Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2013-05-26 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim ..
mjazzga / 2013-05-28 18:17 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude, pisałeś, że spółka OIL zwrówna się kursem ze spółką BRS, ale nie miałeś racji, albowiem zgodnie z projektem uchwal na najbliższe walne dalej będą kupować ale już od 10gr, dlatego też kurs za 2 lata będzie 10gr, akurat na początek bessy:D
Big Lebowski / 2013-05-28 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga .. Jestem jedyna chyba osoba w sieci ktora wydawala rekomendacje dla Petroinvestu juz od ceny 800zl notorycznie - sprzedaj :) , takze przy cenie 200zl, 100zl, 50zl , 20 zl 10zl, 5zl , 2zl , 1zl i obecnie jest cena 0,74 zl chyba a moja rekomendacja brzmi - sprzedaj :) , podobnie bedzie przy cenie 0,007 zl :),BRS hm. kopoli do swojej bramki i o odbudowe zaufania bedzie trudno a uchwala - to tylko furtka uwazam.. IPX obkupil sie po pachy Boryszewem , Kostolany zalecal kupno akcji i zazycie tabletek nasennych - czesto to zalecenie jest mylnie interpretowane tzn. inwestorska brac interpretuje ze kupic akcje na wieki - nic bardziej mylnego , Kostolany zaleca wstrzemiezliwosc w podejmowaniu pochopnych decyzji i zaleca przespanie sie z decyzja :) , chroni inwestora przed wlasna glupota i emocjami - takze przed mylna iterpretacja faktow - ja osobiscie lubie klasyka Hrabia Monte Christo - gdzie w handlu obligacjami hiszpanskimi mylnnie odczytano wiadomosc i zapodano sprostowanie :) a slowa skierowane do bankiera : brak zysku jest strata !!!!! , nie wiem jak BRS sie zachowa w przyszlosci ale porownanie spolki produkcyjnej , z poteznym majatkiem do golodupcow z Petrolka hm. nic bardziej mylnego :) Pozdr
mjazzga / 2013-05-28 21:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A Kostolany jest mi znany, występuje nawet na pierwszej stronie mojej pracy dyplomowej, jednak znać to jedno a stosować się to drugie kiedy się dostaje srogie baty przestaje się ufać nawet sobie i chyba potrzeba lat żeby z samym sobą wygrywać
Big Lebowski / 2013-05-28 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kostolany kilkarotnie chcial sie wieszac :) ale gdy stosuje sie jego zalecenia to mozna sobie poradzic z rynkiem - jedno z jego zalecen mowi gdy brzmia dziala - kupuj , odnosi sie to gdy o spolce bardzo zle sie mowi , ma zla prase , wszyscy psiocza - to jest znak aby zakupic - czy to w stosunku do BRS obecnie jest aktualne nie wiem - byc moze..
mjazzga / 2013-05-28 21:12 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fajnie, na tym samym walnym robią też inną uchwałę w sprawie tego majątku mianowicie:
1

1. Walne Zgromadzenie postanawia wyrazić zgodę na zbycie (w tym wniesienie do innego podmiotu w formie aportu) przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki, (w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego oraz art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 2 pkt. 27 lit. e ustawy o podatku od towarów i usług) w postaci aktualnie funkcjonującej obejmującej organizacyjnie i finansowo wyodrębniony w Spółce zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań), przeznaczonych do realizacji przydzielonych zadań gospodarczych, tworzącej wyodrębniony w wewnętrznej strukturze organizacyjnej zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązań), przeznaczonych do prowadzenia na własny rachunek zarządzania, wynajmu oraz sprzedaży posiadanych nieruchomości.

2. Zorganizowana część przedsiębiorstwa Boryszew S.A. zostanie zbyta (w tym wniesiona aportem) na podstawie wyceny jej rynkowej wartości sporządzonej przez uprawniony podmiot.

§ 2

Wykonanie uchwały, w tym wybór podmiotu na rzecz, którego zostanie zbyta zorganizowana część przedsiębiorstwa Spółki, ustalenie warunków umowy zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz ceny zbycia, powierza się Zarządowi Spółki, z tym, że Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zobowiązuje Zarząd Spółki, przed zawarciem umowy, do uzyskania zgody Rady Nadzorczej wyrażonej w uchwale na dokonanie tej transakcji.
Big Lebowski / 2013-05-28 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niewiele mi to mowi - interpretacja rozna :)
Big Lebowski / 2013-05-26 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy konsolidacje na rynkach obecnie a na korekte przyjdzie czas - mysle ze po zakonczeniu polrocza i z wyzszych poziomow korekta bedzie startowac - obstawiam ze Dax rozpocznie korekte z poziomu ok. 8700pkt.aby rozpoczac fale wzrostowa z celem 10000 pkt ktory osiagnie w przyszlym roku tak obstawiam , na rynku japonskim mielismy z mocna realizacja zyskow do czynienia i nic wiecej i tu zawiode niedzwiedzi :), GPW hm. z ostatnich prasowych doniesien mozna dojsc do wniosku ze jestesmy mistrzami hehe. cieniasy jestesmy i nic wiecej - wiele spolek czolga sie po ziemi i tam zostanie - gdyz wbrew pozorom zbyt wiele czasu nie zostanie do konca przyszlego roku - tak mysle , rzeczywistosc jest taka ze brak solidnego kapitalu - zagranicznego na rynku a krajowy nie wystarcza - takze wiele spolek grajac do wlasnej bramki popenilo harakiri i o odbudowe zaufania bedzie trudno , czesto zastanawiam sie nad wyborem spolek do portfolio produkcyjnych a kryteria ustawiam tak ze : obecnosc na rynkach zagranicznych stala , ciekawy i perspektywiczny profil produkcji itp. i trzy spolki z GPW spelnaja dla mnie osobiscie te warunki tzn. dwie mam juz w portfolio a trzecia to Cormay , jedna z tych spolek popelnila harakiri i trudno bedzie jej o odbudowe zaufania uwazam , ciezko o dobry wybor do portfolio pomimo tylu spolek i sztuka jest wybraac spolke gdy jest na starcie tzn. w dolku a nie na szczycie - taka spolka byl Ekoexport i tu Kaczuzi oraz Golemowi naleza sie slowa uznania - ale to juz przeszlosc , moja spolka o ktorej wiedzieli tylko moji zaufani Forumowicze byl Quercus - gdy byl po 0,30zl ale male obroty zniechecaly mnie do zakupu - co bylo bledem przyznaje, na zagranicznych rynkach wiadomo ze BMW, Mercedes czy VW to znakomite konie i nie jest sztuka je wskazac - ja jednak obstawil bym obecnie Peugeot aby zarobic kilkaset procent a nie kilkadziesiat procent , z niemieckiego rynku zawsze polecalem spolki z MDax - gdyz jest tam pelno perel o silnych fundamentach i np. Klöckner & Co jest wart grzechu na longa uwazam..Czeste wpisy forumowiczow ze USA to bankrut i obrazanie szefa FEDu - tu redakcja powinna interweniowac - gdyz kultura tego wymaga , wyobrazmy sobie ze USA sa w recesji i nic nie czynia - za nimi idzie reszta swiata i takze polska gospodarka i wowczas bieda w kazdym polskim domu oraz kolejka do gar- kuchni i nie jest to z palca wyssane , USA na szczesci bankrutem nie jest - ma wzrost gospodarczy , takze w Europie a zwlaszcza gospodarka niemiecka - co jest bardzo wazne dla nas i u nas zawita wzrost gospodarczy co przelozy sie na zyski spolek - jednak cudow na GPW nie oczekuje gdyz brak kapitalu , zla struktura indexow i polityka przyczynila sie do tego ze kapital unika nasza gielde .. I to by bylo na tyle :) tekst ten stanowi prywatne przemyslenia i tak nalezy go odczytywac ..
jaskół / 2013-05-27 09:17 / portfel
Cześć Bigu !
Zgadzam się z Tobą, że trudno znaleźć u nas cos dobrego
- dobre spółki jak EEX czy CDP mają wysoki kurs

Napisałeś:
"... gdyz wbrew pozorom zbyt wiele czasu nie zostanie do konca przyszłego roku"

- czyli przewidujesz że zgodnie z cyklem 40-miesiecznym,
za 1,5 roku bedziemy mieli powtórkę z 2011 roku ?
Big Lebowski / 2013-05-27 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jaskol.. Nalezy sie z tym liczyc .. Pozdr
giero13 / 2013-05-26 18:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bigu:)

Ja od jakiegoś czasu obserwowałem Harper i nie jest to głupia spółka. Rośnie nie spektakularnie, ale systematycznie niestety obroty słabe. Spore inwestycje czynią, zwiększają zatrudnienie i poza krajem też inwestują...
Z NewConnect zastanawia mnie Admiral i nie pod kątem ostatnich wzrostów, ale przejęć planów, z których jak do tej pory się wywiązują...Ekoexport też był kiedyś na NewConnecnt i może Admiral da radę.
Ja Ekoexport mam spory pakied też od NewConnect i dokupowałem systematycznie.
Wtopiłem tam na Athonie i pamiętam też miałes ten papier...niestety bajki opowiadali, a wydawało się, że dobry biznes.

Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2013-05-26 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Giero.. Dobra analize spolki Duda to podawal Forumowcz , Ty takze mogl bys nieco wiecej o tych spolkach napisac :) Pozdr
giero13 / 2013-05-26 19:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytałem analiza Dudy super, ale ja obecnie nie mam czasu na analizy:-)Córka pierwsza mi się urodziła:-D
Jest zdrowym wcześniaczkiem i wymaga więcej uwagi, i opieki:-)
Może kiedys przysiądę i uzasadnię dlaczego te a nie inne spółki mam na oku.
Kupiłem w tym tygodniu Grupę Azoty tak do końca czerwca planuję potrzymać.

Pozdrawiam.

W przetwórstwie mięsnym spora selekcja i Duda jako gigant pewnie na tym zyska, wiem trochę o tym bo w branży rolniczej się obracam:-)
Big Lebowski / 2013-05-26 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gratulacje i niech sie zdrowo chowa :)
giero13 / 2013-05-26 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Bigu, ma apetyt i charakterek jak Panie położne mówią niemały w tak małej osóbce:-)

Pozdrawiam:)
mik0110 / 2013-05-26 15:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Gospodarzu,
łikend prawie się zakończył a kącikowa brać cały czas czeka bo "Słowa na niedzielę" nie było... :)
Big Lebowski / 2013-05-26 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Mik0 :)
mik0110 / 2013-05-26 20:39 / portfel / Tysiącznik na forum
no szacun Dude,
kawał kawał komentarza zasunąłeś...:)
dzięki
mik0110 / 2013-05-26 20:43 / portfel / Tysiącznik na forum
sorki,
kawał jeden raz miał być... :)
miło słyszeć o kormajku...

króciutkiego tygodnia pracy Tobie Bigu i Wszystkim Bywalcom Bigowego Kącika życzę, a potem dłuuugiego łikendziku
SZU / 2013-05-24 13:36
Witam gospodarza ( którego bardzo cenię ) i małe pytanie : jak widzi perspektywy GPW wobec widocznego coraz bardziej załamania gospodarczego w naszym pięknym acz dziwnym kraju ,zamieszania z OFE ( na które już wyrok zdaje się zapadł ) i bardzo prawdopodobnego w najbliższej przyszłości zamieszania politycznego - przedwczesne wybory ?
Wszystko wskazuje na możliwość sporej korekty - czy czasami nie jest to jednak czas na ZAKUPY?
PS - BIGu czy nie bierzesz pod uwagę zalożenia bloga lub własnej strony ? wydaje mi się ,że sukces byłby murowany ....pozdrawiam.
Big Lebowski / 2013-05-26 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Szu..Odpowiadajac na Twoje pytanie przytocze slowa boksera tzn. Enriu Goloty : Q.. jak nie teraz to kiedy :) , tak na powaznie to sa akcje ktore zawsze warto miec w portfolio zwlaszcza te ktore sa w mega trendzie np. Coca Cola , Nestle , Hugo Boss i wiele innych ale obecnie czas szukania perel ktore szoruja po dnie - chocby na zagranicznych rynkach Peugeot ktory zapodalem :) , takze na GPW nalezy sie rozejzec choc kokosow na GPW nie bedzie mysle - obecna hossa bedzie zaprzepaszczona - tak uwazam .. co do wlasnej strony czy bloga - malo obecnie pisze brak veny :) Pozdrawiam
mik0110 / 2013-05-21 23:18 / portfel / Tysiącznik na forum
siemka Bigu,
czy nadal wierzysz w CBK? myślę o perspektywie 2-3 lat...
w tym tygodniu trzeba zdecydować obejmować nowe papierki, czy sypnąć?
Chcę złożyć zapis i objąć nową emisję, więc Twoja ewentualna wskazówka "na nie" byłaby bardzo cenna... :)
Big Lebowski / 2013-05-22 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0..Commerzbank to drugi bank w niemczech co do wielkosci - przechodzi restrukturyzacje ale to dobry bank , obecne spadki wywolala fundusze inwestycyjne ktore sprzedawaly krotko aby tanio odkupic i objac nowa emisje - ja wierze w ten bank , takze wierze ze srebro wzrosnie.. Pozdr
mik0110 / 2013-05-22 21:26 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki Bigu,
tak myślałem ale nie szkodziło zapytać... :)
co do srebra to na razie leci za goldem tylko że 2 razy szybciej... :)
na Twojej S-półeczce ostatnio spore ruchy: 10% do góry w tydzień, za chwilę dycha w plecy w trzy dni... jak na rolerkasterze...
a co Cię skłoniło żeby Leszcza podebrać, myślisz że 11 groni to już twarde dno było?
Big Lebowski / 2013-05-23 13:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Na S- pozbywanie sie slabych rak mysle , idm hm. lubie czasem postawic na upadlego aniola - mysle ze ta spolka skorzysta na ociepleniu koniuktury na GPW i specjalnego bledu uczynic nie mozna - mysle ... Pozdr
Big Lebowski / 2013-05-19 12:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim ..
Big Lebowski / 2013-05-20 17:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam serdecznie Baranku Shaun:)
Big Lebowski / 2013-05-19 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak wiadomo mamy maj i powinno obowiazywac haslo sprzedaj w maju i odejdz :) jednak w tym roku haslo na czasie to : kup w maju i usiadz na czterech literach :), juz przed kilku tygodniami pisalem ze maj mielismy w kwietniu i inwestorzy ktorzy sprzedali i odpoczywaja to moga jeszcze przetrawic taki stan na rynkach - jednak spora czesc inwestorskiej Braci zajela pozycje short i to wlasnie jest obecnie paliwem do wzrostow ,to ze beda wahania to nawet dzieci powinny wiedziec - jednak do zakonczenia polrocza powinny byc wzrosty - takze na GPW, najlepsza strategia obecnie to zamknac pozycje krotkie i zakupic na sredni i krotki termin akcje jednak , na GPW na mega wzrosty nie liczyl bym - gdyz nasz rynek pupilkiem zagranicznych inwestorow nie jest - takim rynkiem obecnie jest Turcja i o powodach tego stanu pisalem juz wielokrotnie - jakies rodzynki u nas znalezc mozna i nalezy zakupic - takze akcje niemieckie polecam - gdyz na rynku niemieckim rekordy najpierw sa bite przez indax srednich spolek ktore sa wysmienite a nastepnie Dax dolacza - swiadczy to o tym ze na szerokim rynku kupowane sa akcje - czego nie mozna powiedziec u nas .. Obecna hossa na rynkach jest najbardziej znienawidzona - gdyz praktycznie nikt w niej nie uczestniczy i to jest piekne i tak ma byc :).. Wielu inwestorow i specjalistow zadaje sobie pytanie - jak dlugo to potrwa i dokad rynki zmierzaja i prorokow jest wielu - jednak wazne jest co powie The Oracle of Omaha tzn. Warren Buffet :) a on mowi ze akcji czas :)mamy .. I to by bylo na tyle :)
5424 / 2013-05-19 18:47 / Fan Linuxa Ubu
jak nazywa taki spadek który odbywa sie na końcu fali spadkowej i który ma bardzo długi cień sadkowy i bardzo mała swieczke pozdrawiam
wykresyGieldowe / 2013-05-25 09:25 / Tysiącznik na forum
wiszący młot.

wersja symetryczna to spadająca gwiazda
Big Lebowski / 2013-05-12 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim .
CIERPLIWY GRACZ / 2013-05-15 15:10 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc Big dzieki za komentarze
pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-05-12 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dax oficjalnie wybil sie gora z z wieloletniego trendu bocznego w ktorym sie poruszal od 2000r w kanale 8150pkt-2200pkt , zadajemy sobie pytanie w jakiej fazie rynku jestesmy - czy to koncowka hossy czy rozpoczyna sie sie nowy etap ? , fakty sa jedne jak wiadomo ale interpretacja rozna - to tak jak Kwicol wyliczal goralskie prawdy :) tzn. oficjalnie trend wzrostowy trwa od 2009r i mozna powiedziec ze to dlugotrwala juz hossa - jednak wlos mozna podzielic na kilka i takze mozna powiedziec ze po mocnej korekcie z 2011r trend wzrostowy nie jest jednak zbyt dlugi - tu kazdy inwestor sam sobie powinien udzielic odpowiedzi uwazam .. Rozwiniete rynki bija rekordy natomiast GPW rozczarowuje inwestorska Brac i przyczyn jest kilka takiego stanu : SP szuka zlotych jaj zapominajac ze wczesniej juz rosol z kury zjadl :), struktura naszych indexow jest bardzo niekorzystna i obecnie dojdzie jeszcze jeden bank - jak by brakowalo tego w wigu 20 , taki Dax ma dwa banki i dwie firmy ubezpieczeniowe w indexie 30 spolek , obecnie decydenci mysla jak by tu zrobic index z pieciu spolek i nastepne 30spolek - dlaczego nie od razu 30spolek i produkcyjnych spolek nam potrzeba wiecej - gdyz w innym przypadku hossa nigdynie zawita na GPW moim zdaniem .. Wzrosty w Japoni czy w Angli - tu przyczyna jest znaczna dewaluacja wlasnych walut i nic wiecej - nasz zloty jest mocny i nadal bedzie - dlatego uwazam ze struktura indexow jest wazna - mielismy kiedys dobre banki - jedna oddalismy w rece szemranego towarzystwa i za wyjatkiem PKO BP - nalezy miec obawy inwestujac w pozostale banki z naszych indexow - tak wlasnie czynia inwestorzy zagraniczni ..Podsumowujac - spolek produkcyjnych i perspektywicznych nam trzeba w glownym indexie np. GTC do perspektywicznych nie zaliczam .. I to by bylo na tyle :)
5424 / 2013-05-12 13:30 / Fan Linuxa Ubu
cześć Bigu co u ciebie słychać u mnie zaczyna być wszystko ok .......ale problemik tzn niewidylność mnie trochę zjadły. Rok temu równy wszystko pozamykałem wszystko po za s...
Co inwestować podaj jakieś papiery EWENTUALNIE metale albo waluty pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-05-12 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Cieszy mnie ze u Ciebie wszystko okey i zdrowie sie poprawia , u mnie takze wsio okey :),Jezeli chodzi o metale to uwazam ze na spadkach srebro nalezy dobierac systematycznie , jezeli spolki hm. mysle ze te o ktorych bardzo zle sie pisze obecnie :), z walut dolara polecam ale od przyszlego roku - obecnie mysle ze na zlotowce nalezy zostac .. Pozdr
5424 / 2013-05-12 14:09 / Fan Linuxa Ubu
na syn.. nadal wszystko Ok chociaż wszyscy wieszają psy
Big Lebowski / 2013-05-12 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mocne przewartosciowanie i chwiejne fundamenty co widac golym okiem..
5424 / 2013-05-12 14:27 / Fan Linuxa Ubu
dziękuje i nazanie
Big Lebowski / 2013-05-05 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-05-05 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Glowne indexy swiatowych gield na historycznych szczytach - mam na mysli amerykanskie indexy ale np. Dax jest takze w poblizu rekordu tzn. 8152pkt i ma szanse pobicie tego rekordu , swiadczy to ze na rynkach najwazniejszym czynnikiem jest tani pieniadz a koniunktura mniejsze ma znaczenie.. GPW tani pieniedz omija i przyczyn tego stanu jest wiele : SP rzucajac pakiety na rynek wydrenowal i tak skromne zasoby gotowki na naszej gieldzie , zapowiedz sprzedazy nastepnych pakietow powstrzymuje inwestorska brac przed zakupami - jednak najwazniejszym czynnikiem moim zdaniem struktura naszych indexow - gdzie dominuja banki oraz surowcowe spolki i mysle ze to odstrasza inwestorow zagranicznych - ktorzy preferuja obecnie np.Turcje i wcale mnie to nie dziwi hm. Turcja srednia wieku 28 lat , spoleczenstwo niesamowicie pracowite - pracuja po kilkanascie godz dziennie ,roszczen socjalnych jak i strajkow w tym kraju nie uswiadczysz w przeciwienstwie do nas i przykladow mozna przytaczac bez konca .. Jest szansa ze do zakonczenia polrocza indexy beda rosly - takze u nas jednak mysle ze rynki wchodza obecnie w w finalowa rozgrywke hossy ktora trwa od 2009r - na naszym rynku wlasciwie akcje rosly bardzo wybiorcza i pomijajac kilka spolek to wlasciwie od 2010r akcje mozna bylo sobie darowac :).. Jezeli struktura naszych indexow nie ulegnie zmianie to na wzrosty przyjdzie dlugo poczekac uwazam a urozmaicanie naszego glownego indexu spolkami z Ukrainy uwazam za wielki blad naszych decydentow..
Big Lebowski / 2013-05-05 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie takze nastapi przebudowa wig 20 i podobno ma opuscic glowny index GTC lub Boryszew - uwazam ze Boryszew nie zasluguje na glowny index - spolki groszowe nie powinny zasmiecac tego indexu , a mydlenie oczu obrotami niczego nie zmienia - BRS po drodze jest raczej z Petroinvestem lub Biotononem a nie z premium spolkami - takie jest moje zdanie i przyczyn mozna sie dopatrywac roznych - jednak najwazniejsza przyczyna ze tak jak OIL jak i Bioton tak i Boryszew - kopiac do wlasnej bramki inwestorow dlugoterminowych i insytucjonalnych zniechecaja do inwestowania w te spolki..
Ged / 2013-05-01 10:07 / Tysiącznik na forum
witam bywalców!

przyglądałem się ostatnio prowizjom maklerskim i wychodzi na to, że xtb ma najniższe (0,25%). ma ktoś jakies z nimi doświadczenia, warto przenosić rachunek? faktycznie są najtańsi?

pozdrowienia majówkowe z wielkopolski :)
yanko / 2013-05-02 06:45
dbmakler Deutsche Bank PBC Biuro Maklerskie 0.19% brak oplat za utrz.konta ,nie ma minimum-typu 5zl od operacj jak w innych biurach
Big Lebowski / 2013-04-28 15:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-04-28 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na glownych rynkach obecnie dominuja wzrosty a nasza rodzima gielda nadal okazuje slabosc - jednak uwazam ze jest szansa na wzrosty gdyz haslo : sprzedaj w maju i odejdz zrealizowalo sie juz w kwietniu i rynek sie znacznie oczyscil , obstawiam wlasnie ze do zakonczenia polrocza moga byc wybiorcze wzrosty tzn. jest szansa na takowe :), takze ostatnie rekomendacje analitykow ktorzy na wyscigi polecaja TPSA swiadczy o pesymistycznym nastawieniu analitycznej braci tzn. tak uwazam - gdyz nie widze przyszlosci tak w dywidendach jak i w wynikach tej spolki - wystarczy obejrzec wykres firmy wiadacej z TPSA FT i zalaczam wykres piecio letni http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/chart_big_kd.html?ID_NOTATION=195952&timeSpan=5Y&chartType=CONNECTLINE&openerPageId=aktien.detail.chart_kd.middle&BRANCHEN_FILTER=false&ID_NOTATION_INDEX=&fromDate=27.04.2008&toDate=27.04.2013&interactivequotes=false&useFixAverage=true&fixAverage0=0&fixAverage1=0&freeAverage0=&freeAverage1=&freeAverage2=&chartIndicator=&indicatorsBelowChart=VOLUME&indicatorsBelowChart=#timeSpan=5Y&e& i nie mam pojecia co nasi analitycy czynia zalecajac trzymanie lub kupno naszego telekomu - zaznaczam ze wykresy sa podobne na wiekszosci telekomow - spolki produkcyjne z naszego rynku nalezy nabywac - gdyz koniunktura sie zmieni i rodzynki takze u nas mozna znalezc i nabywac .. Zloty obstawiam ze bedzie stabilny i bedzie sie umacnial - kryzys europejski jeszcze bardzo dlugo bedzie straszyl i trzeba z tym zyc - jednak alternatywy dla akcji nie ma obecnie .. I to by bylo na tyle..:)
Bartek1989_01 / 2013-05-01 11:17
Witam ,
jak uważacie czy odwołanie Prezes PGNIG wpłynie negatywnie na firmę oraz pomysł podzielenia PGNIG na dwie spółki ?
ninek / 2013-04-26 21:35
Dobry wieczór
Dziś znowu chciałbym zwrócić uwagę szanownego grona na DUDE.
Co się dzieje widać gołym okiem. Przy słabym rynku właściwie nie drgnie. Przy najmniejszym odbiciu nawet przy stosunkowo niewielkim obrocie +5, +7. Uważam, że mocne ręce przejęły znaczną część.
Do tego dochodzą sygnały z rynku:
Prezes - "Q1 2013 będzie lepszy niż kiedykolwiek wcześniej"
DI BRE - W gronie spółek przemysłowych pozytywnym zaskoczeniem będą raporty Seco Warwick, PKM Duda i ZM Kania. Na przeciwnym biegunie znajdą się natomiast Alchemia, Boryszew, Kernel oraz Rovese.
Przełamane iutrzymane mimo bardzo słabego rynku kolejne wsparcie na 0,55. Taniejąca pasza, taniejący tucznik, wzrost eksportu itp.
To fakty.

Kiedyś Bigu powtarzałeś, że w spółkę trzeba wierzyć. Nie pamiętam już kto i co ale pisałeś że trzymał 6 lat bo wierzył. Wtedy myślałem, że to wieczność. Dziś już uważam za całkiem rozsądny przedział czasowy.

Jestem posiadaczem całkiem sporego pakietu ...
pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-04-28 15:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ninek .. Tak to prawda w spolke nalezy wierzyc - jednak jezeli spolka zawodzi to bez zalu nalezy sprzedac - tak mialem kiedys z Imexmetalem tzn. wierzylem w niego dosyc dlugo jednak zorientowalem sie ze decydenci oglupiaja ta spolke i wyszedlem , obecnie widze ze podobna gra jest na Boryszewie i chyba tez trzeba bedzie sobie dac spokoj - jednak mam spolke ktora nie zawodzi mnie i sprawia radosc - mam zaiar takze przez wiele lat trzymac i dokupowac.. To dobrze ze wierzysz w spolke a Twoje analizy podobaja mi sie :) Pozdr
Rajen / 2013-04-26 09:44
Dzień Dobry,

Odnośnie spółki na S, ciekawe rzeczy się dzieją:

"Raport bieżący 14/2013
ING OTWARTY FUNDUSZ EMERYTALNY - 99.000.000 akcji i głosów, udział w liczbie głosów na tym walnym zgromadzeniu - 9,0574 %, udział w ogólnej liczbie głosów - 7,48 %."


Kilka dni później rekomendacja z ING:
"ING obniżył rekomendację dla Synthosu do "sprzedaj" z "trzymaj"

Czyżby chcieli sobie dokupić taniej? :)

Wydaje mi się, że jeszcze zwalą kurs do minimów rocznych, tj. 4.30 i wtedy można się obkupić.

Pozdrawiam Gospodarza i kącik.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy