Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-03-23 16:39 / Bez rangi
Melody Gardot - "Les étoiles"

http://www.youtube.com/watch?v=SthisoeSjBM&feature=related
Thai / 2011-03-23 16:17 / Bez rangi
EEX… „Ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki EKO EXPORT
SA z siedzibą w Bielsku-Białej na dzień 19 kwietnia 2011r.”

(…) Zasadniczym celem emisji akcji, która będzie skierowana do wybranych instytucji finansowych jest ustabilizowanie na wysokim, satysfakcjonującym inwestorów poziomie produkcji poprzez zakup takiej ilości surowca mokrego i „suchego”, by w pełni wykorzystać możliwości techniczne, technologiczne i magazynowe ze szczególnym uwzględnieniem przeprowadzonej w ostatnim czasie modernizacji zakładu. Spowodowała ona, że obecnie EKO jest z pewnością największą pod względem mocy produkcyjnych i najnowocześniejszą technologicznie tego typu firmą w Europie.

http://www.tinyurl.pl/?PUZ0hUcI
Kambodza / 2011-03-23 17:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Iza:)
Mamy naszą perłe:)
Thai / 2011-03-23 17:25 / Bez rangi
Powitania Darku :)
Mamy, mamy - poklady cierpliwosci i konsekwencji, zaprocentuja co nieco :)
Kambodza / 2011-03-23 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
2-3 lata i fiu fiu fiu:)
Pozdóweczka:)
Noxik nielogo / 94.75.72.* / 2011-03-23 17:42
2-3 latka i Kamus bedziesz nas splacal! pamietamy ( a przynajmniej ja o moich 50 tys :) )
Thai / 2011-03-23 16:10 / Bez rangi
23.03.2011 "Małe spółki będą rosły uważa DM BZ WBK"
Dom Maklerski w obliczu m.in. doniesień z Japonii i Libii zmienił w swoim najnowszym raporcie nastawienie do rynku z „neutralnie do „niedoważaj.
- Do tego negatywnie na rynek wpływają informacje o ograniczonych zakupach przez fundusze emerytalne i inwestycyjne. Stwarza to niebezpieczną przestrzeń do spadków – pisze w raporcie Paweł Burzyński, szef strategii rynku akcji w DM BZ WBK.

Broker uważa, że w tej chwili najlepszej stopy zwrotu można oczekiwać wśród mniejszych spółek, tj. Cormay, czy City Interactive. Dodatkowo zaleca koncerny z branży paliwowej, tj. Orlen, czy Lotos.

http://www.tinyurl.pl/?V9bOgSmT
Thai / 2011-03-23 16:07 / Bez rangi
"KGHM kupił od MSP 71 mln akcji Tauronu po 6,15 zł i ma obecnie 10,39 proc. tej spółki - podał miedziowy koncern w komunikacie."
PAP - Biznes
23 Mar 2011, 15:41
KGHM podał, że nabycie akcji Tauronu jest związane z realizacją strategii na lata 2009 - 2018, która przewiduje dywersyfikację źródeł przychodu oraz wejście w branżę energetyczną.(PAP)

http://stooq.pl/n/?f=437945
Thai / 2011-03-23 12:03 / Bez rangi
"Wielki wysyp ofert na giełdzie"
Oferta Tauronu za ponad 1 mld zł to tylko wstęp do dużych transakcji dokonywanych przez resort skarbu. W tym roku inwestorzy będą mogli kupić jeszcze m.in. akcje banków, spółek węglowych i energetycznych.Przy dobrej koniunkturze wartość ofert akcji spółek Skarbu Państwa może sięgnąć 30 mld zł.

Inwestorzy i analitycy już teraz zastanawiają się, kiedy dokładnie Ministerstwo Skarbu sprzeda jej walory. Wszyscy są przeświadczeni, że nastąpi to w drugiej połowie roku. – Spodziewałbym się, że około 10 proc. akcji PGE może trafić na rynek, kiedy skończy się lockup Skarbu Państwa (czyli w lipcu – red.) i ta świadomość na rynku będzie tworzyła presję na kurs. Kiedy akcje zostaną zaoferowane, tak jak w przypadku Tauronu, sytuacja powinna się uspokoić – uważa Franciszek Wojtal, analityk Millennium DM.

http://www.tinyurl.pl/?yjkN7aNW
Thai / 2011-03-23 09:33 / Bez rangi
"Droga ropa zachęca do rewolucji energetycznej"

Rok 2011 ma być rokiem transformacji, jak prognozuje tygodnik ekonomiczny "Barron's". Jednak analitycy nie przewidywali, iż może dojść do zmian takich jak wynalazek silnika Diesla czy prasy drukarskiej. Jednak proces uniezależnienia od ropy może mieć podobne znaczenie jak tamte wynalazki. Jest już on koniecznością, a nie możliwością - mówi część ekonomistów

http://www.tinyurl.pl/?RXCrOZaz
Pooh / 2011-03-23 12:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Thai, jak dla mnie: krach 2008 stanowił okazję dla wprowadzenia pewnych rozwiązań ukierunkowywujących sposób rozwoju gospodarek i przystosowanie ich do funkcjonowania w oparciu o inne źródła energii.
Np. producenci samochodów weszli z samochodami elektrycznymi, których projekty,/ jak wieść gminna głosi ;)/ były gotowe od dość dawna.
Pzdr.Q
Thai / 2011-03-23 13:23 / Bez rangi
Czesc Pooh,
Tak zgadzam sie - byl impulsem i okazja… obecna niepewna polityczna sytuacja za sprawa „Arabskiej wiosny” powoduje, ze popularyzuje sie wszelkie dzialania, przedsiewziecia zmierzajace w kierunku znacznego uniezaleznienia od ropy…

„Na ekranie radaru skanujacego przyszlosc” najpewniej nie tylko projekty samochodow elektycznych pojawily sie dosc dawno :) Pewnie sa i projekty nt wspomagania energii ze zrodel odnawialnych, wdrazania technologii itp. Prof. Steinberg z artykułu wspomina, ze w temacie „Dyskusje trwają od lat 70 - wiele projektów gotowych jest już do wdrożenia”... jak zwykle potrzebny jest kapital i determinacja.
Pozdrawiam :)
Thai / 2011-03-23 13:30 / Bez rangi
Przy okazji… taka ciekawosta o Eco-Frontiers, polozonym w sercu Bieszczadow...
„(…) Według prestiżowego przewodnika Rough Guides z serii „Clean Breaks” jest jednym z pięciuset unikalnych na skalę światową miejsc przyjaznych środowisku” :)

http://www.tinyurl.pl/?tkd4xwda
http://www.ecofrontiers.net/index.php?lang=pl
pietroo / 2011-03-23 07:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam serdecznie
Thai / 2011-03-23 09:08 / Bez rangi
Witaj Piotr... Powitania Wszystkim

Zycze w sesji pomyslnych decyzji... Dobrego dnia
Serdeczne pozdrowienia :)
Big Lebowski / 2011-03-22 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
świeżynka / 2011-03-22 20:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Bigu ... po latach :)

co myślisz o barlinku?
Big Lebowski / 2011-03-22 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Swiezy.. Nie mam zdania na temat Barlinka - chyba tylko to ze jest w dobrych rekach.. Pozdr
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-22 20:06 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Big
od października mniej wiecej jesteśmy w trendzie bocznym.....ciekawi mnie jak długo trwała najdłuższa konsolidacja jaką sobie przypominasz
i czy to nam daje jakieś przesłanki aby oszacować na jakim etapie hossy sie znajdujemy?
Big Lebowski / 2011-03-22 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy .. Z tego co pamietam to w roku 2004 byla roczna konsolidacja - trend boczny na rynkach .. Uwazam osobiscie ze jestesmy caly czas w pierwszym etapie hossy -tzn. 2009r mielismy do czynienia z mocnym odreagowaniem poteznych spadkow - obecnie mamy czas kreowania liderow ,sektorow i indexow .. Mysle ze wlasnie teraz ksztaltuje sie prawdziwa hossa tzn. jestesmy pomiedzy pierwszym a drugim etapem czyli akceptacji .. Pozdr
CIERPLIWY GRACZ / 2011-03-22 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki wielkie
miłego wieczoru
Thai / 2011-03-22 21:01 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Pozdrawiam wieczornie najserdeczniej i wiosennie :)
Big Lebowski / 2011-03-22 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Ja takze witam Cie wieczornie , wiosenni i pozdrawiam goraco i najserdeczniej..:)
Thai / 2011-03-22 12:02 / Bez rangi
CRM... "- MACD znów wygenerował wskazanie kupna i zakręca w górę. Podążająca w górę średnia ruchoma 13-sesyjna potwierdza tendencję wzrostową – twierdzi Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities.
Zdaniem specjalisty Amerbrokers, ostatnie wzrosty to efekt głównie spodziewanej realizacji kolejnych przejęć przez grupę Cormay. Na celowniku są dwie spółki: jedna z USA, a druga z Europy Zachodniej.

- Po akwizycjach wyniki w 2011 r. mogą być istotnie wyższe niż rok wcześniej, głównie dzięki poszerzeniu rynków zbytu – uważa Łukasz Rosiński, p. o. dyrektora departamentu Corporate Finance Amerbrokers.

http://www.tinyurl.pl/?7VunO7Nv
AMR79 / 2011-03-22 21:54
WiThai WAI Thai
ta spolka mnie rozbraja, jest fajna fundamentalnie, ale te wzrosty to sa jakies jaja. ja jez uzywałem do szybkich zarobkow, myslałem ze nieźle z jej wzrostów korzystam, ale trzymanie jej to bylby mój numer życia ( zaczynalem od ok 4 zł) -heheh, połowe chaty wybudowałbym z tego...
Moze stąd mój stosunek do niej, ale tutaj wyglada jakby 2020 rok juz byl dyskontowany;-)), ale co tam-życze powodzenia wszystkim posiadaczom
Thai / 2011-03-23 09:00 / Bez rangi
Witaj ARM,
gdybys jednak trzymal CRM do dzis od ok. 4 zl, albo nawet znacznie wczesniej... i mialbys plus, i zysk taki jak napisales - na polowe do wybudowania domu - to wzrosty tez okreslalbys jako "jakies jaja"? ;-))

Moze stąd mój stosunek do niej
Najpewniej...

Mnie zachowanie spolki cieszylo i cieszy... Pozdrawiam
Thai / 2011-03-22 11:59 / Bez rangi
John Waite - "Rough & Tumble"

http://www.youtube.com/watch?v=Gg7o8sLU32Y&feature=related
Thai / 2011-03-22 08:24 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Powodzenia parkietowego i kazdego innego zycze :)

Dobrego dnia slonecznego :) Serdecznie pozdrawiam
griffin / 2011-03-22 10:10 / portfel / Tysiącznik na forum
WiThai :o)
Witajcie forumowicze :o)
Czy ktoś oprócz Amigo posiada SSI z nc?
Trochę poczytałem i wg mnie może być ciekawie po zamknięciu roku.
Jeżeli prezes jest konsekwentny i biorą tylko zlecenia z rentownością nie mniejszą niż 10%
to obecny portfel zamówień daje ok. 4 mln zysku a to marzec dopiero.
Powinno to dać 0,046 zł na akcję (przy portfelu zamówień na dzień obecny).
No i wygląda na to, że z PXM się "zaprzyjaźnili" (któryś kontrakt z kolei)
Kupiłem trochę po 0,28 i jak zwykle obaczym.
Trzeba jednak pamiętać, że to jednak NC ;o)
Thai / 2011-03-22 10:22 / Bez rangi
WiThai :) Griffin :)))

SSI jesli pamiec moja dobra to chyba Smooth ma te spolke...
Na NC dzis spogladam na debiut Bioerg :)

z pozdrowieniami :) Dobrego dnia
smooth / 2011-03-22 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
No mam i wiem, ze to dobra spółka ale niestety ugrzęzła gdzieś głęboko na coraz to większym rynku NC i ciężko jej się stamtąd wydobyć. Kontraktów łapią zaskakująco dużo i jakby tak w koncu jakiś fund sie zainteresował to by było git. Szkoda, że ucichła sprawa przenosin na główny bo akurat SSI to jedna z tych spółek na NC, która prowadzi działalność operacyjną, ma przychodu i dochody, a nie tylko notowana sama nazwa, zarząd i akcje.
amigo2 / 2011-03-22 11:26
witam
Jarg posiadał posiada trza pytac-;)
Thai / 2011-03-22 11:44 / Bez rangi
Witaj Amigo
najpierw to trzeba Krajana zlapac jak on tak pojawia sie na chwilke ;)
... i wyglada, ze trzeba spieszyc sie z zapytaniem ;))) Pozdrawiam
griffin / 2011-03-22 10:31 / portfel / Tysiącznik na forum

Na NC dzis spogladam na debiut Bioerg :)

Z debiutantów na NC to biorę tylko takich, którzy na otwarciu mają tak z -40% ;oP
No i oczywiście nie "koleguję" się z tymi papierami za długo.
Thai / 2011-03-22 10:34 / Bez rangi
:))) Ty nie zaprzyjazniasz sie na zbyt dlugi czas, a ja... tylko sie przygladam :)
Ged / 2011-03-22 08:40 / Tysiącznik na forum
dzień dobry o poranku i przy filiżance aromatycznej herbaty :)
zapinamy powoli pasy i szykujemy się do kolejnego dnia na straganie..
Thai / 2011-03-22 08:42 / Bez rangi
Dzien dobry Ged o poranku :) Filizanka aromatycznej herbaty - brzmi doskonale :)
Kolejny dzionek, kolejny raz zatoczy sie pieniazek... Powodzenia zatem! :)))
pietroo / 2011-03-22 08:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie :))

ja też juz zaliczyłem herbatkę z sokiem malinowym :)) dobrze nastraja na cały dzień :))

udanego dnia
Thai / 2011-03-22 09:19 / Bez rangi
Powitania Piotr

U mnie zielona herbatka Gyokuro :) Wzajemnie - udanego dnia i dla Ciebie :)
pacco / 2011-03-22 07:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hallo Amigo masz jeszcze Oil??Ja trochę trzymam daj znać jakie masz sposrztrzeżenia??
Ged / 2011-03-22 08:43 / Tysiącznik na forum
cześć, póki co okazało się dziś rano, ze OIL drukuje nowe akcje:

Petrolinvest znów szykuje emisję

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Petrolinvestu ma podjąć uchwałę o warunkowym podwyższenia kapitału - wynika z planów przedstawionych na WZA 16 kwietnia. Cele? Faza 2 projektu Shyrak, gaz łupkowy, przejęcia...

http://tiny.pl/hdftt
świeżynka / 2011-03-22 06:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam
Bardzo długo nie gościłem u Biga.
Ale cóż od tego forum zacząłem "przygodę" z gpw a ponieważ po kilkunastu miesiącach prób "bycia mądrzejszym" doszedłem do wniosku, że na dobre mi to nie wyszło wracam. :)
Mam nadzieję, że pozostanę tu na dłużej
Mam zatem pytanie, co Państwo myślicie o barlinku? Można by powiedzieć zaliczył drugie denko i wraca na zieloną stronę mocy. Oczywiście wiele oporów przed nim a pierwszy na 3,90.
Ależ się rozpisałem, po tak długiej przerwie to chyba nie wskazane
Cieszę się że dziś jestem pierwszy
Pozdrawiam, życząc miłego dzionka i wiosny :)
Thai / 2011-03-22 09:08 / Bez rangi
Witaj po przerwie :)

Pozdrawiam i rowniez zycze milego dnia :)
lechistan / 2011-03-21 22:04 / portfel / Bywalec forum
Po debacie pozostał niesmak. Rząd w osobie min. RostowsKiego na siłę dorabia ideologię nie mając ŻADNYCH logicznych argumentów NT ZABRANIA NASZYCH OSZCZĘDNOŚCI W OFE DO 'WSPÓLNEGO WORA''.
Żenujące po prostu. Balcerowicz klasa po prostu. A co Wy na to??
amigo2 / 2011-03-21 22:56
witam
tu nie piszemy na tematy polityczne
tak Big sabie zarzyczył
TrentX / 2011-03-22 08:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :) , to raczej temat gospodarczy , wszak pieniadze OFE to w duzej czesci inwestycja w gospodarke :)miedzy innymi na gieldzie , a po zmianach rzadowych w duzo mniejszej czesci ...niestety.
Big Lebowski / 2011-03-21 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amigo2 / 2011-03-21 20:28
przywitał wieczorkiem
społka na S o chwiejnych fundamentach rozczarowała wynikami-;)
pozostał tylko PETROINWEST -;)
Big Lebowski / 2011-03-21 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo.. Jest wiele spolek na GPW i mozna cos zawsze znalezc ciekawego.. Pozdr
Thai / 2011-03-21 19:43 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Moc wiosennych usmiechow :)))))) oraz pozdrowien goracych na mily wieczor posylam :)
Big Lebowski / 2011-03-21 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Ja takze Cie wiosenka witam , pozdrawiam goraco i najserdeczniej..:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy