaje się przejęcie PPWK... Niskie trzymanie kursu może mieć, IMHO, takie właśnie uzasadnienie...
Dzięki i pozdrawiam.Q
Ps. Co to jest RedLab ??? Strasznie oszczędną mają stronę internetową ;)
Ciułacz / 2009-06-06 23:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poochatku ,witaj, to zapewnie w twojej domenie ale po Hiszpańsku

http://www.redlab.com.mx/esp/index.asp
ale zapewne Tobie chodziło o inna strone.
Pozdrawiam
Pooh / 2009-06-06 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Muchas gracias, señor Ciułacz ;)
Jarg / 2009-06-06 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Red Lab jest spółką powołaną przez PPWK w 2007 r. w miejsce spółki Cirrus. Obszar działalności: konsulting i prace badawczo-rozwojowe w zakresie tworzenia projektów dla rynku MVNO. Pozdrawiam
Pooh / 2009-06-06 23:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dzięki, Jargu.
Pozdrawiam również.
Q
kwiatek... / 2009-06-06 22:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Jargu....Widze że wierzysz w papierek:))
Jarg / 2009-06-06 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

he, he... zawsze wierzyłem... Miałem tylko krótkie okresy zwątpienia... :-)
A poza tym... przez 13 lat non stop w portfelu... krótka przerwa i dalej jadę na tej szkapie...
Jarg / 2009-06-06 14:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popr. 1,30 (chciałoby się od razu 2,30... he, he..)
Ciułacz / 2009-06-06 15:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jargu, witaj!
PPWK, od jakiegoś czasu mam na celowniku, ale jakoś mi nie po drodze.Zapewnie mi sie kojarzy z papierem , jak Agora, a to z kolei kojarzy mi sie z odchodzącą epoką wiadomośći papierowej.Osobiście już ze 3 lata w Kanadzie nie kupiłem gazety, a zawsze lubiłem poczytać.
kokar / 2009-06-06 16:18 / portfel / Cienki gracz giełdowy
PPWK Grupa Kapitałowa jest najstarszą firmą na polskim rynku zajmującą się wydawnictwami kartograficznymi. W swojej ofercie posiada zarówno wydawnictwa drukowane (atlasy miast, plany miast, mapy ścienne), jak również cyfrowe wydawnictwa kartograficzne, oparte na najnowszych technologiach z wykorzystaniem systemów GIS i GPS (Navigo - Cyfrowa Mapa Samochodowa Polski). PPKW Grupa Kapitałowa składa się z dwóch spółek Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera SA specjalizującego się w drukowanych atlasach samochodowych, mapach składanych i planach miast oraz z Polskiej Kompanii Dystrybucyjnej zajmującej się dystrybucją na terenie całego kraju.

zrodło: bankier
Jarg / 2009-06-06 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... To staroć. Ta notatka pisuje sytuację PPWK do końca 2006 r.
kokar / 2009-06-06 20:00 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj,w takim razie chłopaki z bankiera powinni się wstydzić
Jarg / 2009-06-06 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aktualnie w skład grupy kapitałowej PPWK wchodzą podmioty:
- PPWK
- Polska Kompania Dystrybucyjna
- EL 2
- Neotel
- Długie Rozmowy
- Red Lab
- Mappa Sp. (w likwidacji)

PS. Chłopaki z Money.pl nie są lepsze... Notatka ze strony informacyjnej:

PPWK Grupa Kapitałowa jest najstarszą firmą na polskim rynku zajmującą się wydawnictwami kartograficznymi. W swojej ofercie posiada zarówno wydawnictwa drukowane (atlasy miast, plany miast, mapy ścienne), jak również cyfrowe wydawnictwa kartograficzne, oparte na najnowszych technologiach z wykorzystaniem systemów GIS i GPS (Navigo - Cyfrowa Mapa Samochodowa Polski). PPKW Grupa Kapitałowa składa się z dwóch spółek Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera SA specjalizującego się w drukowanych atlasach samochodowych, mapach składanych i planach miast oraz z Polskiej Kompanii Dystrybucyjnej zajmującej się dystrybucją na terenie całego kraju.

Jak widać, wszyscy kopiują automatycznie starą, nieaktualną wzmiankę... :-)
kokar / 2009-06-07 09:06 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Ja pitolę bądź co bądź ale portale o takich nazwach jak money czy bankier powinny być bardziej rzetelne :-)
Jarg / 2009-06-07 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
he, he... :-)
Jarg / 2009-06-07 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kokar, a co powiesz na taką perełkę w portalu Money:

(Money.pl) 2009-02-20 07:34

FBI znalazło Allena Stanforda, miliardera i oszusta

(...) Poszukiwania Stanforda - nazywanego drugim Madoffem - trwały od wczoraj. Kiedy komisja papierów wartościowych ujawniła oskarżenia wobec niego, finansista zniknął. Dziś śledczy odnaleźli miejsce jego pobytu. Czeka go niejeden proces, bo lawina prywatnych pozwów ruszyła.

Stanford oszustwem dorobił się ogromnej fortuny, wartej 2,2 miliarda dolarów. Jak to zrobił? Wykorzystując swoje dobre imię, namawiał ludzi do inwestowania na rynku płyt CD. Oczywiście przedstawiał im fałszywe założenia, zmyślał potencjalne zyski i kradł pieniądze. By podtrzymać swoja reputację finansował z tych funduszy politykę i sport - jego ulubioną dyscypliną był krykiet.

CD jest skrótem od "Certificate of Deposit". Stanford namawiał ludzi do inwestowania w Certificate of Deposit, a nie w rynek płyt CD... he, he...
kokar / 2009-06-07 11:57 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Hehe zatem nic tylko przy inwestycjach opierać się na rzetelnych informacjach z bankiera i money ;-) kto tam pisuje?stażyści? ... ;-)
kokar / 2009-06-07 12:18 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Kolejna perełka:
http://notowania.pb.pl/instrument/PLCFRPT00013/cyfrplsat

akcjonariat cyfrowego polsatu:
Solorz-żak Zygmunt 72,1%
Polaris Finance B.V. 68,2%
Ruta Heronim 10,9%

To chyba procent składany :-)
Jarg / 2009-06-06 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciułaczu...

To przez tę anachroniczną i niehandlową nazwę...
PPWK ma już niewiele wspólnego z papierem. Owszem, zachowała się jeszcze cżęść kartograficzna, która publikuje plany miast, atlasy samochodowe i mapy turystyczne, lecz z wiadomych wzgledów (GPS) segment ten nie jest rozwijany... PPWK ma dobre mapy cyfrowe do GPS... które udostępnia np. Google. Udział tej części w grupie PPWK maleje jednak z każdym kwartałem pod wzgledem przychodów całej grupy...
Jarg / 2009-06-06 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skup własnych akcji zwykle przyhamowuje ruch kursu na północ, o ile są umiarkowane dzienne obroty... Nikt przecież nie chce przepłacać za papier...
golden boy / 2009-06-06 12:35 / Bywalec forum
Witaj Jeff,witaj Jarg.Witajcie.Jest dobrze.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-06-07 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golden.. ciesze sie ze wszystko okey.. herbst 140 - nowe !
Ciułacz / 2009-06-06 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Golden Boy, witaj ! Coś ostatnio jesteś zalatany.Tys sie przypadkiem nie zakochał? pozdrawiam
golden boy / 2009-06-06 17:12 / Bywalec forum
Ostatni raz w moim dziecku.....ale trzyma do dzisiaj.Pozdrawiam
Jarg / 2009-06-06 14:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Późno dzisiaj wstałem... jestem trochę przeziębiony...
Jeśli słońce u nas świeciło... to chyba wcześnie rano... Teraz jest brzydko...
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego sobotniego wypoczynku...

PS. Dawno nie widziane osoby: Golden Boy (całe wieki...), Izabela (ładnych parę dni...)
golden boy / 2009-06-06 17:14 / Bywalec forum
....Wieki,wieki,wieki mijają,
ludzie rodzą się i umierają.
Przez życie idą nie tak jak trzeba,
łatwiej do piekła,trudniej do nieba...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2009-06-06 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=NO_fx1WshCA&feature=related COZY POWELL - DANCE WITH THE DEVIL - tytul ktory zapowiada ciekawy czas na rynkach w najblizszym tygodniu..
yanko / 2009-06-06 10:20
do Thaj.Witaj nie wiemczy o to piszesz
IMPEXMET (IPX): Informacja osoby zobowiązanej (raport nr 27/2009)
04.06.2009 14:15


Raport bieżący nr 27/2009
Podstawa prawna:

Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

czytaj dalej

REKLAMA



Zarząd Impexmetal S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 4 czerwca 2009 roku Spółka otrzymała od Prokurenta Impexmetal S.A. informację, na podstawie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. Nr 183 poz. 1538), o sprzedaży przez podmiot, w którym pełni on również funkcje nadzorcze, na sesji giełdowej w dniu 27 maja 2009 roku 1 614 000 sztuk akcji Impexmetal S.A. po średniej cenie 1, 64 zł za jedną akcję.

Rozliczenie transakcji sprzedaży 1 614 000 sztuk akcji nastąpiło w dniu 1 czerwca 2009 roku.

Osoba, której dotyczy zawiadomienie, nie wyraziła zgody na publikację danych osobowych.
Jerzy Popławski - Członek Zarządu

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1318216
5424 / 2009-06-06 09:48 / Fan Linuxa Ubu
to duże odbicie które teraz mamy jest pierwszym takim wzrostem w mojej karieże giełdowej i w następnej fali wzrostowej najpierw wejdę w coś z WIG 20 a potem się przepakuję w jakiś mniejszy wig chociaż UNIC nie jest w WIG20 a dał super zarobić - takie luźne przemyślenie
Big Lebowski / 2009-06-06 09:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=xX7SH4SOjyY&feature=related LENNY MCDANIEL _ROSA
5424 / 2009-06-06 09:26 / Fan Linuxa Ubu
witam Cię Thai i Bigu śliczna pogoda aż się żyć chce ..........
Thai / 2009-06-06 09:29 / Bez rangi
Witaj Cyfra, czerwiec - moj ulubiony miesiac... U mnie troche slonka i dosc rzesko :-)

Pozdrowienia sle:-)
Big Lebowski / 2009-06-06 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. powodow do zycia jest znacznie wiecej.. ;-) Pozdr.
5424 / 2009-06-06 09:52 / Fan Linuxa Ubu
na walucie mamy analogiczną sytuację jak w poprzednim tygodniu....... ale złoto leci będzie dobrze widzę to
5424 / 2009-06-06 09:35 / Fan Linuxa Ubu
żebyś wiedział cały tydzień walczyłem z kompem ale chodzi jak szwajcarski zegarek i na linuxe i na windowasie
5424 / 2009-06-06 09:41 / Fan Linuxa Ubu
jestem z siebie dumny ...........dużo tekstu przerzuciłem ale zrobiłem chociaż już zwąŧpiłem we włąsne umiejętności a problem okazał się prozaiczny.
yanko / 2009-06-06 09:18
na temat IMPEXMET (IPX)
ok. 1,5 mln akcj sprzedanych 25 maja przez kogos z zarzadu troche mnie niepokoi..Gdzies przeczytalem oficjalne piismo spolki tej operacji
Big Lebowski / 2009-06-06 09:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. nie rzucono na rynek - tylko przeparkowano jak to ma w zwyczaju Roman.. Pozdr.
yanko / 2009-06-06 09:33
przepraszam ze sie nie przywitalema ale ostatnio spalilem klawiature i pisze myszka na ekranowej .oststnio mam uraz do spolek ktore skopuja wlasne akcje np. eurotel
Thai / 2009-06-06 09:36 / Bez rangi
Witaj Yanko,

Nie znalazlam tej informacji na gpwinfosfera... Jak znajdziesz linke podaj prosze...
Pozdrawiam...
Big Lebowski / 2009-06-06 09:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba z tym zyc - na profity rzyjdzie czas..
Big Lebowski / 2009-06-06 08:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2009-06-06 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Firmy znów budują fabryki na Dolnym Śląsku Szefowie firm już nie boją się tak bardzo kryzysu i znów są gotowi budować zakłady w strefach ekonomicznych. To szansa na pracę dla tysięcy Dolnoślązaków Osobiscie uwazam takie zapowiedzi jako dobry prognostyk dla naszej gospodarki , naszej zlotowki oraz naszej gieldy..
Thai / 2009-06-06 09:00 / Bez rangi
Witaj Dude, powitania wszystkim...

Dobrego weekendu zycze, pozdrawiam najserdeczniej...:-)

PS. Wojciech Rozlucki, z porannej prasy do poczytania...
http://www.pb.pl/2/a/2009/06/05/Jestesmy_w_posrodku_litery_W
Big Lebowski / 2009-06-06 09:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. Tesknilem..:) Pozdrowka.. PS. Rozlucki ma racje i wlasciwie ocenia sytuacje - pisze zeby partiami kupowac dobre akcje itp. ja pisze o tym juz od dawna ..
Thai / 2009-06-06 09:14 / Bez rangi
Dude :) Pozdrowka oczywiscie posylam teskne, lacze buziaki... czerwcowe;-) Serdecznosci :)

PS. Rozlucki obrazowo sugeruje srodek literki "W"... i najwazniejsze ze sie zgadzacie, jak z Alfredem... bez slow ..;-)
Big Lebowski / 2009-06-05 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Mj0hbSypTSs&feature=related
Big Lebowski / 2009-06-05 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Golden Boy , Panta rej- zglos sie..
Big Lebowski / 2009-06-05 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Alfred Adamiec: WIG20 może spekulacyjnie urosnąć jeszcze 20-30 proc. hm. Alfredo , Alfredo - ja z Alfredem rozumiemy sie bez slow ..;-)
Big Lebowski / 2009-06-05 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=CV3jRvWC0b4&feature=related PAUL RODGERS -Conquistadora - Kaszubstwo..
Jarg / 2009-06-05 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Blues Brothers są z Wrocławia...
http://www.youtube.com/watch?v=fNMWXKlNdek
Jarg / 2009-06-05 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
... i objawienie... z filmu...
http://www.youtube.com/watch?v=P1KZKZs-2YM
Big Lebowski / 2009-06-05 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeczywiscie - Zdrojewski ..;-)
Jarg / 2009-06-05 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Scorpions w Stoczni i ich pogwizdywany przebój...
http://www.youtube.com/watch?v=FtO3FxLaqhU
Big Lebowski / 2009-06-05 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2009-06-05 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=2ZDhnRo8YvQ&feature=related Metallica - Whiskey In The Jar (Dublin Ireland, 2006)
Jarg / 2009-06-05 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu...

Serdecznie pozdrawiam z miasta z nową fontanną... :-)
http://www.youtube.com/watch?v=c4t7Z0ubsFQ&feature=related
Big Lebowski / 2009-06-05 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zajefajne.. chyba czas stolice przeniesc do Wrocka - mosty ,fontanny , Tower , rzezba Dali ..;-)
Jarg / 2009-06-05 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... lepiej nie... Już bez "stołeczności" są ciągle korki... A jakby zaczęli jeszcze przyjeżdżać robole i rolniki z różnego rodzaju pretensjami... manifestując w naszych wąskich uliczkach... to już w ogóle nie byłoby sensu wychodzić z domu... :-)
Big Lebowski / 2009-06-05 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Miasto portowe pozdrawia serdecznie miasto wielu mostow i z nowa fontanna ..;-)
Jarg / 2009-06-05 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zenek +1,69%... he, he...
I tym optymistycznym akcentem żegnam się do wieczoru...
apap
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy