Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
beti46 / 46.112.180.* / 2010-12-03 17:29
Witam
Big i koledzy... Prosze o poradę kobietce. Zakupiłam MIDAS po średniej 4,60 skuszona tym co sie wyprawiało na Borku..
Mam teraz dużą strate, i nie wiem co robić? Czy ciąć? Po woli się kruszę,gdyż już 7 sesji na -
Na parkiecie przeczytałam że cena idzie na 0,35groszy, i nie mogłam dzisiaj w nocy spać!

Czytam to forum od pół roku,ale dopiero teraz przyszła pora na poradę dla mnie,gdyż wcześniej się wstydziałam!
Z góry Wam dziękuję i pozdrawiam
5424 / 2010-12-03 17:48 / Fan Linuxa Ubu
przyjrzałem się oscylatorom Midasowym i powiem ci że nie wiem co powiedzieć spólka może jeszcze spadać ale równie dobrze może gwałtownie zmienić kierunek jednym słowem wiem że nic nie wiem
5424 / 2010-12-03 17:42 / Fan Linuxa Ubu
Midas dzisiaj naruszył opór na 4,2 i jest w trendzie spadkowym i to mocnym osobiście kiedyś z A migo próbowaliśmy pospekulować na nim ja go wywliłem z minimalnym zyskiem osobiście obstawiam że odbicie na nim będzie na 3,6 - 3,7 ale spólki Pana Romana są nie przewidywalne i chyba tylko on może dać konkretną odpowiedz co dalej z Midasem........ osobiście obserwuję walor ale tylko na spekułe musisz poczekać przyjdą ekspercji od spólek to powiedzą coś konkretnego
pawciomerc / 2010-12-03 16:59 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

Thai co to za lista, co to za typowanie?
ja też bym się pobawił
Thai / 2010-12-03 18:30 / Bez rangi
a powitam Cie Pawciomerc :)

Obstawiamy najwiekszy wzrost w 2011 :) Pomysl z konkursem Biga, przewiduje nagrode: TOSTER :)))
Bawisz sie? Czekamy na wytypowana przez Ciebie spolke :)
Pozdrawiam
mjazzga / 2010-12-03 14:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
39000 miejsc pracy i ladna reakcja, niepokoj powraca
griffin / 2010-12-03 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Na millenium to chyba jakieś księgowe sprawy sobie dzisiaj załatwiali z tymi pakietami.
Stagnacja na papierkach. Na els liczyłem na jakąś korektę żeby trochę dokupić, orco też czeka na zakup ale niżej. A pge się przywiązało do 22,5 i nudno na to patrzeć ;oP
Ale weekend za pasem i tego się trzymajmy :o)
Ged / 2010-12-03 15:53 / Tysiącznik na forum
być może ale obrót i tak jest konkretny - 37m do tej pory
jacquesmayol / 2010-12-03 12:36 / portfel / "How deep can you go?"
Witam zimowa pora :)

Wczoraj troche PGE wpadlo, ale to nie koniec zakupow :)


Chcialbym podac moj typ spolki w konkursie jesli mozna :)

typuje Synthos :)

Thai, o ile dobrze pamietam to Ty masz liste, zapodasz ja na koniec roku jak to wyglada ?:)

Pozdrawiam serdecznie :)
Thai / 2010-12-03 12:47 / Bez rangi
Powitania poludniowa rownie zimowa pora Jacquesmayol :)

Oczywiscie, liste wkleje i... dopisuje Twoje typowanie :)

Pozdrawiam rowniez serdecznie :)
u2mart / 2010-12-03 13:26 / Tysiącznik na forum
Cześc
Jako, że tostera w domu niet zapodaję spółeczkę KREZUS
pozdrawiam
Thai / 2010-12-03 13:31 / Bez rangi
Czesc U2mart
Oki :) Dopisalam wytypowana spoleczke... i w konkursie jest juz 37 osob :)))

Pozdrawiam
adammoj / 2010-12-03 16:34 / Bywalec forum
Witam wszystkich
Thai jesli mozna dopisz mnie do listy
podaje
Pfleiderer Grajewo SA
Thai / 2010-12-03 18:25 / Bez rangi
Adammoj,
GRJ juz na liscie zamiescilam :) Pozdrawiam
Thai / 2010-12-03 09:34 / Bez rangi
Powitania Wszystkim
Pomyslnych decyzji w sesji zycze :) Powodzenia

Grudniowy poranek we Wrocku mrozny na -10… Pozdrowienia cieple posylam…
… oraz z cieplych stron piosenke: Lokua Kanza – Moninga
http://www.youtube.com/watch?v=bzKyyMBdS94&feature=related

Dobrego dnia
Thai / 2010-12-03 09:36 / Bez rangi
"Nadchodzi okres dobrej koniunktury dla Synthosa"
wnp.pl (Marcin Szczepański) - 03-12-2010 09:15

Synthos wkrótce wzmocni swoją pozycję jednego z liderów europejskiego rynku SBR poprzez uruchomienie 80kt/rok jednostki Nd-PBR. Powinno to pozwolić maksymalnie wykorzystać bardzo korzystną sytuację na rynkach kauczuku ze względu na niesamowitą ekspansję rynku motoryzacyjnego w regionie Azji/Pacyfiku oraz anomalie pogodowe, które znacząco ograniczyły podaż kauczuku naturalnego - uważa Paweł Burzyński, analityk DM BZ WBK.

http://www.tinyurl.pl/?nwg3M10T
Thai / 2010-12-03 10:38 / Bez rangi
Do posłuchania o SNS:
http://www.tinyurl.pl/?4CqTWseg
Ged / 2010-12-03 09:58 / Tysiącznik na forum
w poznaniu też mróz za oknem ale za to armageddon z ostatnich dni jakby się trochę uspokoił, dzień dobry :)

od rana ruch na MILce jak w warzywniaku - dwa pakiety po 500 tys zostały kupione po 5 pln
Thai / 2010-12-03 10:03 / Bez rangi
Dzien dobry Ged :)

Pozdrawiam cieplo miasto warte Poznania :) U mnie ma byc wieczorem i noca znacznie mrozniej
Popatrzylam na MILke i... rzeczywiscie 10 mln w wartosci obrotu - poszlo :)
Chyllus / 2010-12-03 10:54
Witajcie.
No to teraz pewnie pojawi się rekomendacja.. Tak jak w przypadku SNS i PGE..
Thai / 2010-12-03 11:00 / Bez rangi
Powitania Chyllus,
kto wie... :) W tych rekomendacjach to tez trzeba sie znalezc i umiejetnie w nich "poruszac" - zauwazylam :)
Nie posiadam MIL... Pozdrowienia :)
Ged / 2010-12-03 11:35 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z Thai, zależy jeszcze czy rekomendacje wydaje jakiś renomowany analityk, czy może jakiś Koleś.. :)
Thai / 2010-12-03 11:50 / Bez rangi
PS. w "Twoim" radio :) polecaja na dzis m.in. Gotan Project - La Viguela :)
http://www.youtube.com/watch?v=Xg9nOFBdSeA&feature=related
Ged / 2010-12-03 13:07 / Tysiącznik na forum
właśnie jest tak, że z tym radiem to muszę mieć nastrój.. jakoś od powrotu z ciepłych krajów bardziej żywe dźwięki sprawiają mi przyjemność- chyba wybiłem się z jesienno-zimowej stagnacji :)
Thai / 2010-12-03 13:17 / Bez rangi
:)
Cieple kraje, slonce... to i dzwieki radosne sprawiaja powracanie w tamte strony sloneczne :) Nastroj takze sprawiaja radosniejszy :)
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2010-12-03 08:20
dobry
jest rekomendacja Deutsche Bank dla PGE kupuj z ceną 27 pln...........
griffin / 2010-12-03 08:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich :o)
Nie lubię takich rekomendacji ale w tym wypadku może to nie podpucha. Hmmm.
Cierpliwyy / 83.25.82.* / 2010-12-03 08:44
to tylko odnośnie tego co Big pisał ostatnio......
ja sie rekomendacjami nie kieruję.....ale jest potwierdzenie że nie tylko Big uważa że Pge jest wiecej warte.....
griffin / 2010-12-03 08:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiem, i dlatego piszę, że w tym wypadku to może nie być podpuszczanie.
pawciomerc / 2010-12-02 22:08 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

może mało miłe ale: adammoj masz troche nie realne pomysły, proponuje poczytać kilka klasyków, stracic troche grosza i wtedy będziesz pokorny i może zarobisz, na radach z forum hmmmm może i się da ale gdzie takie coś jak radość z samodzielności:)

p.s proponuje kupno mostostal płock technicznie jest ok + w marcu 2007 był po ok 40zl,
w marcu 2009 był po ok 40zł, dziś też jest po ok 40zł . od tych cen było UP do 120zl(2007r) i 75zł (2009r) może teraz też da kilka dziesiąt ładnych % zarobić:)
griffin / 2010-12-02 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Trzymam kciuki za twoj typ z kopexem. Nawet mnie korciło ale nie miałem wolnej kasy.

A.migo pytanie mam jeżeli kręcisz się w kąciku. Ty tam z cerabudem byłeś na bieżąco. Będzie coś jeszcze z tego papiura? Kupili drugą cegielnię, ja kupiłem ciut pda ale obroty nie powalają. Dołek czy przystanek? Jak obstawiasz?
griffin / 2010-12-02 22:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie wszyscy :o)
To ja do propozycji obserwowania proponuję ELS. Na dniach wyjdzie, czy zmiana trendu czy fałszywe wybicie. Obroty ładne się robią.
To ja też do adammoja: niestety sam musisz się z tym przegryźć :o(
Ja tam do końca żadnej spółce nie wierzę ;o) Na moim MIT stuknęło ostatnio 1,48 no i bez sentymentu z lekką stratą oddałem. Na orco było blisko ale się wywinąłem (tam mam większy margines bo buja nim jak na łajbie ;o)
Generalnie jak spółka do du... to lepiej się pozbyć dziada, kupić parę piwek (czy co kto tam lubi) przeboleć, wyciągnąć wnioski i kupić dobry papier ;o)
To oczywiście opinia niezbyt wprawnego jeszcze inwestora ;oP
ps.
Jak ktoś lubi budwaisera B.B. - ten z granatową naklejką to w auchan w katowicach jest po 2,69 w promo. Kupiłem sobie pakiecik na święta i sylwestra ;oP (nie wiem jak w innych miastach).
Cierpliwyy / 83.25.84.* / 2010-12-02 22:25
chciał zatrudnić najlepszego analityka z forum Moneya, mieć go na każde zawołanie i nie zapłacić ani grosza........
tak to widze
to dopiero cwaniak........:)))))))))))))))
(tylko nie bierzcie tego zbyt poważnie)
adammoj / 2010-12-02 22:30 / Bywalec forum
przesadziłeś kolego .
poza tym jak się radzić to najlepszych prawda ....... ciebie nie będę się pytał bez obaw
( tylko nie bierz tego zbyt poważnie do siebie )

ludzie nie chce typów od Biga tylko rady co robić z wielka strata ciąć czy zostawić sadomasochistycznie .
amigo2 / 2010-12-02 22:42
wiesz to zalezy jaka strata i od jakiego kapitału
bo jak dajmy nato zasiorbałes bioton po 2 zetola za xxxxxxxxx i teraz masz zgryza to troszeczke za pozno
lepiej zostawic i czekac na cud-;) bo za wiele sie juz nie da wyciagnac
pozdrawiam
adammoj / 2010-12-02 22:21 / Bywalec forum
źle mnie zrozumiałeś
nie proszę o rade na forach tylko Biga nikogo więcej .
trochę poczytale, wydalem kasy bez obaw , ale nie w tym rzecz , Biga prosilem by mi pomogl z pewnym zachowaniem ktore wystepuje u kazdego inwestora z chartowniem charakteru na straty .
nie chce typow spolek
griffin / 2010-12-02 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
A to przepraszam za powyższe moje wymądrzania. Nie było tematu :o)
pozdrawiam :o)
pawciomerc / 2010-12-02 22:26 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
ok:)


Biga prosilem by mi
pomogl z pewnym zachowaniem ktore wystepuje u kazdego inwestora z chartowniem
charakteru na straty .
nie chce typow spolek


więc tylko czytać A.Eldnera "Zawód inwestor giełdowy" :)
i zarabiać:)))))))
adammoj / 2010-12-02 22:32 / Bywalec forum
dziękuje czytałem , gorzej ze stosowaniem się
adammoj / 2010-12-02 22:26 / Bywalec forum
przepraszam za błąd
HARTOWANIE
nie inaczej drodzy czytelnicy
Big Lebowski / 2010-12-02 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
adammoj / 2010-12-02 20:40 / Bywalec forum
witaj BIG
czy jest możliwość prywatnie z tobą e-mailował oczywiście na tematy gpw a najbardziej na temat mojego portfela . zależy mi na twojej opinii co do mojego działania.
pozdrawiam
Big Lebowski / 2010-12-02 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adammoj . Portfel zrob publiczny - wstydzic sie nie ma czego i publicznie sluze rada , chcesz zarabiac to musisz byc otwarty i bledy musza byc widoczna jak na dloni - coby krzyczaly - nie rob tak wiecej ;-) , charakter bedzie sie hartowal i wowczas obierzesz odpowiedni kierunek .. Na forum jestem codziennie i rada moge zawsze sluzyc - decyzje musisz sam podejmowac..
adammoj / 2010-12-02 21:13 / Bywalec forum
he he he ale ty dobrze znasz ludzi.
chodzi mi o stratę to fakt ale nie chce tez sum pokazywać nie pytaj dlaczego . a stratę trzymam właśnie dla ostrzenia charakteru krzyczy ale czy warto ? nie wiem dlatego pytam mądrzejszego . dodam ze stratę odrobiłem prawie .
kiedyś miałem KGHM po 30 sprzedałem po 15 coś około i pożegnałem się z giełdą s teraz tez mam stratę .trzymać nie trzymać nie wiem trzymam na razie sprzedaje partiami co by podatku nie płacić to tez jakaś pociecha .
tomciarm / 2010-12-02 21:25 / portfel
W portfelu możesz zaznaczyć żeby pokazywały się tylko wartości procentowe, bez konkretnych kwot. Pozdrawiam
adammoj / 2010-12-02 21:44 / Bywalec forum
tak ale w tedy Big nie widzi kwot a to ważne by wydać opinie rzetelna
Big Lebowski / 2010-12-02 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli masz jakies dobre spolki ktore ciagna Ci portfel w gore a strate masz na spolkach ktore rokuja nadzieje - to wowczas mozesz trzymac - jezeli to ma sens , jednak jezeli spolki beznadziejne - to zrob gruba kreske , zrealizuj strate i zakup dobre spolki - gdyz hossa potrwa jeszcze kilka lat i zarabiaj - nie ogladaj sie wstecz , mamy mnostwo dobrych spolek na gpw , podsumowujac nie marnuj czasu. zacznij od nowego roku na nowo i nie spiesz sie tylko - starannie dobieraj spolki..
adammoj / 2010-12-02 21:33 / Bywalec forum
tak ale nie lepiej ja trzymać po to by po mału nie płacić podatku ?
nie chce innym pokazywać kwot a tobie to jest potrzebne by
1 mieć pojecie w jakimi kwotami dysponuje od razu dodam ze nie mam tyle co ty
po
2 są spółki które mam dobre i ciągną ale dokupywać je i uśredniać wiem ze się nie uśrednia w dol ale w gore już te procenty nie wyglądają tak ładnie jak u ciebie .
po
3 mam co miesiąc dopływ sporej gotówki jak na warunki polskie . pracuje w ojczyźnie Goethego.
jakieś propozycje ?
Big Lebowski / 2010-12-02 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dl przykladu - Synthosa kupowalem po 0,86 zl ale systematycznie usrednialem w gore , usrednia sie w gore , strate tak czy owak bedziesz musial zrealizowac - koncentruj sie na zarabianiu zeby sie nie zagmatwac - lepiej zarobic i zaplacic podatek od zysku aniezeli sie palowac.. Wazne . brak zysku jest strata ..:)
adammoj / 2010-12-02 21:42 / Bywalec forum
Jak sie zapatrujesz na ferrum w 2011 . kurcze wiem ze o spolkach swoich nie mowisz . i tu znowu by sie przydal priv kontakt z toba
Big Lebowski / 2010-12-02 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prywatnie tez nie mowie ..
adammoj / 2010-12-02 21:49 / Bywalec forum
no nic będę dalej walczył z tym grajdołem a moja boląca spółka to Drozapol ubrany jak prawdziwy leszcz kiedyś, dziś nie stanowi ona więcej jak 7 procent portfela choc strata ładna. co o niej maslisz puscic na raz czy partiami by nie wykazywac zysku ?
Big Lebowski / 2010-12-02 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
7% portfela to niezla sumka hm. sam musisz sie z tym problemem uporac..
adammoj / 2010-12-02 21:57 / Bywalec forum
dzięki wielki ze poświeciłeś mi trochę czasu .
pozdrawiam gorąco i nadal będę się uczył ......... od ciebie
Big Lebowski / 2010-12-02 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
Thai / 2010-12-02 16:11 / Bez rangi
Tom Waits - Cold Cold Ground

http://www.youtube.com/watch?v=JmrGImjmUZk
Thai / 2010-12-02 13:33 / Bez rangi
"USA są skłonne wesprzeć UE w walce z kryzysem zadłużenia"
PAP - Biznes
2 Gru 2010, 13:28
02.12. Nowy Jork (PAP/AP) - USA są skłonne wesprzeć za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego utworzony dla ratowania krajów zagrożonych kryzysem finansów publicznych fundusz pomocowy UE - podały światowe agencje.
Agencje powołują się na wypowiedź anonimowego amerykańskiego urzędnika dla agencji Reutera, iż USA mogą przystać na to, by MFW dał więcej pieniędzy na wsparcie Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF). Urzędnik ten zaznaczył jednak, że ewentualne amerykańskie wsparcie nie jest na razie dyskutowane. Stany Zjednoczone są głównym udziałowcem MFW.

http://stooq.pl/n/?f=392693
Thai / 2010-12-02 13:31 / Bez rangi
"Jagiełło: Banki powoli oczyszczają się ze złych kredytów (WIDEO)"

http://www.tinyurl.pl/?ZnGsW7B6
Thai / 2010-12-02 12:02 / Bez rangi
„Karkosik w specjalnej strefie! Inwestycja za miliony złotych”

Rząd zgodził się powiększyć Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną o cześć toruńskiej Elany. Kosztem 71 mln zł powstanie tam fabryka przewodów napowietrznych i lin, która zatrudni co najmniej 105 osób
Rozporządzenie rozszerzające PSSE rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu, teraz zostały już tylko formalności - podpis premiera i ogłoszenie w Dzienniku Ustaw.
Mimo to Boryszew powstrzymuje się jeszcze od oficjalnych komentarzy. - Już raz witaliśmy się z gąską - przypomina rzecznik firmy Michał Kujawski.

Tymczasem jeszcze w tym miesiącu może się okazać, czy Boryszew otrzyma unijną dotację na inną toruńską inwestycję - Biznes Park Elana. Będzie to park naukowo-technologiczny, w którym biura i laboratoria założą firmy, jednostki badawcze i uczelnie. Ma powstawać etapami do 2017 r. i docelowo zatrudnić 3 tys. osób.

http://www.tinyurl.pl/?iAYNqW1z
adammoj / 2010-12-02 13:32 / Bywalec forum
Thai jesteś nieoceniona w wyszukiwaniu wiadomości i to tak szybko .
poza tym takie wiadomości proszę co dzień pisać , niczym archanioł Gabriel zwiastujesz nam dobra nowinę
uśmiechy i pozdrowienia ślę
Thai / 2010-12-02 13:36 / Bez rangi
Powitania Adammoj,

Usmiechy i pozdrowienia wzajemnie poslam :))) Dziekuje za mile slowa.
jacquesmayol / 2010-12-02 09:59 / portfel / "How deep can you go?"
Witam w ten mrozny poranek :)

wyglada na to ze w Ferrum tez sie bedzie cos szykowac za jakis czas:
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=239094&_DocID=449370&_Site=ESPI&_CheckSum=1640233345

Pozdrawiam serdecznie i zielenogo koloru zycze :)
Thai / 2010-12-02 11:58 / Bez rangi
Witaj Jacquesmayol mrozna na -6 pora poludniowa :)

Wzajemne serdeczne pozdrowienia i zyczenia mocy koloru zielonego :)
Thai / 2010-12-02 09:46 / Bez rangi
„W. Hann, Deloitte: firmy energetyczne w Polsce będą zmieniać właścicieli”

- Transakcje fuzji i przejęć wśród firm energetycznych obecnych na polskim rynku jak najbardziej są możliwe, ten proces w roku 2011 będzie przyspieszał - mówi Wojciech Hann, partner kierujący środkowoeuropejskim Zespołem Energii i Zasobów w Dziale Doradztwa Finansowego Deloitte.

http://www.tinyurl.pl/?7BCw0Cos
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy