Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-12-22 09:08 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

22 grudnia o godzinie 0:40 rozpoczela sie astronomiczna zima… od dzis juz dzien bedzie sie stopniowo wydluzal :)
Powodzenia parkietowego i kazdego innego zycze :) Pozdrawiam serdecznie

Dobrego dnia.
dodge / 2010-12-22 09:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Izunia

Miłego dnia życzę.

Pozdrawiam śląc uśmiechów sztuk kilka :):):):):):):):):):):):):):):):)
Thai / 2010-12-22 09:19 / Bez rangi
Witaj Macku

Rowniez milego dnia zycze

:):):):):):):):):):):):):):):):):) Wzajemne policzalne usmiechy sle... Pozdrawiam serdecznie

PS. Wow! :) Nowa usmiechow formula :):):) Podoba mi sie :)
Thai / 2010-12-22 09:09 / Bez rangi
BRS…
Kontrolowany przez Romana Karkosika Boryszew przygotowuje się do przejęcia kolejnego – po Maflow – światowego koncernu produkującego komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Syndyk grupy Cablelettra, mającej centralę we Włoszech, rozpoczął długo oczekiwaną procedurę sprzedaży majątku. Rozstrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie w I kwartale przyszłego roku.
Zwycięży inwestor, który zaproponuje syndykowi największą kwotę, jednak istotne dla oceny oferty będą też biznesplan i kwestia utrzymania miejsc pracy. Latem zainteresowanie nabyciem grupy wyraziło pięć podmiotów – w tym Boryszew. Do 29 stycznia potencjalni nabywcy mogą przeprowadzić badanie due diligence (finansowo-prawne), natomiast wiążące oferty należy złożyć syndykowi najpóźniej 31 stycznia.

http://www.parkiet.com/artykul/9,999210.html
Hajduczek / 2010-12-22 00:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i wiernych sympatyków kącika;)

Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne ;) Niech tradycji stanie się zadość:
WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!!!
Thai / 2010-12-22 09:16 / Bez rangi
Hajduczku,

jako wierny sympatyk Kacika Bigowego wzajemnie posylam zyczenia swiateczne oraz noworoczne :)
Serdecznosci i Dobrych Swiat zycze! Pomyslnosci w Nowym 2 tysiace11 Roku! :)
serhio / 2010-12-21 23:13 / Bywalec forum
Uszanowanie Dede i Kacik.

Heh, jutro wchodza PDA Borka i maly wysyp komunikatow:

1. Roman Krzysztof Karkosik dopakowal w dniu 15 grudnia 2010 roku na GPW 341.000 sztuk akcji Boryszew S.A.

2. Boryszew S.A. - przystąpienie do due diligence dotyczącym Zespołów Przedsiębiorstwa i/lub ich części spółki Cablelettra S.p.A.

Coz, chyba Ci co zamierzali jutro sypnac na dzien dobry swoimi PDA dwa razy sie zastanowia :)
serhio / 2010-12-21 23:15 / Bywalec forum
*Uszanowanie Dude - rzecz jasna
serhio / 2010-12-22 09:05 / Bywalec forum
Dzien dobry. A jednak sypia ...
TrentX / 2010-12-21 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Kacik :) i gospodarza :)

Piekna zima , lekki mroz , pelen optymizm a na jak dlugo to zalezy od psyche kazdego z gieldowych grajkow :), choc ponizej widzialem takze wpisy jakby lekko watpiacych w swoje kabzy ...
Big Lebowski / 2010-12-21 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2010-12-21 18:50 / Fan Linuxa Ubu
witaj to co wczoraj napisałeś o pewnej konsekwencji poczynań na mojej spółce to było na serio
Big Lebowski / 2010-12-21 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. Ja zawsze pisze na powaznie tylko czest nie jestem odbierany na powaznie.. Pozdr
5424 / 2010-12-21 19:22 / Fan Linuxa Ubu
to pewnie dlatego mamy zastój wszyscy czekają na rozwój wypadków zastanawiam się nad ewakuacją z waloru
dodge / 2010-12-21 18:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Sie macie Ludzie..:)


Ujdzie ...

Witaj Bigu i pozdrawiam serdecznie życząc miłego wieczoru.

Tym razem trochę muzy przy tej okazji podeślę na wieczór:

http://tnij.org/jklh
Big Lebowski / 2010-12-21 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Muzyka mile widziana.. Pozdrawiam serdecznie.
Ged / 2010-12-21 18:42 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu, Święta za pasem :)
a za oknem zima znów zaskoczyła drogowców, dziś jechałem 160 km 4 godziny :/
Big Lebowski / 2010-12-21 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Ano zima nas dopadla ..;-) Pozdr
pietroo / 2010-12-21 15:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie Borek spada :((
mjazzga / 2010-12-21 16:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ze swoja cena chyba nie masz powodow do zmartwien, ja bralem na gorce, rozsadek podpowiada ze kto mial zaparkowac wlasnie to zrobil kto sprzeda pda to zrealizuje spory zysk raczej nie o to chodzi w koncowce roku ... natomiast to na logike na ktora tu nie ma miejsca bo dochodzi tyle papiera ze glowa mala...
pietroo / 2010-12-21 17:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie martwię się, bo jeszcze go zostawię na 2-3 lata, ale szkoda jak zysk (wirtualny) topnieje
mjazzga / 2010-12-21 15:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie,
Od jutra tj 22.12 notowane pda borka
pietroo / 2010-12-21 15:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

ciekawe po ile będą chodzić?
mjazzga / 2010-12-21 15:55 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zobaczymy, ale szykuje sie spore wywalanie na tej makulaturze ;]
griffin / 2010-12-21 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-12-21 11:42:39 | 83.25.72.* | cierpliwyy
to co piszesz ma sens...
ale mój mentor Big ...i nie tylko mój jak sądze...preferuje długoterminowe
inwestowanie i tego się uczę...choć boli...(moja wina że sobie takie spółki
wybrałem)

No to trochę wybiórczo sugestie Biga potraktowałeś ;oP

Jednak odkupiłem hmsg po 0,18 ale jakoś tak bez przekonania. Obaczym.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum
masz racje...
Biga odnalazłem jakieś pół roku temu...
zanim zrozumiałem z kim rozmawiam i co ma do przekazania to jeszcze troche czasu minęło...a teraz jest za późno...:)
ale nie ma co płakać na Vici zostało mi jeszcze jakieś 250% zysku do przepuszczenia...
obaczym może policjanci na coś sie w końcu przydadzą i HMS zarobi krocie na portalu...wystarczy że bedą klikać dużo na reklamy i bedzie ok....:)

a tak poważniej teraz bo ja głupi nie zapytałem...tylko sam eksperymentuje...może był już ktoś taki co miał taki sam portfel (spółki groszowe bez perspektyw większość portfela albo cały)...może wiecie jak mu poszło...?

na jakim dworcu moge go spotkać lub może w schronisku...? to by mi dużo pomogło...rozjaśniło troche w głowie...
ja znam tylko osoby które mają pojedyńcze spółki z tego zestawu i to raczej za niewielką częsc kapitału...
każdy komentarz i sugestia bedzie mile widziana...
griffin / 2010-12-21 14:48 / portfel / Tysiącznik na forum
To zależy ile masz pieniędzy, jak bardzo je szanujesz itd...
Ja na spekulację przeznaczyłem 10% portfela. Jako że spuchnął trochę za sprawą nicolasa to nadwyżki poszły na normalne spółki bo zysk też szanować trzeba.
Teraz znowu jest tego 10% i tak wg mnie jest zdrowo.
Ale każdy swój bajtlik buduje sam.
Np dla elstarka zrobiłem mały wyjątek i przekroczyłem swój max (25%) na jedną spółkę. Na razie jest dobrze, stopy porozstawiane, a jak to się skończy to wyjdzie w praniu.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum
dziękuje
tak oczywiscie robią rozsądni inwestorzy (do których ja sie raczej nie zaliczam)
pieniądze ludzi i ich ciężką pracę szanuje...
pieniedzy mam nie wiele mniej wiecej tyle co w portfelu...
jak bede rozsądnym inwestorem to mi pół życia zajmie zanim zarobie na domek z ogródkiem...taki sobie wymarzyłem...a gdzie meble jeszcze...:) i buda dla psa...
ale nie o tym...

czyli nie znasz nikogo kto miałby taki pomysł na portfel inwestycyjny i go realizował kiedys lub obecnie? bo chciałbym porównać zwyczajnie...?
pietroo / 2010-12-21 14:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

poszedł do dołu jak kamień, czekam jeszcze i uśrednię chyba
griffin / 2010-12-21 14:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja tylko mały pakiecik. Robią co chcą na papierze ;oP
Każdy scenariusz jest możliwy ale sądzę, że pod wykup pp trochę się podciągnie.
pietroo / 2010-12-21 14:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kiedy będzie wykup pp?
Thai / 2010-12-21 14:01 / Bez rangi
"BofA ML: Polska gospodarka wzrośnie o 4,2 proc. w 2011 r."
Europejskie, bliskowschodnie i afrykańskie rynki wschodzące (tzw. EMEA) w 2011 r. będą miały przed sobą lepszą perspektywę, nawet jeśli inne regiony zwolnią - sądzi Bank of America Merrill Lynch (BofA ML).

Najlepsze wyniki spośród państw rozwijających się osiągną w 2011 r. Turcja (PKB wzrośnie o 5,3 proc.) oraz Rosja (4,5 proc.). Odbicie wystąpi też na Ukrainie (4,2 proc.). W Polsce ożywienie zyska szerszą podstawę.

http://www.tinyurl.pl/?5y1qfLa7
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 13:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Zarząd HMSG S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu wczorajszym, tj. 20 grudnia 2010 roku Spółka stała się właścicielem domeny www.nasza-policja.pl. Domena została zakupiona od osoby prywatnej. Wartość transakcji wyniosła 350 zł.

Spółka rozpoczęła już pracę nad serwisem, który zostanie uruchomiony pod zakupioną domeną. Portal tworzony jest na bazie kodu źródłowego serwisu Nasze-wojsko.pl, należącego do Emitenta (o przejęciu Spółka informowała w raporcie nr 27/2010 z dnia 20.09.2010 r.).

Nasza-policja.pl będzie portalem społecznościowym skupiającym policjantów zawodowych w czynnej służbie oraz w stanie spoczynku, pracowników cywilnych policji, studentów szkół policyjnych, a także osób zainteresowanych policją i pracą w policji.

Zarząd Emitenta oczekuje, iż w związku z niewielkimi kosztami związanymi ze stworzeniem nowego serwisu i dużym potencjałem rozwoju, uruchomienie portalu będzie miało korzystny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Serwis Nasza-policja.pl zostanie uruchomiony w I kwartale 2011 roku.

teraz juz wiecie dlaczego HMS tak spadł...nikt nie lubi policji... nawet inwestorzy...:)
pietroo / 2010-12-21 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niezła inwestycja, bardzo dużo środków pochłonęła
Ciułacz / 2010-12-21 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu i stali bywalcy.
Elektryczny samochód co w nim zainwestował Warren: BYD
http://www.zonebourse.com/BYD-CO-LTD-5640763/analyse_technique-plein/
Jest w znacznej przecenie i to chyba nie koniec.
Ci co w niego zainwestowali zaraz wtedy jak gruchnęła wiadomość że tam inwestuje Warren to nie mogą narzekać.
Fabryka się dwoi i troi aby z tego wyjść ale może się to odwróci jak wejdą na rynek Amerykański, a to dopiero w 2012 roku.
Zapytacie dlaczego spadli o 50% od najwyższych notowań?
Budowali nową fabrykę na terenach rolniczych , po utarczkach z lokalnymi władzami rozpoczęta budowa została skonfiskowana.Podobno z jakością były problemy.Inne samochodowe korporacje nie czekają tylko prezentują swoje modele.
Ja mam dane z Hong-Kongu ale chyba jest notowany w Europie.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-21 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej !
W krajach rozwiniętych to potencjalny kupiec samochodu bardziej patrzy na markę i zaufanie że go nie zostawią na lodzie.Jak wyrośnie jakaś nowa marka to jak eksperyment.Jak możemy mieć taki sam produkt uznanej marki to nikt się nie będzie zastanawiał.
Thai / 2010-12-21 11:21 / Bez rangi
Jun Miyake - Lilies in the Valley

http://www.youtube.com/watch?v=SZAaNlv6zZs
Thai / 2010-12-21 11:16 / Bez rangi
"Czarne labedzie" wg Saxo Bank na 2011 r. ;)

"Saxo Bank opublikował swoje coroczne „Szokujące Prognozy”, w tym roku zwracając szczególną uwagę na waluty, które mogłyby poradzić sobie nadzwyczaj dobrze, a także na te, które mogłyby osiągnąć historyczne minima – analitycy wspominają również o tym, co mogłoby okazać się jednym z największych i najbardziej kontrowersyjnych przejęć w historii, kwestionowaniu autorytetu Fedu przez polityków i ekspertów, a także o cenach towarów i potencjalnych strategiach inwestorów.
(...) W zeszłym roku urzeczywistniły się trzy z dziesięciu prognoz."

http://www.tinyurl.pl/?QPGfNPLH
pietroo / 2010-12-21 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Iza

o parkietach piszą raczej pozytywnie, gorzej z ropą :)

pozdrawiam serdecznie
Thai / 2010-12-21 11:29 / Bez rangi
Czesc Piotr

Wlasnie znalazlam "czarne labedzie" wczesniejsze, na 2010...
... dla porownania tych opublikowanych obecnie :)
http://biznes.interia.pl/news/szokujace-prognozy-saxo-banku,1413027

Serdecznie pozdrawiam
pietroo / 2010-12-21 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myślę, że robia to raczej na czuja :))
jacquesmayol / 2010-12-21 10:33 / portfel / "How deep can you go?"
Powitania wszystkim :)
Kurcze to byl dluugi weekend. Zabralem swoja lubą na gwiazdke do Warszawy by obejrzec Moscow City Ballet, wrazenia bezcenne, polecam kazdemu, niesamowita perfekcja w kazdym calu!

Widze ze mala korekcina na parkiecie byla, trzeba bedzie cos dokupic :)

Pozdrawiam serdecznie
pietroo / 2010-12-21 11:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

rzeczywiście przedłużył się Tobie o jeden dzień, korekta trwa od wczoraj :)

a oglądałeś sobie trakt królewski jak jest przystrojony świątecznie?
jacquesmayol / 2010-12-21 16:56 / portfel / "How deep can you go?"
czesc :) wczoraj to ja nie wiedzialem gdzie rece wsadzic od rana do nocy zajety bylem :/

Mialem sprawe do zalatwienia w Bristolu, takze Trakt rowniez zobaczylem, piekny :)

Pozdrawiam
Thai / 2010-12-21 10:59 / Bez rangi
Witaj Jacquesmayol :) Powitania Wszystkim

Interesujaco zapowiada sie film Wima Wendersa /w holdzie dla Philippine „Pina” Baush – niemiecka choreograf tanca wspolczesnego, miala wiodacy wplyw na rozwoj stylu teatru tanca/ :)

http://vimeo.com/17772908

Pozdrawiam serdecznie :) Dobrego dnia
jacquesmayol / 2010-12-21 16:50 / portfel / "How deep can you go?"
Witaj Thai, zapowiada sie ciekawie, chetnie obejrzę ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Cierpliwyy / 83.25.72.* / 2010-12-21 09:31
dobry dzień
cos sie mikołaj chyba wczoraj obrażił na mnie...strasznie pospadało...ale jak isie ma takie spółki to musi bujać... nie jest to zbyt przyjemne jak w jeden dzien dwie spółki spadają o 20% a 3 o 10%...(victoria) a dzis kontynuacja...takze zastanówcie sie czy naprawde warto kupować ryzykowne spółki...zanim to zrobicie...
nie żebym się żalił...bardziej ku przestrodze...
pozdrawiam wszystkich miłego dnia życzę
szczypiorek / 2010-12-21 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

nie jest to zbyt przyjemne jak w jeden dzien dwie spółki
spadają o 20% a 3 o 10%...(victoria) a dzis kontynuacja...takze zastanówcie sie czy
naprawde warto kupować ryzykowne spółki...zanim to zrobicie...

Po prostu: "Spieszmy się realizować zyski, tak szybko odchodzą".
Tak samo jak trzeba się nauczyć ciąć straty, tak samo trzeba wiedzieć kiedy zainkasować zysk.
Ja także nadal się tego uczę...
cierpliwyy / 83.25.72.* / 2010-12-21 11:42
to co piszesz ma sens...
ale mój mentor Big ...i nie tylko mój jak sądze...preferuje długoterminowe inwestowanie i tego się uczę...choć boli...(moja wina że sobie takie spółki wybrałem)...ale trenować cierpliwość trzeba nawet na ryzykownych walorach...ciekawe co z tego bedzie...
cierpliwyy / 83.25.72.* / 2010-12-21 11:46
i małe sprostowanie tam gdzie jest 3 powinno byc trzecia...
a jak dodać do wczorajszego dzisiejszy wynik veno i D24......to mi się ładnie kapitał pomniejszył...ale nie pierwszy raz ...bywało gorzej...te walory po prostu tak mają...
ucze sie pływać na głebokiej wodzie...
cierpliwyy / 83.25.72.* / 2010-12-21 09:32
ja trzymam dzisiaj 30% w dół za miesiąc 50% w górę...:)
monkey_pl / 46.113.230.* / 2010-12-21 12:05
myslenie zyczeniowe to charkterystyczny element forów finansowych.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-21 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
trzeba sobie jakoś radzic...
jakbym myślał nie dam rady nie dam rady nie dam rady i tak codziennie...to inwestowanie nie byłoby możliwe...uciekłbym z podwinietym ogonem zamknął sie w piwnicy i bujał jak wariat...
lepiej mysleć ze sie uda...
oczywiscie sa i warianty na wypadek gdyby wszystko poszło w pi....du....tzw scenariusz pesymistyczny...
trzymajcie kciuki...bo jak sie nie uda to bede was zaczepiał na dworcu i mówił daj zeta na zupę dla inwestora którego los nie potraktował łaskawie...:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy