Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Ged / 2013-03-29 16:14 / Tysiącznik na forum
Smacznego jajka, mokrego - śniegowego - dyngusa :)
Spokojnych i radosnych świąt dla Gospodarza i kącikowiczów!
Big Lebowski / 2013-03-27 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie :)
mjazzga / 2013-03-27 19:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Dude,
ideonik urósł do Twojej ceny sprzedaży bo chyba dostaną te 55mln odszkodowania;o
pozytywnie wyglądaja ostatnie sesje na lubawie, za to wszystkie karkosiki poza krezusem balonem niezle sa butowane, szkoda tylu roz;]
Big Lebowski / 2013-03-27 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga - Brs hm decydenci zrobili z porzadnej spolki spolke dla mlodziezy szkolnej - ktora probuje w czasie przerwy ugrac pare zloty co by sobie kupic cukierkow i lizakow , dopuki nie scala akcji i beda groszowym smieciem niec sie nie zmieni gdyz po prawej stronie bedzie masa zlecen do sprzedazy aby 1gr ugrac - lub oglaszanie skupow i coby o grosik taniej kupic - diabelski krag..Ideon niech im sie tam wiedzie.. Pozdr
mjazzga / 2013-03-27 19:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
myślę że idea scalenia akcji jest dla tych ludzi niepojęta, teraz muszą wykombinować 350 milionów na budowę, pan Krezel oczywiście problemu nie widzi;], co do mlodziezy to mam wrazenie ze naiwnych do zabawy juz nie ma, ale jak wejdzie ten nowy system transakcji to dla nich moze sie nie oplacac wyjsc z przedzialu groszowego nigdy
Big Lebowski / 2013-03-27 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Caly czas sa naiwni i wystarczy kilka dni na zielono i tak jak opisalem - mlodziez szkolna stoi w kolejce..
mjazzga / 2013-03-27 19:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ta kolejka zawsze znika z obu stron kiedy trzeba, przeciez to wszystko ich wlasne akcje wystawione na posmiewisko, np ostatnio zeby kupic 2.5 miliona akcji musieli zrobic obrot 20 milionow, bezsensowny pomysl ale co zrobic
Big Lebowski / 2013-03-27 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ilosc zlecen pokazaje po ktorej stronie jest mlodziez szkolna - czytaj drobni , tak bylo zawsze tez na Biotonie i mysle ze nadal jest - sumujac Boryszew obecnie pelni role Biotonu groszowego w glownym indexie i zawsze byla nadzieja ze przyjdzie zagranica i pociagnie tysiace procent w gore akcyjki - zagranica nie lubi groszowek ..
Big Lebowski / 2013-03-27 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest propozycja skrocenia sesji gieldowej na GPW o 30 min , maklerzy protestuja i chca skrocenia o godzine - uwazam ze decydenci powinni przedluzyc o godzine a nie skracac - jezeli maklerom nie odpowiada praca - zawsze moga zmienic - na sasiednim rynku niemieckim jest chyba 5 lub 6 gield i sa gieldy ze obroty jak na warzywniaku ale wszystkie dzialaja od 8:30 do 19 :00 a nawet dluzej i nikomu nie przychodzi do glowy protestowac - oprocz tego jest takze platforma elektroniczna , dlatego decydenci powinni pomyslec nad znacznym przedluzeniem sesji a nie na odwrot..
mjazzga / 2013-03-27 19:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a maklerzy to w ogole maja jakas prace? licencje ma kilka tysiecy osob a ilu ich pracuje w zawodzie?, wydaje mi sie ze wiekszosc pracuje sprzedajac szkolenia i kursy maklerskie;)
Big Lebowski / 2013-03-26 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mjazzga / 2013-03-26 20:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ok czyli jednym słowem sprzedać i wakacje lub zakopać i wakacje, najlepiej w kanadzie żeby nie patrzeć na to wszystko?;p
Big Lebowski / 2013-03-26 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wykupienie Dow jest pewne i spadek musi nastapic - Dax nie podoba mi sie - wykupienia nie ma ale cos nie tak sie dzieje hm. chyba to co piszesz jest najlepsza alternatywa a od przyszlego roku dolar bedzie kingiem..
mjazzga / 2013-03-26 20:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z drugiej spadnie do 13500 i już będzie wyprzedany, nie mam możliwości żeby śledzić co tam się dzieje, patrzę na najbliższe otoczenie i wszystko mi źle wygląda, a polski rynek to już ponury żart
mjazzga / 2013-03-26 20:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czesc,
a nie uważasz że rosyjska kasa i tak bokiem wypłynęła i robi się awanturę?, z całej europy kapitał wypływa od dawna, jedynie niemcy jako główny rozgrywający zatrzymał go nieco u siebie, ale narzucanie polityki niemieckiej europie skończy się rozpadem europy,

nie widzę dobrego czasu do inwestowania, jedynie globalni gracze będą się liczyć i jak ktoś nie ma czasu uczestniczyć na rynkach globalnych to lepiej zająć się zupełnie czymś innym,

a i ten boryszew nadaje ton w wig20;p
mjazzga / 2013-03-26 20:23 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a czemu pytasz o Świtalskiego, no to ten sam, ale elektromis się zamienił w eurocash i już nikt raczej złego nie pamięta, ma chop nosa do handlu,
ale ta czerwona torebka to ja raczej sensu w tym nie widzę
Big Lebowski / 2013-03-26 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chyba nie znasz jego histori - wychowanek domu dziecka , dyrektorami byli jego kumple z domu dziecka , on jest slupem i niczym wiecej - tam siedzieli fachowcy - towar znikal przed odprawa celna , opodatkowaniem - zgrana ekipa byla ale to nie on byl glowa - uniknol kary gdyz niegzie nie byo jego podpisu :) To prowadzili inni fachowcy a on firmowal swoim nazwiskiem ..
mjazzga / 2013-03-26 20:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A to mi się podoba:) ja ci mogę zapodać nazwisko Jerzy Jan Rowicki w KRD występuje w setkach firm oczywiście upadłych, a kluczem jest to że nigdy nie istniał, ot dowód jakiegoś żula i robimy w polsce biznesy;f
mjazzga / 2013-03-26 20:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oczywiście w KRS;)eh ;/
Big Lebowski / 2013-03-26 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga - nie wyplynela rosyjska kasa , wycofali cypryjscy decydeci i urzednicy - gdyz wiedzieli co bedzie a rosyjska kasa zostala zablokowana .. Pozdr
mjazzga / 2013-03-26 20:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale run na banki raczej pewny, tylko co robić z tym bogactwem po 5 suchych latach:D
mjazzga / 2013-03-26 20:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z Reutersa The two banks at the centre of the crisis - Cyprus Popular Bank, also known as Laiki, and Bank of Cyprus - have units in London which remained open throughout the week and placed no limits on withdrawals. Bank of Cyprus also owns 80 percent of Russia's Uniastrum Bank, which put no restrictions on withdrawals in Russia. Russians were among Cypriot banks' largest depositors.
Big Lebowski / 2013-03-26 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielu jednak zostalo z reka w nocniku..
mjazzga / 2013-03-26 20:37 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
my tu gadu gadu, a kasa wyssana z UE już pracuje i winduje s&p w chmury, więcej biurokratów nam trzeba a zostaniemy totalnym skansenem
Big Lebowski / 2013-03-26 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zakonczenie kwartalu..
Big Lebowski / 2013-03-26 19:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skomentuje moze wydarzenia na Cyprze : To ze cypryjczycy dostana pieniadze bylo wiadomo i takze ze zaplaca wysoka cena takze bylo wiadomo - jednak decydenci unijni zlamali Tabu i zapowiedzieli ze polozenie reki na depozytach bogatych obywateli moze takze w innych bankach , krajach nastapic hm. niebezpieczna to gra i jest zagrozeniem dla tak kruchej europejskiej koniunktury - gdyz moze nastapic ucieczka w dolara i na rynki azjatyckie odplynie pieniadz .. Uwazam ze Putin pomimo wywijania szabelka i slow pod publiczke - to razem ze Merkel uzgodnili to co nastapilo tzn. grabiez - decydenci rosyjscy chca aby miliardy zostawaly w Rosji a nie wedrowaly po swiecie .. Jak bylem ogromnym optymista to obecnie realnie patrze na rynki i zachowanie Daxu mi sie nie podoba - dlatego wszytkie dlugie pozycje zamknolem , tak jak pisalem ze akcje sa bezpieczna inwestycja i o to jestem spokojny jednak run na banki nie zostanie bez wplywu na koniunkture na rynkach - nalezy bacznie obserwowac pare usd-euro - gdyz umacnianie sie amerykanskiej waluty bedzie zwiastowalo przecene na rynkach - korekta i tak wisiala w powietrzu jednak dzialania politykow moga zmienic oblicze rynkow - nalezy byc czujnym..Z krajowego podworka to Mariusz Switalski to ten sam osobnik z dawnego Elektromisu - firmy przekretowej z lat 90tych ? moze ktos odpowie :)
Ged / 2013-03-26 19:54 / Tysiącznik na forum
czołem Bigu,

fajnie czytać Twoje komentarze również w tygodniu :)

po trzech miesiącach wychodzi na to, że zapowiada się nam kolejny nieoczywisty rok na rynkach.. może inwestorską brać trzeba jeszcze bardziej umęczyć, zanim zaczną się wzrosty.

zastanawiam się tylko jak się to ma do spadających stóp procentowych- mądre głowy mówią, że ich obniżanie poprzedza wzrosty na giełdzie, a tu póki co widoków na to nie ma :/
Big Lebowski / 2013-03-26 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged .. Zawsze gdy indexy zaczynaja sesje na zielono - ma to wymowe bardzo niedzwiedzia i tak czyni ostatnio Dax i Wig 20 - tzn. zaczynamy na zielono akonczymy na czerwono - wyglada jak by dobierane byly S-ki hm. obaczym.. tak jak ponizej pisalem nalezy przygladac sie usd.. Pozdr
giero13 / 2013-03-25 19:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bigu:)

Też czytam Twoje coniedzielne przemyślenia. Wnoszą bardzo wiele i jest sporo cennych wskazówek. Niestety brak czasu ostatnio sprawia, że przestałem przebudowywać aktywnie swój portfel. Mam tak z 70% tego co bym chciał na long, a resztę może sprzedam i mam inne spółki na oku.
Ostatnio nasze indeksy zachowują się fatalnie, ale nie dziwi mnie to. Rządzą nami ludzie może nie głupi, ale okropnie przekupni i krutkowzrocznie. Na razie jakoś ta nasza gospodarka sobie się rozwija, ale korzystają na tym nieliczni.
Mamy na prawdę debilne decyzje w wielu kwestiach gdzie nie wierzę, że decydenci są na tyle głupi, aby nie widzieć jak wiele szkody przynosi to dla obywateli.

Myślę, że w długiej perspektywie wzrosty przed nami, ale jeszcze trochę potrwa zanim łatiwej będzie zarabiać.

Pozdrawiam i czekam na trafne i dosadne komentarze.

Pamiętam jak w 2008 roku to forum tętniło życiem, a teraz jest kiepsko.
Big Lebowski / 2013-03-26 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Giero .. Pozdr
kwiatek... / 2013-03-24 20:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Siemka Bigu:)Co z tym ideonem?Pisałeś że teraz mają gotówkę w kasie po wygranej sprawie ze skarbem państwa a tu kicha straszna....
qubala / 2013-03-24 22:58 / portfel
Wyrok nie jest prawomocny więc jaką gotówkę niby mają mieć?
Big Lebowski / 2013-03-24 10:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gant hm. gwiazda poprzedniej hossy :) , pamietam jak szumowiny z RDO naganiali na ta spolke - gdyz zawsze Mondrala sie tylko dodzwonil i pare cieplych slow powiedzial w TV i gawiedz sie na to nabierala - potrafili sobie nawet rekomendacje zalatwic przy cenie okolo 100zl - potraktowalem wowczas RDO z buta i nazwalem po imieniu obnazajac ich brudna gre - w 2009 r Modliszka Magda zadzwonila do RDOz zapytaniem dlaczego KGHM nie polecaja przy cenie 34zl - odpowiedzieli ze jest juz drogi hehe - fachowcy od siedmiu bolesci - czy GANT obecnie jest do kupienia ? - tak bedzie gdy oglosza ze wyplaca dywidende - mysle ze to nigdy nie nastapi :).. Boryszew niech zadnych biurowcow nie buduje - gdyz LCC wieze do nieba budowal i jak stoi wszyscy wiemy , ogladalem reportaz z Hiszpani i widzialem nowo wybudowany port lotniczy - zaden samolot tam nigdy nie wyladowal ale ciec pilnuje bramy , wybudowali stadion do gry w polo hm. w hiszpani nikt nie gra w polo - gdyby wybudowali stadino do spektaklu corridy - to byly by jakies pieniadze - spolki powinny ostroznie postepowac z inwestycjami jak i dobrze obracac gotowka i to przeslania sle do decydentow Boryszewa ..
jaskół / 2013-03-25 10:30 / portfel
Bigu - Pozdrawiam prawie Wiosennie !

Pamiętam jak ludzie brali kredyty aby kupić Ganta po prawie 100 zł - tak wierzyli rekomendacjom.
adammoj / 2013-03-24 15:39 / Bywalec forum
Witaj Bigu
ja tylko dodam iz nadal czytamy twoje niedzielne opinie i zawsze jest tak samo .....znaczy ciekawie i dlatego zagladam tu obowiazkowo co niedziele , pozdrowienia dla ciebie.
Big Lebowski / 2013-03-24 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adamoj.. Cieszy mnie to ze ktos jeszcze czyta moje wypociny :) Pozdr
mjazzga / 2013-03-24 15:19 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Dude,
Obstawiam, że Boryszew będzie sam budował, nie tylko dwie wierze na Łuckiej, swoją drogą stolica powinna się cieszyć że coś w końcu zakryje tą szkaradną ulicę przynajmniej z jednej strony;) pewnie przejmie sobie jakąś spółkę pod to, w międzyczasie emisja i nowy skup, właściwie wszystko to już w mediach zapowiadali;] taka to spółeczka kuriozalna
Big Lebowski / 2013-03-24 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga - glowny udzialowiec wiele wlasnych spolek zeszmacil i oglupil np. Hutmen , Midas , Skotan a oglupil Impexmetal - grajac do wlasnej bramki uczynil Impexmetal jedna z glupszych spolek na GPW, liczylem na to i nadal nie wiem dlaczego licze ze spolka jezeli juz sie znajdzie w glownym indexie to do czegos zobowiazuje - byc moze sie myle :) Pozdr
mjazzga / 2013-03-24 22:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wig20 prędzej czy później ta spółka opuści, z taką kapitalizacją to nie jest dla niej miejsce. Ja nie mam żadnych złudzeń dokupuje tego dziada tylko aby mieć jakiekolwiek szanse odrobić straty grając pod kilka wskaźników, kiedy będę na 0 z radością opuszczę pokład;o ale zakładam ciągle, że mogą zjechać duuuużo bardziej:)
mjazzga / 2013-03-24 15:21 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wieże*,

co do Ganta to nadal są tacy co widzą mega okazje, a to trupik, jakich jeszcze wiele przed nami
Big Lebowski / 2013-03-24 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gant itp. Polimex , PBG i inne dolacza wkrotce - kryteria powinny byc tak jak pisze - placa dywidende tzn. pieniadze maja a wszelakie obiecanki to nie na takim rynku , nalezy postepowac twardo jak wojskowy lekarz tzn. ma poborowy goraczke to oznacza ze chory , nie ma goraczki to symulant :)
Big Lebowski / 2013-03-24 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-03-24 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki podazaja wlasna inywidualna droga : Dow Jones pomimo znacznego wykupienia dalej wspina sie po scianie strachu , Dax ktory jest mocnym trendzie byka - nie jest rynkiem wykupionym i dalsze rekordy sa przed nim a obecnie polityka ( Cypr ) schlodzila nieco zapedy bykow - ale to dobrze ze przegrzanie zostanie oddalone..Przyczyn takiego stanu doszukiwac sie mozna roznych jak i interpretowac taki stan roznie - jednak USA ma okol 2% wzrostu gospodarczego a calkiem mozliwe ze bedzie 3% i okrzyki ze ten kraj jest bankrutem sa nie na miejscu uwazam , Dax natomiast to reprezentuje gospodarke globalna i inwestujac w dax nabywamy kawalek gospodarki globalnej - ktora ma sie dobrze - wzrosty na daxie sa selektywne tzn. chemia , samochodowka - generalnie eksport bije rekordy a energetyka czy finanse szoruja po dnie i jeszcze dlugo tak bedzie - gdyz sektor finansowy przez lata bedzie zbieral ciegi uwazam i obecna hossa te sektory ominie .. GPW hm. nasz index ma problemy strukturalne uwazam tzn. dominuje sektor finansowy - ktory dlugo dobrej prasy nie bedzie mial i nie bedzie grany uwazam - surowcowe spolki czy paliwowe to KGHM czy PGNIG i to jedyny koncern polski paliwowy - ktory polecam od kilku lat - jednak ta spolka ma nadal zbyt maly udzial w glownym indexie - miejmy nadzieje ze to zmieni - mocne baty dostaje ostatnio sektor budowlany hm. kiedys pisalem ze firmy budowlane beda do zakupu gdy beda placic dywidende i jak widzimy Budimex ma sie dobrze i tu inwestorzy bledu nie uczynili w tej inwestcji a inne pojda pod noz niestety .. Ten rok bedzie wzrostowy na rynkach tak jak i nastepny - jednak wzrosty beda selektywne i wiele sektorow omina .. Nasz SP jest szkodnikiem koniunktury na GPW - chyba decydenci ogladaja wykresy Dow i z ta mysla rzucaja pakiety na rynek - inwestorzy ktorzy nabywala na rynku pierwotnym oferty SP . nie maja powodow do zadowolenia - tak inwestorzy instytucjonalni jak i inywidualna Brac :).. Jezeli chodzi o Cypr to UNIA ma racje - gdyz to male panstewko zylo na koszt podatnikow unijnych - takze podatnika polskiego , zajmowali sie praniem pieniedzy a przed zwroceniem sie o pomoc unijna wyprowadzono kilkadziesiat mld euro z bankow - zrobili to w pierwszej kolejnosci cypryjscy politycy i decydenci a ucierpia najbiedniejssi jak zwykle - ale to taka ich rola od wiekow .. I to by bylo na tyle :) Sa to prywatne przemyslenia i tak powinny byc odczytywane..
kwiatek... / 2013-03-20 19:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Siemanko Bigu:)Widziałem że ostatnio sprzedałeś ideona po 0,10pln....Troszkę na nim straciłeś...Spółka zapowiadała się całkiem nieźle a tu kto wie czyżby bankructwo?Jak myślisz co się takiego stało na ideonie?
mjazzga / 2013-03-22 21:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cześć,
spółki Pana Króla są po to aby stać się bankrutami, pisaliśmy i stało się
Big Lebowski / 2013-03-18 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2013-03-18 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wydarzenia na Cyprze uswiadomily inwestorskiej Braci ze nie ma pewnych inwestycji - lokata nigdy nie byla pewna inwestycja - wrecz przeciwnie wielokrotnie panstwo kladlo lape na oszczednosciach zwyklego ludu a takze upadki bankow zabieraly oszczednosci calego dorobku czesto zwyklego czlowieka , sumujac to wiemy ze jedno tylko jest pewne - a dzien i godzina nieznanna :).. Cypr zrobil to co mu Europa kazala a mysle ze sama Merkel - chodzi o glosy wyborcow ktorzy sa oburzeni ze podatnik niemiecki musi finansowac hulaszcza poludniowa Europe :). Na powaznie to tylko akcje sa pewne obecnie gdyz na tym panstwo reki nie moze polozyc - podatek od zysku czy dywidendy owszem ale na akcjach nie ..Nalezy pamietac takze ze przechodzac przez ulice pewnosci nie ma ze przejdziemy - dlaczego wiec uwazamy ze inwestycje musza byc pewne - trzymajac banknoty w skarpecie myszy moga miec pokarmy i zabawe , zloto hm. mozemy zgubic lub przyjda lub obrabuja - nataomiast dobre akcje - chrioni prawo rynku kapitalowego .. Podsumowujac to na Cyprze burza w szklance wody - cypryjczycy otrzymywali kilka procent oprocentowania na lokacie - nioeco musza oddac - gdyz zyli na koszt calej europy ..
amigo2 / 2013-03-19 18:36
przywitał

mysle ze juz czas zbierac borka-;)
za 3 lata bedzie po 25 zetolka-;)
mjazzga / 2013-03-22 21:33 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no co ty, zaraz uchwalą sobie skup na 2 kolejne latka i będzie sobie można zarabiać po groszu:)
tomtay / 2013-03-18 20:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kłaniam,
odniosę się do PKO BP, komuch jak to komuch, był zawsze skostniały, ale wprowadzają absolutne novum w skali światowej, czyli cały system obrotu i płatności telefonem komórkowym. To może być mocno perspektywiczne oraz przełożyć się na zmianę wizerunku i potencjalny zysk molocha :)
Big Lebowski / 2013-03-18 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Atutem PKO BP jest tradycyjny model biznesu - Commerzbank nietak dawno temu byl po okolo 40 euro i wiele podobnych tuzow takze a obecnie szoruja dno - natomiast nasz tradycyjny i wysmiewany bank nie ma zadnych trujacych aktywow i jest bardzo mocny . jedyny minus to ze SP probuje czasem cos zamieszac - ale to jedna z pewniejszych inwestycji na GPW po PGNIG - natomiast KGHM nie uwazam za pewna inwestycje - wole swoje spolki :) Pozdr
tomtay / 2013-03-18 21:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To prawda, spółki w których jest za mocno umocowany SP bywają nieprzewidywalne. Jak swego czasu jakiś debil w LOT wymyslił zmianę logo, to zanim go powstrzymali zdążył przebąblić kilkanaście milionów złotych.
KGHM, tam trzeba by rozpędzić te wszystkie związki zawodowe.
A Prezes PGNiG mi się podoba, sensowna Pani Prezes i wie, że jeżeli kiedyś 'coś i kolwiek' łupki dadzą, to kto ma infrastrukturę do dystybucji? PGNiG :)
Big Lebowski / 2013-03-17 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim ..
pendzel / 2013-03-18 12:05 / portfel
witam Bigu!pytanie na dziś jest takie. czy warto wchodzić w netię po obecnym kursie?
Big Lebowski / 2013-03-18 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pendzel .. ja osobiscie nie kupuje zadnych firm zwiazanych telekomunikacja i nie kupie - doradzac nie moge gdyz nie mam takich uprawnien .. Pozdr
Big Lebowski / 2013-03-17 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy moj wpis bedzie nieco inny :) Dlaczego gieldy czolowe rosna bez korekt obecnie zadaje sobie pytanie inwestorska Brac - wyobrazmy sobie Kowalski mieszka na zachodzie ma 100 tys euro na koncie i lokata daje mu 0,5 % w skali roku a inflacja wynosi 2% to ubywa mu rocznie 1500euro nie uwzgledniajac podatku :), Dax gdy Kowalski zakupi 30 spolek z tego indexu da mu 4% samej dywidendy tak wiec Kowalski bedzie mial 102 tys euro a na lokacie 98,5tys euro czyli strata - uwzgledniajac inflacje .. To tyle o zwyklym Kowalskim - teraz wyobrazmy sobie instytucje finansowe , banki firmy ubezpieczeniowe i fundusze - ktore maja zapewnienia z bankow centralnych - ktore mowia : nic sie nie martwcie my was bedziemy chronic i o doplyw pieniedzy sie nie ma potrzeby sie martwic :), obecny rajd jak juz pisalem znienawidzony gdyz wlasciwie nikt w nim nie uczestniczy - wiekszosc instytucji finansowych sie nie zalapala - stad nawolywania w mediach o korekte i dlatego nadal beda wzrosty .. Jak juz pisalem wielokrotnie ze 8000pkt bedzie w pierwszym kwartale i niezauwazenie przeszlo jak przez maslo i nastepny cel 8152 pkt takze przejdzie i nikt nie zauwazy i pojdzie dalej 8400 mysle ze nastapi konsolidacja a cel w tym roku moj osobisty 9200 pkt.. Opisalem Dax ale wiele innych czolowych gield bedzie podobnie sie zachowywac i Eurostoxx i Eurostoxx 50 beda znacznie lepsze uwazam ..USA wystarczy ze beda sie konsolidowac na obecnym poziomie jednak obstawiam ze beda nieco wyzej w tym roku.. GPW hm. dijrzala nam juz gielda tzn. inwestorzy nie zadawlaja sie zadnymi obiecankami - dywidenda sie liczy - zadne pp , splity czy inne obiecanki - nastepuje selekcja i selektywnie rynek bedzie rosl - gdyz wyniki za pierwszy kwartal zaskocza wszystkich - dane z gospodarki ktore naplyna potwierdza ze Europa dolek ma za soba - takze polska gospodarka ma dolek za soba ..I to by byl na tyle :) sa to moje prywatne przemyslenia i tak nalezy je odczytywac..
qubala / 2013-03-18 00:09 / portfel
A jak w tym kontekście oceniasz włoski pat? Czy polityczny kryzys nie przełoży się znowu na wysokie koszty obsługi zadłużenia dla krajów "PIGS".
Big Lebowski / 2013-03-18 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlochy jeszcze nie raz beda grane - ale zycie toczy sie dalej i dobre akcje beda rosly .. Pozdr
Big Lebowski / 2013-03-17 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnio przeczytalem o tym ze rzad zainteresowal sie spadkiem TPSA hm. Telekom Austria podobne spadki zaliczyl i wiele innych telekomow - sama spolka z duma zameldowala ze skupila akcje i w celu umorzenia - skupy akcji zawsze krytykowalem i nadal bede to czynil - gdyz spolki powinny przeznaczac srodki na ograniczanie zadluzenia , zakupy materialow czy innowacje , zaden bank na swiecie nie skupuje swoich akcji - gdyz fachowcy wiedza ze pieniadz mozna lepiej zainwestowac ..
ninek / 2013-03-15 22:27
Chciałbym trochę polobbować na rzecz Dudy...
Spoglądając na wolumen od roku, kumulacja trwała nieprzerwanie. Fundamenty stabilne, ceny surowca w q4 były niższe niż q3 2012. Podejrzewam dodatni wynik za 2012. Zmiana w fotelu prezesa. Połączenie z Maktonem w grudniu ( spółka córka, która regularnie przynosi zyski ) Rozgrywka trwa w najlepsze. Rodzina Duda, niechętnie odda firmę. Kto przejmie władzę. Trzy banki w akcjonariacie, obejmowały akcje po 1,1 zł. Ostatnio kilka sygnałów kupna, przełamany trend spadkowy. Nawet po wzrostach 30-40% nieliczne i bardzo płytkie korekty. Stare grzech zapomniane. Nowy akcjonariat już nie pamięta opcji. Dziś wartość jednej akcji to 0,53 dokładnie tyle ile była wyceniana kiedy wierzyciele żądali upadłości firmy w 2009 roku. Wtedy kiedy wyszła z opresji akcje w ciągu kilku miesięcy można było oddać za 1,9. Dziś firma regularnie przynosi zysk. Rok 2012 był najtrudniejszy od 4 lat. Ceny surowca itp. Mimo to przychody rosły, rynek zbytu się powiększył. Teraz przychodzi czas na zysk.
Big Lebowski / 2013-03-17 10:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ninek .. Bardzo dobra analiza spolki - polecam wszystkim aby brac przyklad i podobne wpisy takze umieszczac :)
qubala / 2013-03-20 22:11 / portfel
No analiza okazała się być raczej kiepska. DUDA 20 mln straty za 2012. trzeba przeczytać raport ale pierwsze wrażenia raczej negatywne.

Pozdrawiam
ninek / 2013-03-21 10:25
Witaj qubala
sądzisz, że aktualnie gra odbywała się pod te wyniki?
Ja uważam, że wynik za 2012 był już uwzględniony przy cenie 0,36.
Teraz dyskontujemy to co bedzie sie działo prze najbliższe miesiące..
Jak na tak kiepskie wyniki wyjątkowo krótko trwała panika, w dodatku ktoś odebrał dużo i wszystko co było do odebrania ze słabych rąk.
qubala / 2013-03-21 22:36 / portfel
Tu muszę posypać głowę popiołem i przyznać że jestem zaskoczony zachowaniem kursu. Faktycznie spółka jest solidnie zbierana. Tylko jakie będą te jabliższe miesiące? Przebrnąłeś przez raport? Jakie są prognozy?
Big Lebowski / 2013-03-17 10:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do Commerzbanku - bank ten przechodzi restrukturyzacje , bedzie scalenie akcji 1-10 - uwazam nadal ze potencjal wzrostu ma ogromny ale takze wahania mocne w obie strony - nalezy byc aktywnym na tych akcjach..
Big Lebowski / 2013-03-12 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
marek m / 2013-03-14 17:40 / portfel / Bywalec forum
sie mamy ok. dzięki Perełce o chwiejnych fundamentach, mocno przewartościowanej :)
A to dopiero początek rajdu.
paweł77 / 2013-03-14 10:07 / Bywalec forum
Witam, Bigu znasz może powód takiego spadku na Ideonie? Pozdro :)
paweł77 / 2013-03-14 11:49 / Bywalec forum
http://biznes.pap.pl/NSE2/pl/index/newsInfo/718227,ideon_sa_wypowiedzenie_umowy_kredytowej
no to już jasne
kriss2 / 2013-03-14 13:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam z tym ideonem to nieżle wdepnołem , szykuje się wniosek o upadłość
pietroo / 2013-03-14 20:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam,

ja też mam tego klopsa :(( dobrze, ze tylko troszkę, ale strata duża
jedyna nadzieja, że siądzie na niego spekuła
Big Lebowski / 2013-03-12 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skomentuje moja ulubiona spolke o ktorej pisze juz od lat tzn. Petroinvest :) .. Kiedys w formie zartu napisalem ze glowny udzialowiec Oila od debiutu zarabia na tej spolce gdyz zajol pozycje short i od lat robi kase na spadkach tego waloru :) i obecna zapowiedz dalszych emisji tego waloru w wiedzmowym tygodniu po uprzedniej podbitce waloru hm. zdaje sie potwierdzac moje przypuszczenia :) - jak wiadomo na gieldzie 2x2=5-1 :).. Nie wierze w zadny zbieg okolicznosci i przypadkowosc w tym przypadku - Petroinvest potwierdzil jeszcze raz i nadal bedzie to robil ze indywidualny i drobny inwestor ma zawsze u Rysia pod wiatr ..
mik0110 / 2013-03-12 19:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Część Bigu, co się stało ze CBK w ciągu kilku minut minus 10 zrobił? Z półtora Jurka na 1.37?
Alvarez / 2013-03-12 23:09
witam mik0110, tez mam cbk. w tej sytuacji dolacze sie do komentarza. Dzisiaj tez zobaczylem ten drastyczny obrot sprawy. Okazalo sie, ze cbk chce sprzedac akcje w celu podniesienia kapitalu o 10%. Juz zatrudnil agencje w sprawach sprzedazy. Nils Happich cbk spokesman - no comments. Akcje beda sprzedan taniej niz ich wartosc.
Moze Big bedzie mial wiecej fachowych wiesci i jakies sugestie.
http://www.bloomberg.com/news/2013-03-12/commerzbank-slides-after-report-of-capital-increase-plan.html?cmpid=yhoo
mik0110 / 2013-03-13 09:35 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki za info Alvarez,
to nie fajno wygląda. Co prawda mam kupiony sporo taniej ale szkoda zysku... :(
mik0110 / 2013-03-12 19:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Część Bigu, co się stało ze CBK w ciągu kilku minut minus 10 zrobił? Z półtora Jurka na 1.37?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy