Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-03-18 19:00 / Bez rangi
"Globalne skutki japońskiej katastrofy: energetyka atomowa"
Japońskie katastrofy poza wpływem na poziom japońskiej i globalnej wytwórczości, najprawdopodobniej odcisną swoje piętno na trzech segmentach globalnej gospodarki.

Po pierwsze, japońskie katastrofy zmuszą korporacje do przemyślenia strategii łańcucha dostaw w produkcji przemysłowej, przede wszystkim strategii zarządzania dostawami ‘just in time’. Japońskie katastrofy pokazały wpływ wydarzeń o niskim prawdopodobieństwie i ogromnych skutkach (HILPE – high impact, low probability event) na bezpieczeństwo i stabilność produkcji opartej na zglobalizowanych systemie poddostawców.
Po drugie, konieczność poniesienia kosztów związanych z katastrofami (wypłatą odszkodowań) oraz odbudową i rekonstrukcją może diametralnie zmienić kierunek przepływów pieniężnych pomiędzy Japonią i resztą świata.
Po trzecie, będąca następstwem katastrofy naturalnej awaria w elektrowni atomowej Fukushima może w najbliższych latach zdeterminować kształt polityki energetycznej w wielu państwach

http://www.tinyurl.pl/?iIfyy57h
dodge / 2011-03-18 19:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza

Ktoś chce budować u Was metro - a przynajmniej zaleca budowę - tak czytałem na jakimś portalu. Ciekawa propozycja.

Co do pogody ... chłodzik odczuwalny. Dzisiaj wiosna się poddała :)

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

:)))))))))))))))))
Thai / 2011-03-18 19:31 / Bez rangi
Witaj Macku

"Dr Peter-Michael Mayer z niemieckiego Stuttgartu przekonuje wrocławskich naukowców i radnych miejskich o potrzebie budowy we Wrocławiu metra" :)
http://www.tinyurl.pl/?HBDSF9TW

We Wrocku w pogodzie nieciekawie - deszcz, deszcz ze sniegiem nawet :( Brrrr... Wiosna sie nie poddala, a wycofala chwilowo :)))

Zyczenia i pozdrowienia wzajemne. Milego weekendu...
... z usmiechem :))))))))))))))))))
Thai / 2011-03-18 18:30 / Bez rangi
„Fitch potwierdza długoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie A minus, a w walucie krajowej na poziomie A. Perspektywa ratingów jest stabilna. Agencja zaznacza jednak, że jeśli nie uda się przeprowadzić trwałej konsolidacji finansów publicznych, może to negatywnie wpłynąć na ratingi.”

http://www.tinyurl.pl/?HAJ5hJN2
Thai / 2011-03-18 18:06 / Bez rangi
„2011 rok: czas na zebranie sił”
W nadchodzących miesiącach na energetycznym rynku będzie się sporo działo. Czekają nas duże transakcje. Za to od strony operacyjnej analitycy oczekują stabilizacji i radzą zaczerpnąć oddech.
Eksperci zajmujący się energetyką oceniają, że w tym roku nie zabraknie wydarzeń, które nieraz zelektryzują całą branżę. – Można się spodziewać, że podobnie jak w ubiegłym roku na rynkach kapitałowych o energetyce będzie głośno. Składa się na to kilka czynników.

http://www.tinyurl.pl/?mIlVf6C2
Thai / 2011-03-18 18:10 / Bez rangi
... a propos energetyki, ciekawe tranzakcje byly w koncowce sesji na TPE ;-)
Pooh / 2011-03-18 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ja nabylem jakies Pge, zeby lezalo i w dywidendzie cos z rachunkow za prad zwrocilo / ;)/
I msx, bo jest w miejscu, gdzie mozna sensownie stopa ustawic ;)
Pzdr. Q
Thai / 2011-03-18 18:43 / Bez rangi
Jakies PGE tez trzymam :)
Jak napisales ostatnio o dywidendzie jako rekompensacie z rachunkow za prad, okazalo sie... ze powinnam miec jakis Tauron ;) To i nabylam 46 dni temu i... lezy :)

Pozdrowienia Pooh :)
Pooh / 2011-03-18 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
nabylam 46 dni temu
Cos kolo 6,2 , o ile pamietam.
Nie sadzilem, ze zejda nizej.
Widocznie nalezy zaczac traktowac TPE jako spolke z niezlymi cwaniakami na pokladzie ;)
/sadzilem, ze zatrzymaja sie na swieczce, a zeszli do poziomu konsolki/
Pozdrowka. Q
Thai / 2011-03-18 19:09 / Bez rangi
Dwie ostatnie sesje stycznia... nie wiem czy pamietasz - kupilam w piatek 6,23 i szybka decyzja w poniedzialek rano na sprzedaz po 6,07 ;) Odkupilam w tym samym dniu 5,99 ale byl i nizej ;)
Pozdrowka :)
Thai / 2011-03-18 14:44 / Bez rangi
CRM… Komentarz do sytuacji technicznej:
„Kurs spółki ponownie wybił się ponad górne ograniczenie bazowego kanału wzrostowego, co wskazuje na siłę kupujących i sugeruje atak na szczyt na 11,98. Przebicie tego poziomu będzie sugerowało test 13,29 lub też 14,40. Najbliższe wsparcie znajduje się na 10,95, a ewentualny powrót do kanału będzie wyrazem słabości. Kolejne wsparcia to 10,11 lub też 9,81. W nieco dłuższej perspektywie kluczowym poziomem wsparcia wydaje się 9,01.”
/Opracowanie: Tomasz Jerzyk/
Rajen / 2011-03-18 14:17
Informacja dla Thai, chociaż zapewne już to czytała:)

"Ponad sto milionów złotych kary chce nałożyć na Polskę Komisja Europejska (...) Jak pisze gazeta, urzędnicy z resortu pracy, którzy odpowiadali za tworzenie systemu mieli omijać procedury przetargowe. Wybrana do wykonania projektu firma Sygnity zbudowała aplikację w "zaledwie" siedem dni. Dodatkowo okazało się, że aplikacja nie działa. Ministerstwo Pracy nie komentuje sprawy, powołując się na klauzulę tajności."

http://www.tvn24.pl/12692,1696247,0,1,polska-odda-unii-100-mln-zl,wiadomosc.html
Thai / 2011-03-18 14:40 / Bez rangi
Dziekuje Rajen… nie czytalam :)

Czytalam natomiast nt SGN, ze:
- „Analitycy DIBRE obniżyli rekomendację dla firmy informatycznej Sygnity do "akumuluj", ale podnieśli cenę docelową dla jednej akcji spółki do 22,0 zł, wynika z raportu datowanego na 11 marca.”
oraz
-„ Sygnity otrzymało linię kredytową w Deutsche Bank PBC S.A.
Udostępnienie przez Deutsche Bank PBC S.A. nowej linii kredytowej ułatwi spółce realizację bieżących projektów oraz udział w postępowaniach ofertowych, które wymagać będą posiadania znaczących środków własnych, w tym limitów na gwarancje bankowe.”

Pozdrawiam
zosia n/l / 83.2.213.* / 2011-03-18 13:58
Witam

Izie oraz Bigowi życzę wszystkiego naj.....
o czym zamarzą niech się spełni ,no i duzo zdrówka to w pierwszej kolejności.

Spóżnione ponieważ wczoraj byłam "po za zasięgiem" :))))))))))))))
Thai / 2011-03-18 14:37 / Bez rangi
Witaj Zosiu :)

Za zyczenia posylam podziekowania… i serdecznie Cie pozdrawiam :)
Thai / 2011-03-18 13:11 / Bez rangi
ZAZ - "Le Long de la Route"

http://www.youtube.com/watch?v=1sSrzSE8w-A
Thai / 2011-03-18 08:45 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Pomyslnych decyzji w sesji zycze... Dobrego dnia

O poranku deszczowym serdecznie pozdrawiam :-)
Thai / 2011-03-18 08:48 / Bez rangi
"Rynek Japoński zakończył dzisiejszą sesję zwyżką o 2,77 proc., za co w dużej mierze odpowiada skokowe osłabienie jena wywołane interwencją krajów Grupy G7. Poprawa sytuacji w elektrowni Fukushima także ma tu znaczenie. To poprawia nastroje, co widać po notowaniach miedzi, które dziś utrzymuje wczorajszą zwyżkę. Wygląda na to, że popyt zapobiegł wyznaczeniu formacji szczytowej, co może przerodzić się we wzrost do nowych rekordów."
/Kamil Jaros/
http://www.tinyurl.pl/?ohFckG2C
Thai / 2011-03-18 09:02 / Bez rangi
"QE3 i jego japońska, pierwsza wersja"
Japonia wciąż szacuje straty po katastrofie, jaka dotknęła ją w ubiegłym tygodniu. W jakim stopniu wpłynie na spadek globalnego PKB? Czy będzie miało wpływ na politykę monetarną krajów Europy zachodniej i USA? Czy japoński kataklizm zastrzęsie gospodarką chińską? Czy wskutek tych wydarzeń globalna gospodarka przestanie ostatecznie się kręcić wokół dolara? Na te pytanie próbują odpowiedzieć ekonomiści skupieni wokół ośrodków akademickich i instytucji finansowych.

http://www.tinyurl.pl/?IkYHCa1r
amelian / 2011-03-17 22:35 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))

Wszystkiego najlepszego, samych udanych decyzji parkietowych i nie tylko ;) Cierpliwości do troli i dużo, dużo słonecznych dni :)))

Buziaczki imieninowe posyłam :)
TrentX / 2011-03-18 08:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i dolaczam do powyzszych zyczen dla Gospodarza :)
mari40 / 2011-03-18 09:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja również przyłączam się do życzeń dla Gospodarza :)
amigo2 / 2011-03-17 21:35
witam

najlepszego dla Gospodarza-;)
pacco / 2011-03-18 08:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Siema Amigo dobrze że jestes bo jak zniknoles to przestalo mi dobrze isc....!!
Big Lebowski / 2011-03-17 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo .. Dziekuje.. Pozbyles sie garba ..;-) Pozdr
tomtay / 2011-03-17 21:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może hasło sobie przypomniałeś jak nerwa puściła, że stragan nie szczodry ;)
amigo2 / 2011-03-17 21:41
witaj tomtay
hasełko znam na pamiec a i nawet zapisane jest wrazie nagłej utraty-;)
Thai / 2011-03-17 21:48 / Bez rangi
No i odzyskales swojego nicka Amigo, bez dodatkow - spacji i kropek nawet itd. ... :)
Milo bylo, milej bedzie... tak jak pisalam :)))

Pozdrowienia :)
tomtay / 2011-03-17 21:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

hasełko znam na pamieci i nawet zapisane jest

nie wątpię, że jest zapisane w metryce Twojej córeczki w rubryce "imię" ;)
Pooh / 2011-03-17 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Bigu, życzenia już dostałeś - nie będę powatarzał za innymi, jeno szklanicę nalewki szlachetnej za Zdrowie i Pomyślność Twą wychylam.
Zdrówko. :)
Q-buś.
tomtay / 2011-03-17 21:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a i ja podczepię się pod wątek i wychylę Drogi Gospodarzu puchar złocistego trunku, aby imię Twe sławienne było :)
Big Lebowski / 2011-03-17 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. Dziekuje i wypije takze Twoje zdrowie.. :) Pozdrawiam
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-17 21:43
wszystkiego dobrego Kaszebie :) zdrowia :)
Big Lebowski / 2011-03-17 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje Adriano.. Pozdrawiam
kazumi / 2011-03-17 21:48 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu...ode mnie również najlepsze życzenia Imieninowe :-) pozdrawiam.
Big Lebowski / 2011-03-17 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kazumi.. Dziekuje i pozdrawiam..
Big Lebowski / 2011-03-17 21:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Qba.. Dziekuje zo i ja za Twoje zdrowie i pomyslnosc wychyle.. Pozdrawiam
Kresowiak / 2011-03-17 20:53 / portfel / Bywalec forum
Witaj Big! Serdeczne powitania wszystkim Gościom!

Najlepsze i najserdeczniejsze Życzenia Imieninowe z przeciwległego krańca Polski!
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, a wszystko inne będzie miłym dodatkiem.
Big Lebowski / 2011-03-17 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kresowiak.. Dziekuje i pozdrawiam..
arecki97 / 2011-03-17 20:35 / portfel / "Skurczy.byczek"
Bigu Wszystkiego Najlepszego i jak najwięcej zielonych chwil na parkiecie :)

Pozdr
Big Lebowski / 2011-03-17 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Arecki.. Dziekuje i pozdrawiam..
5424 / 2011-03-17 20:20 / Fan Linuxa Ubu
nie myślałem że sns może tak się obsunąć mało jeszcze wiem o straganie miałem przeświadczenie jak zobaczyłem to -12% że wyjdzie młotkiem i tak się stało ale do śmiechu mi nie było duży plus to że nie wpadłem w panikę i z zachowałem spokój do końca. Czesto w hossie walory tak się zachowują napiszcie coś na ten temat
Big Lebowski / 2011-03-17 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra na gieldzie ruch obowiazuje dwukierunkowy tak w hossie jak i w bessie - tak wiec norma..
Lechu66 / 2011-03-17 20:03 / portfel / Pecunia non olet
Powitać wszystkich !

Zasiorbałem dzisiaj troszke PBSfinance spekulacyjnie... czas pokaże ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy