Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2013-02-25 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie :)
Big Lebowski / 2013-02-25 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skomentuje moze dzisiejszy zjazd na PGE i przygode jednej spolki na rynku amerykanskim : otoz inwestorzy bedacy w posiadaniu akcji PGE pokazali SP srodkowy palec i powiedzieli : pucio , pucio :) nie jest to ostatnie slowo inwestorskiej Braci na tej
spolce i tym podobnych spolkach uwazam - jak juz wspominalem kazdy kij ma dwa konce..Przestrzegam decydentow w spolkach przed rynkiem amerykanskim - gdyz kariere tam wielu tuzow europejskich zakonczylo mocno poturbowanych tam , jak DT , Alstom , Daimler - Chrysler :) lista bardzo dluga a z naszego rynku Ponar :).. Glowna zasada na rynku amerykanskim jest : walnac w rogi goya :) dlatego drogi inwestorze omijaj spolki z GPW i innych rynkow ktore probuja kariery w USA..
Longterm / 2013-02-27 20:40 / Mostek Zwyciężymy!
Cześć Bigu, myślę że PGE jest dość ryzykowną inwestycją ze względu na udział SP i brak jasno sprecyzowanej strategii - nie wiadomo czy wchodzi w atom czy nie, może łupki? któż to wie ale kasę SP w ten czy inny sposób wydrenuje ze spóły. Ja przygotowałem analizy 18 według mnie spółek po wynikach za III kw. 2012 roku i teraz jestem w trakcie pracy nad kolejnym raportem - oczywiście czekam na superbowl wyników w piątek a potem jeszcze na kilka tygodni spóźnialskich. Zachęcam gorąco do zakupienia abonamentu u mnie (do jutra w promocyjnej cenie)w ramach którego otrzymuje się te raporty po kolejnych wynikach gratis - szczegóły znajdziesz na mojej stronce www.longterm.pl
Big Lebowski / 2013-03-03 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longu.. Temat reklam juz przerabilismy i wiecej nie bede Ci powtarzal - nie mam nic przeciwko Twoim komentarzom - mozesz pisac , zartowac itp. ale na zadne reklamy sie nie zgadzam i wiesz o tym..
Baranek Shaun / 2013-02-26 12:44
Mocno powiedziane Bigu, za to Cie, chol era lubię... pozdrowki
Ged / 2013-02-25 20:06 / Tysiącznik na forum
cześć Gospodarzu, poniedziałkowe pozdrowienia!

to co, korekcimy się na chwilę, bo Silvio zdobył senat? :)
Big Lebowski / 2013-02-25 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Do spadkow brakowalo mi jeszcze jakies 3% wzrostu na Daxie hm. ale mozliwe ze rozpoczeto wczesniej - obaczym .. Pozdr
Big Lebowski / 2013-02-24 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-02-24 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na glownych rynkach tzn. Dow , Dax itd. trend wzrostowy trwa nadal przerywany korektami , obecnie rynki spogladaja na Wlochy i jezeli Berlusconi odejdzie do lamusa to wowczas rynki moga bic dalsze rekordy i Dax moze przejsc 8tys pkt. z marszu jednak korekta kilku procentowa wisi w powietrzu na glownych rynka i przyjdzie w momencie gdy nikt nie bedzie sie spodziewal mysle - obecnie wszyscy sie spodziewaja :) . dotyczy to jak powyzej napisalem rynkow glownych - gdyz GPW jest rynkiem prowincjonalnym i nie oszukujmy sie pomimo wielkich ambicji naszych decydentow - ktorzy notorycznie psuja rynek zarzucajac nowymy pakietami wysysajac pieniadze z rynku - tak kruchego , zadna gielda tego nie robi i dlatego na GPW mamy to co mamy .. Uwazam ze juz pierwszy kwartal pokaze w spolkach ze najgorsze juz za nami - przelozy sie to na wyniki spolek i nalezy odwazniej wchodzic na rynek - wybierajac spolki przyszlosciowe , te ktore placa dywidende i mocne fundamentalnie - gdyz alternatywy dla akcji nie ma obecnie .. Nalezy pamietac o pakietach ktore w przyszlosci SP bedzie sprzedawal przy wyborze walorow do portfolio - gdyz te walory uwazam ze bedzie mozna nabyc jeszcze taniej.. Nasza gospodarka radzi sobie wysmienicie - co potwierdzaja agencje ratingowe a inwestorzy sa sceptyczni :) tzn. jezeli dane sa lepsze w gospodarce to podpucha mysli inwestorska Brac :) , jezeli agencja ratingowa to docenia - to takze na opak interporetujemy :) - podsumowujac brak wiary we wzrosty wsrod inwestorskiej Braci :) .. I to by bylo na tyle ...
5424 / 2013-02-24 18:52 / Fan Linuxa Ubu
co stało sie s... spadł pilnie i zastanawiam sie czy jest coś o czym nie nie wiem
mik0110 / 2013-02-24 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu,
a jeśli nie Polska...
...to Rosja czy Turcja?
Big Lebowski / 2013-02-24 11:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyglada na to ze zakonczyla lub konczy konsolidacje obecnie gielda finska - jednak na Rosje bym stawial i na rubla , zlotego i euro - czarny scenariusz to gdyby Berluskoni wygral to wowczas Dax zjedzie ponizej 5tys pkt i niemcy wychodza z uni walutowej tzn. wracaja do wlasnej waluty - wowczas potezne turbulencje na rynkach by byly - jestem jednak optymista :)
mik0110 / 2013-02-24 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki,
czyli dziś wieczorem wyraźna wskazówka co do dalszych poczynań...
mik0110 / 2013-02-24 10:33 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu i Goście
Big Lebowski / 2013-02-24 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Pozdr
manny / 2013-02-24 01:02 / portfel / Bywalec forum
"Jednym z bledow popelnianych przez inwestorow jest nadmierne zapatrzenie sie na rodzimy rynek - mnie osobiscie nie dziwi spadek TPSA czy PGE czy Tauronu"

Big'u nie chcę Ci wytykać, ale jakiś 1-2 lata temu bardzo polecałeś PGE jako spółkę na longa. Wiem zyski się zes... dopiero w 1q12.

Pzdr.
Big Lebowski / 2013-02-24 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Manny.. Podobno kiedys slonina byla grubsza - tak mowia :), wowczas gdy polecalem to zakup tych walorow pozwolil w dobrej kondycji przetrwac turbulencje na rynku - ktore byly , polecalem wowczas takze PGNIG na longa a tekst ktory cytujesz dotyczyl obecnych turbulencji na tych walorach tzn. PGE i Tauronu i przestrzegal przed lapaniem spadajacych nozy - jezeli walor spada to kazdy inwestor powinien wyznaczyc limit straty jaka akceptuje i jezeli trzyma do tej pory PGE i Tauron to oznacza ze akceptuje obecne poziomy nadal - chodzilo mi o to aby nie nabywac tych walorow pochopnie gdyz np. PGE spadnie do 16 zl a Skarb Panstwa oglosi ze sprzedaje juz za tydzien nastepny pakiet tych akcji to i bedzie to przykladowo 5% nizej jak na rynku to rynek wyrowna do tej ceny a moze nawet jeszcze nizej , czytam glosy ze gdy TPSA spadnie do 5 zl to ludzie sie obkupia - hm. kupic mozna ale na wzrosty nie ma co liczyc jezeli juz to tylko na dywidende o ile beda placic.. Pozdr
mik0110 / 2013-02-24 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum
witam,
wtrącę swoje trzy grosze... ustawianie sobie jakichś poziomów cen dla określonych walorów sczególnie jeśli chodzi o zajmowanie pozycji, nie ma sensu bez obserwowania bieżącej sytuacji (zarówno w spółce jak i makro)
Oczywiście nie piszę o sytuacji gdy mamy juz jakieś aktywo(a więc ustawianie "take profit" lub "stop loss")
na przykład gdybanie miesiąc temu, że trzeba kupować tpsa poniżej 10 złotych, bo jest tanio w kontekście sytuacji sprzed kilku dni...
manny / 2013-02-24 11:02 / portfel / Bywalec forum
Co racja to racja. SP ma swoje potrzeby i realizuje je również kosztem GPW. Powyżej źle spojrzałem na zyski, bo nie o ich brak chodzi tylko tak jak piszesz.
CIERPLIWY GRACZ / 2013-02-23 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
mam takie pytanko, czy w niemczech jest podatek od zyskow kapitalowych i ile wynosi?
pozdrawiam

P.s ucze sie niemieckiego ale za słaby jeszcze jestem na jezyk prawnikow
Big Lebowski / 2013-02-24 13:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy.. Jezeli nabywasz akcje na rynku niemieckim poprzez wlasne biuro maklerskie to podatkiem w niemczech sobie glowy nie zawracaj - podatek od zysku bedziesz placil na wlasnej ziemi :) Pozzdr
CIERPLIWY GRACZ / 2013-02-25 11:10 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki Big za odpowiedz
pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2013-02-23 13:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Steuern bei der Aktiengesellschaft, tyle umiem ale znajduje, tak mi sie wydaje opodatkowanie od dzialalnosci spolki akcyjnej a nie od zyskow kapitalowych...
Big Lebowski / 2013-02-20 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Baranek Shaun / 2013-02-20 20:57
Witaj Bigu...kopę lat... odzwyczaiłeś trochę grono i ogień jakby przygasł, ale może to i dobrze, bardziej się będzie cenić forum gdzie można się czegoś ciekawego dowiedzieć, mi trochę brakuje dynamicznych dyskusji sprzed lat - Slocznookiej, Ciułacza, itd.. Pozdrowki w kazdym razie. Coś ciekawego się szykuje na SP500, tak myślę? niby gospodarka całkiem nieźle ale jak spojrzeć na wykres dzienny to dosyć wysoko trampolina ustawiona, co myslisz?
Big Lebowski / 2013-02-20 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Baranku..Czas dyskusji minol i jest jak jest :) co do amerykanskich rynkow czy sasiednich to korekta nastapi ale obstawiam ze nie wieksza jak -5%, wielu liczy na wieksza ale mysle ze nie bedzie wiekszej .. Pozdrawiam
Baranek Shaun / 2013-02-20 21:20
5% mieściloby sie w tolerancji wytrzymalosci. Na naszej gieldzie jednak od grudniowej gorki korekta sięga już 30%. Niby czas na marsz w górę tylko wiesz jak to bywa w Europie jak Stany spadają... Sami w górę nie pójdziemy.. chyba..
Big Lebowski / 2013-02-20 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za zachowanie naszej GPW wina obarczam Skarb Panstwa - ktory bez umiaru zarzuca rynek pakietami akcji - zadna gielda takich rzeczy nie robi obecnie a my od lat - kazdy kij ma dwa konce i pakiety nastepne beda znaaacznie tansze .. :)
Big Lebowski / 2013-02-20 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlatego ponizej napisalem aby sie nie napalac na PGE czy Tauron - gdyz spadek tych spolek to nie wyniki i odpisy tylko przygotowanie gruntu do pakietow SP - wiadomo ze od kursow na rynku SP musi jeszcze premie ustanowic dla inwestorow :) taki jest wlasnie drugi koniec kija :)
mik0110 / 2013-02-20 23:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu i Goście,
dobrze mądrego posłuchać... :)
szkoda, żę Cie przeczytałem po sesji..
pozdr
Baranek Shaun / 2013-02-20 21:45
No... chyba masz racje, Bigu, jak zazwyczaj. W wersji optymistytcznej powinnismy sie niezle odbic a w pesymiestycznej zaliczyc zdrową korektę, trochę powieje chłodem zapewne, jak bedzie odpowie jak zwykle rynek. Dzieki za konstruktywne przemyślenia, pozdrawiam rowniez
Big Lebowski / 2013-02-20 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednym z bledow popelnianych przez inwestorow jest nadmierne zapatrzenie sie na rodzimy rynek - mnie osobiscie nie dziwi spadek TPSA czy PGE czy Tauronu - wystarczy popatrzec na sasiedni rynek i jak zachowuja sie podobne firmy z branzy i mamy juz szerszy obraz spolek i tak np. PGE i Tauron porownam do giganta energetycznego Eon i zapodam wykres :http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/chart_kd.html?timeSpan=6M&ID_NOTATION=24022547#timeSpan=SE&e& dalej np. TPSA http://www.comdirect.de/inf/aktien/detail/chart_kd.html?timeSpan=6M&ID_NOTATION=195952#timeSpan=SE&e& i moge jeszcze kilka wkleic i bedzie podobnie - robie to tylko dlatego aby wylac kubel zimnej wody na rozpalone glowy inwestorskiej braci - co by spadajacych nozy nie lapala , sa tez wykresy ktore bija spolki rekordy , jezeli chcemy jakas spolke nabyc sprawdzmy jak zachowuja sie podobne spolki na innych rynkach - taka moja rada ..
Big Lebowski / 2013-02-17 14:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2013-02-17 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na jakie sektory nalezy stawiac - uwazam ze to co roslo nadal bedzie roslo , chemia sektor samochodowy - akcje niemieckich producentow aut polecam ktore maja status premium i mocno sa usadowione w chinach , indiach oraz w USA , akcje z glownych europejskich indexow tzn.Euro Stoxx50 i EuroSoxx maja wiele do nadrobienia i nadrobia w tym roku ..
Big Lebowski / 2013-02-17 14:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Luty na rynkach jest pod znakiem konsolidacji - zdrowej , dajacej oddech indexom po sporych wzrostach , wyniki spolek na rynkach za czwarty kwartal to juz zeszloroczny snieg - wiadomo bylo ze beda kiepskie i sa juz w cenach akcji uwazam , pierwszy kwartal zaskoczy analitykow pozytywnie i wiekszosc inwestorow zaliczy karpia , w Chinach sprzedaz samochodow w styczniu byla rekordowa - sprzedano wiecej aut aniezeli we Francji w calym roku sie sprzedaje .. Trudno bedzie o obnizke cen paliw na rynku gdyz obecnie glownym pozeraczem beda Chiny ..Pierwszy kwartal nie jest zdyskontowany przez rynki i ceny akcji dostosuja sie do wynikow za pierwszy kwartal , jezeli przecietny Kowalski szuka w zysku w obligacjach - to jest najlepszy wskaznik aby odwazniej wchodzic na rynek akcji - majac na wzgledzie juz pierwszy kwartal a przeszlosc zostawic w spokoju :).. Europa wschodnia obecnie w wiekszosci spelnia kryteria z Maastricht hm. dawniej nie do pomyslenia , jezeli mial bym stawiac na ciekawe rynki postawil bym na Rosje , rosyjska walute . euro i zloty - nasza zlotowka nadal bedzie sie umacniac ..Takze nasze akcje - wielu liczylo na znaczny spadek KGHMu po slabszych wynikach i tu takze sie przelicza - generalnie obecnie jestem byczo nastawiony do rynku..
Big Lebowski / 2013-02-17 14:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Porusze temat KGHMu i TPSA : roznica w zachowaniu inwestorow po ogloszeniu wynikow obu spolek jest diametralnie rozna - tzn. z TPSA masowo uciekano tu takze dywidenda odegrala role i z tego waloru wychodzi stabilny , zagraniczny kapital i zagraniczny kapital postapil po chrzescijansku tzn. glodnych nakarmil , spragninych napoil i nagich przyodzial - zwlaszcza nasze fundusze ktore bronily kursu po 8-9zl a nabywali znacznie wyzej uwazam ,KGHM slabsze wyniki tylko kosmetyczna przecena dotknela i mysle ze tak zostanie - gdyz do tego waloru naplywa stabilny , zagraniczny kapital - ktory nie pozwoli na znaczne wahania i spekulacji tu nie bedzie uwazam ..
Longterm / 2013-02-18 07:54 / Mostek Zwyciężymy!
witam Bigu, różnicy pomiędzy KGHM i TPSA nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć:-) wykres mówi więcej niż tysiące słów i w tym przypadku przyznaje rację technikom:-)
mik0110 / 2013-02-17 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj byczy Bigu,
bardzo sympatyczną przyszłość kreślisz...
Big Lebowski / 2013-02-17 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Pozdr
mik0110 / 2013-02-17 14:57 / portfel / Tysiącznik na forum
srebro się znowu ładnie wróciło poniżej 30 chyba polowanie czas zacząć... :)
A w ogóle widze ,że pozytywnie do aktywów na "S" jesteś nastawiony... silver... sowieckie akcje i waluta... :)
Big Lebowski / 2013-02-17 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Srebro nalezy nabywac - jak najbardziej ..
Big Lebowski / 2013-02-14 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2013-02-14 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Big Lebowski / 2012-11-29 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy .

+ - 0usuń .

Spolke ktora czesto komentuje to Petroinvest - przy cenie gdy kosztowala kilkanascie zloty napisalem Amigo ze cena zrowna sie z Boryszewem - co wowczas brzmialo to jak fantazja a obecnie slowo staje sie cialem :), jednak pozwole sobie jeszcze skomentowac spolke TPSA - gdy spadla na 13 zl napisalem ze to nadal ogromna gora dla tej spolki , pojawila sie pozniej rekomendaxcje cenowe 12 zl analitykow , dzisiaj przeczytalem rekomendacje sprzedaj i cena 10,50 zl hm. nadal przy tej cenie uwazam ze to bedzie ogromna gora dla tej spolki - przy cenie 7 zl inwestorzy powinni nabywac tylko dla dywidendy gdyz kierunek polnocny nie jest dla tej spolki niestety..
5424 / 2013-02-15 12:04 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Bigu pamiętam jak pouczałeś żeby nie brać spółek z branży telefonia TPSA i czy innych p************ dlatego ja będąc na zwolnieniu podbierałem najlepszą spółkę s... i wcale sie tego nie wstydzę. TPSa jest powyzej 7 zl po ile będzie moja nie będę spekulował.
A po za tym srebro i euro pozdrawiam Bigu dużo się tutaj nauczyłem
Big Lebowski / 2013-02-17 15:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Cyfra :)
Big Lebowski / 2013-02-14 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mialem o tym pisac w niedziele ale widze ze forumowa , inwestorska brac miotaja emocje zwizane z ta spolka i dlatego napisze kilka slow wlasnych przemyslen na ten temat .. TPSA - pojawily sie ostanio wypowiedzi wielu analitykow i nawet tytuly ze to spekulacja siedzi na tej spolce i wydawac by sie moglo ze lada dzien powroci na normalne tzn. wyzsze poziomy- nic bardziej mylnego uwazam - gdyz gdy zarzad oglosil zmniejszenie znaczne dywidendy i program - co czeka spolke w najblizszych latach to proceas wlasciwej wyceny przyspieszyl : znaczni i globalni inwestrzy chca miec 10% dywidendy na tym walrze i beda mieli - nawet gdy zarzad dalsza obnizke wyplaty dywidendy oglosi - inwestrzy globalni zrobia taki split akcja jaki obecnie robia i dopasuja do kwoty dywidendy kurs akcji TPSA.. Mysle ze wiele naszych funduszy zwietrzylo okazje i nabywali masowo walor w cenie 9-8zl i probowalii bronic kursu - osobiscie obstawiam obecnie dalsza deprecjacje waloru na 5zl i gdy osiagnie ten kurs - wowczas mozna dopisac do rekomendacji - Perspektywa negatywna .. Dla przykladu taki France Telecom kosztuje obecnie 7 euro , placi dywidende 10% , KGVe7 ale kosztowal w 2000r 200euro i rynek samoistnie dokonal splitu na 7 euro i czy rynek moze wycenic TPSA na 2zl ? - moze !!!.. Obecnie wielu inwestorow takze instytucjonalnych liczy na ogromne odreagowanie hm. jakies bedzie ale na wiele bym nie liczyl - gdyz zbyt wielu i masa kontraktow na spolce jest otwarta na pozycji long - inwestorzy beda ciac straty a to oznacza dalsza wyprzedaz - wielu inwestoro - zwlaszcza instytucjonalnych zapomnialo o waznej zasadzie ze nie lapie sie spadajacych nozy .. Prosze moje wypociny potraktowac jako - niepowazne lub po kielichu byl dude a najlepiej ze sa to prywatne przemyslenia i tak je nalezy odczytywac..
tomtay / 2013-02-14 20:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jest potężna przecena. Bierzesz pod uwagę, że wychodzi być może France Telecom SA? A mają "kilka" dni na podanie oficjanego info ..
Big Lebowski / 2013-02-14 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Tomtay - obstawiam ze fundsze globalne , dywidendowe.. Pozdr
Big Lebowski / 2013-02-14 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze ogolnie telekomow akcje nabywaja globalne fundusze dywidendowe - jest to specyficzny typ inwestora tzn. zadawalaja sie dywidenda i za dywidende nabywaja nadal dany walor i poprzez taka stabilna polityke osiagaja zyski - nawet gdy na rynkach sa silne wahania , takie fundusze nie lubia jak im sie majstruje przy dywidendzie - w kazdej chwili sa w stanie przucic walor a naby inny , stabilny..
adammoj / 2013-02-13 13:31 / Bywalec forum
Witaj Big
Czy sie odgrywasz na L-kach na Brs czy to tylko zabawa w kotka i myszke , masz jeszcze jakakolwiek wiare w BRS?? wydaje mi sie ze sie tam na pare lat ukisimy , ale za to razem :) pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-02-14 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adamoj.. Kontrakty BRS nabylem w celu spekulacji i juz sprzedalem .. Pozdr
Ciułacz / 2013-02-13 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A co na Borku ??? Nowy lokalny dołek???
mik0110 / 2013-02-12 19:40 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
słaba spółeczka o rozchwianych fundamentach coś dziś o dywidendzie wspomniała...
Big Lebowski / 2013-02-14 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0 .. SNS hm. chwiejnosc fundamentalna jest widczna golym okiem i ja mam zamiar rzucic walor na rynek - juz dzisiaj probowalem ale mkinimalnie minolem sie z cena .. Pozdr
mik0110 / 2013-02-15 18:43 / portfel / Tysiącznik na forum
właśnie widzę.. dlatego elki otworzyłeś.... :))
Big Lebowski / 2013-02-03 11:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-02-03 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Styczniowe indykatory wskazuja ze rok bedzie wzrostowy na gieldach tzn. gdy styczen jest wzrostowy to i caly rok jest pozytywny dla posiadaczy akcji - sa to typowe amerykanskie indykatory i jednym z nich jest takze : gdy wygra Super -Bowl liga polnocna ( NFL) wowczas wszystko wskazuje na wzrosty na gieldach - mozemy to odbierac z usmiechem , czy z przymruzeniem oka - jednak to ze S&P500 jest Quarterback dla wszystkich gield swiata wiadomo nie od dzis i smiac sie z tego nie bedziemy .. Obstawiam ze na waznym sasiednim indexie Dax rekordy beda pobite wczesniej aniezeli sie wiekszosci wydaje - pomimo wzrostow objawow eforii nie widac - oznacza to ze inwestrzy z respektem podchodza do rynku i sa to zdrowe objawy..GPW hm. od lat SP schladza koniunkture rzucajac co jakis czas pakiety o duzej kapitalizacji ( szczycimy sie najwieksza iloscia debiutow ) inne , wieksze gieldy nie stac na taki luksus ,SP specjalizuje sie w schladzaniu warszawskiej gieldy np. 1994r robiac nielegalne transakcje wywolal lawine (rzucal na rynek pakiety Banku Slaskiego) - bylo to niezgodne z prawem , takze uwczesny premier Pawlak -ktory obecnie kreuje sie na obronce rynku kapitalowego wowczas gloszac hasla populistyczne - a nie powinien tego robic przylozyl reke do krachu , czy GPW pojdzie droga wiekszsci gield czy wlasna trudno o odpowiedz jednoznaczna , obstawiam ze na wiekszosci gield beda wzrosty i od dawna pisze zeby portfele umiedzynorodowic tzn. nabywac dobre akcje na wielu innych rynkach takze - rozkladajac ryzyko rownomiernie..Obecny rok bedzie rokiem europejskiej waluty i na euro nalezy stawiac obecnie - usd czy frank szwajcarski ulegna znacznej przecenie , takze waluty inne - skandynawskie cza jen wroca na ziemie :). I to by bylo na tyle :) Tekst ten stanowi prywatne przemyslenia i tak nalezy go odczytywac..
Longterm / 2013-02-03 12:37 / Mostek Zwyciężymy!
Witam Bigu, ciekaw jestem którą szkołę preferujesz w swoich własnych inwestycjach - analizę techniczną czy fundamentalną? Ostatnio rozgorzała dyskusja na ten temat pomiędzy mną i jednym z najlepszych specjalistów od AT - Krzysztofem "krs" Słomką. Zapraszam do dyskusji gdyż im więcej merytorycznych argumentów podamy tym lepiej dla wszystkich bo wnioski będą bardzo cenne. Bezpośredni link do dyskusji na forum: http://longterm.pl/?p=2507
Big Lebowski / 2013-02-03 13:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longu.. Wiadomo nie oddzisiaj ze preferuje fundamentalna szkole i to od zawsze - dziekuje za zaproszenie ale w dysputach od dawna nie uczestnicze - nie rajcuje mnie to..:) pozdrawiam
Longterm / 2013-02-03 15:28 / Mostek Zwyciężymy!
Pytałem gdyż pamiętam że kiedyś polecałeś niemiecką AT z "najwyższej półki" jak sam się wyrażałeś - były linki do niemieckiego portalu. Szkoda że nie chcesz włączyć się do dyskusji gdyż Twoje wieloletnie doświadczenie mogłoby pomóc początkującym graczom w zrozumieniu o co tak naprawdę chodzi w tej grze. Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2013-02-03 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze preferuje AF nie oznacza ze nie ogladam AT z najwyzszej polki - jestem fanem np. AT ktorta prezentuje atrakcyjna , piekna blondynka Sophia Wurm z Commerzbanku http://www.google.de/search?q=sophia+wurm&hl=de&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=E30OUYKKJsOI4ATx7YCoBA&sqi=2&ved=0CDcQsAQ&biw=1280&bih=518 jej wywodow moge sluchac godzinami :)
Nexo_ / 2013-02-03 09:24
Jedyną grupą kupującą akcje na GPW na rynku wtórnym są praktycznie wyłącznie zachodni gracze, którzy mają rekordowe w historii zaangażowanie w papiery. Każdy liczy na OFE, że skupią papiery jak będzie taniej i tu przypuszczam będzie największe rozczarowanie. Po bankowych zakupach zaangażowanie będzie oscylować ok. 39% na 47,5% limitu. Zostaje 8,5p%. Zakładając nawet dojście do ściany te 2.5p% średnio można założyć jako maksymalne możliwe zaangażowanie (trzeba pamiętać, że obligacje są napompowane w portfelach OFE i przy gwałtownym wzroście rentowności, co zawsze się może zdarzyć istnieje ryzyko mocnego napuchnięcia portfela akcji w takiej sytuacji). Czyli realnie mamy ok. 6p% potencjalnych możliwości nabywczych przy poziomie 2.500 pkt na W20. To jest jakieś 16 mld zł. A teraz zobaczmy co MSP ma przygotowane do wywałki:

Tak na marginesie, już rok temu przewidywałem, że OFE jest zakładnikiem rządowym i to się potwierdza. Ostatecznym krokiem w przypadku OFE będzie i tak ich całkowita nacjonalizacja i wszystkie te sprzedawane akcje wrócą z powrotem do portfela SP. Niestety, koszty funkcjonowania i prowizja dla zachodnich złodziei nigdy do nas nie wrócą. Jak tak się stanie, będzie to największy przekręt w wyciulaniu Polaków. Czysty bandytyzm.

Wracając do tematu, na placu boju na rynku wtórnym zostanie zagranica, która w tej chwili jest jedynym kupującym, a stanie się jedynym sprzedającym. Będzie więc gorzej niż w 2007r.

A informacje z USA, taka jak powyżej, czy obserwowanie indeksów niektórych giełd, jak np. w Turcji pokazuje z jakim balonem mamy do czynienia. Póki co w historii nie było drzewa, które urosło do nieba, no chyba, że tym razem będzie jednak inaczej?

Autor KW
Big Lebowski / 2013-02-03 11:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nexo.. Turcja jako balon wskazywana jest od wielu lata i od wielu lat sytematycznie rosnie i sie rozwija - atutem tego kraju jest mlode pokolenie - srednia wieku jest 28lat , polozenie na dwoch kontynentach oraz wyksztalcenie i pracowitosc - wielu mlodych turkow pokonczylo ekskluzywne niemieckie uniwersytety i praktyki w wielu najlepszych niemieckich firmach - obecnie dzialaja w Turcji i to owocnie..Pozdr
Kasta87 / 2013-01-27 15:13
Witaj Bigu dawno nie psiałem ale regularnie czytam Twoje posty :) szkoda, że jest ich mniej jak jeszcze jakiś czas temu ale liczy się słowo na niedzielę. Jakiś czas temu pytałem Cię o Cormay od tego czas poszybował ładnie w górę żałuję, że się w niego nie zaopatrzyłem ale jak Ty oceniasz dalszą drogę tej spółki obecnie trwają prace nad analizatorem krwi, który ma przynieść spore zwielokrotnienie wartości z tego co czytam jednak mimo chcę podpytać bardziej doświadczonych osób. Mam jeszcze kilka pytań nie chciał bym Cię teraz nimi zarzucać ale dziś jest okazja, że odpiszesz :) mianowicie spółka Lena mój przyjaciel kiedyś mi powiedział, że powien z profesorów na uczelni ekonomicznej polecał tą spółkę gdyż twierdził, że nie powinna ona przynosić strat ale my liczymy na zyski więc
jak wygląda to jeśli chodzi o zarabianie. Został jeszcze Synthos od 2 lat stoi w miejscu co prawda zdarzały mu się spadki i wzrosty ale kurs od 2 lat nie wiele się zmienił czytam, że podpisali 2 duże kontrakty, decydują się na budowę kolejnej fabryki a wzrostu brak czym to spowodowane ? Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
Big Lebowski / 2013-02-03 11:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kasta - glownym specjalisa tzn. Specjalistka byl i jest nadal Iza ja tylko bylem i jestem biernym obserwatorem tej spolki - uwazam ze to spolka ze sporym potencjalem , jezelli chodzi o Synthos hm. mysle ze ta spolka wielu inwestorow rozpiescila i przyzwyczaila do mega wynikow - stad rozczarowanie - jednak ta spolka dziala nadal i jeszcze niejednokrotnie zaskoczy pozytywnie inwestorska Brac :) Pozdrawiam
Kasta87 / 2013-02-03 15:48
Iza jest specjalistką od Cormaya czy Leny ? bo nie bardzo wiem, o której spółce to napisałeś.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy