Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
pietroo / 2010-11-23 08:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam Wszystrkich serdecznie życząc udanego dnia
Thai / 2010-11-23 09:07 / Bez rangi
Witaj Piotr... Powitania Wszystkim

Poranek pochmurny… pogody ducha zycze :) Powodzenia parkietowego i kazdego innego…
Pozdrawiam serdecznie :) Dobrego dnia
jacquesmayol / 2010-11-22 22:51 / portfel / "How deep can you go?"
powitania wieczorem :)
Thai, filmik mnie tak wciagnal ze nie przysluchalem sie muzyce, ale teraz slucham i jest swietna :)

Pozdrowienia dla gospodarza!

Wyglada na to ze idzie Zima, w Krakowie zapowiadaja snieg od srody, ja sie ciesze, bo uwielbiam snowboard :)

p.s. jeszcze do teraz moja szczeka lezy na podlodze bo obejrzeniu jak Chinczyki buduja wiezowiec :)

pozdrowka
Thai / 2010-11-23 09:10 / Bez rangi
Powitania poranne Jacquesmayol :)

Filmik ogladalam tyle razy, ze... nie zlicze... tez mnie wciagnal w swoj klimat :))) Pozdrowka
Big Lebowski / 2010-11-22 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=agfOB4fKVi4&feature=related Credence Clearwater Revival - Sailor's lament
kwiatek... / 2010-11-22 20:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Big:)Cognorek już nie chce spadać:)
Big Lebowski / 2010-11-22 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek .. Stan wyczekiwania .. Pozdr
TrentX / 2010-11-22 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Lepiej powiedzcie ze w koncu zacznie rosnac :)
kwiatek... / 2010-11-22 20:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie Wza znowu przeciągają do 26.11.2010r....Pewnie chcą się obkupić w papier....
TrentX / 2010-11-22 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
bedzie gift na Mikolaja :) w postaci marszu w gore :)
golden boy / 2010-11-22 20:37 / Bywalec forum
Witam

W Chinach nie ma rzeczy niemożliwych. Dowodem tego jest poniższe wideo, które
pokazuje jak w 6 dni można wybudować kilkunastopiętrowy wieżowiec mieszkalny.


A tak się to kończy

http://www.onet.tv/chiny-zawalil-sie-nowy-wiezowiec,5204620,1,klip.html
Big Lebowski / 2010-11-22 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaju Golden.. Pozdrawiam
Thai / 2010-11-22 20:59 / Bez rangi
Witaj Golden

A tak się to kończy

http://www.onet.tv/chiny-zawalil-sie-nowy-wiezowiec,5204620,1,klip.html

Ano... bywa takze jak w/w przykladzie...
amigo2 / 2010-11-22 20:33
2010-11-22 12:04:05 | CIERPLIWY GRACZ [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
i sie pochwaliłem i już nie rosnie dziadostwo...:)
szacun dla A migo zeby tak wejsc w petrola to miszczostwo!
jeszcze raz szacun idealnie trafił w dołek skubany......

ano jest szansa na marsz w gore na dobre poziomy-.)
ale trza uwazac bo z Rychem to......

ps.przywitał
Big Lebowski / 2010-11-22 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. NC- Don King..Pozdr
Big Lebowski / 2010-11-22 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
dodge / 2010-11-22 20:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Bigu

Spokojnego wieczoru życzę.

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-11-22 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Dodge.. Takze zycze Ci milego wieczoru .. Pozdrawiam serdecznie
Thai / 2010-11-22 20:20 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Moc goracych i najserdeczniejszych pozdrowien wieczornych posylam :)
dodge / 2010-11-22 20:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza


Czy w Bialym juz bialo? Prognozy zapowiadaja, ze to juz tuz tuz…
Usmiechy posylam serdeczne z pozdrowieniami szczegolnymi… z Wro :)))))))))))


Jeszcze śniegu nie widać na rozkopanych drogach Białego, ale zerkam w chmury i mówią mi, że to już tuż tuż :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru.
Thai / 2010-11-22 20:41 / Bez rangi
Witaj Macku

Zima bedzie taka, jaka lubisz - nieco sniezna, bardzo zmrozna :)

Wzajemnie pozdrawiam serdecznie i rowniez milego wieczoru zycze.
Big Lebowski / 2010-11-22 20:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Tesknilem ..:) Mocno i goraco oraz najserdeczniej pozdrawiam ..:)
Thai / 2010-11-22 20:27 / Bez rangi
Dude rowniez sie stesknilam :) Pocalunki posylam, usciski serdeczne :)))

PS. Widziales Dude? „Wieżowce w Chinach buduje się w 6 dni” - jak by to powiedzial A migo - siok! :)))
W Chinach nie ma rzeczy niemożliwych. Dowodem tego jest poniższe wideo, które pokazuje jak w 6 dni można wybudować kilkunastopiętrowy wieżowiec mieszkalny.

http://www.tinyurl.pl/?bgAcdNbG
Big Lebowski / 2010-11-22 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pocalunki i usciski ciesza mnie ogromnie ..:)
pietroo / 2010-11-22 19:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Kącikowiczów i Gospodarza wieczorem :)))))

pozdrowienia przesyłam
pietroo / 2010-11-22 19:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla posiadaczy MITa:

Mity w MIT

Dawid Tokarz


Tajemnica zysków dawnego PPWK, kontrolowanego przez Andrzeja Piechockiego, to głównie umiejętna księgowość.
Po trzech kwartałach 2010 r. przychody
grupy MIT sięgnęły 78,6 mln zł i były znacznie niższe niż w tym samym okresie
rok wcześniej (115,3 mln zł). Zyski na każdym poziomie znacznie jednak wzrosły, co pozwoliło spółce zarobić na czysto 16,4 mln zł. Jednak prawie
60 proc. z zysku MIT z trzech kwartałów 2010 r. to zysk "papierowy", za którym nie idą przepływy gotówkowe. I nie ma nic wspólnego z "wysokomarżowymi produktami", chyba że za taki uznać rozwiązanie rezerwy (daje 100 proc. zysku).

W raportach MIT pojawiają się jedynie wzmianki o zwiększeniu stanu rezerw do 12,3 mln zł na koniec 2009 r. i ich systematycznym zmniejszaniu w kolejnych kwartałach 2010 r. Bez żadnego opisu, czego te pozycje dotyczą. Przejrzenie sprawozdań finansowych spółek zależnych MIT pozwoliło nam jednak ustalić, że chodzi zapewne o utworzoną w 2009 r. w EL2 rezerwę na koszty loterii SMS, jaką MIT pod koniec ubiegłego roku zorganizował dla klientów Polkomtela.




Kim jest Andrzej Piechocki?

W tym samym czasie MIT i MNI, kontrolujący obecnie MIT, podpisały umowę
, zgodnie z którą MNI przekazało spółkę MNI Premium firmie MIT w zamian za akcje MIT. Akcje MNI Premium i wykonującej podobne usługi
EL2 zostały przy tym wycenione według zasady: zysk netto razy 14. Jeśli EL2 nie utworzyłoby rezerwy na koszty loterii Polkomtela, wycena całego MIT na potrzeby tej transakcji sięgnęłaby nie 100 mln zł, ale co najmniej dwa razy więcej, a MNI objęłoby znacznie mniej akcji MIT, niż objęło. Z drugiej strony, rozwiązywanie tej rezerwy w 2010 r. pozwala na wykazywanie znacznych zysków, i to nie tylko MIT, ale też grupie MNI, która od początku tego roku konsoliduje MIT.

O uzasadnienie utworzenia i rozwiązania rezerwy i o wszystkie inne kwestie pytaliśmy m.in. Leszka Kułaka, prezesa MIT i członka zarządu EL2, oraz Andrzeja Piechockiego, szefa rady nadzorczej MIT i MNI. Nie odpowiedzieli. Ten ostatni odniósł się natomiast do naszych pytań na internetowym forum: „Rezerwy się zawiązuje, rozwiązuje, zawiązuje, rozwiązuje (…) Jest to proces ciągły, regulowany przepisami o rachunkowości i nie można dowolnie sobie tego robić, bo wszystko na koniec jest audytowane (…) Pytanie o to, czy utworzyliśmy rezerwy i po co, nie ma sensu”.


trochę ludzi w trąbę robią
Thai / 2010-11-22 18:16 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Pozdrawiam serdecznie i melodyjnie :) Bruce Springsteen - Further On Up The Road
http://www.youtube.com/watch?v=QzZnsfe1MFY&feature=related
Thai / 2010-11-22 18:18 / Bez rangi
„Irlandia mimo pomocy traci wiarygodność”
AGENCJA MOODY'S OBETNIE RATING KRAJU O KILKA OCZEK
17:49, 22.11.2010 /TVN CNBC
Cięcie ratingu Irlandii o kilka stopni jest wysoce prawdopodobne - ogłasza agencja ratingowa Moodys. Według agencji, nagły wzrost zadłużenia Dublina przekroczył jej oczekiwania. I nic nie pomoże pomoc Unii Europejskiej i MFW.

http://www.tinyurl.pl/?yJWbI8Uz
TrentX / 2010-11-22 13:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie , za oknem smutno :/ moze na parkiecie bedzie lepiej :)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 11:47 / portfel / Tysiącznik na forum
victoria w górę jak szalona........:)
kupowałem po 7gr....:)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 12:04 / portfel / Tysiącznik na forum
i sie pochwaliłem i już nie rosnie dziadostwo...:)
szacun dla A migo zeby tak wejsc w petrola to miszczostwo!
jeszcze raz szacun idealnie trafił w dołek skubany......
jacquesmayol / 2010-11-22 00:23 / portfel / "How deep can you go?"
witam wieczorowa pora, uff to byl pracowity weekend...pora do lozka bo jutro wczesnie dzien trzeba zaczac :)
pozdrawiam
Thai / 2010-11-22 17:48 / Bez rangi
2010-11-19 23:29:55 | jacquesmayol [ Portfel ] [ "How deep can you go?" ]

http://www.youtube.com/watch?v=OlhLOWTnVoQ&feature=share
moze to nie muzyczka, ale trailer niesamowitego filmu :)

Witaj Jacquesmayol…
Film zapowiada sie rzeczywiscie niesamowicie…
Trailer zawiera fragment piosenki… Dude kiedys zamiescił w Kaciku, skojarzylam te melodie:
http://www.youtube.com/watch?v=Z19zFlPah-o
cowman / 2010-11-21 22:38 / portfel
Witam. Jestem świeżynką na giełdzie i stawiam pierwsze niezgrabne kroki. Zakupiłem ostatnio pare spółek korzystajac miedzy innymi z informacji wyczytanych na forum (zaczałem od prywatyzacji PZU, których akcji niestety jak widac za wczesnie sie pozbyłem). Mam pytanie o podpiewiedź jakiejs spółki na dłuższy czas. Z tego co poczytałem często pada PKOBP i PGE. Czy długi termin oznacza w tym ptrzypadku 6 miesiecy, rok czy tez bardziej 3 lata.?
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 16:03 / portfel / Tysiącznik na forum
według mnie długi termin w tym przypadku to do końca hossy......czyli wig 20 na poziomie 4 500 pkt za jakies 3, 4 lata ale to bardziej życzenie niż prognoza.....:)
jak bedzie czas pokaże......
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 11:48 / portfel / Tysiącznik na forum
powiedz, ile masz lat świeżynko?
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 11:50 / portfel / Tysiącznik na forum
a odpowiem na twoje pytania choć nie jestem żadnym autorytetem (ale jak inni nie chcą.....)
cowman / 2010-11-22 15:09 / portfel
No tak. Po pierwsze "świeżynką" to jestem bardziej pod kątem mojego doswiadczenia na giełdzie bo wiekowo bym powiedział ze juz troszke nadgryzł mnie ząb czasu (po trzydziestce). Poza tym "świeżynka" mogła zasugerowac niektórym uczestnikom że reprezentuje płeć piękną, podczas gdy jestem jak najbarziej przedstawicielem tej brzydszej części ludzkości.
pawciomerc / 2010-11-22 16:03 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam

jako też ta brzydka część odpowiem tak. PGE i PKO są dobre, ale ja bym poczekał troszke bo możemy jeszcze spadać. kolejna żecz to też nie jestem autorytetem, ale proponował bym się zainteresować jako "świeżynce" nad ETF na WIG 20 (tylko taki mamy) oraz jakims fundem akcji. Przekonasz sie kiedyś, że inwestowanie w akcje jest naprawde dla bardzo dobrych ekonomistów:)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 15:54 / portfel / Tysiącznik na forum
na początku proponuje sie trzymac wigu 20 duzo czytac, nauczyc sie slangu giełdowego wiedziec co to są wskazniki wyprzedzające dowiedziec sie ktore ważniejsze ktore mniej
co to są PMI, ISM produkcja przemysłowa sprzedaż detaliczna ogónie żeby sie orientować w makro i na to trzeba czasu...potem jak czytac raporty spółek ...chyba że masz odpowiednie wykształcenie.....ogólnie nie śpiesz sie troche czasu Ci jeszcze zostało jakies 50 lat statystycznie......rok w jedną czy drugą strone bez znaczenia....

nikt Ci nie powie jakie spółki kupić i w jakiej cenie..(jezeli to zrobi i bedzie nalegał nie ufaj mu).......poztym nic Ci to nie da sam sie naucz wyszukiwać.....nie licz na szybkie zyski......one przyjdą jeżeli sie przyłożysz bedziesz sie rozwijał i edukował ........ale to może byc jutro jak i za 2 lata....najważniejsze nie poddawać sie pamietaj że masz jeszcze wiele życia przed sobą......

jak sie nauczysz zarabiać na wigu 20......wtedy droga wolna......
nie pakuj wszystkich jajek do jednego koszyka
książkowa dywersyfikacja to od 8-12 spółek......ale mogą być tez obligacje etf y, fundusze lokaty.......
naucz sie też ciąć straty....

ogólnie dużo pracy przed Tobą .....
........i najważniejsze!!! Big ma prawie zawsze racje słuchaj go a bedziesz mądrzejszy i bogatszy..........
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
oczywiscie możesz też wrzucić cały kapitał w spółki z new connet i sie modlić co rano......ale tego nie polecam........
CIERPLIWY GRACZ / 2010-11-22 16:18 / portfel / Tysiącznik na forum
a jak stracisz 33% kapitału, to później trzeba zarobić 50% z tego co zostało zeby być na zero................
cowman / 2010-11-22 17:29 / portfel
No tak. Pouczyc to ja sie musze, to prawda:)) Tak wyjaśniajaco to mam też inne inwestycje, "bezpieczniejsze", bardziej powszechne (lokaty, obligacje, fundusze od pienieżnych po akcyjne) i postanowiłem po prostu ze pewna częśc pieniążków "zaryzykuje" na giełdzie. Ale na pewno nie będę ryzykował na maksa i liczył na jakieś szybkie sprzedaze co kilka dni. Dlatego chciałbym raczej inwestowac w spółki przynajmniej w perpektywie kilkutygodniowej a bardziej nawet kilkumiesiecznej i kilkuletniej.
Big Lebowski / 2010-11-21 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
jelon86 / 2010-11-21 19:10 / portfel
Dobry wieczór Wszystkim, dobry wieczór Big.
Mam do Ciebie pytanie odnośnie Ferrum. Czy ostatnio obserwowane wybicie Twoim zdaniem ma szanse kontynuacji? Patrząc na branżę w której spółka działa raczej chyba nie powodów do niepokoju. Dzięki dofinansowaniom z UE budujemy dużo infrastruktury, gdzie rury i rureczki są potrzebne (opieram sie na obserwacjach krajowych zamówień publicznych z którymi mam na codzień do czynienia) Gorzej z zagranicą ale tam w końcu też zacznie dziać się lepiej. Zastanawiam się czy by nie nabyć stąd też moje wachania czy by nie poczekać i nabyć taniej?
Pozdrawiam

PS. To ciekawy paradoks że człowiek zaczyna myśleć o zakupie jak już coś trochę urosło zamiast brać jak jeszcze wykres płasko się czołga
Big Lebowski / 2010-11-21 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jelon.. Moj portfel opiera sie glownie na trzech spolkach tzn. Synthos , Boryszew i Ferrum - dwie pierwsze spolki sa obecnie liderami i kolejnosc i znaczenie w portfelu bedzie sie zmieniac - natomiast Ferrum do peletonu dolaczy - tak uwazam , inne spolki czekaja na swoja chwile i takze futures ktore posiadam - prawda jest takze to ze spolki ktore lideruja w portfelu ulegly juz znacznemu przewartosciowani i fundamenty sie mocno oslabily ostatnio - tak wiec ciezkie chwile przed nami - uwazam.. Pozdr
kwiatek... / 2010-11-21 17:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Big:)Ciekawe jak Cognorek zachowa sie w poniedziałek?Masz jakieś zdanie odnośnie tego infa w parkiecie?
Big Lebowski / 2010-11-21 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kwiatek.. Niewiele mam tego waloru i nie poswiecam mu zbyt wiele czasu - tak wiec nie mam zdania ne ten temat.. Pozdr
kwiatek... / 2010-11-21 19:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale przyznasz ze ciekawe infa pojawiuają się o nim:)
kwiatek... / 2010-11-21 19:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś mi sie wydaje że tak naprawde wartość majątku jest wyższa niż podaja.....
Big Lebowski / 2010-11-21 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze na dniach sie wszystko wyjsani..
kwiatek... / 2010-11-21 20:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten tydzień pokaże kierunek:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy