Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
jacquesmayol / 2011-03-27 20:31 / portfel / "How deep can you go?"
Witam wieczorowa pora i pozdrowienia wszystkim sle :)

Bigu dzieki za cotygodniowy komentarz, napawa optymizmem i utwierdza mnie w swoich przekonaniach i intuicji, tez czuje ze wzrosty przed nami, obecna sytuacja ani troche nie przypomina tej z przed Krachu w 2007, dobrze o tym wiem bo sam wtedy sie zainteresowalem inwestowaniem...to byla prawdziwa goraczka, wszedzie mowilo sie o hossie i zarabianiu, ludzie nie wiedzieli co to wogole hossa i bessa a pieniadze na fundusze wplacali, pamietam ze fundusze MIŚ tworzyly sie jeden po drugim, blokowano wplaty, tzn. ze towarzystwa nie chcialy przyjmowac juz wiecej pieniedzy od ulicy, byl totalny nadmiar...obecnie....kazdy wie jak jest, kazda hossa jest inna, ale mysle ze do tamtej sytuacji jeszcze daleko, byc moze juz nigdy nie bedzie takiej goraczki :)

p.s. wlasnie teraz zorientowalem sie ze byla zmiana czasu, czytajac bloga....:D zegar w kompie i w komorce przestawil sie automatycznie, wiec skad tu wiedziec o zmianie czasu :D ah ta globalizacja :)

Pozdrawiam serdecznie :)
5424 / 2011-03-27 19:08 / Fan Linuxa Ubu
inwestuje ktoś z was na platformie goweb trade
Big Lebowski / 2011-03-27 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sport - Albercik dostal w papuche od boksera o ksywce Baby Face ;-)..
kazumi / 2011-03-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Albercik dostal w papuche od boksera o ksywce Baby Face ;-)..
Ukraina tym razem lepsza od Polski...ale we wrześniu, jeśli walka się odbędzie, będzie odwrotnie, a ranga nieporównywalnie większa...Góral obskoczy Dr Żelazną Pięść a Polacy będą mogli czuć się dumni :-)
Witaj..pozdrawiam i miłej niedzieli.
Big Lebowski / 2011-03-27 13:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Oby tak bylo jak piszesz :) .. Pozdrawiam i milej niedzieli zycze..
Big Lebowski / 2011-03-27 12:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=44A9iDQNrss&feature=related Eagles - Peaceful Easy Feeling
Big Lebowski / 2011-03-27 12:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=W444_V7ETnA&feature=related New Kid In Town~Eagles
Big Lebowski / 2011-03-27 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=RcDCvQbOdig&feature=related Bob Seger - Against the Wind
Big Lebowski / 2011-03-27 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2011-03-27 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korekta ktora wystapila po katasrofie japonskiej - przemaglowala gieldy znacznie , GPW jednak pokazala sie z dobrej strony tzn. pokazala ze nasz rynek nie jest taki slaby jak go obsmarowywuja ;-) , na wielu innych gieldach stopy dopelnily dziela - stad mielismy tak moca przecene - chocby przyklad DAXu.. Mysle ze rzad amerykanski i odpowiedni decydenci maja interes w tym aby amerykanska waluta byla slaba i waluta ta obecnie jest waluta nr1 w carry trade i jak dlugo bedzie pelnila ta role - tak dlugo rynki beda generowac wzrosty - obstawiam ze jeszcze okolo dwoch lat bessa nam niegrozna.. Moje rekomendacje strong buyy dla dobrych akcji sie nie zmienily i nie widze powodu do zmiany nastawienia - zaznaczam ze dla dobrych akcji .. Inwestorzy ktorzy maja problem z wyszukaniem takowych powinni zwrocic sie o pomoc do odpowiednich funduszy - lepszego wyjscia nie widze - gdyz zarabianie i wzrosty nadal przed nami a nie odwrotnie..
5424 / 2011-03-27 12:20 / Fan Linuxa Ubu
witaj według mnie na Daxie rozpoczęła się 5 fala wzrostowa pózniej nastąpi korekta wyższego rzędu jakie jest twoje zdanie
Big Lebowski / 2011-03-27 12:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - moim zdaniem Dax bedzie na koniec roku powyzej 8 tys pkt - to ze po drodze beda cofniecia - kazdy dorosly powinien wiedziec - wazny jest trend dlugotrwaly - glowny.. Pozdr
5424 / 2011-03-27 12:43 / Fan Linuxa Ubu
Gold już dożywa swoich dni na V zobaczymy w co przeleją z niego zyski pewnie w akcje i to by się logicznie zgadzało tam obsuwa V fali a tutaj V fala w budowie pewnie podciągną czerwcowe kontrakty na indeks a w wakacje spadki
pawciomerc / 2011-03-27 11:55 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam
Bigu czy zamiast funduszy nie lepszy będzie ETF? myśle że ostatnie szczyty ze z ubiegłej hossy na wig 20 zostaną pobite
Big Lebowski / 2011-03-27 11:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pawciomerc.. Uwazam ze wszystkiego moznna probowac - cel jest wazny , mozna zwykle fundusze takze ETFy, troche dobrych akcji takze mozna zakupic i probowac sil - wazne aby zarabiac..
pawciomerc / 2011-03-27 12:18 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
ETF mam na myśli koszty - znacznie mniejsze niż przy standardowych fundach. Dobrą propozycją jest podział 33%/33%/33% akcje / fundy misia/ ETF
Big Lebowski / 2011-03-27 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie ze mozna i tak - pamietac nalezy ze " brak zyskow jest strata " .. ;-)
Ged / 2011-03-27 12:05 / Tysiącznik na forum
czołem Bigu,

jak zawsze w niedzielę po porannym treningu wracam do domu i czytam Twój komentarz tygodnia - wielkie dzięki za te podsumowania, a że ich treść jest w dodatku optymistyczna - no cóż, to jeszcze lepiej :)
Big Lebowski / 2011-03-27 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Pozdr
Thai / 2011-03-27 12:38 / Bez rangi
Witaj Dude :)
Niedzielnie i slonecznie pozdrawiam Cie wiosennie :) Dobrego popoludnia zycze :)

PS. W zeszłym tygodniu sie pomylilam, dzis najpierw sie upewnilam co do daty :)
http://www.tase.co.il/TASEEng/homepage.htm
Big Lebowski / 2011-03-27 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.:) Ja takze Cie witam i pozdrawiam niedzielnie , slonecznie , goraco i najserdeczniej..:)
pacco / 2011-03-26 09:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cyfra co to sa te pomarancze,może bym zasiorbal??
Big Lebowski / 2011-03-27 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pacco.. To moze ja Ci zapodam bezposrednia transmisje z notowan soku pomaranczowego..Pozdr : http://www.youtube.com/watch?v=S8H2FIf1oH4&feature=related
Big Lebowski / 2011-03-25 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2 / 2011-03-25 21:32
witam
Bigu to ile borek bedzie miał tych akcji?
tak sobie mysle ze bioton 2 -;)
dla Romana spoko tani pieniadz z ryneczku ,ale dla akcjonariuszy hmmmmm
w dłuzszej perspektywie ino opad
tak mysle-;)
Big Lebowski / 2011-03-25 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Bedzie mial okolo 2.5 mld akcji , obecnie ma tylo prawie co Synthos - przeszkadzala ilosc akcji Synthosowi we wzrostach ? - Bioton nigdy zlotowki zysku nie wygenerowal - Boryszew caly czas generuje zyski i bedzie generowal - hossa jest wybiorcza i ida tylko te akcje ktore generuja zyski lub rozwijaja sie tzn. przejecia i ekspansja na inne rynki - przyklad Cormay najlepiej swiadczy , Boryszew podaza podobna droga.. Jednak nalezy pamietac ze Boryszew to spolka mocno przewartosciowana o chwiejnych fundamentach .. Pozdr
gib / 83.22.190.* / 2011-03-26 21:42
witaj co sądzisz o synthosie jest po korekcie ale zrobił się coś niemrawy w porównaniu do tego co było wcześniej
Big Lebowski / 2011-03-25 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisalem zeby siorbac przy pierwszej emisji i twierdzilem ze to wielka szansa - nikt nie posluchal , obecnie nic nie pisze - swoje robie hehe..
arecki97 / 2011-03-25 23:43 / portfel / "Skurczy.byczek"

- nikt nie posluchal , obecnie nic nie pisze - swoje robie hehe..


O przepraszam jak to nikt? ja posłuchałem i cały czas hoduje piękne róże :)
Chociaż ogólnie wiadomo że nie ma róży bez kolców...

Pozdr
Thai / 2011-03-26 18:36 / Bez rangi
Rowniez dolaczam ;))) Ogrodek rozany wyhodowalam...
... dogladalam tak przy przy pierwszej jak i drugiej emisji :) Tak wiec posluchalam Cie Dude rowniez :)

Chociaż ogólnie wiadomo że nie ma róży bez kolców...

Taki to rozanych kwiatow urok :) Jak kolce kluja - boli, ale juz kwitnący rozany ogrod zachwycic potrafi :)))
Pozdrowienia Arecki :)
Pooh / 2011-03-25 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
nikt nie posluchal
Hm... polemizowałbym ;)
Troche byłem spozniony, bo brałem po 3 zeta, a nie po 2, ale nie marudzę. ;)
Pzdr.Q
Ps. Czasem jestem zły, kiedy ktoś rekomenduje spółkę, którą mam na oku - wtedy pisząc na forum czuję się jak "odgapiacz", bo ktoś napisał pierwszy. /Oraz brakuje satysfakcji z samodzielnego wyczucia spółki, co też jest dość istotne/.
W przypadku Borka zdecydowała technika, a pozniej pozostawienie zysku /100%/ w spółce i ciekawość, co będzie po kolejnych emisjach. Ano - widać, co jest. ;)
Thai / 2011-03-26 18:45 / Bez rangi

Ps. Czasem jestem zły, kiedy ktoś rekomenduje spółkę, którą mam na oku - wtedy pisząc na forum czuję się jak "odgapiacz", bo ktoś napisał pierwszy. /Oraz brakuje satysfakcji z samodzielnego wyczucia spółki, co też jest dość istotne/.

Samodzielne wyczucie spolki... hm, nawet jesli ktos napisal nt spolki, Ty mogles ja wyszukac wczesniej i to nie wyklucza satysfakcji z wyboru danej spolki... Ty wiesz przeciez najlepiej jak jest :) Pozdrawiam Pooh :)
Pooh / 2011-03-26 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Natomiast wyklucza satysfakcję z tego, że jako pierwszym o niej się napisało ;)
Taka drobna próżność ;).

Widzę, że klub miłośników róż zrobił się w kąciku...
Hm... u mnie łatanie pęknięć w ścianie, gładzie, malowanie i tym podobne zabawy "po godzinach". Do róż i spokoju w ogrodzie jeszcze daleko ;)
Pozdrówka. Q
Thai / 2011-03-26 19:56 / Bez rangi

Natomiast wyklucza satysfakcję z tego, że jako pierwszym o niej się napisało ;)
Taka drobna próżność ;).

Hm... zatem te proznosc nalezy nakarmic - zmobilizowac sie do pisania :)
Zwieksza sie szansa na zaistnienie przy napisaniu "jako pierwszym":)


Hm... u mnie łatanie pęknięć w ścianie, gładzie, malowanie i tym podobne zabawy "po
godzinach". Do róż i spokoju w ogrodzie jeszcze daleko ;)

Nie chce zapeszac... to i powiem, ze - jak na obecny czas - jakis rodzaj spokoju napotykam, ale tez i cieszyc nauczylam sie ostroznie, za to oczekiwac najlepszego ;)
Pozdrowka :)

PS. Przy sobocie, obok tematu gieldowego a na temat filmowego powiem, ze widzialam kapitalny film "Sekret jej oczu" - siwetnie zrobiony film, wart obejrzenia... Polecam :)
Thai / 2011-03-26 20:00 / Bez rangi

"Sekret jej oczu"

http://www.youtube.com/watch?v=tgIMfp_WyKw&feature=related
Big Lebowski / 2011-03-27 11:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytalem powyzsze wypowiedzi i uwazam ze niewazne czy sie kogos posluchalo czy samemu podjelo decyzje - wazne aby zarabiac .. R.K. buduje imperium na fundamentach jednej firmy i moze byc wysmiewany , mozna kpic z tego itp . jednak Warren Buffett takze budowal imperium na fundamencie malej firmy tekstylnej Berkshire Hathaway i mysle ze reakcje tlumu czy sceptykow byly podobne - dzisiaj wszystko wyglada jednak inaczej..
Thai / 2011-03-27 12:42 / Bez rangi
Oczywiscie Dude :) Pelna zgoda: „wazne aby zarabiac" :) Piszac o satysfakcji z wlasnych wyborow inwestycyjnych Pooh odniosl sie do proznosci w zwiazku z byciem „number one” :) Kontekst decyzji i satysfakcji, opartych czy to na wyczuciu czy czymkolwiek innym osobiscie odnosze do samodzielnosci w inwestowaniu, wypracowaniu swojego sposobu i pomyslu na inwestowanie :)
amigo2 / 2011-03-25 21:36
dodam jeszcze ze Roman kupuje jakies upadłe anioły-;) i tak jak juz raz wspominałem
obawiam sie ze to wszystko moze sie rozjechac
Big Lebowski / 2011-03-25 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najwyzsza stope zwrotu daja wlasnie upadle anioly - trzeba wierzyc we wlasne spolki - inaczej inwestowanie nie ma sensu..
dodge / 2011-03-25 19:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu

Hmmm ..., lecim na 3000 - jak sądzisz?

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu
Thai / 2011-03-25 20:17 / Bez rangi
Powitania Macku

Fantazja i moc liczby 3 przyciaga uwage :)

Pozdrowienia serdeczne na udany weekend zasylam
PS. :))))))))))))
dodge / 2011-03-25 20:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Izo


Fantazja i moc liczby 3 przyciaga uwage :)


Fantazja wiecznie młodą jest, a więc i ochota i siła po stronie fantazji. 3000 nadciąga :)

Również życzę miłego weekendu

Pozdrawiam

P.S. Jeden więcej naturalnie podsyłam :)))))))))))))
Thai / 2011-03-25 21:00 / Bez rangi

Fantazja wiecznie młodą jest, a więc i ochota i siła po stronie fantazji. 3000 nadciąga :)

Nadciaga, oj nadciaga... z cala swoja moca i "magiczna" sila liczby 3 :)))


:)))))))))))))

:))))))))))))
Metoda porownawcza sprawdzilam.
Big Lebowski / 2011-03-25 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Takze pozdrawiam i milego weekendu zycze ..
Big Lebowski / 2011-03-25 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. No koniec roku bedziemy znacznie wyzej jak 3000 pkt. jednak w miedzy czasie trafiac sie beda klody - jak zwykle , Pozdr
Thai / 2011-03-25 20:15 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Na mile powitanie gorace i serdeczne pozdrowienia sle weekendowe :)
Big Lebowski / 2011-03-25 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Weekend dobra rzecz i nigdy za wiele ..;-) , Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam wieczorkie.:)
Thai / 2011-03-25 15:31 / Bez rangi
Soha - "C'est Bien Mieux Comme Ca"

http://www.youtube.com/watch?v=D8vH871L0fg
Thai / 2011-03-25 14:28 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Piatek we Wrocku w pogodzie bez slonca, pogody ducha zycze :)

W popoludniowej odslone sesji parkietowego powodzenia… Serdeczne pozdrowienia :)
Ged / 2011-03-25 14:57 / Tysiącznik na forum
dzień dobry już jedną nogą w weekendzie, druga dołączy lada moment :)

a od niedzieli dni będą dłuższe, będzie jeszcze przyjemniej
Thai / 2011-03-25 15:03 / Bez rangi
Dzien... dobry nawet bardzo :) Wizyta u fryzjera i dzien nawet bez slonca jest piekniejszy :) Hehe

Rzeczywiscie... w dniu 27 marca rozpoczyna sie czas letni :) Tu jeden obowiazuje kierunek: wiosna, lato... :)))
Ged / 2011-03-25 15:14 / Tysiącznik na forum
fryzjer.. wy, kobiety, macie jakieś ezoteryczne powiązanie wizyt u fryzjera z poprawą nastroju, naprawdę :)
Thai / 2011-03-25 15:19 / Bez rangi
Eee... nie, nie poprawialam nastroju, ten mam okey od ranka :) Uzupelnialam pewien brak - brak slonca :)))

już jedną nogą w weekendzie, druga dołączy lada moment :)
:))) I ta perspektywa jest budujaca
Thai / 2011-03-25 14:32 / Bez rangi
„Ranking atrakcyjności inwestycyjnej: Polska najlepsza w regionie dla funduszy”

Polska jest najlepszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej dla funduszy typu Venture Capital i Private Equity - stwierdza raport firmy doradczej Ernst&Young. Pod względem wielkości polską gospodarkę ulokowano na 20. miejscu na świecie.

http://www.tinyurl.pl/?dpJbd69m
needle / 2011-03-25 11:14 / Bez rangi
debatowaliście już o...debacie
zapraszam do dyskusji w moim portfelu, ciekawe czy do konstruktywnych wniosków uda się dojść...?

do miłego
IGła
griffin / 2011-03-25 09:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie :o)
Hmmmm... co by tu kupić za schedę po msz i els??? Stopy im powiedziały dość a z nimi nie dyskutuję.
Po małej przerwie zabieram się do przegladu spółek.
Na dzień dzisiejszy: orrrrrco (jak to Amigo miał w zwyczaju) ;o)
Pozdrawiam i zieloności życzę
needle / 2011-03-25 11:17 / Bez rangi
Amigo
że Ci się udało wstawić ten wyraz...
...albo masz dobre znajomości, albo administratorom MONEYa przeszło...?
griffin / 2011-03-25 11:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Czołem Igła :o)
Chodów nie mam. Admini wyluzowali albo hiszpański polubili ;o)
5424 / 2011-03-24 21:10 / Fan Linuxa Ubu
na soku pomarańczowym będzie ostra jazda w górę
master / 2011-03-24 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie było mnie na chwile i jakieś nowe grypsy..
co to za intrygujący sok ?
jeśli można zapytać..
Big Lebowski / 2011-03-24 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hehe a poltusze wieprzowe ?, z tego co wiem firma Duke & Duke jest niezle zorienowana w tym temacie..;-)
5424 / 2011-03-24 21:23 / Fan Linuxa Ubu
zdziwisz się jakie pomarańcze w płynie dadzą zarobek pogadamy za 2 tygodnie miodzio pozdrawiam
tomtay / 2011-03-24 21:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfrus po czym wnosisz, że na OJ.F będzie jazda i to w ciągu dwóch tygodni?
tomokkkk / 78.154.71.* / 2011-03-24 21:41
http://www.youtube.com/watch?v=CC8zK5H7hNI
Malinowy Król...śliczna muza
Pozdrawiam
axima / 2011-03-24 21:02 / Bywalec forum
Bigu jakie masz zdanie o Azotach Tarnów?
Big Lebowski / 2011-03-24 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak caly sektor chemiczny - walor cykliczny - zakupic i trzymac na longa ..
TrentX / 2011-03-24 23:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam kabze Biga,
Azoty pokazuja duzo dobrej energii, maja konkretny plan dzialania, przejecie ZAK dodatkowo wzmocnilo ich pozycje na rynku .
Pozwolily odrobine zarobic od grudnia , w tej chwili sa w konsolidacji, ale na tym walorze nigdy nie wiadomo kiedy powedruje sie kilka zlotych wyzej , a to bedzie kolejna polka w ktorej pociagnie sie na konsolidacji. Generalnie jak w calym sektorze chemicznym nawozowym perspektywa wyglada duzo lepiej po zapasci z poprzedniech 2 lat ze wzgledu na rosnace ceny nawozow na swiecie .
Moge dodac ze walor raczej malo plynny biorac pod uwage codzienne obroty i transakcje, no i tak jak to mawial Bigu mozna oczekiwac na to ze chemia jeszcze bedzie grana , aczkolwiek czasem mysle ze to juz po grze na chemii :] no chyba ze Police ... :>
A jak bedzie ... ? Czas pokaze ;]
Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy