Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-03-06 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Z doświadczenia to wiemy że warto inwestować w nowo powstałe giełdy.
Na Kubie kiedyś powstanie giełda.Tylko kiedy ?Jest tam przemysł cukrowy, tytoniowy i zapwenie coś jeszcze by sie znalazło, a na Florydzie jest ponad 3 miliony Kubańczyków co by zapewnie napedzali index
Jest sporo młodych wykształconych za komuny Fidela co zaczynają sie dusić w tym
systemie, stara gwardia ostro trzyma władzę i przywileje.
Pamientamy powiedzenie : Lenin wiecznie żywy, a na Kubie młodzi po cichu zaczynaja
powiadać : Fidel jeszcze żywy.
Tak czy tak to i tam nastąpią zmiany, tylko jest wieksza przeszkoda jak w PL, prawie
wszystkie nieruchomości są własnościa zagranicznych obywateli.Tam to zapewnie nie
będzie okrągłego stołu, bo amerykańścy Kubańczycy nie będą negocjować ze złodziejami,
przynajmniej tak twierdzą..
Jako ciekawostke to wam powiem że na granicy kubańskiej nie wbijaja do paszportu
pieczątki, a to przez to że w Stanach dalej mają zabroniony wjazd na Kube i jak ktoś
to złamie to dostaje karę. Dodam że jak by jakaś amerykańska spółka chciała robic
jakis biznes z Kubą to dostanie potężne kary.Jak z tego wynika to nie może być
łagodnego zmiany systemu na Kubie.
człowiek znikąd / 2010-03-07 10:52 / portfel / "Trillium"
Witaj,
trafne uwagi i oczywiscie masz racje, ciekawy jestem natomiast tego - w jaki sposob ta mniej korzystna sytuacje dla Amerykanow wykorzystuja Kanadyjczycy, poniewaz im Amerykanie nie zabronia handlu z Kuba?!
Pozdrawiam
adrianoo / 2010-03-07 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Kuba wspolpracuje wiele panstw z Europy i handel ten wcale nie ma znamion marginalnego (przewaza oczywiscie import ale to wynika z charakteru Kuby jako producenta rolniczego w mniejszym stopniu opartego na przemysle). Kanada jest z tego co wiem jednym z najwiekszych inwestorow na wyspie.
Ciułacz / 2010-03-07 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Odnośnie kłopotów kanadyjskich biznesmenów inwestujących na Kubie to wam tu wkleje urywek( tłumaczony przez GOOGLE)
Cytat :
Obowiązujące od 1962 roku embargo na USA został wzmocniony w październiku 1992 przez kubańskie Democracy Act (lub "Torricelli Law"), którego celem było zahamowanie wzrostu gospodarczego nowych kierowców wpływające na napływ kapitału i Kuby towarów przez: i) ścisłe ograniczenie przelewów zagranicznych waluty wygnaniu rodziny, ii) zakaz sześć miesięcy na statku, który zatrzymał się na Kubie w celu osiągnięcia portu w Stanach Zjednoczonych oraz iii) kary dla firm przedsiębiorstw z wyspy pod jurysdykcją państw członkowskich. Embargo zostało usystematyzowane przez kubańskie Wolności i Solidarności Demokratycznej ustawy (Helms-Burton Act ") w marcu 1996 r., twierdząc, utwardza" międzynarodowy "sankcji wobec Kuby. Jej tytuł I uogólnia zakaz przywozu kubańskich towarów wymagających takiego dowodu eksporterów, którzy nie kubańskiego cukru jest włączona do swoich produktów, podobnie jak w przypadku niklu. To warunki zezwolenia na transfer waluty do stworzenia na wyspie i płacowej w sektorze prywatnym. Jeszcze bardziej przedsiębiorczy, tytuł II ustanawia procedury dotyczące przejścia na post-Castro ", a charakter relacji się ze Stanami Zjednoczonymi. Tytuł III dotacji sądy Stanów Zjednoczonych prawo do sądu wniosek o odszkodowanie w postępowaniu cywilnym i moralna osoba obywatelstwa USA pokrzywdzeni przez utratę właściwości upaństwowione na Kubie i wymagających odszkodowania od użytkowników lub osoby korzystające z tego mienia. Na wniosek byłych właścicieli, wszystkich obywateli państw trzecich (i rodzina), którzy prowadzili transakcje z tych użytkowników lub beneficjentów może być ścigane w Stanach Zjednoczonych. Kary określonej w tytule IV, który przewiduje, między innymi, odmowy wizy Departamentu Stanu do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych do tych osób i ich rodzin.
Koniec cytatu.
Od siebie to Wam dodam że to nie jest martwy zapis.Poszkodowani Kubańczycy są skoncentrowani na Florydzie co im pozwala wybierać swojego kongresmena a ten aby być dalej wybierany to już sie stara aby jego wyborcy mieli satysfakcję z tego zapisu.
Ciułacz / 2010-03-07 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego dodam że :
Barack Obama a annoncé le 13 avril 2009 la levée des restrictions sur les voyages de ses ressortissants à Cuba et les transferts d’argent des Américano-Cubains vers leur pays d’origine. Bien que cette décision ne concerne pas l’embargo commercial imposé à Cuba depuis 1962 par les Etats-Unis.
A mianowicie : Obama zdjął restrykcje zakazujące Amerykanom pochodzenia Kubańskiego do odwiedzania rodziny na Kubie oraz wysyłanie pieniedzy na Kubę.
Pozostałe i inne restrykcje pozostają w mocy.
Ciułacz / 2010-03-07 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Człowieku z nikąd pytasz :
w jaki sposob ta
mniej korzystna sytuacje dla Amerykanow wykorzystuja Kanadyjczycy, poniewaz im
Amerykanie nie zabronia handlu z Kuba?!

Obecnie spółki kanadyjskie bezpośrednio prawie wcale nie prowaszą handlu z Kubą ale przez jakieś przykrywki w innych krajach Karaibskich.Niby przez obecnie powiazania Kanada ma pozycję dominującą , ale przypuszczam że jak embargo zostanie zniesione to Kanada jako partner z koniecznośći a nie z wyboru zostanie pominięta i Amerykano-Kubańczycy wejdą tam z wielkim kapitałem a na jakieś resztki załapie sie Kanada.
Z Miami na Kubę to promem 3 godziny (150KM)
plumberg / 2010-03-06 19:52 / Bywalec forum
Witaj Bigu & Co :)

nigdy sie tym nie interesowalem ale wiesz moze ktora z platform jest najbardziej godna polecenia za granica jezeli chodzi o Forex?
Ciułacz / 2010-03-06 21:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Plumberg witaj !
Coś mi sie wydaje że już wszyscy wybyli i jak na dzisiaj to odpowiedzi miał nie będziesz.
Z mojego doświadczenia to jest sporo szmatwawych platform i nigdy nie wiadomo czy Ci wypłacą.Przy wiekszych bankach to przeważnie mają oddziały co sie specjalizują w inwestycjach giełdowych.Osobiście to w Stanach nie bardzo znam ten rynek, ale w Kanadzie np bank HSBC oraz RBC mają dobre platrormy.
http://investdirect.hsbc.ca/
http://www.rbcdirectinvesting.com/
Platforma RBC bardzo mi odpowiada bo konto bankowe jest połączone z kontem inwestycyjnym i można robić transfery błyskawicznie bez zwłoki.Wada: to słone opłaty, chyba że będziesz aktywnym i dostaniesz opłatę stałą $6,95 za zlecenie.
adrianoo / 2010-03-06 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieje ze nie skusiles sie po artykule w pudelku biznesu. Dlaczego szukasz zagranicznej platformy?
Ciułacz / 2010-03-06 21:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, witaj !
O ile pamietam to plumberg klikał z NY.
adrianoo / 2010-03-06 21:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czesc Ciulaczu, i wszystko jasne.
Ciułacz / 2010-03-06 22:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak już jesteśmy przy zagranicznych platformach to musimy pamietać o podatkach, bo fiskus jest nieubłagany.Kiedyś można było mieć dochody w USA i nikt w PL tego nie wiedział oraz odwrotnieTe czasy już sie skńczyły.Jest opinia że na Cyprze to jeszcze funkcjonuje, ale tego nie sprawdzałem.Jak otwierałem rachunek w HSBC to tam mi proponawali za niewielką opłatą otworzyć za niewielką opłatą rachunek w Hong-Kongu i inwestować na tamtejszej giełdzie oraz rozliczać sie z małych potatków na miejscu.Gra warta świeczki ale na DT i z kapitałem ponad 100k w ciągłym obrocie, a że ja na Longa to i tak ( narazie ) podatków nie płacę.W dodatku mam zarejestrowany Indywidualny Rachunek Emerytalny to mogę dowolnie inwestować, aby tylko nie wybierać z tego rachunku.Szkoda że w PL tak nie można.
Ciułacz / 2010-03-06 19:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach ludziska przestali sie bać i plastiki jak Visa i tym podobne maja na nowo wzięcie. Po 11 miesiącach spadkowych w kredytach konsumenckich w Styczniu poszła bomba w górę . http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/etats-unis/201003/05/01-4257843-le-credit-a-la-consommation-redemarre-aux-e-u.php
Podobno w Stanach środki z kredytów konsumenckich są około jednej czwartej wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych, co jest tradycyjne motorem wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych.
Big Lebowski / 2010-03-06 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2010-03-05 21:27:32 | smooth [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ].
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [0]
Gospodarzu dalej podtrzymujesz teorie o spadkach...na edku i akcjach? Tak Smooth nadal twierdze ze euro bedzie 1,26 usd i to moze byc tylko przystankiem , wazna bariera psychologiczna dla euro to 1,348 usd a to peknie jak zapalka - akcje takze beda towarzyszyc spadkom euro i mysle ze jeszcze wrocimy do minimow.. Pozdr
smooth / 2010-03-06 19:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki Big....ja zdania nie zmieniam i twierdze że juro tańsze do dolca już będzie. Te zagrywki z tymi supertajnym śmiesznymi kolacjami tylko mnie w tym utwierdziły. No może jakaś krótka zagrywka pod zbieranie stopów....ale to sie nie liczy ;-)

Pzdr..
axima / 2010-03-06 18:39 / Bywalec forum
Kiedyś sie dobrze wypowiadaleś o lcc jakie jest teraz Twoje zdanie o tym walorze?
axima / 2010-03-06 18:37 / Bywalec forum
Witaj Gospodarzu.Mowisz o minimach tego roku czy minimach z lutego 2009.Czyzbyś przeszedl na strone niedżwiedzi?
Big Lebowski / 2010-03-06 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. jestem bykiem ale realista - akcje mam na longa ale w najblizszym czasie zajme pozycje short na kontraktach..Co do LCC hm. polecalem jak byla po 0,50 zl a obecnie nie obserwuje tej spolki.. Pozdr
amigo2 / 2010-03-06 18:53
witaj
Bigu na jak długo futerko misia zakładasz ?do wrzesnia da rade
Big Lebowski / 2010-03-06 18:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo..Planuje od maja do pazdziernika - okaze sie w praniu..
amigo2 / 2010-03-06 19:08
wiesz to by mnie pasowało woreczek swiezej gotowki z nad morza przywioze to bedzie
za co siorbac po taniosci-;))
Big Lebowski / 2010-03-06 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
kwiatek... / 2010-03-06 18:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Bigu:))
Big Lebowski / 2010-03-06 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek.. Pozdr
kwiatek... / 2010-03-06 18:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
GPH ładnie się cofa co myślisz o spółce?
smooth / 2010-03-06 19:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Uważaj, bo tam jakiś niezły wał wyszedł. Ja na szczęście uciekłem po 1.17. Poczytaj na podłodze. Gdzieś tu niżej też wkleiłem.

Pzdr..
amigo2 / 2010-03-06 21:31
bedzie odpał 500%-;))trza byc czujnym
Big Lebowski / 2010-03-06 18:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co to za spolka ?
kwiatek... / 2010-03-06 18:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Grupa psw nc:))
Big Lebowski / 2010-03-06 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak myslalem - to Ämigo jest specem od tej spolki ..
kwiatek... / 2010-03-06 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ten kto jej nie kupił po 0,38pln stracił majątek:)))
Ciułacz / 2010-03-06 17:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Przez ostatni tydzień byłem u Fidela ;-) i prawie byłem odciety od świata.
Wygląda mi na to że te Marcowe wzrosty to dopiero początek, z małymi pofalowaniami powinno tak być aż do połowy Maja.
Przed pierwszym Marca jak co roku aby uniknąć podatku wpłaciłem na prywatną emeryturę i jeszcze sie nie zdecydowałem w co zainwestować, a w Poniedziałek chyba coś kupie .Chodzi mi po głowie CAT oraz GE.Przyglądałem sie Lloyds, bo powinien troche odrobić ale z tym bankiem jeszcze mogą być zawirowania.Z kanadyjskich to Teck Resources Limited, coś jak KGHM tylko troche wiekszy.
Big Lebowski / 2010-03-06 18:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. A cygara paliles z Fidelem ? ;-) - mowisz do polowy maja hm. Pozdr
kwiatek... / 2010-03-06 17:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź ma szanse na dalsze wzrosty.....
adrianoo / 2010-03-06 11:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
w poszukiwaniu hakow...
http://www.tvn24.pl/-1,1646432,0,1,pawlak-zatail-posade,wiadomosc.html
tomtay / 2010-03-06 10:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ludwiczek oczadział do WIG30 chce stawić Oila :)
Proponuję jeszcze Duda i Lccorp - też są w mwig40!
o! albo Impexmetal :))
Dzień dobry
oikioi / 94.40.102.* / 2010-03-06 14:42
hm oil,jak o prponują to może coś wiedzą,bo jak tam ropy niet to bankrut.
pietroo / 2010-03-06 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja proponuję Zenka :)
pozdr
adrianoo / 2010-03-06 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
W30 to juz pewniak?
witam weekendowo
amigo2 / 2010-03-06 10:37
przywitał
SIOK a obiecywał ze PEREŁKA BYTOM-;)
adrianoo / 2010-03-06 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
bedzie bedzie ale nic nie mowia - chca zaskoczyc inwestorow i samych siebie:)))
griffin / 2010-03-05 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
He, he, dostałem właśnie na maila
http://www.joemonster.org/article.php?sid=12891
Uwaga! zawiera sporo niecenzuralnych słów, ciut długie ale się uśmiałem ;o)
dodge / 2010-03-05 21:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miłego weekendu. Cześć.
Thai / 2010-03-05 21:45 / Bez rangi
Wzajemnie

2010-03-05 19:39:24 | | Thai [ Bez rangi ]

Pieknego weekendu zycze :))) Tym co pracuja udanych, tworczych zajec i mysli

Czesc Dodge.
smooth / 2010-03-05 21:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Gospodarzu dalej podtrzymujesz teorie o spadkach...na edku i akcjach?
dodge / 2010-03-05 21:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Thai



Witaj Iza

Pozdrawiam wieczorkiem śląc uśmiechów troszkę :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Thai / 2010-03-05 21:12 / Bez rangi

Dodge



Witaj Macku

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ledwo sie doliczylam - a wiesz jak sie ciezko liczy usmiechy, po tygodniu pracy przy kompie?:)
Przesylam pozdrowienia i usmiechy wzajemne... o jeden wiecej - policz:)
dodge / 2010-03-05 21:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

o jeden wiecej - policz:)


Doszły.


policz


Będę próbował:)
griffin / 2010-03-05 21:25 / portfel / Tysiącznik na forum
wklej do worda i zobacz na dolnym pasku ;oP
Thai / 2010-03-05 21:29 / Bez rangi
Sprytnie, sprytnie :))) Zapamietam na raz nestepny... gdy Dodge posle:

uśmiechów troszkę

:)))
dodge / 2010-03-05 21:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

wklej do worda i zobacz na dolnym pasku ;oP


O jaki sprytny :)
Thai / 2010-03-05 21:19 / Bez rangi

Doszły.


Ciesze sie.


Będę próbował:)


Napisz ile:) Liczylam gdy je malowalam:)
dodge / 2010-03-05 21:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie jest prosto, ale jest 38 plus ten jeden :)
5424 / 2010-03-05 20:18 / Fan Linuxa Ubu
Ładny tydzień zaliczyłem dzisiaj sns odkupiłem na minimum i liczę na feruma także okazyjnie kupionego w tym tygodniu.......... żeby tylko sytuacja ogólna się nie spitoliła......bo wysoko ineksy już zaszły........
griffin / 2010-03-05 20:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Gratki :o)
Wydaje mi się, że dociągną na W20 do 2500 z małym haczykem
5424 / 2010-03-05 20:38 / Fan Linuxa Ubu
zeby S@P chociaż 1150 pkt zaliczył
5424 / 2010-03-05 20:52 / Fan Linuxa Ubu
mozę 1300 zobaczymy za rok na jesieni osobiście liczę bardzo na 1180 pkt na S@P w tym odbiciu jeszcze może ten i następny tydzień pociągnąć do wygasania kontraktów trzeci piątek miesiąca
griffin / 2010-03-05 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeżeli zaraz po wiedźmach będą mocne wzrosty to trza będzie wysoko stopy poustawiać i czujność zachować. IMHO.
Obecnie obstawiam ( do wiedźm) sytuację z czerwca-lipca ub. roku. Powinni przebić styczniowe szczyty.
Big Lebowski / 2010-03-05 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=pUDeOpn0tKE GEORGE THOROGOOD "As The Years Go Passin' By"
dodge / 2010-03-05 19:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowinka ze świata chemii. Nike jest sponsorem technicznym naszych Orłów?

http://tnij.org/odzysk_butelek
tomtay / 2010-03-05 20:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
biedne chłopaki, czterdzieści stopni w cieniu i jeszcze plastikowa koszulka na grzbiecie, zamiast 100% cotton :)
griffin / 2010-03-05 20:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Dokładnie. "Co to tera te ludzie nie wymyślom" ;oP
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy