Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
synonim / 2013-06-09 21:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Big Lebowski / 2007-01-25 21:35 /
na ulicy napewno jeszcze nie , ulica dopiero przystapi do kupowania iwtedy bedzie mozna powiedziec ze leza na ulicy..
-----------------------------------

W 2007 roku ulica jeszcze akcji nie kupowała, prawda miszczu?
synonim / 2013-06-09 20:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Big Lebowski / 2013-06-02 12:40 /
Obecna hossa na rynkach pisalem juz wielokrotnie - jest najbardziej znienawidzona - gdyz nikt praktycznie nie bierze w niej udzialu i dlatego indexy glownych gield beda rosly ku rozpaczy tych co czekaja na nizsze poziomy ..
-------------------------------------------

Pod koniec 2006 roku ulica już waliła drzwiami i oknami na giełdę przez fundusze akcji ale wtedy też twierdziłeś piewco wiecznej hossy, że większość stoi z boku

Czy jest szczyt na rynku akcji czy dno to sloganiki masz wciąż te same, uniwersalne i "ponadczasowe" - hasełka pod publikę dobre na każdą okazje

Big Lebowski / 2006-12-01 22:00 /
Nie wszyscy wielu stoi z boku
Big Lebowski / 2013-06-09 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Srebro wywoluje emocje obecnie - w 2003r wyszedl ze srebra W.Buffett a byla to cena 7 usd - glossno bylo wowczas o tym a dzisiaj cena kikaset procent wyzej - do czego zmierzam ze zadne obligacje oraz oprocentowanie nie dalo takiej stopy zwrotu z inwestycji , srebro podobna korekte przeszlo w 2008r i w dlugim terminie jest w trendzie wzrostowym przerywanym silnymi korektami - to takie moje przemyslenia i tego tematu wiecej walkowal nie bede..
5424 / 2013-06-09 19:16 / Fan Linuxa Ubu
uważasz że na metalach to koretka a nie spadki zastanawiam się gdzie jeśteśmy w tej chwili na rynku akcji ....
Big Lebowski / 2013-06-09 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Tak uwazam - na metalach szlachetnych korekta i tu maczaja paluszki banki centralne , jednak stale drukowanie pieniedzy nie pozostanie bez wplywu - w dluzszym terminie uwazam ze euro w obecnej formie sie nie utrzyma hm. byc moze nastapi podzial na euro polnocne i poludniowe lub powrot niemiec do wlasnej waluty , miedz bedzie drozala - na rynkach akcji to wiadomo ze hossa ale czy na GPW - chyba o to pytasz :).. Jezeli mierzymy poziom strachu na rynkach to oficjalnie jest niski - jednak jezeli rozlozymy to na czynniki pierwsze - to masa ktora stoi poza rynkiem mowi ze strach jest ogromny a uczestnicy rynku obecnie to zaprawieni w boju , ustawiajacy i podciagajac stopy i pozwalajacy zyskom rosnac - uznaja takze zasade gieldowa - swieta :) ze nie gra sie przeciw bankom centralnym !!! :) to tak pokrotce :) Pozdr
synonim / 2013-06-09 21:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jednak stale drukowanie pieniedzy nie pozostanie bez wplywu


W USA już 6 rok trwa drukowanie a inflacja bazowa wynosi zaledwie 1,05% i jest najniższa od 1960 roku, odkąd w ogóle mierzy się te dane

No ale ty "wiesz lepiej"

PCE core inflation the lowest on record

Moreover, the core index hit the lowest level since this data has been collected, starting in 1960

http://soberlook.com/2013/05/pce-core-inflation-lowest-on-record.html
5424 / 2013-06-09 20:39 / Fan Linuxa Ubu
Dzięki Bigu akcje trzymam od dawna ładnie zarobiłem zobaczymy co będzie dalej
synonim / 2013-06-09 20:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie gra sie przeciw bankom centralnym


No patrz a w Japonii właśnie się to udało - ktoś kto zagrał przeciw Bankowi Japonii na krótko na krachującym sę już o 20% Nikkei i na długo na jenie zgarnął właśnie mega szmal

Kiedyś cię te sloganiki doprowadzą do bankructwa
Big Lebowski / 2013-06-09 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Caly czas uwazasz ze wilgoc ktora ci wpada w oczy to deszcz ? O moje bankructwo sie nie martw..
Big Lebowski / 2013-06-09 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barometr parkietu wskazuje w tym tygodniu na wzrosty na GPW hm. w zeszlym tygodniu wiekszosc anlitykow zapowiadala spadki i zakwestionowalem to wowczas - obecnie nie bede kwestionowal - gdyz wzrosty sa mozliwe , w dluzszym terminie zwrotnice ustawione pro wzrostowo i watpliwosci nie mam - jednak jestesmy pod wplywem wiedzm oraz zakonczenie polrocza sie zbliza - obstawiam wzrosty a latem boczniak aby korekta jesienia nastapila ..Mysle ze pozytywne informacje gospodarcze takze zaczna naplywac co bedzie mialo wplyw na kursy akcji - obnizki stop takze pokazuja ze alternatywy brak i nalezy budowac portfele .. Akcje beda rosly wybiorczo i w pierwszej kolejnosci akcje cykliczne - natomiast czy banki ktore zalewaja GPW beda generowac wzrosty - tu jestem sceptyczny raczej wybiorczo jak caly rynek..Na rynkach zagranicznych ostatnio polecalem akcje z MDax KLOECKNER & CO SE NAMENS.. i nadal ta spolke polecam - dlaczego ? gdyz jegomosc o nazwisku Knauf caly czas znaczne pakiety kupuje tej spolki i mysle ze wie co robi :).. Nadal obstawiam na koniec roku mocnego zlotego oraz usd bedzie sie umacnial od przyszlego roku - gdyz gospodarka amerykanska dobrze sobie radzi :) I to by bylo na tyle :9 Sa to prywatne przemyslenia i tak nalezy je odbierac ..
synonim / 2013-06-09 13:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Miszczu a pamiętasz swoje reko z zeszłego roku na pierwszy kwartał co do surowców, które tąpnęły w I kwartale właśnie?

Big Lebowski / 2012-10-02 20:32 /
obstawiam takze ze juz w pierwszym kwartala ..Wybrane surowce takze beda drozec i z wskazaniem na srebro

Big Lebowski / 2012-10-28 10:09 /
akcje starannie dobierac takze surowce

Big Lebowski / 2012-12-16 11:15 /
W przyszlym roku obstawiam wzrost cen akcji oraz surowcow - takze rope , srebro i platyne nadal polecam

Big Lebowski / 2012-04-10 20:06 /
Mjazga - srebro kupuj na longa
5424 / 2013-06-09 15:17 / Fan Linuxa Ubu
Kończa się obligacje.... zaczynają się akcje i wybrane surowce... na złocie można brać 1100 $ a srebro i miedz zobaczymy. A po za tym złoto nie powiedziało ostatniego słowa i dużo będzie będzie pieniążków dla ludzi którzy widzą w nim swój metal. Bigu namawia na jedna spółkę i jak do tej pory złe na niej nie wychodzimy powonienia synonimie
synonim / 2013-06-09 19:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zaczynają się akcje i wybrane surowce


Po 5 latach wzrostów "zaczynają" się akcje? Dość oryginalna teza

Zobacz sobie w jakim trendzie są giełdy od 5 lat

Hossa trwa statystycznie 5 lat a ta "zaczyna się" po 5 latach wzrostów. Można i tak

Ty zdaje się zawsze twierdziłeś, że Rokicki vel Longterm to idealny antywskaźnik? I co ty na to, że właśnie jest on od roku mega bykiem?


Kończa się obligacje


Hossa na obligacjach jest krótsza niż hossa na akcjach (pomijam USA)

Poza tym te tradycyjne zależności są zakłócone przez banki centralne. Wystarczy spojrzeć na USA gdzie obligacje drożeją równolegle z akcjami
mik0110 / 2013-06-09 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Człowieku, daj sobie na luz...
masz swój portfel to sobie tam pisz, komentuj a nie, że doczepiłeś się jak g...o do okrętu i mówisz: "płyniemy"
synonim / 2013-06-09 13:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Słuchajcie dalej proroka, tak jak nagonił was na samej górce na surowce i srebro tak nagoni was na samej górce na akcje
mik0110 / 2013-06-09 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Współczuję Ci jeśli podejmujesz decyzję wyłącznie w oparciu o opinię innych osób... mam nadzieję, że pozostali czytelnicy Biga L. poza czytaniem jego opinii kierują się własnym rozumem a nie naśladują ślepo wszystkich jego wypowiedzi na forum, w końcu jest on tylko człowiekiem i też ma prawo do pomyłki...

Cieszę się, że są tacy ludzie jak Bigu, którzy nie boją się wygłaszać własnego zdania nawet jeśli czasami nie wszystko trafi w 100%.... ale oczywiście najlepiej i najłatwiej jest krytykować...
Nie wiem skąd tyle jadu w Tobie i zgryżliwości... żal mi Ciebie - Synonimie... :(
wracaj do swojego portfela i nie wykorzystuj popularności Biga...
synonim / 2013-06-09 19:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Współczuję Ci jeśli podejmujesz decyzję wyłącznie w oparciu o opinię innych osób

Nie, wy to robicie


Nie wiem skąd tyle jadu w Tobie i zgryżliwości... żal mi Ciebie - Synonimie


Eee tam, szczypta konstruktywnej krytyki ożywi forum. On też mi nawrzucał w moim portfelu i bardzo dobrze
Ciułacz / 2013-06-09 16:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Mike to
dobrze podsumował.
Dobrze że są portfele i w nich piszący bo to pobudza do własnych przemyśleń.
Jak ktoś ma swoje kuku na temat obligacji czy dywidendy albo innych wynalazków chętnie to czytam i po swojemu analizuję a jak czegoś nie kumam to pytam ale dyskusje w stylu ja mam większego od twojego czy a ja mogę dłużej to nic nie wnoszą.
Puki co to tu teraz sporo forumowiczów ( i ja też) oczekuje na niedzielne słowo.
tomtay / 2013-06-08 17:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chciałem dodać, że na selekcjonera RP to widzę tylko dwie kandydatury Jupp Heynckes i/lub Izabella Łukomska-Pyżalska :)
wykresyGieldowe / 2013-06-07 20:19 / Tysiącznik na forum
my tu gadu-gadu a na obligacjach bańka pękła ...
synonim / 2013-06-08 12:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a na obligacjach bańka pękła ..


Rentowności nadal rekordowo niskie na tle średniej historycznej a temu już "bańka pękła"

Bańka to jest na twoich śmieciach z Nasdaqa
tomtay / 2013-06-07 22:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak to wygląda, i co teraz będzie? :)
wykresyGieldowe / 2013-06-08 15:25 / Tysiącznik na forum
bida bedzie :-))
myślę, że będzie wyższa inflacja, ale nie od strony surowców. U jednych będzie inflacyjny boom, u innych inflacyjna recesja, a u większości – stagflacja.
Big Lebowski / 2013-06-03 05:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezdem w terenie i na wszelakie wpisy odpowiem w niedziele :)
Ged / 2013-06-03 08:45 / Tysiącznik na forum
jeśli to urlop, to udanego wypoczynku Gospodarzu! :)
Ciułacz / 2013-06-02 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu witaj !
Podoba mi się stwierdzenie
Zloto powinno byc w kazdym portfolio okolo 10%

co prawda ja go mam gdzieś 5% ,to nie jest ani od wczoraj i nie do jutra, jak się buduje portfel na 30-40 lat to powinno być miejsce na złoto.
A jak ktoś myśli o spekulacji to na wszystkim można zrobić kasę ale jak się do tego posiada wiedzę i predyspozycje.
W Kanadzie też mamy podobną strukturę na giełdzie jak w PL tz. surowce i finanse.
Pozdrawiam z Montrealu.
Big Lebowski / 2013-06-03 05:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulaczu.. sa rozne teorie na temat zlota czy metali szlachetnych - znany inwestor Mark Faber caly czas dokupuje zloto - zloto w kazdym portfelu powinno byc jako dyversyfikacja portfolio .. Pozdr
ert24 / 2013-06-02 21:59 / portfel
dzien dobry :) dawno nie pisalem ale sie wlacze do polemiki jesli chodzi o zloto to perspektywy sa slabe wzrostu bo duzi gracze zamykaja pozycje i realizuja zyski na funduszach zlota a jest tam sporo bo 2000 ton gdzie spadnie hmmm pewno do 1150 Najwazniejsze rok temu byly reklamy w tv kupuj zloto jedyna pewna inwestycja w 2007 roku kupuj fundusz "ulica weszla" standard
ert24 / 2013-06-02 22:04 / portfel
od 1150 ustawilbym sie na zakup na dlugi termin zlota tam jest bardzo silny opor Jesli chodzi o wzrosty na akcjach obstawiam do 2014 styczen maj i tam sie zakonczy i bedzie bardzo duzy spadek jako korygujaca fala "c" Co do indeksow polskich zgadzam sie w 100% slabosc i stracona hossa jesli dojdziemy do 2920 na wig 20 do maja przyszlego roku to bedzie meaks co osiagniemy pozdrawiam ps lubie czytac opinie tutaj nie ma sie co spierac emocjonalnie i podchodzic do tematu liczy sie chlodna kalkulacja i wlasny rozsadek
Big Lebowski / 2013-06-03 05:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ert..We mnie nie ma emocji - jestem spoko - jednak nie moge pozwolic aby chlew z glownego forum tu byl przeniesiony - gosciem targaja emocje - pozwolilem sobie przejzec opcje ktore polecal i widze ze na opcjasch put strata wynosi okolo -80% a na opcjach call okolo -50% i straty beda jeszcze wieksze - dlatego przestrzegam inwestorska brac przed zakupem opcji :), co do zlota jest mozliwe zejscie do poziomu o ktorym piszesz .. co do poziomu indexu hm. uwazam ze bedzie nieco wyzej ale wiekszosc spolek z GPW jest na dnie i tam pozostanie - tak uwazam .. Pozdr
synonim / 2013-06-03 08:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pozwolilem sobie przejzec opcje ktore polecal i widze ze na opcjasch put strata wynosi okolo -80% a na opcjach call okolo -50% i straty beda jeszcze wieksze


Na serii marcowej miałem 80% zysku na opcjach put a ta seria jest jeszcze nie rozliczona ale jak widzę "wyrok" już wydałeś. Pominąwszy to, że opcje to tylko 3% mojego portfela a jeśli już coś polecałem to były to przede wszystkim obligacje, na których zarobiłem 15% na czysto na prawie całym kapitale w 2012. Ale o tym już oczywiście nie wspomnisz

Nawet jeśli serię czerwcową zamknę ze stratą na opcjach to na całym portfelu i tak będę na plusie. Nie zawsze się na wszystkim wychodzi na plus ale liczy się ogólna stopa zwrotu z portfela i doskonale o tym wiesz więc twoje pisanie o moich opcjach, jakbym miał tylko je w portfelu, jest zwyczajnie tendencyjne. Trochę nieładnie jak na "autorytet", za którym sunie łańcuszek "fanów"


dlatego przestrzegam inwestorska brac przed zakupem opcji


Naganiając ich jednocześnie na srebro na którym potracili po kilkadziesiąt procent - można i tak. Że nie wspomnę o paru spółkach na których też potracili po twoich reko

Opcje są świetnym elementem portfolio ale chyba nie bardzo je rozumiesz. Faktem jest natomiast to, że banki centralne zniszczyły giełdy i wolatylność na rynkach więc zarabianie na derywatach w ogóle nie jest łatwe w takim środowisku
synonim / 2013-06-02 13:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Big Lebowski / 2012-12-30 12:19 /
Zloto po mega hossie odpoczywa obecnie ale w przyszlym roku wzrosnie uwazam
------------------------------------

Jak tam posłuchaliście miszczunia i kupiliście złoto w zeszłym roku? Dużo wam dało zarobić? A srebro, na które nagania od ponad 2 lat i które tąpnęło o 50% od tamtej pory też pewnie kupiliście?

Teraz tak samo nagania was na akcje na szczytach mega bańki spekulacyjnej i też pewnie zarobicie
Big Lebowski / 2013-06-02 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Synonimku - rok jeszcze niezakonczony i srebro wzrosnie ,na akcje nie naganiam ale tylek umoczyc mozna na opcjach i niewazne czy masz wzrostowe czy spadkowe - pochwal sie po ile kupiles spadkowe i wzrostowe - to tyle mam do powiedzenia ..
synonim / 2013-06-02 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

rok jeszcze niezakonczony i srebro wzrosnie


Do końca roku niecałe 7 miesięcy, uważasz, że srebro odrobi w tym czasie ponad 50% straty?

Poza tym pod co ma srebro rosnąć? Inflacja w USA i Europie jest najniższa od dekad

http://tnij.net/QF9X

a koniec QE już majaczy na horyzoncie

Scenariusz hiperinflacji nie zmaterializował się i tym samym pomyliłeś się
Big Lebowski / 2013-06-02 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Srebro tak jak miedz jest materialem produkcyjnym i dlatego wzrosnie - spadek cen zlota jest nieprzypadkowy - UNIA nakazala Cyprowi sprzedaz zlota z banku centralnego i spekulanci sie ustawili , na obu kruszcach rynek sie oczysci , zloto w RPA wydobywane jest z ogromnych glebokosci - musi byc pompowane schlodzone powietrze - tak wiec koszty rosna wydobycia , jednak stawiam na srebro a zlota nigdy nie polecalem ..
synonim / 2013-06-02 17:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Srebro tak jak miedz jest materialem produkcyjnym i dlatego wzrosnie

Mylisz się. Od 2 lat wyceny srebra są pochodną wycen złota, które dyskontowało hiperinflację. Oznacza to, że na obu aktywach była i wciąż jest bańka hiperinflacyjna. To zaś o czym piszesz to dyskontowanie fundamentów a fundamenty mogą być wyceniane dopiero grubo poniżej obecnej premii hiperinflacyjnej na tych aktywach. Tego zupełnie nie wziąłeś pod uwagę gdy naganiałeś na zakup srebra rok czy dwa temu


jednak stawiam na srebro a zlota nigdy nie polecalem ..


Oj, chyba jednak polecałeś razem ze srebrem
Big Lebowski / 2013-06-02 17:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloto powinno byc w kazdym portfolio okolo 10% - ale zlota nigdy nie polecalem - srebro i zalecalem handlowanie tzn. na wzroscie sprzedawac i dobierac nizej - moje wpisy mozna sprawdzic ..
synonim / 2013-06-03 07:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zloto powinno byc w kazdym portfolio okolo 10% - ale zlota nigdy nie polecalem

No właśnie je poleciłeś


srebro i zalecalem handlowanie tzn. na wzroscie sprzedawac i dobierac nizej - moje wpisy mozna sprawdzic ..


To też nieprawda ale nawet gdyby to była prawda to ktoś kto by cię posłuchał tylko traciłby bo kurs leci jak kamień w wodę

http://stooq.pl/q/?s=si.f&c=3y&t=c&a=lg&b=0
Big Lebowski / 2013-06-02 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inna sprawa - nie przypominam sobie abym cie zapraszal do pisania u siebie - masz forum glowne i tam mozesz sie wykazac..
synonim / 2013-06-02 17:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie przypominam sobie abym cie zapraszal

A to money.pl wymaga specjalnego zaproszenia do pisania w portfelach? Pierwsze słyszę
Big Lebowski / 2013-06-02 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja wymagam i to wystarczy..
synonim / 2013-06-02 17:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja wymagam

Publikujesz swe opinie w przestrzeni publicznej i każdy może je komentować, to nawet nie jest twój prywatny blog
Big Lebowski / 2013-06-02 17:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie ze kazdy - jednak bez epitetow , nie przypominam sobie abym cie kiedys obrazal , nazwanie kogos miszczuniem jest obrazaniem , na forum glownym mozesz sobie pisac co chcesz o mnie ja nie zareaguje - ijezeli juz cytujesz to wklej caly wpis a nie urywek ..
synonim / 2013-06-03 07:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nazwanie kogos miszczuniem jest obrazaniem


Nie znam kryteriów wedle których można byłoby to uznać za obrażanie. Chyba zbyt mocno siebie traktujesz jak świętą krowę
Big Lebowski / 2013-06-02 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2013-06-02 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Maj zakonczony na rynkach i byl to miesiac sprzyjajacy inwestycjom gieldowym - gdyz haslo Sell in May, and go … no way!! zrealizowalo sie w kwietniu :), masmy juz czerwiec i czas wiedzm nadchodzi tak wiec wahania beda ale w zwiazku z zakonczeniem polrocza obstawiam ze to takze dobry miesiac i da inwestorom zarobic oraz poprawi humory :), korekta odbedzie sie to pewne jednak uwazam ze z wyzszych poziomow , na nadchodzacy tydzien wiekszosc analitykow obstawia korekte - ja osobiscie nie byl bym tego pewien ,jezeli bysmy podsumowali dzialania trzech bankow centralnych tzn. FED , ECB czy BOJ to najlepiej wywiazuje sie ze swoich powinnosci FED i dlatego rynek wycenia lepiej dolara - ktory w przyszlosci bedzie b.silny i nalezy w dlugim terminie stawiac na ta walute tzn. tak uwazam , obstawiam ze w przyszlosci w stosunku do euro dojdzie do parytetu lub nawet lepiej.. Generalnie uwazam ze euro w obecnej formie nie przetrwa i nasi decydenci nie powinni podejmowac decyzji o przyjeciu tego chorego pieniadza .. Na GPW pomimo zlej struktury indexow nasza gielda wywija szabelka jednak na zbyt wiele nie liczyl bym - spolki nalezy wybierac oraz sektory i na nie stawiac , mysle ze to jedyna i sluszna strategia na lata ..Obecna hossa na rynkach pisalem juz wielokrotnie - jest najbardziej znienawidzona - gdyz nikt praktycznie nie bierze w niej udzialu i dlatego indexy glownych gield beda rosly ku rozpaczy tych co czekaja na nizsze poziomy .. Takze dobre dane z gospodarki oraz ze spolek beda sytematycznie naplywac co bedzie mialo przelozenie na kursy spolek w przyszlosci ..Nasi decydenci powinni przemyslec i odpowiednio ulozyc struktury naszych indexow - gdyz to co obecnie mamy jest chore - zatrzymalo sie na latach 90 tych i mentalnosc zostala a swiat poszedl do przodu - banki i spolki surowcowe i energetyczne to obecnie kula u nogi na wszystkich gieldach swiata - taka jest prawda.. I to by bylo na tyle :) tekst ten stanowi prywatne przemyslenia i tak powinien byc odczytywany ..
CIERPLIWY GRACZ / 2013-05-30 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie.
takie pytanie krotkie mam może wykaże przy tym brak cierpliwości ale trudno...Bigu co z tą inflacją? czyżby Dycydenci znaleźli genialny sposob aby drukować pieniądz bez końca bez negatywnych konsekwencji? trosze to już trwa...i końca nie widać...

pięknie pozdrawiam wszystkich
Big Lebowski / 2013-06-02 12:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy .. Pieniadze pomimo drukowania nie trafiaja do gospodarki tzn. przedsiebiorstwa boja sie pozyczac i inwestowac , banki boja sie udzielania kredytow - parkuja pieniadze w bankach centralnych i praktycznie nadmiar pieniadza jest systematycznie zbierany z rynku - stad o inflacje trudno :) Pozdr
Big Lebowski / 2013-05-28 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2013-05-28 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na rynkach obecnie mamy strojenie okien i okna sa strojone w zwiazku z koncem miesiaca , rozliczeniem kontraktow ostatniej seri za kilka tygodni , oraz zakonczeniem polrocza - obecna hossa pisalem wielokrotnie jest najbardziej znienawidzona w historii - gdyz praktycznie nikt w niej nie bierze udzialu - mocne wyprzedanie nastapila juz w kwietniu tzn. inwestorska Brac opuscila poklad i powroci w pazdzierniku - i dlatego mamy wzrosty :)
Big Lebowski / 2013-05-28 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze wielu inwestorow nie tylko opuscila poklad ale zajela pozycje short - iobecnie to jest wlasnie paliwem do wzrostow , gdyz beda zmuszeni zamknac pozycje i odkupic akcje ze strata i to zjawisko mamy obecnie na rynkach.. Pisalem juz o tym wczesniej ze takie zjawisko nastapi..
mjazzga / 2013-05-28 21:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hmm jest takie stowarzyszenie AAII od 1987 bada sentyment amerykańskich inwestorów, 11 kwietnia tego roku optymistów było mniej niż 20 procent co zdarzało się naprawdę rzadko, to oczywiście potwierdza Twoje słowa:)
w tej chwili już 50% obstawia wzrosty, ogólnie w ostatnim czasie w tym badaniu sentyment skacze od bandy do bandy, w krótkich odstępach, ludzie po tylu latach są zwyczajnie zagubieni
Big Lebowski / 2013-05-28 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gdy by tak bylo tzn. gdyby bylo tylu optymistow - oznaczalo by ze inwestorska brac jest obkupiona po pachy - a tak nie jest ..
Ged / 2013-05-28 22:19 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,

popraw mnie ale wydaje mi sie też, że rynek jest też dość płytki - małe obroty powodują relatywnie duże wzrosty..
trochę też nie biorę w nich udziału - wsiadałem i wysiadałem na moment w S, na szczęście jutro nie zamykają straganu :)

a propos strategii jeszcze, to ciekaw jestem jakie podejście praktykujesz mając dużą pozycję: zakopać i zapomnieć, czy w sytuacji spodziewanej przeceny odsprzedać pakiet i szukać wejścia niżej?
pytanie bardziej ogólne, ale można odnieść je do spółek o chwiejnych fundamentach też :)
Big Lebowski / 2013-05-28 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Male obroty swiadcza o znacznym wyprzedaniu rynku ,o braku wiary we wzrosty itp. maly obroty nalezy pozytywnie odbierac - duze obroty swiadcza o przesileniu i powinny byc ostrzezeniem .. Moja strategia hm. nalezy wierzyc w spolke i na spadkach dobierac co sytemytcznie czynie - takze dywidenda idzie na dokupienie spolki zawsze.. Pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy