Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
el pozero / 2011-04-11 11:43 / portfel
Witam,

Bigu, przed zadaniem pytania chciałbym przeprosić za ponadroczne nieudzielanie się na forum . Przechodząc natomiast do meritum, to ponad rok temu nabyłem akcje spółki DROP S.A. (po 25 zł), zajmującej się handlem złomem (nie widać ich w portfelu, gdyż są na osobnym rachunku – w IKE). Akcje urosły do 42 zł, po czym zaczęły spadać, być może w związku z prowadzoną w spółce kontrolą podatkową. Z informacji udostępnianych przez spółkę wynika, że Organy podatkowe zakwestionowały część transakcji (uznając je za nieistniejące itp.) stwierdzając zarazem, iż VAT wynikający z dokumentujących je faktur nie podlega odliczeniu. Następnie dokonano wielomilionowych zabezpieczeń na majątku spółki (w tym na rachunku bankowym), na poczet ewentualnych, przyszłych zaległości. Nie chcę zanudzać szczegółami, a zainteresowanych odsyłam do materiałów opublikowanych przez spółkę.

Jako osoba zawodowo zajmująca się podatkami wiem jednak, że (i) zarzut powyższy niezmiernie trudno (skutecznie) podatnikowi udowodnić, (ii) orzecznictwo unijne generalnie sprzeciwia się kwestionowaniu prawa do odliczenia podatku VAT w sytuacji, kiedy podatnik działał w dobrej wierze (np. kupił towar i otrzymał fakturę od podmiotu, który nie był zarejestrowany lub też nie odprowadził VAT-u od tej transakcji), (iii) wynajęta przez DROP S.A. kancelaria doradztwa podatkowego – należy do najlepszych w tej branży w kraju. W konsekwencji – stawiam na wygraną spółki, przy czym szacuję, że wszystko będzie się ciągnąć ok. 1,5 roku (kilka miesięcy do wydania decyzji, potem kilka kolejnych – II instancja, i jeszcze kilka w WSA).

Pytanie moje natomiast dotyczy nie samego prognozowanego zakończenia sprawy „podatkowej” , ale raczej Twojej opinii na temat tego, jak ten „bałagan” może wpłynąć w perspektywie długookresowej na kurs spółki? Będę wdzięczny za opinię, pozdrawiam.
Big Lebowski / 2011-04-11 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj El Pozero.. Jest niepisana zasada - ze jak niewiadomo co sie dzieje w spolce - najlepiej sprzedac i kupic inne spolki.. Pozdr
Thai / 2011-04-11 11:16 / Bez rangi
John Williams - Gnossienne No.1 (Satie)

http://www.youtube.com/watch?v=Psub-JzsmwQ
Thai / 2011-04-11 11:19 / Bez rangi
http://mugosia.wrzuta.pl/audio/1I4in7KuHrm/erik_satie_-_gnossienne_no_1
Thai / 2011-04-11 11:13 / Bez rangi
"Boryszew złożył niewiążącą ofertę przejęcia Meteor Group"
PAP - Biznes
11 Kwi 2011, 10:26
Boryszew złożył niewiążącą ofertę przejęcia 100 proc. udziałów Meteor Group, niemieckiego producenta uszczelek i wyrobów gumowych dla przemysłu samochodowego - poinformował Boryszew w komunikacie. Meteor Group posiada zakłady w Niemczech, Republice Czeskiej i USA, o obrotach w 2010 roku przekraczających 200 mln euro i zatrudniających ponad 2000 osób. (PAP)

http://stooq.pl/n/?f=445826
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-11 11:26
niewiążącą ofertę
a co to za wynalazek? :)

pozdrowienia Thai
Thai / 2011-04-11 11:40 / Bez rangi

a co to za wynalazek? :)

A taki sam jak w przypadku wczesniejszych komunikatow... bywalo :)

Pozdrowienia Ad
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-11 11:50
cały Roman ;)
mjazzga / 2011-04-11 11:26 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Thai
Matko Boska ile tego aż strach zaglądać do lodówki czy tam też nie przejmują;D
Thai / 2011-04-11 11:35 / Bez rangi
Witaj Mjazzga
Ile? Na dzis dzien - jakies 6 ofert chyba bedzie :)
Do lodowki siegaj tylko... i wylacznie, gdy wiesz co chcesz z niej wyciagnac :) Pozdrawiam
Thai / 2011-04-11 12:33 / Bez rangi
"Reasumując, spółka Romana Karkosika od początku roku złożyła jedną ofertę wiążącą, jedną warunkową (uzależnioną od tej wiążącej) oraz trzy oferty niewiążące.
Boryszew ma również podpisaną umowę o zachowaniu poufności, dotyczącą nieujawnionego z nazwy podmiotu"

http://www.tinyurl.pl/?LmZYRduZ
Thai / 2011-04-11 11:04 / Bez rangi
„Bruksela poprze liczniki”
Günther Oettinger, unijny komisarz ds. energii, zaprezentuje jutro nową strategię rozwoju inteligentnych pomiarów energii.
Oczekiwana strategia, którą zaprezentuje komisarz Oettinger, zakłada, że nowoczesne sieci energetyczne i liczniki umożliwią lepsze wykorzystanie energii przez konsumentów. Jak informowała niedawno „Rz", w grę wchodzi również wymiana liczników u wszystkich mieszkańców UE. Według szacunków Komisji Europejskiej ta technologiczna reforma pomogłaby ograniczyć zużycie energii o 10 proc.
– Nadszedł czas, aby inwestować w wyższą efektywność energetyczną i szersze wykorzystania odnawialnych źródeł. To najlepszy sposób, aby zapewnić bezpieczne i konkurencyjne dostawy energii dla nas i naszych dzieci. Inteligentne sieci i wykorzystanie inteligentnych liczników są kluczem do lepszego jej wykorzystania – powiedział komisarz Oettinger

http://www.tinyurl.pl/?T5GwJfX9
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-11 11:27
zgadzam sie, wszystko fakjnie tylko za liczniki zaplacimy my - uzytkownicy :/
Thai / 2011-04-11 11:42 / Bez rangi
A poczytaj Adriano co bedzie w dluzszej perspektywie czasowej :)
Podawalam w tym temacie sporo linek :)
Thai / 2011-04-11 12:07 / Bez rangi
Np.
"Do katalogu najważniejszych korzyści wprowadzenia systemu "smart meteringu" należy przede wszystkim możliwość wystawiania rachunku na podstawie rzeczywistego zużycia energii. System prognozowanego zużycia energii jest dla odbiorców niezrozumiały i jest źródłem skarg na przedsiębiorstwa energetyczne. Odbiorcy nie rozumieją sposobu obliczania prognoz oraz faktu, iż są przymuszani do kredytowania przedsiębiorstw energetycznych."

Z platformy informacyjnej inteligentnego opomiarowania, z podstrony "Raport i analizy":
http://www.piio.pl/index.php
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-11 12:11
jestem realista, wobec mniejszego zuzycia przedsiebiorstwa zwieksza cene en. zeby bilans sie zgadzal ;) niestety koszty stale przedsiebiorstw en. w Poszy sa spore a wynika to z zaszlosci w jakiej istnialy i o dziwo istnieja (bo przeniosly wzroce dzialania firm sprzed kilkudziesieciu lat)
Thai / 2011-04-11 13:27 / Bez rangi
A gdy ceny i tak wzrosna, to po jakich kosztach chcesz sie rozliczac? :) W systemie prognozowanego zuzycia energii czy tez na podstawie rzeczywistego zuzycia? :) Bo ja chcialabym miec taki licznik "smart" :)))
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-11 19:15
pokazuje tylko ze to bledne kolo w ktorym zarabia tylko ten kto narzuca reguły, nam zostaje sie dostosowac do zasad gry ;)
pietroo / 2011-04-11 08:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam serdecznie w poniedziałkowy ranek :))
farnick / 2011-04-11 08:12
Witam serdecznie.

USD/PLN ładnie leci, na forexie konkretne czarne świeczki i dwie luki cenowe - z technicznego punktu widzenia wygląda to na panikę. Pewnie w ciągu paru dni nastąpi odreagowanie w górę i testowanie przełamanego niedawno wsparcia, które teraz stało się oporem.
Thai / 2011-04-11 11:01 / Bez rangi
Powitania Wszystkim :)

Zyczenia powodzenia na kolejne odslony sesji posylam :) Serdeczne pozdrowienia
pawciomerc / 2011-04-10 20:19 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
nstal Kraków podpisał umowę z PGNiG na przebudowę budynku w Krakowie przy ul. Gazowej wraz z budową sali obsługi klienta, z infrastrukturą biurową, dla potrzeb Gazowni Krakowskiej. Wartość kontraktu to 15,36 mln zł netto.

Termin zakończenia realizacji umowy określono na 31.10.2012 r.

polecam
pawciomerc / 2011-04-10 20:14 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

dziś z A4 pod Wrocławiem było widać Śnieżke:)

Bigu mam pytanko. Czy PGE to dobra spółka wg. Ciebie i czy ma jakiś potencjał do wzrostu,? bo widząc inne z wig 20 to grając sobie BRE uważam ze on ma większe wzrosty co widać. Obawiam się że PGE to może być sos jak PGNIG czyli 20-30% wzrost i koniec
Thai / 2011-04-11 11:11 / Bez rangi
Witaj

dziś z A4 pod Wrocławiem było widać Śnieżke:)

Widok masywu Slezy z Wro to nie jest jakas rewelacja, widac doskonale :)
Natomiast widok Gor Sowich i Sniezki to juz cos :)))
kazumi / 2011-04-10 14:40 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Miłego popołudnia niedzielnego. Pozdrawiam.
Thai / 2011-04-10 14:01 / Bez rangi
"Biowęgiel, wynalazek polskiej spółki Fluid, robi furorę na świecie"
Dzięki wynalazkowi firmy z Sędziszowa mamy szansę na spełnienie ostrych unijnych norm, które nakazują elektrowniom produkowanie prądu także ze źródeł odnawialnych.

Ekologiczny węgiel z biomasy, wynalazek niewielkiej spółki Fluid SA z Sędziszowa w województwie świętokrzyskim, ma szansę stać się międzynarodowym hitem. Firma założona przez Jana Gładkiego jeszcze w kwietniu zadebiutuje na NewConnect, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji zamierza przeznaczyć na inwestycje w Europie i Azji.

http://www.tinyurl.pl/?qVrHYwNx

Interesujacy debiut sie zapowiada na New Connect :)
pietroo / 2011-04-11 08:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza :))

Bardzo interesująca spólka. Wrzucam ją w obserwowane.
Nie wiesz z jaką ceną startują?
Thai / 2011-04-11 11:06 / Bez rangi
Witaj Piotr

nt FLD…
http://www.tinyurl.pl/?idhzm7vw
Longterm / 2011-04-10 22:11 / Mostek Zwyciężymy!
witaj amigo, najbliższe 3 sesje odpowiedzą na pytanie jak duży dystans dzieli Cię od mistrza...pamiętaj że aby odebrać pas trzeba mistrza porządnie zlać...dasz radę ojlem i powerem?
Thai / 2011-04-10 14:10 / Bez rangi
Powitania :)

Jutro bedzie interesujaco :)
http://fluid.pl/

Pozdrowienia Amigo.
mik0110 nl / 89.174.58.* / 2011-04-11 11:42
"zasiorbnąłem" spekulacyjnie pare sztuczek po 1.7...
mik0110 nl / 89.174.58.* / 2011-04-11 11:46
o jej przepraszam najmocniej ale zapomniałem sie przywitać inwestorska brać...
witam Wszystkich
Thai / 2011-04-11 13:16 / Bez rangi
Powitania Mik

Wlasnie slucham transmisji z debiutu 45 spolki, 6 w sektorze ekoenergia na rynku NewConnect - FLD :)
http://infoengine.pl/fluid/

Nabylam rowniez, w tej samej cenie co Ty :)
kazumi / 2011-04-10 13:22 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry.
Bigu można zadać Ci pytanko na temat BRS ?
pozdr
Big Lebowski / 2011-04-10 13:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi .. Wal smialo ..:) Pozdr
kazumi / 2011-04-10 13:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wal smialo ..:)
a w zasadzie to kilka pytań :-)
czy ta spółka ma potencjał wzrostowy adekwatny do ponoszonego ryzyka ? mam tu na myśli wzrosty które sa nią...czy po nowej emisji nie zrobi się już na tyle ciężka (chyba coś koło 1 mld akcji we ff) że nawet dobre infa nie bardzo będą się przekładać na wzrosty ?...czy brak akwizycji przez dłuższy (jest przecież taka możliwość) nie spowoduje gniewu inwestorów którzy weszli w emisję co przełoży się na kurs ? jaki tu jeszcze widzisz potencjał dla kursu, tj czy hossa już na tej spółce była a potencjał został niewielki ? czy masz jakieś zdanie na temat szans przejęcia przez BRS niemieckiego Saar Gummi ?
:-)

:-)
Big Lebowski / 2011-04-10 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do ryzyka to ono istnieje na kazdej spolce i BRS wyjatkiem nie jest , co do emisji hm.. spolka uzyska okolo 120 mln zl ale okolo 70 mln . pojawi sie z dwoch zrodel a reszte wyloza okolo 50 mln inwestorzy indywidualni i podobne proporcje byly w poprzednich emisjach - co do przejecia to nie powinni sie spieszyc - gdyz nagle to po diable ;-) i Saar Gumi wcale mnie osobiscie nie rajcuje - wazne sa wyniki , spolka juz przejeta przynosi i bedzie przynosic zyski , mysle ze najwiekszy potencjal drzemie wewnatrz spolki a nie na zewnatrz i powinni zakupic firmy z branzy ale bez pospiechu.. potencjal w firmie widze ogromny - o kursie sie nie wypowiadam.. To nie jest spolka typu Bioton oraz Petroinvest , substancja w firmie jest ogromna ..
kazumi / 2011-04-10 14:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Na dniach ,,odcięcie" i trzeba zdecydować czy wchodzić w nową emisję, czy skrócić choć częściowo pozycję toteż muszą pojawić się pewne pytania na które trza sobie odpowiedzieć, przede wszystkim na ile to wszystko co przed spółką - potencjalna poprawa wyników, bez akwizycji, zostało już zdyskontowane wcześniejszymi mocnymi wzrostami, potencjał spółki, ilość akcji w obrocie... no i najważniejsze to potencjał kursu...
Dzięki bardzo...pozdrawiam :-)
amigo2 / 2011-04-10 13:37
witam

ja juz swoje zdanie na w/w społeczke wygłosiłem jakies 3 tygodnie temu a moze zdziebko wiecej albo mniej-;))
mysle ze bedzie ciezko
kazumi / 2011-04-10 14:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Amigo.
mysle ze bedzie ciezko

piszesz o P.I.E.R.D.O.L.I.N.V.E.S.T ? hehe
pozdr
amigo2 / 2011-04-10 14:12
p************* ciezko bedzie kupic taniej niz 12 zetola-;))

pozdrawiam
kazumi / 2011-04-10 14:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
p************* ciezko bedzie kupic taniej niz 12 zetola-;))
nie no...obroty zawsze były na tym papierze spore...ale ostatnio to porównywalne z największymi spółkami z WIG20...coś się kroi ?
pozdr
kazumi / 2011-04-10 14:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
coś się kroi ?
a no...pewnie rynek już czuje ropę i pod nią gra :-)
Big Lebowski / 2011-04-10 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Pozdr
Thai / 2011-04-10 13:10 / Bez rangi
Dzien dobry Dude :)

Jak zapowiadano w pogodzie tak jest… niedzielne we Wrocku slonce przeslicznie sie prezentuje :)

Pozdrawiam niedzielnie slonecznie i najserdeczniej :) Milego popoludnia zycze :)
Big Lebowski / 2011-04-10 13:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Ciesze sie ze zawitalo do Ciebie slonce :) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam niedzielnie..:)
Thai / 2011-04-10 13:23 / Bez rangi
Zawitalo i... niezmiernie cieszy :)))))) Mniej cieszy kontynuacja we Wrocku przeciagu, z mniejszym natezeniem ale wiat dokazuje...
Thai / 2011-04-10 13:13 / Bez rangi
Philip Glass – “Opening”

http://www.youtube.com/watch?v=4r_DvtPXgOY
pietroo / 2011-04-10 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2011-04-10 11:48:14 Big Lebowski [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Letnia realizacje zyskow zalecam - chocby czesciowa ..


Witam Biga i Kącikowiczów,

Ciekawe jak będzie na 'naszej' spóleczce? Na razie nie widać jakiejś 'siły' tak aby chciała rosnąć.
Latem realizacja zysków, a powrót kiedy? Październik? Listopad? Kiedy w przybliżeniu może być ten dobry czas?

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-04-10 12:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj piotrek .. Rynek powie kiedy nalezy wrocic.. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-04-10 12:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sorry Piotrek mialo byc..
Big Lebowski / 2011-04-10 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla gield obecnie swieci swiatlo zielone - jednak wiele indexow ociera sie obecnie o stan wykupienia i obstawiam w przyszlym tygodniu wahania , uwazam ze poziom 3 tys pkt. z marszu wziety nie bedzie - przydal by sie wzrost na zwiekszonych obrotach i porzadna prowzrostowa swieca na wykresie lub wykresach - spolki beda jednak zyly swoim zyciem - jak zwykle , obstawiam ze polrocze bedzie zamkniete na przyzwoitych poziomach a moja rekomendacja dla dobrych akcjach sie nie zmienila tzn. strong buyy i nie jest za pozno dla dlugoterminowcow.. Co do walut to jak pisalem wielokrotnie rzad USA ma zywotny interes aby usd byl tania waluta i prowadzi odpowiednia polityke w tym kierunku - Europa jednak przeprowadza reformy , takze polityke trudniejszego pieniadza ( stopy podnoszone ) i mysle ze euro nadal bedzie sie umacniac w stosunku do usd .. jednak mysle ze kapital spekulacyjny ktory krazy po globalnym rynku a jest tego kilka bilionow zrealizuje wczesniej czy pozniej zyski na euro i przejdzie krotkoterminowo na usd .. Z surowcow polecam nadal srebro jednak letnia korekta na surowcach jest nieunikniona uwazam..
Thai / 2011-04-10 13:29 / Bez rangi

Z surowcow polecam nadal srebro

Gratuluje Dude za wyczucie! :)
Tym bardziej ze Chinczycy sie skupili ostatnio nieco mocniej i na dluzej, wlasnie na srebrze :)
Thai / 2011-04-10 13:46 / Bez rangi
:) Pamietam od kiedy polecales
Big Lebowski / 2011-04-10 10:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
5424 / 2011-04-10 10:35 / Fan Linuxa Ubu
witaj gram na kontraktach na wirtualu i jest narazie nieżle soczek i pln/usd ładnie dają zarbic
Big Lebowski / 2011-04-10 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. To dobrze - robisz postepy , rozwijasz sie - jednak pamietaj real a wirtual to dwa rozne swiaty.. Pozdr
5424 / 2011-04-10 10:40 / Fan Linuxa Ubu
zdaje sobie sprawę ale na besse trzeba się przygotowywać.......... napisz coś na temat przemeblowywania swojego portfela interesuje mnie to co masz zamiar wywalić
Big Lebowski / 2011-04-10 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jesienia i latem podejme decyzje.. Do zakonczenia polrocza obstawiam wzrosty i spolki beda roznie reagowac na wzrosty na rynu - jedna beda rosly solidniej , inne symbolicznie inne beda porzucane niestety..
5424 / 2011-04-10 11:04 / Fan Linuxa Ubu
Jak szalała bessa to w życiu nie myślałem że odrobisz straty a twój portfel szybko nie wyjdzie na zieloną stronę w chwili obecnej zyski twoje są piękne dlatego uważam że giełdy nie należy się bać tylko trzeba wiedzieć co wziąść do portfela czas spędzony na twoim forum nie był zmarnowany chociaż ko końca tej hossy nie czuję się jeszcze 100% inwestorem
Big Lebowski / 2011-04-10 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na gieldzie Cyfra jest wazna cierpliwosc oraz odpowiednia strategia - wowczas bledu nie uczynisz.. Wazne aby nie byc ze wszystkimi - gdyz wiadomo wiekszosc sie myli i gielda jest dla indywidualitow - czasem gdy masa rusza na zakupy to nalezy sie dac poniesc fali ale o wlasnych wnioskach pamietac - przyklad GDRow tzn. jak sprzedalem i wszytkich poinformowalem to zarzucano mi ze sie odleszczylem , uwazano mnie za leszcza ze tanio sprzedalem hehe , mysle ze wielu ma do dzisiaj i sa szczesliwi a jak wiadomo szczesliwi czasu nie licza ;-) , podobno 50% money ubralem w GDRy hehe - jestem rozczarowany - gdzie bylo nastepne 50% , powinno byc 100% wowczas wiem ze wykonalem dobra robote - ale wszystko jeszcze przed soba mam - musze ubrac 100% ;-)
5424 / 2011-04-10 11:46 / Fan Linuxa Ubu
a w tehj hossie będziesz promował jakieś wynalazki typu GDR
Big Lebowski / 2011-04-10 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie - zwrocila sie do mnie firma Duke & Duke ktora przejela interesy GDRow od firmy Johnson & Jonson -ktora wczesniej patronowala tym interesom - rozmowy sa w toku ..
5424 / 2011-04-10 11:28 / Fan Linuxa Ubu
Jedną kwestią która mnie na dzień dzisiejszy przerasta to dobór dobrych spólek w szczycie bessy na hosse czym się kierować i jak zanalizoawać walor aby wyłowić perły w dnie bessy ty to wiesz ale czy podzielisz się wiedzą
Big Lebowski / 2011-04-10 11:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nalezy odrzucic spolki ktore podczas ostatniej hossy byly mocno pompowane i grane - Ponar , Relpol , Alchemia , Gant itd. , nalezy odrzucic spolki w ktore zapakowana jest masa np. Centrozap itp. Wybierac mocne fundamentalnie spolki z perspektywami i story jest wazne , wyniki sa wazne itd.. Sa takze wyjatki i np. KGHM on w kazdej hossie rosnie lub w bessie znacznie spada ale to jest podyktowane - cenami miedzi oraz rola w indexie wig 20 - tzn. mozna ta spolka dobic do dna index wig 20 lub wywindowac na szczyty w hossie i to gra ogromna role dla rynku terminowego..
5424 / 2011-04-10 11:44 / Fan Linuxa Ubu
Spólki tzw samograje jak KGHM można wzmocnić jeszcze zakupieniem kontraktów na nie i wtedy zarobek wzmocnić. Dlatego uważam że bessa nie jest głupia i można na niej też nieżle zarobić ale na razie mamy hosse. Zastanawiam się czy na lato się nie wysprzedać i nie przeczekać zawirowania
Big Lebowski / 2011-04-10 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Letnia realizacje zyskow zalecam - chocby czesciowa ..
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-10 11:50
Tak, wejsc jak wejsc ale kiedys wyjsc to jest zawsze problem... zreszta wudac bylo po ostatniej bessie na naszym forum kiedy nieliczni wyszli w czas, reszta w zaleznosci od mozliwosci przytulala kwity nawet do samego dolka
farnick / 2011-04-10 15:27
W takim przypadku pomocne może być zastosowanie sygnałów z dobrego, sprawdzonego mechanicznego systemu transakcyjnego -rozwiązuje to problem emocji i głowienia się czy sprzedać czy jeszcze trzymać.
5424 / 2011-04-10 11:52 / Fan Linuxa Ubu
Dam na forum prognozę momentu wyjścia zobaczymy czy się sprawdzi
Ciułacz / 2011-04-10 18:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Widzę że już powoli myślisz o wakacjach? tz jak się ustawić na letnie wakacje ?
Wcale się nie dziwię bo to typowe dla dorobionego inwestora ;-) intuicyjnie staramy się ostawić na ochronę kapitału.
Dobrze że wpadają nowi goście bo dla starych wyjadaczy powtarzać w kółko te same frazesy to trochę nudne.
Ciułacz / 2011-04-10 19:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Farnick witaj !

pomocne może być zastosowanie sygnałów
z dobrego, sprawdzonego mechanicznego systemu
transakcyjnego -rozwiązuje to problem emocji i głowienia
się czy sprzedać czy jeszcze trzymać.

Z tego stwierdzenia chcę podkreślić:
z dobrego, sprawdzonego

szkopuł aby te systemy były w stanie przerobić pełen cykl ekonomiczny na realnych inwestycjach a nie jako demo np na demo swoim zleceniem nie wpływasz na zachowanie kursu a na żywo to wiemy jak to czasem się kończy.
Chyba że jest dobry cwaniaczek co sobie zorganizuje niby klub inwestorów i podaje sygnał kupna a sam kupił wcześniej po takim sygnale z 50 członków klubu jak zrobi zlecenie po 100tys to sygnał się sprawdzi i ruszy do góry, i odwrotnie .
Tak przy Niedzieli się rozpisałem.
Pozdrawiam
farnick / 2011-04-10 21:46
Są ogólnie znane systemy - chociaż co niektórzy nie nazwaliby tego mechanicznym systemem transakcyjnych - jak na przykład średnie kroczące, reguła Donchiana, i inne, trzeba tylko wiedzieć jak się nimi posługiwać (np. metodę średnich kroczących 4,9,18 należy stosować na danych tygodniowych !!! a nie, jak widzę czasami, na danych dziennych). jak masz sygnał sprzedaży z takiego systemu to wtedy wychodzisz.

Można również samodzielne opracować taki system sprawdzić go na danych historycznych oraz oczywiście w praktyce . Jeżeli udałoby Ci się stworzyć taki system to wtedy trzymasz się jego sygnałów i masz z głowy podejmowanie decyzji. Dobrze skonstruowany system potrafi wyciągnąć większość z każdego trendu rosnącego. Maja one jednak wady (nic na tym świecie nie jest doskonałe) - dają wiele mylnych sygnałów w czasie trendów bocznych, ale można opracować pewne zasady, które minimalizują starty tym spowodowane.

Ja akurat interesuje się tym zagadnieniem tzn. mechanicznymi systemami transakcyjnymi. Wcześniej inwestowałem technicznie - dało się zarobić owszem, ale ślęczenie nad wskaźnikami, oscylatorami, formacjami itd., które często dawały przeciwne sygnały, stało się po pewnym czasie męczące. Dlatego najpierw zacząłem stosować powszechnie znane systemy potem sam opracowałem taki system na własne potrzeby i trzymam się jego sygnałów. Jak spółka leci na dół to wbijam zęby w ścianę i czekam na sygnał sprzedaży - mam w ten sposób z głowy problem kiedy wyjść.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ruchu giełdowego generowana jest przez właśnie mechaniczne systemy transakcyjne (mówi się o 20 -40%) wielkich funduszy i banków inwestycyjnych. Są to tzw. roboty transakcyjne, które generalnie starają się inwestować w kierunku trendu na podstawie skomplikowanych algorytmów (prawdziwe maszyny do robienia pieniędzy). Ich wielka siłą jest to, żę stale i na żywo skanują całe rynki finansowe na świcie i pakują się do wykrytych trendów.
farnick / 2011-04-09 22:28
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów a w szczególności Gospodarza.

Forum czytam od dłuższego czasu ale jako technik-mechanik nie ośmieliłem sie zabierac dotychczas głosu wśród "fundamentalistów" :)

Czy może ktos z szanownych formumowiczów interesował sie spółką Hygienika i może cos/niecoś powiedzieć na temat jej fundamentów.

Mnie zainteresowł wygląd wskaźników dla tej spółki mojego mechanicznego systemu transakcyjnego, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0d16960da0089bf9.html
(Górny wskaźnik przedstawia relację popyt/podaż i w miejscu zaznacznym strrzałką wskaźnik ustanowił nowy szczyt. Dolny oscylator pokazuje siłe popytu do podaży w skali od 0 - 6 i więcej przy czym 0 to równowaga a 6 to popyt/podaż bardzo wysoka)

Po ostatniej sesji filtry systemu wyłapały mi te spółkę i zastanawiam sie czy sie zapakować.

Dla zainteresowanych mechaniką: Borek i Syntek wygladaja tak
Borek http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1e3621bd8ae7e1b9.html
Syntek http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e0f146063fdbe62c.html
Big Lebowski / 2011-04-10 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Farnick.. Nie ma powodu byc niesmialym - zapraszam do czynnego udzialu tzn. pisania na forum.. Ja szanuje technikow ktorzy sa w stanie cos pokazac tzn. wskazac trend i ustawic sie odpowiednio - lub walor i zakupic - natomiast jezeli czynia inaczej to tzn. kupuja walory ktore permanetnie spadaja a walory ktore rosna nie maja w portfelu lub im uciekly - to dla mnie osobiscie d.. py a nie technicy , tak jak juz pisalem wczesniej brakuje zwyklych inwestorow natomiast co druga osoba ma ambicje byc analitykiem i to na szeroka skale - inwestycje jednak weryfikuja wszelkie ambicje.. To tak pokrotce - nie bierz to do siebie osobiscie co pisze - kieruje te slowa te do wszelkiej masci specow analitykow i technikow .. Witamy na forum i zapraszam do czestych Twoich wystepow .. Pozdr
farnick / 2011-04-10 10:58
Dzięki,
Ja przyjąłem strategię polowania na trendy. Dla fundamentalistów mam ogromny szacunek, mi niestety brakuje odpowiedniej wiedzy i czasu, dlatego jakiś czas temu, wykorzystując zamiłowanie do matematyki, postanowiłem "zmechanizować" decyzje inwestycyjne (kupno/sprzedaż) a sam dobór spółek do portfela opiera się na algorytmach i wizualnej ocenie wykresów wskaźników, które opracowałem.
Big Lebowski / 2011-04-10 11:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wazne ze wiesz co chcesz i czynisz wszystko aby odpowiednia zajac pozycje na rynku - tak trzymac a zyski spore przed toba.. Pozdr
farnick / 2011-04-10 14:42
Staram się generalnie nie inwestować w trendzie spadkowym ale ta Higenyka wygląda na wykresach z mojego systemu dość ciekawie.

Tradycyjne metody analizy technicznej też dają podstawę sądzić, że trend wkrótce ulegnie odwróceniu :
- poziom 1,35 - 138 wydaje się być mocnym wsparciem (trzykrotne zdecydowane odbicie)
- kurs dwukrotnie przełamywał linię trendu spadkowego
- poziom 1,35 to 50% zniesienie Fibo
- ostatnia luka cenowa ma wszelkie cechy luki startowej
- kurs "przeskoczył" EMA 200 i EMA 100

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7e2bb9ea3e01f134.html

pozdrawiam
farnick / 2011-04-10 14:48
Oczywiście HYGIENIKA a nie HIGENYKA ;)
farnick / 2011-04-11 09:11
zakupiłem dzisiaj do portfela PCRO, następny krok to sygnał ze systemu - mam nadzieje, że powyżej ceny zakupu ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy