Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
dodge / 2011-01-11 19:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś dla inwestorów i hazardzistów - jak tu ostatnio tych ostatnich się nazywa co grają na NC :)

http://tnij.org/erg-zakonczyl-sie-dobry-rok
dodge / 2011-01-11 19:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no masz u Piotrka to miało pójść

Da się to wyciąć? :))))
dodge / 2011-01-11 19:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam serdecznie

Iza - cieszę się, że idziesz w dobrym kierunku ze swoim zdrowiem.

Dodaję sił uśmiechamy :))))))))))))))))))

Pozdr.
________________

Od siebie wrzucę linke

http://tnij.org/erg-zakonczyl-sie-dobry-rok
Thai / 2011-01-11 19:19 / Bez rangi
Powitania Macku :)

Takze mnie kierunek cieszy, oby tylko czas przyspieszyl... bo tu cierpliwosc jest testowana ;)


Dodaję sił uśmiechamy :))))))))))))))))))
A dziekuje... bardzo, bardzo sie przydaly :)

Odwazejmniam i pozdrowienia, i rowneiz sie usmiecham :)))))))))))))))))))
tauron / 82.139.35.* / 2011-01-11 18:44
Witajcie...
A ja na przekór wszystkim z tego forum że przed Synthosem jeszcze spore wzrosty.Wczorajsza i dzisiejsza sesja świadczy o sile tego waloru i basta....


Polecam dodatkowo Ciecha,spółka prezentuje fatalne wyniki ale SP coś z tym zrobi,tanio nie odda waloru,tak myślę.Ponadto jest to maruder w małym ale silnym gronie spółek chemicznych i zarysowuje nieśmiało ORGR (dla zwolenników AT polecam zaobserwować wolumen na wzrostach i dywergencje na ORGR)...musi rosnąć np. pod przejęcie.I co dalej...to proste wzrosty.A nieufnych zapraszam na lokaty lub obligacje.


Pozdrawiam
Thai / 2011-01-11 19:06 / Bez rangi
Witaj Tauron,
a propos chemii :) 'linke chemiczna' podrzucam: "Chemia wychodzi z dołka" /pisza o Ciechu, Policach, Pulawach i Azotach/
http://www.tinyurl.pl/?dZpE2uWd

Serdecznie pozdrawiam
dodge / 2011-01-11 19:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No jak już o chemii gaworzycie to podrzucę i ten link

http://tnij.org/nadciaga-przelom-w-chemii
tauron / 82.139.35.* / 2011-01-11 19:15
Witaj Thai
Dziękuje za linka poczytam.Oprócz chemii jestem zwolennikiem energetyki,o czym świadczy mój nick ;-))))

Serdeczności
Thai / 2011-01-11 19:25 / Bez rangi

jestem zwolennikiem energetyki,o czym świadczy mój nick ;-))))

Domyslam sie :-)))
Jakis czas temu juz pisalam, ze rozgladam sie w energetycznych spolkach - postawilam na PGE :) Obaczym co z tego bedzie ;-)))

Serdecznosci wzajemne :)
Thai / 2011-01-11 18:10 / Bez rangi
Garsc informacji do poczytania ze strony 'SiP' /prognozy dla rynków finansowych, prognozy lokalnych ekspertów, raporty i wiadomości/:

http://www.tinyurl.pl/?yl7lRRRD
jacquesmayol / 2011-01-11 18:40 / portfel / "How deep can you go?"
witaj Thai :)
widac ze wracasz do zdrowia co obrazuje naplywem informacji do kacika :)

juz poczatek roku za nami a decyzji w sprawie PGE wciaz nie ma, co widac uderza w nerwy inwestorow i kurs szybko wrocil do uklepanego kanalu 22,50:)
Thai / 2011-01-11 18:50 / Bez rangi
Powitania Jacquesmayol :)
no nie jest u mnie tak jak planowalam, czy w przypadku Twojego Kolegi - raz, dwa... i forma odzyskana... Ale zmierzam w dobrym kierunku :)

Rowniez wyczekuje tej decyzji w sprawie przejecie Energi - wyglada na wiecej polityki niz biznesu, tak bywa... Obaczym :)

Serdeczne pozdrowienia
jacquesmayol / 2011-01-11 19:01 / portfel / "How deep can you go?"
To cieszy :)

odnosnie PGE to jak myslisz,gdy decyzja okaze sie negatywna (male szanse) to bedzie spora zwalka, np. ponizej 19zl ?? Bedziesz wtedy redukowac??


Pozdrawiam serdecznie :)
Thai / 2011-01-11 19:12 / Bez rangi
:)

Trudno powiedziec - obstawialam i obstawiam decyzje pozytywna :) Zakupy robilam przy cenie 21,31 oraz 22,20... Jesli bedzie odmowa - wtedy zobacze jak sie zachowa kurs... Na razie trzymam :)))
Thai / 2011-01-11 12:29 / Bez rangi
Bob Dylan - “Sweetheart Like You”

http://www.youtube.com/watch?v=PpRKstHl7Y0
Thai / 2011-01-11 12:23 / Bez rangi
„Duke Energy i DuPont zapowiadają powrót wielkich transakcji w fuzjach i przejęciach”
W 2010 roku miało miejsce wiele fuzji i przejęć, brakowało jednak tych na wielką skalę. Według ekspertów, rozpoczynający się rok ma być pod tym względem dużo lepszy.

Według danych agencji Bloomberg, tysiąc największych spółek na świecie (z wyłączeniem branży finansowej) ma na swoim koncie łącznie 3 biliony dolarów środków pieniężnych. Przy sprzyjającej koniunkturze część ze zgromadzonej nadwyżki firmy na pewno przeznaczą na inwestycje. „Rok 2010 przyniósł zmiany na lepsze i przyjmując, że w tym roku warunki będą podobne, czeka nas dalszy rozwój”- ocenia sytuację w na rynku fuzji i przejęć Thierry d’Argent, szef pionu M&A w Societe Generale.

http://www.tinyurl.pl/?UKkzCxKu
Thai / 2011-01-11 12:00 / Bez rangi
"BlackRock: To będzie kolejny dobry rok dla rynków finansowych"
Rok 2011 prawdopodobnie okaże się kolejnym pozytywnym rokiem dla światowych rynków akcji i innych ryzykownych aktywów, pomimo utrzymujących się trudności, uważa dyrektor ds. Inwestycji Zespołu Funduszy Powierniczych BlackRock Richard Urwin.

http://www.tinyurl.pl/?lYGIUEre
Thai / 2011-01-11 11:51 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Mocy po zielonej stronie w parkietowej popoludniowej odslonie zycze :)
Dobrego dnia… Serdecznie pozdrawiam :)
Thai / 2011-01-11 11:55 / Bez rangi
Bob Dylan - "Things Have Changed"

http://www.youtube.com/watch?v=L9EKqQWPjyo&feature=channel
CIERPLIWY GRACZ / 2011-01-11 11:54 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Thai jak zdrówko?
Thai / 2011-01-11 11:56 / Bez rangi
Witaj Graczu Cierpliwy,

zdrowko... odzyskuje z kazdym dniem wiecej :) Pozdrowka :)
TrentX / 2011-01-11 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Mysle ze zielona moc w toku :) zycze zdrowotnosci w te kiepska pogode :/ samemu conieco kichajac :)
Thai / 2011-01-11 12:15 / Bez rangi
Powitania TentX,
plusom i minusom do konca sesji nie ufam :) W takim razie zycze mocy nasyconego koloru zielonego o 17:20 :)

Na pogode nie ma co liczyc, pogoda ducha musi towarzyszyc :)
Rowniez zdrowka zycze :)
kwiatek... / 2011-01-10 22:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś dzisiaj obserwował Wielkiego Ptaka?
tomtay / 2011-01-10 23:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja, ale pyknąłem światło w łazience i poszedłem, zastanawiając się po drodze czy żonie nie załączy się zespół gderająco-brzęczący jak zobaczy, że deski nie opuściłem ;)
TrentX / 2011-01-11 11:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam ,dobre :) plusik :P
pawciomerc / 2011-01-10 22:10 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

poczytalem, i moge się nie zgadzać z Bigiem a o WB on sie raczej nie wypalil on zarabia i to dobrze i będzie zarabiał tylko siedzi cicho, podobnie jak wielu zapomnianych co mieli typy oj mieli, a i uczciwi byli i fanty mi pocztą posyłali:)

a 3% dziennie to jeszcze będzie:)
p.s na bytomiu kiedyś 160% w jakieś 5 tyg.hehe. a ostatni kiedyś zgasi swiatlo, poczekajcie jeszcze ulica nie weszła w akcje jeszcze będą kupować tani kghm po 200 i może ciągnąć go na 300:)

a kto się nie zgadza niech idzie do kina na film ktorego jeszcze nie widział
AMR79 / 2011-01-10 20:38
mam przy okazji pytanie, nie wiem czy o takich sprawach dyskutujecie tutaj. Chodzi mi o temat kredytu hipotecznego, ma ktos doswiadczenie w temacie, ciekawe propozycje-sprawdzone banki, ktore sa godne rozważenia, waluta EUR albo PLN. Sorki jezeli nie w temacie.pozdrawiam
Pooh / 2011-01-10 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Sprawdź kompetencje ludzi, z którymi rozmawiasz.
I nie daj się wrobić w samodzielne załatwianie spraw związanych z księgami wieczystymi itd../Zapewniam, strasznie czasochłonne rzeczy/ . Piszesz upoważnienie i niech doradcy robią na swoją prowizję.
Jeżeli bierzesz kredyt w walucie , zadbaj o to, żebyś mógł ją sobie sam kupić i wpłacić na konto kredytu. Spready są bardzo duże - 10 gr. odchylenia od kursu średniego to standard.
Pzdr.Q
Ps. Osobiście mam świetne doświadczenia z WBK, spory niesmak z PKOBP.
AMR79 / 2011-01-10 22:50
Pawlak rzucił hasło, ze do połowy roku zabezpiecza klientów przed zdzierskim spreadem, zobaczymy, pewnie gadaja jak zwykle. Mam mozliwosci organizowania waluty duzo taniej niz kurs bankowy, dlatego biore to pod uwagę o czym piszesz, dzieki. WBK-ok, choć słabo licza zdolność kredyt. pozdrawiam
tomtay / 2011-01-10 22:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spory niesmak PKOBP?! no przecież u nich pobrałeś, chyba, zatem co tam Ci szkódzą?
Pooh / 2011-01-10 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Teraz już nie, ale przez niekompetencję lalci opóźniła się wypłata i lokalną górkę EUR/PLN //wyliczoną co do godziny!!!/ szlag trafił :/
tomtay / 2011-01-10 23:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
podejrzewam, że to nie była "niekompetencja" ale troche przypajacowali, żebyś nie wziął po zbyt dobrej cenie, wiesz 100klientów razy jedno pajacowanie = niezła gotowizna zostaje w banku i/lub premium dla mądrali który pilotuje temat..
Pooh / 2011-01-10 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ogólnie nie będzie im się to opłacało.
Kasę ze spreadu zobaczą jak świnia niebo... ;)
tomtay / 2011-01-10 22:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wniosek musisz złożyć do kilku banków,jeżeli wybierzesz jeden zawsze możesz dostać
odmowę, ale będzie procedura się przeciągała w nieskonczość, czytaj WBK - po trzech
miesiącach dalej nie wydali żadnej decyzji, a w między czasie 3 razy donosiłem
zaświadczenie o zarobkach, bo ważne jest miesiąc i się przeterminowywało. Doradca np. z Open załatwi bez problemu Getin, ale w innych bankach nie ma znajomości, żeby coś
przepchnąć, zatem warto zobaczyć czy Expander, Dom Kredytowy, Gold Finance, są powiązane z jakimiś bankami tak, żeby wniosek przechodził jak bilet w kasowniku w metrze :)
Musisz mieć dużo czasu 3 m-ce minimum nawet jak Ci bank obiecuje, że decyzja jest w
tydzień - gów..o prawda, zatem jak podpiszesz umowę przedwstępną ze sprzedającym zadbaj o paragraf, że można dopisać aneks przedłużający wpłatę, bo możesz nie zdążyć.
Co do waluty, wyliczali mi zdolność na 250k. w euro, a potem im dalej w las tym bardziej
spadała zdolność na 190.. 146.. 120k. w euro, dziwne ale tak jest na rate 1500zł
wzłotowkach mnie stać, ale na 900zł w euro już nie :)
Nie wiem czy przyjmiemy kiedyś euro, ale jesli tak, to koszt kredytu jaki zostanie po
przewalutowaniu złotówki to będzie marża, czyli warto walczyć o jak najniższą, bo np.3.5%
to stanowczo za dużo. Ale i samo euro spada, zatem może warto kredyt złotówkowy
przewalutować na euro przy 5zł., ale nie wiem czy te skur..syny w bankach pozwolą, mam
wrażenie, że kumają deal :)
Zabezpieczenie euro, tu jest lipa otwierając transakcję eur/pln na starcie od razu jest
100zł. prowizji w dwie strony 200zł. czyli przy 0.1 lota np. na 2, 3, 5k. tak, żeby
zabezpieczyć ratę wychodzi skórka za wyprawkę, a większe stawki robi się niebezpiecznie
oraz straszny marazm jest na eur/pln, dla przykladu eur/usd otwarcie kosztuje 3zł. i zysk
jest.
Uważaj na super promo, zero marży, ale potem się okazuje, że trzeba mieć konto z wpływami powyżej 12k. co miesiąc.
I nie ciesz, że bank chętnie przyjmuje wnioski i procedura trwa, bo równie chętnie dają
odmowy, albo się przypieprzają, że PIT za rok ubiegły wysłałeś pocztą, a nie złozyłeś
osobiście i sprawdź sobie historię w BIK razem z analizą scoringową, to ważne jest, można to zrobić samodzielnie, mi wyszło, że mam kartę kredytową, której nie mam od 1.5 roku, albo limit kredytowy w rachunku, który miałem lat temu kilka, jeżeli masz powyżej 500pkt. jesteś gość, 480 kredyt będzie, ale poniżej 440 nikt Ci nie da, max można mieć 630 - ale to tajemnica bankowa więc nikt nie chce sypnąć jak to liczą.
Miałem 481 pkt. w BIK i się załapałem, a nigdy nie zalegałem z żadną ratą, ani z
rachunkami, wszystko płacę terminowo, więc nie wiem, może mi poodejmowali za np. kredyt na dwa lata spłacony po 3 miesiącach :)
Z ważnych rzeczy zadbać o klauzulę, iż można spłacać wcześniej oraz wyszarpać z banku
kwit, żeby można było jak najszybciej zrobić wpis do hipoteki, gdyż zmiejsza marżę o
np.2%

Powyższa pisanina ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego :)
AMR79 / 2011-01-10 23:13
widze , że mamy bardzo podobne przemyslenia co do tematu, dzieki za wskazówki. BIK- natychmiast za to sie wezmę. Planuje przewalutowanie, ale tez boje sie ze w banku nie dadza sie zrobic w wała i tak namieszaja, ze nic nie skorzystam z tego. Generalnie jest tak, że kredyt spłace duzo wcześniej, więc sa rzeczy na które mocno zwracam uwage.
Pooh / 2011-01-10 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jeszcze króciutko - jeżeli bierzesz w EUR, masz mieć konto techniczne, walutowe, zdefiniowane w umowie jako konto do spłaty kredytu. I sam sobie na nie wpłacasz.
Do tego jakiś rachunek walutowy, żeby zapewnić sobie płynność ruchów.
I spokój ze spreadem i p...nym populistą Pawlakiem i resztą jego ferajny.
Pzdr.Q
mjazzga / 2011-01-10 21:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj, ja działam w tej branży od kilku lat ;] wszystkie banki są sprawdzone; ) bierz tam gdzie najtaniej, najszybciej, i tam gdzie masz zdolność, zerknij sobie na http://www.comperia.pl/kredyty_hipoteczne/ zrób sobie wycieczki do wybranych i zobacz co ci zaproponują, zadawaj dużo pytań i skreślaj niekompetentnych ludzi, jeśli to komuś zlecisz to jeszcze więcej czujności, to takie oczywistości ode mnie, pozdrawiam
AMR79 / 2011-01-10 22:21
dzieki w kazdym razie za odzew. pozdrawiam
mjazzga / 2011-01-10 22:39 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
moda jest na cross sell wiec absolutnie kazda oferte analizujemy w excellu;] takie czasy

zerknij na DNB Nord m.in
cierpliwyy / 83.25.96.* / 2011-01-10 21:37
wszysko co dotyczy finansów........tylko w polityce sie nie grzebiemy bo to syf i dużo nerwów zeżera.........i niepotrzebnie zupełnie......
Cierpliwyy / 83.25.96.* / 2011-01-10 21:40
jak kredytu hipotecznego nigdy nie brałem i nie mam zamiaru........sam zarobie na domek z ogródkiem.......narazie to jeste troche daleko w polu ale kredytu i tak nie wezme nie bede płacił złodziejom...........a tak poważnie to Ci rady kolego żadnej nie dam bo sie nie znam......ale reszta ekipy jest obcykana tylko musi sie im chcieć pisać a ztym róznie bywa.......
AMR79 / 2011-01-10 22:18
no widzisz , ja tez chce zarobić samemu, ale planuje skonczyc chałupe do konca roku, a w tym czasie nie zarobie na nia , niestety...chyba ze podacie typy takie, żee ho ho ho. tak na powaznie to ja jestem dosyc mocno w temacie obcykany, to mnie denerwuje - ide do banku i gadam z kims kto wie mniej niz ja na temat oferty jego banku!! Wiem , że deutsche bank kombinuje (np.: raty nie zmniejszaja sie tylko liczba rat sie zmniejsza).
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-10 20:15
Witam kacikowców, w kontekscie ponizeszego postu dot. krystyny, poddaje inna propozyce:
http://www.pb.pl/a/2011/01/10/Grupa_Recykl_11_stycznia_zadebiutuje_na_NC
gdyby ktos mial jakies zrodelko informacji o w/w podmiocie to poprosze.
Big Lebowski / 2011-01-10 19:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
AMR79 / 2011-01-10 19:42
Witam DUDE, polecam spółke KREC zajmującą sie recyklingiem,,grubsi tam juz weszli a myślę że pojawią sie następni. niska płynnośc to niestety minus tej spółki
Big Lebowski / 2011-01-10 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj AMR79 .. Z tego co wiem to Iza tym walorem sie interesowala - dla mnie to malo plynny walor - sektor jednak ciekawy.. Pozdr
AMR79 / 2011-01-10 19:49
troszke za chciwy byłem na pko dzisiaj i nie dobrałem, zawsze te pare groszy człowiek chce przyciąc a w dłuzszym okresie to bez znaczenia w zasadzie. Obrót - jestem w szoku.
Big Lebowski / 2011-01-10 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest czas uzupelniania portfeli - stad te obroty..
AMR79 / 2011-01-10 19:58
tez tak sądze (740 mln wg zasad od 2011 roku). Tak przy okazji widze że na forum sporo mówi sie o chemicznym Synthosie- za dużo sie mówi wg mnie..generalnie uważam że społka jest super wyważona ( bez bujania na niej), ale ten rozgłos mnie przeraża.
Big Lebowski / 2011-01-10 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Synthos byl grany i zostal juz mocno zgrany - niestety..
AMR79 / 2011-01-10 20:06
muzyczka ode mnie, bo widzę że dzielicie sie fajnymi kawałkami
http://www.youtube.com/watch?v=IvfcnpJRf0Q
ja byłem też na azotach tarnów z chemii, podobne zyski dała mi ta spólka co ta wyzej wspomniana, która juz przyszłości wielkiej przed soba nie ma...
Thai / 2011-01-11 12:03 / Bez rangi
Halo Panu ARM…;-) tak, interesuje się KREC, mam w zakladkach na biezaco :-)

Na Krec pojawiaja sie co rusz informacje a to o zbyciu… a to o nabyciu znaczacych pakietow akcji... albo przez nadzorujących, albo przez zaradzajacych ;-) Otrzymali wplate – druga transze srodkow na rozbudowe instalacji do uzdatniania szkla… Ostatnia informacja z 10 stycznia o zakonczeniu subskrypcji Akcji serii F…
Ale… wciaz nie ma zadnej wiesci nt finalizacji negocjacji w sprawie przejec, a prowadzili zaawansowane rozmowy z dwoma podmiotami krajowymi… W kazdym razie – ja czekam, patrze… cierpliwie :-)))

Pozdrawiam
mik0110 / 2011-01-10 13:18 / portfel / Tysiącznik na forum
ho,ho troszke spadło!
komuszek był poniżej 40... chyba kasiorkę trza zacząć kombinować - żniwa wkrótce...
rzeźnia powraca / 195.205.151.* / 2011-01-10 13:03
ale to jeszcze tąpnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy