Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2013-03-10 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim ..
Big Lebowski / 2013-03-10 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czolowe gieldy swiata bija kolejne rekordy wspinajac sie po scianie strachu ,gdyz strachu na rynkach dostatek - obecny rajd zwany jest znienawidzonym - gdyz wiekszosc w nim nie uczestniczy i mam tu na mysli inwestorow instytucjonalnych ..Jak juz kiedys pisalem Dax 8000 pkt osiagnie w pierwszym kwartale i zakladam ze rekord 8150 pkt takze w pierwszym kwartale bez problemu przejdzie - calkiem mozliwe ze juz w przyszlym tygodniu..Dax rekord ten trzy razy probowal sforsowac i obecnie bez problemu sforsuje - gdyz postawy sa fundamentalne tzn.akcje sa 70% tansze jak byly w 2000r , spolki rekordowe zyski w tym roku osagna i juz osiagaja i takze rekordowe zapasy gotowki maja w kasach - co przelozy sie na rekordowe dywidendy wyplacone akcjonariuszom ..Jezeli przyjzymy sie firmom ktore generuja wzrosty w tym rajdzie - sektor finansowy jest pominiety , sektor energetyczny oraz telekomunikacja - wszystkie te trzy sektory maja problemy strukturalne hm. ciekawe jak u nas czy te sektory maja problemy strukuralne :).. Generalnie to sektor eksportowy a zwlaszcza samochodowka napedza ten index ..Obecnie to Europa wychodzi juz z kryzysu - podniesiono rating Portugali ostatnio - jednak w Europie podzial na poludniowa i polnocna europe pozostanie - Polska zalicza sie do polnocnej i najblizej nam do niemieckiej gospodarki i indexow niemieckich..Na GPW mamy to co mamy - dzialania SP odbijaja sie czkawka i polecalem ostanio PKO BP ale rewiduje moje zdanie - gdyz SP nadal tu probuje cos ugrac co widzimy po zachowaniu kursu , gdym mial ocenic sektory na jakie mozna stawiac na GPW to tak jak na sasiednim opisywanym indexie - finansowe nalezy omijac , energetyczny i telekomunikacja hm. czarne labedzie spadly juz na te sektory i turbulencje widzielismy ale nastepne czarne labedzie sa w drodze uwazam i turbulencje niezakonczone , na ekspporterow nalezy stawiac i przyszle wyniki ktore pozytywnie zaskocza wielu inwestorow ..Europa i inne gieldy dadza wiecej zarobic aniezeli amerykanskie akcje w tym roku - inexy amerykanskie beda odpoczywac raczej a inni nadrabiac zaleglosci - to bedzie dobry rok na gieldach.. I to by bylo na tyle :) Sa to prywatne przemyslenia i tak nalezy je odczytywac..
Big Lebowski / 2013-03-10 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiele pisze sie o USA - ze to bankrut itp. krytykuje sie polityke itd. fakty sa takie ze amerykanie lepiej sobie radza z kryzysem co potwuerdzaja naplywajace systematycznie dane - Brac inwestorska przyjmuje z niedowiezaniem , zapytano na ostanich posiedzeniach Bernake - czy akcje amerykanskie sa obecnie przewartosciowane - odpowiedzial wprost na to pytanie - ze nie sa przewartosciowane - Dragi na podobne pytanie - dyplomatycznie uniknol odpowiedzi..
rollo_7 / 2013-03-10 16:28
Witaj Gospodarzu,
a propos USA, wiele czynników technicznych wskazuje na rosnące prawdopodobieństwo korekty wyższego rzędu na indeksach amerykańskich w najbliższych dniach. Być moze w marcu zobaczymy tegoroczny szczyt :)
http://tiny.pl/h2bsx
Big Lebowski / 2013-03-10 10:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co nieco o GPW hm. SP psuje sytematycznie rynek i struktura indexow glownych na GPW jest niekorzystna - przewazaja banki ktore swego czasu byly wysmienite jednak gdy poszly w rece zagraniczne to dzwigaja wrzoda na plecach obecnie i zaliczam je do ryzykownych - wyjatek PKO BP tu jednak SP psuje walor , spolki paliwowe hm. oficjalnie uwaza sie u nas ze mamy trzy spolki takiowe . ja uwazam ze jedna tzn. PGNIG ktore od dawna polecam - brakuje nam firm produkcyjnych - eksporterow , uwazam takze ze w glownym indexie polskim - akcje zagraniczne nie powinny sie znajdowac - od kiedy to np. na Daxie znajduje sie Apple itp. pomimo ze sa notowane takie akcje na gieldach czolowych , polski index powinien zawierac polskie akcje i eksperymenty z zagranicznym akcjami nic tu nie dadza uwazam..
kwiatek... / 2013-03-10 10:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Bigu:)Pamiętasz jak kiedyś Cie pytałem o rynek New Connect wiem że napisałeś wtedy że trudno powiedzieć...a co myślisz teraz czy przy odbiciu naszego wig20 w okolice 3000pkt ten rynek ma szanse wzrostowe...Pytam bo wiem że kiedyś miałeś kilka spółek z tego rynku...Z góry dziękuje za odp:)
jaskół / 2013-03-11 10:51 / portfel
Na NC jest sporo "firemek" ktore zniechęciły inwestorów, gdyż zbyt często padały niespełnione obietnice itp.

Z drugiej strony istnieją solidne firmy, np. LUG które są niedowartościowane ale trudno je dostrzec w tej otchłani
Big Lebowski / 2013-03-10 10:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek .. NC jest martwe i ozyje tylko w koncowej fazie hossy - mysle ze wybiorczo mozna cos tam znalezc ciekawego - jednak obecnie tylko glowne indexy hm. mialem iqp i cos tam jeszcze ale np. quecusa typowalem jak byl chyba po 0,30zl znajomi o tym wiedza i nie kupilem wowczas .. Pozdr
lechistan / 2013-03-10 11:55 / portfel / Bywalec forum
Mam taką jedną spółkę z New Connect. To jest ZWG - Zakłady Wyrobów Gumowych. W IV kwartale zysk netto wyniósł 4,5 miliona złotych a przychody wzrosły o 40 procent do sześciu i pół miliona złotych. To oznacza, że dynamicznie poprawiły się marże spółki, która produkuje wyroby gumowe, realizuje kontrakty dla KGHMu i pracuje nad nowoczesną technologią, czyli młynem elektromagnetycznym
kwiatek... / 2013-03-10 10:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętam dobrze jak pisałeś o tej spółce..No myślisz o dawnym Goadavisier - teraz zmienili na Letus Capital?
Big Lebowski / 2013-03-10 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic nie mysle Kwiatku - gdyz wielokrotnie ostrzegalem przed NC inwestorska Brac i nadal ostrzegam - mozna cos znalezc ciekawego ale to trzeba gleboko w finanse zajrzec spolkom i duzo szczescia trzeba miec jednak - specjalista byl Amigo i mysle ze on udzielil by Ci odpowiedzi..
amigo2 / 2013-03-10 17:30
specjalista byl Amigo

ano swiete słowa był-;)

oj dawno juz nie grałem na smieciowym ryneczku-;)

ps.przywitał w niedzielne popołodnie-;)
kwiatek... / 2013-03-10 11:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amigo z tego co kojarzę na Cegiełce pogrywał:)
mik0110 / 2013-03-08 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
a gdzie jest aktualny kącik Biga ????
mik0110 / 2013-03-08 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
sorki, ale jak wpisywałem komentarz to były wpisy Jarga z 2010 roku... jakieś kombinacje money odstawia... :)
Ged / 2013-03-05 21:40 / Tysiącznik na forum
czołem Bigu, widziałeś wezwanie na Ferrum?

cena śmiesznie niska, moim zdaniem..
Big Lebowski / 2013-03-05 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naspisze moze pare slow o sytuacji na rynku - czytamy wiele ksiazek , znamy najwazniejsze zasady obowiazujace na gieldzie ale gdy
Bartek1989_01 / 2013-03-05 20:06
Mam takie pytanie off topic jakiego brokera polecasz żeby zakupić surowce np. srebro
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-03-05 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wszedl mi post i na nowo pisze .. czytamy wiele ksiazek i znamy najwazniejsze zasady obowiazujace na gieldzie ale gdy przyjdzie je zastosowac praktycznie to wowczas inwestorzy maja problem np.buyy on bad news , trend jest twoim przyjacielem i jedna bardzo wazna zasada to nie graj przeciw bankowi centralnemu i gdy ktos obecnie gra na spadki lub oczekuje takowych to gra przeciw trzem bankom centralnym tzn. ECB, FED i bank japonski- byla mozliwa w tym roku bessa na jakies -25% na rynkach ale gdy bank japonski oglosil ze bedzie drukowal - zagrozenie minelo .. Takze dane ze spolek i gospodarek juz w pierwszym kwartale zaskocza pozytywnie nawet najwiekszych sceptykow , Dax predzej osiagnie 8000pkt aniezeli wieluu sie wydaje a gdy przejdzie 8150 pkt to na 8300 sie nie zatrzyma - obstawiam w tym roku 8800pkt.Wazne jest takze powiedzenie gieldowe ktore mowi - to nie infa kreuja kursy spolek - tylko kursy spolek kreuja infa :)
Big Lebowski / 2013-03-05 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobre spolki nalezy nabywac - natomiast trupy , czy slabe fundamentalnie , malo perspektywiczne sprzedawac - stawiac na trend ktory jest twoim przyjacielem..Nie zgadzam sie z rkomendacja wydana ostanio dla PKO BP - uwazam ze ta spolka da solidna stope zwrotu z inwestycji ..
amigo2 / 2013-03-05 20:33
przywitał wieczorkiem

potwierdzam komunista bedzie latał po 80 zetola-;)
CIERPLIWY GRACZ / 2013-03-09 20:13 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki za cynka...bo trzymam to i trzymam i nic nie rośnie...ale jak amigo mowi ze urośnie to tak jest... Skotan przypomne :)

pozdrawiam gospodarza i stalych bywalcow
mik0110 / 2013-03-05 18:03 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu i Goście,
wlazłem sobie na "Tosterowy 2011" - kto go jeszcze pamięta?
i okazuje się że po 795 dniach osiągnęlismy zwrot 44,5%(bez dywidend), więc chyba nieżle?
Podłączam się pod to "osiągnęlismy" bardzo niezasłużenie bo "mój" papierek(bifek) znajduje się w w czołówce spadkowych -77%... :)
Z kolei rekordzista obstawiający Veno zarobiłby w tym czasie 18,33 razy!!! Ciekawe czy ma go w realu?
A janki dziś rekord wszechczasów machnęli....
Hossa Panie!
Big Lebowski / 2013-03-05 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem czy tam nie bylo scalenia akcji na Veno - ale i tak gratki sie naleza :)
kwiatek... / 2013-03-09 11:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na veno drodzy koledzy był resplit.....także bez szaleństw...Pozdr Big
mik0110 / 2013-03-09 12:52 / portfel / Tysiącznik na forum
a widzi Pan... to teraz troszkę gorzej wygląda... :)
CIERPLIWY GRACZ / 2013-03-09 20:08 / portfel / Tysiącznik na forum
to ja obstawilem veno...jak zaczynalem prygode z akcjami to tez wierzylem w takie cuda jak kilkanascie tys procent na spolkach groszowych, bo nie znalem wtedy takiego pojecia jak resplit wlasnie i przez dluzszy czas posiadalem wiekszosc kapitalu w spolkach groszowych na new connect (szalenstwo :) i ladnie wtedy pieniązków natracilem ...a veno bylo juz poźniej, w celu zdobycia tostera ale niestety Thai którą serdecznie pozdrawiam okazala sie lepsza
dodge / 2013-03-09 22:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ano właśnie ... Iza kilka dni temu obchodziła urodziny, więc grubo spóźnione, ale szczere przesyłam uściski i uśmiechy :)))))))))))))))))) urodzinowe. Wszystkiego dobrego i dużo, dużo zdrowia!

Pozdr.
bebe1 / 2013-03-09 23:24 / portfel

dodge / 2013-03-09 22:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
+ - 0 usuń
Ano właśnie ... Iza kilka dni temu obchodziła urodziny, więc grubo spóźnione, ale szczere przesyłam uściski i uśmiechy :)))))))))))))))))) urodzinowe. Wszystkiego dobrego i dużo, dużo zdrowia!

Pozdr.

dopisuje się do życzeń dodge dla...naszej Izy...;-)))
dokładając
naj..naj...naj...
- wedle wyboru
dla naszej Thai... Thai...Thai..;-)
buziaki poooszłyyy...
bebe
-----------
pozdrowienia dla gospodarza i współkomentujących
pendzel / 2013-03-05 13:38 / portfel
cześć Bigu! śledzę ten kącik od jakiegoś czasu. czy mógłbyś skomentować ruchy na sns tzn. czy po dywidendzie można liczyć na dalsze wzrosty czy to balon, który musi pęknąć? pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-03-05 13:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Pendzel - ta spiewka o dywidendzie to zwykla podpucha co by walor podbic i zrobic dystybucje gawiedzi - skad ma byc ta dywidenda skoro wyniki marne .. Pozdr
5424 / 2013-03-05 14:36 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Mistrzu ja przez przeoczenie nakupiłem tego badziewia i teraz zastawiam sie co ja z nim zrobie
mik0110 / 2013-03-05 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
no to masz Cyferka problem... :)
Big Lebowski / 2013-03-05 15:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Jak zdrowie ?
Big Lebowski / 2013-03-05 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przez trzy dni skupowalem kontrakty Boryszewa - nie ujawnialem gdyz chcialem dokupic jeszcze dzisiaj ale uciekl mi :)
mik0110 / 2013-03-05 13:34 / portfel / Tysiącznik na forum
o Ty Bigu-Chytrusie, nazbierałeś go troszkę... :)
i widzę, że tradycyjnie tepsa na krótko...
Big Lebowski / 2013-03-05 13:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Tak wziolem troche TPSA na krotko , marzylo mi sie jeszcze jedno zejscie na SNS co by dokupic akcji - marzenie scietej glowy :)
5424 / 2013-03-05 14:43 / Fan Linuxa Ubu
widzisz całkiem fajnie z tą telfonią jeszcze lepiej niż z Bor.... tylko powiadom kiedy nadejdze czas pozdawiam
Big Lebowski / 2013-03-05 15:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na kupno tego waloru hm. nigdy ..
Big Lebowski / 2013-03-04 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie :)
Big Lebowski / 2013-03-04 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwole sobie skomentowac wyniki PKO BP - to ze beda slabsze mysle ze nie powinno nikogo dziwic i tak jak juz wielokrotnie pisalem - trzeba myslec o nastepnych kwartalach a ubieglych zapomniec :).. Atutem PKO BP jest tradycyjny model biznesu a nie jak wiele znakomitosci np. Deutsche Bank okolo 40% przychodow to wplywy z instrumentow itp. wiele tuzow swiatowych zostalo ze tego powodu wyzerowanych lub przeczoganych i pochodne tzn. wplywy z nich to tykajaca bomba w wielu bankach z najwyzszej polki - nie wyciagnieto wnioskow z upadku LB. Atutem tego banku jest takze brak zagranicznej firmy matki - PEKAO np. ma wrzoda na plecach i inne nasze banki takze.. Uwazam ze ten bank na spadkach systematycznie nalezy dobierac..
needle / 2013-03-04 16:34 / Bez rangi
Ja w zasadzie już nie piszę, nigdzie
Zajrzałem przypadkowo/okazjonalnie; przypomniałem sobie bowiem nasza rozmowę, gdy przedstawiłem zmianę inwestycyjną z CIECHA na MCI.
Niemal 40 % zysku jest i jeszcze widać perspektywy
A chemiczna spółka od 4 kwartałów notuje straty i raczej już nie zaszczytuje nam.
Ale co tam...skończy się korekta/ubijanie denka..., może jeszcze troszkę oddadza indeksy i będzie lepiej:-)
Big Lebowski / 2013-03-04 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Igla... Calkiem mozliwe ze zle odebrales moje slowa - ja mialem na mysli aby Ciechu sie nie pozbywac a w zamian inny walor na MCI zamienic , wazne ze dobry ruch zrobiles i to cieszy ze dawna Gwardia radzi sobie na tym przez Boga zapomnianym rynku :) Gratki i pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2013-03-03 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
wlodziu / 2013-03-03 14:51
Dzien dobry Gospodarzu. Czy moglbym poprosic Ciebie o kilka slow na temat Commerzbanku 2 euro jest jeszcze w zasiegu, a jesli tak to na kiedy teraz przewidujesz? pozdrawiam :-)
Big Lebowski / 2013-03-03 12:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyniki za czwarty kwartal to obecnie zeszloroczny snieg i nalezy obecnie koncentrowac sie na sygnalach z gospodarek swiatowych naplywajacych juz w pierwszym kwartale - beda to wysmienite dane ktore zaskocza wielu , bardzo wielu niedowiarkow , danych gospodarczych nie da sie podrobic lub upiekszyc to sa mocne fakty po prostu.. ZEW - wskazniki mozna lub nalezy z przymruzeniem oka traktowac - gdyz to sa przewidywania na przyszlosc decydentow w wielu koncernach a to sa ludzie czesto bardzo blisko rynkow kapitalowych usadowionych i jezeli sa wzrosty na rynkach to oni sa optymistami ale wystarczy kilka sesji spadkowych i po optymizmie - mysle :)..Polityka nadal bedzie miala wplyw na rynki - tzn. wahania beda jednak tak jak powyzej pisalem twarde dane z rynkow i z firm beda pchac indexy na polnoc - waznym wskaznikiem jest Dow Jones US Transport - ktory bedzie inwestorom dalej wskazywal droge jaka beda w przyszlosci podazaly rynki i tu optymista ..Trzecia gospodarka Europy ( Wlochy )wypowiedziala sie przeciw Europie - jednak mysle ze wielkiego pola manewru nie maja i zdaja sobie sprawe z tego .. Nalezy skupic sie na spolkach i robic swoje nadal - strach w inwestycjach musi byc i im wiecej go na rynku - tym lepiej dla naszych inwestycji :).. Wiadomo takze ze miedz bedzie nastepnym wskaznikiem koniunktury i obstawiam ze kierunek 10000 usd za tone obiera ten metal..Gielda amerykanska nie da obecnie takiej stopy zwrotu z kapitalu jaka dadza glowne giedy europejskie i tu nalezy szukac szansy - takze na GPW..
mik0110 / 2013-03-03 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli miedź miała by być jak przewidujesz to to pewnie i srebro wzrośnie... :)
Big Lebowski / 2013-03-03 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Srebro i zloto zaliczyly spadki - gdyz G.Soros sprzedal czesc swego zlota - ten czlowiek a raczej jego slowa maja ogromny wplyw na rynki .. Srebro uwazane jest za lepsze zloto - jezeli koniunktura bedzie dobra na rynkach to rynki upomna sie o srebro :)
mik0110 / 2013-03-03 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
widzę, że bolesną spekulację zaliczyłeś na krótkich fjutach... też się zastanawiałem po reakcjach giełd na włoskie wybory - czy to nie czas by otworzyc na krótko... ale minął dziń i otworzyłem na długo... :)
Big Lebowski / 2013-03-03 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Az tak zle nie bylo - stopy zrobily swoje :)
mik0110 / 2013-03-03 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum
mam wrażenie, że odreagowanie niebawem... :)

powodzenia Bigu
mik0110 / 2013-03-03 11:50 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
chyba nie jest źle? W stanach się nie dogadali a giełda do góry..
Big Lebowski / 2013-03-03 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0 .. Wahania na rynkach beda - polityka , korekta na usd itp. robia swoje - jednak wybrane spolki beda rosly - gdyz gospodarka je obdaruje dobrymi wynikami i na tym nalezy sie koncentowac.. Pozdr
rollo_7 / 2013-03-02 11:45
Witam Gospodarza i wszystkich czytelników kącika.
Dla obserwujących spółkę Amrest: uwaga na możliwy koniec korekty abc.
http://tiny.pl/h28b6
adammoj / 2013-03-02 11:14 / Bywalec forum
Oj najmocniej przepraszam Bigu

Pozdrawiam i Ciebie i czytajacych
adammoj / 2013-03-02 11:13 / Bywalec forum
My tu gadu gadu a mBank na koncie oszczędnościowym którego mało używam naliczył mi podatek od odsetek 100% zgodnie chyba z tym co przy korycie świnie nakazały , miałem 1 GROSZ kapitalizacje odsetek a podatek od tego to 1 GROSZ niby nic ale ile darmowej kasy wpływa dla świneczek na premie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy