Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
tak jak mówiłem / 78.8.71.* / 2012-11-13 08:31
WYNIKI SYNTHOSU TRAGEDIA , -60%
/ 93.105.148.* / 2012-11-13 15:25
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Big Lebowski / 2012-11-13 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od zlotowki na tym walorze bura suko to samo spiewasz ..
Ged / 2012-11-13 20:46 / Tysiącznik na forum
chciałoby się kliknąć - lubię to :D

pozdrowienia!
tomtay / 2012-11-13 21:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W rzeczy samej, przecież ten walor dał zarobić 500% w dwa lata, tym co mieli, a ci co nie mieli to z reklamacjami będą przychodzili zawsze :)
Ostatnio widziałem jak jakiś przygłup składał reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową sprzedaży w sklepie, że kupił orzeszki słone i są za słone :)
Big Lebowski / 2012-11-14 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Samej dywidendy bylo oklo 80% a walor polecalem od 0,86 zl ..
Big Lebowski / 2012-11-12 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie ..:)
adammoj nie logo / 46.115.18.* / 2012-11-13 06:10
Czesc Bigu

Wydaje mi sie ze mozna juz pomalu dobierac akcje , bo ludzie juz zapomnieli o gieldzie , idywidualni co jeszcze zostali juz maja dosc tej szarpaniny z ktorej nic nie wynika , ja sam powoli coras mniej zagladam na parkiet ( zamiast na lokatach zarbiac po parenascie tasiecy roczenie na GPW stoje w miejscu z cyferkami , a w mysl zasady jak nie zarabiamy to tracimy juz powoli zaczynam sie zastanawiac nad tym wszystkim ), poprostu stangnacja ,tu na forum tez umiera dyskusja ,tylko ty dzielnie na posterunku jak co niedziele ( czytam sam to wszystko uwaznie co piszesz) , wiec wniosek jest jeden , 2013 jeszcze niedobitkow zameczyc dopiero 2014 moze cos sie ruszy , zreszta jak ktos mysli ze panswa mozna ratowac w miesiac to jest w duzym bledzie , czasem domowych finansow nie da sie uratowac w pol roku a co dopiero panstwa jedno lub cztery . tak to widze popraw mnie prosze jesli sie myle .
pozdrawiam serdeczenie .
Big Lebowski / 2012-11-13 19:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adamoj .. Uwazam ze wybiorczo i odwaznie nalezy wchodzic na rynek juz - jednak ryzyko rozkladac.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-11-11 11:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=NCGUwRo5Ork&feature=related - Kaszubstwo..
Ged nl / 178.180.17.* / 2012-11-11 11:19
cześć Bigu i kącikowicze, pozdrawiam i udanego weekendu życzę! :)
Big Lebowski / 2012-11-11 11:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Milego weekendu :) Pozdr
Big Lebowski / 2012-11-11 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Big Lebowski / 2012-11-11 10:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kampania wyborcza w USA zakonczona i takze zakonczona gra pod wybory prezydenckie - indexy amerykanskie osiagnely imponujacy wynik i korekta wraz z konsolidacja nikogo nie powinna dziwic , traktowac ja nalezy jako rzecz normalna .. Zadajemy sobie pytanie czy wszystkie gieldy lb spolki beda podazac podobna droga jak indexy amerykanskie - ja osobiscie uwazam ze nie - te gieldy ktore znacznie urosly ulegna korekcie chocby sasiedni Dax - jednak uwazam ze GPW nie ulegnie znacznej przecenie i na wielu mniejszych firmach przy obecnych cenach wielkiego bledu nie mozna uczynic inwestujac - trzeba tylko wybiorczo i z rozsadkiem wchodzic na rynek - takze na innych gieldach , polityka bankow centralnych nie ulegnie zmianie - dalsza ekspansja taniego pieniadza bedzie trwala , inwestorzy beda szukac mozliwosci ucieczki z papierowego pieniadza w dobra trwale i alternatywy dla akcji obecnie nie ma .. Obecnie wiekszosc analitykow ktorych czytam - tych zagranicznych przewiduje w USA znaczna przecene akcji - oznacza to ze sa pesymistycznie nastawieni do rynkow akcji - to mnie nastraja optymistycznie - uwazam ze wystarczy gdy indexy amerykanskie beda styly w miejscu odpoczywajac po znacznych wzrostach a inne gieldy - te ktore maja wiele do nadrobienia np. GPW moga rosnac ku zaskoczeniu wielu sceptykow zapatrzonych w amerykanski rynek i przytaczajacych co chwile poziom FB czy Jablka czy Google itp...Jezeli juz to wybral bym Yahoo czy Samsung lub Intel na dzien dzisiejszy.. Gieldy czekaja jeszcze w tym roku mocne wzrosty uwazam i nalezy w nich uczestniczyc ..
Ciułacz / 2012-11-11 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu.
Powiadasz
Jezeli juz to wybral bym Yahoo czy Samsung lub Intel na dzien dzisiejszy.

Z Samsungiem może być problem kupna bo chyba jest notowany tylko w Koreii.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-11-11 12:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ciulacz.. Akcje Samsunga sa notowane na kazdej wiekszej gieldzie swiata i nabyc mozna bez problemow .. Pozdr
Ciułacz / 2012-11-11 14:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy obecnym kursie intela $20,80 i dywidendzie $0,23 kwartalnie to mi wyszło 4,42% dywidendy ale jak już napisałem że to się zmienia w zależności od notowań.
wykresyGieldowe / 2012-11-11 16:37 / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
Na rynku mobile, Intel nie istnieje, rynek PC się powoli kurczy, zostaje rynek serwerów. Problem w tym, że motorm kosztów staje się elektryczność, a motorem problemów od dawna jest chłodzenie. Obecnie coraz głośniej się mówi o zastąpieniu procesorów w serwerach technologią energo-oszczędną, opartą na architekturze ARM.
Big Lebowski / 2012-11-11 15:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przy cenie 20,80 usd i dywidenda wynosi 22,4 centy na kwartal wyjdzie Ci inaczej - sa wskazniki ktore sa podawane na biezaco i nie ma potrzeby obliczania .. Pozdr
Ciułacz / 2012-11-11 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu dzięki za info bo nie myślałem że :
Akcje Samsunga sa notowane na kazdej wiekszej gieldzie swiata i nabyc mozna bez problemow

Poza tym dodam że z tych wymienionych to podoba mi sie INTEL, w tym Amerykańskim zamieszaniu to może jeszcze trochę spaść ale ma zdrowe fundamenty i płaci dywidendę gdzieś 4,3%
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-11-11 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Intel placi dokladnie 3,94% dywidendy..
Ciułacz / 2012-11-11 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Intel placi dokladnie 3,94% dywidendy..

tak może być ale te procenty się zmieniają bo i kurs odniesienia się zmienia .
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-11-11 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kryzys w Europie mysle ze bedzie nam towarzyszyl jeszcze jakies dwa trzy lata i nie ma lepszego czasu do zakupu akcji jak recesja , takze w USA czeka nas wiele emocji - Obama musi pokazac ze jest odpowiednim czlowiekiem na odpowiednim stanowisku - czeka nas takze mysle ze zmiana szefa FEDu w najblizszym czasie - dlatego portfele powinny byc umiedzynarodowione tzn. ryzyko rozkladac np. gielda turecka ktora polecalem wielokrotnie byla jedna z najlepszych gield w ostatnim czasie , gielda rosyjska uwazam ze jest ciekawa - Rosja prawie nie ma dlugow !!! metale szlachetne na spadkach nalezy dobierac systematycznie uwazam ..
Big Lebowski / 2012-11-09 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Kasta87 / 2012-11-09 18:37
Witaj Bigu, Commerzbank odnotowuje sporą stratę już 3 dzień z rzędu co jest powodem tak sporego spadku wartości akcji ? jak z Twojej opinii będzie zachowywał się w najbliższej przyszłości mam na myśli najbliższe 3 mies. ? Pozdrawiam
Big Lebowski / 2012-11-09 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kasta.. Akcje Commerzbanku zachowuja sie jak lewar w stosunku do glownego indexu czyli Dax - jezeli Dax rosnie to wowczas jeszcze mocniej rosnie Commerzbank - jednak kazdy kij ma dwa konce i gdy Dax spada wowczas mocniej sie korekci Commerzbank , w dluzszym terminie te akcje powinny przejsc 2 euro , moim zdaniem te akcje idealne sa do grania - gdy masz spory zysk realizujesz i czekasz na korekte itd.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-11-08 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
pietroo / 2012-11-08 20:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu

Witam Kącikowiczów :))

Jak dobrze pamietam 4 lata temu chcałeś Obamy na stołku w USA, cieszysz się z wyboru na ponowne rządzenie? Chyba Chiny odetchnęły z powodu wyboru. Z Romneyem nie mieliby tak słodko.
Big Lebowski / 2012-11-08 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek..Gdyby inny kandydat wygral niewiele by sie zmienilo- USA nie moze sobie obecnie pozwolic na inna droge..Pozdr
Big Lebowski / 2012-11-07 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
jaskół / 2012-11-07 13:57 / portfel
Witaj Big-u
Znów miałeś rację - Obama wygrał, czyli będzie bez zmian

Widziałem, że skorzystałeś ze wzrostu na PGNIG-u i pozbyłeś się akcji w najlepszym momencie
Big Lebowski / 2012-11-07 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jaskol.. Obama wygral - gdyz jest wysmienitym prezydentem i to bylo do przewidzenia a jezeli o PGNIG chodzi to obowiazywala zlota zasada na dobre info sprzedawaj , postaram sie nizej odkupic jezeli to bedzie mozliwe.. Pozdr
Big Lebowski / 2012-11-06 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Konsolidacja na zlocie i srebrze trwa juz przeszlo rok i uwazam ze rynek sie oczyscil i nalezy kupowac obydwa metale - srebro jest metalem ktory przemysl zuzywa i uzaleznione od koniunktury - jednak obstawiam ze potencjal wzrostu jest wiekszy..
Big Lebowski / 2012-11-06 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Big Lebowski / 2012-11-05 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
takra / 188.47.2.* / 2012-11-05 19:47
Witaj Bigu
Pytanie może na wyrost,ale czy jest już pora szukać spółek,które mogą załapać się na ewentualną hossę "łupkową". Mam na myśli spółki,które mogą być pomocne w budowaniu sieci,itp.
Uszanowanie przesyłam.
Big Lebowski / 2012-11-06 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Takra..Sa rozne teorie na ten temat - ja uwazam ze w przypadku eksploatacji takich zloz - jedynym zwaciezca bedzie PGNIG oraz producenci rur , jest to moja opinia byc moze kontrowersyjna :) Pozdrawiam
takra / 178.56.134.* / 2012-11-06 20:05
Witaj Bigu.
dzięki za opinie...producenta rur widzę w Twoim portfelu,widzę też spółki z koncesją na obrót tym paliwem-przezorny zawsze zabezpieczony,to daje do myślenia.Jeżeli "wymsknie" Ci się jakaś spółka z przyszłością, to będziemy z wdzięcznością analizowali walor.
Uszanowanie przesyłam.
Big Lebowski / 2012-11-06 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szukam , szukam ciekawych tematow - zalecam umiedzynarodowienie portfela i spolki z niemieckiej gieldy - w razie czego sluze pomoca i zapodam typy.. Pozdr
tomtay / 2012-11-06 19:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kłaniam, taka prawda, bo jeżeli nawet będzie jakieś wydobycie gazu z łupków, to infrastruktura do dalszej dystrybucji jest w posiadaniu PGNiG, nikt inny nie rozprowadzi potencjalnego surowca :)
Big Lebowski / 2012-11-06 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomtay.. No chyba ze Petrolciu pozyczy wiertlo i zaszaleje :) Pozdr
Dzidzius / 2012-11-05 18:35
Witaj Bigu
Czy interesowałeś się może Hygieniką ??? Wiem wiem zaraz ktoś powie że Hygienika to Moska a to samo zło, ale w Hygienice nie ma już Moski, a wszedł Włodarski Wiesław (właściciel FoodCare)
Big Lebowski / 2012-11-05 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dzidzius .. Nawet gdyby byl ten jegomosc to nie robi na mnie wrazenia - kronika towarzyska nie dziala na mnie :) , kiedys sie interesowalem ta spolka i jakos odpuscilem - temat jednak ciekawy i musze zerknac .. Pozdr
plumberg / 2012-11-04 18:49 / Bywalec forum
tak a propos $, rosnie w sile,

http://blog.kimblechartingsolutions.com/2012/11/fish-mouth-spread-suggesting-higher-u-s-dollar-prices-in-the-future/

pozdrawiam Cie Bigu

ps. wygra Obama, Romney to katastrofa, pamietajcie ze tak naprawde nie wybiera sie prezydenta ale ludzi ktorzy sa za nim, za R stoi calkowicie zdegenerowana prawica, ludzie ktorzy utracili kontakt z rzeczywistoscia
Big Lebowski / 2012-11-04 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Plumberg.. Kopa lat :) Moim zdaniem takze wygra Obama - jednak gdyby bylo inaczej to niewiele zmieni sie w polityce gospodarczej w USA - jedynie inwestorzy musieli by na inne sektory preferowac tzn.. przy republikanach stawia sie na koncerny olejowe , przemysl zbrojeniowy , demokraci to spolki medyczne , nowe technologie itp.. Wygraja demokraci i na gieldach niewielkie ruchy wystapia tak w jedna jak i w druga stone w tym roku - tak mysle .. Pozdr
LEBIEGA znów wygra TOSTER / 78.8.54.* / 2012-11-04 17:01
Big Lebowski / 2012-10-31 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

+
-
0
usuń

Witaj Jaskol.. Zgadza sie ze na niepewne czasy spolki energetyczne jako portfele defensywne sa traktowane - odnosze wrazenie ze obecnie inwestorzy instytucjonalni buduja portfele ofensywne

TAK TAK PO 4 LATACH HOSSY FUNDUSZE ZACZYNAJĄ BUDOWAĆ PORTFEL OFENSYWNY ZACZYNAJĄC OD TANIEGO KGHMu po 170 zł , buhahahhahahah


LEBIEGA niedługo będziesz zdziwiony jak większośc matolstwa , wystarczy zobaczyć 10 latki w USA i VIX a do tego zgniłe JABŁKO , gacie spadną i to mocno
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy