Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
pietroo / 2011-04-21 21:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu, witam Kącikowiczów :))

Widzę nowy zakup w portfelu. Czyżbyś o tym papierku pisał kilka tygodni wcześniej?

Pozdrawiam serdecznie
pawciomerc / 2011-04-21 20:48 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

i milego wieczoru, no ale ja sie troche martwie ze nie ma korekty no ale...
Big Lebowski / 2011-04-21 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pawcomerc.. Co do korekty hm.. uwazam ze jezeli masz wybrany walor na oku to przy lekkim nawet oslabieniu kupuj i do zakonczenia polrocza mozeesz smialo trzymac - tak uwazam.. Pozdr
padik / 2011-04-21 19:59
Czy w Twoim portfelu nie wkradł się błąd? Chodzi mi o pbsfinanse - piszesz, że kupiłeś po 0,33 gdy w tym czasie ceny oscylowały wokół 1,33. Czy to nie "czeski błąd"? I przy okazji: co sądzisz o perspektywach dla tego PBFu?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-04-21 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Padik.. Nie ma bledu kupowalem go po 0,33 zl jako jeszcze Beefsan i obecna nazwe spolka zmienila przy cenie okolo 1,30 - przepisana jest tylko nazwa ..Perspektywy hm.. usadowil sie tam bank i mysle ze wiedza co czynia .. Pozdr
Big Lebowski / 2011-04-21 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2011-04-21 19:30 / Fan Linuxa Ubu
witaj widzę coś nowego w portfelu
Big Lebowski / 2011-04-21 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Tak kupilem niewielka ilosc Investconu .. Pozdr
needle / 2011-04-21 21:52 / Bez rangi
a ja dodałem papier do obserwowanych gdyż zauważyłem, że ma przyzwoite wskaźniki
na razie popatrzę:-)

pozdro

PS czy u Ciebie także szalona Brydzia pisuje...?
Big Lebowski / 2011-04-22 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Igla.. Czasem pojawia sie z wsciekla piana na pysku .. Pozdr
Thai / 2011-04-21 20:42 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Moc pozdrowien sle serdecznych i przedswiatecznych na mily wieczor :)

PS. Do poczytania w miedzyczasie scenariusz rozwoju Azji: „Wiosna azjatyckich gospodarek” /Metablog Obserwatora Finansowego/
http://www.tinyurl.pl/?KRCW1FE1

PS. 2 Do poogladania „niebywalo kino powolnej, ale jakze sensownej akcji” ;)))
http://www.bociany.ittv.pl/aplet/index_wmp.php
needle / 2011-04-21 21:57 / Bez rangi
dlaczego u Ciebie nasza wspólna ranga się pojawia a u mnie nie...?:/
Thai / 2011-04-21 22:06 / Bez rangi
Hmmm... nie wiem :-) Ale moze money.pl na Twoje pytanie zna odpowiedz

Tak to juz bywa w Kacikach, ze raz ranga jest a raz jej nie ma... ale nie przepadla na dobre :-)
Pozdrawiam Cie Needle :-)
Big Lebowski / 2011-04-21 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Bociany to bardzo pozyteczne ptaki - bez nich nie bylo by przyrostu naturalnego ..;-).. Takze mocno i serdecznie pozdrawiam wieczorowo i przedswiatecznie ..:)
Thai / 2011-04-21 21:04 / Bez rangi
:))))))))) O tak... bardzo wazne! :) Tu chodzi o konsekwencje dla gospodarki, panstwa... a jakze :)


http://www.bociany.ittv.pl/aplet/index_wmp.php

Te dwa: Przygoda i Dziedzic sa wyjatkowe :)
Thai / 2011-04-21 14:21 / Bez rangi
"Zielone technologie - rzad - promocja"
IAR - Biznes
21 Kwi 2011, 14:15
21 firm mogących się pochwalić posiadaniem technologii służących ochronie środowiska przeszło do drugiego etapu projektu GreenEvo-Akcelerator Zielonych Technologii.

(...) projekt nawiązuje do zasad stanowiących podstawę Zielonej Gospodarki, preferującej zrównoważony rozwój.
Propaguje też skutecznie za granicą polskie rozwiązania w dziedzinie ekologii, a rząd chce pomagać firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków.

http://stooq.pl/n/?f=450766
Thai / 2011-04-21 14:23 / Bez rangi
Lista zakwalifikowanych technologii:

http://www.tinyurl.pl/?DvERCfm5
Thai / 2011-04-21 14:10 / Bez rangi
Dla Dude :) oraz posiadaczy komentarz do sytuacji technicznej COG:

„Strona popytowa zainicjowała dzisiaj silny ruch cenowy, co w konsekwencji doprowadziło do konfrontacji w rejonie poprzedniego szczytu. W niniejszym opracowaniu chciałbym jednak wyeksponować znaczenie niezwykle istotnej zapory podażowej: 5.24 – 5.30 zł. W tym szerokim korytarzu cenowym plasują się bowiem projekcje prospadkowej formacji XABCD. Trzeba zatem przyznać, że zanegowanie w/w układu należałoby potraktować pozytywnie, jako zapowiedź kontynuacji ruchu wzrostowego. Istotnym wsparciem pozostaje natomiast strefa: 4.55 – 4.57 pkt. Przełamanie z kolei tak wyznaczonego obszaru Fibonacciego wskazywałoby na wyczerpywanie się presji popytowej.”
/Opracowanie: Paweł Danielewicz/
Thai / 2011-04-21 14:07 / Bez rangi
„Metoda masowego wytwarzania grafenu Włodzimierza Strupińskiego została opatentowana”
Metoda wytwarzania grafenu do celów przemysłowych, opracowana przez dr. inż. Włodzimierza Strupińskiego uzyska ochronę patentową na całym świecie. Dzięki środkom przyznanym przez resort nauki Polacy mogą rozwijać i komercjalizować autorską technologię.

http://www.tinyurl.pl/?gmyllznJ
Thai / 2011-04-21 08:35 / Bez rangi
Powitania Wszystkim :)

Czwartkowym slonecznym porankiem pozdrawiam serdecznie

Dobrego dnia zycze oraz w sesji prymarnego powodzenia :)))
dodge / 2011-04-21 08:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Izunia

Pozdrawiam serdecznie również ze słonecznego stoku mego.

Uśmiechy podesłałem mailem przed chwilą, ale i tutaj kilka zaadresuję do Ciebie kilka :)))))))))))))))))))

Miłego czwartku
Thai / 2011-04-21 09:09 / Bez rangi
Witaj Macku

Twoj sloneczny stok ma sie dzis tak, jak i me miasto bardzo wielu mostow :)

Dziekuje za emailowe usmiechy, posylam wzajemnie do Ciebie :)))))))))))))))))))

Przedswiatecznie pozdrawiam serdecznie.
Thai / 2011-04-21 08:56 / Bez rangi
DSS... "Zarząd Spółki Dolnośląskie Surowce Skalne S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, że otrzymał analizę wyników badań przeprowadzonych przez Instytut Górnictwa Politechniki Wrocławskiej oraz FEI Company w Australii (...)"

Przeprowadzone uzupełniające badania zawartości tytanu w złożu Piława Górna potwierdziły występowanie podwyższonych ilości ilmenitu (minerału tytanu), osiągającego w przypadku najbardziej obiecujących próbek koncentracje do 11% wagowych.
Powyższe wyniki potwierdziły zasadność złożenia przez Emitenta w Ministerstwie Środowiska wniosku o udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża rudy tytanu.

Z kolei badania technologiczne próbek pyłów powstających w procesie produkcji kruszyw pozwalają na stwierdzenie możliwości pozyskiwania z pyłów koncentratów grafitowych, koncentratów siarczkowych wzbogaconych w nikiel, molibden i miedź oraz koncentratów w pewnym stopniu wzbogaconych w tytan, jak również nośników pierwiastków ziem rzadkich.

http://www.tinyurl.pl/?tSxAr3O0
Big Lebowski / 2011-04-20 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=ifp_SVrlurY&feature=related Greatest Guitar Solo Ever
Big Lebowski / 2011-04-20 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=yGKPHFrHVVY George Harrison Playing Here Comes The Sun
Big Lebowski / 2011-04-20 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
jelon86 / 2011-04-20 21:08 / portfel
Dobry wieczór
Że tak polecę cytatem: nastały piękne dni wszystko się zazieleniło z letnim przesileniem wszystko się zmieniło, czy jakoś tak hehe
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-04-20 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jelon.. Pozdrawiam
5424 / 2011-04-20 20:19 / Fan Linuxa Ubu
inna spóleczka z twojego portfela wreszcie zaskoczyła......... i zastanawiam się dokąd doleci i czy nie przesiąsć się z nie w mój pierwszy bank bo zdołowali go potęznie
amigo2 / 2011-04-20 20:18
przywitał

strasznie naganiaja na forexa-;))) zaczyna sie wciaganie Lepkusia
kazumi / 2011-04-20 20:28 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
strasznie naganiaja na forexa-;)))
gdzie ? na parkiecie ? :-)
pozdr
amigo2 / 2011-04-20 20:43
nie nie drogi Kzazumi reklam nie czytasz (ogladasz)-;))))))))
mnie tam wszystkie skrzynki zaspamowali-;)
kazumi / 2011-04-20 20:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Kzazumi
heh...tak zdewastować mojego pięknego nicka :-)
na parkiecie było ostatnio sporo artykułów o fx :-)
amigo2 / 2011-04-20 20:52
oj tam oj tam zwykła literowka-;)))))))

banki lokaty juz po 11,5 % proponuja-;))
5424 / 2011-04-20 20:22 / Fan Linuxa Ubu
moje zdanie jest takie że na forexe i towarach trzeba zacząć brać SSSSS bo wszystko wywindowane w niebo nie ma na czym oka zawieśić
5424 / 2011-04-20 20:24 / Fan Linuxa Ubu
na kontraktach miało być nie na forexe
Big Lebowski / 2011-04-20 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Wszyscy znamy stopnie wtajemniczenia inwestora tzn. nie idzie na akcjach - to kontrakty , na kontraktach silna presja aby sie odegrac ;-) a wowczas przenosimy sie na forex hehe , zapominamy ze na kontraktach cale banki sie przewiozly i zaliczyly plajte.. I to by bylo tak pokrotce.. :) Pozdr
amigo2 / 2011-04-20 20:33
z jednej strony zal mnie tych Lepkusi nagonionych bo czytajac fora coraz wiecej sie przenosi,ale z drugiej Lepkus to Lepkus-;))))))))) słuch po nich zaginie

ja osobiscie wole dziecko sobola NC-;))) kupic odczekac z miesiac dwa i 300-500%
bez wiekszego ryzyka-;))))
Big Lebowski / 2011-04-20 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NC - piekna sprawa , jednak przyjdzie dzien w ktorym peknie niebo i spadki po -20% nie beda najgorsze - najgorsze ze nawet na takim spadku nie bedzie popytu i to przez wiele sesji..
amigo2 / 2011-04-20 20:41
pełna zgoda-;)))))
trza byc czujnym jak to mowia

ale mniej nerwa od kontraktow opcji i takich tam roznych wynalazkow-;))))

teraz polecam JDB od 14 gr obaczy sie ile da zarobic
mjazzga / 2011-04-20 20:02 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Big
dużo by pisać, po prostu dzięki;]
pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-04-20 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Pozdrawiam serdecznie
5424 / 2011-04-20 19:52 / Fan Linuxa Ubu
witaj widziałeś orange fruit
Big Lebowski / 2011-04-20 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Ano rosnie gratki za dobre obstawienie.. Pozdr
5424 / 2011-04-20 20:09 / Fan Linuxa Ubu
to nie obstawianie ..........jak będę miał czas to zapodam następną pewną pozycje na zarobek pozdrawiam
kazumi / 2011-04-20 19:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bigu.
Mysle ze walor Cie umeczyl i powinienes sprzedac - aby nabrac dystansu i zaczerpnac swiezego powietrza..

hehe...to aż widać ? :-)
pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-04-20 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ano widac , widac , pamietasz co Ci naopisalem ostatnio na temat BRS - to byla niedziela a chyba w poniedzialek wydali analitycy z BRE - prawie blizniacza rekomendacje dla tej spolki - obecne wahania i zachowanie spolki swiadczy ze inwestorzy instytucjonalni wzieli na tapete ta spolke i obraz oraz ocena tej spolki zmienia sie calkowicie na GPW , dawno temu napisalem ze dwie spolki z mojego portfolia sa kandydatami do glownego indexu i nadal tak obstawiam.. Jaki sam sobie mozesz udzielic odpowiedzi.. Relkacje w tej spolce z inwestorami instytucjonalnymi sie zmieniaja i chocby wczorajsza prezentacja dla instytucjonalnych inwestorow o tym swiadczy .. Czasu nam trzeba - jednak tak jak napisalem jezeli potrzebujesz dystansu to sprzedaj - odkupic zawsze mozesz..
kazumi / 2011-04-20 20:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
to sprzedaj - odkupic zawsze mozesz..
wystawiłem, ale mi się nie sprzedało :-) a później zapisać się na akcje z praw poboru i potrzymać...
dzięks :-)
kazumi / 2011-04-20 19:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
to aż widać ? :-)
kur/na miało być:
to aż tak widać ? :-)
Thai / 2011-04-20 19:35 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Pozdrawiam Cie najserdeczniej i goraco na mile powitanie :)

PS. Parkietowy zostal czwartek i... czas na swiateczne dni :)))
Big Lebowski / 2011-04-20 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Kazdy dzien na gieldzie moze byc dobry - takze czwartek ;-).. Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam wieczorem..:)
Thai / 2011-04-20 19:42 / Bez rangi

Kazdy dzien na gieldzie moze byc dobry - takze czwartek ;-)..

;-))) No jasne... jakby nie bylo to bedzie... Wielki Czwartek
Big Lebowski / 2011-04-20 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zaskoczyly sila wzrostow nawet najwiekszych optymistow - obstawiam ze trwa ucieczka od dolara w dobra trwale tzn. akcje , stad tak mocne zachowanie niemieckiej gieldy gdyz akcje z Daxu sa gwarancja solidnych zyskow oraz sowitych dywidend , nasze akcje takze beda uczestniczyc w zyskach niemieckich firm i odlogiem lezec nie beda .. Jezeli chodzi o zloto to obstawiam do konca roku jakies 10% wzrostu jeszcze - srebro podazy podobna droga - mamy obecnie przemieszczanie gotowki w dobra trwale tzn. akcje .. Uwazam ze na dobre akcje nie jest za pozno i nadal rekomenduje strong buyy az do zakonczenia polrocza.. I to by bylo na tyle.. :)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-04-20 18:06 / portfel / Tysiącznik na forum
słoneczne pozdrowienia dla Thai przesyłam
Thai / 2011-04-20 19:37 / Bez rangi
Wzajemnie Cie slonecznie Graczu cierpliwy pozdrawiam :)
Thai / 2011-04-20 19:37 / Bez rangi

Graczu cierpliwy

Graczu Cierpliwy
kazumi / 2011-04-20 16:01 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie.
Takie pytanie techniczne wczoraj było posiedzenie KNF i nic nie było o Borku (zatwierdzeniu prospektu itp ) ile to można przeciągać?

nic nie przeciągają...trochę to musi potrwać, zresztą nie ma się co spieszyć do tych nowych (narazie) pustych akcji...trzeba zachować spokój w tej kwestii, drukowanie nowej makulatury musi trochę potrwać. Poprzednim razem było tak:
- 02.09.2010 r. złożenie prospektu emisyjnego KNF,
- 06.10.2010 r. rejestracja jednostkowych praw poboru
- 08.11. 2010 r. zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez KNF.
Obecnie
25.03.2011 r. złożenie prospektu emisyjnego KNF,
13.04.2011 r. rejestracja jednostkowych praw poboru,
poprzednim razem od złożenia prospektu do zatwierdzenia minęły prawie 2 miechy..teraz myślę, że może być krócej, ale jeszcze trochę to na pewno potrwa...
a przy okazji wkleję to co napisałem wczoraj u Bebe na temat zachowania kursu BRS..
___________________
No i spychają śmiecia gdzie jego miejsce, czyli poniżej 1 zetola. A tam już czeka nowy
miliard pustych akcji. Kurs musi zejść dużo niżej od obecnego stanu bo przecież
instytucjonalny, który ma wyłożyć kasę na kolejne miliony akcji, w przewartościowanego
balona nie zainwestuje. A teraz kurs jest ewidentnie przewartościowany - tylko proszę nie
patrzeć na aktualne wskaźniki giełdowe bo te na niektórych portalach są przekłamane ze
względu na odcięcie praw poboru. Nierozsądne ze strony Boryszewa byłoby puścić akcje dla instytucjonalnego po 50 gr za sztukę przy cenie rynkowej akcji 1 zł. Mogłoby to
spowodować gniew obecnego akcjonariatu i zszarganie wizerunku spółki. Lepiej będzie
zjechać z kursem zmniejszając przewartościowanie akcji oraz jednocześnie dyskonto
pomiędzy ceną emisyjną dla instytucjonalnego a ceną rynkową akcji.
Trzeba sobie powiedzieć jasno: wzrost kursu giełdowego nie jest w tej chwili na rękę
rządzącym spółką. Wiedząc kto i ile akcji ma (po nowej emisji będzie miał dwa razy
więcej) to można zapomnieć o wzrostach, aż będzie emisja dla instytucjonalnego. Nim akcje będą droższe tym trudniej będzie znaleźć inwestora instytucjonalnego chcącego
zainwestować z małym dyskontem do aktualnej ceny rynkowej a duże dyskonto rozgniewa
dotychczasowy akcjonariat. Chyba, że by znaleźli instytucję która dostanie duże dyskonto
ale zobowiąże się do nie sprzedawania akcji przez kilka lat - to to może by przeszło.
Pełne potwierdzenie powyższych faktów będzie można zaobserwować gdy pojawi konkretne cenotwórcze info - jak wzrost będzie tłamszony to wszystko się złoży w określoną całość.
________________
dodam jeszcze że w późniejszych godzinach (tak mi się przynajmniej wydaje) pojawiła się prezentacja ze spotkania z funduszami z dnia wczorajszego. Co w zasadzie oznacza, że szukają wśród nich inwestorów co oczywiście nie jest zaskoczeniem ponieważ na ostatnim walnym była podjęta stosowna uchwała upoważniająca zarząd do drukowania akcji skierowanego dla instytucjonalnych...
pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-04-20 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Mysle ze walor Cie umeczyl i powinienes sprzedac - aby nabrac dystansu i zaczerpnac swiezego powietrza.. Pozdrawiam
mjazzga / 2011-04-20 16:11 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z taką pewnością to czemu by nie pchnąć dziada w rynek przecież wiadomo że odkupi się dużo taniej
kazumi / 2011-04-20 16:21 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
z taką pewnością to czemu by nie pchnąć dziada w rynek przecież wiadomo że odkupi się dużo taniej
wystawiłem, ale mi się nie sprzedało
to jest tylko i wyłącznie moja osobista opinia i pogląd nie można ich brać pod uwagę przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych...
pozdrawiam
Thai / 2011-04-20 15:03 / Bez rangi
"Dwa lata, dwa miesiące i 3 dni od dna bessy"
Autor: Trystero

http://www.tinyurl.pl/?vANJ1hw4
TrentX / 2011-04-20 14:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Moja Tosterowa spolka dzis wymiata na NC :)
Thai / 2011-04-20 14:39 / Bez rangi
Temat biodegradalny - jak dotad - rowniez ma sie dzis dobrze :)
tomtay / 2011-04-20 15:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bioopałowo-energetyczny również miło :)
Thai / 2011-04-20 15:53 / Bez rangi
:) To Pan sie zalapal na ten temat?
tomtay / 2011-04-20 16:00 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
podoba mi sie ten temat proszę Pani :)
ino mam nadzieję, że spekulanty nie zaczną bujać, bo patrząc na arkusz zleceń po stronie sprzedaży to aż się prosi, no chyba, że poukrywane to są :)
Thai / 2011-04-20 19:44 / Bez rangi
Mnie interesuja oba tematy :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy