Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2013-01-27 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2013-01-27 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na czolowych i wiodacych gieldach mamy tzw. Drang nach Norden tzn. parcie na polnoc - jednak GPW odstaje i przyczyn dopatrywac sie mozna roznych - ja osobiscie uwazam ze nasza gielda bije rekordy w debiutach od wielu lat - duzo wieksze gieldy gdzie stale naplywa kapital nie moga sobie pozwolic na to - my jednak tzn. nasi decydenci maja ulanska fantazje i od wielu lat nastepuje rozwodnienie naszego rynku.Z gestego dobrego polskiego bigosu robi sie cienki kapusniaczek..Rok ten powinien byc rokiem europejskiej waluty obstawiam i gdzie wczesniej kapital masowo odplywal szukajac bezpiecznych portow : jen , usd czy waluty skandynawskie tak teraz masowo bedzie powracal umacniajac euro- tak obstawiam ,obstawiam takze b. dobre lato na czolowych gieldach - wzrosty szczegolnie dotkna gieldy Europy poludniowej uwazam i tam nalezy takze szukac szansy ,takze nasze mniejsze spolki nie powinny zawodzic gdyz wiele dobrych spolek jest mocno niedocenionych . SP na wielu duzych spolkach bedzie trzymal w szachu inwestorska Brac - zapowiedzia sprzedazy pakietow i te spolki we wzrostach w najblizszym czasie nie beda braly udzialu mysle - nadrobia to jednak inne uwazam..W lutym obstawiam korekte na rynkach ale niezbyt dotkliwa i wielu oczekujacych na spadki bedzie zawiedzionych jak zwykle :).. substancji nalezy szukac i sektorow z ciekawymi perspektywami i sukcesywnie dobierac walory - takze przed korekta .. Euro w tym roku bedzie sie ocierac o cene 1,5 usd i na euro nalezy stawiac i na nasza zlotowke , z surowcow jak zwykle polecam srebro.. I to by bylo na tyle.. Tekst ten stanowi prywatne przemyslenia i tak powinien byc odczytywany..
Ged / 2013-01-27 12:46 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu, pozdrowienia dla kącikowiczów!

czytałem ostatnio, ze na GPW rusza handel wysokich częstotliwości - myślicie, że poprawi to znacząco płynność i sprowadzi do nas trochę kapitału?

udanej niedzieli życzę!
Big Lebowski / 2013-01-27 13:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Calkiem mozliwe - jednak mysle ze naplywa kapital stabilny ktory nabywa walory sprzedawane przez SP lub do firm ktore placa wysoka dywidende np. KGHM itp. Pozdr
Alvarez / 2013-01-27 12:08
Witam Gospodarza w ten sniezny i mrozny. Z sniegiem sie juz uporal? Dzieki na komentarz. A srebro od dawna to jak ta kozica gorska - raz gdzies wysoka a za pare chwil w dolku. I badz tu madry. Myslisz ze sie zmeczy i zostanie na wyzynach, czy jednak na dluzej w dolinie? Dlaczego takie ostre zmiany?
Big Lebowski / 2013-01-27 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez..Rynek srebra jest plytkim rynkiem - stad wahania ale wahania to szanse dla aktywnych :) Pozdr
mik0110 / 2013-01-27 11:51 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
Dzięki za cotygodniowy komentarz.
Z tego co piszesz rozumiem, że można w miarę spokojnie patrzeć w przyszłość...
Big Lebowski / 2013-01-27 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0.. Jezeli masz dobre spolki to tak .. Pozdr
mik0110 / 2013-01-27 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum
kilka dobrych kilka średnich(jak pokazuje czas) no jedną o chwiejnych fundamentach...:)
mik0110 / 2013-01-27 12:02 / portfel / Tysiącznik na forum
..no i jedną słabą o chwiejnych fundamentach(miało być)... :)
mik0110 / 2013-01-27 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum
pozdrawiam i miłej, spokojnej niedzieli życzę
Big Lebowski / 2013-01-27 12:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milej niedzieli Mik0 :)Pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-01-21 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
mik0110 / 2013-01-21 19:48 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Bigu,
jak widzisz sytuację USD vs CHF? dojdzie do parytetu?
Big Lebowski / 2013-01-21 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mik0 hm.. to moze nastapic lub otrzec sie o granice , obstawiam euro bedzie kosztowac okolo 1,5 usd tak wiec mozna przeliczyc :) Pozdr
mik0110 / 2013-01-21 20:04 / portfel / Tysiącznik na forum
dzięki,
ale z tego co piszesz (Euro=1,5usd) to chyba niestety nie prędko to nastąpi..
Big Lebowski / 2013-01-21 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W tym roku mysle ..
Big Lebowski / 2013-01-20 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
jaskół / 2013-01-21 10:40 / portfel
Witaj Big-u
Widzę ze nadal jesteś pozytywnie nastawiony
Czy faktycznie trzymasz Boryszew w swoim portfelu -dlaczego ?
Big Lebowski / 2013-01-21 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jaskol ..BRS 3mam i dlaczego hm. sam nie wiem :), uwazam ze to dobra spolka ale decydenci hm.owladnol ich narcyzm i samouwielbienie - graja do wlasnej bramki - samo zycie :) Pozdr
Big Lebowski / 2013-01-20 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeden z indykatorow tzn. pierwszych piec sesji tego roku rynki zaliczyly i wypadl pozytywnie - oznaczalo by to dobry rok na gieldach , nastepnym waznym wskaznikiem bedzie zakonczenie miesiaca stycznia i jezeli styczen bedzie dobrym miesiacem na rynkach to wowczas na 90% rok bedzie pozytywny dla gield .. Osobiscie obstawiam ze styczen bedzie na plusie i takze obstawiam ze lato moze byc calkiem , calkiem dla inwestorskiej braci ..,Nie ma alternatywy dla akcji obecnie a przy masie taniego pieniadza na rynkach - akcji ominac sie nie da.. Czy sa zagrozenia - oczywiscie ale uwazam ze polityczne , kryzys europejski jest pod kroplowka i obstawiam ze zaliczy Ko :), najwiekszy potencjal wzrostow widze w krajach Europy poludniowej a zwlaszcza Wlochy , Euro Stoxx 50 ma wiele do nadrobienia uwazam a takze nasze spolki zwlaszcza z mniejszych indexow sa mocno niedocenione przez rynek.. Przed kilku laty polecalem goraco waluty skandynawskie tzn. korone norweska i szwedzka - obecnie zalecam ewakuacje z tych walut na rzecz euro i zlotego , takze usd nalezy zamienic na euro lub zlotowke uwazam gdyz te waluty byly uwazane za bezpieczna przystan a gdy kryzys europejski bedzie stopniowo rozwiazywany - bezpieczna przystania bedzie wlasnie euro..Jezeli przygladamy sie indexom i np. Dax - to w roku 2000 nym szczyt , szczytow byl 8162 pkt chyba i obecnie 8000 jest - tuz , tuz , jednak obecnie wycena spolek z tego indexu jest o 70% tansza - wiadomo ze z marszu nie pokona poziomu 8000pkt i beda powroty ale na koniec roku obstawiam ze bedzie znacznie powyzej - nalezy bacznie przygladac sie temu indexowi uwazam..I to by bylo na tyle :) Sa to moje prywatne przemyslenia i tak powinny byc odczytywane..
Longterm / 2013-01-20 21:31 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, Bigu ale ten pierwszy indykator niezbyt wypadł pozytywnie na naszym rynku WIG po 5 sesji tego roku był -0,17%, a WIG20 -0,78%...albo nie inwestujesz zupełnie w Polsce i właśnie się z tym zdradziłeś albo popełniłeś wpadkę, i to powiedziałbym dość poważną
Big Lebowski / 2013-01-21 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Longterm .. Dzisiaj bardziej rozwine temat - otoz nie pisze o wigach a o rynkach i jezeli ktos zapyta mnie dlaczego ? - odpowiem : zeby nikzt mi nie zarzucil naganiania , jezeli pisalem czesto o przewartosciowaniu waloru z mojego portfela i chwiejnych fundamentach to kazdy dorosly inwestor powinieen wyciagnac wnioski - pomimo tego widzisz znalazla sie szumowina - ktora na poczatku roku napisala ze naganiam - co nie jest prawda , pisze o daxie i o walutach a o wigach milcze :) Pozdr
Big Lebowski / 2013-01-20 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisze o rynkach Longu i jezeli dla Dow i Dax jest pozytywnie to wigi sie dostosujea - musza , wigi nie ciagna w zadna strone swiatowych indexow tylko sie dostosowuja do swiatowych indexow .. Pozdr
Alvarez / 2013-01-20 14:21
Witaj Bigu, W zasadzie Dax w perspektywie przed silnym oporem i beda tam wahania. A jak widzisz MDAXa, czy kiedys wyhamuje, czy spolki ktore pedza dalej zachowaja swoj kierunek. Jaka branza na MDAX czy DAX w 13 moze byc obiecujaca? Ktore z uspionych na MDAX moga zablysnac. Chociaz potencjal upatrujesz we wloskich spolkach jednak dla nas sa malo znane i trudniej sie inwestuje. MDAX duzo blizej.
Big Lebowski / 2013-01-20 14:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez.. Na MDax jest wiele dobrych spolek - polecalem np- Fuchs Petroloub firma rodzinna tu bledu uczynic nie mozna , SGL Carbon ciekawa firma i warta grzechu i wiele innych.. MDax nadal bedzie parl na polnoc - tak obstawiam.. Pozdr
Big Lebowski / 2013-01-20 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie Boss i Gerry Weber wspominac nie musze :)
Alvarez / 2013-01-20 15:49
Dzieki; Weber siedzi w moim portfelu, frapuje Due ktorego zaczal nasladowac nasz Duo
Big Lebowski / 2013-01-20 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W sasiednim portfelu znalazlem linka na temat Mojej ulubionej spolki do komentowania tzn. Petroinvest http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,13258628,Petroinvest___zamiast_zyskow_wielkie_straty_na_akcjach.html? Jestem jedyna osoba ktora od samego debiutu obnazala ta spolke i pozbawiala zludzen inwestorska brac - nawet gdy kosztowal niedawno kilkanascie zloty napisalem wowczas Amigo ze PGNIG to dobra inwestycja a Petrolek nadal jest zla inwestycja i ze cenowo zrowna sie z BRS- brzmialo to wowczas jak utopia a obecnie wiadomo :) , wielu inwestorow instytucjonalnych utopilo tam pieniadze - temat wstydliwy i nadal topia , czy Petroinvest ma nadal z czego spadac - osobiscie uwazam ze nadal nie zasluguje na obecna cene i ma z czego spadac .. I to takze moja prywatna opinia i tak nalezy ja odczytywac ..
Big Lebowski / 2013-01-20 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amigo w 2013r :) Pozdr
wykresyGieldowe / 2013-01-16 20:38 / Tysiącznik na forum
witaj, Bytom dzisiaj 3 dychy przebił :-)
amigo2 / 2013-01-17 17:46
dobra społka-;))))
teraz idzie na 50-;)
Ged / 2013-01-15 16:31 / Tysiącznik na forum
fajne podsumowanie pierwszych pięciu dni stycznia w kontekście ich wpływu na cały przyszły rok:

http://tiny.pl/h2txp
Big Lebowski / 2013-01-13 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim ..
Big Lebowski / 2013-01-13 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki dobrze wystartowaly na pierwszych sesjach tego roku - zwlaszcza sektory finansowe np ( Commerzbank ktory czesto polecalem i nadal polecam wzrosl okolo 20% )i ten rok bedzie nalezal wlasnie do tego sektora uwazam ,USA powoli staja sie szejkami - gaz ziemny juz to pokazuje wlasnie a przyjdzie takze pora na rope i wykrzykiwanie hasel typu ze USA jest bankrutem jest wielkim nieporozumieniem uwazam .. Gdyby cena ropy idac sladem gazu spadla to wowczas dla gospodarki swiatowej sprawa inflacji poszla by do lamusa i dalo by to impuls do wzrostu gospodarczego , takze banki centralne nadal mogly by obnizyc stopy procentowe - obstaawiam ze to uczynia - tak FED jak i ECB..To bedzie dalej pozytywny rok dla rynkow uwazam ale wahania wystapia - analitycy sa bardzo sceptyczni co jest zapowiedzia dalszych wzrostow , inwestorzy powinni preferowac inwestowanie typu stop picking - wybierac perly w roznych sektorach i segmentach rynku a takze na roznych gieldach nabywac walory - jest teoria ze nie ma pewniejszych inwestycji jak mega trend : w takim trendzie jest np. Coca Cola , Nestle ale takze Gerry Weber czy Boss ktore spolki tu polecalem wielokrotnie..Wiadomo ze Europa ma problemy np. w hiszpani bezrobocie jest wieksze aniezeli w wielu krajach afrykanskich - jednak problemy beda rozwiazywane i rynek to doceni uwazam- takze GPW.. W przyszlym tygodniu rynki nadal beda rosly i wiekszej korekty nie przewiduje az do polowy lutego - tak obstawiam ..Waluty nic nowego nie nastapi - usd bedzie sie oslabial nadal w tym roku - zloty i euro pozostana silne.. I to by bylo na tyle :) Sa to moje prywatne przemyslenia i tak powinny byc odbierane..
Longterm / 2013-01-13 22:22 / Mostek Zwyciężymy!
Dobry komentarz Bigu - jak zwykle z resztą. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-01-20 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Longu :)
Alvarez / 2013-01-13 13:13
Witam Bigu,
no i kolejny Twoj ciekawy odcinek. Spolki niemieckie robia swoje, szczegolnie te z MDAXa. Gery Weber Internat idzie systematycznie i na tej spolce mozna polegac. Boss ma wahania. Sukces GW to mysle ze to sprawa kobiet swiata. Kobiety nie odpuszcza w swych wystrojach i zaden kryzys nie zamaci im w planach i w wydatkach na swoje potrzeby. I stad sukces spolki.
A jak widzisz srebro, cos sie namieszalo. Czy jest szansa ze sie odnajdzie? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2013-01-13 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Alvarez.. Srebro nalezy caly czas dobierac a na sporym wzroscie sprzedawac i odbierac nizej - srebro wzrosnie w tym roku .. Pozdr
mik0110 / 2013-01-13 15:35 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Gospodarzu i Goście,
gratki Bigu za CB!(dobrze że posłuchałem i skubnąłem parę sztuczek)
jak tak dalej pójdzie to sprawdzi się Twoja przepowiednia co do ceny i dwa jurki za sztukę już niebawem... :))
5424 / 2013-01-13 12:59 / Fan Linuxa Ubu
czesc Bigu a co bedze z czasem z sns.... bo troche głupio jest czekać
Big Lebowski / 2013-01-13 13:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. SNS konsoliduje sie na wysokim poziomie - bedzie placil dywidende - to tradycja :) - cierpliwosc wskasana..Jak zdrowie Cyfra ?
5424 / 2013-01-13 13:44 / Fan Linuxa Ubu
Zdowie dziękuje juz niedługo mnie robota czeka
Big Lebowski / 2013-01-13 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obligacje nadal beda przynosily straty i alternatywy dla akcji obecnie brak , fundusze swiatowe beda zmuszone przebudowac portfele i przewazyc akcje w portfoliach i proces temn bedzie trwal dosyc dlugo - takze na GPW..
Ged / 2013-01-13 12:39 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,

fajnie, że piszesz w weekend - jakoś mniej ludzi na forum, więcej chyba czytających niż piszących..

przyglądałem się ostatnio spółce Integer - nie dość, że w trendzie wzrostowym, to rzuciła wyzwanie poczcie i fajnie się w tym realizuje, nie tylko w polsce.
ciekaw jestem Twojej opinii :)

pozdrowienia!
Big Lebowski / 2013-01-13 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Nie przygladalem sie tej spolce ale zrobie to - tak nalezy wyszukiwac perly i calkiem mozliwe ze to jest perla.. Pozdr
Cadaffi33 / 2013-01-12 22:32 / portfel
Witam Cię Bigu:)Co myślisz o rynku nc?
Big Lebowski / 2013-01-06 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Longterm / 2013-01-06 12:40 / Mostek Zwyciężymy!
Witam Bigu, czy nie zastanawiałeś się nad założeniem bloga? Ja od pewnego czasu prowadzę ranking polskich blogerów niezależnych i myślę że miejsce w pierwszej dysze by Ci się z automatu należało. Jeśli temat by Cię zainteresował to poniżej najnowszy ranking najlepszych blogerów w 2012 roku:

www.longterm.pl
tomtay / 2013-01-06 13:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łukasz dobrze Ci napisał Koralu Złoty, dla nas to zawsze Ty będziesz numerem 1 :)
Ta scena w której bąblujesz podstawową alpagę rozgazowaną:
http://www.youtube.com/watch?v=qiNbXfp1OA0&feature=player_embedded

jest lepsza niż List do Pippy:
http://www.youtube.com/watch?v=5zK9W99n68c

nie wiem gdzie butelkę znalazłeś, bo się nie zorientowałeś, że nawet mikstura podstawowa powinna się chociaż trochę zapienić :)
Ludwika sobie trzeba było dolać Koralu Złoty! :)
adrianoo / 2013-01-06 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
rzadko piszę w innych portfelach, więc się streszczę: plusik :)
Big Lebowski / 2013-01-06 11:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje za wszyskie zlozone zyczenia :)
Big Lebowski / 2013-01-06 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pierwsze seje tego roku nie nalezy traktowac powaznie gdyz tak naprawde wielu inwestorow powroci z swiatecznych wojazy dopiero dzisiaj a do dzialalnosci gieldowej w przyszlym tygodniu - takze inwestorzy z Londynu , Frankfurtu czy NJ.. Jest teoria ze pierwsze piec sesji nowego roku pokazaa jaki bedzie rok na rynku - jezeli wypadna na plusie to na 80% - rok bedzie wzrostowy na rynku a jezeli styczen zakonczony bedzie na plusie to na 90% rok bedzie wzrostowy ..Ja obstawiam ze wiekszej korekty nie bedzie az do polowy lutego - gdyz do tego czasu instytucje beda budowac portfele a jest ich wielu i wielu ma portfolia puste lub zapakowane w obligacje i ten stan beda zmuszeni zmienic .. Nasi analitycy mowia ze na GPW jest stan wykupienia hm. jezeli juz to tylko na pieciu spolkach uwazam a reszta jest w stanie wyprzedania nadal..Inwestorzy powinni podchodzic do inwestycji zgodnie ze swoimi preferencjami - starannie wybierac walory i nabywac je na wielu gieldach - chodzi o umiedzynarodowienie portfolia i miec na wzgledzie zachowanie walut w obecnym roku tzn. zloty bedzie sie umacnial i euro bedzie sie umacniac nadal.. Kryzys europejski obecnie jest pod intensywna terapia i mysle ze koniunktura wielu , bardzo wielu inwestorow juz w drugim polroczu pozytywnie zaskoczy , nalezy przygladac sie sasiedniemu indexowi Dax - gdyz gdy wyjdzie ponad 8000pkt znajdzie sie w newralgicznym punkcie - obstawia 8000pkt osiagnie juz w styczniu a najpozniej w pierwszym kwartale - zwracal bym uwage na sektory ktorte nie braly udzialu we wzrostach az od 2009r oraz cykliczne jak zwykle - gdyz koniunktura hm. nie taki diabel straszny jak go obsmarowywuja obecnie :)I to by bylo na tyle.. Tekst ten stanowi moje prywatne przemyslenia i tak powinien byc odczytywany..
jaskół / 2013-01-07 15:08 / portfel
U nas na razie WIG 20 jest na minusie,
myslę że zgodnie z teorią - ten rok będzie wyjątkowy :)
amelian / 2013-01-04 22:22 / portfel / Tysiączniczka na forum
Dla Szanownego Gospodarza i Odziedzających samych sukcesów i wypasionych zysków w Nowym Roku :)))
kuba_sko / 2013-01-02 23:17 / portfel
Cześć Bigu,
Śledzę Twoje poczynania giełdowe i komentarze od dłuższego czasu. Uważam Twoje weekendowe wpisy za bardzo cenne źródło informacji. Dużo się z nich nauczyłem. Dziękuje.

Jestem ciekaw Twojej opinii na temat PGNiG. Posiadałeś ten papier w portfelu ale sprzedałeś po upublicznieniu pozytywnej informacji odnośnie porozumienia z Gazpromem. W kolejnych tygodniach PGNiG zasypywało dobrymi wiadomościami ze spółki co w efekcie dało wzrosty do okolic 5,20. Zastanawia mnie podobna sytuacja na DUON, tu raczej gra jest pod dobre wyniki finansowe. Czy myślisz, że zaczyna się dobry czas dla spółek handlujących błękitnym paliwem? Może to kwestia łupków? Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii i przewidywań odnośnie obu spółek.

PS. Uważasz, że DUON jest realnym zagrożeniem dla PGNiG?
Big Lebowski / 2013-01-06 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kuba..PGNIG zrealizowalem niewielki zysk i liczylem ze taniej odkupie jednak nie udalo sie jak widzisz .. Duon jest niewielka spolka i takiemu potentatowi jak PGNIG nie podskoczy - jednak nigdy nie bral udzialu we wzrostach a tylko uczestniczyl w spadkach i kiedys to musi sie odwrocic - nalezy pamietac ze na wielu spolkach juz wielkiego bledu uczynic nie mozna gdyz poziomy jakie osiagnely to absolutne dno .. Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-01-01 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu, wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok!
Od Ciułacza
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy