Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-02-04 13:31 / Bez rangi
U2 - "Running To Stand Still"

http://www.youtube.com/watch?v=kioyUGaABjA
Thai / 2011-02-04 12:07 / Bez rangi
Rekomendacje dla energetyki...
"Credit Suisse podniósł cenę docelową dla PGE do 23,8 zł"
PAP - Biznes
4 Lut 2011, 10:16
Analitycy z Credit Suisse, w raporcie z 4 lutego, podnieśli cenę docelową dla akcji PGE do 23,8 zł z 23,6 zł, podtrzymując rekomendację "neutralnie".
http://stooq.pl/n/?f=416843&c=1&p=4+18+22

Credit Suisse podtrzymał rekomendację dla Tauronu do "powyżej rynku"
PAP - Biznes
4 Lut 2011, 10:26
Analitycy Credit Suisse, w raporcie z 4 lutego, podtrzymali rekomendację dla Tauronu na poziomie "powyżej rynku" i cenę docelową dla akcji spółki w wysokości 8,60 zł.
http://stooq.pl/n/?f=416849&c=1&p=4+18+22
Thai / 2011-02-04 12:12 / Bez rangi
"Credit Suisse: PGE wypłaci dodatkową dywidendę z zysku po sprzedaży Polkomtelu"
PGE może wypłacić akcjonariuszom dodatkową dywidendę dzięki sprzedaży udziałów w Polkomtelu - twierdzą analitycy Credit Suisse Group AG.
"PGE chce wypłacać akcjonariuszom od 40 do 50 proc. wykazanego zysku. Potencjalna sprzedaż akcji Polkomtelu będzie prawdopodobnie traktowana jako oddzielna, ekstra-dywidenda" - poinformował Dzięciołowski.

http://www.tinyurl.pl/?bHnzSHNY
genialnyleszcz / 2011-02-04 10:06
Dzień dobry wszystkim!!!
Śledzę wasze forum od około trzech lat, od kiedy zacząłem patrzeć na giełdę jako możliwość uzyskania dodatkowych profitów i pomnożenia oszczędności. Robię to z różnym skutkiem, ostatnio dałem się nieźle powieźć panu K. , naprawdę zrobił "mistrzowski" numer i to właśnie skłoniło mnie do tego aby się przedstawić. Właśnie ta przygoda z OIL'em trochę mnie zniesmaczyła do giełdy, ale chyba jednak bardziej do siebie, swoich niskich pobudek w tym własnej pazerności, teraz sam się z siebie śmieję. Tym bardziej że Mr. Lebowski nieraz wypowiadał się na temat wątpliwej kondycji tej spółki. Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem tutaj swoją obecnością, szanuję tutejszych forumowiczów w tym Mr. Big Lebowskiego, Panią Thai i innych. Uwierzcie, śledząc różne portale trzeba stwierdzić, że często są tu bardzo rzeczowe dyskusje bez chamstwa czy prostackiej złośliwości . Obecnie sam szukam jakiejś spokojnej przystani w postaci dużych, pewniejszych spółek, może dostanę jakieś typy na co warto zwrócić uwagę? A tak ogólnie to dzięki że jesteście. Pozdrawiam serdecznie z Kujaw.
Thai / 2011-02-04 12:00 / Bez rangi
Witaj Genialny Lszczu :) Powitania Wszystkim

Milo, ze po trzech latach zdecydowales sie na wpis... :) "Przygody" na GPW kazdy ma rozmaite... kazdy. Zycze Tobie w przewadze tych doswiadczen, ktore beda po stronie wspierajacej a nie zniechecajacej... Powodzenia parkietowego w decyzjach inwestycyjnych zycze i kazdego innego rowniez...

Zadna pani - po prostu Thai - serdecznie Ciebie na Kujawach z Wroclawia pozdrawiam :)
genialnyleszcz / 2011-02-04 12:12
No, jak miło , jednak potwierdzacie wysoki poziom;) Dzięki Thai i adamoj za wsparcie słowem - jakoś będzie, bo być musi. Wierzę że się odbiję, ale od dziś baczniej będę patrzeć na fundamenty spółek. Jednak fajnie było się tu odezwać, nic to nie kosztuj , a raźniej jakoś. Pozdro dla wszystkich:)
adammoj nielogo / 82.113.106.* / 2011-02-04 13:58
nietylko razniej ale w kupie sila jeszcze troche a to forum bedzie mialo wladze jak SII he heh
pozdrawiam watrwlosci zycze
dodge / 2011-02-04 10:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam - dobrego dnia życzę Tobie GenialnyL i Wszystkim

Nie przejmuj się ..., kiedyś był Bioton - teraz Petrol.
Doznałeś oświecenia na Petrolu jak ja na Biotonie ... :) Przeżyjesz, a i na co należy zwrócić uwagę, będziesz mądrzejszy o to doświadczenie.

Pozdrawiam serdecznie
genialnyleszcz / 2011-02-04 10:19
Dzięki za dobre słowo Dodge. Próbowałem kiedyś sił na BIO i nawet nie było źle, no ale po tej nauczce, zrobiony ja dzieciak chyba szerokim łukiem będę omijał spółki pana K. Koniec wielkich słomianych inwestycji:)
adammoj nielogo / 82.113.106.* / 2011-02-04 11:06
witaj
zupelnie zaczynasz jak my wszyscy , nie masz sie czym przejmowac ja 2 razy tak wdepnolem . dasz rade tylko sie nie zniechecaj .
pozdrowienia dla wszystkich
mjazzga / 2011-02-04 08:15 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam serdecznie, udanych decyzji i odpoczynku ;o
modny ostatnio temat energetyki http://www.parkiet.com/artykul/7,1015614.html
Thai / 2011-02-03 21:37 / Bez rangi
U2 - "TAKE TODAY"

http://www.youtube.com/watch?v=fQb3cSOgNQw&feature=related
tomtay / 2011-02-03 22:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za to jest plus :)
Big Lebowski / 2011-02-03 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2011-02-03 20:41 / Fan Linuxa Ubu
nudy na forum zupełny brak tematów to o czym chciało by się napisać to nie wypada a tematów zastępczych brak............ na korektę jeszcze poczekamy bo infa o gospodarkach rewelka osobiście obstawiam S@P 1320 i wtedy może coś się zacząć dziać
amigo2 / 2011-02-03 21:51
wolnej kasy na rynku jest od ujka i ciut ciut-;)
wystarczy popatrzec na ojla ile sie znalazło w kilka minut-;)
teraz u Jana tak wiec kupa luda bez akcji graja tylko z doskoku czekajac na mega zwałe
ale nic z tego hossanna jest i bedzie do 2014-;)

ps.przywitał
mjazzga / 2011-02-03 21:00 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.rubberboard.org.in/internationalrubberprice.asp ; ]
mjazzga / 2011-02-03 21:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.sgtechnologies.de/ saargummi można sobie zerknąć dla znających angielski lub niemiecki
5424 / 2011-02-03 20:43 / Fan Linuxa Ubu
żle kliknołem 1350 i wtedy ........... portfele pokasowali ....... nuda
Big Lebowski / 2011-02-03 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra korekty beda na biezaco ale trend sie liczy..
mjazzga / 2011-02-03 20:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Bigu:)
czas chyba na korekte wig chemie dotknęłaby mocniej;o dobre dane nie dały większego impulsu no i ciągle straszą nas afryką ( tu taka ciekawostka co nieczęsto się dzieje w Polsce noble africa zawiesiła notowania funduszu )
Pozdrawiam
Thai / 2011-02-03 20:52 / Bez rangi
Witaj Mjazzga :)
Z powodu zamkniecia gieldy w Kairze notowania funduszu zostaly zawieszone... Ale i tak to francuskie instytucje finansowe naleza do najbardziej narazonych w tym kraju...

"Właśnie francuskie banki zainwestowały w Egipcie - według danych z końca września - najwięcej, bo aż 17,6 mld dol. Przypada na nie blisko 1/3 pożyczek udzielonych temu krajowi przez banki zagraniczne, wynoszących w sumie 49 mld dol.
Societe Generale poinformowała, że "uważnie śledzi rozwój sytuacji w Egipcie". Jak dodała, działa w tym kraju m.in. za pośrednictwem swej spółki zależnej NSGB i "podjęła wszelkie właściwe kroki, by zapewnić bezpieczeństwo jej współpracowników i klientów w tym kraju". Bank zatrudnia w Egipcie 3700 osób i ma 140 oddziałów.
Także Credit Agricole zapewnił, że "zwraca baczną uwagę na rozwój sytuacji". Bank ten ma w Egipcie 70 oddziałów."

http://www.tinyurl.pl/?5x9m8T7h

Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2011-02-03 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazzga.. Jestesmy ciagle na etapie niewiary we wzrosty i niepewnosci - dlatego rynek tak sie zachowuje , jest to charakterystyczne dla tej fazy hossy - uwazam ze idziemy do gory i np. Dax kierunek obecnie 7400 pkt. , Afryka hm. to goracy kontynent.. :) Pozdr
mjazzga / 2011-02-03 20:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na obecnym etapie mam wątpliwości czy to jeszcze jest ten etap niewiary, z tym że ja nie mam doświadczenia ... wczoraj robiłem znaczne zakupy ( w stosunku do dotychczasowych ) dziś wiem, że mogłem poczekać chociaż za pół roku rok to już pewnie nie będzie mieć znaczenia ;o
Big Lebowski / 2011-02-03 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Etap niewiary mamy nadal..
Big Lebowski / 2011-02-03 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr
Ged / 2011-02-03 19:25 / Tysiącznik na forum
dobry wieczór Gospodarzu :)
Big Lebowski / 2011-02-03 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged .. Pozdr
Thai / 2011-02-03 20:44 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Pozdrawiam Cie goraco pora wieczorowa :) Serdecznosci sle :)
Big Lebowski / 2011-02-03 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Wiczorowa pora - to je ono.. ;-) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze posylam..:)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 83.24.103.* / 2011-02-03 17:08
To będzie rzeźnia, ten rok królika, wypatroszą, sciągną skórę i bedą chłeptać ciepłą posokę ;)
Ged / 2011-02-03 17:00 / Tysiącznik na forum
kov załapał się na promocję oil-ową :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-03 17:07
to nie promocja, kov trafil na poklady gazonosne
Ged / 2011-02-03 17:12 / Tysiącznik na forum
ale moment perfekcyjny - widać było przez chwilę jak kapitał przepływał z oila na kov właśnie.
timing mieli lepszy niż Małysz na progu w mistrzowskim sezonie :)
mik0110 / 2011-02-03 15:45 / portfel / Tysiącznik na forum
na komuszka hsbc nagania...
mam go, wiec reko mi sie podoba :)

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hsbc;zaleca;kupno;pko;bp,173,0,765101.html
mik0110 / 2011-02-03 15:47 / portfel / Tysiącznik na forum
gdybyś to nie był Ty Królu, to bym rzekł:
...nie wiem czy gratulować, czy współczuć... :)
amigo2 / 2011-02-03 17:28
mozna wspołczuc-;)
7,50 wywalone i przesiadka do Jana-;)
mik0110 / 2011-02-03 23:35 / portfel / Tysiącznik na forum
współczuję Rycha...
gratuluje Jana...:)
mik0110 / 2011-02-03 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
witam Wszystkich,
rekomendacje na energetyke poszły, mam nadzieję że w koncu prawdziwe kupowanie sie zacznie... choć pge to chyba dopiero po zakończeniu bojów z Urzędem ...
Thai / 2011-02-03 12:06 / Bez rangi
"KGHM nie jest zainteresowany kupnem Enei, skupia się na Tauronie"
ISB - Biznes
3 Lut 2011, 11:49
Warszawa, 03.02.2011 (ISB) - KGHM Polska Miedź nie jest zainteresowany zakupem akcji spółki energetycznej Enea, poinformował prezes KGHM Hubert Wirth, odnosząc się do spekulacji rynkowych. Podkreślił, że KGHM realizuje swoje plany związane z energetyką poprzez spółkę Tauron Polska Energia, w której docelowo chce mieć 10% udziałów.

Podkreślił, że w sektorze energetycznym, oprócz budowy mocy we własnym zakresie, KGHM realizuje swoje interesy poprzez Tauron. Powiedział też, że zaangażowanie w Tauronie na poziomie 10%, określonym w strategii miedziowego koncernu, jest wystarczające. Obecnie KGHM ma ok. 5% akcji Taurona.

http://stooq.pl/n/?f=416373
Kambodza / 2011-02-03 12:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wita Iza:)
Miedziany się pięknie rozrasta i niech tylko mądrze inwestują a będzie git:)
amr / 62.87.254.* / 2011-02-03 14:23
wybacz, ale to kolos na glinianych nogach, nawet sobie nie wyobrażasz jakie zyski mógłby miec tak naprawdę....zdecydowanie wyższe, ale przy takiej formie prowadzenia i takich zasadach tu panujących osiąga tylko to daje mu cena miedzi i kurs dolara. Zmiany nastąpia , ale jak miedx wróci do 3000. Sorki za wtrącenie, ale wydaje mi sie, ze wiekszosc ludzi ( przede wszystkich tych spoza zagłębia miedziowego) nie rozumie co to jest KGHM.pozdrawiam serdecznie, udanego dnia życzę
Kambodza / 2011-02-03 14:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
bardzo możłiwe Amr, ja się nie gniewam absolutnie i zdaje sobie sprawe że ktoś jak jest daleko od zagłębia to na pewno nie wie tego co ktoś tam pracujący bądź słyszący z pierwszych rąk co się dzieje także wierze a w sumie mi przypomniałeś tą wypowiedzią różnego rodzaju opowieści z nim związanych.
Pozdrówka i udanego dzionka życze również
Thai / 2011-02-03 12:12 / Bez rangi
Powitania Darek :)
Planowana przed KGHM do zainwestowania kwota 9 mld nie byle jaka.
Kambodza / 2011-02-03 12:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się, jak bym taką miał to bym się długo zastanawiał w co zainwestować.
Rozważają jeszcze zakup złóż np w Kanadzie ale chyba lepiej kupić naszą energetyke
Thai / 2011-02-03 11:00 / Bez rangi
Dzis 3 luty - Nowy Chinski Rok - bedzie to Rok Krolika :)

Przy okazji wiec temat: "Koniec tanich Chin czyli Lewis Turning Point"
Autor: SiP
http://www.tinyurl.pl/?PgPjcq0A
arecki97 / 2011-02-03 11:18 / portfel / "Skurczy.byczek"
O to będzie mój rok heheh w chińskim horoskopie jestem królikiem lub kotem - dwie nazwy dla tego samego okresu

Pozdrowienia dla wszystkich :)
zlota_moneta / 2011-02-03 11:48
Witajcie,
podczytuję szanowne grono, bo jako kompletny (jeszcze) laik w sprawach giełdowych - nie mam za wiele do powiedzenia. Pilnie się uczę i może kiedyś przyłączę się do dyskusji :-)

Co do Roku Zająca - jak głosi chiński horoskop – przyniesie oddech po poprzednim roku i tygrysiej walce, wielkich przewrotach, da spokój, radość, relaks, zabawę i przyjemności. Będzie czas dla rodziny i przyjaciół, czas na rozrywkę i kreatywne działania.
Niestety muszę zmartwić Króliki/Koty. Ten rok dla urodzonych pod tym znakiem nie będzie najszczęśliwszy. Jak odwrócić gorszą passę? Trzeba zakupić mitycznego stwora, który zwie się qilin (ćilin) - wygląda jak smok. Potrafi odróżnić prawdę od fałszu. Gdzie się pojawi - nastaje szczęście. Musi być wykonany z nefrytu (nie może to być drewno, metal czy plastik). Na spodzie - koniecznie wygrawerowany znak bagua przez mistrza fengshui. Taki "smok", który może być nawet niewielkich rozmiarów zmieni niekorzystny układ dla Królików/Kotów w tym roku. Chińczycy umieszczają tego stwora w biurach, gabinetach, noszą przy pasku itp.
Jakby co - często bywam w Chinach, mogę Królikom taki nabyć ;-).
Thai / 2011-02-03 12:00 / Bez rangi
Witaj

Jakby co - często bywam w Chinach, mogę Królikom taki nabyć ;-)

;-))) Czy zazyczysz sobie w zamian zlota monete? Pozdrawiam serdecznie :-)
Thai / 2011-02-03 12:16 / Bez rangi

podczytuję szanowne grono, bo jako kompletny (jeszcze) laik w sprawach giełdowych - nie mam za wiele do powiedzenia.
Pilnie się uczę i może kiedyś przyłączę się do dyskusji :-)

Pisz i zagladaj czesciej :-) Dude najpewniej by napisal "czuj sie jak u siebie" :))) Powodzenia zycze
zlota_moneta / 2011-02-03 13:00
:-))) . A Ty Thai, spod jakiego chińskiego jesteś znaku, jeśli można spytać, bo powodzenie na parkiecie masz chyba wrodzone, podobnie jak i Gospodarz...:-)
zlota_moneta / 2011-02-03 12:14
Tia, taki np. dukat Zygmunta III Wazy (podobno najcenniejsza moneta Europy!)... ;-) A tak na poważnie - nefryt nie jest drogi, takie mały kieszonkowy qilin z tego kamienia kosztuje z 20zeta. Chińczycy w jego działanie naprawdę wierzą. Najsilniejsze działanie mają te z nefrytu w prawie czarnym odcieniu, nadają się tylko dla właścicieli dużych firm. Do domu wystarczą białe. Choć dla rekinów giełdowych lepsze byłyby jednak w czarnym kolorze...Sukcesów na parkiecie życzę :-)

Pozdrawiam również :-)
Thai / 2011-02-03 12:22 / Bez rangi

dukat Zygmunta III Wazy (podobno najcenniejsza moneta Europy!)
Jest uznawana za najcenniejsza monete europejska :-)

"Upamiętnia ona największą i najpiękniejszą złotą monetę, jaką kiedykolwiek wyemitowano w Europie. Ta najcenniejsza złota moneta została wybita w mennicy bydgoskiej w 1621 roku. Jej projektantem był Szwajcar Samuel Ammon, jeden z najwybitniejszych europejskich medalierów.
Pochodząca z mennicy nad Brdą polska studukatówka jest uważana obecnie za jedną z najwartościowszych i najlepszych pod względem artystycznym monet świata.
W 2008 roku na aukcji w nowojorskiej firmie Stack’s polską studukatówkę Zygmunta III Wazy zlicytowano za rekordową kwotę 1 380 000 USD."
griffin / 2011-02-03 11:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj :o)
To także mój rok :o)
'75
arecki97 / 2011-02-03 11:36 / portfel / "Skurczy.byczek"
no ładnie nawet ten sam rocznik :) ja też 75
Thai / 2011-02-03 11:26 / Bez rangi
Powitania Arecki :)

Patron Roku Krolik/Zajac/Kot - symbol wielkiego serca, cierpliwosci i optymizmu, zapewnia harmonie i dobrobyt - wyczytalam tu i tam... co jeszcze nam przyniesiesz? :) Pozdrowienia dla Ciebie :)
arecki97 / 2011-02-03 11:42 / portfel / "Skurczy.byczek"
Wszystko się zgadza droga Thai takie własnie są koty/króliki/zające. Wnoszę wszystkie te cechy które wymieniłaś czyli cierpliwie znoszę stagnacje na giełdzie optyymistycznie patrze w przyszłośc bo wiem że hossa dopiero się rozkręca, wielkie serce nie pozwala mi wyrzucac walorów na spadkach - zawsze daje szansę poprawy....w końcu jako kot zawsze spadam na cztery łapy :))

Pozdrawiam
Thai / 2011-02-03 11:55 / Bez rangi
Pieknie :))))))

jako kot zawsze spadam na cztery łapy :))
Jak nic czeka Cie harmonijny i przepelniony dobrobytem Rok :)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-03 10:10 / portfel / Tysiącznik na forum
dzień dobry
Thai a tego słuchałaś?
http://www.youtube.com/watch?v=kIeCrj_Gn6A&feature=channel
na miły początek dnia
Thai / 2011-02-03 10:20 / Bez rangi
Dzien Dobry Cierpliwy Graczu

http://www.youtube.com/watch?v=kIeCrj_Gn6A&feature=channel

Na mily poczatek dnia - wysluchalam, nie znalam... Pozdrawiam :)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-03 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
victoria znowu mocno zleciała...........gdybym był nerwowy to bym chyba osiwiał..........ale nie jestem.......:)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-03 10:17 / portfel / Tysiącznik na forum
i taka mysl jak sądzicie czy choleryk osoba z natury impulsywna jest w stanie zarabiać na giełdzie?
bo sie zastanawiam czy jak spotkam, albo ktoś z moich znajomych zapyta to czy nie odradzać...............
griffin / 2011-02-03 10:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Wczoraj Jarg pisał, że na śmiećOILu nowi dostają lekcję giełdy.
Dzisiaj mają lekcję nr 2 ;oP
Chociaż ja tam oila lubię. Z rysiem prowadzę 4:1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy