Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-04-27 09:06 / Bez rangi
"Amerykańska Rezerwa Federalna podejmie dziś decyzję o dalszym kursie polityki monetarnej. Trwa dwudniowe posiedzenie Komitetu Otwartego rynku, które zakończy pierwsza w historii Fed konferencja prasowa.

Inwestorzy z największą niecierpliwością oczekują wskazań dla dalszego kursu polityki monetarnej po kończącym się w czerwcu drugim programie skupu rządowych obligacji. Emocje są tym większe, że Fed ogłosi podczas konferencji kwartalne prognozy wzrostu gospodarczego, zatrudnienia i inflacji. Do tej pory protokół, który zawierał te prognozy, publikowano trzy tygodnie po posiedzeniu."

http://www.tinyurl.pl/?wADoOY40
mjazzga / 2011-04-27 09:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Thai
Chiny zafundowały sporą korektę http://stooq.pl/q/?s=shanghai_b&c=5m&t=c&a=lg&b=1 ciekawe jak to zagra świat
Thai / 2011-04-27 09:55 / Bez rangi
Witaj Mjazzga,
mysle, ze rynki glownie jednak czekaja dzis na FED... ale zobaczymy jak bedzie :) Pozdrawiam serdecznie
griffin / 2011-04-27 09:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem wszystkim :o)
WiThai :o)
A co tam FED teraz może zmienić? Obrali kierunek i na razie spokojnie płyną.
Zieloności życzę cykliniarzom parkietu :o)
Thai / 2011-04-27 09:39 / Bez rangi
wiThai :) Griffin :)
Tak... plyna... " na razie " :)
Obaczym jak rynki przetrawia gospodarcze prognozy FED :)
„Atrakcja” dzisiejszego dnia jest sama konferencja - "Bernake będzie musiał odpowiedzieć na sporo pytań dotyczących inflacji, obaw Fedu wobec rosnących cen ropy i tego, co sądzi na temat ciągłych spadków dolara przez ostatnie trzy lata"
griffin / 2011-04-27 09:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Łatwo Ben mieć nie będzie ;oP
Ale tani dolar jest im w tej chwili potrzebny. Swoją drogą to sam jestem ciekaw jak to rozegrają w długim terminie. Pewnie reszta świata pokryje amerykańskie długi.
Thai / 2011-04-27 10:03 / Bez rangi
O 20:15 zaprezentuje Ben nowa strategie komunikacji ;) Reakcja na rynku walut da odpowiedz jak w tej nowej formule Ben wypadl ;)
MK 72 / 2011-04-27 07:49 / (Marcyś)
Witam Szanowne Grono

Miłego dnia życzę
Thai / 2011-04-27 08:53 / Bez rangi
Witaj MK... Powitania Wszystkim

Powodzenia w sesji zycze... Dobrego dnia :) Serdecznie pozdrawiam
dianthus4 / 2011-04-27 02:48 / portfel
Hej
Bigu a co myslisz o Kruku?
Spotkaleś sie moze z firma o podobnym profilu gdzies za granica?
W sumie to jak ktos ma dojscia to moze zrobic miniFOZZ.
Big Lebowski / 2011-04-26 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2 / 2011-04-26 21:01
przywitał
tak pozwole sobie wklejke zrobic

Strokuś is back! But not for good... [2]
Witam po 2,5-letniej przerwie :-)

Niestety nie na dobre, bo:
1) czasu notorycznie brak
2) raczej czarne chmury się nad giełdami kłębią

Tak jak na jesieni 2008 pisałem, że zaczynam akumulować akcje
(http://www.money.pl/forum/temat,3,1295276,1296616,15,0,re;gpw;zielony;tydzien;poprawil;nast
roje.html#A1296616), tak teraz śpieszę donieść, że portfel skojarzony z akcjami po tych 2
latach redukuję.
I choć nie wiem kiedy ten moment szczytowy nastąpi, podobnie jak nie wiedziałem kiedy będzie
dołek (pisałem wtedy o zdecydowanych zwyżkach od stycznia 2009, co okazało się małym
falstartem), to jednak wiem, że jest już na tyle blisko, że nie warto podejmować
zwiększonego aktualnie ryzyka.
Może szczyt będzie za chwilę, może na jesieni, a może na wiosnę 2012 (choć to już raczej
ostatni możliwy termin).
Nie wiem.
Wiem jednak, że:
- mijają 4 lata od poprzedniego szczytu,
- szczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Polsce mamy raczej za sobą, a na jej wykresie
średnia EMA-5 przebiła od góry SMA-15 co dotychczas owocowało... resztę można doczytać tutaj
http://www.money.pl/forum/temat,3,297006,297721,15,0,re;komentarz;do;sesji;19;12.html#A29772
1
- są inne klasy aktywów, które oferują nadal lepsze perspektywy
w 2008 pisałem o oczekiwanych 500% zysku na cukrze w 5 lat
(http://www.money.pl/forum/temat,3,1301085,1301818,15,0,.html#A1301818)
minęły 3 lata i w tym czasie cukier poszybował 200%. Jest jeszcze trochę czasu, żeby dobić
do 500% ;-)

Póki co zamiast akcji polecam więc pysznego croissanta (z dobrej mąki pszennej) i do tego
słodzoną kawę. Zarówno kawa, jak i cukier są ciągle historycznie niesamowicie tanie w
porównaniu do ceny złota.
A akcje pewnie jeszcze porosną... tylko po co ryzykować.
Zaś po finałach Euro 2012 koniecznie obligacje (szczyt inflacji).

Pozdrawiam wszystkich szukających drogi!
I do zobaczenia za rok, czy dwa :-)
strokuś

hmmmmmmm
cosik mnie sie zdaje ze strokus zdziebeczko za szybko przed szereg wychodzi-;))
Bigu jak mozesz skomentuj-;)
Big Lebowski / 2011-04-26 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Czytalem wypowiedz Strokusia juz wczesniej - kazdy ma swoja strategie i Strokus ma wlasnie taka i nalezy to uszanowac.. Ja osobiscie nie uznaje spekulacji na towarach zywnosciowych - gdyz uwazam ze takowa jest na bakier moralnoscia - przez spekulacje na zbozach , olejach itp.. najubozsza czesc ludzkosci nie moze podstawowych artykulow zywnosciowych nabyc gdyz jej nie stac - jest tyle innych mozliwosci spekulacji i jak mam ochote to siegam po nia , jezeli chodzi o strategie Strokusia i opinie na temat rynku - to nic nowego tzn. wystarczy poczytac poprzednie wypowiedzi Bialka - wielokrotnie zarzucalem Bialkowi ze wyciaga mylne wnioski - jak bedzie obaczym , korekty mocniejsze beda - obstawiam taka w drugim polroczu ale zakonczenia hossy nie obstawiam.. Pozdr
amigo2 / 2011-04-26 21:15
dzieki

szanuje szanuje-;)))))))
co do hossanny moja opinie znasz czyli 2014-;)
a korekte bym wypatrywał tak gdzies czerwiec-;)
5424 / 2011-04-26 19:52 / Fan Linuxa Ubu
wzrosty az dech zapiera i nikt ich nie komentuje z radości coś nie tak na forum
Big Lebowski / 2011-04-26 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jak dlugo bedzie posepny nastroj na forach - tak dlugo Twoje inwestycje sa bezpieczne i nadal mozesz zwiekszac zaangazowanie , jezeli na forach uczestnicy beda mieli wiele do powiedzenia oraz radosc nastanie wowczas skracaj natychmiast pozycje - jednak na to troche czasu jeszcze potrzeba.. Pozdr
5424 / 2011-04-26 20:10 / Fan Linuxa Ubu
Ale przecież tutaj starzy wyjadacze siedzą ja się nieraz czuje tutaj jak nieopierzona gęś ........
Big Lebowski / 2011-04-26 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie starzy wyjadacze - takze sa bez akcji , tak jak juz pisalem wczesniej : wiele i wielu mowi o akcjach - jednak niewielu ma akcje , Polska analitykiem stoi , wszyscy wszystko analizuja hehe czynu nam trzeba Cyfra i zwyklych nudnych a tacy tylko zarabiaja - inwestorow co spokojnie siedza na czterech literach majac solidnie zaopatrzone portfolio..
5424 / 2011-04-26 20:19 / Fan Linuxa Ubu
mam obecnie tylko trzy pozycje w portfelu albo będzie wóz albo przewóz zobaczymy
TrentX / 2011-04-26 16:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :]
Dzieki Thai za zyczenia , jako ze moj iPlusowy modem padl jak kawka , to bedac poza domem nie reagowalem na zyczenia wielkanocne, co niniejszym czynie i nadrabiam zaleglosc, dziekujac i zyczac z wzajemnoscia :)
Thai / 2011-04-27 09:03 / Bez rangi
I ja dziekuje TrentX, i pozdrawiam :)
kristopher1 / 2011-04-26 14:04 / portfel
Witam wszystkich
Co sadzicie a akcjach Budimexu ??
Niedługo prawa do dywidendy, no i wiosna powinno się ruszyć w budownictwie.

I pozdrowienia ze słonecznego Lublina ;)
Rajen / 2011-04-26 21:32
Mogę jedynie podpowiedzieć, że w zeszłym roku kupując akcje tej spółki pod dywidendę traciło się, bo kurs po odcięciu wartości dywidendy nie chciał się piąć w górę, a wręcz spadał.
Teraz są trochę inne czasy i jak będzie w tym roku to się okaże - powodzenia.
Thai / 2011-04-26 09:58 / Bez rangi
Powitania Wszystkim :)

Wyglada, ze mamy we Wrocku „ame agaru”…
… i mglisty poczatek dnia, rozpogodzenia i slonca zycze :)

Powodzenia w decyzjach parkietowych, dobrego dnia… Serdeczne pozdrowienia :)
Thai / 2011-04-26 10:15 / Bez rangi
„Inwestorzy po raz kolejny rzucili się na złoto i srebro”
Obecnie złoto rośnie w ujęciu dolarowym, ponieważ ludzie uważają, że USA tracą kontrolę – powiedział Matthew Turner, analityk do spraw metali szlachetnych w domu transakcyjnym Mitsubishi (...)
– Jak na razie nic zdaje się nie zakłócać hossy na rynku złota – powiedział James Steel, analityk rynku metali szlachetnych w HSBC w Nowym Jorku. Kiedy pojawiają się obawy związane z zadłużeniem USA lub UE, złoto zdaje się na tym korzystać.

http://www.tinyurl.pl/?0MqAge9L
Thai / 2011-04-26 10:19 / Bez rangi
„Mennica: Większe zainteresowanie srebrem”
– W ostatnich tygodniach rzeczywiście sprzedawaliśmy znacznie więcej srebra niż w przeszłości. Każdego tygodnia były nawet transakcje po kilkadziesiąt kilogramów – komentuje Mariusz Przybylski, rzecznik Mennicy. – Trzeba przy tym pamiętać, że srebro inwestycyjne, w odróżnieniu od złota, jest obciążone 23-proc. stawką VAT. Mimo to jest coraz więcej chętnych, którzy akceptując wyższe ryzyko niż w przypadku złota, oczekują wyższej premii. Wahania cen srebra zazwyczaj są wyższe niż żółtego metalu, poza tym cena srebra jest skorelowana z cenami metali przemysłowych – podsumowuje.

http://www.tinyurl.pl/?xegvuGW5
Thai / 2011-04-25 21:59 / Bez rangi
Ludovico Einaudi - "Nuvole bianche" :)

http://vimeo.com/22439234
5424 / 2011-04-25 21:13 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich w zasadzie po świętach i mam prośbę o podrzucenie linku do wykresów i analizy technicznej towarów wszelkich notownych na giełdzie
5424 / 2011-04-25 22:19 / Fan Linuxa Ubu
Witaj Thai i dobranoc do jutra
Big Lebowski / 2011-04-25 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Swieta , swieta i po swietach - jutro nowy dzien i nowy pieniadz , obstawiam ze zachowanie gield bedzie pod dyktando zachowania sie amerykanskiej waluty tzn. usd bedzie sie oslabial a rynki beda generowac wzrosty w tym takze GPW.. Amerykanska waluta obrala obecnie kierunek na 1,50 w stosunku do euro a nastepny etap bedzie 1,60 i mysle ze jeszcze w tym polroczu to nastapi , nasi eksporterzy wiekszosc swojej produkcji wysylaja do strefy euro to i tak bardzo slabego dolara nie odczuja - wiekszosc naszego eksportu wchlania - gospodarka niemiecka , gospodarka niemiecka jest obecnie lokomotywa wzrostu gospodarczego w Europie - co przeklada sie znacznie na korzysc naszej takze gospodarki..
Big Lebowski / 2011-04-25 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam swiatecznie Wszystkich..
Big Lebowski / 2011-04-25 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje za zlozone zyczenia ..
Thai / 2011-04-25 21:25 / Bez rangi
Prosze :)

Powitania Dude :)
Pozdrawiam Cie najserdeczniej... jeszcze poniedzialkiem swiatecznym :)

We Wrocku wieczorny poniedzialek lany lanym z nieba deszczem... i burzowy...
Udalo mi sie zdazyc w podrozy z Beskidow przed deszczem :)))

Do poczytania: o wpływie ufinansowienia rynku surowcow oraz globalnej luzniej polityki monetarnej
/Autor: SiP/
http://www.tinyurl.pl/?e2IjCaV3
Big Lebowski / 2011-04-25 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Lany poniedzialek jest wskazany - chocby wieczorem..:) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze a takze switeczne posylam..:)
Thai / 2011-04-25 21:40 / Bez rangi

Lany poniedzialek jest wskazany - chocby wieczorem..:)

:))) Polewa z nieba tym deszczem dosc obficie
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-25 21:55
w centralnej musieli porzadnie lac z wiader albowiem z nieba nic nie chce kapac ;) pozdrowienia dla kacikowiczow
Thai / 2011-04-25 22:09 / Bez rangi
Moze to co ma napadac z nieba dolaczy... tylko ze we wtorek nie lany :) Pozdrowienia Adrianoo
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-25 22:11
totez naciskam ze jak juz cos ma leciec to popropsze dzis do polnocy ;) pozdrowienia Thai:)
axima / 2011-04-24 16:43 / Bywalec forum
Zdrowych i wesolych swiąt Tobie Bigu i Wszystkim piszacym i czytającym
zosia nie logo / 83.2.213.* / 2011-04-24 09:05
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym
Ciułacz / 2011-04-24 01:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołego Alleluja !!! od Ciułacza dla Gospodarza.
Dołączam również życzenia dla Cyfry ,bo go gdzie indziej nie znajdę.
5424 / 2011-04-24 21:25 / Fan Linuxa Ubu
Dzięki Ciułaczu za życzenia
pietroo / 2011-04-23 22:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystkim życzę wspaniałych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy :))

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy