Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2011-03-29 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=nqYI5pcruAA&feature=related Asfaltowe łąki - Kaszubstwo
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-29 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
śle pozdrowienia dla gospodarza, Thai i gości
miłego wieczoru
Big Lebowski / 2011-03-29 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy Graczu.. Pozdrawiam i milego wieczoru zycze..
Thai / 2011-03-29 20:48 / Bez rangi
Do powitan i pozdrowien a takze zyczen sie dolaczam :)
Big Lebowski / 2011-03-29 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2011-03-29 20:00 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Na mile pwoitanie melodia: John Frusciante - "Before The Beginning"
Pozdrawiam Cie najserdeczniej, wiosenne :) Milego wieczoru :)
Big Lebowski / 2011-03-29 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Nie ma to jak mile powitanka z melodia ..:) Pozdrowka wieczorne , gorace i najserdeczniejsze ..:)
Thai / 2011-03-29 17:18 / Bez rangi
Lhasa de Sela - "Love Came Here"

http://www.youtube.com/watch?v=WuMt7rsyfJs
AGATHA2131 / 62.21.80.* / 2011-03-29 17:09
Big co sądzisz o MCI?
Thai / 2011-03-29 17:14 / Bez rangi
Witaj Aghata2131
moze Cie zainteresuje komentarz do sytuacji technicznej dla MCI, ktory opracowal Tomasz Jerzyk w dniu dzisiejszym:

Kurs spółki znajduje się w fazie konsolidacji, która odbywa się wokół linii trendu wzrostowego. Dziś kupujący podjęli próbę ataku na najbliższy opór na 8,61, ale jak na razie nie zakończyła się ona powodzeniem. Myślę, że ewentualne sforsowanie
tego pułapu będzie otwierało drogę do ataku na szczyt na 9,10 i leżący nieco wyżej poziom 9,25. Kolejne opory to 10,10 oraz 11. Najbliższe wsparcie znajduje się na 8,30, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 7,91. Ewentualne przełamanie tego ostatniego pułapu będzie miało negatywne przesłanie.

Pozdrowienia :)
Thai / 2011-03-29 17:16 / Bez rangi

Aghata2131

Agatha2131

:) Sorki
AGATHA2131 / 62.21.80.* / 2011-03-29 18:05
Thai dziekuje :) w tym kąciku zawsze mozna liczyć na dobrą radę
Thai / 2011-03-29 17:05 / Bez rangi
„Shell wchodzi w polskie łupki. Chce koncesji w zamian za dostęp do złóż”
Kolejny światowy gigant chce wejść na polski rynek gazu łupkowego. Partnerem Shella może zostać PGNiG lub Orlen. Współpraca z którąś z polskich spółek to tylko jeden ze scenariuszy

http://www.tinyurl.pl/?EvOEmxX3
tomtay / 2011-03-29 20:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no! to mamy jasność po co chce przyjechać Obama w maju, tak się ostatnio zastanawiałem, czego chce! :)
a jak zniesie wizy to znaczy, że dostał czego chciał! :)
flugowski / 87.207.225.* / 2011-03-29 20:16
umowę na 99 lat bez prawa renegocjacji?
tomtay / 2011-03-29 20:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli tak zwana niby dzierżawa, ale wieczysta!
Flugowski zdjęcia u Bebe wkleiłeś prima sort, fajnie się ogląda zwłaszcza te z Kenii :)
flugowski / 87.207.225.* / 2011-03-29 21:34
poczekaj na Jamajkę:)
Thai / 2011-03-29 20:15 / Bez rangi

a jak zniesie wizy

Mnie juz wszystko jedno... :)
Wize otrzymalam na 10 lat po 1,5 minowym spotkaniu 14 marca tego roku :)
tomtay / 2011-03-29 20:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
znaczy jak wizy rozdają z automatu na zasadzie: "minuta-petent-pieczęć na czoło-do widzenia-następny" to znaczy do maja chcą nabić licznik, żeby było poniżej 10% odmów i kongres może glosować :)
p.s. A Ty chcesz tam do nich jechać?! :)
Thai / 2011-03-29 20:42 / Bez rangi
A nie, nie :) Moje spotkanie trwalo 1,5 minutki i wize otrzymalam :)
Widzialam u innych - wychodzili z paszportem, a to znaczy ze Konsul odmowil... Roznie to bywa...
PS. A tak :) Szkolenie mam w lipcu nad beautiful Lake Champlain w stanie Vermont, no i zahacze o NY :)
Thai / 2011-03-29 17:07 / Bez rangi
„Amerykanie widzą w Polsce gazowe eldorado”
– Jesteśmy drugą, po Indiach, delegacją, która będzie realizować taki program w Departamencie Stanu – mówi "Rz" Grzegorz Kozłowski, szef Wydziału Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Waszyngtonie, podkreślając, że Polska jest jednym z liderów Globalnej Inicjatywy Gazu Łupkowego (GSGI).
Do GSGI Amerykanie zaprosili kilkanaście państw, ale Polska – obok Chin czy Indii – została zaliczona do krajów budzących największe nadzieje na wydobycie gazu z łupków.

http://www.tinyurl.pl/?17DbLEUg
TrentX / 2011-03-29 17:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Tyle ze Amerykanie jak zawsze widza przede wszystkim wlasny interes ... a nie nasz :)
Thai / 2011-03-29 17:31 / Bez rangi
Tak to bywa... :) Temat uwazam jest wart zainteresowania, mimo wszystko :)
TrentX / 2011-03-29 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Owszem zgadza sie tylko zebysmy sie nie dali tak wy....mac jak z offsetem po zakupie F-16.
Thai / 2011-03-29 16:53 / Bez rangi
"Boryszew: potężne transakcje"
Kontrolowany przez Romana Karkosika holding jest dziś na GPW liderem, jeśli chodzi o wzrost kursu akcji. Papiery drożały rano nawet o 9,8 proc., do 2,25 zł. Uwagę zwraca wolumen - najwyższy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Z rąk do rąk przeszło do tej pory już ponad 31 mln walorów, czyli prawie 3 proc. kapitału.

http://www.tinyurl.pl/?v6X52NHJ
Thai / 2011-03-29 16:55 / Bez rangi
BRS... Komentarz do sytuacji technicznej:
Kurs spółki notuje dziś dynamiczny wzrost w wyniku którego, kupujący zdołali pokonać opory na 2,07 oraz 2,18. Zwyżka została powstrzymana centralnie na górnym ograniczeniu krótkoterminowego kanału wzrostowego, ale z drugiej strony przebicie
wspomnianych wcześniej oporów zdaje się wskazywać, iż hossa na akcjach spółki nie jest jeszcze zakończona i kupujący podejmą próbę ataku na szczyt na 2,38. Wcześniej oporem jest dzisiejszy wierzchołek na 2,25, a w razie jego przebicia będę liczył na test maksimum. Kolejne opory znajdują się na 2,45 lub też 2,78. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2,07,a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 1,95 i 1,88.
/Opracowanie: Tomasz Jerzyk/
TrentX / 2011-03-29 17:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja tam jestem zadowolony :) malutki pakiecik raczkujacy inwestor, wiec plusik mimo ze maly cieszy :)
Thai / 2011-03-29 17:03 / Bez rangi
:))) Ciesze sie, ze Ty rowniez sie cieszysz :)
Thai / 2011-03-29 16:29 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Slonecznym dniem wiosennym serdecznie pozdrawiam :)
Powodzenia w koncowej odslonie sesji zycze :) Dobrego popoludnia

Lhasa de Sela - "Rising"
http://www.youtube.com/watch?v=bw6_Ea8GHYQ
Thai / 2011-03-29 16:39 / Bez rangi
„Branże bez przyszłości”
Firma badawcza IBIS World zaprezentowała obszary amerykańskiej gospodarki, których przyszłość maluje się w ciemnych barwach.

http://www.tinyurl.pl/?N8NcDjj2
Thai / 2011-03-29 16:33 / Bez rangi
Ciekawy cykl tekstow pojawil sie na portalu obserwatorfinansowy: "Wschód oczami Wschodu"

W kazdy wtorek i piatek pisze Andrzej J. Sajkiewicz
"Aby ujrzeć przyszłość należy dotknąć przeszłości"

http://www.tinyurl.pl/?NXz0SBjl
TrentX / 2011-03-29 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Kacik , jak widze troll forumowy znow sie uaktywnil ....
Thai / 2011-03-29 16:32 / Bez rangi
Powitania z pozdrowieniami TrentX :)

Cuz poradzisz ;) troll w swoim zywiole...
Ged / 2011-03-29 16:45 / Tysiącznik na forum
dzień dobry popołudniowe, wreszcie jakieś znajome głosy w kąciku :)

a propos trolli - http://tiny.pl/hdj9t
Thai / 2011-03-29 16:52 / Bez rangi
Dzien dobry Ged :) Pozdrowienia

http://tiny.pl/hdj9t

:)))
pawciomerc / 2011-03-29 10:21 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

na SYNTHOS już moim skromnym zdaniem wiele nie ugracie bo za glośno jest o tym, są społki dobre ale moda jest b.ważna, a moda już się kończy na niego i ostatni zgasi swiatlo
kazumi / 2011-03-28 21:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Synthos jego sila polegala na tym ze kazde 10% wzrostu mial solidnie skorygowane

no właśnie odwrotnie...od pewnego momentu były tylko płaskie korekty w trendzie wzrostowym a większość uwierzyła, że kurs będzie już tylko rósł...stąd też wielu inwestorów nastawionych na pewny zarobek a w dość krótkim terminie przytuliło się do tych akcji...toteż ta ,,pewność" inwestorów musiała być zachwiana
Witajcie...pozdr
Big Lebowski / 2011-03-28 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Pozdr
kazumi / 2011-03-28 22:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu...
toteż ta ,,pewność" inwestorów musiała być zachwiana

a poza tym Synthos to balon który jeszcze napompowali w czasie mody na chemię...i musiał pier.dyknąć
pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-03-28 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazumi to co ja pisze - pjerdoly ;-) co Ty gdybania itp. prawda jest taka ze po katastrofie japonskiej przemysl samochodowy moze miec trudnosci - zwlaszcza Toyota - Synthos juz to dyskontuje i to jest zdrowe - Synthos ma mase gotowki - wlasciwie na gotowce siedzi i dalej sie rozwija - przemysl samochodowy otrzasnie sie z tych zawirowan a SNS bedzie robil to co umie najlepiej..
kazumi / 2011-03-28 23:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
to co ja pisze - pjerdoly ;-) co Ty gdybania itp.
heh, bo to są komentarze co do samego zachowania się kursu na giełdzie, które każdy sobie może wytłumaczyć jak chce :-) Zazwyczaj pomijamy tą kwestię, którą poruszyłeś dalej a więc fundamentów spółki i widoków na ich poprawianie oraz zagrożeń. Myślę, że Synthos ma widoki na poprawianie swoich wyników finansowych, ma kupę wolnej kasy i za jakiś czas może dokonać znaczących akwizycji w branży chemicznej (choć nie można wykluczyć zakupu akcji innych spółek typu Echo czy inne), dąży do rozwoju organicznego o czym świadczy fakt, że od połowy roku uruchamia nową linie produkcyjną itd. Niemniej z każdym kwartałem poprzeczkę Spółka sama sobie stawia coraz wyżej osiągając coraz to lepsze wyniki finansowe. Znaczy to mniej więcej tyle, że trzeba liczyć się z tym, iż o tak spektakularne, odbiegające dużo na ,,in plus" od prognoz analityków poprawianie wyników finansowych porównując do poprzednich kwartałów analogicznych okresów, może być bardzo trudno. A to one (plus w pewnym momencie moda na chemię) tak ciągnęły kurs, od pewnego momentu w zasadzie bez większych korekt. Bo na Synthosie w zasadzie mało pojawia się informacji cenotwórczych między okresami sprawozdawczymi wypuszczanymi ze Spółki pod które rynek mógłby zagrać.
A poza tym dochodzą pewne rzeczy na które w mniejszym czy większym stopniu patrzą inwestorzy handlującymi akcjami a od których w pewnej mierze uzależnione będą wyniki finansowe, np. notowania kauczuku, ropy, polskiej waluty itd. jest też wpływ pewnych wydarzeń na segmenty w których działa Synthos, np. to co wspomniałeś
prawda jest taka ze pokatastrofie japonskiej przemysl samochodowy moze miec trudnosci - zwlaszcza Toyota
No i pozostaje zwykła gra giełdowa, która opiera się nie tylko na fundamentach spółki, ale na wielu innych czynnikach...trend na giełdzie, AT, emocje, obawy, spekulacja, moda na branże i inne.
Najlepiej jest ocenić potencjał spółki, potencjał indeksów i dokonać wyboru :-)
Big Lebowski / 2011-03-28 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2011-03-28 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr
mik0110 / 2011-03-28 21:14 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu i Goscie,
straty z przed awarii odrobione mimo dośc znacznej korekty na spółce "bardzo przewartościowanej"...:)
jaka jest Twoja prognoza co do usd/eur w krótkiej perspektywie (1 m-c)?
Big Lebowski / 2011-03-28 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Mysle ze sa szanse na 1,50 jednak pewnosci nie mam - pewne jest jedno - decydenci w USA chca taniego usd .. Pozdr
mik0110 / 2011-03-28 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki,
to jeszcze jedno pytanie, jeśli pozwolisz...czy planujesz jakies zmiany w portfelu?(swoją drogą gratki za prawie milion odsłon)
Big Lebowski / 2011-03-28 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Planuje zakup jednej spolki - przygladam sie obecnie jej.. troche NC zredukuje - wieksze przemeblowanie jesienia zrobie..
Big Lebowski / 2011-03-28 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
RK - nie mylic z Don Romano - dla mnie to cienias i gra od info do info na podbitki - do czasu - Bioton juz na infa nie bedzie reagowal hehe - tzw . Warrenowa dluga prosta ale pochyla.. ;-)
Big Lebowski / 2011-03-28 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amigo sporzadze Twoj portret psychologiczny i zdefiniuje dlaczego takim sentymetem obdarzasz spolke Midas - odpowiedz jest prosta , dlatego masz do niej sentyment gdyz role glownea pelnil w niej RK - jednak on obecnie rzuca walor na rynek - Ty jednak odrzucasz realia pozostajac z sentymentem - czy to prawda ?
Big Lebowski / 2011-03-28 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko jedna spolka i w nia wierze - ciasta piec nie mam zamiaru..;-)
Big Lebowski / 2011-03-28 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Pozdr
Big Lebowski / 2011-03-28 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak wszedzie . jak wszedzie..
5424 / 2011-03-28 21:16 / Fan Linuxa Ubu
dzisiaj się wyrównała największa korekta od początku wzrostów to taka ciekawostka
Big Lebowski / 2011-03-28 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostrzegalem ludzi i pisalem o znacznym przewartosciowaniu i chwiejnych fundamentach - oczywiscie ze ma szanse , ja mam kupiony po 0.86 zl i usrednialem w gore - tak wiec zmartwienia nie mam..
5424 / 2011-03-28 21:13 / Fan Linuxa Ubu
ja niby też zmartweinia nie mam bo większość brałem od 1,3 do 1,9 ale zaskoczony jestem myślałem żęe ten samograj będzie zawsze szedł w góre
Big Lebowski / 2011-03-28 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra Synthos jego sila polegala na tym ze kazde 10% wzrostu mial solidnie skorygowane a ostatnio - sporo przypadkowego , nieswiadomego akcjonariatu sie napchalo i mamy to co mamy - jeszcze nie bylo tego aby spekula mogla pograc samodzielnie na walorach oligarchow takich jak Romano , Czarnecki , Solorz czy Solowow - rece wyciagniete w strone walorow oligarchow zawsze beda obciete ..hehe
5424 / 2011-03-28 22:01 / Fan Linuxa Ubu
tego nie wiedziałem ale dzięki
mjazzga / 2011-03-28 21:48 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki za przypomnienie, niech tną i wracają na normalną drogę;o
pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-03-28 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Mjazzga.
mjazzga / 2011-03-28 18:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie
Czy coś dzieje się w spółce rajdowca co by uzasadniało takie spadanie?
czy to technika i koniec kwartału czy fundamenty?
pozdrawiam
człowiek znikąd / 2011-03-28 13:51 / portfel / "Trillium"
Witam, obawiam sie ze mam zaniki pamieci, czy ktos moglby mi pomoc?????
Prosze o odswiezenie mi pamieci informacja - o tytule piosenki Zeppelinow, ktora zaczyna sie w 22 sekundzie tego klipu -
http://tinyurl.com/4dyl894
z gory dziekuje
pozdrawiam
Thai / 2011-03-28 14:00 / Bez rangi
Powitania z pozdrowieniami Czlowiekowi Stamtad :)

http://www.youtube.com/watch?v=xbJQT2eDseA
człowiek znikąd / 2011-03-28 14:05 / portfel / "Trillium"
no widzicie i znowu na Thai mozna liczyc - gdyby ktos mial jakies watpliwosci
Dla niej ta wlasnie piosnka, dziekuje.
Thai / 2011-03-28 14:11 / Bez rangi
Prosze :)

Dziekuje za piosenke :)
needle / 2011-03-28 12:25 / Bez rangi
raz na jakiś czas uda sie wygenerować większy ekonomiczny problem do dyskusji; zgódźmy sie nie sposób tworzyć takiego zbyt często; jesli jednak juz jest warto aby jak najwięcej rozsądnych głów wzieło w tym udział
gdy uda mi sie stowrzyć "takie coś" zazwyczaj wspominam o tym U Ciebie Bigu, bo sądzę, że możecie coś dołożyć ku chwale MONEYa, nas wszystkim i -być może- wsparciu naszych kabz
tak, tak
po to to wszystko robimy, jesli nie liczyć satysfakcji;-)

tym razem sprawa ma podwójny wymiar:
DEBATA ekonomiczna z poniedziałku prof. kontra prof.
i udział OFE w inwestycjach giełdowych teraz i po ograniczemniach kwotowych jak to jest proponowane przez rząd

zachęcam wszystkich tu zagladających do przeczytania tego co już zostało napisane a zalogowanych, którzy mają coś wdzięcznego do dodania w omawianej (omawianych) kwesti/iach do napisania
czym więcej tym lepiej, byle z sensem:-)


miłego życzę i takich zarobków na giełdzie, abyście pracę zawodową mogli traktować wyłącznie jako hobby;-)
IGła
Thai / 2011-03-28 10:18 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Pomyslnych decyzji w sesji zycze... Dobrego dnia :)
Serdecznie pozdrawiam

Agnes Obel - "Just So"
http://www.youtube.com/watch?v=5NmjJeNFUVU&feature=relmfu
Thai / 2011-03-28 10:30 / Bez rangi
"Faworyci portfela DM BZ WBK"
- Liczymy na to, że każdy z naszych typów przyniesie na koniec roku kilkadziesiąt procent zysku. Niektóre spółki, tj. Cormay czy City Interactive już zostały dostrzeżone przez inwestorów. Producent odczynników i dystrybutor aparatury medycznej wciąż jest u nas na pierwszym miejscu, a producent i wydawca gier video na drugim – wymienia Paweł Burzyński, analityk i strateg DM BZ WBK.

http://www.tinyurl.pl/?Jqfj8jgI
Thai / 2011-03-28 10:39 / Bez rangi
"Raiffeisen podwyższył cenę docelową dla Tauronu do 6,9 zł"
Raiffeisen podniósł wycenę akcji Tauronu do 6,9 zł z 6,5 zł, pozostawiając rekomendację „trzymaj” bez zmian.

http://www.tinyurl.pl/?iV8dNHcH
needle / 2011-03-28 12:27 / Bez rangi
kupiony na zapisy udało się sprzedać na górce...
...szkoda, że tak nieczęsto się to zdarza:-(
Thai / 2011-03-28 14:14 / Bez rangi
Nie zapisywalam sie... ale nabylam, no i jak dotad TPE trzymam :-)

Pozdrowienia Needle :-)
adaaaaaaaaada / 78.8.193.* / 2011-03-27 23:05
0
2011-03-27 11:56:20 Big Lebowski [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Poczytalem powyzsze wypowiedzi i uwazam ze niewazne czy
sie kogos posluchalo czy samemu podjelo decyzje - wazne
aby zarabiac .. R.K. buduje imperium na fundamentach
jednej firmy i moze byc wysmiewany , mozna kpic z tego
itp . jednak Warren Buffett takze budowal imperium na
fundamencie malej firmy tekstylnej Berkshire Hathaway i
mysle ze reakcje tlumu czy sceptykow byly podobne -
dzisiaj wszystko wyglada jednak inaczej..

NIE WCISKAJ KITU , ILE EMISJI Z PP ZROBIŁ Berkshire Hathaway I PO ILE SĄ TE AKCJE , A STALEXPORT I GDRY Z lONDYNU PO 8 ZŁ JUŻ ODKUPIŁEŚ
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Thai.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy